Jump to content

Artık Hakimlere Neden Güvenemiyorum?

Recommended Posts

Türkiye'de yasayan dünyanin gerceklerini bilmeyen, tarih hukuk sosyoloji bilgisi olmayan fakat o konularda zirvalayan komunist bir doktor öyle mi?

Yahu ben gercekten deveymisim.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 179
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Komünizmin ne olduğunu bilmediğini farz etmiyoruz,bilmediğini biliyoruz zaten.

Komünizmin kusursuz bir sistem olduğu için kusurlu insanlara uygun olmadığını söylerken

zaten bu konuda ki bilgisizliğini en basit şekilde ortaya koymuş oluyorsun aslında.

Komünizmin amacı zaten insanın kusurlarını,insanı dönüştürerek değiştirmeyi hedeflemektedir.

Komünizm sizin sandığınız gibi sadece bir ekonomik kalkınma planı değil.Ancak ekonomik kalkınma programı da değildir.

Tabi ki komünizmin en büyük getirilerinden biri emek gücünün yetkinleştirilmesi ile

gelişen teknoloji ve üretimde verimliliğin artması ile birlikte artan ve gelişen bir üretim ve

dolayısı ile bir kalkınmadır.Ancak komünizmin nihai amacı bu kalkınmayı kültürel gelişimle birlikte sürdürmek

ve doğal kaynakların sürdürülebilir kullanımı ile birlikte doğa ile uyum içerisinde

ve ekonomik eşitliğin sağlandığı bir dünya kurmaktır.Sosyalizm bu noktada düzenin

ihtiyaçlarını,kişisel çıkarların çok üstünde tuttuğu için toplumu oluşturan her bir

birey disiplin ve emeğin büyük önem taşıdığının farkındadır ve sonuç olarak baktığımız

zaman komünizmin insanı tembelleştirmesinden

çok çalışkan ve topluma faydalı bir birey yapmayı hedeflediği görülür ve zaten bu şekilde de olmuştur.

Nereden mi biliyorum? Ailemden ve tanıdığım diğer bütün sosyalist rejimi görmüş ve yaşamış insanlardan biliyorum.

İki toplumuda kıyaslama fırsatım oldu iki toplumunda eksilerini artılarını sizlerden daha iyi biliyorum,karşılaştırabiliyorum.Çok rahat söyleyebilirim ki

yıllardır türk milleti çalışkandır söylevleriyle kandırılmış türk milleti kadar tembel bir millet yok orda.Hatta orda çok da güzel bir söylem var

"türk gibi tembel olmak" cuk diye oturuyo iki toplumu yanyana koyduğunuzda.O yüzden eleştirirken biraz düşün,araştır hacı bey mahalle ağzı ile gelip zırvalama burda.

He eğer bişiyler gördünse biyerlerden,gel göster bize,bizde yanlışımızı kabul edelim.Ama illede önce kanıt istiyosan reel sosyalizme dair,verilebilecek en güzel örnek Küba'dır.

Hiç bir bok bilmeden sefalet çektiğini söylediğiniz,hakkında safsatalar kustuğunuz küba halkı,hükümetin yıllardır uyguladığı eğitim ve sağlık politikaları sayesinde senin paranla satın alacağın en iyi

hizmetten daha iyisini alabiliyor.Bunun yanında bir çok küba vatandaşınında barınma ihtiyacının karşılandığı bir gerçektir.Dünyaca ünlü futbolcu Maradona'nın dünyada hiç bir yerde bulamadığı sağlık hizmetini Küba'da bulduğu da ayrı bir konu mesela.

Bunların hepsinin ötesinde halkın gelir düzeyi çok yüksek olmayabilir fakat bunun bu şekilde olmasında en büyük etken başta abd olmak üzere dünyanın büyük bir kısmının uyguladığı ekonomik amborgodur.

Ama yapılan bütün haksızlığa sizinde dağil olduğunuz bütün karalama kampanyalarına rağmen hala ayaktadır ve çok güzel işlemektedir.Ayrıca kübalı doktorların dünaynın

bir çok yerine ücretsiz sağlık hizmeti götürdüğü de bilinmektedir bu arada.Ve aşağıdaki linkler benim gibi sizlerinde ulaşabileceği basit bir arama ile rahatlıkla bulunabilecek bilgiler içermektedir.

http://www.google.com.tr/url?sa=t&source=web&cd=4&ved=0CDUQFjAD&url=http://80.251.40.59/education.ankara.edu.tr/aksoy/reform/odevler/200708g/kiransc.doc&rct=j&q=k%C3%BCba'da%20e%C4%9Fitim%20sistemi&ei=CtomTYf6KYOu8gOHwajTAg&usg=AFQjCNH7IbRXOCgylGlFoIiTjlxqo44bXg&sig2=V0zDkMxr5IhMaoCnkCh3Uw&cad=rja

http://www.saglikplatformu.com/arastirmalar/showquestion.asp?faq=4&fldAuto=66

http://www.holidayincuba.net/tr/kuba-saglik.htm

http://www.unicef.org/about/execboard/files/07-PL14-Cuba.pdf

Diğer ülkeler ile ilgili istatistikleri unicefin sitesinden elde edebilirsin mesela aşağıdaki link de vietnamla ilgili.Vietnam hakkında pek fazla bilgiye ulaşamadım ama buda iş görür.

Yakın tarikte çok ağır bir savaş geçirmiş olmasına rağmen vietnam bile şu an içinde bulunduğumuz durumdan daha iyi olanakalr sağlamakta.Çin'i ise komünist olarak değerlendirmiyoruz bu noktada.

http://www.unicef.org/infobycountry/vietnam_statistics.html

Cigi yazdığım mesajdan anlayamadıysan eğer ben söyliyim.Ben doğduktan bir ay kadar sonra sosyalist rejim yıkıldı.Malesef o sistemi

kendi gözlerimle göremedim.Ama birinci ağızlardan duydum kendisini.

...Yahu ben gercekten deveymisim.

Bu arada cigi;sen deve değil,götten kafalısın lakin farkında değilsin...

Sitelerde Paylaş

Komünizmin kusursuz bir sistem olduğu için kusurlu insanlara uygun olmadığını söylerken

zaten bu konuda ki bilgisizliğini en basit şekilde ortaya koymuş oluyorsun aslında.

Komünizmin amacı zaten insanın kusurlarını,insanı dönüştürerek değiştirmeyi hedeflemektedir.

Komünizm sizin sandığınız gibi sadece bir ekonomik kalkınma planı değil.Ancak ekonomik kalkınma programı da değildir.

Tabi ki komünizmin en büyük getirilerinden biri emek gücünün yetkinleştirilmesi ile

gelişen teknoloji ve üretimde verimliliğin artması ile birlikte artan ve gelişen bir üretim ve

dolayısı ile bir kalkınmadır.Ancak komünizmin nihai amacı bu kalkınmayı kültürel gelişimle birlikte sürdürmek

ve doğal kaynakların sürdürülebilir kullanımı ile birlikte doğa ile uyum içerisinde

ve ekonomik eşitliğin sağlandığı bir dünya kurmaktır.Sosyalizm bu noktada düzenin

ihtiyaçlarını,kişisel çıkarların çok üstünde tuttuğu için toplumu oluşturan her bir

birey disiplin ve emeğin büyük önem taşıdığının farkındadır ve sonuç olarak baktığımız

zaman komünizmin insanı tembelleştirmesinden

çok çalışkan ve topluma faydalı bir birey yapmayı hedeflediği görülür ve zaten bu şekilde de olmuştur.

Nereden mi biliyorum? Ailemden ve tanıdığım diğer bütün sosyalist rejimi görmüş ve yaşamış insanlardan biliyorum.

İki toplumuda kıyaslama fırsatım oldu iki toplumunda eksilerini artılarını sizlerden daha iyi biliyorum,karşılaştırabiliyorum.Çok rahat söyleyebilirim ki

yıllardır türk milleti çalışkandır söylevleriyle kandırılmış türk milleti kadar tembel bir millet yok orda.Hatta orda çok da güzel bir söylem var

"türk gibi tembel olmak" cuk diye oturuyo iki toplumu yanyana koyduğunuzda.O yüzden eleştirirken biraz düşün,araştır hacı bey mahalle ağzı ile gelip zırvalama burda.

He eğer bişiyler gördünse biyerlerden,gel göster bize,bizde yanlışımızı kabul edelim.Ama illede önce kanıt istiyosan reel sosyalizme dair,verilebilecek en güzel örnek Küba'dır.

Hiç bir bok bilmeden sefalet çektiğini söylediğiniz,hakkında safsatalar kustuğunuz küba halkı,hükümetin yıllardır uyguladığı eğitim ve sağlık politikaları sayesinde senin paranla satın alacağın en iyi

hizmetten daha iyisini alabiliyor.Bunun yanında bir çok küba vatandaşınında barınma ihtiyacının karşılandığı bir gerçektir.Dünyaca ünlü futbolcu Maradona'nın dünyada hiç bir yerde bulamadığı sağlık hizmetini Küba'da bulduğu da ayrı bir konu mesela.

Bunların hepsinin ötesinde halkın gelir düzeyi çok yüksek olmayabilir fakat bunun bu şekilde olmasında en büyük etken başta abd olmak üzere dünyanın büyük bir kısmının uyguladığı ekonomik amborgodur.

Ama yapılan bütün haksızlığa sizinde dağil olduğunuz bütün karalama kampanyalarına rağmen hala ayaktadır ve çok güzel işlemektedir.Ayrıca kübalı doktorların dünaynın

bir çok yerine ücretsiz sağlık hizmeti götürdüğü de bilinmektedir bu arada.Ve aşağıdaki linkler benim gibi sizlerinde ulaşabileceği basit bir arama ile rahatlıkla bulunabilecek bilgiler içermektedir.

http://www.google.com.tr/url?sa=t&source=web&cd=4&ved=0CDUQFjAD&url=http://80.251.40.59/education.ankara.edu.tr/aksoy/reform/odevler/200708g/kiransc.doc&rct=j&q=k%C3%BCba'da%20e%C4%9Fitim%20sistemi&ei=CtomTYf6KYOu8gOHwajTAg&usg=AFQjCNH7IbRXOCgylGlFoIiTjlxqo44bXg&sig2=V0zDkMxr5IhMaoCnkCh3Uw&cad=rja

http://www.saglikplatformu.com/arastirmalar/showquestion.asp?faq=4&fldAuto=66

http://www.holidayincuba.net/tr/kuba-saglik.htm

http://www.unicef.org/about/execboard/files/07-PL14-Cuba.pdf

Diğer ülkeler ile ilgili istatistikleri unicefin sitesinden elde edebilirsin mesela aşağıdaki link de vietnamla ilgili.Vietnam hakkında pek fazla bilgiye ulaşamadım ama buda iş görür.

Yakın tarikte çok ağır bir savaş geçirmiş olmasına rağmen vietnam bile şu an içinde bulunduğumuz durumdan daha iyi olanakalr sağlamakta.Çin'i ise komünist olarak değerlendirmiyoruz bu noktada.

http://www.unicef.org/infobycountry/vietnam_statistics.html

Cigi yazdığım mesajdan anlayamadıysan eğer ben söyliyim.Ben doğduktan bir ay kadar sonra sosyalist rejim yıkıldı.Malesef o sistemi

kendi gözlerimle göremedim.Ama birinci ağızlardan duydum kendisini.

Bu arada cigi;sen deve değil,götten kafalısın lakin farkında değilsin...

Romanya'ya ilk önce hangi tarihte gittigini neden yazamadin?

Sen ve senin gibi man kafalarin ve hukukun "H" sinden anlamayan komunistleri yasadiklarim, gördüklerim, bilgi ve birikimimlerim ile duvara yapistiririm, bir daha oradan hayatta kaziyamazlar.!

Ancak kendinizi web sayfalari ve linklerler kandirin durun beyinleri gelismemisler.

Sen ve senin gibiler su sanalin nimetlerinden faydalanip sacmalayip zirvalayan kici basi oynak artistlersiniz...

...baska hic bir sey degil.!

Türkiye'de gelisen son olaylardan sonra zaten burnumdan soluyorum bir bok bilmedikleri konularda sacmalayip zirvalayanlara artik hic tahammülüm kalmadi.

Alintida ki son cümleyi yazan yazinin sahibinin karsima gecip suratima söylemesini ne kadar cok arzu ederdim.

Dogduktan sonra kicinda boklu bezi ile sosyalist komunist rejimi algilayip ögrenenin bezini ellerimle degsitirir kicini bir güzel yikardim.

Sitelerde Paylaş

Doğduktan sonra yaklaşık 5 yaşıma kadar orada yaşadım,tabi o döneme ait anılarım çok silik bir şeyler söyleyemem.Fakat türkiyeye 5 yaş civarında geldiğimi biliyorum.Ondan sonra 16,17,19 ve 20 yaşlarımın yaz aylarını en az iki ay orada geçirdim.Doğum tarihimi bildiğine göre hangi tarihlerde orada bulunduğumu aşağı yukarı tahmin edersin sanırım.

Ee tabi bide sizin gibi boştan atan cahillerin şu tavırları hiç hoş olmuyor.Belge diye kanıt diye debelendiniz ondan sonrada gösterdiğimize laf atıyorsunuz ama buna karşılık hiç bir şey koyamıyorsunuz ya ortaya;buna kuru sıkı atmak deniyor.

Merak ediyorum;hakkında bu kadar saydığınız zırvaladığınız komünizm hakkında ne biliyosunuz? Hiç bir yerden kopya çekmeden bana şu forumda komünizmin işleyişi hakkında bilgi verebilir misin? Teorisi,ideolojisi hakkında bir bilgi verebilir misin acaba? Bu konuda ne kadar bilgi sahibi olduğunu çok merak etmekteyim.Hani pratik bilgiden arındırılmış bir biçimde.He birazda hukuk dersi verebilirsin,o kadar hevesli isen eğer.

Sitelerde Paylaş

Doğduktan sonra yaklaşık 5 yaşıma kadar orada yaşadım,tabi o döneme ait anılarım çok silik bir şeyler söyleyemem.Fakat türkiyeye 5 yaş civarında geldiğimi biliyorum.Ondan sonra 16,17,19 ve 20 yaşlarımın yaz aylarını en az iki ay orada geçirdim.Doğum tarihimi bildiğine göre hangi tarihlerde orada bulunduğumu aşağı yukarı tahmin edersin sanırım.

Arkadasim konu basligi Komunizm ve soyalizm degil fakat bir arkadasin zorlamalari ve saptirmalari ile konu baska yönlere dogru gitmeye basladi.

Baska bir baslikta, bulundugum ülkelerde ekmeklerini sularini paylastigim birlikte kaldigimiz insanlari ve görüp sahit oldugum korku imparatorluklarini yazar paylasirim.

Konumuz bagimsiz yargi ve herkes icin esit olmasi gereken adalet sisteminin nasil olmasi gerektigi ve olmazsa olmazlari.

Bu konu hakkinda varsa bilgilerin tartisiriz bildiklerimle ile karsilastiririz.Yoksa 30 sene önce firlatip attigim sosyalizim ve komunizmin ütopik safsatalarini hukuk ile birlestirip tartismam.

Bu konu hakkinda yazdigim fakat tamamlayamadigim 65. iletiyi oku, istersen düsüncelerini yazarsin devam ederiz.

Benim komunizme sosyalizme ayiracak artik zamanim yok.Gencligimin iliklerini sömürmüs masallarla ugrasmak tartismak istemiyorum.

Sitelerde Paylaş

Fena yakalandın Öküz kardeşim.. Çok fena yakalandın hem de...

Benim yazdıklarımı tekrarlıyor ve onlara itiraz ediyorsun... Çok ilginç.....

Komünizmin insanı kendine adapte etmeye çalışacağını (aslında zorlayacağını) söylüyorsun.

Bu tam benim üzerinde önemle durduğum konu..

Komünizm bu değişim sırasında insana kimbilir ne eziyetler yapacaktır.... Yapmıştır..

Sen elbette komünizmi biliyorsun. Ve senin bildiğin komünizm bizim bilmediğimiz komünizmin aynısı..

Çok ilginç..

Sitelerde Paylaş

Ne alakası var cigi? O bahsettiğin arkadaş bağımsız ve adaletli yargı sisteminin emek sömürüsünün olduğu bir sistemde olamayacağını söylemiş ve çözümün sosyalizm olduğu iddiasında bulunmuş sizde sosyalizme saldırmışsınız.Tartışmayı bu noktaya getiren sizsiniz ve şimdi de kıvırıyorsunuz.Eğer bir iddiada bulunduysanız arkasında durup o iddianızı destekleyin,kaçmayın bu şekilde.

He bide hacı efendi,bu şekilde bir kıvırma da olmaz.Ben anlayamadım hangi noktada senin yazdıkların benimkilere benziyor? Bu konuya yazmış olduğun bütün yazılarına baktım zannediyorum fakat ben hiç bir benzerlik göremedim.Hayır gözümden kaçmış da olabilir hangi yazından bahsediyorsun,hangi benzerlikten bahsediyorsun?Konuyu bir açsan da bizde görsek şu benzerliği.Şuradaki laflarımızı pratiğe dök bakalım.Hangi reel sosyalizm uygulamasında insanlar zorlanmış bir söyle bakalım.

Sizin savunduğunuz çok ileri,çok demokratik,çok özgürlükçü şu kapitalizmi ele alalım bide.Nesi nasıl işliyormuş insanlar burada nasıl yaşıyormuş sosyalist rejimdeki insanlarla karşılaştıralım öğrenelim hep beraber araştıralım istersen bide.

Milleti yalancılıkla suçluyorsun ya,hani kanıt göstermedikleri için,senin burada yaptığının ondan hiç bir farkı yok.Bize somut bir şeyler göster,böyle boş laflarla hiç bir şey kanıtlayamazsın.

Sitelerde Paylaş

Ne alakası var cigi? O bahsettiğin arkadaş bağımsız ve adaletli yargı sisteminin emek sömürüsünün olduğu bir sistemde olamayacağını söylemiş ve çözümün sosyalizm olduğu iddiasında bulunmuş sizde sosyalizme saldırmışsınız.Tartışmayı bu noktaya getiren sizsiniz ve şimdi de kıvırıyorsunuz.Eğer bir iddiada bulunduysanız arkasında durup o iddianızı destekleyin,kaçmayın bu şekilde.

He bide hacı efendi,bu şekilde bir kıvırma da olmaz.Ben anlayamadım hangi noktada senin yazdıkların benimkilere benziyor? Bu konuya yazmış olduğun bütün yazılarına baktım zannediyorum fakat ben hiç bir benzerlik göremedim.Hayır gözümden kaçmış da olabilir hangi yazından bahsediyorsun,hangi benzerlikten bahsediyorsun?Konuyu bir açsan da bizde görsek şu benzerliği.Şuradaki laflarımızı pratiğe dök bakalım.Hangi reel sosyalizm uygulamasında insanlar zorlanmış bir söyle bakalım.

Sizin savunduğunuz çok ileri,çok demokratik,çok özgürlükçü şu kapitalizmi ele alalım bide.Nesi nasıl işliyormuş insanlar burada nasıl yaşıyormuş sosyalist rejimdeki insanlarla karşılaştıralım öğrenelim hep beraber araştıralım istersen bide.

Milleti yalancılıkla suçluyorsun ya,hani kanıt göstermedikleri için,senin burada yaptığının ondan hiç bir farkı yok.Bize somut bir şeyler göster,böyle boş laflarla hiç bir şey kanıtlayamazsın.

Benim yazdıklarım seninkilere neden benziyor?

Bence önemli olan tek bir cümle.. Onda uyuşuyoruz.

Sen komünizmin kusurlu insan doğasını düzelteceğini ileri sürüyorsun.

Ve ben buna katılıyorum.

Ben diyorum ki komünizm ideal bir rejimdir. İnsan ise hatalıdır.

Sen aynı cümleleri benden kopyalıyorsun. Biraz farklı şekilde..

Ama tıpkısının aynısı bile diyebiliriz.. !!!!

Bütün yazını quote etmeme gerek yok.

Çünkü devamında benim quote ettiğim yeri reddetmiyorsun.

Senin ana fikrin bizim düşündüğümüzün aynısı.. Komünizmin ideal bir rejim olduğu ve insanı adam etmek için yararlı olacağı..

Seninle daha çok hemfikir olamazdık...

Sitelerde Paylaş

Evet.. Araştıralım.. Ve sen bir kere daha çuvalla..

Rezil ol.. Seni rezil etmek boynumuzun borcu olsun.

Bize kapitalist rejimler arasında insanları sömüren, onları itip kakan, haklarını çiğneyen, ezen, eziyet eden, öldüren, haklarını elinden alan ve sömüren bir rejim göster Öküz efendi...

Bekliyoruz.

Sitelerde Paylaş

Bu arada hacı alıntı yapacaksan bütün yazıyı alıntılaman daha doğru olur.Böyle cımbızla çeker gibi laf çekme aradan.

Sizin hayatınız palavra. Herşeyiniz yalan sizin.

Ben sizi Müslümanlardan ve komünizm İslam'da farklı görmüyorum.

İnançla insanları sömürüyorsunuz siz..

Yalanlarınızla, aptalca iddialarınızla, sahtekarlıklarınızla, iftiralarınızla ortalıklarda rezil rüsva dolaşıyorsunuz.

Tek bir doğrunuz yok sizin.

Kimi kandırıyorsunuz?

Müslümanlar gibi kendinizi kandırıyorsunuz...

Başkaları size gülüyor.. Sizle alay ediyor..

Ve hatta sizi aşağılıyor.

Onları hak ediyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

Öncelikle bir kaç şey belirtmem gerekir.Tartışma boyunca yazmış bulunduğunuz yazılarda komünist rejimlerde yaşamış olan insanların açlık ve sefalet içinde yaşadıklarını yazdınız.Küba'dan,Vietnam'dan,Çin'den vs ülkelerden bahsettiniz,bu ülkelerin vahim,acınası hallerinden bahsettiniz;fakat UNICEF denen kapitalist odakların elindeki bir kuruluşun bu ülkeler hakkında hazırlanmış raporlarındaki verileri ortaya sürdüğümde bunlara hiç bir şey söyleyemediniz.

Öte yandan komünizmin ideal bir rejim olduğunu düşünüyorum doğrudur,aksi halde komünizmi savunmam saçma olurdu öyle mi? Fakat bu şekilde düşünmeseydim onun yerine farklı bir ideolojik akımın destekçisi olurdum yada bu işler ile uğraşmazdım.ve Tabi ki İnsanların kusurlu bir doğaya sahip olduklarını düşünüyorum yoksa bu forumda neden insanlar ile uğraşayım ki,kendimce yanlış olanı düzeltmeye çalışayım.Her insan kusursuz olsaydı herkes en mantıklı seçimi yapar hiç fikir ayrılığı olmazdı. Elbette her şeyi ile kusursuz bir insanın var olması beklenemez bir şeydir.

Geriye kalan tablo ise şu;komünist rejimin veya buna sosyalist rejim demek daha doğru olur,uygulanışı noktasında neler söylüyoruz? Bu noktada aynı şeyleri söylüyor isek daha önce yazdığımız yazılarda bir birimize karşı dile getirdiğimiz iddialar ve bunlara cevap olarak verdiğimiz o yazılar belgeler istatistikler vs ıvır zıvır yazıları boşuna mı yazdık? Tabi ki hayır. Ben insanın dönüşümü dediğim zaman sen insanın zorlanması,acı çekmesi diyorsun.İşte bizim tartışmamızın üzerinde durduğu zemin bu.Senin söylediklerinle kalsaydı eğer bu benzerlik zaten şimdiye devrim yapmış olurduk biz merak etme sen.

Bu arada not düşmem gerekir yazdığım yazıdan komünizmin kusursuz bir rejim olduğu anlamı çıkmıyor.Zaten sistemin kusurlarının olabileceği kabulümdür.Nede olsa kusurlu bir canlı tarafından ortaya konmuş sistemdir.

tarihinde Öküz Aleyhisselam tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Evet.. Araştıralım.. Ve sen bir kere daha çuvalla..

Rezil ol.. Seni rezil etmek boynumuzun borcu olsun.

Bize kapitalist rejimler arasında insanları sömüren, onları itip kakan, haklarını çiğneyen, ezen, eziyet eden, öldüren, haklarını elinden alan ve sömüren bir rejim göster Öküz efendi...

Bekliyoruz.

Öncelikle söyleyeyim nickimin içerisinde öküz kelimesi geçiyor diye istediğin gibi öküz diyemezsin bana aksi halde öküz senin babandır.

Sonrasında ise kapitalizmin doruk noktası olarak bilinen ve hukuksuzluğu ile eğitim sağlık alanlarındaki skandalları ile amerika buna gerçek bir örnektir.Bu kategoriye pek çok avrupa ülkesi dahildir misal önceki yazılarında bahsettiğin isveç,hollanda,fransa,almanya mesela.Hayır bide şunu merak ediyorum;kapitalizm dediğimiz şeyden sen nasıl bir anlam çıkarıyorsun? Hakikaten ilginç bir şey.Komünizm için kusursuz bir rejim dedikten sonra kapitalizm hakkında nasıl bu şekilde körlemesine konuşuyorsun?

tarihinde Öküz Aleyhisselam tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Öncelikle bir kaç şey belirtmem gerekir.Tartışma boyunca yazmış bulunduğunuz yazılarda komünist rejimlerde yaşamış olan insanların açlık ve sefalet içinde yaşadıklarını yazdınız.Küba'dan,Vietnam'dan,Çin'den vs ülkelerden bahsettiniz,bu ülkelerin vahim,acınası hallerinden bahsettiniz;fakat UNICEF denen kapitalist odakların elindeki bir kuruluşun bu ülkeler hakkında hazırlanmış raporlarındaki verileri ortaya sürdüğümde bunlara hiç bir şey söyleyemediniz.

Öte yandan komünizmin ideal bir rejim olduğunu düşünüyorum doğrudur,aksi halde komünizmi savunmam saçma olurdu öyle mi? Fakat bu şekilde düşünmeseydim onun yerine farklı bir ideolojik akımın destekçisi olurdum yada bu işler ile uğraşmazdım.ve Tabi ki İnsanların kusurlu bir doğaya sahip olduklarını düşünüyorum yoksa bu forumda neden insanlar ile uğraşayım ki,kendimce yanlış olanı düzeltmeye çalışayım.Her insan kusursuz olsaydı herkes en mantıklı seçimi yapar hiç fikir ayrılığı olmazdı. Elbette her şeyi ile kusursuz bir insanın var olması beklenemez bir şeydir.

Geriye kalan tablo ise şu;komünist rejimin veya buna sosyalist rejim demek daha doğru olur,uygulanışı noktasında neler söylüyoruz? Bu noktada aynı şeyleri söylüyor isek daha önce yazdığımız yazılarda bir birimize karşı dile getirdiğimiz iddialar ve bunlara cevap olarak verdiğimiz o yazılar belgeler istatistikler vs ıvır zıvır yazıları boşuna mı yazdık? Tabi ki hayır. Ben insanın dönüşümü dediğim zaman sen insanın zorlanması,acı çekmesi diyorsun.İşte bizim tartışmamızın üzerinde durduğu zemin bu.Senin söylediklerinle kalsaydı eğer bu benzerlik zaten şimdiye devrim yapmış olurduk biz merak etme sen.

Bu arada not düşmem gerekir yazdığım yazıdan komünizmin kusursuz bir rejim olduğu anlamı çıkmıyor.Zaten sistemin kusurlarının olabileceği kabulümdür.Nede olsa kusurlu bir canlı tarafından ortaya konmuş sistemdir.

Bu açıklamalarla bizim çizgiye yaklaşıyorsun Öküz kardeşim. Oldukça yakınsın bile diyebilirim.

Bizim için önemli olan insan haklarına saygı ve özgürlüktür. Onlarsız bir rejim ne kadar ileri olursa olsun, insan onur ve gururu ile bağdaşmayacağı için istenmez, aranmaz, düşünülmez.

Açlık ve ona bağlı ölümler SSCB'inde görülmüştür. Çin'de görülmüştür.

Katliamlar, jenositler ve insan haklarına önem vermeyen insanlık suçları da o ülkelerde ve diğer komünist ülkelerde yaygındır.

Ya şimdi yaygındır, ya da geçmişte yaygın olmuştur.

O ülkeler ne kadar kapitalizme kaydılarsa o kadar çok insan haklarına, özgürlüğe önem vermişler ve o kadar zenginleşmişlerdir.

Komünizmin en büyük iddiası olan eşitlik henüz sağlanamamıştır ve yalnız komünist bir rejimle asla sağlanamayacaktır.

Bugünkü komünist ülkelerin hiçbirinde insanlar eşit haklara ve olanaklara sahip değillerdir.

Komünizm yalın haliyle uygulanamsı mümkün olmayan bir rejimdir.

Onu kapitalizmle birleştiren bir rejim ise şu anda insanlık için en ideal olandır.

Komünizm kriz anlarında baş vurulan bir rejimdir.

Kapitalist bir ülkede bile, kriz anında, komünizm işe yarar.

Ama sadece kriz anında ve geçici olarak..

Bu krizini devamlı olması durumunda da komünizm ideal bir rejim olabilir.

Nufus 50-100 milyarı aşarsa, gıda yetersizliği ortaya çıkarsa, ya da dünyada bazı ciddi katastrofiler vuku bulursa, örfi idare şeklinde bir komünizmi uygulamak mümkündür.

O zaman bireysel özgürlükler, haklar falan geçersiz olacaktır.

İnsanlık yok olmanın sınırında iken onların önemi olmayacaktır.

Ama o durumların dışında insanlık komünizmle idare edilmeye asla razı olmayacaklardır.

İnsanlar hayvandırlar belki ama, aptal bir hayvan değillerdir. Sürü mentalitesi ile yönetilmek istemezler. Gururları ve onurları buna izin vermez.

Komünizm insanı aptal yerine koyan, onun karakterini, insanlık onur ve gururunu elinden alan ve onu rejime değersiz bir köle yapan bir yönetimdir.

Bu böyle biline..

Sitelerde Paylaş

İnsanlar hayvandırlar belki ama, aptal bir hayvan değillerdir. Sürü mentalitesi ile yönetilmek istemezler. Gururları ve onurları buna izin vermez.

Komünizm insanı aptal yerine koyan, onun karakterini, insanlık onur ve gururunu elinden alan ve onu rejime değersiz bir köle yapan bir yönetimdir.

Bu böyle biline..

İşte aynı manzaraya bakıp, birbirine zıt yorum yapmak buna denir. Tahrifat, iftira ve yansıtma böyle olur.

alıntıdaki komünizm yerine, kapitalizm koyun. Cümle cuk diye yerine oturacaktır.

Bir yandan komünizm idealdir teraneleri, diğer yandan tahrifat ve çamur atmalar.

Kapitalizmin insanı aptal yerine koyduğunu, insanlık onur ve gururunu elinden aldığını, onu kapitalistlerin değersiz bir ücretli kölesi yaptığını belki yüzlerce kez gözünüze sokmuş ve bunu ıkıla sıkıla kabul ettirmişimdir. (Forum sayfaları şahidimdir.) Bu nedenle savunmalarınızı insanın kötü doğasına dayandırıyorsunuz. İnsanın kötü doğasına dayandırınca, "ne yapalım allahın emri, allah bizi böyle yaratmış" demekten farkınız kalmıyor.

Kriz itirafı da oldukça ilginç. Kapitalizmde kriz, ürün fazlalığından çıkar. Çalışanlara, ürettiklerini alacak kadar para vermeyince, ürünler kapitalistlerin ellerinde kalır. Pazar ölür. Krizi atlatmak için ya savaş çıkaracaklar başka ulusların pazarlarını silah yolu ile elde etmek isteyecekler ya mevcut pazarlarda ürünü maliyetine hatta zararına satmak zorunda kalacaklar veya üretimi durduracaklardır. Öyle örfi idareye, mevcut özgürlüklerin kısılmasına ne gerek var? Niçin kısılsın? Tam tersi çalışan ve üretenler lehine az da olsa bir özgürlük ortaya çıkar. Çalışan ve üretenlerin alım gücü daha da artar.

Tabi ürünler ellerinde kalınca, ve bunları dağıtamayınca, otomatik olarak üretimi kısmak veya durdurmak da bir yöntemdir. Üretim kısılması veya durdurması, kapitalistler açısından kar musluklarının da kapatılması demektir. İşçi ve emekçiler açısında da, daha fazla işsizlik, daha fazla huzursuzluk ve geçimsizlik demektir.

Eh çalışanlar, emekçiler sürü ama o kadar da değil. Üretim ve paylaşım ilişkilerini keyiflerine göre düzenleyen, çocuk oyuncağına benzetenlerin elinden, üretim ve paylaşım inisiyatifini almaktan başka çıkar yol görünmüyor.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

İşte aynı manzaraya bakıp, birbirine zıt yorum yapmak buna denir. Tahrifat, iftira ve yansıtma böyle olur.

alıntıdaki komünizm yerine, kapitalizm koyun. Cümle cuk diye yerine oturacaktır.

Bir yandan komünizm idealdir teraneleri, diğer yandan tahrifat ve çamur atmalar.

Kapitalizmin insanı aptal yerine koyduğunu, insanlık onur ve gururunu elinden aldığını, onu kapitalistlerin değersiz bir ücretli kölesi yaptığını belki yüzlerce kez gözünüze sokmuş ve bunu ıkıla sıkıla kabul ettirmişimdir. (Forum sayfaları şahidimdir.) Bu nedenle savunmalarınızı insanın kötü doğasına dayandırıyorsunuz. İnsanın kötü doğasına dayandırınca, "ne yapalım allahın emri, allah bizi böyle yaratmış" demekten farkınız kalmıyor.

Kriz itirafı da oldukça ilginç. Kapitalizmde kriz, ürün fazlalığından çıkar. Çalışanlara, ürettiklerini alacak kadar para vermeyince, ürünler kapitalistlerin ellerinde kalır. Pazar ölür. Krizi atlatmak için ya savaş çıkaracaklar başka ulusların pazarlarını silah yolu ile elde etmek isteyecekler ya mevcut pazarlarda ürünü maliyetine hatta zararına satmak zorunda kalacaklar veya üretimi durduracaklardır. Öyle örfi idareye, mevcut özgürlüklerin kısılmasına ne gerek var? Niçin kısılsın? Tam tersi çalışan ve üretenler lehine az da olsa bir özgürlük ortaya çıkar. Çalışan ve üretenlerin alım gücü daha da artar.

Tabi ürünler ellerinde kalınca, ve bunları dağıtamayınca, otomatik olarak üretimi kısmak veya durdurmak da bir yöntemdir. Üretim kısılması veya durdurması, kapitalistler açısından kar musluklarının da kapatılması demektir. İşçi ve emekçiler açısında da, daha fazla işsizlik, daha fazla huzursuzluk ve geçimsizlik demektir.

Eh çalışanlar, emekçiler sürü ama o kadar da değil. Üretim ve paylaşım ilişkilerini keyiflerine göre düzenleyen, çocuk oyuncağına benzetenlerin elinden, üretim ve paylaşım inisiyatifini almaktan başka çıkar yol görünmüyor.

Sevgiler.

Çok komik.. Bir komünist bize kapitalizmi öğretiyor.

Kriz ürün fazlalığından çıkarmış..

Çok komik çok..

O küçük krizdir sevgili Drekinci..

Bir de büyük kriz vardır.

Ben ondan bahsediyorum.

Açıklamasını da yaptım kısaca.. Katastrofiler falan..

Nufusun çoğalması falan..

Bak ne demişsin...

Kapitalizmin insanı aptal yerine koyduğunu, insanlık onur ve gururunu elinden aldığını, onu kapitalistlerin değersiz bir ücretli kölesi yaptığını belki yüzlerce kez gözünüze sokmuş ve bunu ıkıla sıkıla kabul ettirmişimdir.

Bunları kimin kabul ettiğini bilmiyorum ama aramızda bu zırvaları kabul edenler de olabilir.

Yani sana göre batının kapitalist ülkelerini aptal insanlar mı yönetiyor.

Onların onur ve gururu yok mu?

Bize örnek ver diyeceğim ama, veremeyeceksin.

Ben sadece yalancı olduğunu bir kere daha tekrarlıyorum...

Sen çok yalancısın.

Sitelerde Paylaş

Bu arada akıllı drekinci kardeşimize soralım.

Nerede bu aptal, onursuz ve gurursuz kapitalistler ve onların destekçileri?

Bize tek bir örnek verebilir mi?

Kendisini yıllardır sahtekarlıkla, yalancılıkla suçlarım.

Nedeni de bize örnek göstermemesi ve teorilerden bahsetmesi.

Bu aptal ve gurursuz kapitalistler de mi senin teorilerinin arasından çıkıyor?

Neden bize isim vermiyorsun yalancı sahtakar...

Kim onlar.. Kimi ve nasıl kandırıyorlar.

Ben senden ve senin gibi komünistlerden başka aptal, gurursuz ve onursuz tanımıyorum..

Yanılıyor muyum?

Hiç sanmıyorum.

Sitelerde Paylaş

Ac susuz mu kalmis, issiz hasta kalinca parasini mi alamamis, evsiz barksiz mi kalmis, hasta olunca 5. sinif insan muamelesi mi görmüs, hastanelere ilaclara doktorlara paralar mi ödemis, günlerce kuyruklarda sira gelmesini mi beklemis, dairelerde bir isi icin birisi ondan rüsvet mi istemis, polis bir defa rüsvet mi sormus, ona hayvan gibi mi davranmislar, sokakta bir gün escortlari ve orangutanlari ile dolasan birisini görebilmis mi?

Alintida yazilanlari ve daha fazlasini gerceklestirebilmis bir komunist veya sosyalist rejimin ve ülkenin isminin yazilmasini istiyorum.

Sitelerde Paylaş

Vah, vah,

Ne katastrofisi, nüfus çoğalması da nerden çıktı.

Gören de zannedecek ki, komünistler deprem, sel, savaş bekliyor. Kapitalizmi bunlar krize sokuyor.

Nüfus kriz doğursaydı. Hindistan, Çin hiç krizden başkaldıramazlardı. Son morgıç krizini hangi deprem ortaya çıkardı?

Kapitalizmin krizlerini katastrofilere, nüfusa bağlaman, kapitalizmi ne derece bildiğini gösteriyor.

Size değil komünizmi, önce kapitalizmi öğretmemiz gerekiyor.

Batının kapitalistlerine aptal diyenin kendi aptaldır. Bunca işçiyi, köylüyü, aydını sömürmesi, onların sırtlarından tatlı karlar elde etmesi ve bu bezirgan düzeni sürdürmesi hiç de aptal olmadıklarını gösteriyor. Amaa işçi, köylü, aydın, emekçiler de aptal değil. Hele sosyalist ve komünist olanlar anasının gözü. Şu kapitalistlerin tekerleklerine çomak sokmuyorlar mı, İşte bu onları deli ediyor.

Ütopyadır, ütopyadır, hayaldır, hayal.. diye korkularını bastırmaya çalışıyorlar.

Korkunun ecele yararı yok.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

Vah, vah,

Ne katastrofisi, nüfus çoğalması da nerden çıktı.

Gören de zannedecek ki, komünistler deprem, sel, savaş bekliyor. Kapitalizmi bunlar krize sokuyor.

Nüfus kriz doğursaydı. Hindistan, Çin hiç krizden başkaldıramazlardı. Son morgıç krizini hangi deprem ortaya çıkardı?

Kapitalizmin krizlerini katastrofilere, nüfusa bağlaman, kapitalizmi ne derece bildiğini gösteriyor.

Size değil komünizmi, önce kapitalizmi öğretmemiz gerekiyor.

Batının kapitalistlerine aptal diyenin kendi aptaldır. Bunca işçiyi, köylüyü, aydını sömürmesi, onların sırtlarından tatlı karlar elde etmesi ve bu bezirgan düzeni sürdürmesi hiç de aptal olmadıklarını gösteriyor. Amaa işçi, köylü, aydın, emekçiler de aptal değil. Hele sosyalist ve komünist olanlar anasının gözü. Şu kapitalistlerin tekerleklerine çomak sokmuyorlar mı, İşte bu onları deli ediyor.

Ütopyadır, ütopyadır, hayaldır, hayal.. diye korkularını bastırmaya çalışıyorlar.

Korkunun ecele yararı yok.

Sevgiler.

Peki aptal yerine konanlar kimler? Komünistler mi? Gurursuz onursuz olanlar kimler? Komünistler mi?

Sen kapitalistleri övüyor musun, yeriyor musun? Hiç belli değil.

Ayrıca hangi ülkenin işçisi, köylüsü ve aydını sömürülüyor?

Kapitalist ülkelerin mi, kapitalist olmayanların mı?

Bunlar hep boş laflar.

Kapitalist ülkelerde halk zengin, sağlıklı, huzurlu ve barış içinde yaşıyor genellikle.

Büyük sorunları yok..

Ama kapitalist olamayan ve komünist ülkelerinde halk fakir, düşkün, sorunlu ve huzursuz...

Bundan kapitalist ülkeler mi sorumlu?

Sen öyle diyorsun.

O halde kapitalist olmayan ülkelerde halk gurursuz ve onursuz ve aptal.

Bunu da sen söylüyorsun. Ben asla söylemiyorum.

Senin bütün nitelendirmelerin kapitalistlere köle olan zavallılara yönelik.

Sen onları gurursuz ve onursuz aptallar olarak görüyorsun..

Ben görmüyorum. Onlar zavallı masum insanlar benim gözümde.

Senin gibi komünistler tarafından sömürülüyor onlar.

Bıraksan onlar senin elinden kurtulup, zenginliğe, esenliğe, özgürlüğe kavuşacak..

Onlara bu fırsatı vermeyenler senin gibi sahtekar fırsatçılar..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...