Jump to content

Cift cinsiyetli insanlar ne olacak?

Recommended Posts

arkadaşlat livata dene fiili işleyen kişi islama göre bulunduğu yerde öldürülüyordu değil mi?yanlış hatırlamıyorum.bunu da bi hadise dayandırıyorlardı sanırım.

tabi bu büyük bi suç ya zina eden taşlanınca eşcinsel adama neker yapılmaz...

kimse de sormaz bu adam neden böyle yapar diye.küçükken hangi amca bu çocuğa kaymış,bunun hormonları nasıl çalışıyor,neden kendi cinsine ilgi duyuyor vs. vs.

eşcinsellik bir rahatsızlıktır.ancak islam bunun farkında olmadığı için peygember hadiste gördüğünüz yerde öldürün demiştir.

hangi şartlarda ceza hafifler bilen var mı?şeriata göre hükmü öldürülmeleri diye biliyorum ben.aslını bilen var mı?

Lut kavimini helak ediyor mesela Allah; herhalde hoş karşılanan bir şey olmasa gerek... Günümüzde de Allah genellikle hep müslüman ülkeleri helak ediyor nedense <_<

Sitelerde Paylaş
  • İleti 55
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

arkadasim islami bir sitenin bu soruya cevap verebilecegini mi dusundun?

linki paylasmamda ki sebebte zaten site yoneticilerinin soru karsisindaki acizligini gostermek idi.

"Bu soru, soran kişi tarafından paylaşıma açılmadığından göremiyorsunuz." gibi sacma bir sebeble olayi ortbas etmisler anlayacagin. cunku sorunun cevabini Allah ve deve mihlayicilarinin kutsal kitabi bilmiyor.

Arşivime almıştım buyrun soru ve verilen cevap(?)

Soru

Bütün canlıların çift yaratıldığı belirtilmişken; hermafrodit canlıların varlığını nasıl düşünmeliyiz. Çok basit bi mantık güderek, zaten kendi bünyesinde dişilik ve erkekliği barındırdığı şeklinde mi yorumlamalı; bu mevzuya daha geniş bir açıdan yaklaşabilir miyiz ?

Cevabımız

Değerli Kardeşimiz;

Kur'an-ı Mu'cizü'l-Beyan'ın, zaman üstü haber verdiği ilmî hakikatlerinden biri de, her şeyin çift yaratılması hususudur. 'Her şeyi çift (erkek-dişi) yarattık ki düşünüp ders alasınız.' (Zâriyât, 51/49) ayeti, bu gerçeği ifade adına fevkalâde önemlidir. Öyle ki, zerrelerden kürrelere, oradan sistem ve galaksilere kadar her yerde ve her şeyde bu gerçeği görmek mümkündür: İnsanlar ve hayvanlar çift çift olarak yaratılmıştır. Bitkilerin yaratılışı da aynı şekildedir.

Erkeği-dişisi, ilkah-telakkuhu ile her yerde aynı durum söz konusudur. Bitkilerde tozlaşma olsa da, erkek tohum, dişisiyle buluşmadığı müddetçe onların hayatlarını ve nesillerini devam ettirmeleri mümkün değildir. Keza, insanın vücuduna bakıldığında da aynı kanunun cârî olduğu müşahede edilmektedir; zira vücuttaki hücrelerin temel yapısı olan atomlar, eksi-artı yüklü bir kısım temel taşlardan müteşekkildirler.

İnsanla alakalı bu bedîhî hakikati Kur'an da şöyle ifade eder: 'Ondan erkek ve dişi olarak her iki cinsi yarattı.' (Kıyâme, 75/39)

'Orada (yeryüzünde) bütün meyvelerden çifter çifter yaratan O (Allah)'dur.' (Ra'd, 13/3) ayet-i kerimesi ise, meyvelerin de çifter çifter (dişili-erkekli) yaratıldığını hatırlatır. Bu ayette 'küll' kelimesi, Türkçe'de, 'Her, bütün, her şey' manalarına gelmektedir. Bu kelime, kendisinden sonra gelen kelimeye muzâf olur. Arapça'da buna 'izafet terkibi' Türkçe'de ise 'tamlama' denilmektedir. Terkipteki ikinci kelime, ya marife (bilinen) veya nekire (bilinmeyen) olur. Eğer bu kelime marife olursa, bir varlığın bütün parçalarına şâmil olur. Şayet nekire olursa, bu defa da o nesnenin umum efradını içine alır. Ayet-i kerimede 'şey' nekreye izafe edilmiştir. Dolayısıyla, bundan ne kadar 'şey' (nesne) varsa, hepsinin çift olarak yaratılmış olduğu anlaşılmaktadır.

Yâsîn sûre-i celilesinde ise, 'Ne yücedir O Allah ki, toprağın bitirdiklerinden, insanların kendilerinden ve daha bilmedikleri nice şeyleri hep çift yaratmıştır.' (Yâsîn, 36/36) buyrularak daha önce icmâlî verilen 'çift yarattık' sözü, burada biraz daha tafsil edilmiştir. Bu ayette evvela her şeyin çift yaratıldığına dikkat çekilmiş, sonra da yerin bitirdiği, ot, çiçek, ağaç vs.. gibi varlıkların hepsi dişi ve erkek olmak üzere bu umumi kanunun şümulüne dahil oldukları vurgulanmıştır.

'Ve nefislerinizden de..' Yani sizin nefislerinizde bulunan şeyler de çifttir. Siz, kadın-erkek olarak çift yaratıldığınız gibi vücudunuz da bu kaidenin dışında değildir. Orada da artı-eksi değerler mevcuttur.

Kur'an, 'Daha bilmedikleri nice şeyleri de hep çift olarak yaratmıştır.' ifadesiyle ise muhataplarına şu hususu hatırlatmaktadır: 'İnsanlar ve hayvanlar dişi ve erkek olmak üzere çift çift yaratıldığı gibi bitkiler de çifter çifter yaratılmıştır. Dolayısıyla aralarında aşılama olmadıkça üreme olmayacaktır. Ancak sizin bilmediğiniz daha nice çiftler vardır ki, onları da ileride göreceksiniz. Şu andaki ilim ufkunuz, araştırma imkanlarınız bunu tespite kâfi değildir. Ne var ki ileride ilim ve fen inkişaf edecek ve siz daha bir sürü varlığın çift yaratıldığını görebileceksiniz. Biz, en büyük sistem ve galaksilerden, yıldızlar ile güneş arasındaki itme-çekmeye oradan da en küçük âleme, insan, hayvan, ot, tohum ve atomun içindeki temel unsurlara kadar her şeyi çift olarak yarattık.'

Maurice Dirac, elementer parçacık pozitronun keşfedilmesiyle çift yaratılma temel ilkesini kurmuştur. Elektron, atomu meydana getiren temel elemanlardan biridir. O, negatif olarak, en küçük elektrik yük birimine sahiptir. Pozitron da elektronun kütlesi kadar kütleye sahip olmakla birlikte onunkinin aksine pozitif elektrik yükü taşıyan elementer bir taneciktir.

Fiziğin temel yapılarından biri olan 'çift yaratılma' kuralına göre, kâinatın herhangi bir noktasında bir partikül yaratılınca, onunla birlikte otomatik olarak ikizi, yani zıt olanı da meydana gelmektedir. Bunların en meşhurlarını şöylece sıralayabiliriz:

1) Elektronun zıt ikizi pozitron.

2) Protonun zıt ikizi antiproton.

3) Nötronun zıt ikizi antinötron

4) Nötrinonun zıt ikizi antinötrino.

Maddenin daha da derinliklerine inildiğinde yine çiftlerle karşılaşılmaktadır. Bilindiği gibi hemen her madde atomlardan, atomlar da proton, nötron ve elektronlardan oluşmaktadır. Protonlar ve nötronlar da 'kuark' denilen partiküllerden meydana gelmektedir. Bunlar da çiftler halindedirler. Şöyle ki:

Yukarı (up), aşağı (down);

Tuhaf (strange), tılsım (charm);

Üst (top), alt (bottom).

En son bulunan üst kuarkın varlığı sadece teorik olarak biliniyordu. Standart modele göre partiküller de çiftler halinde olmalıydı. Bulunan beş kuarkı altıya tamamlayacak bir kuarkın bulunması gerekiyordu. 440 ilim adamı bu gerçekten hareket ederek 17 yıl süren hummalı bir çalışmanın sonunda 1995'te üst kuarkı da bularak maddenin sırlarını keşfetme adına büyük ilerlemeler kaydettiler.

Atomun pozitif yükü çekirdeğinde, negatif yükü ise diğer kısımlarındadır. Öyle ise çekirdeği negatif, elektronları da pozitif olan atomlar niçin olmasın! Yani maddenin zıt eşi niçin olmasın! Bu sahanın mütehassısları, yıldızlar, güneş, gaz ve tozlardan meydana gelen galaksimizde anti maddenin varlığını kabul etmektedirler. Belki de astronomların teleskoplarla gördüğü yıldız sistemlerinin bazıları tamamen anti maddeden ibarettir. Kâinatın yaratılışında ve işleyişinde temel rol oynayan elektriğin de pozitif ve negatif olmak üzere iki cinsinin bulunduğu ilk defa 1733 yılında keşfedilmiştir. Aynı cins elektrik yükleri birbirini iterken zıt yükler de birbirini çekmektedirler. Ayrıca bir mıknatısın iki ucunda güney ve kuzey olmak üzere birbirine zıt iki kutbu olduğu bilinmektedir. Öyle ki bir mıknatıs ne kadar küçük parçacıklara ayrılırsa ayrılsın her seferinde iki ayrı kutup meydana gelir. Yani tek kutuplu bir mıknatıs meydana getirilemez. Tıpkı elektrikte olduğu gibi aynı kutuplar birbirini iter, zıt kutuplar da birbirini çekerler. Dünyamız da dev bir mıknatıs gibidir ve kuzey ve güney olmak üzere iki zıt kutba sahiptir. Kur'an-ı Mu'cizü'l-Beyan'ın, asırlarca önce söylediklerini yukarıda gördük; ilmin söyledikleri de bunlar. Aradan bunca asır geçmesine ve ilim, her geçen gün baş döndürücü bir şekilde inkişaf etmesine rağmen değişen fazla bir şey yoktur. Kur'an'ın o gün söyledikleri, o günün ilim ve mantalitesi için ne kadar geçerli ise, bugünün ilim ve mantalitesi için de aynen geçerlidir. İşte bütün bunlar, Kur'an'ın, ezel ve ebed sultanı Allah'ın (cc), mu'ciz bir kelâmı olduğunu göstermektedir.

Hermafrodit canlılar da içerisinde çift hücre bulunmaktadır.

Selam ve dua ile...

Sorularla İslamiyet Editör

Yapılan yorumlar daha da ilginçti ne yazık ki onları arşive almamışım.

tarihinde izimsiz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
bülent ersoy kadın mıdır erkek mi?

Bülent Ersoy erkektir. Kişinin cinsiyetini fiziksel durum değil cinsiyet kromozomları belirler. Kadınında XX, erkekte XY olan cinsiyet kromozomları dizilimi, cinsiyet değiştirme ameliyatıyla değiştirilemez. Bu kişiye kromozom testi yapılsa XY ile erkek çıkacaktır.

Sitelerde Paylaş
arkadaşlat livata dene fiili işleyen kişi islama göre bulunduğu yerde öldürülüyordu değil mi?yanlış hatırlamıyorum.bunu da bi hadise dayandırıyorlardı sanırım.

tabi bu büyük bi suç ya zina eden taşlanınca eşcinsel adama neker yapılmaz...

kimse de sormaz bu adam neden böyle yapar diye.küçükken hangi amca bu çocuğa kaymış,bunun hormonları nasıl çalışıyor,neden kendi cinsine ilgi duyuyor vs. vs.

eşcinsellik bir rahatsızlıktır.ancak islam bunun farkında olmadığı için peygember hadiste gördüğünüz yerde öldürün demiştir.

hangi şartlarda ceza hafifler bilen var mı?şeriata göre hükmü öldürülmeleri diye biliyorum ben.aslını bilen var mı?

İslamda zina ve eşcinsellik suçlarının cezası ölüm değil. Zina için 100 kırbaç, eşcinsellik için de bir takım işkenceler var. Ama öldürün demiyor. Recm olayı, yani zina edenin taşlanarak öldürülmesi Kuran'da yok. O sonradan uydurulmuş bir ceza.

Sitelerde Paylaş
İslamda zina ve eşcinsellik suçlarının cezası ölüm değil. Zina için 100 kırbaç, eşcinsellik için de bir takım işkenceler var. Ama öldürün demiyor. Recm olayı, yani zina edenin taşlanarak öldürülmesi Kuran'da yok. O sonradan uydurulmuş bir ceza.

recm sonradan uydurulan ceza değil sonradan kurandan kaldırılan bir cezadır. bu konuda sağlam hadisler var. recm edilmekten kurtulmak için hz. ayşe nin recm ile ilgili kuran ayetlerini keçiye yedirdiği yazmaktadır. işte bu yüzden de recm yazmasa da fiilen uygulanmaktadır.

Sitelerde Paylaş
recm sonradan uydurulan ceza değil sonradan kurandan kaldırılan bir cezadır. bu konuda sağlam hadisler var. recm edilmekten kurtulmak için hz. ayşe nin recm ile ilgili kuran ayetlerini keçiye yedirdiği yazmaktadır. işte bu yüzden de recm yazmasa da fiilen uygulanmaktadır.

Herhangi bir ayetin Kuran'dan kaldırıldığına dair resmi bir bilgi yok. Kuran'ın hiç değişmediği kabul ediliyor. Recm Kuran'da olmadığına göre, hiç bir zaman da olmamış demektir. Peygamberin, recm cezası uygulanan bir kadınla ilgili hadisi var. Bu hadisten de Hz. Muhammed'in bu cezayı vicdani bulmadığı ve onaylamadığı görülüyor. Hz. Aişe'nin Allah'ın yolladığına inandığı bir ayeti keçiye yedireceğini hiç sanmıyorum. Her şeyi yazıya dökmüş, oldukça akıllı bir kadın.

tarihinde Jaina tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

onları yamyamlar cennetine göndeririz.yaw siz böyle şeyleri niye taskıntı yapıyorsunuz.cennette herkese yer var.ama bazı yerler klimalı 7 yıldızlı,bazı yerler klimasız 2 yıldızlı.ateist arkadaslar yıdızsız yerde kalacak bilgilerine.

ayetmi hadis mi bellimi bilemiyorum.Cocogu yapan Allah degil,ne olacagını bilen Allah'tır.Ne hikmetse artık Tanrı Dünyalıklara direk müdahalede bulunamıyor.

Müdahele etmek ve bilmek farklı şeylerdir.

Cocuk Tanrı mudahelesi ile olmaz,erkek kisinin iktidari ile olur.erkek zayıfsa kız,kuvvetli ise erkek olur.kuvvetli ve zayıfı yanlıs anlamayın.anlamak isteyen biraz arastırsın.aslında daha bunu bile tam olarak cozememis insanoglu bilimde gelismekten felan bahsediyor.oda ilginç yani.

Sitelerde Paylaş
Şeriatın hükmü böyle.. İnsan iradesi dışında gelişen olaylardan mes'ul değildir..

Senin cüzi iradenin ne yapacağını bile aslında baştaki külli irade belirliyor... Bu durumda bu iki iradeyi birbirinden ayırmak mümkün değildir... Teorik olarak olsa da pratik olarak ayrılamaz... Hıristiyan bir ülkede doğanların yüzde kaçı müslüman oluyor kardeş? Gördüğün gibi istatistik bilimi bile din diye bir şey olmadığını gösteriyor açıkça...

Sitelerde Paylaş
Herhangi bir ayetin Kuran'dan kaldırıldığına dair resmi bir bilgi yok. Kuran'ın hiç değişmediği kabul ediliyor. Recm Kuran'da olmadığına göre, hiç bir zaman da olmamış demektir. Peygamberin, recm cezası uygulanan bir kadınla ilgili hadisi var. Bu hadisten de Hz. Muhammed'in bu cezayı vicdani bulmadığı ve onaylamadığı görülüyor. Hz. Aişe'nin Allah'ın yolladığına inandığı bir ayeti keçiye yedireceğini hiç sanmıyorum. Her şeyi yazıya dökmüş, oldukça akıllı bir kadın.

Recm cezasının peygamber tarafından en az yedi kişiye uygulandığı tevatür ve çok sağlam hadisler ile sabittir...

Sitelerde Paylaş
Senin cüzi iradenin ne yapacağını bile aslında baştaki külli irade belirliyor... Bu durumda bu iki iradeyi birbirinden ayırmak mümkün değildir... Teorik olarak olsa da pratik olarak ayrılamaz... Hıristiyan bir ülkede doğanların yüzde kaçı müslüman oluyor kardeş? Gördüğün gibi istatistik bilimi bile din diye bir şey olmadığını gösteriyor açıkça...

Külli irade, cüz-i iradenin tercihini halk eder..

Her insan Külli irade tarafından takdir edilen hayat boyutuna göre ayrı sorumluluk ve mesuliyet taşır...

Mahkeme-i Kübrada her insan kendi içinde bulunduğu maddi, manevi duruma göre ayrı ayrı yergılanacak.. Benim mes'ul olduğum bişeyden sen yada bir başkası mes'ul olmıyabilir...

Benim bildiğim recm olayı 2 kere uygulanmış.. 7-8 değil...

Sitelerde Paylaş

Her insan Külli irade tarafından takdir edilen hayat boyutuna göre ayrı sorumluluk ve mesuliyet taşır...

Mahkeme-i Kübrada her insan kendi içinde bulunduğu maddi, manevi duruma göre ayrı ayrı yergılanacak.. Benim mes'ul olduğum bişeyden sen yada bir başkası mes'ul olmıyabilir...

sadece buharide 4 farklı olay vardı sanırım.

Sitelerde Paylaş

Yaptigim arastirmalara gore ve Prof Z.Beyaz in degerli anlatimlari ile cift cinsiyetli insanlar cennette yedek huri yada Nuri(gilman) olarak calisacak. Artik hangi ture ihtiyac duyulursa o isi alacak.

Aslinda cift cinsiyetli olmak cennete gitmenin en kolay yolu oldugunu belirten Prof Z.Beyaz Bulent Ersoyada kocaman bi opucuk yolladi.

Sitelerde Paylaş

İyi araştırın, ben 7 kişiye uygulandığını saymıştım ama 2 değil kesinlikle... Bu arada ben halketmekten bahsetmiyorum... Bir insanın doğduğu yer dinini belirliyorsa daha başta külli iradeye tabi olan durumlar aslında cüzi iradenin ne yapacağına ciddi etkide bulunuyor demektir... Zaten istatistikler de bu durumu göstermektedir... Bu durumda serbest irade (cüzi irade) kavramı anlamını yitirmektedir...

Sitelerde Paylaş

Kısaca demek istiyorsun ki; Külli iradenin takdiri; Cüz-i iradenin tercihinde etkilidir....

Tamam, bu noktaya bir itiraz yok.. İnsanın elinde ve tercihinde olmıyan varoluşu; onun hayat süreci içerisindeki inanç, kimlik ve kişiliğinde etkisi olur.. Mutlak olmamakla birlikte Bu doğrudur ve inkar edilemez..

Burda iki mesele var..

1- Bu etkileniş mutlak değildir ve neticede yine tercih meselesidir..İspatı Türkiyedeki ateistler yada avrupadaki müslümanlardır...

2- İnsanları mes'uliyetleri ilmi ile amel ettiklerindendir... Yani insan bilmediği ve teklif edilmediği şey ile mes'ul değildir...

Sitelerde Paylaş
Kısaca demek istiyorsun ki; Külli iradenin takdiri; Cüz-i iradenin tercihinde etkilidir....

Tamam, bu noktaya bir itiraz yok.. İnsanın elinde ve tercihinde olmıyan varoluşu; onun hayat süreci içerisindeki inanç, kimlik ve kişiliğinde etkisi olur.. Mutlak olmamakla birlikte Bu doğrudur ve inkar edilemez..

Burda iki mesele var..

1- Bu etkileniş mutlak değildir ve neticede yine tercih meselesidir..İspatı Türkiyedeki ateistler yada avrupadaki müslümanlardır...

2- İnsanları mes'uliyetleri ilmi ile amel ettiklerindendir... Yani insan bilmediği ve teklif edilmediği şey ile mes'ul değildir...

Bu konunun hallini böyle belirsiz bir takım cümlelerle yapamazsınız; çünkü bu kadar basit bir konu değil... Fırsat eşitliğinin daha baştan olmaması zaten gerçekte bir imtihan olmadığını da gösteriyor... Sonra hıristiyan bir ülkedeki müslüman olma oranı nedir? Bu rakamlar çok cüzi rakamlardır ve bir anlam ifade etmez...

Sitelerde Paylaş
... Yani insan bilmediği ve teklif edilmediği şey ile mes'ul değildir...

Neden birilerine teklif ediliyorda bazılarına edilmiyor?

Neden bazıalrı sorumlu oluyorda bazıları olmuyor?

Teklif edilmeyenler nereye gidecek cennetemi cehennememi?

Ne kadar zorlarsan zorla bu cehalet müsvettesi insanın beynini alan zavallı islamı akla yakın hale getiremezsin

Sitelerde Paylaş
Bu sizin açınızdan öyle; benim açımdan mantıksız yada adaletsiz bir tutum yok ortada.. Çünki Ön yargılarımız yada bildiklerimiz farklı...

Bu söylediklerin sorumun cevabı değil.

Ne kadar zorlarsan zorla bu cehalet müsvettesi insanın beynini alan zavallı islamı akla yakın hale getiremezsin

Bunlara cevap verde benim sana yazacaklarımdan sonra karar verelim mantıksızlık adaletsizlik varmı yokmu...

Sitelerde Paylaş
Bu söylediklerin sorumun cevabı değil.

Bunlara cevap verde benim sana yazacaklarımdan sonra karar verelim mantıksızlık adaletsizlik varmı yokmu...

Tek cevap, "hikmetinden sual olunmaazzz"...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...