Jump to content

Cumhuriyet Gazetesi'nde Ateistforum'la Yapılan Röportajlar, Medyada Ateistforum

Recommended Posts

• İleti 91
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

• 3 weeks later...

Radikal gazetesi gibi bunlar da kısaltmışlar röportajı. Başka sorular da vardı ve yukarıdaki sorulara verilen cevapların bazıları daha uzundu. Ama Cumhuriyet yine de Radikal'e göre çok daha iyi bir iş çıkarmış ve röportajın hiç olmazsa çoğunu yayınlamış.

Cumhuriyet gazetesinden beklenen de oydu zaten.

aklıma geldi sayın mantık.

tanıtmada yetersiz falan diyoruz ama . Bence fazla yer vermemesinin nedeni dincilerin ağzına sakız olmamaktı.

bakın cumhuriyet gazetesi Atatürkçü gazete hem de ateizme yer veriyor bayağı. Ya da ateizmin yatakçılığını yapıyor.

Her türlü anlam çıkarılabilir sonuçta öznel düşünceler bunlar.. :)

Sitelerde Paylaş

aklıma geldi sayın mantık.

tanıtmada yetersiz falan diyoruz ama . Bence fazla yer vermemesinin nedeni dincilerin ağzına sakız olmamaktı.

bakın cumhuriyet gazetesi Atatürkçü gazete hem de ateizme yer veriyor bayağı. Ya da ateizmin yatakçılığını yapıyor.

Her türlü anlam çıkarılabilir sonuçta öznel düşünceler bunlar.. :)

Gerçek müslüman dediğin atatürkü sevmezki zaten...

Sitelerde Paylaş

Gerçek müslüman dediğin atatürkü sevmezki zaten...

+1 dediğin gibi. solculara bakma sen. allah falan diyorlar ama ; bi asker uğurlama töreninde ya allah bismillah denilince, kaçışıyorlar .

maksat kendilerine zarar gelmesin diye, insan yerine koymuyorlar müslümanları. Canavar yerine koyuyorlar :D

uzun hikaye, yaşadım da .

haklısın dediklerinde yani.

Sitelerde Paylaş
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 5 weeks later...

Bunun gibi bir çok gazeteyle röportaj yapılmalı.

Kendimizi yaymalıyız :)

Kendimizi var etmek yaymakdan daha öte bir şeydir.Öncelikle güçlü olabilmekden geçer...

Kapalı kızların üniverstelere türbanlarıyla girebilmeleri için gösterdiği çaba ve emek ateistler için hayatın her alanında göstermeleri gereken var oluş mücadelesi için bir örnekdir.

Hayat görüşlerini teşkil eden dini inançlarıyla yaşayamadıkları engellendikleri bir kaç sorunu 10-20 yıldır ülkenin gündemine oturtan ve bu gündemle tek başına siyasal iktidarlar çıkaran hareket eğer bizim kadar hayatın her alanında engellense acaba bizler kadar sabrederlermiydi yoksa cihad adı altında engeli çıkaranları kesermiydi sonuc olarak ne yapabiliriz?ne yapmalıyız ?ortada çözülmesi zaruri ciddi bir problem var .........iki röpörtaj yapmılmasının çok ötesinde bi şey yapmalıyız.........

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...

kendi fikrimi belirtmek istedim ateizm konusunda.

ateist olmak,çevrendeki herkesi aydınlatmaya çalışmaktır.

doğru bildiklerinin yanlışlarını gösterebilmektir.

tanrının var olmadığını ve dinlerin insan elinden çıkma olduğunu anlatabilmektir.

kendi adıma şunu diyebilirim ki eskiden müslümanmışım gibi rol yapardım ama artık bu aşamaları geçtim ve rahat bir şekilde varsan çarp diyebiliyorum:D

buna tepkiler farklı olmakla beraber çok az da olsa kuşku düşebiliyorsa ne mutlu bana:D

çok sosyal biri olmadığım için daha fazla uğraşamıyorum ancak sanal ortamda tanışıp kuşkusu olan insanlarla fikir teatisinde bulunup ateist olmaya yönlendirmeye çalışıyorum.

kendi adıma çabalamaya devam ama türk ateistlerin artık resmi olarak örgütlenmesi gerektiğini düşünüyorum.

tek ortak paydamız ateistlik olmalıdır.

Sitelerde Paylaş
  • 7 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...