Jump to content

Neden 3 Kitap?

Recommended Posts

• İleti 95
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

ne haddime sana akılsız diyeyim ?

seviyesiz olsak burada tartışır mıydık ?

ne mutlu sana diyorum gene birşeylerin çabası içindesin , kendine göre bir yol çizmişsin.

umarım eğriyle doğruyu seçebiliyorsundur diyorum. :)

bende şunu itiraf edeyim...

eğriyle doğruyu seçme işi bana dünyanın en zor işi gibi geliyor...

yani bu iş hepimiz için en çetin meseledir...

neyin eğri neyin doğru olduğu ve neden öyle olduğunu sürekli daha iyi anlamaya kavramaya çlışıyorum...

bu yanlış ise neden yanlış niçin yanlış...

bu doğru ise neden doğru...

tanrı öyle istediği için cevabı yeterli değil benim için...

öyle istediyse neden istedi...

sebebi ne...

gibi sorular sorarım...

hatta acaba ateistler için ne doğru dur ne yanlıştır ve bunu neye dayanarak böyle söylüyorlar diye merak ederim...

iyi mi...

Sitelerde Paylaş

evet bende öyleyımdır acaba dogru nedır en dogru kavramı nedır buyuk kavramı ne ıyı kavramı ne gıbı sorularla harcarım hayatımı .. ama yınede bu dunyadan gerçegı bulmadan gebermek ıstemıyorum sırf nefsım yuzunden bırseylerı reddetmekte

Sitelerde Paylaş

bende şunu itiraf edeyim...

eğriyle doğruyu seçme işi bana dünyanın en zor işi gibi geliyor...

yani bu iş hepimiz için en çetin meseledir...

neyin eğri neyin doğru olduğu ve neden öyle olduğunu sürekli daha iyi anlamaya kavramaya çlışıyorum...

bu yanlış ise neden yanlış niçin yanlış...

bu doğru ise neden doğru...

tanrı öyle istediği için cevabı yeterli değil benim için...

öyle istediyse neden istedi...

sebebi ne...

gibi sorular sorarım...

hatta acaba ateistler için ne doğru dur ne yanlıştır ve bunu neye dayanarak böyle söylüyorlar diye merak ederim...

iyi mi...

kendi kendini sorgulayan birine benziyorsunuz zaten , yoksa neden ateistforumda devamlı olarak bilgi manasında birşeyler elde edinme çabasına girişesiniz ki ?

bu arada da işi sağlama almak için iman ediyorsun o zaman sen , cehennem ya varsa zihniyetinde ki şüpheyle inanırsan iman etmişte sayılmıyorsun , yoksa senin gibi birinin kurana tam olarak inanabileceğini sanmıyorum , için içini kemiriyordur eminim :)

Sitelerde Paylaş

evet bende öyleyımdır acaba dogru nedır en dogru kavramı nedır buyuk kavramı ne ıyı kavramı ne gıbı sorularla harcarım hayatımı .. ama yınede bu dunyadan gerçegı bulmadan gebermek ıstemıyorum sırf nefsım yuzunden bırseylerı reddetmekte

bende umarım ki gerçeği bulmadan geberip gitmeyiz inşallah...

Sitelerde Paylaş

ya ben aslında kendımın ne dusundugunu hiç farketmeden ot gıbı yasayan tıplerdenım mutluysam oraya yatar bıdaha ayrılmam baskasını elestırırım genelde şimdi dusunuyorum acaba ınanıyor muyum? peygamberler palavracımıydı falan fılan aman fıs salla bu işleri

Sitelerde Paylaş

Aslına bakarsan ortada sadece 3 kitap yok.. Onlarca kitap mevcut.. Ama her din kendi kitaplarını gerçek sayıyor.. Hindulara göre Vedalar, Upanişatlar (13 ayrı kitaptır) var.. Ayrıca Tevrat denen sadece Yahudilerin kutsal kitabının bir bölümünün ismi.. Tevrat eski ahitin ilk beş bölümünün ismidir.. Eski ahit ise 39 kitaptan oluşmuştur.

Musa’nın Beş Kitabı (Tora veya Tevrat) [4]: Tekvin (Yaratılış), Çıkış (Mısır'dan Çıkış), Levililer, Sayılar (Çölde Sayım), Tesniye (Yasa'nın Tekrarı);

Yeşu, Hakimler ve Rut kitapları;

Samuel’in ve Krallar’ın ikişer kitapları;

Paralipomenon ismi verilen iki adet Tarihler kitapları;

Ezra (Üzeyir), Nehemya, Ester ve Eyüp (Eyub) kitapları;

Davut’un Mezmurları (Zebur);

Süleyman’ın üç kitabı: (Süleyman'ın) Özdeyişler (Süleyman'ın Meselleri), Vaiz ve (Süleyman'ın) Ezgiler Ezgisi (Neşideler Neşide veya Süleyman'ın Ezgisi);

Büyük peygamberler: İşaya (Yeşaya), Yeremya, Ağıtlar Kitabı (Yeremya peygambere ait; Yeremya'nın Mersiyeleri), Hezekiel (Hezekyel), Daniel (Danyal) kitapları;

On iki küçük peygamber: Hoşea, Yoel, Amos, Obadya (Ovadya), Yunus, Mika, Nahum, Habakuk (Habakkuk), Sefanya, Hagay, Zekeriya, Malaki kitapları.

İncilde öyle sanıldığı gibi tek kitap değildir.. 4 kitaptan oluşmaktadır.. Matta, Markos, Luka ve Yuhanna..

Görüldüğü gibi ortada 3 kitap falan yoktur.. Toplasan sayıları yüzleri geçer..

Sitelerde Paylaş

aslında peygamberlerın hiç biri kıtap yazmamıstır sadece ezberleyenler yazmıstır gerısı kulantan dolma şeyler sadece bır ınsanın mılyonlarca ınsanı kandıracak kadar adi olabılecegını dusunmuyorum kendı öz akrabalarını bıle kandırmıs olamaz en basta kendını kandırıpta gece gunduz dua etmıs olamaz diyorum ama neden ınanmıyorum asıl soru bu hıkayemı gercekmı

Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)

aslında peygamberlerın hiç biri kıtap yazmamıstır sadece ezberleyenler yazmıstır gerısı kulantan dolma şeyler sadece bır ınsanın mılyonlarca ınsanı kandıracak kadar adi olabılecegını dusunmuyorum kendı öz akrabalarını bıle kandırmıs olamaz en basta kendını kandırıpta gece gunduz dua etmıs olamaz diyorum ama neden ınanmıyorum asıl soru bu hıkayemı gercekmı

Muhammed peygamber olmaya devam ettikce Kuran'i kendine gore nasil uyarladi, nasil Kuran'i ve peygamber olusunu kullanarak hayatini yasadi biliyosun heralde.

tarihinde george_carlin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bencede 3 kitap değil yüzlerce kitap kitapçık var bazıları çok az okunmuş bazıları bestseller olmuş. Matbaa icat edilmeden önce kitap zor bulunan zor yazılan bir şey halkların çoğu zaten cahil dolayısıyla kitaplara bir metafor gibi bakılıyor öyle kullanılıyor bu kitap bizi kurtaracak bu kitap bize doğru yolu gösterecek gibi.

Tabi din iddasında olan her kitap öncekinden bir şeylerde almış olmali kolay kabul edilebilsin.

tarihinde Protagoras tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

george saçmalıyosun bence..

Azhab Suresi

50 - Ey peygamber! Biz bilhassa sana şunları helâl kıldık: Mehirlerini vermiş olduğun eşlerini, Allah'ın sana ganimet olarak ihsan buyurduklarından sahip olduğun cariyeleri, amcalarının kızlarından, halalarının kızlarından, dayılarının kızlarından, teyzelerinin kızlarından seninle beraber hicret etmiş olanları, bir de mümin bir kadın kendini peygambere hibe ederse, peygamber nikâh etmek istediği takdirde, onu başka müminlere değil de sadece sana mahsus olmak üzere helâl kıldık. Onlara eşleri ve cariyeleri hakkında neyi farz kıldığımızı biliyoruz. Bunlar sana hiçbir darlık olmaması içindir. Allah, çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.

53 - Ey iman edenler! Peygamberin evlerine vaktine bakmaksızın ve yemeğe izin verilmedikçe girmeyin. Fakat çağırıldığınız vakit girin. Yemeği yediğinizde de hemen dağılın. Sohbet etmek için de izinsiz girmeyin. Çünkü bu haliniz peygambere eziyet veriyor, ama o sizden utanıyor. Fakat Allah gerçeği söylemekten utanmaz. Hem O'nun hanımlarına bir ihtiyaç soracağınız vakit de perde arkasından sorun. Böyle yapmanız hem sizin kalbleriniz ve hem de onların kalbleri için daha temizdir. Hem sizin Resulullah'a eziyet etmeye hakkınız yoktur. Ondan sonra hanımlarını da ebediyyen nikâh edemezsiniz. Çünkü bu Allah katında çok büyük bir günahtır.

Sitelerde Paylaş

nedeen nıkah olmasınkı belkıde sapkın arzuları olanlar kudurmasın dıye.. ıkıncısı belkıde tum ınsanlar sürekli peygamberın evıne gıdıyordu dıyelımkı gunde 500 kişi evıne geliyo ne yaparsınki. zaten ıslam dını butun sehvetı bırakıp allaha yurumeyı emreder. ee ınsan ogulu ıster ıstemez kuduruyo

Sitelerde Paylaş

nedeen nıkah olmasınkı belkıde sapkın arzuları olanlar kudurmasın dıye.. ıkıncısı belkıde tum ınsanlar sürekli peygamberın evıne gıdıyordu dıyelımkı gunde 500 kişi evıne geliyo ne yaparsınki. zaten ıslam dını butun sehvetı bırakıp allaha yurumeyı emreder. ee ınsan ogulu ıster ıstemez kuduruyo

Ya sen adamin kendine helal kildiklarina baksana, amca kizi, hala kizi vesaire. Adam Kuran'i kullanarak kendi yasam kurallarini koymus. Bakmislar heralde millet adamin kendi sozunu dinlemiyo Kuran'a koyalim demis. Yoksa bundan sonra gelecek butun nesillere rehber olacak olan kitapta bu ayetlerin ne isi var? Kime ne Muhammed'e helal kilinanlar veya evine girilip girilmeyecek olmasi?

Sitelerde Paylaş

>>> nedeen nıkah olmasınkı belkıde sapkın arzuları olanlar kudurmasın dıye.. ıkıncısı belkıde tum ınsanlar sürekli peygamberın evıne gıdıyordu dıyelımkı gunde 500 kişi evıne geliyo ne yaparsınki. zaten ıslam dını butun sehvetı bırakıp allaha yurumeyı emreder. ee ınsan ogulu ıster ıstemez kuduruyo

Hala saçmalıyorsun miko.

Enes anlatır: “Peygamber 9 ya da 11 karısı varken, günün belirli saatlerinde bütün karılarını dolaşır, hepsi ile cinsel ilişkide bulunurdu”

Enes’e sordular: “Peki, Peygamber buna nasıl güç yetiştiriyordu?”

Enes şöyle dedi: “Biz aramızda, Peygamber’in otuz erkek gücünde olduğunu konuşurduk.” (Kaynak: Buhari, Tecrid/192)

“Biz (Hacda iken) Mina’ya giderken zekerlerimizden (s.klerimizden) meni damlıyordu” (kaynak: Buhari, Hac/81; Umre/6; Şirket/7; Muslim, hac/141; Hadis/1216; Neşe-I Menasik/77; Ibn-I Meca, menasik/77 Hadis/2980; Ahmet Ibn-I Hanbel, Müsned 3/317-366)

Peki ya hangi sapkın arzu, hangi kudurma? İnsanın fıtratı dediğiniz doğasının kendini getirdiği yer, nasıl oluyorda kudurma oluyor? Siz insanı inkar edip, onun bir halini neye istinaden kudurma diye yaftalıyorsunuz?

Kudurma nedir? Karın lafını dinlemeyecek gibi şüphe edip onu bir temiz dövmek kudurma mıdır? Yoksa arzuladıpın karşı cinsle, onun da seni arzulamasıyla birlikte olmanın neresi kudurmaktır?

Ve her gün 11 karının üstünden geçeceğim diye koşuşturmak kudurukluğun daniskası değilse nedir miko?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...