Jump to content

İslamiyette Ezoterizm

Recommended Posts

başlık itibariyle islamda ezoterizm yoktur..islam tüm insanlığa inmiştir..avam tabakasından elit tabakaya kadar herkesin anlayacağı şekilde Kutsal kitabımızda herşey mevcuttur..anlamak istemeyen akılsızlar olacaktır..ama almak isteyen içinden çok şey alabilir..

Sitelerde Paylaş

Cigi,

bosuna yazmissin bunlari.

Tabii, bu cemaatler senden, benden gelip istemeyecek. Muritleri kastetmis bence.

Ornek, bir abiye "Diger dini kuruluslara da yardim yapabilir miyiz?" diye sorulmustu. Cevabi su sekildeydi:

"Himmetinizi dagitmayin, cole dusen yamur taneleri gibi hemen buharlasmasin, bir araya getirelim ki irmaklar, caglayanlar olussun."

Isterler isterler...

...onlar kadar adi serefsiz yüzlerinde binlerce maske ile dolasan insanlar olamaz.

Alkol icilen barlara, sans oyunlari oynanan lokallere, diger esnaflarin mekanlarina yani her yere girerek para dilenirler...

...suratlarina tükürürsün, en agir kelimeleri konusup basarsin kiclarina tekmeyi, her seyi yalayip yutup giderler.

Fakat aradan biraz zaman gecince tekrar gelirler bu onursuz serefsiz emperyalist usaklari...

Iste o zaman özel bir operasyon yapmak sart olur.

Bir daha gelmezler, bulundugun yerden gecmeye cesaret edemezler.

Bu adi pislikler gercekten kesilmeyen sanal kurbanlar icin insanlardan milyonlarca eurolar sövüslüyorlar.

Cete kurup paralari bunlarin ellerinden aldiktan sonra hastanelere modern alet alacaksin...

...hic kimse bir sey diyemezler cünkü adi serefsiz hirsizin elinden parayi aliyorsun.

Cesaret edip kimseyi sikayet dahi edemezler.

Bunlar sülük.!

Sülügün üzerine tuz ekilir ya da üzerine basilarak ezilir, yasamasina izin verilmez.!

Türkiye'de bu sülüklerin cogalmalarina göz yumanlar, onlari besleyenler de, Türkiye'nin geleceginin karanliklara dogru gitmesinde pay sahibi olan adi pisliklerdir.

Sitelerde Paylaş

Hangi insan?

Yoksa insanlığın ortak malı mı?

Biz, Doğa insanların ortak malıdır.

Osarici : Malikül Mülk ismini nasıl açıklıyorsun peki ?

Mülk Tanrınınmıdır? mülk insanınmıdır? Ateist hangisine inanır? müslüman hangisine inanır?

Bu şuna benzer eğer kuranı okumuyorsanız değiştirilip değiştirilmemesinin sizin için ne önemi var? Ah değiştirilmiş! hayır değiştirilmememiş! eğer okuyorsan ve senin anlayışında okuyan varsa değiştirilmesinin bir önemi olur. eğer okumuyorsan senin için zaten bir önemi yoktur. eğer okuyorsan ve inanmıyorsan ne olacak? Tabiki değiştirilmiş diyeceksin. Ama benim şu kaynağım var diyede bir inanan çıkar. Sonuçta değişip değişmeme tartışmasında ne yazdığı hiç tartışılmayacaktır.

Ben bu dünyanın gerçek olduğuna bile inanmıyorumki varlığımızın sahiplik ekine inanayım.

Burada temel sorun mülkün X bağıntıları ile insanlarca insanlara dağıtılmasıdır. Yani bidonun içidir dışı değil.

Cigi,

bosuna yazmissin bunlari.

Tabii, bu cemaatler senden, benden gelip istemeyecek. Muritleri kastetmis bence.

Ornek, bir abiye "Diger dini kuruluslara da yardim yapabilir miyiz?" diye sorulmustu. Cevabi su sekildeydi:

"Himmetinizi dagitmayin, cole dusen yamur taneleri gibi hemen buharlasmasin, bir araya getirelim ki irmaklar, caglayanlar olussun."

Evet. Sana katılıyorum. Tamda bunu anlatmaya çalışmıştım.

Bu konu, psikolojinin alanina giriyor. Ozellikle de grup psikolojisinin.

Sadece tarikat ve cemaatler icin degil, cete, mafya, ve diger gizli orgutler icin de gecerli pek cok ortak dinamikler var.

Turkce bir kaynaga erisimi olan varsa, buraya link olarak eklerse iyi olur bence.

Bencede grup psikolojisidir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...