Jump to content

buda oldu !

Recommended Posts

Siz Atatürk'ü öyle putlaştırmış, ilahlaştırmışsınız ki askeri okulda hiç dayak yemedi, tüm paşalar ona saygı duyuyordu sanıyorsunuz. Aksine düşüncelerini korkmadan savunmasına sevinmelisiniz.

tarihinde Tyler Durden tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

forumun farklı bölumlerınde bunu tartışmıstım ama acıldıgı guzel oldu. ataturkte dönemın tum sıyasetcılerı gıbı ulkeyı yöneten tek kişi olma sevdasına dusmustur. bir insanın ulke yönetımındekı basarısı ona kufredılmıyecek gıbı bı anlam ıfade etmez

Sitelerde Paylaş

artık resmen şaşırdılar karalamak onlara göre kolaydır.ancak atatürkü karalayacağını sanan kendini anca karalar.

miko,her sürünün bir çobanı vardır,o dönemlerde bu halk şimdikinden daha beter koyundu...anlatabildim umarım ama anlayacağını sanmam.

tarihinde queenofhearts tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

sorun surda su dönemde ataturke karsı yapılan saldırıların cogaldıgının farkındayım tabıkı ama ben bundan bahsetmıyorum ki ifadende kı söyleyıs tarzı onu halkımızın bırazda olsa ılahlastırdıgı cagrısımını yaptı bana

Sitelerde Paylaş

sorun surda su dönemde ataturke karsı yapılan saldırıların cogaldıgının farkındayım tabıkı ama ben bundan bahsetmıyorum ki ifadende kı söyleyıs tarzı onu halkımızın bırazda olsa ılahlastırdıgı cagrısımını yaptı bana

onu kafasına takanları asıl bizden çok fazla gözünde büyütüp olay yapıp saldıranları görüyoruz sonuçta..hazımsızlık..

tarihinde queenofhearts tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

aslında sorun şu devrımız ıcın cok buyuk seyler yaptı ataturk var oldugu ıcın mutluyum. ama genede gerçek ataturkıu tanımıyoruz hiçbirimiz bize ne göstermek ıstedıgını asla anlayamadık bu gıdıslede anlayamıyacagız gıbıme gelıyo ya oldugundan daha cok yuceltıyoruz ılahlastırıyoruz yada ıgrenc bır ınsanmıs gıbı gösterıyoruz

tarihinde miko tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Gölgeoyunu, araştırmadan incelemeden, rastladığın anda alıp "buda oldu" diyerek başlık açman doğru değil.

Ortada Atatürk'ü eleştiren bir durumun tersine mücadelesini öven bir durum var.

Sırf dayak yemesinden yola çıkıp sanki Atatürk aşağılanıyormuş gibi yaygara yapanlar, bilmelidirler ki karşıtlarının eline eleştiri kozu sunarlar.

Asıl bu tip gardrop Atatürkçülerinden çekineceksin ki en büyük yıpratma onların abartılı methiyelerinden ve putlaştıran sahte sevgilerinden gelmiştir.

Atatürk'ün tutuklandığı sırada hırpalandığı doğrudur.

Bu olaya hem mektep arkadaşı Ali Fuat Cebesoy'un kitabında, hem de Lord Kinross'un kitabında yer verilmiştir.

Hırpalanması da tabi ki yüzündeki kanla, morlukla resimlenebilir.

Atatürk de her insan gibi dövülmüştür, azarlanmıştır, küfür yemiştir, aşağılanmıştır, yalana-iftiraya uğramıştır.

Hatta o da her insan gibi dövmüş, azarlamış,, küfretmiş, aşağılamış, yalan söylemiştir.

Bunlarda garipsenecek hiçbir şey yoktur.

Ve herşeye rağmen Atatürk tarihin en büyük şahsiyetlerinden, en büyük lider ve devlet adamlarından biri hatta başta gelenidir.

Sitelerde Paylaş

Gölgeoyunu, araştırmadan incelemeden, rastladığın anda alıp "buda oldu" diyerek başlık açman doğru değil.

anlıyorum demek istediğinizi atatürkte normal bir insan bunda hem fikiriz ama ...

ben yeterince koyu araştırıp incelediğimi düşünüyorum bu durum beni rahatsız etti bana göre bu psikolojik bir savaş ordumuzu yeteri kadar yıprattılar ve halkın gözünden düşürmeye hala çalışıyorlar ... neden hür adam filminin akabinde böyle bir çizgi roman projesi hayata geçiriliyor sizce bu durum biraz manidar değilmidir ? neden atatürkü eleştirmek eleştiride said nursi veya hükümeti eleştirmek yasak ? biriside boşbakanımızı attan düşerken karikatürize etse ve bunu halka sunsa sizce bunun sonuçları ne olur ? bu karikatürü hazırlayan soluğu silivride alırmı almazmı ?

elbette atatürk bizler gibi normal bir insanoğluydu ... ama bazı yanlışlar var bir lideri bu şekilde dayak yerken çizmek bence aşağılık bir davranıştır

bunun adı öyle masumca "karikatürize etmek" değildir

artık düğmeye basıldı öyle yada böyle cumhuriyetin neredeyse bütün kazanımlarını yitirmeye başladık şimdi sıra orduya ve atatürke dil uzatmaya geldi

bakınız ; http://www.habervitrini.com/haber.asp?id=265391

yarın aynen bu yukarda linkini verdiğim haberdeki gibi karikatürize edilirse atatürk o zamanda böyle konuşacakmıyız ?

cumhuriyeti atatürkü eleştirmek demokrasi tamam anladım

peki bana hükümeti eleştiren bir çizgi roman çalışması gösterebilirmisiniz ?

peki bana şeriatı ve türbanı eleştiren bir çizgi roman çalışması gösterebilirmisiniz ?

yapılsa dahi gösteremezdiniz zira bahsettiğim çalışmaları oluşturanlar içerde olurlardı

demokrasinin amaç değil araç olduğu bir ülkede yaşıyoruz

saygılarımla ...

Sitelerde Paylaş

Osmanli picleri ve seriat heveslileri zaten Ataturke ve Ataturkun onderliginde kurulan modern Cumhuriyetine her seferinde kufrederler, bu yeni degil. Surekli olarak hilafetin kaldirilisindan gunumuze kadar gecen donemi karanlik ve kargasa donemi olarak niteleyen bu gruh daha ne desin?

TV kanallarinda artik TSK personelinden birisi hakkinda ileri atilan uyduruk suclamalari anlatan haberlerde arkafonda tum TSK yi ilgilendirecek goruntulerin konmasi en buyuk sovgudur ve bu cok rahatlikla yapilmaktadir. Bence bu en yeni sovgu seklidir, Turkiye gibi bir ulkede askere sovmek gercekten dusunulmesi gereken bir konudur.

Yani cikip acik acik ona bunami sovsunler, onlar oyle yapmazlar, onlar ayin halindeyken topluca soverler ve buda dunyadaki butun Muslumanlarda birer hastalik olmustur. Kaynagi sovgu, yalan olan bu dinin imal ettigi mallardan baska ne beklenirki?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...