Jump to content

Sizde müslüman olma potansiyeli var mı ?

Recommended Posts

• İleti 56
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

bunu ancak 6 yaşındaki çocuklar yer... :lol:

islamın iyilik ve kötülük anlayışındaki çarpıklıkları bal gibi biliyorsun...allah dostu ve düşmanları allah ve muhammet imajına hizmet etmek ya da etmmek islamın temel iyi/kötü anlayşıdır. islama göre islam dışı herkes kafirdir ve kuran tanrısının islam dışına nasıl öfke kustuğunu biliyoruz...Gandhiyi bile kötü sayıp cehenneme atan bir dindne bahsediyoruz...

kireç - kendi kafanda bir din kurmuşsun adına da islam demişsin

kireç bir oryantal.

artık şaşırmıyoruz.

kendi felsefesini islamla bağdaştırmaya başladı. diğer yöntemler artık sonuç vermediğinden. tatlı su müslümanı. :)

Sitelerde Paylaş

aşinar gerzekliğini al ve yaylan.gerizekalı, ben öyle bir şey mi dedim??ben de aynısını demedim mi?? haa??

bak iyi oku bakayım evladım ben ne demişim....

Kalplerin kraliçesi, yavrucuğum,

Sağolasın, sen söyleyinceye dek gerzek olduğumu farketmemiştim, beni uyandırdın.

Bu arada senin de ne denli akıllı olduğun kafama dank etti.

Bre salak! Çevremde Hristiyanlar da var, Yahudiler de var. Onlar da "Allah var" diyorlar. Şimdi onlara da "müslüman" mı diyeceğiz?

Sitelerde Paylaş

Kalplerin kraliçesi, yavrucuğum,

Sağolasın, sen söyleyinceye dek gerzek olduğumu farketmemiştim, beni uyandırdın.

Bu arada senin de ne denli akıllı olduğun kafama dank etti.

Bre salak! Çevremde Hristiyanlar da var, Yahudiler de var. Onlar da "Allah var" diyorlar. Şimdi onlara da "müslüman" mı diyeceğiz?

zeki çocuk onlar god var diyorlar.yehova var diyorlar.ama sonuçta tek tanrıya inanan ve iyi işler yapan herkes müjdelenmiş başka sorun var mıydı??

tarihinde queenofhearts tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

belki de öyledir...

benim anladığım -yada kurduğum- dine göre insanlar sadece yaptıkları işlere göre değerlendirilebilir...

yani kişinin inancı felsefesi görüşü ne olursa olsun ortaya koyduğu işler eğer iyi ise o kişi tanrı katında iyidir ve mükafatlandırılmalıdır...

yaptıkları işler kötü ise yine inanç ve düşüncesine bakılmaksızın cezayı hak eder...

bu dünya bunun için vardır...

iyi ve ya kötü olduğumuzu cümle aleme isbat ediyoruz...

yaptıklarımızla yaşantımızla...

Peki sevgili dostum . Seni gayet iyi anladığımı düşünmeme rağmen , bazı konularda da anlaşılmaz olduğunu düşünüyorum

Madem öyle ; insanlara nasihet etmek , iyi olmayı telkin etmek amacıyla mı foruma yazıyorsun ?

Ne de olsa iyi olmak yetiyor . Eğer böyleyse ayıp etmiş olursun . Koskoca adamlara iyiliği , adaleti öğretmeye çalışmanın ; bunların da okuyarak , telkinle sağlamanın mümkün olmadığını bilebilecek birisin . Yani bir nevi çelişkisin .

tarihinde Crafterman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Peki sevgili dostum . Seni gayet iyi anladığımı düşünmeme rağmen , bazı konularda da anlaşılmaz olduğunu düşünüyorum

Madem öyle ; insanlara nasihet etmek , iyi olmayı telkin etmek amacıyla mı foruma yazıyorsun ?

Ne de olsa iyi olmak yetiyor . Eğer böyleyse ayıp etmiş olursun . Koskoca adamlara iyiliği , adaleti öğretmeye çalışmanın ; bunların da okuyarak , telkinle sağlamanın mümkün olmadığını bilebilecek birisin . Yani bir nevi çelişkisin .

bir yerlere geliyoruz ...

koca koca adamlara iyiliği ve adaleti nasıl öğretmeli...

nasihatın hiç etkisi olmaz mı...

ne yapmalı ki kötülükleri ve adaletsizlikleri engelemek için...

Sitelerde Paylaş

bir yerlere geliyoruz ...

koca koca adamlara iyiliği ve adaleti nasıl öğretmeli...

nasihatın hiç etkisi olmaz mı...

ne yapmalı ki kötülükleri ve adaletsizlikleri engelemek için...

Burada din propagandası yaparak bunu yapıyorsun . İnsanlara iyilik ve adaleti öğretmek için niye ateistforumu seçtin ?

Sana göre bizler zaten imanlıysak ne diye burada din propagandası yapıyorsun ? Niye iyilik ve adaletten yana olduğunu başka forumlarda dillendirmiyorsun ?

Yani komedisin kardeşim . İnsanlar iyi , adil olsun diye buraya yazmak ... İlginçç ! Sonrada niye beni ciddiye almıyorlar dersiniz . İşte bu yüzden seni sevsem de ciddiye almıyorum.

Sitelerde Paylaş

Burada din propagandası yaparak bunu yapıyorsun . İnsanlara iyilik ve adaleti öğretmek için niye ateistforumu seçtin ?

Sana göre bizler zaten imanlıysak ne diye burada din propagandası yapıyorsun ? Niye iyilik ve adaletten yana olduğunu başka forumlarda dillendirmiyorsun ?

Yani komedisin kardeşim . İnsanlar iyi , adil olsun diye buraya yazmak ... İlginçç ! Sonrada niye beni ciddiye almıyorlar dersiniz . İşte bu yüzden seni sevsem de ciddiye almıyorum.

sevmesen de ciddiye alsan daha iyiydi..

dinin aslında insanların daha iyi ve adaletli olmasına yönelik bir nasihattan ibaret olduğunu anlatmaya çalışıyorum...

maalesef bunu ne dindarlar ne de dinsizler anlamadılar...

dini abuk subuk ritüellerden ibaret görenler insanları dinden soğuttular...

dinsizlere de dinlilere de dinin aslında ne olduğunu anlamaya çağırıyorum...

tarihinde kirec tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

zeki çocuk onlar god var diyorlar.yehova var diyorlar.ama sonuçta tek tanrıya inanan ve iyi işler yapan herkes müjdelenmiş başka sorun var mıydı??

Hayır yavrucuğum,

Benim tanıdığım hristiyanlar da museviler de "Allah" diyorlar. Onlara özellikle sordum. "God", "Yehova" demiyorlar. "Tanrı" bile demiyorlar. Sen başka ülkedekilerle karıştırıyorsun herhalde.

Sitelerde Paylaş

Her ateistin yeniden müslüman olma potansiyeli demeyelim de ihtimali vardır.Burda herkes yeniden müslüman olabilir.Ruhsal bir rahatsıglıgın önemli belirtisi olarak görüyorum.

İnanamayacagınız insanlar müslüman olabilirler veya her hangi bir dine inanabilirler.

fransız kominist partisinin iki önemli teorisyeni vardı.

1.Altusser karısına masaj yaparken kazayla öldürüvermiş yıllarca kliniklerde yatmıştı.

2.R.Graudy ise 80 li yıllarda müslüman olmuştu

Sitelerde Paylaş

Hayır yavrucuğum,

Benim tanıdığım hristiyanlar da museviler de "Allah" diyorlar. Onlara özellikle sordum. "God", "Yehova" demiyorlar. "Tanrı" bile demiyorlar. Sen başka ülkedekilerle karıştırıyorsun herhalde.

sen domestik kalmışsın aş kendini şekerim..

Sitelerde Paylaş

kirec kardeşim senin fantazilerinden insanlar daha fazla eğlenmiyor.

Ya daha fazla yaratıcı olmaya bak ya da şerefinle terket forumu .

Bak andolsun ki terkedeceksin. Andolsun yüzen gemilere.. :)

milleti eğlendirmek gibi amacım yok...

arada işi biraz mizaha vurduğumuz oluyor...

biraz gülüp gülümsetmekten zarar gelmez...

ama temel amacım bu değil...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...