Jump to content

Müslümanlar neden inanmakta ısrarlıdırlar

Recommended Posts

Ölünce benim sözlerimin çok hafif kaldığını göreceksin.

Kaçınılmaz sona ateşe yürüyorsunuz hemde ahmakça dalga geçerek.Halbuki geniş pencereden bakınca çok zavallısınız.Ben size ses geçirmeyen bir camın arkasından gerçeği anlatmaya çalışıyorum gibi hissediyorum kendimi size karşı çünkü akıl almaz bir gaflet içindesiniz.Hipnoz olmuş gibisiniz sanki.

Artık sen ve senin gibilere söyleyecek kelime bulamıyorum

sen bizi nerenden dinliyorsun ?

bildiğini okuyacaksan , havlu attıysan . Ne tozuyorsun hala forumda ?

Ve şuna kanaat getirdim , sen kurtulamayacaklardansın , ölene kadar da bu kuruntularla yaşayacaksın.

Sitelerde Paylaş

Bilmiyorum, acaba ısrarla bir bütüne ait olma isteği midir?

Korku mudur, hırs mıdır, yoksa aşırı sevgi midir...

Nedir?

Hadi müslüman yaptılar kişiyi veya her ne dinse, tek bir kere sorgulamaz mı insan? Bunlar bana ne öğretmiş diye???

Dini geçelim, insan tek kere NEDEN sorusunu herhangi bir şey için sormaz mı şu hayatında?

%100 yanlış olduğunu bildiği bir şeyi bile sırf anam babam (atalarım) böyle öğretti diye uygulamak insan için ne onur kırıcı...

İki insan düşünün, ikisi de bir tepede oturmuş güneşin batışını izliyorlar... Biri aydınlığın gittiğine üzülürken diğeri ise karanlığın gelmekte olduğuna seviniyor...

İşte aynı şeye bakarak tamamen tersini görme, ama asla birbirine bunu itiraf edememe sorunu...

Sitelerde Paylaş

Bilmiyorum, acaba ısrarla bir bütüne ait olma isteği midir?

Korku mudur, hırs mıdır, yoksa aşırı sevgi midir...

Nedir?

Hadi müslüman yaptılar kişiyi veya her ne dinse, tek bir kere sorgulamaz mı insan? Bunlar bana ne öğretmiş diye???

Dini geçelim, insan tek kere NEDEN sorusunu herhangi bir şey için sormaz mı şu hayatında?

%100 yanlış olduğunu bildiği bir şeyi bile sırf anam babam (atalarım) böyle öğretti diye uygulamak insan için ne onur kırıcı...

İki insan düşünün, ikisi de bir tepede oturmuş güneşin batışını izliyorlar... Biri aydınlığın gittiğine üzülürken diğeri ise karanlığın gelmekte olduğuna seviniyor...

İşte aynı şeye bakarak tamamen tersini görme, ama asla birbirine bunu itiraf edememe sorunu...

İki takımın taraftarları birbirleri ile neden dövüşürler. Halbuki haklı haksız sorgulaması gerçekci yapılıyor olsa bu tür grup dövüşler olmaması lazım.

Ya milletler arasındaki anlaşmazlıklar veya savaşlar. Aynı meseleye topluca bir milletin fertleri farklı diğer milletin fertleride daha farklı ve karşı tepki veriyor.

Demekki insanlar olaylara gerçekci yaklaşmıyor ve taraftarlık bakışını tamamen değiştiriyor.

Kendim de dahil haksız olduğunu söyleyen bir insana henüz raslamadım. Ben de herkes gibi ömrüm boyunca hep başkalarının yanlışlarını, yaptıkları haksızlıkları söyleyip durmuşumdur..Dertlenmişimdir, sızlanmışımdır, şikayetler edip durmuşumdur..Herkes gibi.

Madem tüm insanlar kendince bu dünyada hep haklıda, haksızlık yapanlar kim o zaman?

İnsan olabildiğince subjektiftir.

Boğulan bir insan gördünüzmü mesela. Kendini kurtarmaya gelenlerin omuzlarına basarak suyun yüzüne çıkmaya çalışıyor. Yeterki kendi kafası suyun üzerinde kalsında nefes alabilsin. Kendini kurtarmak isteyenlerin boğulması pahasına. Üstelik kendisini kurtarmaya çalışanlardan biriside abisi olduğu halde.

İnsan ölümden kurtulmak için herşeyi yapar, en küçük kurtuluş ümitlerine bile sımsıkı sarılır..

İnsanlar hayatta yükselmek için her yolu dener.. Menfaati ters düşünce en değer verdiği kişi bile onun gözünde bir anda kötü gözükmeye başlar. Meğerse eski dostunun ne kadarda çok hataları ve yanlışları varımışta şimdiye kadar görememişmiş. Yada kendisine imkanlar sunacak üst amirine karşı ne kadarda bağlılık hissetmeye başlar. Nekadar yüce ve büyük amiri vardır. Aynı amir görevden alınsa onun gözünde bir anda amirin boyu bile kısalır!

İnsan algıda seçicidir. Gerçeklik algısı zayıftır.

İnsanın düşüncelerinin büyük bölümünü menfaatleri oluşturur ve menfaatlerine yönelir.

Çok az insanın şiddetli bir şekilde gerçeklik kaygısı vardır. Toplumun çok az bir kesimini oluşturur onlar. Gerçekten gerçeği öğrenmek arzusunda olanlar azdır.

Tabi yanlış ve eksik olabilir ama insanlar üzerindeki gözlemlemelerim benim böyle. O yüzden insanların tanrılara inanmaları, toplumunun inançlarını paylaşmaları, ahirete vb. şeylere inanmaları bana hiç garip gelmiyor.

Bence, dinlerin toplumsal yanlışlar doğurması birşekilde engellensin yeterli..

İnançların gerçeklik kısmı ancak merak eden kişiler arasındaki fikir alışverişlerinde gereklidir diye düşünüyorum. Toplumun çoğunu fazlaca ilgilendirmez. Zatende çoğunluk gerçeklikle fazlaca ilgilenmez.

Sitelerde Paylaş
  • 1 year later...

''tamam sahi , inandım bak namazımı da kılıyorum.

elhamdülillah diyeyim allahın nimetlerine , önüme yemek geliyor , bana rızkımı veriyor , o vermese ben açlıktan ölmüştüm. ''

bunları inanamasakta sana söylediğimizde , birşeylerin açığa kavuşacağına mı inanıyorsun ?

bilirkisi arkadasın da dedigi gibi , biz inanamıyoruz çünkü inanılacak gibi değil gerçekten . Ama kuranın da hakkını vermek lazım , öyle bir psikolojiye sokuyor ki insanı , inanan adam bir daha zor kurtulabiliyor etkisinden ,

mesela ispat nitelikli de hiçbir açıklama yok ;

allah : onu ( kuranı) uydurdu mu diyorlar ? hayır hayır o şüphesiz rabbindendir . ( tatmin oldun mu )

allah : arkadaşınız delirmedi . o da sizden biriydi , pazarda dolaşan yemek yiyen vs. ( sanki mekkede dolaşan bir adam söylüyor bunu da kaale alınacak ispat nitelikte, hem birilerinin fikrine göre ispatta olmaz eğer ki allah insanlardan şahit gösterseydi muhammedin delirmediğine dair, bu da saçma olurdu )

zaten bilimsel kanıtlı hiçbir ayet yok . bilimle din zıt kutuplarda oynuyorlar.

burdaki mantıksızlık şöyle ;

inanmak için ispat istediğimiz varlık bize diğer ispat istediğimiz şeyler için ispat sunuyor .

bilmem anlatabildim mi ?

bir denklem var ama birden fazla bilinmeyeni var , ve sen tüm bilinmeyenlere ulaşmaya çalışıyorsun. Mümkün değil.

Dostum bilimsek kanıtlı birçok ayet var. Bu ayetler Kuran ın açıkça bir yaratandan gelmediğini bilimsel olarak ortaya koyuyor :)

İnsanlar niye inanıyor?

Çok sebebi var ama en önemli sebebi: Bilmiyorlar

Geçen gün diyanetin bir anketi vardı oranı hatırlamıyorum ama Türkiye de Kuran okumuş insan sayısının çok az olduğunu, gösteriyor. Yahu nasıl olur da bir insan hem Müslümanın der hem de yaratıcının gönderdiği kitabı okumaz?

Bunu çevremde çok kişiye sordum, daha hiç cevap alamadım. Kitabı okumadıysanız neye inanıyorsunuz?

Okusalar inan o korku falan kalmaz. Çünkü kul yapımı olduğunu ve gerçekten çok kötü yazıldığını görecekler ama okumuyorlar. Kulun yazdığı onlarca yüzlerce kitap okuyorlar ama kendilerini sonsuza kadar cehennemde yakabileceğine inandıkları bir tanrının kitabını okumuyorlar.

Pekii gelelim okuyanlar; Onların da tamamına yakını işin ticaretinde.

Sonuç olarak aslında memlekette Müslüman yok

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...