Jump to content

evrimleşme devam ediyormu ?

Recommended Posts

şimdi evrimleşme varsa mutlaka hala devam ediyor olması gerekmezmi. bundan 1 milyon sonra farkı canlılar türemesi ni bekliyormuyuz... mesela karada yaşayan balıklar.. uçan penguenler. yada suda yaşayan filler ????

tarihinde bilibid tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
şimdi evrimleşme varsa mutlaka hala devam ediyor olması gerekmezmi. bundan 1 milyon sonra farkı canlılar türemesi ni bekliyormuyuz... mesela karada yaşayan balıklar.. uçan penguenler. yada suda yaşayan filler ????

Evrimleşmenin olmaması için bir neden yoktur.

Evrimleşme devam etmektedir.

Bundan bir milyon, 10 milyon, 50 milyon yıl sonra çok farklı canlılar türeyeceklerdir.

İnsanlık büyük bir olasalıkla yok olacaktır.

HACI

Sitelerde Paylaş

Bundan bir milyon, 10 milyon, 50 milyon yıl sonra çok farklı canlılar türeyeceklerdir.

HACI

evet evrimleşme devam etmektedir.. defalarca söylenmiştir.. dediğin gibi uçan penguenler gibi canlılar veya daha yeni canlılar ortaya çıkacaktır.

insanlık ise pisliğin ötei adıdır umarım yok olur ama kolay kolay bir şey olmaz bunlara :D

Sitelerde Paylaş
insan ırkı bigün elbet yok olacak UÇK'nın dediği Üzre '' The Human Race Must Be Destroyed '' karada yaşayan balıkların olması için balıkların karada yaşamak gibi bir zorunluluğa itilmesi gerekmezmi,yada zorunluklardan dolayı evrim olmamışmıdır,doğaya ayak uydurma çabasından..hayatı idame ettirmek için.
Sitelerde Paylaş

Karada yaşayan balıklar zaten var.. Foklar.. Daha birçok örneği varda, araştırmak lazım.

Gerçi fokun kendisi karada yaşayan memeli bir deniz hayvanıdır.. Ama buyrun buradan yakın..

tarihinde john tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Kıtalarda hareket etmektedir. Dünya süper kıta oluşumuna gitmektedir. Ama tabi ki kıtaların hareket ettiğini çıplak göz göremiyorsun. Bu sebeple kıtaların hareketi bugun durdumu sorusu sorulmaz açıkcası.

Güzel bir yorum..

Kıtaların hareketinden vazgeçtim..

Saatin akrep ve yelkovanlarının hareketini de gözlemlemek mümkün değildir.

Değil mi?

Sitelerde Paylaş

HACI

yok olduktan sonra nolucak:insandan türüyeccek canlın ın adı nedir?. evrim devam ediyorsa bunun kanıtını aliyim? sorularım devam edecek ;)

Sitelerde Paylaş
yok olduktan sonra nolucak:insandan türüyeccek canlın ın adı nedir?. evrim devam ediyorsa bunun kanıtını aliyim? sorularım devam edecek ;)

Bize yanıtını bilmediğimiz sorular sormakla eline bir şey geçmez.

Geleceği kimse bilemez.

Bütün yapacağımız bilimel bir spekülasyondan öteye gidemez.

HACI

Sitelerde Paylaş

Evrim konusunda dikkat ettiğim bir şey var yeni türler ortaya çıkacak denildiğinde hemen bu karşıtlar uçan penguenler, kanatlı eşşekler insan gibi konuşan inekler tarzında çarpık fakat hacimsel oarak büyük yer kaplayan örnekler istiyorlar. Bunlara mikropkobik düzeyde evrimden bahsedilemez mi . Grip Virüsünün her yıl değişime uğraması ve üretilen aşının genllikle bir önceki yılın virüsüne karşı etkili olması yenisine olamaması. Gen hiv virüsünün ilk çıktığında eşcinsel hastalığıyken(bu bir sanı) nasıl birden tüm insanlığın sorunu haline geldiği gibi...

Saygılar..

Sitelerde Paylaş

Fikra gibisin Tatar..

Hani demis ya Nasreddin Hoca, agactan duseceksin diyen adama dustukten sonra, benim dustugumu bildin , peki benim ne zaman olecegimi de soyler misin ?

Seninki de o hesap.. :)

Sitelerde Paylaş
Evrim konusunda dikkat ettiğim bir şey var yeni türler ortaya çıkacak denildiğinde hemen bu karşıtlar uçan penguenler, kanatlı eşşekler insan gibi konuşan inekler tarzında çarpık fakat hacimsel oarak büyük yer kaplayan örnekler istiyorlar. Bunlara mikropkobik düzeyde evrimden bahsedilemez mi . Grip Virüsünün her yıl değişime uğraması ve üretilen aşının genllikle bir önceki yılın virüsüne karşı etkili olması yenisine olamaması. Gen hiv virüsünün ilk çıktığında eşcinsel hastalığıyken(bu bir sanı) nasıl birden tüm insanlığın sorunu haline geldiği gibi...

Saygılar..

.yuh be yuhhhhhhhhhhhh.yok aşı evrimmişte hastalık şöyle olunca evrim oluyomuşta grip virüsü evrime işaretmişte :lol::lol: peki yemek yeriz 5 saat sonra acıkırız bu da evrimmi ? :lol: bu dediklerini cem yılmaza ver malzeme yapsın kendine.evrime net cevap veremiyorsunuz bu tür kaçamak cevaplarla geçiştiriyorsunuz.ben cahil insanım :lol: anlamam öyle mikroskobikten ara geçişten aşıdan gripten bilmem neden.bana hitap etmeniz lazım.ilk canlı neydi ben onu merak ediyorum ha bide 50 000 yıl sonra nolcaz ? kesin cevap istiyorum öyle ara geçiş mara geçiş bilmem nelerden çakmam ben. ;)

Sitelerde Paylaş

>>>> nlamam öyle mikroskobikten ara geçişten aşıdan gripten bilmem neden.bana hitap etmeniz lazım..

Eğer bunlardan anlamıyorsan, anlayanların sözünü dinlersin, evrim hakikatmiş der, dizini kırar oturursun..

>>> ilk canlı neydi ben onu merak ediyorum ha bide 50 000 yıl sonra nolcaz ?

Bilim müneccim mi, ne bilsin 50 bin yıl sonra nolcağını senin? İlk canlı neydi, bilimin buna cevap verebilmesi için, o ilk canlının izini bulması gerekiyor. Fosil olarak bulma imkanı yok. Ancak DNA'dan takip edebiliriz, en fazal ortak özelliğimiz olan tür hangisidir: Anaeroplar.. O halde, ilk canlılar, basit, ilkel hava/oksijen solumayan canlılardı, bunu söyleyebiliriz.

Sitelerde Paylaş
>>>> nlamam öyle mikroskobikten ara geçişten aşıdan gripten bilmem neden.bana hitap etmeniz lazım..

Eğer bunlardan anlamıyorsan, anlayanların sözünü dinlersin, evrim hakikatmiş der, dizini kırar oturursun..

>>> ilk canlı neydi ben onu merak ediyorum ha bide 50 000 yıl sonra nolcaz ?

Bilim müneccim mi, ne bilsin 50 bin yıl sonra nolcağını senin? İlk canlı neydi, bilimin buna cevap verebilmesi için, o ilk canlının izini bulması gerekiyor. Fosil olarak bulma imkanı yok. Ancak DNA'dan takip edebiliriz, en fazal ortak özelliğimiz olan tür hangisidir: Anaeroplar.. O halde, ilk canlılar, basit, ilkel hava/oksijen solumayan canlılardı, bunu söyleyebiliriz.

ama kuranda ilk insan adem diyor naber ;) .çamurdan yaratıldığını söylüyor.evrim ilk canlıyı açıklayamıyor bari ilk insanın kim olduğunu açıklasın.bu insan yarı insan yarı maymunmuydu yada sadece insanmıydı?.

burdan anlaşılıyorki islam hak dindir.evrim ise bi şizofrenin ormanlarda gezerken salladığı hurafedir. ;)

Sitelerde Paylaş

>>> ama kuranda ilk insan adem diyor naber

Kuran sadece sallıyor işkembeden.. İlk insan adem olamaz, bu kesin, işte bilim bunu söylüyor.

Bilim "ilk insan" diye bir şey olmadığını söylüyor. İlk insanlar olduğunu, bunun sadece bir grup insan değil, bir kaç yüz nesil boyunca yaşayan bir sürü insan olduğunu söylüyor.

Mesela, DNA Diyor ki, ilk insan adem olamaz, zira, Havva ademden 900 bin yıl önce yaşamıştı. Yani, mtDNA, Y kromozomundan çok önce ortaya çıktı.. Ve öyle ki, 900 bin yıl önce yaşayan o Havva, bugün hepmizie "maymun gibi kadın" olarak görünecek bir homo erectus'tu..

>>> bu insan yarı insan yarı maymunmuydu

Ben, 2 yıl taksonomi üzerine ihtitsas yaptım, böyle bir sınıflandrıma duymadım. Yarı şu, yarı bu gibi bir tabir yok biyolojide.. İnsansa, insandır, maymun sa.. Maymun dediğin nedir? Maymun diye bir tür yok.. Zira, zoolojiden bihaber angutlar, insanıa benzeyen, kıllı olan, kuyruğu olan vs. herşeye maymun der. Ama şempanze ile velvet maymunu alakasız, çok farklı canlılardır. Ama her neyse, o, odur. İnsan bugün de bir sürü maymun dediğin şeye benzer özellik taşır. Ve maymun da insandaki özellikleri taşır..

En basiti, Rhesus meselesidir. RH +/- kan faktörleri, bir sürü makakta, şempanzede ve insanda aynıdır örneğin.. zaten adıda, ilk keşfedilidği rhesus makaklarından gelir..

Sitelerde Paylaş

bir kaç sorum olacak. gelecekte homo sapiens ' ten alt türler oluşursa bunlar da ne gibi deişiklikler gözlememiz olasıdır ?

ayrıca herhangi bir türün alt türü dememiz için (genel anlamda) hangi değişikliklerin olması gerekiyor ?

tarihinde izar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
bir kaç sorum olacak. gelecekte homo sapiens ' ten alt türler oluşursa bunlar da ne gibi deişiklikler gözlememiz olasıdır ?

ayrıca herhangi bir türün alt türü dememiz için (genel anlamda) hangi değişikliklerin olması gerekiyor ?

Gelecek hakkında yorum yapamayız.

Spekülasyon bile yapamayız..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...