Jump to content

ALLAH önümde namaz kılmalı

Recommended Posts

allah önümde namaz kılsa da beş para etmeyen bir fahişeden öte birşey değil.

ama aşağılamamak lazım tabii ki, onları da hayata kazandırmak lazım , ben sevmeyi bilemeyen bir insanım , sadece benimle beraber acı çeken türdeşlerime acıyorum, bundan ötesi de bir hiç zihnimde.

siz de onlara acıyın insanlar.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 156
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bende onu diyorum cehenneme gidecegimi bile bile yaratık ceza vermesi sadist gibi bir davranıştır. Hiç bir zaman tehtit eden korkutan cehennemde sonsuza kadar ceza verdirten.Bu kadar acımasız zalim. Kötü. Kendi yarattıgı kullara ceza veren tanrı olamaz.

Düşünsenize bir bebegi nedirki günahı , doğmuşsa eski yunan medeniyetinde tanımıyorsa allahı tapıyorsa zeusa suçu ne ? Bir anne çoıcuguna kıyabilirmi ? Ama onu yaratan allah ona böylesi işgenceler yapıyor. Nasıl merhamettir bu ? Yazık degilmidir ?

Cezaya müstehak olunur. Bir katil bile suç işlediğinde toplumda ceza görüyor müebbet hapsa gidiyor. Kulluk için yoktan yaratılan sonsuz nimet bahşedilen kendisine ebediyet verilen ise yaratılış nedenine aykırı olarak isyan edip kafa tutar, kibirlenip büyüklenir, alaya alırsa bunun sonucu ne olur : mükafat değil mi ?

Sitelerde Paylaş

Hahahahahahaha :lol:

Pekala çocuk.

Görüşlerine de bir yorum getirecektim ama beni yönlendirdiğin kuruntusuna tekrardan kapılıp kibirleneceksin.

Bu yüzden çekiniyorum, sen kazandın çocuk.

Zayıflar bizi kendi gücümüzden utanmaya zorladıkları için kazandılar. :)

Farkettiysen seni ciddiye bile almıyorum :lol:

Benim hakkımda bulunduğun iddialara cevap bile vermedim.

Kendimi çok akıllı çok zeki çok okuyan çok bilen çok iyi ateist çok iyi insan gibi gösterme derdim yok.

Görüşlerimi beğendirme derdimde yok.

Webden okuduğun nietzsche sözlerini bana kullanman benim için farketmiyor.

Kendini akıllı ve yönlendirilemez sanmanda farketmiyor.

Bana hakaret etmende beni küçük görmende farketmiyor.

Çünkü sen zaten benim gözümde küçücüksün...

Ve ben insanlarla uğraşmam düşüncelerle uğraşırım.

Varsa güzel bir düşüncen senin gibi küçük bir insandan çıkmasına rağmen bi bakarız düşünürüz.

Sitelerde Paylaş

Evet çocuk, benim bir düşüncem var.

Ben toplumu ve insanları belirli bir kalıba sokmaya ve belirli bir ideale yönlendiren her fikri banal her kişiyi de ayaktakımı olarak görüyorum artık.

Aşağılamaya çalışırken çok komik oluyorsun çocuk.

Nietzsche okumayı ben ortaokulda bıraktım :lol:

Dolayısıyla senin görüşünü de banal ve seni de ayaktakımı olarak görüyorum.

Sen ve senin gibiler -henüz fırsatın olmadı- ama insanoğluna en ağır darbeleri vuranlar sizlersiniz.

Sizler insanlara sorumlu olmadıkları yükler yükler gerekli olmayan saçma düşüncelerinize yönlendirirsiniz.

Şu halinizle sizi bir katilden daha günahkar bulduğumu söylemeliyim.

Hepiniz salaksınız, şahsi algılama, senin gibi her saftan bahsediyorum.

Güneş ülkesi yaratmaya çalışmaya devam edin.

Bunu başardığınız zaman, ülkeye dikecek bakan bile bulamayacaksınız :lol:

Bol ütopyalı günler çocuk :)

Sitelerde Paylaş

Daha önceden oturakli bir tipe benzetmişdim sizi ama sizinde içiniz leşmiş.

Sadece adamına göre muamele . Gerçekten sorgulayan , öğrenmek isteyen , samimi olan kimselere karşı din ayrımı yapmadan kibar davranırım .

Ama böyle rezil heriflere karşı da kibar davranmak insanlığa hakarettir . İnsanların kafasına zehir zerken eden , korku çığırtkanlığı yapıp

insanların ölüm korkusunu sömüren bu iptidai zihniyetin haşerelerden nefret ediyorum . Kazığa oturulmayı da hak ediyorlar .

Çünkü insanların yaşamlarını alt üst ediyorlar.

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş

Eğer azıcık bilgin olsa Marx ile Nietzsche'yi aynı cümle içinde bile kullanmazdın :lol:

Ateizm tartışmasına ben de girecek değilim.

Zira ateist olup olmamak umurumda bile değil çocuk.

O senin kompleksin.

İyi geceler dilerim çocuk.

Uyumadan önce babandan sana bir masal okumasını iste.

Sitelerde Paylaş

Eğer azıcık bilgin olsa Marx ile Nietzsche'yi aynı cümle içinde bile kullanmazdın :lol:

Ateizm tartışmasına ben de girecek değilim.

Zira ateist olup olmamak umurumda bile değil çocuk.

O senin kompleksin.

İyi geceler dilerim çocuk.

Uyumadan önce babandan sana bir masal okumasını iste.

Seni müslüman sandım.

Ondan dolayı onları söyledim.

Zıt iki görüş.

İkisinide red eder müslümanlar.

Ama ikisinide savunanlara cevap veremezler.

Anladınmı.

Bence sende uzattığının farkına varıyorsun.

Sitelerde Paylaş

Seni müslüman sandım.

Ondan dolayı onları söyledim.

Zıt iki görüş.

İkisinide red eder müslümanlar.

Ama ikisinide savunanlara cevap veremezler.

Anladınmı.

Bence sende uzattığının farkına varıyorsun.

Tamam özür diliyorum, gereksiz bir tartışmaydı ama sen başlattın.

Sana olan ilk iletimde seni aşağılama gibi bir niyetim yoktu.

Sadece geçmişte yaşadıklarımı sende gördüğüm için uyarmak istedim.

Neyse, kendi adıma özür diliyorum.

Bu arada alçak gönüllülük yaptım Offspring, Zerdüşt'ü 4. sınıftayken okumuştum :lol:

Sitelerde Paylaş

Tamam özür diliyorum, gereksiz bir tartışmaydı ama sen başlattın.

Sana olan ilk iletimde seni aşağılama gibi bir niyetim yoktu.

Sadece geçmişte yaşadıklarımı sende gördüğüm için uyarmak istedim.

Neyse, kendi adıma özür diliyorum.

Bu arada alçak gönüllülük yaptım Offspring, Zerdüşt'ü 4. sınıftayken okumuştum :lol:

Ben bunların hiçbirini okumadım . Ama sizler okuyun durun. Bok var sanki .

Sitelerde Paylaş

ınsanın durusu kendını belli eder dını degıl. onun ıcın kım olursa olsun bana o.ç dedıkten sonra ona deger verıpte konusursam bu benım o.ç oldugumu kabul ettıgım anlamına gelır. böyle seylerı kaldıracak mıdeyı kendımde göremıyorum

Sitelerde Paylaş

yağmur getiren isimli rezilin istediği millete zeki olduğunu kanıtlamaya çalışmaktı.

kendini kanıtlama çabasında olan insan aptaldır. aptallar bu girişim içerisindedirler.

akıllı insanın yaptıkları zaten diğerleri tarafından farkedilir.

sen zerdüşt'ü okusan da ve milyonlarca kitap okusanda bir aptal olarak kalacaksın koçum.

diğer topicte de sana abi dedim tatlıya bağlamak için, sonunda da sustun. dedim sana senin amacın akıllı olduğunu gösterme girişimi ki boşa kürek hepsi kuzum.

amacınız egonuzu okşatmak insanlara. bok sineği kadar değersiz olduğunuzu öğrenin artık.

tarihinde Zerdüşt tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bir yaratıcının olması fikri dahi içinde binlerce saçmalık ve paradoks barındırır.Bir yaratıcı olsa benim önümde namaz kılıcak kadar aciz olması gerekirdi.Çünkü acılar içinde sınav olan benim o değil.Çünkü o rahat ben zorluklarla karşılaşıyorum.Çünkü onun herşeyi vermeye yetkisi varken birşey vermiyor sınav yapıyor.

Doğru aslında. Herşeye gücü yettiğine göre hiçbir şey için çaba harcamıyor, ter akıtmak ne demek bilmiyor olmalıdır. Tıpkı hiçbir şeyden korkmadığı için cesaretin ne olduğunu bilmediği gibi. Tanrının bizi anlaması çok zor. Yarattığının kıymetini bilmesi de zor. Öyle olmasa, insanları sınav etmek için şu koca kainatı yaratmak gibi bol israflı bir işe girmezdi değil mi?

Sitelerde Paylaş

tanrınında kalbı kırılıyormudur acaba ben hep bunu dusunur bol bol kufur eder sonrada pişman olurdum ? peygambere ettıgınız salavatlar ona ulaşır der hadısler acaba benım kufurlerımde ulaşıyormudur ne dersınız =)

Sitelerde Paylaş

Doğru aslında. Herşeye gücü yettiğine göre hiçbir şey için çaba harcamıyor, ter akıtmak ne demek bilmiyor olmalıdır. Tıpkı hiçbir şeyden korkmadığı için cesaretin ne olduğunu bilmediği gibi. Tanrının bizi anlaması çok zor. Yarattığının kıymetini bilmesi de zor. Öyle olmasa, insanları sınav etmek için şu koca kainatı yaratmak gibi bol israflı bir işe girmezdi değil mi?

Tanrı yetkin ve kendine yetenken neden yetinememiş ve yaratma gibi meşakatlı bir işe girişmiş hemde kendisi en güçlü en dokunulmaz en iyi en merhametli olurken üzülme sinirlenme acı çekme gibi şeyleride hiçlikten var etmiş herşeyi hiçten var edip kendi yetkin ve yetenligi ile yetinememiştir ?

Sitelerde Paylaş

sizler allaha neden bizleri bu berbat dünyaya insan olarak degilde bir deniz anası olarak yaratmadın diye hayıflanırken yada madem bu dünyaya geldim neden sınav oluyor diyee ortalıgı karıştırırken pekii kacınız acaba anne babanıza bu soruları sordunuz....?

neden dünyaya getirdiniz diyerek yaratana hitap ettiginiz gibi kacınız anne ve babanıza o sekilde hitap ettiniz ....?

allah insanlara hür irade vermiş hayvanlardan en farklı özelligimiz budur en önemlisede akıl vermiş bu akıl ile sizler sorgulma yapabiliyorsunuz allah insan ogluna sınav ederken kötülük yapma,calma,insan öldürme,tecavüz etme,kul hakkı yeme v.s v.s diye seni sınava tabii tutuyor ve mazlumların hakkı kesinlikle alınacaktır diyor sizlerde kalkmışınız tövbe haşa allah namaz kılcakmış allaha şirk kosuyorsunuz insan bile başarılı oldugu zaman ödül veriliyor taktir ediliyor sen hergün nefes alıp veriyorsun sen bunun için kac kere teşekkür ediyorsun ....?

gecen bir konunuda yazdım olaki sizlerin dedigi gibi hiç bir sey yok öldük ben ile sizler kaybolup gidecegiz sıfır problem....!

yada olaki bizlerin dedigi gibi öyle bir yer varsa ki var o zaman ne yapacaksınız...?

sordugunuz bütün sorulara takır takır cevaplar verildi en sonda tıkınıp kaldınız ne yapacaksınız hiç düşündünüzmü ....?

sonra sizler olmayınki allahın yerine sizler namaza durmayın ama iş işten coooooktan gecmiş olarak...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...