Jump to content

Kürtler ,nerden geldiler,kimlerdirler?

Recommended Posts

Benimsemeyebilirsiniz elbet ancak materyalizmin adını kirletmeyin yeter. Bir şeyler öğrenmek istiyorsan eğer öğretmenin de olabilirim istersen.

sen bana haksız yere dayatma yapıyorsun.

adam ülkemi ve milliyetimi seviyorum diyorsa hemen bi sınıflandırmaya tabii tutuluyor.

al milliyetçi değilim dedim şimdi ne oldu ?

ingiliz olsam yine ingiliz olarak memnun olurdum, yok mu ortalarda milliyetinden memnun olmayan adam ? Var tabii neden olmasın.

Büyük ihtimal sen benim sözlerimi farklı anladın, ülkücü falan değilim ben.

Milliyet fanatiği de değilim ama milliyetimi seviyorum.

birşeyin adını falan kirletmiyorum , sen beni yanlış anlıyorsun ya da bildiklerinde bi yanlışın var.

tarihinde Zerdüşt tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 106
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

ben hiçbr yazımda sömürgen sermayecilerden yana olmadım bu yazıları üstüme almıyorum...bunu yapanlara liboş diyoruz mesela..her türk dediğin kimler mesela..adamlar ben türk değilim diyor hatta türküm demek suç kapsamına girecek yakında..kendini ayrıştıranlar bizler değiliz..türk vatandaşıyım demeye gocunan zavallılar türkiyelilik kavramını ortaya atıyor..ben dinle dünya görüşünü ayrı tutabilen biriyim zaten...benim düşüncelerim ben maddeciyken de böyleydi şimdi de böyle.asla etki etmez ..senin pek çok yazın resmen öfke kusuyor marxı okuyup okuyup anlamayan sen olabilirsin..mesela senin aslında kötü niyetli olmayan bu düşüncelerin aslında eleştirdiğin burjuvaları destekliyor..akp zihniyetine çanak tutuyosun da..

Sermaye taraftarı olmadın ama sermaye karşıtı gibi de görünmüyorsun. Yani en azından onlara karşı çıkabilecek bir düşüncen yok. Her ateist marksist olacak diye bir kural yok hatta pek çok liberal ateist de var. Ama ülkenin iyiliğini düşünen biri liberal olamaz veya düzen savunucusu olamaz, düzen karşıtı olmalıdır. Bunu anlatmaya çalıştım. Bu ülkede herkes Türk değil maalesef, Kürtler de var. Türk Türk'üm desin Kürt Kürt'üm desin, sonuçta ikisi de Türkiyeliyim diyebiliyorsa bütünlük böyle sağlanmış olur. Aksi takdirde yani Türklüğü dayatmaya çalıştığımızda, herkes Türk'tür bu ülke Türklerindir dediğimizde reddedecekler. Bunu anlayabilmeniz için Kürtleri de bir ırk olarak kabul etmeniz gerekir. Milliyetçilik bunu anlamaya da engeldir. AKP'ye hiç değinmedim, bu forumda onları savunan yoktur zaten.

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Kim budununu sevenleri aşağılamaya çalışıyorsa,onun ırkıyla bir sorunu vardır.

Bu tepkiyi aşağılık duygusundan dolayı vermektedır.

Burda hiç kimse Hıtler( Hikmet) vari

Musollıne (Musa ) varı bir ırkcılık yapan yoktur.

Vardır deyenin IRKIYLA bir sorunu vardır mutlaka kı b u nedenle tepki veriyor.

Begim, neden NEMUTLU TÜRKÜM DİYENE DİYORSUN?

Ağzına torbamı tahtıh,sende ne mutlukı falanım de .

Diyemiyorsan ,O SENİN SORUNUN ,BENİM DEGİL.

Benin atam

Dağlar

Dereler

Ormanlıklar

Batahlıhlar aşıp deniz aşırı dünyalara yol alıp,yelken açarken seninkiler MAĞARASINDA mişil mişil uyuyordu.

Alpaslan Bizanslılarla 120,000 kişiye karşı 40,000 kişiyle Anadolu için savaşırken sen dagın tepesinden bahıp bu inekler neden kavga ediyor deyıp hakır hakır gülüyordun.

Artıh çağlar degişti,artıh ülkeler birliktelige giderken sen kalkmışın ayrımcılıga Looooooooooooooooooo.Sen çohhhhhhhh çohhhhhhhhh geç kaldın,şimdiye kadar nerdeydin deye adama sorarmazlarmı?

Seninkisi işci olarah çalıştığın fabrıkada,ortahlıh iddiesinda bulunmaya benzer.

Adamı kapının önüne korlar.

Suriyede BEKÇİ bile olamayanlara biz başbakan,ireisi cumhur,genelkurmay başkanı bülem olma imkenleri tanıyoruz.

Türk bukadar ÖZVERİLİ bir budundur.

Bunun gıymatını bilin.

Bu öneri yalnız bir köke degil

Böyle düşünenlerin tümünedir.

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş

sen bana haksız yere dayatma yapıyorsun.

adam ülkemi ve milliyetimi seviyorum diyorsa hemen bi sınıflandırmaya tabii tutuluyor.

al milliyetçi değilim dedim şimdi ne oldu ?

ingiliz olsam yine ingiliz olarak memnun olurdum, yok mu ortalarda milliyetinden memnun olmayan adam ? Var tabii neden olmasın.

Büyük ihtimal sen benim sözlerimi farklı anladın, ülkücü falan değilim ben.

Milliyet fanatiği de değilim ama milliyetimi seviyorum.

birşeyin adını falan kirletmiyorum , sen beni yanlış anlıyorsun ya da bildiklerinde bi yanlışın var.

Senin dediklerini zaten ben de düşünüyorum ama milliyetçilik farklı bir şey. Sanırım milliyetçilik anlayışlarımız farklı. Türkiye Türklerindir diyorsan, damarlarımdaki asil kan diyorsan, sınıf ayrımı gözetmeksizin tüm Türkleri savunuyorsan veya varlığımdaki tek fevkaladelik Türk olmamdır diyorsan (Atatürk gibi) milliyetçilik budur. Kürt sorununa bakış açından da bunu anlayabilirsin.

tarihinde Tyler Durden tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Senin dediklerini zaten ben de düşünüyorum ama milliyetçilik farklı bir şey. Sanırım milliyetçilik anlayışlarımız farklı. Türkiye Türklerindir diyorsan, damarlarımdaki asil kan diyorsan, sınıf ayrımı gözetmeksizin tüm Türkleri savunuyorsan veya varlığımdaki tek fevkaladelik Türk olmamdır diyorsan (Atatürk gibi) milliyetçilik budur. Kürt sorununa bakış açından da bunu anlayabilirsin.

Türk'üm diyen herkes Türktür .

Ne mutlu Türküm Diyene :D

Bu arada dostum fazla felsefe adamı uçurur , ben de okuyordum . Dediklerinde haklı olsan da , bi savaş falan çıksa , müslümanı ateisti herkes birbirine kenetlenmek zorunda biz Türklerden bahsediyorum . Doğru değil mi ?

tarihinde Zerdüşt tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Türk'üm diyen herkes Türktür .

Ne mutlu Türküm Diyene :D

Bu arada dostum fazla felsefe adamı uçurur , ben de okuyordum . Dediklerinde haklı olsan da , bi savaş falan çıksa , müslümanı ateisti herkes birbirine kenetlenmek zorunda biz Türklerden bahsediyorum . Doğru değil mi ?

Savaş zamanı birlik olmak gerek evet ancak normal zamanlarda da halk birbirine düşman olmamalı, bu yüzden Kürt sorununun çözümü çok önemli.

Sitelerde Paylaş

Savaş zamanı birlik olmak gerek evet ancak normal zamanlarda da halk birbirine düşman olmamalı, bu yüzden Kürt sorununun çözümü çok önemli.

Önceden bu kadar sorun yaratmıyordu , kim sorun çıkarıyo bilemiyorum..

Karmaşa içinde herşey , ne söylesek objektif olmaz .

Ama sorun denilemeyecek kadar gereksiz birşey bence .

Olan bize olacak sen daha anlamıyorsun , huzursuzluk hiçbir zaman bitmeyecek.

Ondan bundan gaz alıyorlar , sonra da bize ayrı bir bölge istiyoruz diyorlar , ve daha başka şeyler var tabii de tam olarak takip etmiyorum elbet.

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar bazı kavramlar birbirine karışıyor burada, ben kendi bakış açımı özetliyeyim,

Ben Marksistim her şeye rağmen, aynı zamanda Materyalistim ve Ateistim..

Bir insan Marksist olmadan Materyalist olabilir ama Materyalist olmadan Marksist olamaz. Marksizm sosyo-ekonomik bir politik görüştür neticede. Materyalizm ise antik felsefeden bugüne savunulmaktadır. En güzel haline tarihi açıklamasıyla Marx tarafından getirilmiştir, orası ayrı.

Aynı çerçevede devam edersek Materyalist olan aynı zamanda Ateist olmak zorundadır, çünkü evrimi bilir(Evrim teorisini değil). Ateist olan bazıları Materyalist olmayabilir herhalde ama o ne tür bir Ateistlik olur bilemiyorum..

Devam ediyoruz, Ateist-Materyalist arkadaşımız Milliyetçi ve Devletçi olamaz...

Milliyetçi olamaz çünkü evrimi bildiğine göre yaklaşık 120.000 yıl önce Homo Sapiens'in tüm dünya üzerindeki nüfusunun çeşitli varsayımlara göre 8 ila 10 bin civarına düştüğünü bilir(Bu forumun üye sayısından az yani), tüm dağılımın bu kıt kaynaktan olduğunu kavrayabildiğine göre tüm insanların kardeşliğine inanır, inanmalıdır...

Devletçi olamaz, olmamalıdır çünkü Sümerler'den beri dinlerin bir sömürü aracı olarak devletleri yarattığını, daha sonra devletlerin tek tanrılı dinleri örgütlediğini, bu etkileşimin iki iğrenç oluşum şeklinde, devlet ve din, bugüne kadar sürdüğünü bilmelidir..

Ateistler için din neyse Milliyetçilik ve Devletçilik'de odur, öyle olmalıdır..

tarihinde labrys tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Vatanseverlik nedir?

İçinde bulunduğun toprak parçasını ve o toprak parçasındaki insanları daha fazla sevmek!

Peki bu toprakları tanrı mı çizdi ya da bizzat babanız mı çizdi?

Sınırın üç metre öbür tarafındakiler kana susamış vahşi topluluklar mı?

Hiç tanımadığım bir Türkü neden hiç tanımadığım bir Kızılderili'den daha fazla sevmem gerekiyor?

Adam sırf Türk diye ona karşı neden daha fazla hormon salgılamam gerekiyor, hiç anlamıyorum.

Ne yani şimdi sırf Türk diye Tayyip Erdoğan'ı Ernesto Che'den daha fazla mı seveyim? ( Birileri gelip ama Tayyip Türk değil Gürcü demesin, ana avrat küfür ederim)

Neden daha fazla seveyim?

İki tane zorbanın kılıçla ya da silahla çizdiği sınırların içine ve dışına neden farklı muamele yapayım?

Bu farklı muameleyi haklı gösterecek tek bir gerekçe var mıdır?

Var olduğunu iddia eden gelsin ispatlasın o zaman.

Vatanseverlik mantığı bana kalırsa sadece sömürüye karşı çıkma bağlamında işe yarayabilir.

Yoksa benim vatanbım müthiş, dünyanın anasını belleyelim mantığıyla bu iş bir gram yürümez.

Dünyada sizin aptalca Turan fikrinizden çok daha büyük ve ciddi sorunlar var.

O yüzden siz omurgasız milliyetçiliğinize devam edebilirsiniz.

Tarih günü gelince hepinizin kıçına tekmeyi basacaktır.

Erken uyanmanız dileğiyle.

Sitelerde Paylaş

tayyip kendisi ben gürcüyüm derken ona laf yok öyle mi :))eşi de arapmış..gurur duyuyorlarmış.ama türküm demek yasak....türkiyeliyim diycezzzzz......tabi yersen..

Ona da laf yok tabii. Türküm demek de yasak değil, hani kim sana engel oluyor? Sokakta çıkıp ben Türküm diye bağırsan polis mi çevirecek? Ben Türk değil Kürt'üm diye bağır, eminim kalabalık bir yerdeysen ağzını burnunu dağıtırlar. Ne bu eziklik psikolojisi? Kim senin Türklüğüne kilit vuruyor? Türkiye Türklerindir diyebiliyorsun, anayasa herkes Türktür diyor bayrağın Türk bayrağı diye geçiyor tüm dünyada Türkiyeli olanlar Türk vatandaşı diye geçiyor hani nerede yasak?

Sitelerde Paylaş

Ona da laf yok tabii. Türküm demek de yasak değil, hani kim sana engel oluyor? Sokakta çıkıp ben Türküm diye bağırsan polis mi çevirecek? Ben Türk değil Kürt'üm diye bağır, eminim kalabalık bir yerdeysen ağzını burnunu dağıtırlar. Ne bu eziklik psikolojisi? Kim senin Türklüğüne kilit vuruyor? Türkiye Türklerindir diyebiliyorsun, anayasa herkes Türktür diyor bayrağın Türk bayrağı diye geçiyor tüm dünyada Türkiyeli olanlar Türk vatandaşı diye geçiyor hani nerede yasak?

Kürtler her tarihte Kürdüm diyebilmiştir.

Boş konuşuyorsun.

Sitelerde Paylaş

Kürtler her tarihte Kürdüm diyebilmiştir.

Boş konuşuyorsun.

Baskılara rağmen diye eklemeliydin başına. Hele ki cumhuriyetin kurulmasından itibaren tamamen asimile edilmeye çalışılmalarına rağmen. Hadi hemen sokağa çık ve bir deneme yap, ben Türk değil Kürt'üm diye bağır bak bakalım tepki görüyor musun görmüyor musun.

Sitelerde Paylaş

türküm demek bir suç oldu artık komik olmayın...

brutal o dediklerinin hepsi lafta..artık iş işten geçti..

birazdan töre cinayeti ile ilgili başlık açıcam ezikleri orada görebilirsin ayrıca..

tarihinde queenofhearts tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Baskılara rağmen diye eklemeliydin başına. Hele ki cumhuriyetin kurulmasından itibaren tamamen asimile edilmeye çalışılmalarına rağmen. Hadi hemen sokağa çık ve bir deneme yap, ben Türk değil Kürt'üm diye bağır bak bakalım tepki görüyor musun görmüyor musun.

Peh!

Kürt dese ne Türk dese ne?

Boş işler bunlar aslanım.

Sen geç bunları da bu ülke insanları insanca bir yaşama nasıl kavuşacak onu söyle.

Sitelerde Paylaş

türküm demek bir suç oldu artık komik olmayın...

brutal o dediklerinin hepsi lafta..artık iş işten geçti..

birazdan töre cinayeti ile ilgili başlık açıcam ezikleri orada görebilirsin ayrıca..

Nasıl suç olduğunu açıklarsan beni de aydınlatmış olursun. Zaten önceki mesajımda da sordum, hani kim yasak koydu diye? Sadece bu ülke artık diğer milliyetleri de kabullenmeye ve Türklük hegemonyasını kırıp en azından ırksal eşitliğe doğru ilerlemeye başladı.

Sitelerde Paylaş

Peh!

Kürt dese ne Türk dese ne?

Boş işler bunlar aslanım.

Sen geç bunları da bu ülke insanları insanca bir yaşama nasıl kavuşacak onu söyle.

O resimdeki 6 okun milliyetçiliği de kapitalistliği de bu ülkeye ancak zarar veriyor. Ne düşündüğümü anlamışsındır sanırım.

Sitelerde Paylaş

Nasıl suç olduğunu açıklarsan beni de aydınlatmış olursun. Zaten önceki mesajımda da sordum, hani kim yasak koydu diye? Sadece bu ülke artık diğer milliyetleri de kabullenmeye ve Türklük hegemonyasını kırıp en azından ırksal eşitliğe doğru ilerlemeye başladı.

yazılı kanun var demedim sanki anlamamış gibi sorma..buraay gelip ben de türküm deyip ortalığı karıştırıyorsunuz hep alıştık..ayrıca ne ırkı??türk vatandaşı olan herkes türktür galiba bunu bilmiyorsun..bizler ırkçı değiliz....

Sitelerde Paylaş

yazılı kanun var demedim sanki anlamamış gibi sorma..buraay gelip ben de türküm deyip ortalığı karıştırıyorsunuz hep alıştık..ayrıca ne ırkı??türk vatandaşı olan herkes türktür galiba bunu bilmiyorsun..bizler ırkçı değiliz....

Bak aslında Türküm demek suç değil Türk değilim demek suç. Ne demek Türkiye vatandaşı olan herkes Türktür? Sence bu yasa ne kadar doğru? Kürt olana bunu ne hakla dayatabiliriz? Onlar da bu ülkenin sahiplerinden değil mi? Dur diyeceğini tahmin edeyim, Türkiye Türklerindir? Biraz empatiye davet ediyorum, olsaydı da Kürtler egemenliği ele geçirseydi sana da Kürt deseydi sen kabul eder miydin? Sarı kırmızı yeşil bayrağı bayrağım diye sahiplenir miydin? Evet ben de Türküm ama milliyetçilik gibi bir bağnazlığım yok. Gerçekten de bu bağnazlığın dinden farkı yok, milliyetçilik de bir afyon ve sağlıklı düşünmenizi engelliyor.

o son cümlen de cCc Dünya Türktür cCc bizler ırkçı değiliz gibi bir şey oldu.

Sitelerde Paylaş

O resimdeki 6 okun milliyetçiliği de kapitalistliği de bu ülkeye ancak zarar veriyor. Ne düşündüğümü anlamışsındır sanırım.

Vermez. Ulusalcılıktan da kapitalizmden de zarar gelmez.

Forumu kurcala azıcık.

Söylediklerinde samimiysen konuyu araştır ve öyle yaz.

Buradayız nasıl olsa, gene konuşuruz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...