Jump to content

Sizde müslüman olma potansiyeli var mı ?

Recommended Posts

• İleti 56
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Süper zenci şeyiyle kafana çok vurmuş olmalı Allahın kitabına elçisine uyarılarına rağmen onu dinlemeyip süper zenciye inandığın için.

Allah da sana vurmuş baya heralde koskoca süper zenciyi bırakıp ona inandığın için daha kendine gelememişsin!!!:lol:

Sitelerde Paylaş

--------------------------------------------------------------------------------

Nuh'un Gemisi Nerede?

- ”MÖ 5. yüzyıldan kalan el yazması Sarmatian Belgeleri’nde Nuh’un Gemisi’nin Asur’un kuzeyindeki dağlarda yer aldığı bildiriliyor.

- MÖ 5. yüzyıldan kalan Babil’deki işgalden dönen Yahudiler için yazılan Aramice Söylenceleri’nde Nuh’un Gemisi’nin Urartu Bölgesi olduğu ifade ediliyor.

- MÖ 275′de Kildanilerin en büyük rahibi ve tarihçisi olan Berossus’un diğer yazarlar tarafından aktarılan bilgilerinde, Nuh’un Gemisi’nin Anadolu’nun kuzeyinde yer aldığı söyleniyor.

- MS 75 Roma egemenliği altında yaşamış bir Yahudi olan Josephus ise Nuh’un Gemisi’nin yeri olarak Anadolu’nun kuzeyini gösteriyor.

- 180′li yıllarda Nuh’un Gemisi ile ilgili bilgi veren Theophilus, geminin Arap Dağları’nda olduğunu belirtiyor

:S

Sitelerde Paylaş

Biz, cehennemin görevlilerini ancak meleklerden kıldık. Onların sayısını inkâr edenler için bir imtihan vesilesi yaptık ki kendilerine kitap verilenler kesin olarak bilsinler, iman edenlerin imanı artsın, kendilerine kitap verilenler ve müminler şüpheye düşmesin, kalplerinde bir hastalık bulunanlar ile kâfirler, Allah, örnek olarak bununla neyi anlatmak istedi desinler. İşte böyle. Allah, dilediğini saptırır, dilediğini doğru yola iletir. Rabbinin ordularını ancak kendisi bilir. Bu, insanlar için ancak bir uyarıdır.(müdessir 31) (diyanet) [/font]

ibret alıyor musunuz ?

eğer ki alıyorsanız iman işini bir kez daha düşünün derim.

Sizde müslüman olma potansiyeli var mı ? başlık olmamış..Müslüman olmak erişilecek bir şey olmadığı için potansiyel gerektirmez ancak eğilim gerektirir....hatta hiç bir şey gerektirmez!...zaten düşünmeye başladığın an saçmalıklar pamuk ipliği gibi zihninde sıralanır...!Ardından ne b..tan bi din lan bu demeye başlarsın...

Sitelerde Paylaş

Sizde müslüman olma potansiyeli var mı ? başlık olmamış..Müslüman olmak erişilecek bir şey olmadığı için potansiyel gerektirmez ancak eğilim gerektirir....hatta hiç bir şey gerektirmez!...zaten düşünmeye başladığın an saçmalıklar pamuk ipliği gibi zihninde sıralanır...!Ardından ne b..tan bi din lan bu demeye başlarsın...

aslında neden böyle dedim biliyor musun ?

millet arada kafa yapar ya. sonra allah var falan der. bunamaya doğru imana gelir ileriki yaşlarda.

ya da gençlik zamanlarıdır duygu yoğunluklu günler geçiriyordur. İşi allaha bağlayabilir diye bunun olma potansiyeli var mı diye sordum.

bu saçmalıkları görebilen herkes her anında aklına getirebilecek şeyleri var demektir :)

hiçbir zaman da müslüman olmaz. algısı dinler tarafından hasar görmüş olanlar için konuşuyorum.

Yoksa gerçekten ateizmi hazmedebilmiş ve özüyle benimseyebilmiş biri için söz konusu bile olamaz bu dediklerim.

Sitelerde Paylaş

aslında neden böyle dedim biliyor musun ?

millet arada kafa yapar ya. sonra allah var falan der. bunamaya doğru imana gelir ileriki yaşlarda.

ya da gençlik zamanlarıdır duygu yoğunluklu günler geçiriyordur. İşi allaha bağlayabilir diye bunun olma potansiyeli var mı diye sordum.

bu saçmalıkları görebilen herkes her anında aklına getirebilecek şeyleri var demektir :)

hiçbir zaman da müslüman olmaz. algısı dinler tarafından hasar görmüş olanlar için konuşuyorum.

Yoksa gerçekten ateizmi hazmedebilmiş ve özüyle benimseyebilmiş biri için söz konusu bile olamaz bu dediklerim.

La İlahe La Allah yani... Bunu özümseyen bunasa bile bunu söyler..

Sitelerde Paylaş

La İlahe La Allah yani... Bunu özümseyen bunasa bile bunu söyler..

:) umarım öyle olur.

söylemezse de aklı yerinde değildir.

akıl gittikten sonra herhangi bir sorumluluk olamaz üzerimizde. bana olursa şayet, ki bilebilecek olsaydım kendi özüme hakaret sayardım, yaptığım onca birikime ve değerlere de hakaret sayardım .

Sitelerde Paylaş

:) umarım öyle olur.

söylemezse de aklı yerinde değildir.

akıl gittikten sonra herhangi bir sorumluluk olamaz üzerimizde. bana olursa şayet, ki bilebilecek olsaydım kendi özüme hakaret sayardım, yaptığım onca birikime ve değerlere de hakaret sayardım .

Bu başlıkta sizlerle çok özelimi paylaşacağım...

Geçen sene yaz sonu babama akciğer kanseri teşhisi kondu ve 3 ay ömür biçildi...

Babam hastayken teyzemler geldi kocası yani eniştem ile.. Almanya da yaşıyorlar... Enişte Almanya da nurcuların etkisinde fena halde öküzleşmiş... Beni ateizm sitesine yazarken gördü başladı Nurcu hikayeye.. Şu meşhur kendiliğinden köprü olmaz hikayesi.. Bildiğim halde onun bu salakça hikayesini bitirmesini bekledim.. Hikaye yi bitirdi ve sonunda ona göre o muhteşem soruyu sordu..Bir yapan olmadan köprü olur mu? Bende o anda doğal oluşan köprü resimlerini gösterdim ve sordum.. Bunlar nedir dedim? Acayip bir şekilde bozulan surası Almanca cevap verdi. Naturale Brucken.. Yani doğal köprüler.. Morarmış bir şekilde rahmetli babamın yanına seğirdi.

Az evvelki darbe ona yetmemiş gibi ömrüne 3 ay biçilmiş sevgili babacığıma manevi işkenceye başladı.. Yok oruç tutmadın, yok namaz kılmadın senin yerin cehennem söylemleri ile canım babamı ki 3 ay ömür biçilmişti, manevi işkenceye tabi tuttu.. Dayanamadım odadan çıktım ve açtım ağzımı yumdum gözümü..

Enişte gitti babam ağlamaya başladı.. Elini tuttum boş ver onu baba dedim saçmalıyor üzme kendini..

Babamdan duyduğum cevap beni yerle bir etti..

Oğlum dedi elimi sıkarak ben onun dediklerine ağlamıyorum... Senin İslam dinini ne kadar iyi bildiğine şaşırdım gerçekler ile ona verdiğin cevaplara gururlanıp ağlıyorum.. Ona çok güzel cevaplar verdin.. Hatırladığım özet olarak sapık olan Muhammed değil Muhammed'in Allahı dediğimdi..

Bu arada canım babam Ezan okuma yarışmalarında birinci vede zamanında camiden çıkmayan birisi olmakla beraber annesi yani babanem kara çarşaflı 14 yaşımdan sonra bana el vermeyen bir yobazdır..

Sitelerde Paylaş

allaha inanan herkes mükemmel değil.namaz kılan herkes de mükemmel değil..ama allah var diyorsa otomatikman müslüman sayılıyor değil mi??ne yazık ki öyle..keşke olmasa..

Senden müslümal filan olmaz arkadaş! Sadece "Allah var," demenin müslümal olmak için yeterli olduğunu kim söyledi?

Müslümal olmak o denli kolay mı?

Ama "Allah yok," dedin mi ateistsin.

Bu kadar kolay! Yaaaa!

Sitelerde Paylaş

müslüman olmanın şartı iyi ve dürüst bir insan olmaktır...

yaptığınız iyilik kadar müslümansınız...

yaptığınız kötülük kadar kafirsiniz...

bunu ancak 6 yaşındaki çocuklar yer... :lol:

islamın iyilik ve kötülük anlayışındaki çarpıklıkları bal gibi biliyorsun...allah dostu ve düşmanları allah ve muhammet imajına hizmet etmek ya da etmmek islamın temel iyi/kötü anlayşıdır. islama göre islam dışı herkes kafirdir ve kuran tanrısının islam dışına nasıl öfke kustuğunu biliyoruz...Gandhiyi bile kötü sayıp cehenneme atan bir dindne bahsediyoruz...

kireç - kendi kafanda bir din kurmuşsun adına da islam demişsin

Sitelerde Paylaş

kireç - kendi kafanda bir din kurmuşsun adına da islam demişsin

belki de öyledir...

benim anladığım -yada kurduğum- dine göre insanlar sadece yaptıkları işlere göre değerlendirilebilir...

yani kişinin inancı felsefesi görüşü ne olursa olsun ortaya koyduğu işler eğer iyi ise o kişi tanrı katında iyidir ve mükafatlandırılmalıdır...

yaptıkları işler kötü ise yine inanç ve düşüncesine bakılmaksızın cezayı hak eder...

bu dünya bunun için vardır...

iyi ve ya kötü olduğumuzu cümle aleme isbat ediyoruz...

yaptıklarımızla yaşantımızla...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...