Jump to content

Neden 3 Kitap?

Recommended Posts

Kuran aslında tabıatımıza aykırı bır savas vermemızı ögutler muslumanlar hz Muhammet'ın bı takım mucızeler yaptıklarını savunur. biz hikaye oldugunu savunsakta muslamanlık dını gunumuze cok yakın oldugundan daha net anlasılabılıyor. hz Ali dıye bırının yasadıgı ve muhammet dıye bırı yasadıgıda kesın. peki bır peygamber alametlerını göstermeseydı nasıl ınanc olurdu. ben peygamberım oo herkes Allah Allh mı dıyeceklerdı. hayır kesınlıkle bır delılı olmalı hz ısa konusmus olmalıdır. bıde ahmet adında bırının gelecegınden bahsederler. dıger dınlerdede... muhammetın okuma bılmezken dehaların olusturması gereken seylerı bılmesı (dogum yagmurun yagıs seklı, sirius fılan) tevrattakı mehtı nın sonkez gelıp cıddende buyuk ısler basaracagını butun dunyanın yada bırden fazla topluma ısık olacagının söylenmesı ve cıkması ılgınctır. belkide hz lut yasamamıstır ama genede homoseksuel ınsanların yandıgı bır yer var. buda cıddı anlamda bılımın yanında dınsel içerikli seylerınde dogada bulundugunu gösterıyor. belkide karmadır ama lanet olsun dedıgın ınsanın gercekten basına bısıy gelmesı cıdden ıstedıgı seyın baskasının basına gelebılmesi. baskasına zarar veren ınsanın kendı cocugundada acaip seylerın olması bu karma mıdır? salakça bı atom nasıl olurda karmayı olusturabılır ınsan nasıl olurda vucudunda olan bır seyı evrendekı enerjıyle irtibata gecebılır. nasıl ögrenebılır. ayrıca buyu denen bır sey var ısteyen uygulayabılır bunuda. ınsan nasıl olurda buyuyu yapabılır nasıl ögrenebılır mılyonlarca ınsan bılımle ugrasıyo nasıl oluyorda buyu yapamıyolar bunların cıdden sorulması gereken seyler olduguna ınanıyorum

Yine diyorum, senin mucize diye kendini kandirdigin seyler Kuran'in ayetlerinin egilip bukulerek bir sekilde bilimle uyusur gibi gozukturulmesi. Ayrica baskasina lanet etme gibi seylere de inaniyosan sen musluman olma yolunda emin adimlarla ilerleyebilirsin. Bu zihniyetten zaten bin yilda adam cikmaz.

Ayrica bana buyunun var oldugunu kanitla, buyu yapmayi ogret veya yap, tum mal varligimi sana verecegime burada soz veriyorum.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 95
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

ben yapmayı bilmiyorum ama bacakların kırılsın dedıgımde ablamın bacagının bukulmesı yada yalan söylıyorsam basıma du kömurluktekı odunlar dussun dedıkten bır dakıka sonra kendılıgınden düşmesi =) ayrıca maddı olanagımın hıc olmamasına ragmen 5 mılyarlık bı dersaneye yazılmak ıcın buyucuyum dıyen adamın yaptıgı taslarla bısıy ve istedıgım seylerın olması ayrıca ınternette cet yaparken benımle aynı gun dogan bırıyle tanısmak ıstıyorum demem ve bes yıl sonra ılk tanıstıgım kısının benımle aynı gun dogmus olması filan ..

Sitelerde Paylaş

>>> ben yapmayı bilmiyorum ama bacakların kırılsın dedıgımde ablamın bacagının bukulmesı yada yalan söylıyorsam basıma du kömurluktekı odunlar dussun dedıkten bır dakıka sonra kendılıgınden düşmesi =) ayrıca maddı olanagımın hıc olmamasına ragmen 5 mılyarlık bı dersaneye yazılmak ıcın buyucuyum dıyen adamın yaptıgı taslarla bısıy ve istedıgım seylerın olması ayrıca ınternette cet yaparken benımle aynı gun dogan bırıyle tanısmak ıstıyorum demem ve bes yıl sonra ılk tanıstıgım kısının benımle aynı gun dogmus olması filan ..

Eee, senle doğan bir sürü adam var, beş yıl içinde elbet biri denk gelecektir, olmazsa on yıl.

Bunlara basitçe algıda seçicilik denir. Birde aman olsun deyipte olmayan şeyleri hatırlamaya çalış, bakalım ne olacak? Sen bir şey arzularsın, çoğu zaman olmaz, ama hasbelkader olursa, onu hatırlar, öbürlerini unutursun.

Sitelerde Paylaş

ben yapmayı bilmiyorum ama bacakların kırılsın dedıgımde ablamın bacagının bukulmesı yada yalan söylıyorsam basıma du kömurluktekı odunlar dussun dedıkten bır dakıka sonra kendılıgınden düşmesi =) ayrıca maddı olanagımın hıc olmamasına ragmen 5 mılyarlık bı dersaneye yazılmak ıcın buyucuyum dıyen adamın yaptıgı taslarla bısıy ve istedıgım seylerın olması ayrıca ınternette cet yaparken benımle aynı gun dogan bırıyle tanısmak ıstıyorum demem ve bes yıl sonra ılk tanıstıgım kısının benımle aynı gun dogmus olması filan ..

Sana hakkaten bi doktor lazim. Burda olan su: Sen bunu kim bilir hayatin boyunce elli bin kere soyledin, eninde sonunda bi kere kafana dustu o, sen de dedin oo buyu zart zurt. Kacinci yuz yilda yasiyosun kardesim, bilim cagindayiz sen hala orta caglarda yasiyosun. Yakinda cadilari falan yakmaya calisirsin sen.

Sitelerde Paylaş

bilimin olması tanrının var oldugunu veya olmadıgını göstermez ben ruhumun olduguna ınanıyorum buda evrımle gerçekleşen bır sey olamaz duada böyle bısıydır ıste evrenın senın bedenıne kattıgın sey.. neyse

Sitelerde Paylaş

valla kuran tefsırlerı yapan arastırmacılar bazı bulgular bulmuslar ben bunu sarhoş veya deli birinin yapabılecegını sanmıyorum hemde hz muhammet okumayı bılmeyen bır cobanmıs acaba koyunlar mı egıtım vermıs neyse tanrı var gıb ı görunuyor ama ben ınanamıyorum sonumuz hayırlı olsun dıyım napişim

Sitelerde Paylaş

valla kuran tefsırlerı yapan arastırmacılar bazı bulgular bulmuslar ben bunu sarhoş veya deli birinin yapabılecegını sanmıyorum hemde hz muhammet okumayı bılmeyen bır cobanmıs acaba koyunlar mı egıtım vermıs neyse tanrı var gıb ı görunuyor ama ben ınanamıyorum sonumuz hayırlı olsun dıyım napişim

turan dursun ;

muhammedin öğretmenleri isimli başlığı bulursan oku :)

oradan bayağı bi bilgi sahibi olursun.

bayağı öğretmeni varmış , tam olarak belli değil herşey ama kafanda birşeyler oluşturursun .

Sitelerde Paylaş

miko kafa karışıklığı iyidir bazen...

iyice karıştır karıştır sonra biraz durulur...

ateizmi de dini de peygamberi de tanrıyı da sorgula...

kendini de...

Sitelerde Paylaş

miko kafa karışıklığı iyidir bazen...

iyice karıştır karıştır sonra biraz durulur...

ateizmi de dini de peygamberi de tanrıyı da sorgula...

kendini de...

sen sorguladın da ne oldu ?

kuzu kuzu islama geri döndün , cemaat denilen koyun sürülerine yumuldun , çıkmak istemiyorsun rehavetli geliyor sana uyuşukluğun getirisi.

tarihinde Zerdüşt tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

sen sorguladın da ne oldu ?

kuzu kuzu islama geri döndün , cemaat denilen koyun sürülerine yumuldun , çıkmak istemiyorsun rehavetli geliyor sana uyuşukluğun getirisi.

cemaat bana iyi şeyler yaşamamda ve iyilikler yapmamada yardımcı oluyor...

temiz ve dürüst insanlardan oluşan iyi bir sosyal yapı sunuyor...

çevremizdeki insanlar için neler yapabiliriz diye düşünen bunun için maddi manevi fedakarlıklar yapan kişlerle birlikte olmanın nesi kötü...

bazen öğrencilere bazen gerçekten yardıma muhtaç insanlara yardım etmek için koşuşturan nice güzel insanlarla birlikte olmak iyi bir seçenektir...

onlarla her konuda aynı düşünmem gerekmiyor...

kendime özgü fikirlerim le ben içinde bulunduğum sosyal çevreye farklı katkılarda bulunabiliyorum...

tavsiye ederim...

Sitelerde Paylaş

zerdüşt sadece sunu düşün ben dusunuyorum başkaları ıcın mı ınanıyorum sorusu yoksa baskalarının söyledıgı gösterdıgı seyler içinmi cevabım evet yoksa umrumda degıl bır tanrının varlıgı cunku göremıyorum ve aslada ınanamıyacagım buda rıyakarlıktan öteye varamıyacak kendımı bırakıyorum ıkı yuzluyum evet ınanmak ve bı koyunda olmak ıstemıyorum ama varsa bı tanrıya emanet edıyorum en dogruyu bır anda göster bana ve kabul ettır dıye sonuc bok :D

Sitelerde Paylaş

cemaat bana iyi şeyler yaşamamda ve iyilikler yapmamada yardımcı oluyor...

temiz ve dürüst insanlardan oluşan iyi bir sosyal yapı sunuyor...

1 ) çevremizdeki insanlar için neler yapabiliriz diye düşünen bunun için maddi manevi fedakarlıklar yapan kişlerle birlikte olmanın nesi kötü...

bazen öğrencilere bazen gerçekten yardıma muhtaç insanlara yardım etmek için koşuşturan nice güzel insanlarla birlikte olmak iyi bir seçenektir...

onlarla her konuda aynı düşünmem gerekmiyor...

2)kendime özgü fikirlerim le ben içinde bulunduğum sosyal çevreye farklı katkılarda bulunabiliyorum...

tavsiye ederim...

1 )cemaatler ne yapabiliriz diye düşünmüyor , bu adam iyi birine benziyor , kafa adam hem çabuk uyan ve itaat eden.. Bizim cemaate alalım, nasıl kafalayalım.

birbirlerini tutuyorlar , birbirimizden alışveriş yapalım , bu dünya denilen karanlık ve puslu alemde birbirimizden başka neyimiz var .

ancak birbirimize destek olalım.

karşılarındakileri koyun olarak görüyorlar , neden namaz kılmıyorsun , kuran okuyor musun arapçasından ama vs.

sanki biz uzaydan geldik de dinden haberimiz yok . bana böyle davrananları da bir güzel susturuyorum.

daha adam kendi kuranında yazanları bilmiyor +50 yaşında cemaatten hem de.

ben 19 yaşında kendine söylüyorum inanmıyor sonunda mushaftan gösteriyorum.

aaaaa mort oluyor :)

2) katkıda bulunabiliyorsun , cemaatin içinde olmayınca bir hiç mi oluyorsun ? kendini bulmada yalnız yürüyemiyor musun ?

kimse seni senden daha iyi tanıyamaz. Sahte gülücükler , sahte muhabbetler bana hep itici gelmiştir. O insanlar seni hep kısa zamanlı süzüşlerle tanıyabildikleri kadar tanımışlardır.

o yüzden kalabalıklarla uzun süreli samimiymiş rolü yapamam.

yine de ne mutlu sana kirec.

Sitelerde Paylaş

inanc konusunda bır sey söylemıyorum ama cemaatcılerın cogu bılmeden ınanırlar bazısıda sırf gelır getırdıgı ıcın ınanır benım en yakın dostlarımdan birisi mesela turkıyede yatmadıgı kız yok cemaatteyken bıgun kalkıp namaz kılmamıstır. her gördugu kıza asılır ama adamın ınancı tam. bense boşluktayım ama sunu bılıyorum kendımden üstün bırıne baglanmak ıstemıyorum sıkıntılarıda istemıyorum. bılıyorum gelecegımı dusunmelıyım dunyadakı top model ben degılım yınede kendı uykumda top model olmak guzelşey.

Sitelerde Paylaş

karadenizde bir deyiş varmış...

ne mutlu sana ...

hiç aklın yok...

sen de o anlamda mı dedin...

ne haddime sana akılsız diyeyim ?

seviyesiz olsak burada tartışır mıydık ?

ne mutlu sana diyorum gene birşeylerin çabası içindesin , kendine göre bir yol çizmişsin.

umarım eğriyle doğruyu seçebiliyorsundur diyorum. :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...