Jump to content

AKP'Li Keçiören Belediyesi

Recommended Posts

Belediye Binası’nın önündeki tören alanına, 16 Türk Devletinin Bayrakları ve Hakanlarının Büstleri dikilmiş, kompozisyon bunların yanında yer alan Atatürk heykeliyle tamamlanmıştır.

Türkçe'nin yoğun bir kültür etkilenmesi altında kalarak yabancılaşmasına ve bunun sonucunda yaşanan kültürel yozlaşmanın önüne geçmek için Keçiören Belediyesi olarak bu konuda hassas davrandıklarını ve Türkçe isim taşımayan işyerlerine ruhsat vermediklerini kaydeden Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok şöyle demektedir;

"Ülkemizdeki kültürel yozlaşma ve yabancı kültürlerin etkisi tehlikeli boyutlara ulaşmış durumdadır. Cadde, sokak ve işyerlerinin tabelalarına baktığımızdabu yozlaşmayı açıkça görmekteyiz. Görüntü maalesef yabancı bir ülkeyi andırmaktadır. Bu duruma bir an önce dur demek mecburiyetindeyiz. Türkçemiz ve kültürümüz büyük zenginliklere sahiptir. Bu konuda toplum olarak duyarlı olmak, dilimize ve kültürümüze sahip çıkmak zorundayız. Unutmamalıyız ki, dil ve kültür gibi milli değerlerini kaydeden toplumların ayakta kalması mümkün değildir”.

35642595.jpg

65286219.jpg

Belediye binası önündeki büstler

Türk milletinin köklerini ve ölümsüzlüğünü sembolize eden daha pek çok yapıtı bu alanda görmek mümkün.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

Belediye Binası’nın önündeki tören alanına, 16 Türk Devletinin Bayrakları ve Hakanlarının Büstleri dikilmiş, kompozisyon bunların yanında yer alan Atatürk heykeliyle tamamlanmıştır.

Türkçe'nin yoğun bir kültür etkilenmesi altında kalarak yabancılaşmasına ve bunun sonucunda yaşanan kültürel yozlaşmanın önüne geçmek için Keçiören Belediyesi olarak bu konuda hassas davrandıklarını ve Türkçe isim taşımayan işyerlerine ruhsat vermediklerini kaydeden Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok şöyle demektedir;

"Ülkemizdeki kültürel yozlaşma ve yabancı kültürlerin etkisi tehlikeli boyutlara ulaşmış durumdadır. Cadde, sokak ve işyerlerinin tabelalarına baktığımızdabu yozlaşmayı açıkça görmekteyiz. Görüntü maalesef yabancı bir ülkeyi andırmaktadır. Bu duruma bir an önce dur demek mecburiyetindeyiz. Türkçemiz ve kültürümüz büyük zenginliklere sahiptir. Bu konuda toplum olarak duyarlı olmak, dilimize ve kültürümüze sahip çıkmak zorundayız. Unutmamalıyız ki, dil ve kültür gibi milli değerlerini kaydeden toplumların ayakta kalması mümkün değildir”.

35642595.jpg

65286219.jpg

Belediye binası önündeki büstler

Türk milletinin köklerini ve ölümsüzlüğünü sembolize eden daha pek çok yapıtı bu alanda görmek mümkün.

Sevgiler.

dostum iyi hoş koymuşlarda .

sen destekliyor musun şimdi bu çalışmaları ?

Sitelerde Paylaş

dostum iyi hoş koymuşlarda .

sen destekliyor musun şimdi bu çalışmaları ?

Birisi aklınca çamur atmış, ben de olmayan aklıyla sözde çamur attığını sanan bu boş kişiye adamların neler ile uğraştığını aktardım sadece.

Güzel düşünce ve fikirleri, bence daha estetik olabilirdi ama her şey paraya bakıyor tabiki. Neden desteklemeyeyim? Daha iyi bir fikir getirenini görmedim. Atalarının 1881 yılında doğup, 1938 yılında öldüğünü ve ondan öncesi ile sonrasının olmadığını düşünen boş beyinler, boş kimseler ne fikir getirebilir ki.

Ancak böyle boş boş eleştirirler.

Geçmişi olmayanın, ne geleceği olur ki.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

Birisi aklınca çamur atmış, ben de olmayan aklıyla sözde çamur attığını sanan bu boş kişiye adamların neler ile uğraştığını aktardım sadece.

Güzel düşünce ve fikirleri, bence daha estetik olabilirdi ama her şey paraya bakıyor tabiki. Neden desteklemeyeyim? Daha iyi bir fikir getirenini görmedim. Atalarının 1881 yılında doğup, 1938 yılında öldüğünü ve ondan öncesi ile sonrasının olmadığını düşünen boş beyinler, boş kimseler ne fikir getirebilir ki.

Ancak böyle boş boş eleştirirler.

Geçmişi olmayanın, ne geleceği olur ki.

Sevgiler.

Zaten benim meselem temelde somut şeyler değil.

Bu çalışmayı yapanların zihniyetinde ;

yoksa ha büstleri dikilmiş ha dikilmemiş sonuçta amaçları Atatürk'ün ilkelerini yok etmek değil mi ki ?

Siz çok iyi niyetlisiniz herhalde Sayın Benist, bu insanların iç yüzlerini görmek istemiyorsunuz.

Sevgiler

Sitelerde Paylaş

Bu tip çalışmaları yapanların sadece cami yaptırmak için para toplayan yaşlı dedelerden farkı yoktur...

Kafaları sadece bunlara çalışır, sorsan park bahçe yapacak asfalt dökecek parası yoktur, ama Türk dünyasına canları feda...

Cami kafalılar da öyledir, gel para toplayalım şu mahalleye bir sosyal yaşam merkezi, kütüphane yapalım desen, haşaaa derler :D

Sitelerde Paylaş

Zaten benim meselem temelde somut şeyler değil.

Bu çalışmayı yapanların zihniyetinde ;

yoksa ha büstleri dikilmiş ha dikilmemiş sonuçta amaçları Atatürk'ün ilkelerini yok etmek değil mi ki ?

Siz çok iyi niyetlisiniz herhalde Sayın Benist, bu insanların iç yüzlerini görmek istemiyorsunuz.

Sevgiler

Atatürk, Atatürk'ün ilkeleri, düşünceleri, sözleri vs. bunlar ilahi midir? Hatasız mıdır? Değişemez midir? Daha öncesi ve sonrası yok mudur? Benim hoşuma gitmeyen herhangi sıradan bir insanın her kim olursa, bu kadar yüceltilmesi, bu kadar üzerinde durulması. Bu kişinin kendine hakarettir. Saygısızlıktır. Kendine saygısı olan, hele de insanlığa saygısı olan, kimseyi bu kadar yüceltmez.

Akıl, deneyimler ve doğrularla geçmiştekilerinkinden de faydalanarak daha iyisini yapma yolunda olmalı değil mi insan?

Yapılan bu değildi işte.

Anlatmak istediğim buydu.

Bu kimseler kültürsüzlükten, taklitçilikten, kimliksizlikten boğulmuş, iki arada bir derede kalmış, kültürünü, kimliğini, sarılacak bir benliğini arıyor, en azından bulmaya çalışıyor, benim farkında olduğum bu.

Bir taklitçi hiçbir zaman esası gibi olamaz, taklit ettiği kimseler tarafından her zaman aşağılanır, dışlanır. Hiçbir zaman onlardan olamaz.

Sevgiler.

tarihinde Benist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

1)Atatürk, Atatürk'ün ilkeleri, düşünceleri, sözleri vs. bunlar ilahi midir? Hatasız mıdır? Değişemez midir? Daha öncesi ve sonrası yok mudur? Benim hoşuma gitmeyen herhangi sıradan bir insanın her kim olursa, bu kadar yüceltilmesi, bu kadar üzerinde durulması. Bu kişinin kendine hakarettir. Saygısızlıktır. Kendine saygısı olan, hele de insanlığa saygısı olan, kimseyi bu kadar yüceltmez.

2)Akıl, deneyimler ve doğrularla geçmiştekilerinkinden de faydalanarak daha iyisini yapma yolunda olmalı değil mi insan?

Yapılan bu değildi işte.

Anlatmak istediğim buydu.

Bu kimseler kültürsüzlükten, taklitçilikten, kimliksizlikten boğulmuş, iki arada bir derede kalmış, kültürünü, kimliğini, sarılacak bir benliğini arıyor, en azından bulmaya çalışıyor, benim farkında olduğum bu.

Bir taklitçi hiçbir zaman esası gibi olamaz, taklit ettiği kimseler tarafından her zaman aşağılanır, dışlanır. Hiçbir zaman onlardan olamaz.

Sevgiler.

1) Hiç kimse mükemmel değildir ama Atatürk'ün getirdiği sistemden daha ötesini ben göremiyorum.

Sizin beklediğiniz daha iyi bir sistem varsa aklınızda, bunu beklediğiniz insanlar getirecekse 2. Osmanlı Devleti kurulması peşindeler. Hayali tasarım hepsi. Başka birşey beklemeyin.

Bu zamandan sonra mümkün değil dediklerinin hepsine yakını...

2)Bu sözünü ettiğiniz insanların geçmişte yaptıklarına bakarak, halkı ancak fakirleştirip, ülkeye kapitalizmin yalakalığını yapmaktan öte hiçbirşey yapmadılar. Tüm şirketleri sattılar. Herşey yabancılaştı. Memura simit parası kadar maaş zammı ama elektriğe ise dünya kadar zam yaptılar.

Bu tüm yapılanlar işin süs tarafı. Girin anadoluya ve şehirlerin ara sokaklarına, insanların kan ağlayışını görün.

Vicdanlı birisiniz diye düşünüyorum.

Sitelerde Paylaş

Halt etmişsin sen. Bak, Fransız atasözü ne diyor:

Geleceği olmayan uluslar geçmişleriyle öğünürler.

İkisi aynı mı?

Biri unutmak, diğeri övünmek.

Siz önce anlatılanı anlamaya çalışın bence.

Bugünü getiren dünse, dün olmadan ne bugünün ne de yarının olması mümkün.

Geçmiş olmadan ne şimdi ne de gelecek olabilir.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

1) Hiç kimse mükemmel değildir ama Atatürk'ün getirdiği sistemden daha ötesini ben göremiyorum.

Atatürk'ün getirdiği demeyelim, bakıp aldığı diyelim. Evet, kişileri geliştirmek, hak ettiğini vermek ve adaleti daha iyi sağlamak dışında öyle görünüyor. Bu sistem yani Laiklik ve Cumhuriyet'se kasdedilen, insanlığın tarih boyunca geçtiği devrelerden evrilerek geldiği son sistem olduğundan en iyisi diyebiliyoruz.

Sizin beklediğiniz daha iyi bir sistem varsa aklınızda, bunu beklediğiniz insanlar getirecekse 2. Osmanlı Devleti kurulması peşindeler. Hayali tasarım hepsi. Başka birşey beklemeyin.

Bu zamandan sonra mümkün değil dediklerinin hepsine yakını...

Yukarıda değindiğim; kişileri geliştirme, hak ettiğini verme ve adaleti sağlama konusunda Cumhuriyet'ten bu yana memlekette doğru bir şey göremedim, bir kaç hareket dışında.

Benim hükümetten beklediğim bir şey yok, hatta hiçbir şey yok. Dünyaya, özgürlüğe ait düşüncelerim onlar gibi değil ama adalet konusunda, millet için çalışma konusunda onlardan daha iyisini göremedim.

Onlar milletin içinden değil mi? Millet onlardan, onlar gibi değil mi? O zaman bizden, sizden olmayan bir millete kendimiz gibi olmayı dayatmak ne diye?

Bunun için çalışmalar yaparsın, hoşlarına yatar da alırlarsa o başka ama bir düşünce, bir yaşam tarzı nasıl dayatma ile verilebilir ki.

2)Bu sözünü ettiğiniz insanların geçmişte yaptıklarına bakarak, halkı ancak fakirleştirip, ülkeye kapitalizmin yalakalığını yapmaktan öte hiçbirşey yapmadılar. Tüm şirketleri sattılar. Herşey yabancılaştı. Memura simit parası kadar maaş zammı ama elektriğe ise dünya kadar zam yaptılar.

Bu tüm yapılanlar işin süs tarafı. Girin anadoluya ve şehirlerin ara sokaklarına, insanların kan ağlayışını görün.

Vicdanlı birisiniz diye düşünüyorum.

Milletin içinden olmayan biri değilim ve eskiye oranla, yani Akp hükümetinin olmadığı zamanlara oranla her yönden binlerce kere daha iyi olduklarından ve hükümete büyük şükran ve minnet duyduklarından bihaber değilim.

Milletin adamlarından millet memnun, boşa kendinizi kandırmayın.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

Atatürk'ün getirdiği demeyelim, bakıp aldığı diyelim. Evet, kişileri geliştirmek, hak ettiğini vermek ve adaleti daha iyi sağlamak dışında öyle görünüyor. Bu sistem yani Laiklik ve Cumhuriyet'se kasdedilen, insanlığın tarih boyunca geçtiği devrelerden evrilerek geldiği son sistem olduğundan en iyisi diyebiliyoruz.

Yukarıda değindiğim; kişileri geliştirme, hak ettiğini verme ve adaleti sağlama konusunda Cumhuriyet'ten bu yana memlekette doğru bir şey göremedim, bir kaç hareket dışında.

Benim hükümetten beklediğim bir şey yok, hatta hiçbir şey yok. Dünyaya, özgürlüğe ait düşüncelerim onlar gibi değil ama adalet konusunda, millet için çalışma konusunda onlardan daha iyisini göremedim.

Onlar milletin içinden değil mi? Millet onlardan, onlar gibi değil mi? O zaman bizden, sizden olmayan bir millete kendimiz gibi olmayı dayatmak ne diye?

Bunun için çalışmalar yaparsın, hoşlarına yatar da alırlarsa o başka ama bir düşünce, bir yaşam tarzı nasıl dayatma ile verilebilir ki.

Milletin içinden olmayan biri değilim ve eskiye oranla, yani Akp hükümetinin olmadığı zamanlara oranla her yönden binlerce kere daha iyi olduklarından ve hükümete büyük şükran ve minnet duyduklarından bihaber değilim.

Milletin adamlarından millet memnun, boşa kendinizi kandırmayın.

Sevgiler.

doğru alan memnun veren memnun herkes minnet içinde.

tartışma uzamasın .

sevgiler.

Sitelerde Paylaş
tartışma uzamasın .

sevgiler.

Böyle olmuyor ama :)

Pek olgunlaştı forumdakiler de artık :)

Siz bir şey diyeceksiniz, ben karşı çıkacağım, sonra ben diyeceğim siz karşı çıkacaksınız falan...

İnadına, inadına, bir şeyler yazıp karalayacağız, derken tartışma uzayıp devam edecek :)

Böyle oluyor zaten genelde hayatta da.

Ama dediğim gibi forumdakiler de sanırım bunu yavaş yavaş anladı, pek olgunlaştılar, pek.

Sevgiler :)

Sitelerde Paylaş

Pek olgunlaştı forumdakiler de artık :)

Ne diyeyim, bu olgunlaşma konusunda özellikle AKP taraftarı ve türban çığırtkanı pek bir özgürlükçü ateist liberallere şahsen çok şeyHler borçluyuz.

Şahsım adına kendilerine çok çok müteşekkir olup en derin şükranlarımı sunuyor, Allah yar ve yardımcıları olsun diyorum.

Siz bir şey diyeceksiniz, ben karşı çıkacağım, sonra ben diyeceğim siz karşı çıkacaksınız falan...

İnadına, inadına, bir şeyler yazıp karalayacağız, derken tartışma uzayıp devam edecek :)

Yok yok, almayalım.

Valla billa bak, rica ediyorum ısrar etmeyin lütfen.

Sözüm size değil fakat, ''Bu halk isterse şeriat bile gelir'' diyen ateist liberalleri de gördük ya, bu bize yetti de arttı bile.

Bunu da duyduktan sonra hala tartışmaya devam etmek herhalde haddimizi fazlasıyla aşmak olurdu!

Herkes haddini bilmeli değil mi ama. :)

Sitelerde Paylaş

Atatürk, Atatürk'ün ilkeleri, düşünceleri, sözleri vs. bunlar ilahi midir? Hatasız mıdır? Değişemez midir?

Atatürk’ün düşünce ve sözlerinin ilahi olduğunu iddia eden mi vardır?

Bir de ilahi sözünden sanırım ‘’hatasız, değişmez, gerçek kurallar’’ anlıyorsunuz.

Sahi benim gibi birçokları merak ediyordur; siz müslüman mısınız?

Eğer müslümansanız sorayım; ''ilahi'' nedir?

Yani bir yerlerden ( gökten mi artık neredense ) bir şeyler mi iniyor?

İnince de hatasız, değişmez ve gerçek kurallar mı oluyor?

Benim hoşuma gitmeyen herhangi sıradan bir insanın her kim olursa, bu kadar yüceltilmesi, bu kadar üzerinde durulması.

Bak sen şu işe.

Atatürk sıradan birisi midir?

Peki Muhammet nasıl birisidir?

Köküne kıran giresice daha bilmem on milyonlarca hazreti bilmem kimler?

Kıvırmadan cevap lütfen…

Akıl, deneyimler ve doğrularla geçmiştekilerinkinden de faydalanarak daha iyisini yapma yolunda olmalı değil mi insan?

Atatürk’ün yaptığı neydi?

Geçmişin hatalarından, deneylerinden ders alarak akıl ve izan ölüçülerinde en doğrularını ortaya koymak değil miydi?

Yani Atatürk taklitçiydi öyle mi?

Bir an için öyle olduğunu farzedelim; peki senin Osmanlı dedelerin neyin taklitçisiydi?

Arap’ın değil de kimin?

Laga luga değil de, lütfen dosdoğru cevaplar verin.

Zira cemaatevleri bir sokak aşağıda kaldı, hatırlatırım.

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Bu belediye başkanı AKP li olamaz.

Resmen olabilirde gönülden olamaz.Bu olsa olsa bizim ne idügü belli olmayan ALACAGURTLARDAN olur.Anlayacagınız,TÜRK-ISLAM SENTEZCİLERİNDENDİR mutlaha bu vatandaşımız..

İyi insan ınsanlara faydalı olan ınsandır, dogru.

Ama Osmanlı gibi

Araplaşmış,

Acamlaşmış

Gavırlaşmış

Özüne düşmanlaşmış bir idereyi o idereclleri öymek usu yerinde olan kişilere özgü degildir.

Hem Türkcü geçinecen,

Hemide Türküm deyenleri

Türkçeyi konuşanları

Türk gelenek göreneklerini yaşayanları

Türk inançlarını yerine getirmek isteyenleri

Araplaşmayan

Acamlaşmayanları

Acımasızca SOYKIRIM uygulayıp,uygulatanlara övgüler yagdırıp onların heykellerini usu başında Türk büyükleriyle barabar yanyana dikecen.

Ben Türklerin kanıyla degermen döndürüp ,o degermende bugday övütüp,o undan ekmek yaptırıp YEMEZSEM banada Müslüman Arap kumandan demesinler deyenlerin herşeylerini YÜZ TAHLA atarah gabul edenleri ben GABUL etmiyeceyim.Bunları gabul edenlere ÜLKÜCÜ degil ÜRKÜTÜCÜ ALACAGURTCULAR denir.

Veeeee,Türkistan işgalında bu müslüman Arap canisi dedigini yaptı,binlerce Türkü degermene giden suyun kenerinde boyunlarından kestirdi onların kanlarıı suylakarışıp degirmen döndürdü,un övütüldü ve bu MÜSLÜMAN ARAP CANİSİ O UNLARDAN EKMEK YAPTIRIP yedi.

Türkistanı cesetler diyarına çevırdilerdi.

Tarıhı açarsaniz şöyle yazar,TÜRKLER ISLAMİYETİ kENDİ INANÇLARINA BENZEDİGİ İÇİN KAVGASIZ GÜRÜLTÜSÜZ KABUL ETMİŞLERDİR.

GELDE DEME YALANÇININ..............................................

Hem Arapcı

Hem Acamci

Hem Yahudici

Hem Ermenici

Emmeeeeee gerçek Türkcü degil.

Yahudisi

Ermenisi

Arabı

Acamı

Urumu bangır bangır bagırarah ben şuyum derken,

Türkler BENDE TÜRKÜM DEYEMEYEN bir ülkeyi idere edenleri övenlerin BÜSTLERİNİ dikenlerin USLARININ yerinde olduğuna ınanmıyorum.

Hele Türk dilini attırıp yerine Acam dilini koyduran ve koyan YOBAZLARA tekkeler açtıran,ululaştıran Moğol casuslarını Türk insanlarına örnek insan gösterenlere çok söylenecek sözler var.O sözleride usu başında ohuyucularımız,arhadaşlarımız söylesinler.

Tolonbeg.

,

tarihinde tolonbey tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...