Jump to content

Neden 3 Kitap?

Recommended Posts

Burada merak ettigim mevzu, (3 veya 4 simdi tam hatirlamiyorum) Allah'in toplamda 3 kitap gondermesi. 1.sini Musa peygambere gonderdi, tam tutmadi. Sonra Isa peygambere geldi, demek ki o da olmadi en son artik Muhammed peygambere geldi, o da ne kadar tuttu tartisilir. Simdi her seyi bilen bir tanri figuru neden tutmayacagini bildigi 2 farkli kitap gonderir? Bana kalsaydi oyle bir kitap gondermesi gerekirdi ki, o kitap hicbir insanoglunun kafasinda en ufak bir suphe birakmadan o dini sectirmeliydi. Buna ragmen goruyoruz ki din mesuplarinin buyuk bir cogunlugu ayni dine sahip ulkelerde dogan insanlar veya o dine sahip ana babaya sahip kisiler. Aciklamalari bekliyorum.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 95
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Söyleye söyleye dilimizde tüy bitti:

Gökten cilt halinde, fasiküller veya sayfalar halinde ya da vahiy yoluyla inen bir kitap hiç olmamıştır ve olmayacaktır.

1) Tevrat'ı Yahudi hahamları yazdı. (Dediklerine göre Yehova'nın vahyiyle?)

2) İncil'i İsa'nın havarileri yazdı. (Dediklerine göre Tanrı'nın vahyiyle?)

3) Kuran'ı Muhammed ve arkadaşları yazdı. (Dediklerine göre Allah'ın vahyiyle?)

Sitelerde Paylaş

Söyleye söyleye dilimizde tüy bitti:

Gökten cilt halinde, fasiküller veya sayfalar halinde ya da vahiy yoluyla inen bir kitap hiç olmamıştır ve olmayacaktır.

1) Tevrat'ı Yahudi hahamları yazdı. (Dediklerine göre Yehova'nın vahyiyle?)

2) İncil'i İsa'nın havarileri yazdı. (Dediklerine göre Tanrı'nın vahyiyle?)

3) Kuran'ı Muhammed ve arkadaşları yazdı. (Dediklerine göre Allah'ın vahyiyle?)

Pardon ama bu cevabin soruyla ne alakasi var?

Sitelerde Paylaş

allahın ne yaptıgına bız karısamayız ki sadece son kıtabın bozulmuyacagı kesinlikle söylenmiş işte cıddende cok az faklılıklar var. ikincisi ozmanda tek bır peygamber göndermesı gerekırdı. üçüncüsü bu oeygamber öyle bı sey yapmalıykı ınsanlar o kuranı yok etmemeli

Sitelerde Paylaş

allahın ne yaptıgına bız karısamayız ki sadece son kıtabın bozulmuyacagı kesinlikle söylenmiş işte cıddende cok az faklılıklar var. ikincisi ozmanda tek bır peygamber göndermesı gerekırdı. üçüncüsü bu oeygamber öyle bı sey yapmalıykı ınsanlar o kuranı yok etmemeli

Yok kardesim istedigin kadar peygamber gonderirsin de ben orasiyla ugrasmiyorum. Kitap gonderilecekse bir tane gonderilmeli. 3 tane kitap var sec secebilirsen. Niye ilk iki kitap gonderildi madem sonuncusu asil kitap olacaksa?

Sitelerde Paylaş

Burada merak ettigim mevzu, (3 veya 4 simdi tam hatirlamiyorum) Allah'in toplamda 3 kitap gondermesi. 1.sini Musa peygambere gonderdi, tam tutmadi. Sonra Isa peygambere geldi, demek ki o da olmadi en son artik Muhammed peygambere geldi, o da ne kadar tuttu tartisilir. Simdi her seyi bilen bir tanri figuru neden tutmayacagini bildigi 2 farkli kitap gonderir? Bana kalsaydi oyle bir kitap gondermesi gerekirdi ki, o kitap hicbir insanoglunun kafasinda en ufak bir suphe birakmadan o dini sectirmeliydi. Buna ragmen goruyoruz ki din mesuplarinin buyuk bir cogunlugu ayni dine sahip ulkelerde dogan insanlar veya o dine sahip ana babaya sahip kisiler. Aciklamalari bekliyorum.

Açıklama yapacak bir durum yok ki. Hekesin düşünebileceği bir tesbit yapıyorsun. Bak yukardaki vatandaş ne diyor ;

" Biz Allahın işine karışmayız "

E işte afyon etkisi bu zaten.

Sitelerde Paylaş

Pardon ama bu cevabin soruyla ne alakasi var?

Doğrudan doğruya sorunuzun cevabını vermiş satsuma.

Allah veya (Yehova veya Tanrı) diye bir şey yok, bu kitapları üstün bir gücün ilahi emirleriymiş gibi yazan bazı uyanıklar var, dolayısıyla 3-5 kitap olması normaldir diyor Satsuma.

Tabi bu sözleri anlayana...

Sitelerde Paylaş

Doğrudan doğruya sorunuzun cevabını vermiş satsuma.

Allah veya (Yehova veya Tanrı) diye bir şey yok, bu kitapları üstün bir gücün ilahi emirleriymiş gibi yazan bazı uyanıklar var, dolayısıyla 3-5 kitap olması normaldir diyor Satsuma.

Tabi bu sözleri anlayana...

Ben bu soruyu muslumanlara yoneltmistim daha cok.

Sitelerde Paylaş

ya ozaman nasıl oluyordsa bu gerızekalı uyanıklar dagların durus seklını petrolun yapılısını bılıyorlar. yada denızın arasındakı karısmayan yeri bunlarda sorun ısa bebekken zırlamasaydı allah yarattı dıye neden en eskı yazıtlarda bıle onun allahın oglu olduguna ınanılsaydı. sudan sarap yapmasaydı ölulerı dırıltmeseydı zırzır işte sorun burda cıkılmaz yol bu zerdust atesı sönmus hz muhammet dogarken kı bu bıraz atmasyon gibi genede soru ısaretlerı var

Sitelerde Paylaş

miko hala aynı gaz içindesin. Seni bir keklemişler hala o kekle hıçkırıyorsun boğazında. Bak petrolün oluşumu nasıl anlatılır:

Petrol, denizlerdeki bitki ve hayvanların çürüdükten sonraki kalıntılarından oluşur. Bu kalıntılar deniz yatağında milyonlarca yıl boyunca çürüdükten sonra, geriye yalnızca yağlı maddeler kalır. Çamur ve büyük kaya katmanları altında kalan yağlı maddeler de petrol ve gaza dönüşür.

Eğer böyle anlatmışlarsa, getir öpelim ellerinden. "(... O ...) 'yemyeşil-otlağı' çıkardı. Ardından onu kara bir çöpe çevirdi" demekle, petrolün alakası ne? Petrol çöpmü?

Sitelerde Paylaş

ya ozaman nasıl oluyordsa bu gerızekalı uyanıklar dagların durus seklını petrolun yapılısını bılıyorlar. yada denızın arasındakı karısmayan yeri bunlarda sorun ısa bebekken zırlamasaydı allah yarattı dıye neden en eskı yazıtlarda bıle onun allahın oglu olduguna ınanılsaydı. sudan sarap yapmasaydı ölulerı dırıltmeseydı zırzır işte sorun burda cıkılmaz yol bu zerdust atesı sönmus hz muhammet dogarken kı bu bıraz atmasyon gibi genede soru ısaretlerı var

Isa peygamber sudan sarap yapma veya suyun ustunde durma gibi absurd ve gereksiz seyler yerine cidden dunyaya bilimsel yenilikler getirme, hastaliklara ilac ve tedavi gosterme gibi yenilikler yapsa daha inandirici ve daha az destansi olmaz miydi? Ayrica bildigin gibi sozde Oguz Kagan da uc yasinda bogalarla guresirmis.

Dagin durus seklini veya petrolun yapisini kimsenin bildigi yok. Bunlar sadece Kuran'da yazanlari zorlayip zorlayip bi seye benzetme cabalari. Yakinda o kara copleri karadeliklere benzeten olursa sasirmam. Devir neyse orayla ilgili bi sey uyduranlar eksik olmuyor. Sen de bunlari kendine mucize bilip imanini pekistiriyorsun. E buyur soyleyecek bi seyim yok acikcasi. Kara bir copu petrole benzettigi sebebiyle hayatin boyunca sana rehberlik edecek kitabi secmen bana sacma geliyor.

Sitelerde Paylaş

benım bulgularım su.

kuranda butun herseyın bızı kaydettıgı ıbaresı vardır. gökyuzu seslerımız kaydeder. su da aynen. beynım de vucudumda dokundugu herseyı 5 duyuyla hıssettıgı herseye karar veriyor. dısardakı hayvanlarda bı sekılde göruyorlar. neden bu kayıt.

Sitelerde Paylaş

benım bulgularım su.

kuranda butun herseyın bızı kaydettıgı ıbaresı vardır. gökyuzu seslerımız kaydeder. su da aynen. beynım de vucudumda dokundugu herseyı 5 duyuyla hıssettıgı herseye karar veriyor. dısardakı hayvanlarda bı sekılde göruyorlar. neden bu kayıt.

Konudan cok sapiyorsun da...

Seni hakkaten baya kandirmislar. Atmosferin sesi sogurmasi senin bildigin kayit cihazi gibi degil. Bu tutulan ses, frekans, hava sicakligi ve neme gore degisiyor. Sen saniyorsun ki ayni teyp gibi kayit tutuyor atmosfer sonra da cal diceksin oynaticak. Senin bildiklerin islamci propogandalarin kandiriklarindan baska bir sey degil. Bize de bunlari gercekmis gibi sunman ayri. Bizim ve hayvanlarin da 5 duyusunun olmasi normal bir sey bunun amacinin sirf kayit oldugunu sanmiyorum. Zaten cogu hayvanin da oyle fevkalade bir hafizasi yok, insanin bile.

http://www.sengpielaudio.com/calculator-air.htm

Sitelerde Paylaş

Kitap gonderilecekse bir tane gonderilmeli. 3 tane kitap var sec secebilirsen. Niye ilk iki kitap gonderildi madem sonuncusu asil kitap olacaksa?

Ee amaç insanları birbirine düşürsün..Peygamberim dediği Adem'i de şeytanın kandırmasına izin vererek cennetinden kovmuştu, bu hır gür'den zevk alan cici tanrı ..Narsizmden muzdarip kendisi...Pohpohlanmaya ihtiyaç duyuyor,kendisine tapınmayanları ham yapıyor..

tarihinde Electra tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...