Jump to content

Recommended Posts

Hala yazabildiğine göre burası özgür bir forum..

Buranın özgür olması demek, herkesin senin düşüncelerini paylaşması demek değil.

Sapkın da olsalar inanç ve düşüncelerini açıkça belirtebilmen demek..

Hala saçmalamaya devam ettiğine göre, seni kimse önlemiyor..

Ben sadece senin inandırıcı olmadığını ve bir sahtekara benzediğini söylüyorum..

Gerçek doğanı nasıl olsa kısa zamanda anlayacağız.

Sen insanları etiketlemeye devam et kendini bilmiş yaratık bi gün sana da etiket basan bulunur o zaman anlarsın bu durumu bu açtığım ilk başlıktı böyle bi hakaretle karşılaşacağımı bilmiyordum yazdıklarımı tam bir safiyetle yazdığmı belirtmem de fayda var seni severdim ama artık sevmiyorum ne kadar bilirsen bil farketmez .

Sitelerde Paylaş
  • İleti 182
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

seyyah ,bari ateist kılığına gireceksin

imzanı değiştir evladım

hadi başka kapıya..

Bi kılığa filan girdiğimiz yok bu düpedüz bir iftira sinirlerim çok gerildi .Hem sen kılığa girme işini herkesten iyi yaparsın camiyede git kiliseyede bukalemun gibi adamsın sizin ateist olma sürecinizde psikolojiniz baya bozulmuş heralde herkese şüpheli,sahtekar gözüyle bakıyorsunuz.
Sitelerde Paylaş

Teistliği terketmiş, ateistliği sorgulayan biri olarak kendim adına öğrenmek istediğim ama cevabını bi türlü bulamadığım soruları size soruyorum.Ve şu an bu bilinmezlik içinde yaşama isteğinden tamamiyle yoksunum herşey anlamını yitirmiş durumda ...NEDEN PEKİ?Neden yaşamak bu kadar zor?

Bu cendereden nasıl çıkılacağını ve nasıl mutlu olunucağını size danışıyorum lütfen mesajımda bulunan muhtemel hataları cahilliğime verin aranızdaki en tecrübesiz kişi benim çünkü.

ATEİST ARKADAŞLAR İÇİN

1)Bütün bu hayatla olan mücadelemizin anlamı nedir ?:angry:

2)Bizim dünyadaki amacımız ne?:blink:

3)Biz neden varız?

4)Yaşama sevincimizi nerden alacağız ?

5)Ebedi yaşama isteğiniz varmı?

6)İnsanlar neden kendinden daha güçlü bi varlığa ihtiyaç duyar?

7)Neden teistlikden ateistliğe geçmek beraberinde bu kadar psikolojik problemi getiriyor?

8)Özgür iradenin olmayışı sizin açınızdan problem teşkil etmiyormu,kendinizi bir robot gibi hissetmiyormusunuz ,özgür iradenin olmasını istermiydiniz?

a)Özgür irade yoksa neden teistleri aşağılıyosunuz(herkes deil) onlarla aranızda bi fark yok ki?

b)Birinin kızınıza tecavüz edip sonra boğazını kesip atmasını nasıl karşılarsınız şu halde, sonuçta o sorumlu değil?

c)Özgür iradenin olmasını istermiydiniz?

d)Özgür iradenin olmayışı duyguları öldürürmü ?

e)Kendinizi başkalarından daha üstün görüyormusunuz?

9)Ölünce ne olmayı isterdiniz?

10)Tanrının olmadığından eminmisiniz?Olmasını istermiydiniz?Yanılıyor olabilirim dedinizmi hiç?

11)Ateist olduğunuz için memnunmusunuz?

12)Müslümanlara nefret duyuyormusunuz?(özgür irade yok)

13)Siz siz olmasaydınız başka kim olmayı isterdiniz?

14)Sizce intihar etmek mantıklı bir eylem mi?

15)Teistken mi daha huzurluydunuz yoksa şimdi mi daha huzurlusunuz?

16)Cahil ama mutlu olmak istermiydiniz?

17)Ölümden korkuyormusunuz?

18)Keşke hiç yaşamasaydım dediğiniz oldumu?

19)Teistlikten ateistliğe geçişte ne kadar zorlandınız ne kadar zamanda alıştınız?

20)Felsefe,bilim neden sürekli yanılıyor birinin ortaya attığı tezi bir diğeri çürütebiliyor,bu sizin bilime ve felsefeye olan güveninizi sarstımı?

Nede bu sorular hep ateistlere sorulur..Ateistler herseyın cevabını bilmek zroundalarmıs gibi önüne gelen ateıstlere soru sorar..Git arastır kendı dogrularını bul..,sanane baska ateıstlerın dogrularından..

Sitelerde Paylaş

Nede bu sorular hep ateistlere sorulur..Ateistler herseyın cevabını bilmek zroundalarmıs gibi önüne gelen ateıstlere soru sorar..Git arastır kendı dogrularını bul..,sanane baska ateıstlerın dogrularından..

Cevap vermek zorunda değilsin ,herşeyn cevabını bildiğinizi filan iddia eden de yok .Mesela sen neden bu forumdasın git araştır kendi doğrularını bul hayret bişey ya adama bak biyerinize bişey battı heralde!!!:lol:

Sitelerde Paylaş

Bi kılığa filan girdiğimiz yok bu düpedüz bir iftira sinirlerim çok gerildi .Hem sen kılığa girme işini herkesten iyi yaparsın camiyede git kiliseyede bukalemun gibi adamsın sizin ateist olma sürecinizde psikolojiniz baya bozulmuş heralde herkese şüpheli,sahtekar gözüyle bakıyorsunuz.

yazdıklarımı okumuşsun demek

evet camiyede kiliseyede gittim ama nedeninide forumda belirmiştim..

ateistim ve islami forum sitem bile var..

ama benim sebeplerim var..

bir ateistin, dincinin kılığına girmesindeki amaçla

dincinin ateist kılığına girmesindeki amaç arasında dağlar kadar fark var..

sen dikte etmek için giriyorsun..

hadi başka kapıya...

tarihinde resweq tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sanki sorduğumuz sorular çok absürd çok saçma gereksiz şeyler.Ya bunlarda ne var ya düşünmeye korkuyosunuz ya da cevaplarından kaçmışsınız şimdiye kadar ve sinirleniyorsunuz saçma vs. diye tamam toy olabilirim ama asla bi sahtekar olmadım olamamda bana bu sıfatı layık görenleri de şiddetle kınıyorum:angry:

Sitelerde Paylaş

yazdıklarımı okumuşsun demek

evet camiyede kiliseyede gittim ama nedeninide forumda belirmiştim..

ateistim ve islami forum sitem bile var..

ama benim sebeplerim var..

bir ateistin, dincinin kılığına girmesindeki amaçla

dincinin ateist kılığına girmesindeki amaç arasında dağlar kadar fark var..

sen dikte etmek için giriyorsun..

hadi başka kapıya...

Senin sahtekarlığın tescil edildi bunu gayet güzel söylemişsin.Bide utanmadan beni sahtekarlıkla suçluyorsun hem de zan la diyecek pek bişey yok yazık.

Sitelerde Paylaş

Cevaplamaya calisalim bakalim:

Hayatta kalmak ve icgudulerimizi tatmin etmek.

Amac dogustan var olan bir sey degildir. Amaci kisiler, kisilere veya cisimlere yukler. Benim dunyaya gelisimde bir amac oldugunu dusunmuyorum.

3)Biz neden varız?

Ucan filler neden yok?

Ben kirtasiyeden aliyorum.

Yok.

Ihtiyac duyanlara sormak lazim.

7)Neden teistlikden ateistliğe geçmek beraberinde bu kadar psikolojik problemi getiriyor?

Acikcasi bana hicbir problem getirmedi. Sen sadece olmekten korkuyorsun galiba. Kim soylemisti hatirlamiyorum da su sozu dinle: "Dindar bir kisinin ateiste oranla olan mutlulugu, sarhos bir kisinin ayik birine oranla olan mutluluguna benzer."

8)Özgür iradenin olmayışı sizin açınızdan problem teşkil etmiyormu,kendinizi bir robot gibi hissetmiyormusunuz ,özgür iradenin olmasını ister miydiniz?

Hissediyorum fakat bu bir seyi degistirmiyor. Sadece bir bakis acisi.

a)Özgür irade yoksa neden teistleri aşağılıyosunuz(herkes deil) onlarla aranızda bi fark yok ki?

Bu da ozgur iradenin olmayisindan kaynaklanan bir sey, yapabilecegimiz bir sey yok.

b)Birinin kızınıza tecavüz edip sonra boğazını kesip atmasını nasıl karşılarsınız şu halde, sonuçta o sorumlu değil?

Benim vucudum onu oldurmeye karar verir diye tahmin ediyorum.

Boyle bir sorunun gecerli bir soru oldugunu sanmiyorum. Cunku nasil olurdu tahmin edemiyorum.

14 subat reklamlarina bak, daha simdiden geliyor.

Hangi acidan ustun?

?

10)Tanrının olmadığından eminmisiniz?Olmasını istermiydiniz?Yanılıyor olabilirim dedinizmi hiç?

Ucan fillerin olmadigindan ne kadar eminsem, tanrinin olmadigindan da o kadar eminim.

Gayet tabii.

Bazilarina (simdi soylemeyeyim)

George Carlin

Tabii ki degil, yasama icgudume karsi.

Simdi. Yok abdestli miyim, yok bunu yapmak sevap midir gunah midir, kilmadigim namazlari ne zaman kilicam, hacca ne zaman gidicem, bu affedilir mi, tutmadigim oruclar nolucak... Bildigin paranoyak olur insan.

Hayir.

Hayir.

Hayir.

19)Teistlikten ateistliğe geçişte ne kadar zorlandınız ne kadar zamanda alıştınız?

2-3 ay.

20)Felsefe,bilim neden sürekli yanılıyor birinin ortaya attığı tezi bir diğeri çürütebiliyor,bu sizin bilime ve felsefeye olan güveninizi sarstımı?

Bilim yanilmiyor, kendini her seferinde gelistirip iyilestiriyor. Bugun modern bilimde oyle birkac sene sonra curutulecek temel seyler goremezsin. Curutme dedigin nedir, isik hizina yakin hizlarda Newton'un hareket kanunlari islemez mesela yoksa gidip de DNA yokmus gibisinden bir degisim soz konusu degil.

tarihinde george_carlin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)

Emek verip yazdığınız için size bir teşekkür borçluyum .Ne kadar sahtekar yerine konsamda forumda.Teşekkürler.

Bu arada herkese iyi geceler tatlı rüyalar hacı sanada hehehe.

tarihinde seyyah_2118 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sana aşağıda sorularına cevapları vereceğim.

Ancak şunu bilmiş ol ki ben de Hacı'nın farkettiği şeyi farkettim.

Senin iç donanımın konuştuklarına ve yazdıklarına bakınca pek ateist teknolojisine sahip değil.

Sende ateist sistemin bulunmaması büyük ihtimalle senin art niyetli olduğunu gösterir.

Ancak yine de küçük bir ihtimal de olsa kafanı karışıklığına vererek yanıtlayacağım.

Teistliği terketmiş, ateistliği sorgulayan biri olarak kendim adına öğrenmek istediğim ama cevabını bi türlü bulamadığım soruları size soruyorum.Ve şu an bu bilinmezlik içinde yaşama isteğinden tamamiyle yoksunum herşey anlamını yitirmiş durumda ...NEDEN PEKİ?Neden yaşamak bu kadar zor?

Bu cendereden nasıl çıkılacağını ve nasıl mutlu olunucağını size danışıyorum lütfen mesajımda bulunan muhtemel hataları cahilliğime verin aranızdaki en tecrübesiz kişi benim çünkü.

Bak burada senin ateizme ait olmadığını gösteren iki unsur var.

Ateizmde herşey anlamını yitirmez.

Herşey anlam kazanır.

Dişe diş göze göz bir mücadele başlar.

Bir şeyler yapmadan, düşünmeden sorgulamadan, öğrenmeden duramazsın.

Senin kurduğun cümle yapıları genelde dinci çevrelerin bizi böyle hayal etmesinden kökenini alır.

Onlara göre bizim için hayat anlamsız, yaşamanın bir değeri yok. Yaşamak zor.

O adamlar bizi böyle görürler.

Sen de böyle görüyorsun.

İkinci konu ise tecrübesizlik.

Tecrübe diye bir şey olmaz.

Sen hiç tecrübeli gülücü, ağlayıcı, sevici, bilici vb insan gördün mü?

Bu mümkün mü?

O halde sen kesinlikle ateist değilsin.

ATEİST ARKADAŞLAR İÇİN

Anlam soyut bir ifade.

Soyut düşüncede insan en iyi canlı.

Kafanda bunca zaman bakıp görüp duyup okuyup öğrenip deneyimlediklerinden biriktirdiğin malzemelerle anlam çıkartamıyorsan kendini çok sert şekilde eleştirmelisin.

Senin bu dünyadaki amacın Jim (eğer kabul edersen) çalınan sanat eserini bulup yerine yerleştirmektir.

Sen veya arkadaşlarından biri yakalanacak olursa eylemlerinizden haberdar olmadığımızı söyleyeceğiz.

Bu mesaj 5 saniye içinde kendi kendini yok edecektir. İyi şanslar Jim.

Amaç planlı programlı süreçlerde olur.

Senin anneni babanı bilmem ama dünyada hiçbir çift haydi oğlan yapalım onu da vinç operatörü yetiştirelim diye seks yapmaz.

3)Biz neden varız?

Aynı zımbırtı.

Sen komşunun karısına sarkıntılık etmek için varsın.

Oldu mu bu?

Plansız süreçlere neden sorusu sorulmaz.

Nasıl sorusu sorulur.

Neden sorusunu senin gibi soranlar teist işte.

Yaşamdan sevinç almak istiyorsan bencilliğini sıfıra indir.

Bencilliğin sıfıra indiğinde bir güvercine saatlerce yem atmaktan bile 1000 kişinin tüm ömrü boyunca edindiği yaşama sevincinden daha fazla sevinç ve enerji elde edersin.

Bu imkansız.

Virtüel veya gerçek her şekilde imkansız.

Yaşadığın her saniye büyürsün.

Kendini 500 milyar yıl sonra hayal etsene?

500 milyar yıllık bilgi deneyim ve hafızayı nerede depolayacaksın?

Depolamayı bırak hangi işletim sistemiyle etkin ve verimli kullanacaksın?

İmkansız hayaller kurma.

Boşuna saçmalık oluşturma.

Bencilliklerinden.

Daha güçlü varlık ne için lazım olur ki? :)

O otursun da keyfine baksın demek için mi? :)

Dediğim gibi sana bunu böyle anlatanlara sor. Bu yazdığın çok sinir bozucu bir ifade. Sana verilen tepkiye şaşmamak lazım. Senin derdin bilgi almak değil gibi duruyor.

8- Özgür iradenin olmayışı sizin açınızdan problem teşkil etmiyormu,kendinizi bir robot gibi hissetmiyormusunuz ,özgür iradenin olmasını istermiydiniz?

Özgür irade zaten var.

Özgür irade dünyada sadece ve sadece ateistlerde var.

Bu sorular senin kendini tanıttığın gibi biri olmadığını tam olarak ispatlıyor ancka yine iyi niyeti sonuna kadar bırakmayayım.

Ben ölünce polis olacağım.

Ya da doktor.

Tam karar veremedim

Sen burnunun senin burnun olduğundan emin misin?

Yanılıyor olabilir misin?

Palyanço burnu olmasın sakın o burun?

Bu sorular saçma arkadaşım.

Maaşı az.

Ama sosyal hakları iyi

Ayda bir de tam akbil veriyorlar.

SSK+ Yemek + Prim

İdare ediyor işte.

Bu soru "kaşınızın üstünde gözünüz olmasından memnun musunuz" sorusuyla aynı.

İslama ve tüm dogmalara (tüm din tanrı ıvır zıvır vs) evet.

Bunların kurumsal oluşumuna evet

Değnekçilere evet.

Ancak bireysel bazda inanç özgürlüğünü grup olarak değil tekil olarak kullanan insanlara nefret duymuyorum.

Hank'in kıçı olmayı isterdim.

Telafisi mümkün mü? Yani geri dönüşü her an isteğe bağlı gerçekleştirilebilir mi?

Eğer mümkünse mantıklıdır. :)

Şimdi

Zaten öyleyim.

Herşeyi bilmiyorum.

Herşeyi bilmediğim için cahil ama mutluyum.

Sen Aptal ama mutlu demek istedin galiba.

Bu durumda aptal ama mutlu olmak istemezdim.

Sürecin bilinçli yaşanmasından çekiniyorum.

Yani ne tür bir senaryo ile yaşamdan gideceğim konusunda arasıra düşünüyorum.

Ama o eksikliğimi de ölüm sürecini daha iyi anlayarak atmaya çalışıyorum.

Mesela yangında ölmek nasıldır, su da boğulmak nasıldır

ya da akciğer kanseriyle ölmek nasıldır vb gibi süreçleri anlatan yazılar okuyorum bazen.

Öğrenmeye başladığım zamana kıyasla daha sakin yaşayabileceğimi biliyorum o süreci.

Telaş ve endişe duygusu minimumda yani.

Neden diyeyim ki?

Ben bir şey alışmadım hiç.

Sadece ben çok yoğun şekilde kitaplar ve dini öğretileri inceleyerek geçirdiğim bir dönemden geçtim.

Şansıma tüm dogmaların bir arada bulunduğu bir sosyal ortamdaydım.

Sözlü de o dogmalara sahip insanları tanıyabildim.

Ve o sürçten Agnostik ateist olarak çıktım.

Daha sonra pozitif ve güçlü ateizme doğru yol aldı kendiliğinden süreç.

Ancak çevremdeki Müslümanlardan çok tepki aldım.

Ağzımı açınca özellikle.

Mesela bir müslüman grupla yaptığım ve ilk çok sert tepkiyi aldığım tartışma kuranın Arapçasıyla ilgiliydi.

Papağanlar demiştim adamlara :)

oturduğumuz kafede kim varsa etrafıma toplandı. Beni kafirlikle suçladı. Arkadaşın ricası üzerine konuyu kısa kestim de öyle büyümedi olay :)

Sürekli yanılıyor mu? :)

Sen gerçekten dejenere birisin.

Kendine ilk önce doğruyu konuşma ve yalan söylememe ilkelerini edin.

Ondan sonra ne halt oluyorsan ol.

Sen bu halinle ateist değilsin.

tarihinde Ateist Bakış tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ne güzel ben içten gelerek inandım.ama tanrı bizi zorunlu olarak mı yarattı sence??neden zorunluydu buna??

Hem soru soruyorsun hem cevabını veriyorsun..Tanrı bizi zorunlu olarak mı yarattı diye soruyorsun sonra da neden zorunlu buna diyorsun..Belli ki cevabı biliyorsun..Ben bilmiyorum..Bildiğim şu, evet varlığımız zorunlu ve varız. Şans eseri değil de var olmaya zorunlu isek bir Zorlayıcı da muhakkak vardır.

Sitelerde Paylaş

Hem soru soruyorsun hem cevabını veriyorsun..Tanrı bizi zorunlu olarak mı yarattı diye soruyorsun sonra da neden zorunlu buna diyorsun..Belli ki cevabı biliyorsun..Ben bilmiyorum..Bildiğim şu, evet varlığımız zorunlu ve varız. Şans eseri değil de var olmaya zorunlu isek bir Zorlayıcı da muhakkak vardır.

Peki ya yer çekimi ezeli ve ebediyse? Her şey bu yüzden olduysa o zaman yer çekimine mi tapınacaksınız?

Sitelerde Paylaş

Cevap vermek zorunda değilsin ,herşeyn cevabını bildiğinizi filan iddia eden de yok .Mesela sen neden bu forumdasın git araştır kendi doğrularını bul hayret bişey ya adama bak biyerinize bişey battı heralde!!!:lol:

O yüzden mi soruyu sadece Ateistlere sördun..Yazında anlattıgınla eylemin farklı ..

Seyyah arkadasım bu forumdayım senın gibi trol muslumleri seviyorum..Sokakda sizden pek yokda :) gelip burda bu forumda bulayım dedim..neyse...

Sitelerde Paylaş

Peki ya yer çekimi ezeli ve ebediyse? Her şey bu yüzden olduysa o zaman yer çekimine mi tapınacaksınız?

Yer çekiminin ezeli ve ebedi olmadığını biliyorum..Sen bilmiyor musun? Aslında madem buradan girdin, neden kütle çekim kuvveti uzaklığın sadece karesi ile ters orantılı? Yani bu değer neden rastgele değerlerde dalgalanmıyor? Bu böyle olduğu için mi kural, yoksa bir kural olduğu için mi bu böyle?

tarihinde papadopulos tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Herkez nasılda farketmiş.

Son olarak sizin teistliği terk ettiğiniz falan yok.

Ateistcilik oynuyorsun sen. Ateistler senin gibi davranmaz.

Git işine.

Zannetmiyorum. Çenesi düşük sahtekar bir teist...

seyyah ,bari ateist kılığına gireceksin

imzanı değiştir evladım

hadi başka kapıya..

Sana aşağıda sorularına cevapları vereceğim.

Ancak şunu bilmiş ol ki ben de Hacı'nın farkettiği şeyi farkettim.

Senin iç donanımın konuştuklarına ve yazdıklarına bakınca pek ateist teknolojisine sahip değil.

Sende ateist sistemin bulunmaması büyük ihtimalle senin art niyetli olduğunu gösterir.

Ateist ya da ateizme yaklaşmış birinin soruları değil bunlar... Ateistlere kendi çapında ders verme çabasındaki uyuz bir müslümanın soruları bunlar.

Sitelerde Paylaş

3)Biz neden varız?

8)Özgür iradenin olmayışı sizin açınızdan problem teşkil etmiyormu,kendinizi bir robot gibi hissetmiyormusunuz ,özgür iradenin olmasını istermiydiniz?

1. Anlamı yoktur

2. Bir amacımız yok

3. Annemiz bizi doğurduğu için varız

4. Yaşıyor olmamızdan

5. Her insanda içgüdüsel olarak vardır. (Bkz.: Yaşama içgüdüsü olmadığı için hiç var olamamış türler...)

6. Yetişkin insanlar kendinden güçlü bir varlığa ihtiyaç duymazlar; çocuklar kendilerini korusun diye ana-babaya ihtiyaç duyar.

7. Teistlikten ateistliğe geçmek psikolojik problemlerden kurtulmanızı sağlar

8. Özgür iradeden ne anladığınıza bağlı. Özgür iradesi olan robotlar yapabilirsiniz. Öyle programlarsınız ki, A veya B seçeneğinden birini tamamen rasgele seçer, özgür irade olur. Doğada herşey deterministik değildir (Bkz. Kaos teorisi, Kuantum teorisi, ...)

8b.: Ben de ona tecavüz eder boğazını keserim. Sonuçtan ben sorumlu olmam ki :)

8c: Özgür irade var zaten

9: Ölünce insan yok olur. Birşey olmayı istemenin bir anlamı yok. Siz doğmadan önce ne olmayı isterdiniz?

10: Tanrının ne işe yarayacağını bilmem de, süpermenin var olmasını isterdim herhalde; eğlenceli olurdu

11: Temelsiz bazı iddialara inanmıyor olmak neden rahatsız etsin ki de memnun olmayayım? Asıl boş iddialara inandırılmak zorunda kalanların (veya bu boş iddialara inanmış olduğuna kendini ikna etmeye çalışanların) yapması gereken bir iç muhasebe bu.

12. Müslümanlara acıyor, onları müslüman yapanlara kızıyorum. Nefret yok.

17. Yaşadığım sürece ölü değilim, öldüğümde ise ben var olmayacağım. Hiç karşılaşmayacağım birşeyden neden korkayım?

20. Ona sürekli yanılıyor denmez; eksiği - yanlışı var mı yok mu sürekli arıyor, bulduğunda da düzeltiyor denir. Dogmatik sistemler ise nato mermer - nato kafa... değişmez..

Sitelerde Paylaş
Yaşamdan sevinç almak istiyorsan bencilliğini sıfıra indir.

Bencilliğin sıfıra indiğinde bir güvercine saatlerce yem atmaktan bile 1000 kişinin tüm ömrü boyunca edindiği yaşama sevincinden daha fazla sevinç ve enerji elde edersin.

Bencillik nasıl sıfıra indirilir mesela ? Alakasız bir soru ama ilgimi çektiği için ve bu sözünü açma ricam depreştiği için sormak istedim.

İnsan doğuştan mı bencildir yoksa sonradan mı bu edinilir ?

Sıfıra indirilmesiyle yaşama sevinci nasıl bağdaşır ?

Not : Sadece merak :)

SAYGILAR

tarihinde Crafterman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...