Jump to content

Muhammedin kilina zarar gelmesine Allah izin verir miydi?

Recommended Posts

Muhammed'in bizzat katıldığı savaş sanıldığı kadar fazla değildir..Ve bu savaşlarda sıkı şekilde korunmuştur adamları tarafından..Bir liderin savaşlarda ölmesi çok nadirdir..

Evet aynen öyle.. Ve insanlarıda savaşması için cennet vaadiyle kandırmıştır Muhammed;

9/38-
Ey iman edenler! Size ne oldu ki, "Allah yolunda cihada çıkın." denilince olduğunuz yere yığılıp kaldınız. Yoksa ahiretten vazgeçip dünya hayatına razı mı oldunuz? Fakat dünya hayatının zevki ahiretin yanında ancak pek az birşeydir.

9/39-
Eğer topluca savaşa katılmazsanız, O sizi acı bir azaba uğratır ve yerinize başka bir kavmi getirir ve siz O'na zerrece bir zarar veremezsiniz. Allah'ın herşeye gücü yeter.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 52
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

put mesala sen ateist felsefeyi ortaya atan adamın görüşlerini alır ve ona iman edersin ya işte o adam senin putun olur

yani yaratıcıyla arana koyduğun herşey olabilir

Peki bir yaratıcının olduğuna inanıp onun bir temsilini yapıp önünde secde edersen ne olur?

Sitelerde Paylaş
sen bir yalancısın hurafe dediğin senin şuan içinde bulunduğun ahvaldır dini inkar edenin durumu da

atasını inkardır

Memlukler kimdir sayin educan?

Madem atalarimizdan bahsettiniz benimde soylemem icab etti..

Orta asya'dan kilic zoruyla esir dusmus Turk yigitleri arabistan ve kuzey afrika'ya din kardesleriniz araplara hizmet etmeleri icin getirilmis kolelerdir. memluk kelimesinin arapca anlami da zaten "koleler" demektir..

Turk yigitleri boyunlarindan zincirlenmis sekilde araba hizmet etmek icin goturulurken, yigitlerin kadinlarida arap seyhlerine cariyelik yapmak icin arabistana surulmuslerdir..

lakin "dini inkar eden atasini inkar eder" derken ataniz olarak arap seyhlerini kastettiyseniz o ayri konu..

tarihinde Sexy Huri tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Al iste bir kivirtam daha..

kardesim sorumda muhammed diger askerler tarafindan mi korunuyordu diye sordum?

Muhammed allah tarafindan korunuyor muydu?

Ne kıvırması gerçek bu...Benim cevabım senin sorunun gerçek cevabıdır...Sen burdan anlaman gerekeni alacaksın..Anlayabilirsen tabi..

Sitelerde Paylaş
Aynen öyle olacağını düşünüyorum.. Öleceğini bilmek farklı, öleceğini idrak etmek farklı.. İnsanların çoğu bu idraktan yoksundur ve günü geldiğinde eyvah neyapacam şimdi diye kıvranırlar ama iş işten geçmiştir.

Öleceğini bilmek ile öleceğini idrak etmek arasındaki fark nerdir? Ve insanların çoğunun bu bahsettiğin idraktan yoksun olmasının sebebi nedir?

Ben burada ibadetlerini yerine getirmeyip öleceği zaman da cehaletinin verdiği göt korkusuyla ağlayan müslümandan bahsetmedim.

Sitelerde Paylaş

Bakın aklı ermiş ve akıl sahibi tüm insanlar öleceğini bilir ama idrak etmez..! Mahiyetini, hakikatini bilmeden ve düşünmeden yaşar.. Hatta en yakını öldüğünde bile onun ölümüne üzülür ama yine kendi ölümünün farkındalık düzeyinde değildir.... Aslında haybı bilmemek bir rahmettir, unutmak bir rahmettir.. Yoksa insan sürekli olarak ölüm endişesi taşayarakta yaşayamaz..

Benim dediğim bilmek ile farkında olabilmek arasında çok mesafe vardır.. Biz biliyoruz ama farkında değiliz, ölümü kendimize çok uzak görüyoruz.. Sanki bize uğramadan geçiverecek gibi, yada daha çook zaman varmış gibi... Ama beklenen her gelecek yakındır ve her ölüm beklendiğinden yakındır...

İşte bu his ve endişeyi bilmek seviyesinin bir iki adım ötesine taşırsak o zaman ölümün soğuk yüzü ile karşılaşırız.. Müslüman olsun, olmasın.. Her insan bunu hissettiği zaman endişe, korku yada pişmanlık duyar.... İçinizde çıkıp ben ölümden korkmam v.s. diyenler bunu hissetmedikleri için böyle atıp tutarlar... Korkunç olan ölümdür; korkulmayan ise Can vermek.. Ölümü bilmek seviyesinin üzerinde his ederseniz illaki korkar ve endişe duyarsınız.. Ama can vermek bir anlık bir olaydır ve en korkak insan bile yeri geldiğinde bu eylemi çeşitli sebebler ile yapabilir.....

Sitelerde Paylaş
İşte bu his ve endişeyi bilmek seviyesinin bir iki adım ötesine taşırsak o zaman ölümün soğuk yüzü ile karşılaşırız.. Müslüman olsun, olmasın.. Her insan bunu hissettiği zaman endişe, korku yada pişmanlık duyar.... İçinizde çıkıp ben ölümden korkmam v.s. diyenler bunu hissetmedikleri için böyle atıp tutarlar... Korkunç olan ölümdür; korkulmayan ise Can vermek.. Ölümü bilmek seviyesinin üzerinde his ederseniz illaki korkar ve endişe duyarsınız.. Ama can vermek bir anlık bir olaydır ve en korkak insan bile yeri geldiğinde bu eylemi çeşitli sebebler ile yapabilir.....

Ben de diyorum ki dinler insanın "öleceğini bilmesi" gerçeğini kullanmışlardır.

Senin bu gerçek konusundaki tavrın ne. Bir kişi yoktur ki hayır ben ölmeyeceğim desin, veya zaman zaman ölümü düşünmesin. Sana göre ne yapması lazım insanın ?

Sitelerde Paylaş
Muhammed onca savaslar yapmis.. her seferinde de kendisini ve ordusunu Allah'in korudugunu savunmustur.

Sizce Muhammedin yasarken kilina bile zarar gelmesine Allah mani olur muydu? yoksa savaslarda oldurulme imkani var miydi?

Onu bilmiyorumda; senin kılına zarar veren biri olunca forumdan merhametsizce şutlanıyor..

Yarı tanrı yarı insan moderatörler tarafından korunmak ilahi bi his vermesi seni bayağı palazlatmış..

Sitelerde Paylaş
Onu bilmiyorumda; senin kılına zarar veren biri olunca forumdan merhametsizce şutlanıyor..

Yarı tanrı yarı insan moderatörler tarafından korunmak ilahi bi his vermesi seni bayağı palazlatmış..

Böyle bir şey kesinlikle yok... Bu forumdan haketmeyen hiç kimse atılmıyor... Herkese de eşit muamele ediliyor... Herkes de istediğini yazıyor ve tartışıyor... Gördüğünüz gibi çok özgür bir tartışma ve paylaşma ortamı var...

Sitelerde Paylaş
bir de mormonlarla ilgili bir başlık açszaydınızda sizin samimiyetineze inanabilseydim sayın s.huri

saygılarımla

Elinii kolunu tutan mı var? Bir tane ciddi bir konu sen aç. Hem böylece millete örnek olmuş olursun, hemde ne kadar fikir adamı olduğunu görürüz. Her konu için çocuklar gibi beğenmiyorum demek marifet değilki.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...