Jump to content

Kadınlar hakkında

Recommended Posts

Bu konuyu aslında hayatım boyunca bir çok kadınla konuştum da, hep nasıl kaynadıysa muhabbet kaynadı ve doğru düzgün bir yanıt bile bulamadım.

Gırgır amaçlı değil bu konu onu baştan belirteyim.

Şimdi benim merak ettiğim nokta şu:

Normal bir erkeğin, üreme isteklerinde kadına biçtiği rol hep edilgendir.

Yani kadın bir nevi araç haline dönüşmek zorundadır.

Kullanılmak zorundadır.

Her ne kadar romantizm aşk sevgi ile bu durum güzelleştirmeye çalışılırsa da üreme işleminin doğadaki ve insandaki resmi gözde canlandırıldığında ne demek istediğim iyi anlaşılır.

Buraya kadar anlattıklarımla ilgili aklımda ve mantığımda sorunum yok.

Sorun kadının iç güdülerinde.

Onlar da canlı olduğuna göre onlarda da üremeyi onlar için zevke çeviren bir programı olmalı.

Ben kendimle kıyasladığımda benim iç güdülerimde ve üreme isteklerimde dişinin rolünün hep edilgen olduğu bir durum söz konusu.

benim için ideal olan, mükemmel olan, beni üremeye motive eden bu (her normal erkek de durum bu).

Aynı denklemi alıp ters çevirip kadınlara uyarladığımda karşıma bunun zıttı çıkıyor.

Yani mükemmel olan, ideal olan, üremeye motive eden durumun Edilgen olduğu bir yapı çıkıyor.

Bu gerçekten böyle mi?

Böyle ise bu sistem nasıl çalışıyor?

Bu resmen kara dul örümceğindeki erkeğin kendini dişiye yemek olarak sunması gibi bir şey.

Yani kadının kendini edilgenliğe feda etmesi.

Konuyla ilgili bilgi ve fikir paylaşılırsa sevinirim.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 140
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Konuyu biraz daha açar mısın ?

Sen erkeksin.

Senin üreme iç güdülerinde kadın bir araç oluyor.

Edilgene çevridiğin bir araç.

Bu seni motive ediyor.

Bu sistemi ben de erkek olduğum için biliyorum.

Ben karşıdaki sistemi soruyorum.

Edilgen oldukları bir araç olma durumu mu onları motive eden?

Yahu her erkeğin üreme iç güdüsüyle kalbini çarptıran durum belli.

Üreme iç güdüsüyle kadının kalbini çarptıran durumu soruyorum.

Nasıl bir kurgu ve motivasyon sistemi var.

Ben erkekte ki durumun tam tersini varsayıyorum.

Yani edilgen olmak.

Doğru erkek için edilgen olmak.

Ama bu bir varsayım.

Ben sistemi genelleştirecek başka verilere ulaşmak istiyorum.

Nasıl her normal erkek aynı ise, her normal kadın da aynıdır.

Sitelerde Paylaş

Belki kadınlar da bizi edilgen bir araç olarak görüyordur . Aynı üreme iç güdülerinden onlarda da var .

Ben belkilerle uğraşmak yerine adam gibi konuşalım diye açtım işte :)

karşındaki bir öküz değilse edilgenliğini bile farkettirmez sanırım :lol: .işte doğru erkek olayı yani...onu anlarsan umrunda olmaz..

Bu üreme iç güdüsü kişi odaklı çalışmıyordur herhalde her zaman.

Kişileri devre dışı bırakırsan yine kalır.

Haliyle talebi gerçekleştiren vücut olduğuna göre, ben karakteristik kriterlerin olmazsa olmaz olduğunu düşünmüyorum.

Sitelerde Paylaş

kadınların cinsel birleşmeden neden keyif alıyor. gibi bir soru algıladım ben

eğer soru böyleyse;

dominant bir erkek primat düşün, sürüde 10 tane dişi olsun.hepsininde görüntü,güç ve diğer özelliklerinin aynı olduğunu düşünelim. bunların 2 tanesi cinsel birleşmeden hiç keyif almıyor, 5 tanesi çok az keyif alıyor, 3 tanesi diğerlerinden daha fazla keyif alıyor olsun.

sence en çok cinsel birleşme hangi dişilerle olur. ? evrim teorisi cevap olabilir mi.

Sitelerde Paylaş

kadınların cinsel birleşmeden neden keyif alıyor. gibi bir soru algıladım ben

eğer soru böyleyse;

dominant bir erkek primat düşün, sürüde 10 tane dişi olsun.hepsininde görüntü,güç ve diğer özelliklerinin aynı olduğunu düşünelim. bunların 2 tanesi cinsel birleşmeden hiç keyif almıyor, 5 tanesi çok az keyif alıyor, 3 tanesi diğerlerinden daha fazla keyif alıyor olsun.

sence en çok cinsel birleşme hangi dişilerle olur. ? evrim teorisi cevap olabilir mi.

Dominant erkek primat cinsel birleşmeden keyif alsın almasın hepsini sıradan geçirir.

Burada konu cinsel algı.

Erkek için karşı cinsin ne olduğu zaten belli kabak gibi ortada dolaşırken kadın için bir algı modeli mevcut değil.

az çok bu modeli oluşturma açısından yazdım.

Sitelerde Paylaş

Ben kendimle kıyasladığımda benim iç güdülerimde ve üreme isteklerimde dişinin rolünün hep edilgen olduğu bir durum söz konusu.

benim için ideal olan, mükemmel olan, beni üremeye motive eden bu (her normal erkek de durum bu).

Aynı denklemi alıp ters çevirip kadınlara uyarladığımda karşıma bunun zıttı çıkıyor.

Yani mükemmel olan, ideal olan, üremeye motive eden durumun Edilgen olduğu bir yapı çıkıyor.

Bu gerçekten böyle mi?

Böyle ise bu sistem nasıl çalışıyor?

Nedenleri ve niçinlerine değinmeden var olan gerçekleri genel üzerinden konuşursak eğer, nasıl sizin iç güdülerinizde ve üreme isteklerinizde dişinin rolünün hep edilgen olduğu bir durum söz konusu ise kadının iç güdülerinde ve üreme isteklerinde de erkeğin rolünün hep etken olduğu bir durum söz konusu.

Aynı denklemin zıttı.

Yani aynı denklemi alıp, ters çevirip, kadınlara uyarladığınızda karşınıza bunu zıttı çıkması gerekiyor.

Bu sistem neden çalışmasın?

Artı ile eksi her zaman birbirini çekmiyor mu?

Kadın etken ve üstün erkeği istiyor.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

Kadın etken ve üstün erkeği istiyor.

Bende sordum, Benist haklı.

Erkek dişiyi nasıl görüyorsa, dişi kendisini öyle görüyor.

İnsanda durum bu.

tarihinde agnostik bilinç tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

haremlik selamlık olsa idi bu konuya yorum yapardım hehe(:

erkeklerin nefisleri ve şehevi duyguları kadınlardan 9kat daha fazladır ve bu sebepledir ki kadın size göre ikinci plandadır dinde,kadın kendine daha fazla hükmedebilir

kadın için sevgidir önemli olan tek ayıran nokta bu erkek sevmesede olur o duyguları yaşar

Sitelerde Paylaş

haremlik selamlık olsa idi bu konuya yorum yapardım hehe(:

erkeklerin nefisleri ve şehevi duyguları kadınlardan 9kat daha fazladır ve bu sebepledir ki kadın size göre ikinci plandadır dinde,kadın kendine daha fazla hükmedebilir

kadın için sevgidir önemli olan tek ayıran nokta bu erkek sevmesede olur o duyguları yaşar

Mechule

Burada genellenebilecek dürtü ve algılardan bahsediyoruz.

Sevgi mevgi vs diyip de olayı teknik mecradan çıkarma.

Sitelerde Paylaş

Yine eline aldığın konuyu zorlaştırıp,içinden çıkılmaz ve anlaşılamaz bir hale getirmişsin..:)

Yok üreme içgüsü,yok erkekte etkenlik ,kadında edilgenlik falan filan demişsin..

Üreme kaygısını bir tarafa koyarsak,konu sex ve zevktir..Etkenlik edilgenlik diye bir bakış açısı saçma göründü bana..Ayırmak , kategorize etmek gibi geldi..

Ya da konuyu anlamadım..(Anlatamamışta olabilirsin..)

Bu bahsettiğin bazı erkeklerin bakış açısı olmalı..

tarihinde Electra tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bak electraya katılıyorum,ya gelişi güzel anlatmaya çalıştın ki ağız dolusu küfür eden adam bundan çekinmez sanmam yada biz kadınların anlamadığı bi dilden bahsettin,bütün kızlar bayanlar toplandık ne dediğini anlamadık (:

Sitelerde Paylaş

Ateist bakış'a

P.S; Seni gidi Türk ateisti seniii. :p .....Bak şu aklının çalışma şekline..Eğer Türk dilinde değilde ingiliz dilinde düşünsen öyle bir sonuca varamayacaktın..Yaa...

Bir şey düşünmedim yahu.

1- Dünyada erkeklerin üremedeki tepkileri belli. Göğüs kalça gördü mü tamamdır bir erkek için.

2- Dünyada kadınların üremedeki tepkileri belli değil. Ne görürler de ağızlarını şapırdatırlar. %99'u öyledir. Belli değil işte.

Bunları belirleyip madde halinde sıralanan bilimsel amaçlı açtım başlığı.

Ama yine kadınların her zamanki yaptığı gibi konu belirsizleşti.

Yahu bırakın bilincinizi bir süreliğine bir kenara da genel kaidelerden bahsedelim.

Konuşmaya gelince her erkek tabi ki canım cicim konuşur ama kalça görünce şaplağı indirmek ister hepsi.

Bunun gibi genel kurallar.

kadınlar için yok genel kurallar.

Erkekler için genel kurallar her yerde. Herkes biliyor yani...

Sitelerde Paylaş

Şimdi konunun rengi değişti..Demek sen anlatamamışsın..Etken edilgen ile bahsetmek istediğin gögüs kalça arasında bayağı bir fark var..

Bilimsel yazı yazacaksan göğüs kalça görünce oluşan uyarının adını yazsan daha bilimsel dururdu.Bu ne biçim bilimsellik ...Neyse..Diğerini forum bilimselleri çözsün...Ben anlamam..

Sitelerde Paylaş

Şimdi konunun rengi değişti..Demek sen anlatamamışsın..Etken edilgen ile bahsetmek istediğin gögüs kalça arasında bayağı bir fark var..

Bilimsel yazı yazacaksan göğüs kalça görünce oluşan uyarının adını yazsan daha bilimsel dururdu.Bu ne biçim bilimsellik ...Neyse..Diğerini forum bilimselleri çözsün...Ben anlamam..

Ben Jinekolog değilim.

Ancak bu kadar oluyor.

İşin tabu kısmı da var.

Hem işin tıbbi konudan ziyade davranışla alakalı bir durumu var.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...