Jump to content

İmam Gazali ve huriler ve kadınlar ve seks

Recommended Posts

Müslümanların en sevdiği şahıslardan biri de İmam Gazali amcamız. Bunun sebebi, Gazali'nin peygamberi gibi haddinden fazla bel altına merak salması olduğunu düşünüyorum. Ahiret hayatı adlı kitapta İmam Gazali, ölüm sonrasında neler yaşanacağından bahsetmiş ve kitabın büyük bir kısmını hurilere ayrmış. Erkeklere göğüsleri yeni tomurcuklanan huriler verilirken, kadınlara kaslı-zenci abilerimiz vaad edilmemiş olmasına hiç değinmeden kitaptan alıntılar yapıyorum:

Allah resulu şöyle buyurmuştur:

"Cennet ehlinden her bir adam beş yüz huri, dört bin bakire ve sekiz bin dul kadın ile evlenir. Onlardan her biriyle dünyadaki ömrü kadar birlikte olur(gazali, s. 329)

" Onlar için tertemiz eşler vardır. Onlar hayız olmazlar, büyük küçük tuvaletleri de yoktur. Meni ve tükürük gibi şeylerden de temizlenmişlerdir. Çocukları da olmaz"

Adamın biri Resullahın yanına gelerek " Cennet ehli cima eder mi(seks yapar mı yani)?" diye sordu. S.A.V: "Onlardan her birine her gün için,sizden yetmiş kişinin sahip olduğu kuvvetten daha fazlası verilir" buyurdu.(yahu anlamadığım şey, koskoca kainatın efendisi karşında olsa, ilk soracağın şey abi seks varmmı öbür tarafta tarzı bi soru mu olur, ne manyak bi sahabesi varmış muhammedin)

"Cennete en düşük mevkiye sahip olana kendisine hizmet için koşuşturan bin hizmetçi verilir. Bunlardan her biri ayrı ayrı işlerle meşgul olurlar.

"Cennete giren her kulun başucuna ve ayakucuna ikişer huri oturarak insanların ve cinlerin dinlediği en güzel şarkıları söylerler. Fakat bunu şeytanın çalgılarıyla değil, Allah'a hamd ve onu takdis ederek yaparlar."

Eveeet, cennette salih amel işleyenlerin mükafatlarını gördük. Şimdi, aynı sapığın "Yöneticilere altın öğütler" kitabından(kitabın adı,nasıl ceo olunur gibi bi havada ama alakası yok tabi) günlük hayatta kadınların nasıl olması gerektiğini anlatalım.

Evin hanımına düşen görevler:

Kocasına ikramda bulunmak

Kocası cima istediğinde emirlerine itaat etmek

Evde kalmaya razı olmak

Evin dışına çok az çıkmak

Emirlerine tahammül etmek

Uyku anında örtünemye dikkat edip fazla açılıp saçılmamak

Kadın-erkek ilişkileri

1.Kadın kocasını onun izni olmadan boşayamaz, ama erkek istediği zaman kadını boşayabilir(haklarını yemiyim,burda tefviz_i talakdan bahsetmişler)

2.Kadın, koacsının izni olmadan eve bişey alamaz,halbuki erkek böyle değildir

3.Kadın,erkeğin nikah bağındayken başkasıyla evlenemez,erkek evlenir

4.Kadın,kocasının izni olmadan evden çıkamaz

5.Kadınlar müsibetlere tahammül edemez,erkekler eder

6.kADINA, kocasının bir tebessümü yeter, ama erkeğe bu yetmez

7.kADIN ,evlendiği zaman bütün akrabalarından ayrılır, ama erkeğin böyle bir durumu yoktur

8.Kadın sürekli koacsına hizmet eder,erkek ise asla karısına hizmet etmez.

10.Kadın, kocası hasta olduğu zaman adeta kendisini parçalarcasına hizmet eder, erkek ise karısı ölse bile fazla gam çekmez.

11.Kadınlarla istişare edilmemesi gerekir,onların aklı kıttır.

İşte İslam bu!!

Hala İslamı savunan kadınları anlamakta güçlük çekiyorum, hatta anlamıyorum. Hadi erkekler neyse, pragmatist bi yaklaşımla müslüman olur da,bir kadının müslüman olması için gerizekalı olması lazım!!

Çocuklar genel olarak anne elinde yetişirler. Bu nedenle annelerin aydınlanması, toplumumuzun ilerlemesi yolunda ilk şarttır. Yukarda yazdıklarımı garipsemeyen bir annenin çocuğu elbette ki idiot olacaktır.

Değişim annelerde ve kadınlarda başlamak zorunda. Umarım bir gün, tek bir birey bile yukarda yazılanları savunmayacak duruma gelecektir.

Saygılarımla

zındık

Sitelerde Paylaş

Aslına bakarsanız ateistlere " Akılsızsınız " diyen müslümanlara haklı. Bir erkek olarak müslümanlıkltan daha iyi bir dini nerde bulacaz ? Şu terkettiğimiz nimetlere bakın ya ...

insanın şehadet getiresi gelmiyor değil:D

Sitelerde Paylaş

rivayet mivayet kim uydurduysa iyi fantezi gücü varmış...

kireç yanlış hatırlamıyorsam sen müslümansın..Hangi kısımları fantazi-islamla bağdaşmıyor yazdıklarımın açıklarmısın?

Sitelerde Paylaş

kireç yanlış hatırlamıyorsam sen müslümansın..Hangi kısımları fantazi-islamla bağdaşmıyor yazdıklarımın açıklarmısın?

bir sürü huri filan böyle şeyleri fantezi görüyorum ben...

cennet mutluluk yurdudur...

yani insanın mutlu olması için lazım olan her şeyin bulunduğu yer yahut zaman yahut hal demektir...

üzüntü yada korkunun olmadığı durumdur...

tertemiz eşlerden kuran da da bahseder...

ama bir erkeğe bir sürü huri diye bir şey geçmez...

onlar genelde rivayetlerde bolca bulunur...

herkesin kendi sevdiği tertemiz yani iyi güzel dürüst insan anlamında temiz birer eşinin olması ...

erkekler kendi eşlerinin hanımlar kendi kocalarının hurileridirler...

Sitelerde Paylaş

bir sürü huri filan böyle şeyleri fantezi görüyorum ben...

cennet mutluluk yurdudur...

yani insanın mutlu olması için lazım olan her şeyin bulunduğu yer yahut zaman yahut hal demektir...

üzüntü yada korkunun olmadığı durumdur...

tertemiz eşlerden kuran da da bahseder...

ama bir erkeğe bir sürü huri diye bir şey geçmez...

onlar genelde rivayetlerde bolca bulunur...

herkesin kendi sevdiği tertemiz yani iyi güzel dürüst insan anlamında temiz birer eşinin olması ...

erkekler kendi eşlerinin hanımlar kendi kocalarının hurileridirler...

tertemiz eşleri anladık , tomurcuk memeli denilmesine ne gerek vardı ?

sen bi bayan olsan bunu okuduğunda allahın zihniyetinden rahatsız olmaz mısın ?

sürekli de hurma ağaçları diye söylüyor , daha başka meyve yok mu ?

biraz daha saysaydı keşke , bu kadar kısa geçiştirmeseydi :)

Sitelerde Paylaş

ya cidden öyle bı kafa karıstırıyorsunuz ki bende sunu merak ederım melekler neden hep bu ıyı kalplı ınsanlarla görusuyorlarda benle görusmuyor :(

senin annen bir melekti...

onunla görüşmedin mi...

sen melekleri kanatlıkuş gibi bir şey mi sanıyorsun...

çevrende ne çok melek ve ne çok iblis var biliyor musun...

hepsini de görüyorsun aslında...

ve hepsi de seninle görüşüyor...

Sitelerde Paylaş

tertemiz eşleri anladık , tomurcuk memeli denilmesine ne gerek vardı ?

sen bi bayan olsan bunu okuduğunda allahın zihniyetinden rahatsız olmaz mısın ?

sürekli de hurma ağaçları diye söylüyor , daha başka meyve yok mu ?

biraz daha saysaydı keşke , bu kadar kısa geçiştirmeseydi :)

yahu arabın anlayacağı dilden konuşmuş işte...

çünkü o zamanki muhatab onlar mış...

bu gün inse çok hızlı internet bağlantısı çok süper arabalardan filan bahseder di belki...

Sitelerde Paylaş

benım annem bı melekse nasıl şeytan cıkarta bılıyor anlayamadım? ıkıncısı sıkıldım artık ya ınanırsın ınanmazsın bılmem nesın busun susun varsa bı formulu artık yapıyımda bıtsın gıtsın sonuc en hayırlısı olsun

Sitelerde Paylaş

yahu arabın anlayacağı dilden konuşmuş işte...

çünkü o zamanki muhatab onlar mış...

bu gün inse çok hızlı internet bağlantısı çok süper arabalardan filan bahseder di belki...

ya kireç yalvarırım yapma nolursun .

lütfen dalga geçmeden cevap ver.

bu kuran evrensel değil mi ?

arabın anlayacağı dilmiş , arap kadınlar bunu okuyunca hoşlarına mı gidiyormuş ?

Sitelerde Paylaş

hz muhammedın yaptıgı seyler belırgın bır sekılde ortada ıkıncısı ınsanların bazı kurallar olmadan ne kadar asagılasacagıda ortada cıbıldak partıler fılan.. ıkıncısı rıvayetler ve hadıslere gubre kadar ınanmam

Sitelerde Paylaş

ya kireç yalvarırım yapma nolursun .

lütfen dalga geçmeden cevap ver.

bu kuran evrensel değil mi ?

arabın anlayacağı dilmiş , arap kadınlar bunu okuyunca hoşlarına mı gidiyormuş ?

evrensel değil...

tarihsel...

bu konuda çok uzun yazılar yazdım eskiden...

Sitelerde Paylaş

ben sunuda anlayamam adam akşam uyur hıc tanımadıgı bırısı ruyasına gırer bu peygamberdır aslında koşa koşa gıder ve dınıne gırer. ben ruyamda cok acık bır sekılde hz ısayla dunyayı kurtardım ama arkamdakı cının yuzunden cehenneme gırecektım sonsuza kadar demekkı kader cını sokandamı suc bendemı

Sitelerde Paylaş

hz muhammedın yaptıgı seyler belırgın bır sekılde ortada ıkıncısı ınsanların bazı kurallar olmadan ne kadar asagılasacagıda ortada cıbıldak partıler fılan.. ıkıncısı rıvayetler ve hadıslere gubre kadar ınanmam

hz muhammedin yaptığı şeyler ortada derken? cıbıldak parti ahlaksızlık da; sübyancılık, sayısız eş,akraba evliliği,evlatlığının exiyle evlenme ahlaksızlık değilmi?

hoş, anası yaşındaki haticeyle evlenmesi de ahlaksızlık bence ama hadi neyse.

Sitelerde Paylaş

hz muhammedin yaptığı şeyler ortada derken? cıbıldak parti ahlaksızlık da; sübyancılık, sayısız eş,akraba evliliği,evlatlığının exiyle evlenme ahlaksızlık değilmi?

hoş, anası yaşındaki haticeyle evlenmesi de ahlaksızlık bence ama hadi neyse.

Buda gösteriyor ki insan bulunduğu zamanın zeminin şartlarına göre kurallar koyar buna göre hareket eder insanın kodlanmış bir ahlaki değeri yoktur.

Sitelerde Paylaş

Buda gösteriyor ki insan bulunduğu zamanın zeminin şartlarına göre kurallar koyar buna göre hareket eder insanın kodlanmış bir ahlaki değeri yoktur.

tabiki evrensel ahlak yoktur ama peygamberlik iddiasında olan bir adamın yapmaması gereken şeyler vardır. Hele ki evrensel olduğunu iddia ediyorsa..

Sitelerde Paylaş

kuranda acık sekılde akraba evlılıgı yasaklanmıstır fekat zeydın esıyle yapılan evlılıkte akrabalık yoktur.. uvey ogul nede olsa

sen hangi kuranı okudun?ahzabı bir daha oku bakalım, muhammedin geniş hanım portföyünü bi gör.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...