Jump to content

Kürtler ,nerden geldiler,kimlerdirler?

Recommended Posts

neyi komik oluyor ?

adam Türk'üm diyorsa komik mi oluyor ?

Milliyetçilik; Atatürk'ün temel ilkelerindendir bi kere.

sen kendini istediğin şekilde nitelendirebilirsin , milliyetçi değilim de diyebilirsin .

Ama diğerleri bunu benimsediğinde de komik oluyor demen tuhaf kaçıyor.

Bir dincinin din bağnazlığı ile milletçinin türklük bağnazlığının bir farkı yok. Din ayrımına hayır derken milliyet ayrımına evet demenin de yobazlardan bir farkı yok. Aslolan sınıf savaşımlarıdır, milliyetçilik ise sınıf bilincini yok eden, düzenin en büyük silahlarından biridir. Türk'üm demek milliyetçilik değil, Atatürk gibi damarlarımdaki asil kan veya yaratılışımdaki/varlığımdaki en büyük fevkaladelik Türk olmam diyorsan budur milliyetçilik. Materyalist birinin sınıf savaşımlarından, toplumların tarihinden bihaber olması da evet komik. Hele ki yunan düşman, ermeni düşman, kürt düşman diyerek dünya halklarının birbirlerini yemelerinin de dini savaşlardan bir farkı yok ve komik.

Diğer ırkçı arkadaş da Y.S Selim ve Kürt ittifakından bahsediyor. Ayrıca hem Kürt diye bir milliyet yoktur deyip hem de Kürt-Osmanlı ittifakından bahsediyor. Bu çok daha komik. Milliyetçilik bağnazlığının acınılası hali. Dincilerden hiçbir farkı yok.

Y.S.S'nin şiiri;

Kürde fırsat verme ya Rab

Dehre (memlekete) sultan olmasın,

Ekmekleri kuru olsun,pekmezleri duru olsun,

Yesin yesin doymasın,

Ayaklarını carık sıksın,başlarını bitler yesin,

Bu çeşmeden RUM içsin GAVUR içsin,

Fakat kürde nasip olmasın.

tarihinde Tyler Durden tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 106
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bir dincinin din bağnazlığı ile milletçinin türklük bağnazlığının bir farkı yok. Din ayrımına hayır derken milliyet ayrımına evet demenin de yobazlardan bir farkı yok. Aslolan sınıf savaşımlarıdır, milliyetçilik ise sınıf bilincini yok eden, düzenin en büyük silahlarından biridir. Türk'üm demek milliyetçilik değil, Atatürk gibi damarlarımdaki asil kan veya yaratılışımdaki/varlığımdaki en büyük fevkaladelik Türk olmam diyorsan budur milliyetçilik. Materyalist birinin sınıf savaşımlarından, toplumların tarihinden bihaber olması da evet komik. Hele ki yunan düşman, ermeni düşman, kürt düşman diyerek dünya halklarının birbirlerini yemelerinin de dini savaşlardan bir farkı yok ve komik.

Diğer ırkçı arkadaş da Y.S Selim ve Kürt ittifakından bahsediyor. Ayrıca hem Kürt diye bir milliyet yoktur deyip hem de Kürt-Osmanlı ittifakından bahsediyor. Bu çok daha komik. Milliyetçilik bağnazlığının acınılası hali. Dincilerden hiçbir farkı yok.

Y.S.S'nin şiiri;

Yesin yesin doymasın,

Yavuzun kürtlerle arası gayet iyiydi, bu şiirin sahibi Yavuz değil Rıza Nurdur.

Sitelerde Paylaş

Y.S.S'nin şiiri;

Yesin yesin doymasın,

Irkçılık hangi ırka, hangi milliyete yönlik olursa olsun aşşağılık bir yaklaşımdır. Yukarıdaki şiirin benzeri Türk'ler için de yazılmıştır. Her ne olursa olsun hepsi iğrençlik ve hastalıklı bir ruh halini yansıtır. Buyrun Türk'lere yazılmış olanını (Şiir Hafız Hamdi Çelebi isimli bir alçak tarafından yazılmış ve bizzat Osmanlı padişahı 3.Selim'e sunulmuştur. Bu şiir 3.Selim'e sunuluyor ve Selim tepkisiz kalıyorsa, mutlaka o da şiiri yazan alçakla aynı düşünceyi taşıyordur. Zaten şiiri yazan şerefsiz bu şiiri mutlaka Selim'in gönlünü okşamak için yazmış ve Selim'e sunmuştur)

Osmanlıcası:

Devr idelden beri şahım eflâk

Zem olur âlem içinde Etrak

Vermemiş Türk'e hüda hiç idrak

Akl-ı evvel de olursa bibâk

Oktul-üt Türke velevkâne ebâk

Dedi ol kân-ı kerem, Şah-ı celâl

Türk'ü katleyleyiniz kanı helâl

Daim oldu bunları işi dalâl

Cümlesinden bunu ahzeyle misâl

Oktul-üt Türke velevkâne ebâk

Türk eğer ilimde olursa derya

Mufti olup verir ise fetva

Hemnişin olma bunlarla kat'a

Bu kelâm içre muhassal câna

Oktul-üt Türk'e velevkâne ebâk

Türk'ü zannetme ki ola âdem

Türk ile durma oturma bir dem

Şeker alsa eline, ola sem

Ser-i etraki kesip, hiç yeme gam

Oktul-üt Türk'e velevkâne ebak

Ey Kadimi Türk'e hiç olma yakın

Sözleri olur ise dürr-ü semin

Zihnar olma Türk'e yakın

Kes başın kanın dök, çekme gam

Oktul-üt Türk'e velevkâne ebâk

Günümüz Türkçesi:

Allah Türk'e hiç anlayış gücü vermemiştir

O çok akıllı olsa bile pervasızdır.

Türk'ü öldür, baban olsa da

O iyilik madeni, Yüce Peygamber

'Türk'ü öldürünüz, kanı helaldir' demiştir

'Bunların işi sürekli sapıklık olmuştur'

Cümlesinden bunu örnek olarak al

Türk derin bilgi sahibi de olsa

Fetvaya yetkili müfti bile olsa

Ey aziz dost bu söz içinde özetlendiği gibi

Asla onlara yaklaşma

Türk'ün adam olacağını zannetme

Bir an olsun Türk ile oturma

Türk eline şeker olsa onu zehir say

Türklerin başını hiç üzüntü duymadan kes

Ey Kadimi Türk'e hiç olma yakın

Sözleri çok kıymetli inci bile olsa

Sakın Türklere yaklaşma

Üzülmeden başını kes, kanını dök

Sitelerde Paylaş

Y.S.S'nin şiiri;

Yesin yesin doymasın,

milletçilik türklük müdür?? ortalıkta kürtçü yok yani ha??

adamı zorla konuşturuyorsunuz

ermeni bizi çok mu dost görür ya da yunan??

her iki toplum da paranoyakça düşmanlık güderler bize

burdan giden rumlar hariç.

bence sen hep bencil genlerle ilgili yaz daha sempatik oluyosun öyle.....

tarihinde queenofhearts tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Y.S.S'nin şiiri;

Yesin yesin doymasın,

iyi ne mutlu sana o zaman ben bilgisizsem ve sen bana öğretiyorsan ki senin bildiklerinin kendine bi faydası yoksa ne anlamı kaldı ?

Türk'üm ve memnunum halimden. Gurur da duyuyorum. Milliyetimden utanmıyorum.

Ha bu arada ''Vatanseverlik acımasızların erdemidir.'' de tam olsun.

tarihinde Zerdüşt tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

milletçilik türklük müdür?? ortalıkta kürtçü yok yani ha??

adamı zorla konuşturuyorsunuz

ermeni bizi çok mu dost görür ya da yunan??

her iki toplum da paranoyakça düşmanlık güderler bize

burdan giden rumlar hariç.

bence sen hep bencil genlerle ilgili yaz daha sempatik oluyosun öyle.....

Alayınız burjuva sınıfının oyuncaklarısınız. Milliyetçi olan kim varsa. Sen benim Türk milliyetçiliğine karşı olup diğer milliyetçi asalakları savunduğumu mu zannediyorsun?

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Bazı USU evvel arhadaşlar bilmeden bildiklik taslayıp Türk hükümetlerini suçluyorlar.

Neymiş kürtlere gerekli ehtimemi göstermiyürlermiş.

Osmanlıdan başlıyalım.

Dedimya

Kürtler Askerlik yapmak istemezler

Polis görmek istemezler

Vergi vermek istemezler

Cendermeyi heçmi heç sevmezler

Yasaları,mehkemeleri tanımazlar.

Onların acımasız kendi yasaları vardır.

Kız eve geçmi geldi.

Arkaya bağlar ellerini fırat köprüsünden yallah azgın sulara

Garı erkek çocuhmu doğurmadı,Kılaşnikof tüfek ne güne duruyor.Bas tetige garı erkek çocuh dogurmamasının cezesini çeksin.

Hükümet yolmu yaptırıyor.inşaat makınalarını yah,işclerede bas kurşunu.

Ögretmenmi gönderildi köye,beynine bir kurşun yeterlı.

Komsunun tavuğu bahcanamı girdi,kolayı var.

Komsun dügün yaparkan bas makınalı tüfegin tetigine,temizle 40- 50 kişiyi tavuğuna sahıp cıhmamanın cezesini çeksin.

Osmanlı Kürtleri dagdan indirmek için Alaylar kurmuş,

Kürtleri maaşlı esker agalarınıda subay yapmışki medeniyeti benimsesinler deye.

Hemide askeri eyitim vermeye çalışmış Osmanlı.

Bir sabah gelirki kışlalar komutanı,Kürtlerden tek ınsan kalmamış alaylarda,kışlalarda.

Kışlalarda nekadar silah malzeme varsa onlarıda alıp kaçmışlar dağlara.

Gençligimde okul tatillerinde sıtmayla savas kurumunda çalışırdık 3 arkadaş.Genelde kuş uçmaz kervan geçmez Kürt köylerini dolaşır evleri dezenfekte yapıp bazı ileçleri parasız dağıtıyorduk.Yanımızda bırde saglıh memuru vardı.

Bir dafasınsa dışarda bırahdığımız herşeyimizi çaldılardı.

Birgün Tuncelinin Erzıncan ovasına bahan dagın nerdeyse tepesınde bir GIRNEVİK adlı köye gece saat 11 de at sırtında vardıh.Köyde kimse yohdu.Bir evden işih geliyordu.Kapıyı çaldıh adam kapıyı açtı güzel türkçeyle buyurun ne istıyorsunuz dedi.Biz durumu anlattık.Erzıncan valisi emriyle görevliyiz.bu köyede bu görevle geldik dedik.

Kürde dedimki siz diger kürtler gibi degil güzel Türkce konuşuyorsun dedim.

Dediki bizim Kürtler yabanidir.Burda olsalar bile sizlere deyil vali emriyle başbahanın bile emri elinizde olsa kimse kapıyı açmazdı.Ben size niye gapıyı açtım derseniz.

Ben Dersim olaylarından dolayı Bursaya sürgüne gittim,orda medeniyet insanlıh ögrendim dedi.Bu nedenle bu kapı size açılmıştır.O gece adamın evinde yattık.Ertesi gün dahada tepede bir köye girerken kadın ve çocuhlar bizi taşlamaya başladılar.Derken öteden bir kürt fırladı,taş atanlara bagırdı ve yanımıza gelip hoş geldiniz dedi.Ve gerçekten içten karşıladı bizi.Evine götürüp kahve içirdi.Meger oda sürgüne gidenlerden biri ve köyün muhtarıymış.

Dersim ayaklanmasına degindi,suç bizimdi dedi,İngilizlerin kışkırtmalarına uyup isyan ettik.

Ben ölüm mangasinin karşısına dikilenlerden birıydım.

Karşımdakı asker beni vuracah gibi durmuyordu.Bir ara bana göz kırptı gibi.

Tüfekler patlayınca bende yere düştüm üstümede başka biri düştü.Bizi bırakıp gıttiler.Askerler çekilince üstümdekini atıp kalktım,sağımı,solumu kontrol ettim birşeyim yoktu.

Bende kalkıp kaçtim.

Ama sürgüne gitmektense kaçamadım dedi.

Bir yerdede ıyi oldu sürgüne gitmemiz.insanlar içine karışıp yabanılıkten oldukca sıyrıldık dedi.

Bana dönüpde,bana kurşun sıkmayan asker aynı sana benziyordu demezmi.Bana çoh ısınmıştı.

Gerçekten sevimli ınsandı.Ayrılırken bayagı hem o hemde biz duygulanmıştık.

Biz bunları bazıları gibi işkembeden atmıyor yaşamış olarah yazıyoruz.

En sevdigim arkadaşlarımdan biri kürt Mehmettir.Ama gerçekleri görebilen biridir.

Irkcıymışız,kafatascıymışiz.

Biz ınsancıyız ınsancı.

Suçsuza suç isnat edenlerden deyiliz.

Ezbere sallamayın.

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş

iyi ne mutlu sana o zaman ben bilgisizsem ve sen bana öğretiyorsan ki senin bildiklerinin kendine bi faydası yoksa ne anlamı kaldı ?

Türk'üm ve memnunum halimden. Gurur da duyuyorum. Milliyetimden utanmıyorum.

Ha bu arada ''Vatanseverlik acımasızların erdemidir.'' de tam olsun.

Ülkücülerden bir farkınız yok, içi boş vatanseverlik zırvaları. Vatanseverlik lafla olmaz, milliyetçilik yaparak, düzenin bir oyuncağı olarak vatanınıza zarar vermiş oluyorsunuz. Bu düzen partilerinden herhangi birini savunmanız bunun için yeterli zaten. Sen milliyetçilik tanımından bihabersin henüz, ben de Türk'üm bunu inkar eden yok. Madem ateistsiniz, diyalektik materyalizmin öncüsü Karl Marx okuyun biraz. Toplumların tarihinin gidişatından, ekonomik sınıflardan, düzenin nasıl işlediğinden, burjuva sınıfının din ve milliyetçilik kozundan, esas safımızın Türklük değil proletarya olduğundan haberiniz olsun.

Sitelerde Paylaş

Ülkücülerden bir farkınız yok, içi boş vatanseverlik zırvaları. Vatanseverlik lafla olmaz, milliyetçilik yaparak, düzenin bir oyuncağı olarak vatanınıza zarar vermiş oluyorsunuz. Bu düzen partilerinden herhangi birini savunmanız bunun için yeterli zaten. Sen milliyetçilik tanımından bihabersin henüz, ben de Türk'üm bunu inkar eden yok. Madem ateistsiniz, diyalektik materyalizmin öncüsü Karl Marx okuyun biraz. Toplumların tarihinin gidişatından, ekonomik sınıflardan, düzenin nasıl işlediğinden, burjuva sınıfının din ve milliyetçilik kozundan, esas safımızın Türklük değil proletarya olduğundan haberiniz olsun.

iyice saçmalamışsın , kimse senin benimsediğin zihniyeti benimsemek zorunda değil.

bundan dolayı bize ülkücü vs. yaftaları takarak esas sen zırvalıyorsun.

Öğretmenliğe de başladın herhalde.

Başka ne okumamızı önerirsin hocam ?

Sitelerde Paylaş

Kim nerden gelmisse gelmis.

Insan gibi konusup uzlasarak birlikte huzur icinde yasamayi ögrenememis her irktan olan ilkellerin nerden geldikleri hic önemli degil.

Birlikte huzur icinde yasayabilmek icin neler yapabildikleri önemli.

Sitelerde Paylaş

iyice saçmalamışsın , kimse senin benimsediğin zihniyeti benimsemek zorunda değil.

bundan dolayı bize ülkücü vs. yaftaları takarak esas sen zırvalıyorsun.

Öğretmenliğe de başladın herhalde.

Başka ne okumamızı önerirsin hocam ?

Benimsemeyebilirsiniz elbet ancak materyalizmin adını kirletmeyin yeter. Bir şeyler öğrenmek istiyorsan eğer öğretmenin de olabilirim istersen.

Sitelerde Paylaş

ortada parti var da biz mi savunmadık.bu ülkede sol adı altında adilik yapılırsa bu halk zaten o partilere oy atmaz.zaten çoğunluğu neye inandığını bilmeden inanan koyun.şuan ki düzenin iyi olduğunu iddia eden yok.hala batıyı geriden takip ediyoruz.işte bu yüzden bu koyun halka demokrasi henüz fazla..bu ülkede milliyetçilik nasıl olmalı madem??akpyi savunarak mı mesela.çünkü o partiyi savunanlara bir şey demiyorsun da...asıl burjuva oyuncağı onlar..gerçi hepsi aynı şeyin mavisi.başa gelince dün ak dediğine kara diyor çoğu..

Sitelerde Paylaş

ortada parti var da biz mi savunmadık.bu ülkede sol adı altında adilik yapılırsa bu halk zaten o partilere oy atmaz.zaten çoğunluğu neye inandığını bilmeden inanan koyun.şuan ki düzenin iyi olduğunu iddia eden yok.hala batıyı geriden takip ediyoruz.işte bu yüzden bu koyun halka demokrasi henüz fazla..bu ülkede milliyetçilik nasıl olmalı madem??akpyi savunarak mı mesela.çünkü o partiyi savunanlara bir şey demiyorsun da...asıl burjuva oyuncağı onlar..gerçi hepsi aynı şeyin mavisi.başa gelince dün ak dediğine kara diyor çoğu..

Sınıf bilincinden bihaber olan, milliyetçi olanlar da koyundur. Milliyetçilik, sınıf ayrımı gözetmeksizin her Türk'ü ve Türklüğü savunmaktır. Sınıf bilinci ise ırkı, dili, dini ne olursa olsun proletaryayı burjuva sınıfına karşı savunmaktır. Dinlerin ortadan kalkmasını isterken ırk ayrımlarını unutacak mıyız? Bu yüzden din ve milliyetçilik aynı kefededir diyorum. Bir de anti kapitalist olunmadan anti emperyalist olunmaz, çünkü emperyalizm kapitalizm üzerine kurulu. Asıl vatanseverlik anti kapitalist olmaktır. Çünkü ülkeyi içten içe yiyen kapitalizmin ta kendisidir. Neye inandığınıza karışamam ancak bir ateist dinden arındığı gibi dinle aynı kulvarda olan milliyetçilikten de arınmalıdır. Marx'ı materyalizmin neresinde görüyorsunuz bilmem ancak sınıf savaşımlarının, toplumların tarihinin çözümlemesini bizzat diyalektik materyalizme dayanarak yaptı. Yani materyalistim diyen birinin bu söylediklerimden bihaber olmaması gerekir. Savunmak zorunda mıyız, tabii ki değiliz. Ama en azından bilmeliyiz.

Sitelerde Paylaş

Sınıf bilincinden bihaber olan, milliyetçi olanlar da koyundur. Milliyetçilik, sınıf ayrımı gözetmeksizin her Türk'ü ve Türklüğü savunmaktır. Sınıf bilinci ise ırkı, dili, dini ne olursa olsun proletaryayı burjuva sınıfına karşı savunmaktır. Dinlerin ortadan kalkmasını isterken ırk ayrımlarını unutacak mıyız? Bu yüzden din ve milliyetçilik aynı kefededir diyorum. Bir de anti kapitalist olunmadan anti emperyalist olunmaz, çünkü emperyalizm kapitalizm üzerine kurulu. Asıl vatanseverlik anti kapitalist olmaktır. Çünkü ülkeyi içten içe yiyen kapitalizmin ta kendisidir. Neye inandığınıza karışamam ancak bir ateist dinden arındığı gibi dinle aynı kulvarda olan milliyetçilikten de arınmalıdır. Marx'ı materyalizmin neresinde görüyorsunuz bilmem ancak sınıf savaşımlarının, toplumların tarihinin çözümlemesini bizzat diyalektik materyalizme dayanarak yaptı. Yani materyalistim diyen birinin bu söylediklerimden bihaber olmaması gerekir. Savunmak zorunda mıyız, tabii ki değiliz. Ama en azından bilmeliyiz.

ben hiçbr yazımda sömürgen sermayecilerden yana olmadım bu yazıları üstüme almıyorum...bunu yapanlara liboş diyoruz mesela..her türk dediğin kimler mesela..adamlar ben türk değilim diyor hatta türküm demek suç kapsamına girecek yakında..kendini ayrıştıranlar bizler değiliz..türk vatandaşıyım demeye gocunan zavallılar türkiyelilik kavramını ortaya atıyor..ben dinle dünya görüşünü ayrı tutabilen biriyim zaten...benim düşüncelerim ben maddeciyken de böyleydi şimdi de böyle.asla etki etmez ..senin pek çok yazın resmen öfke kusuyor marxı okuyup okuyup anlamayan sen olabilirsin..mesela senin aslında kötü niyetli olmayan bu düşüncelerin aslında eleştirdiğin burjuvaları destekliyor..akp zihniyetine çanak tutuyosun da..

tarihinde queenofhearts tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Okuyunda Türkünmü yoksa Osmanlıyla barabar,Kürdünmü IRKCILIK yapıp Alavı Türkmenleri aşagılayıp ortadan kaldırdıhlarını öğrenin.

Ona buna İFTİRE ermektende

Türke kafatascı demekten vaz geçin.

Türk,hiçbir çağda IRKCILIK YAPMAMIŞTIR.

Türkler Asyanın en medeni ınsanlarıdır.

Daha ilk çağlarda Türk hakanı bir ülkeyle bir anlaşma yaptığında eger bu anlaşmayı hakanın karısı parafa etmezse o anlaşma geçerli olamıyordu.

Halbukı 1700 yıllarında İngilizlerde garyolanın başında bir beyizbol sopası hep asılı dururdu.Adamın canı sıkıldığında beyizbol sopasıyla garıyı iyi bir sopalardı.

Ki İngilizler Avrupanın en medeni ınsanı denmektedir.

Aşagıdaki adrese tıklayında alın boyunuzun ölçüsünü.

,

Osmanli-kÜrt İttİfaki Ve TÜrkmen Katlİami - Aleviweb.com - Alevi ...

9 Mar 2006 ... OSMANLI-KÜRT İTTİFAKI VE ALEVİ TÜRKMEN KATLİAMI. Yavuz Sultan Selim (1512-1520)' in Osmanlı tahtına geçmesiyle Türkmen sürgün ve katliamları ...

Tolonbeg

Aslında foruma sadece ve sadece okumak amacıyla üye olmuştum. Ancak bu konuyu okurken 3 ncü sayfadan sonra aşırı bir bilgi kirliğine maruz bırakıldığımı hissettim.

Yukarıda yazan yazının sonunda ki konu hakkındaki sözler dikkatimi çekti. Bir kaç şey yazayım ve bu ilk yazım olsun.

Arkadaşın bahsettiği konu doğrudur. Osmanlı hükümdarlarından Yavuz Sultan Selim, Şah İsmail yönetiminde olan İran seferine çıkmadan önce 40 bin kızılbaş tutuklanmış veya idam edilmiştir.

Konunun tarafı olmadan bir açıklama getirmek istiyorum.

İran seferi öncesinde bu hazırlığın yapılmasının siyasi sebeplerini bir sebep-sonuç ilişkisi içerisinde incelemez isek eğer arkadaşın kendi atıp, kendi tutan bu tavrına bir cevap veremeyiz.

Bahsi geçen 40 bin kızılbaş osmanlı türkü olmayıp Şah ismail'in anadoluda ki nüfusunu artırmak için bizzat şah ismail tarafından örgütlenerek anadoluya sonradan yerleştirilen şialar olduğu tarihte sabittir.

Yerleştirilen bu şialar anadoluyu şialaştırmak için yoğun bir çalışma içerisinde oldular. Sefer zamanı ise yakalanamayanlar osmanlı kuvvetlerinin ikmal yollarını arkadan vurdu. Ordunun yolu üzerinde ki kuyuları zehirledi, köyleri yağmaladı.

Bu vatandaş Osmanlı nın 40 bin kızılbaşı yok ettiğini iddaa ederken neden kendisinin aslında "Şia" yanlısı bir "İranlı" olduğunuda itiraf etmiyor ?

Siyasette bu tür şeyler oluyor. Sizler kalkıp bir milletin üzerine 5 nci kol faaliyetlerini kullanarak yüklenirseniz o millet bunun önlemlerini alır.

Sen onu bunu bırak arkadaşlık. Şu iran - ırak savaşından bahset bize. Kim kimi nerde nasıl ? :) Hangi çakma, çıkma fetvalarla birbirinize girdiniz onu söyle. Türk'üm falan deyip ajitasyon yapma burda. Ne olduğun şu konuyla meydana çıkmış.

Benden bu kadar.

Sitelerde Paylaş

Anlamıyorum; herkes ateist biri ırkçı-milliyetçi olamaz komik olur diyor..?!

Tam tersi ki; asıl teist bir insanoğlunun milliyetçi olması komiktir..

Milliyetçilik hiç bir dinde yok.(dinleri milliyeti olmuşlar hariç)

İslamda ümmetçilik yok mu? müslüman olan hangi milletten olursa olsun kardeş değil mi?

Bir insan ırkçıyım diyorsa ateist olması lazım..Hayır demiyorsa kafası çok karışık olmalı..Sonuçta adem ve havvadan geldiğini düşünüyorsun tüm insanlığın.

Sitelerde Paylaş

işte böyleee,

Hep geldiler cin olmadan ınsan çarpmaya kalkıyorlar.

Önce bir cin olda, sonra insan çarpmaya çalış.

Osmanlı yaşamında edebiyetinde HAKARAT şiaya degil Türklügünü korumak v e kendi ınancını kültürünü yaşamak isteyen Türkleredir düşmanlıgı.Ya bilmediginden atıyorsun yada kasıtlı olarah.

Okadarki

Ermeni Ermeni oldugunu

Rum Rum olduğunu

Arnağut ,Arnağut olduğunu

Arap Arap olduğunu

Yahudi Yahudi olduğunu bangır bangır bagırarak söylerken Türkler ben Türküm deyemiyordu.

Okullara yanaştırılmıyordu Türkler.

Türke GAGUR ANALI Osmanlının büyük bir düşmanlıgı vardı.

Yalnız ehli sünnet v elcamaat mezhebine girip Araplaşan Türklere Osmanlı hiçbirşey demiyordu.

Çünkü onlarda Türklük bilinci artık yok edilmişti.

Bu Araplaşan Türklerde Araplaşmayan Türklere Düşman edilmişlerdiki,bugün bile bu düşmanlık davam etmektedir.

Sıvas

Çorum

Ve diger illerdeki Alavı Türkmenlerin öldürülmeleri bu gerçeyi göstermektedir.

Yukardakı verdigim edresdeki yazıda bu gerçegi çok iyi göstermektedir.

Şah İsmeil Sapına kadar Türktü.

Ne Fassca konuşuyordu,

Nede fars kültürünü yaşıyordu.

Yavuza yazdıgı mektup Türkçeydi.Yavuzun yazdığı mektup Farscaydı.

Yavuzun dilinin çoğu

Farca

Arapca

Birezde Türkçe vardı.

Halbuki,Şah İsmeil Türkce yazıp Türkçe konuşuyor Türk takvimi kullanıyor,bizim Yavuz kelegiyse Arapların Ay takvimini kullanıyordu.

Okadar bir saçma tavimki,ne mevsimler bellı nede doğum günleri.

İnsanın dogum günü danssöz gibi zıplayıp duruyor.

Bu yıl mardın birindeyse birdahakı yıl şubatın 20 sine geliyor birdahasında 10 una.

Yavuz kelegının yaptıklarına pışmanlığını kendi mektubundan okuyalım.

Yavuz ölmeden önce KIRRO şehul

ıslam Ebussuud YAMYAMINA bir mektup yazıp yastıgının altına kor.

Mektup kısaca şöyle.

Eyyyyyyyyy Ebussuud,öldürttügüm bütün Türkmen leri SENİN FETVEN ÜZERİNE ÖLDÜRTTÜM.Öldügümde Allah bunun hesebini benden sorarsakı soracak,BEN SENİ GÖSTERECEYİM.

SEN kimi göstereceksin.

Bu canavar KIRRO şeyhulislam YEDDİ ALAVI TÜRKMEN ÖLDÜREN CENNETLİKTİR DEMİŞTİR.

Osmanlı öldürdcügü Alavı veye kızılbaş Türkmenlerin karılarınıda naskerlere dagıtıyordu.

Belge ,şeyhul ıslamın Ebussuudun fetveleri adlı kitap.

Osmanlıda anası Türk olan bir genç padışah vardi,gerisinin anaları

kimi Yahudi.

Kimi Ermeni

Kımı Rus

İtalyan

Kimi bilmem ne herze..

620 yıl yaşayan osmanlıda yaln ız bir vezir Türktü.

Ermenistanın Azarbaycan ın Karabaga saldırısında,Kürt Özala dedilerki Azarbaycan gardaşım ız,uçahlarımız müdehele etsin Ermenistene.Kürt Özal aynan Osmanlının kafasında oldugunu gösterip şöyle dediydi ..............z.ONLAR Şİİ HALB UKI BİZ SUNNİYİZ.Bu nedenle onlara yardım edemeyiz.

Aynı oyunu Ermenistanın yanında bu hükümet oynayınca Azarbaycan agırlıgını koyup bundan sonraki yapacakları anlaşmaları GAZ ve petrolu Türkiye üzerinden degül Rüsya üzerfinden göndermek için Ruslarla anlaşmaya vardılar.

Görülüyorki Türk vatandaşı Kürtler bile hala mezhep peşınde koşmaktadırlar.

Aslında mezhepde degil geçmişdeki gibi.Alavı Türkmen(Türk) düşmanlığıdır bunlarınkı.

Özal Amarıkaya başbahan olarak gedince amarıhalı başkan gece evinde Misafır etti Özalı,dışışleri bahanı olan yılmazı Özal yanına sohmadı.Yılmazda kızıp atlayıp uçaga Türkiyeye döndü.

Özal Amarıkalı başkanla gizli ne konuşacahdıkı Yılmazı kendi dışışleri bahanın ı kabul etmedi yanına.

Amarıkalı başkanlardan hiçbiri dünyada hiçbir devlet büyüyünü evine kabul etmezken,Özalı evine götürüp negizlişeyler konuştular dersiniz saatlerce.

Burda türeyen bazı kurnazlar özal ağzıyla konuşuyorlar.

Yemezler o agızları,bizde yemeyiz.

Ülkücülüğü,ırkcılıgı kınarken kendilerinin yaptıkları ırkcılığı yutacagımızı sanıyorlar.

Güneydin olsun size.

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş

tolonbey; yine destan yazmışsın yav..

Bu anlattığının yegane sebebi; Osmanlı Aşiretinin diğer Türk Aşiretlerini rakip görmesi idi. Onların düşüncesine göre Bir Türk Devleti sadece başka bir Türk devleti tarafından yıkılabilirdi..Bu yüzden ki ne kadar Türk olmayan varsa yüksek kademelere getirildi, ama ne kadar Türk varsa ezildi,yoksullaştı..Özellikle Yavuz'un Doğu Anadolu'da yaptığı Türkmen kıyımının haddi hesabı yok.Tarihçiler bile sayı söyleyemiyor..Söyleyenler ise 40.000 diyor ki; o zamanın Sivas kentinin nufusu 4000 idi..10 tane Sivas kenti kadar bir katliam da olmamıştır artık.Abartı vardır diye umuyorum..Ama şu kesin ki; bugün bu ülkede G.Doğu sorunu ve ya Kürt sorunu varsa sebebi bu katliamlardır.

Bu olaylardan daha önce Anadoluya giren Timur'a bölgedeki Türkmenler tarafından kahraman gibi karşılandı.. 1402'deki Ankara savaşında Osmanlı ordusunun büyük bir kısmı Timur'dan yana saf değiştirince savaşı kaybetti, 14 yıl süren fetret dönemine girdi; Türkmen beylikleri tekrar güçlenmişti...

Türk tarihinde çok ilginç devletler var;

Halkın büyük çoğunluğu Türkmen olan ve Türkçe konuşan Osmanlılar; sarayda ve diplomosi de Farsça konuşurdu..

Halkında neredeyse hiç Türk olmayan,tamamına yakını Hindu olan; Gazneliler ise sarayda ve diplomosi de Türkçe konuşurdu.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...