Jump to content

30 Yaş Dönümü

Recommended Posts

Otuz yaşımı geride bırakalı 2 sene oldu. Ama kendimde çok büyük farklar görüyorum. Eskisi kadar zeki değilim. Daha kolay unutmaya başladım. DAha önceleri bilgiyi sünger gibi çekerken şimdilerde artık fazlasını alamıyorum.

Daha önce bir yerlerde okumuştum. Büyük bilim adamları önemli buluşlarını hep 30 undan önce yapmışlar. 30 undan sonra iş bitiyormuş. Gerçekten öyle mi?

Yolun dante gibi yarısında böyle oluyorsak yolun devamında nasıl olacağız? 30 yaş dönümü gerçek mi?

Sitelerde Paylaş

Bence 30 cok genc bir yas.

Insan yeni bilgileri aklinda tutmakta zorlanabilir, dogaldir.

Ama, bence idrak, mantik ve zeka on plana cikmaya basliyor yavas, yavas.

Olaylari algilama, degerlendirme, insanlari cozebilme kabiliyetleri gelisiyor insanin.

Yine de, sagligina dikkat et, spor yap, beynini zorlayacak ugrasilar edin.

Ne de olsa bu yasayacagin tek hayat.

Sitelerde Paylaş

Acaba yaş kompleksimizmi başladı.

Sanırım yaş ilerledikçe insanların kendine olan güveninin azalması degil artması gerek.Daha çok ben yaparım demesi gerekmezmi ?

He birde einsteini peygamberleştirmemek gerek zekiydi ama her söyledigi dogru olucak diye bi kural yok. Aksini kanıtlayabiliriz :) Dimi :)

Sitelerde Paylaş

Acaba yaş kompleksimizmi başladı.

Sanırım yaş ilerledikçe insanların kendine olan güveninin azalması degil artması gerek.Daha çok ben yaparım demesi gerekmezmi ?

He birde einsteini peygamberleştirmemek gerek zekiydi ama her söyledigi dogru olucak diye bi kural yok. Aksini kanıtlayabiliriz :) Dimi :)

:D

bak biz bu yaşta ne işler becerebileceğime inanıyoruz , düşünsene 30 yaşında nasıl biri olacağımızı :D

tarihinde Zerdüşt tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

30 ne ki? Siz bir de 50. yaş dönümünü görün.

Tam bir felaket..

"Dostlardan ırak olsun" desek de doğal süreç böyle.

Yapacak pek fazla bir şey yok.

:)

Nedir felaket olan?

İnsanların pek çok hali gibi yaş takıntılarını da hiçbir zaman anlayamamışımdır (manada anlamamak değil; boş bulmak).

İnsanın sağlığı yerinde olsun yeterki, gerisi hikaye.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...