Jump to content

ALLAH önümde namaz kılmalı

Recommended Posts

Bakın koçlarım en baştan söyliyim ben ateistim sadece teist gibi düşünüp dini eleştirmeyi seviyorum ona göre.

Benmi dedim kardeşim şu allaha ?

Benmi dedim benim ruhumu insan olarak yarat diye ?

Benmi istedim.

Ben yokumki nasıl istiyim böyle bir şey ?

Neden bir deniz anası olarak veya başka birşey olarak yaratılmadım.

Birini istemediği sınava sokmak mantıklımı ?

Düşünün bi birisi sizi tutuyor tıp fakültesine götürüyor ders çalış geçemezsen kıçına kazık sokucaz. Doktor olursan ödül var iyi para var doktorlukta diyor.

E adamın içinden gelmiyorsa doktor olmak niye böyle birşey yapsın ?

İnsanın içinde yoksa kul olmak nasıl bize

Böylesine boktan bi dünyada sınav olmamıza rağmen ceza veriliyor.

Hem böyle dandik bir dünyaya yollanıyoruz hemde sınav oluyoruz.

Ayrıca allahlık statüsüne ulaşmış bir canlının böyle saçma bir sınav yapması ve böyle saçma bi sınav sonunda sonsuza kadar cehenneme yollaması mantıklı olurmu ?

Schopenhauerun dediği gibi.

Yaratıcı bir ruh düşünülürse, yarattığı şeyi göstererek ona şöyle bağırmak hakkımızdır: "Bunca mutsuzluğu ve boğuntuyu ortaya çıkarmak uğruna, hiçliğin sessizliğini ve kıpırdamazlığını bozmaya nasıl kalkıştın?"

Bir yaratıcının olması fikri dahi içinde binlerce saçmalık ve paradoks barındırır.Bir yaratıcı olsa benim önümde namaz kılıcak kadar aciz olması gerekirdi.Çünkü acılar içinde sınav olan benim o değil.Çünkü o rahat ben zorluklarla karşılaşıyorum.Çünkü onun herşeyi vermeye yetkisi varken birşey vermiyor sınav yapıyor.

Durum böyleyken nasıl inanıyorsunuz böyle saçma birşeye ?

Ruhmuş beyin işlevine ruh diyip insana topraktan diyip göremediğimiz melekler olduguna allahın bizi sınav yaptıgı gibi saçma şizofren bir düşünceye nasıl inanıyorsunuz ? Yazık insanlık adına yazık size...

tarihinde OffSpring tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 156
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

evet sen yoksun

Neden bir deniz anası olarak veya başka birşey olarak yaratılmadım

sana mı soracaklardı sen yoksun ki ?

o birisini dediğin yani kendini yapan yaratan ve seni böyle konuşturan da O.. Sen yoksun ki kardeşim ?

İnsanın içinde yoksa kul olmak nasıl bize Böylesine boktan bi dünyada sınav olmamıza rağmen ceza veriliyor.

senin içinden böyle bir şeyi geçirten ve yarında başka bir şey sana düşündüren içinde geçirten Yİne O sen yoksun kardeşim ?

Yaratıcı bir ruh düşünülürse, yarattığı şeyi göstererek ona şöyle bağırmak hakkımızdır: "Bunca mutsuzluğu ve boğuntuyu ortaya çıkarmak uğruna, hiçliğin sessizliğini ve kıpırdamazlığını bozmaya nasıl kalkıştın?"

Schopenhauerun seni Schopenhauerun yapanda odur..

Schopenhauerun sana bu cümleleri söyleteden de odur,

Schopenhauerun seni istediği an bu söylediğinin tersine söylettirecekte O' dur

tarihinde KomicalParadox tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)

evet sen yoksun

Neden bir deniz anası olarak veya başka birşey olarak yaratılmadım

sana mı soracaklardı sen yoksun ki ?

o birisini dediğin yani kendini yapan yaratan ve seni böyle konuşturan da O.. Sen yoksun ki kardeşim ?

İnsanın içinde yoksa kul olmak nasıl bize Böylesine boktan bi dünyada sınav olmamıza rağmen ceza veriliyor.

senin içinden böyle bir şeyi geçirten ve yarında başka bir şey sana düşündüren içinde geçirten Yİne O sen yoksun kardeşim ?

Schopenhauerun seni Schopenhauerun yapanda odur..

Schopenhauerun sana bu cümleleri söyleteden de odur,

Schopenhauerun seni istediği an bu söylediğinin tersine söylettirecekte O' dur

Biz diyoruz ankara sen diyorsun başka birşey.

Bende diyorumki böyle sınavmı olur ?

Yapan o ise.

Ve o yaptıgı herşeyin sonucunu biliyor ise.

Neden yapıyor bunu ?

Sadistmi ?

Sitelerde Paylaş

sınava girmek istemeyen biri mi

sen yoksun ki ? sınava girmeyi istemek yada istememek senin elinde değil ki

beş dakka sonra herşeyi unutabilirsin.. hayatın tadını çıkarabilirsin

beş dakka sonra hatırında bir şey geçer yine böyle kötü olabilirsin.. sen senin değilsin ki

beş dakka sonra hatırından geçeni ne durdurabilirsin ne de ne geçecek olanı bilirsin ?

şimdi kötüysen.. bu senin elimde değil.. beş dakka sonra rahatlayabilirsin

şimdi söylediğini beş dakka sonra kabul etmeyebilirsin

şimdi kötüysen. beş dakka sonra seni rahatlatabilir.. sen senin değilsin

şimdi kötüysen bunu sen kendine yapmadın

şimdi kötüysen bu kötü halinde seni sınıyor..

şimdi iyiysen.. bakıyor bu halinde seni sınıyor

tarihinde KomicalParadox tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

sınava girmek istemeyen biri mi

sen yoksun ki ? sınava girmeyi istemek yada istememek senin elinde değil ki

beş dakka sonra herşeyi unutabilirsin.. hayatın tadını çıkarabilirsin

beş dakka sonra hatırında bir şey geçer yine böyle kötü olabilirsin.. sen senin değilsin ki

beş dakka sonra hatırından geçeni ne durdurabilirsin ne de ne geçecek olanı bilirsin ?

şimdi kötüysen.. bu senin elimde değil.. beş dakka sonra rahatlayabilirsin

şimdi söylediğini beş dakka sonra kabul etmeyebilirsin

şimdi kötüysen. beş dakka sonra seni rahatlatabilir.. sen senin değilsin

şimdi kötüysen bunu sen kendine yapmadın

şimdi kötüysen bu kötü halinde seni sınıyor..

şimdi iyiysen.. bakıyor bu halinde seni sınıyor

Yaptıgı herşeyin sonucunu biliyor ise.

Neden yapıyor bunu ?

Sadistmi ?

Nasıl sınamak bu ? Ben senin 100 metre sıçrayamıyacağını biliyorum ama seni bunla sınav yapıyor 100 metre sıçra sıçrayamıcaksın gerçi bende dolayı ile seni cehenneme atıcam. Böylesine körü körüne bir mantık doğrumu ?

Sitelerde Paylaş

Yaptıgı herşeyin sonucunu biliyor ise.

Neden yapıyor bunu ?

Sadistmi ?

Nasıl sınamak bu ? Ben senin 100 metre sıçrayamıyacağını biliyorum ama seni bunla sınav yapıyor 100 metre sıçra sıçrayamıcaksın gerçi bende dolayı ile seni cehenneme atıcam. Böylesine körü körüne bir mantık doğrumu ?

Seni yaratmazdı o zaman olur biterdi.Ama Allah senden akıl alacak değil elbet.
Sitelerde Paylaş

Seni yaratmazdı o zaman olur biterdi.Ama Allah senden akıl alacak değil elbet.

Bende onu diyorum cehenneme gidecegimi bile bile yaratık ceza vermesi sadist gibi bir davranıştır. Hiç bir zaman tehtit eden korkutan cehennemde sonsuza kadar ceza verdirten.Bu kadar acımasız zalim. Kötü. Kendi yarattıgı kullara ceza veren tanrı olamaz.

Düşünsenize bir bebegi nedirki günahı , doğmuşsa eski yunan medeniyetinde tanımıyorsa allahı tapıyorsa zeusa suçu ne ? Bir anne çoıcuguna kıyabilirmi ? Ama onu yaratan allah ona böylesi işgenceler yapıyor. Nasıl merhamettir bu ? Yazık degilmidir ?

Sitelerde Paylaş

şöyle düşün off,sen sisteme karşısın diyelim ama bunu yok sayman yok etmiyor sistemi,karşı geldin diye yok olmuyor gerçekler,beğenmedin diyede inkar etme hakkın yok yapmama hakkın var ama inkar etme yok,sizin çoğunuz beğenmediği için yoka gidiyor

Sitelerde Paylaş

şöyle düşün off,sen sisteme karşısın diyelim ama bunu yok sayman yok etmiyor sistemi,karşı geldin diye yok olmuyor gerçekler,beğenmedin diyede inkar etme hakkın yok yapmama hakkın var ama inkar etme yok,sizin çoğunuz beğenmediği için yoka gidiyor

Sayın mechule;

En başta belirttiğim gibi ben inkar etmiyorum.

Bir yaratıcı olmadıgını biliyorum.

Bundan kesinlikle eminim.

Satanist değil , ateistim ben.

Söylediklerin inkar edenler için geçerli olabilir belki ama benim için değil.

Saygılar.

Sitelerde Paylaş

Bende onu diyorum cehenneme gidecegimi bile bile yaratık ceza vermesi sadist gibi bir davranıştır. Hiç bir zaman tehtit eden korkutan cehennemde sonsuza kadar ceza verdirten.Bu kadar acımasız zalim. Kötü. Kendi yarattıgı kullara ceza veren tanrı olamaz.

Düşünsenize bir bebegi nedirki günahı , doğmuşsa eski yunan medeniyetinde tanımıyorsa allahı tapıyorsa zeusa suçu ne ? Bir anne çoıcuguna kıyabilirmi ? Ama onu yaratan allah ona böylesi işgenceler yapıyor. Nasıl merhamettir bu ? Yazık degilmidir ?

Sana Allaha iman etme diyen kim?
Sitelerde Paylaş

niçin böyle başlık açma gereği duyuyorsun o vakit? teistlerin sözcüsümü oldun hayırdır?

Bak mechule.

Ben dini eleştirmeyi seviyorum.

Senin ateist forumda ne işin oldugunu sorabilirmiyim ?

Git islamcıların forumuna.

İnşallah kardeşlerim maşallah kardeşlerim allah yardımcımız olsun kardeşlerim yaz.

Adı üstünde burası ateistlerin forumu.

Burada dinlerde eleştirilir tanrı fikride eleştirilir.

Olması gerekende budur zaten.

Sen lokantada yemek yiyen adama neden yemek yiyorsun diyormusun ?

Lokanta tabi yemek yicek.

Eee ateist forumda niye tanrıyı eleştiren başlık açtım ?

Sence niye açtım ?

Ayrıca sen tanrının eleştirilmesi gereken yerde ne arıyorsun ?

Kurandada allah düşmanları ile yakınlaşmayın denmiyormu ???

Sitelerde Paylaş

Sayın mechule;

En başta belirttiğim gibi ben inkar etmiyorum.

Bir yaratıcı olmadıgını biliyorum.

Bundan kesinlikle eminim.

Satanist değil , ateistim ben.

Söylediklerin inkar edenler için geçerli olabilir belki ama benim için değil.

Saygılar.

Nerden eminsiniz?Göremediğiniz içinmi?O zaman 5 duyu organıyla algılayamadığın herşeyi reddetmelisin.

Sitelerde Paylaş

Bana 5 duyu organı ile algılayamadıgım birşey söyle.

Allah dolayısıyla onu tanımadığın için kendinide yok saymalısın.O yoksa sen hayli hayli yoksun yani anladınmı.Çünkü yaratılansın.

tarihinde Castiello tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bak mechule.

Ben dini eleştirmeyi seviyorum.

Senin ateist forumda ne işin oldugunu sorabilirmiyim ?

Git islamcıların forumuna.

İnşallah kardeşlerim maşallah kardeşlerim allah yardımcımız olsun kardeşlerim yaz.

Adı üstünde burası ateistlerin forumu.

Burada dinlerde eleştirilir tanrı fikride eleştirilir.

Olması gerekende budur zaten.

Sen lokantada yemek yiyen adama neden yemek yiyorsun diyormusun ?

Lokanta tabi yemek yicek.

Eee ateist forumda niye tanrıyı eleştiren başlık açtım ?

Sence niye açtım ?

Ayrıca sen tanrının eleştirilmesi gereken yerde ne arıyorsun ?

Kurandada allah düşmanları ile yakınlaşmayın denmiyormu ???

dini eleştirde sanki işine gelmiyor diye inkar eiyorsun manası çıkıyor bu başlığında ve ekliyorsun kendim için yazmadım diye tuhaf olan yer burası,benim ne işim var burada doğru bildiklerimi paylaşma amacı,sizi imana getirme dğeil bunu ayırt et bu haddim değil,nedir derdiniz öğrenme,düşmanını tanıma..Efendimin(asm) hayatında siz gibi örnekler çokça ve uyguladığı yöntemde bellidir,kovulsada kapısına gitmesi gibi ebu cehilin..burada fayda sağlayacak sorunların sahiden çıkmaza girdiğini gördüğümde işim olmaz zaten ve diğer başlıktada belirttim miyadım doluyor farkındayım..müslümanlar olmadan sitenin halini isterseniz siz bi düşünün!

konu bu değil,Rahman'ın sana seni yaratayım mı diye sorması nekadar mantıklı? sana sorduğunda zaten yaratılmış olursun ve zaten sorduğu için tanrı olmaz O!

Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)

OffSpring güzel bi yazı olmuş, ben çok beğendim, Özellikle Schopen o sözünü ilk kez duyuyorum ve baya hoşuma gitti.

Tanrı zırvalığını en basit mantıkla anlatan konulardan biri olmuş.

Sağolasın dostum.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...