Jump to content

Yellenen Şeytan

Recommended Posts

Namaza çağrıldığında, şeytan, geri geri gidip uzaklaşır ve zart diye sesli yellenerek gider; Ezan sesini işitemeyeceği yere değin uzaklaşır (Buhari, e's- Sahih, Ezan/4;Tecrid, hadis no: 360; Müslim, e's-Sahih, Kitabu's-SElat/16-19 hadis no:389).

uydurduğumu düşünenlerse ;

bir tane islam forumunda bu hadisin bal gibi de sahih hadis olduğunu savunuyorlar hem buhari ve muslim hadis kaynaklarından biz namazı öğrendik zamanında , inkar edenin vay haline :) bkz link : http://www.islam-tr.net/soru-cevap-bolumu/17454-hadis-inkarcilarinin-reddettigi-bazi-hadisler.html

aşağıda yazıyor görün.

Sitelerde Paylaş

Ayetin devamini getirelim :D

Ey Muminler, zart diye sesli yellenmek seytan isidir, yellenecek iseniz sessiz ve derinden yelleniniz. Suphesiz yerlerin ve goklerin yaradani yelinizin kokusunu alacaktir... O kokulari alanin en iyisidir !!!

Konuya yönelik olarakda :D Benim anladigim kadari ile seytan insanin kicina mi girmisde zart diye cikip kaciyor ahahahaha

tarihinde nail tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

birini iyiliğe dürüstlüğe doğru bir işe çağırdığında alelacele kaçışıp sıvışanların durumunu anlatır bu söz...

Sayın kireç

Sizin beyniniz mühürlü arkadaşım,eğer herşeyi tersten anlayacaksak neden anlamamız gereken gibi anlatılmamış.

Başlıkta geçen hadiste gayet net (apaçık) bir anlatım var ve siz başka türlü anlıyorsunuz.

Ama işinize gelen ayet ve hadisleri tamamen lafzi manasında anlıyorsunuz,işinize gelmeyen daha doğrusu günümüzün normlarına uymayanları çeşitli mantıksız yorumlarınızla yorumlayarak ayet ve hadislerin manalarını değiştiriyorsunuz.

Ve kısaca şunu söylemek istiyorum "Siz kuranı ve hadisleri tahrif ediyorsunuz".

Müslümanlardan bazıları tüm manaları olduğu gibi kabul etmek zorunda kalıyor ve olduğu gibi inanıyor.

İçinde şüphe olanlar ve "daha neler bunlar allah ve peygamber sözleri olamaz" diyenler(aslında tamda doğru düşünenler)de

kafalarına göre yorumlar getiriyorlar.

Sanırım siz ikinci katagoriye dahilsiniz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...