Jump to content

AKLINIZI BASINIZA ALIN MÜSLÜMANLAR

Recommended Posts

toprak olacagım yani YOK olacagım diyorsun!

O ZAMAN SUANDA NEDEN YASIYORSUN?

MADEM ENiNDE SONUNDA YOK OLACAKSIN NE DiYE VAR OLASINKi?

tesadüfen oldum diyorsun!

simdi dogum tarihin 1985 ölüm tarihinde 2050 diyelim!!!

senin bu zaman içinde yasamanın anlamı ne? (1985 - 2050)

1985ten önce YOKTUN! 2050den sonrada OLMAYACAKSIN!

neden yokluktan varlıga geldin? zaten yoktun öldükten sonrada yok olacaksın!

NEDEN VARSIN?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 88
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Şöyle adam gibi sorular soran adamla konuşurum . Daha doğrusu belli kaygıları dile getiren , manasızlık girdabına düşen ateistlerin böyle bir kaygısı var mı diye merak eden güzel kardeşime eğer ki gerçekten hissettiklerimi bilmek istiyorsa samimiyetle cevap veririm.

Sevgili Keskin kardeşim

Güzeli güzel yapan çirkinin varlığıdır . İyiyi iyi yapan kötünün varlığıdır . Bir futbol takımının başarısı bile karşı takımın başarısızlığına bağlıdır . Şu yazdıklarımı anlamlı kılanda ölümün varlığıdır . Ebedi bir saadet arzum yoktur . Nasıl benden önceki muazzam sürenin farkında değilsem , benden sonraki muazzam süreninde farkına varamayacağım . Farkına varamayacağım için de şuan için ölüm korkusu beslemek bile doğru bir kanıya varmak değildir .'' Ölüm geldiği an ben gideceğimdir ; ben olduğum vakit ölüm beni terkedecektir . '' Bir diyalektiğin bulunmadığı ebedi bir mutluluğu kim arzu eder ki ? İnsanı mutlu eden de , yaşamı anlamlı kılanda bu diyalektikler değil midir ? Sizler gerçekten bunu anlamak istemiyorsunuz . Hiçliğin farkına varsam da sen de olan içgüdü gibi bende de içgüdü bulunduğu için yaşamı seviyorum . Mutsuz dahi olsam mutsuzluğu seviyorum . Hiç dahi olacağımı bilsem hiçliği seviyorum . Şuan genç olduğum için yaşama içgüdüme boyun eğsem de , ihtiyarladığımda birçok şeyi tattığım için ölümü metanetle karşılayabilirim .

Yani şuan niçin yaşıyorsun demek doğru değil . Ebebi mutluluğu yakalamak , sonsuza dek yaşamı daim ettirmek için yaşamanın manasını da ben anlamıyorum . Emin ol ölümsüz olmak istemezdim .

SAYGILAR

tarihinde Crafterman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Çok korkak gördüm sizi..Varoluş sorununuza bulduğunuz hayali çözümle rahatlamaya çalışıp duruyorsanız bundan bize ne ?..İçinize su serpip kendinizi kandırdıkça kandırın.Bu sizin derdiniz.. .. Ölümden sonra illaki sonsuzluk arzusu gibi hastalıklı bir korkuya düçar olmuş,gelmiş burada hayallerinizi bize de dayatmaya çalışıyorsunuz....

Kazık çakmayı ne kadar da çok seviyorsunuz ..

Bu ne biçim mantık..Sanki ölünce seni neyin beklediğini biliyor gibi konuşuyorsun...

B.. var aman yok olma!!..

Sanki insanlığa büyük faydaların olmuş ve olacakta devamlı var olmak istiyorsun...

Tesadüfen doğmuşsun ve rastgele öleceksin..Beğensen de beğenmesen de bu fikre alışsan iyi edersin..Sağlığına dikkat ederek hayatını belki biraz daha uzatman mümkün ..Karşıdan karşıya geçerken v.s.gibi kazalara da dikkat et..Ölmeyeyim tarzı dualardan bir fayda gören olmamış.Dolayısıyla sana da bir fayda sağlamaz...Ölünce cennet cehennem gibi komik bir mekana gideceğin de yok..

Teknolojilerin efendisi 21. YY Allah'ını cennet- cehennem - sınav-kıl- tüy tasvirleriyle nasıl bağdaştırabiliyorsun ey komedyen...

Sen de öyle oldun..Sadece biz değil..

yaşamanın anlamı ölmekte veya sonrasında mı sanıyorsun sen?..Herkesin senin gibi düşünebileceğini nereden çıkardın..

Korkudan dizlerinin bağı çözülmüş senin..Buna kendi kendine çare üretmek zorundasın bizim kafamızı ütüleyip garip fikirlerini ve hayallerini gerçeklermiş gibi sunmaya çalışma..

NEDEN VARSIN?

Ba baa baaa..Nedir şimdi bu saçmalık..Sen neden varsın önce ona cevap ver...

Doğayı kendi düşlerince yorumlayan senin gibi kişiler,yok olma düşüncesi karşısında paniğe kapılır,tedirginlik duyarlar..Egosantrik,çıkarcı bireyler doğmadan önceki durumlarına dönmeyi kesinlikle arzulamazlar..Doğumlarından önce varolmadıklarını bilirler..Bir kere dünyaya gelip sahip olmayı,hazları,güzellikleri tattıktan sonra ölme ve yok olma,doğanın bağışlamış olduğu yaşama dair tüm nimetlerden mahrum olma fikri panikletici,delirtici ve öldürücü olur sizin gibiler için..Doğmadan önceki zaman dilimine dönüp hiç bir şeye sahip olmadan öylece yok olmayı kim ister ki..Koskoca bir boşluk,yokluk,karanlık,var olmamak ve sahip olmamak..Bunu kabullenmeye yanaşmak istemeyeceksinizdir..

Burada,bu sonsuz yokluk karşısında, varlığa umut çakan bir anti-dot un devreye sokulması gerekmektedir.İşte bu rahatlatıcı anti-dot'un adı din'dir..Din düşünmemek için kişiler tarafından bir kontrol sistemi olarak ortaya sürülür..Tabi ki alıcısı boldur.."Ne düşlüyorsam doğru o'dur" mantığıyla hareket etmeyi yeğlerler..Çünkü düşünmek bu kertede çok sarsıcı olacaktır..Sizlere düşünce değil de,yok olma gerçeğini ve korkuları zihinden uzaklaştırıcı bir tatmin ilacı gereklidir...Din ilacı...Sizin gibi bireyler düşünce sistemini kullanarak sorgulama yerine,dinin geleneklerine sığınırlar..Bu uyuşturucunun içerisinde yokluğun yaratacağı her türlü korkuyu bertaraf edebilen etkin maddeler fazlasıyla mevcuttur.-Yaşamsal hazlardan- vaz geçmemek adına her türlü mantıksal düşünceden kendinizi soyutlarsınız....

İşte tasviriniz budur..Oynayıp durun oyuncaklarınızla koca koca insanlar..

Mutlu ,pespembe,bol güneşli hayaller dilerim...

tarihinde Electra tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sinire gerek yok sakin....

az önce diyordun hani daha bana birşey yapamıyor tanrınız diye, bende sana şunu yapmış olabilir yani inkarda ısrarcı olduğun için imana gözünü kapamış olabilir belki dedim... yani bana birşey yapamıyor derken sana yapmış olabileceği birşeyi söyledim, şimdide benim ne suçum var beni mühürleyen o değilmi diyorsun... tartıştığımız ayettede açık açık söylüyorki sebepsiz yere gözleriniz veya kalpleriniz mühürlenmiyor... ilk önce elinizde kendi iradenizle düşünüp bulma şansınız varken inkarda ısrarcı olduğunuzdan dolayı mühürleniyor, daha bana birşey yapamıyor diyordun kafa tutuyordun tanrıya bende yapmış olabileceği birşeyi söyledim bu seferde mühürleyen o imansızsam imanlı olma gibi özgür iradem olmadığından diyemezsin elinde böyle bir şansın varken inkarda ısrarcı olduğundan bu durumda olabilirsin sebep sonuç ilişkisi...

dinini bilmeyen çakma müslümanda nedir afedersinde ? bu ataistlerin en çok kaybettikleri nokta tarzları... forumda müslümanları aşağılarsınız hakaretler edersiniz, allah a ve peygambere küfürler edersiniz.. bu tarzı çözebilmiş değilim...

Bu konuda hakkında istediğin ayeti getirebilirsin hepsinin üzerinde konuşuruz....

Sinirlenmem...üslubum farklidir.

Alintida ki mantigi anlamak icin beynime 975 metre zincir vurdurmam gerekiyor.Zincirledikten sonra anlayacagimi umuyorum.

Sitelerde Paylaş

Doğayı kendi düşlerince yorumlayan senin gibi kişiler,yok olma düşüncesi karşısında paniğe kapılır,tedirginlik duyarlar..Egosantrik,çıkarcı bireyler doğmadan önceki durumlarına dönmeyi kesinlikle arzulamazlar..Doğumlarından önce varolmadıklarını bilirler..Bir kere dünyaya gelip sahip olmayı,hazları,güzellikleri tattıktan sonra ölme ve yok olma,doğanın bağışlamış olduğu yaşama dair tüm nimetlerden mahrum olma fikri panikletici,delirtici ve öldürücü olur sizin gibiler için..Doğmadan önceki zaman dilimine dönüp hiç bir şeye sahip olmadan öylece yok olmayı kim ister ki..Koskoca bir boşluk,yokluk,karanlık,var olmamak ve sahip olmamak..Bunu kabullenmeye yanaşmak istemeyeceksinizdir..

Burada,bu sonsuz yokluk karşısında, varlığa umut çakan bir anti-dot un devreye sokulması gerekmektedir.İşte bu rahatlatıcı anti-dot'un adı din'dir..Din düşünmemek için kişiler tarafından bir kontrol sistemi olarak ortaya sürülür..Tabi ki alıcısı boldur.."Ne düşlüyorsam doğru o'dur" mantığıyla hareket etmeyi yeğlerler..Çünkü düşünmek bu kertede çok sarsıcı olacaktır..Sizlere düşünce değil de,yok olma gerçeğini ve korkuları zihinden uzaklaştırıcı bir tatmin ilacı gereklidir...Din ilacı...Sizin gibi bireyler düşünce sistemini kullanarak sorgulama yerine,dinin geleneklerine sığınırlar..Bu uyuşturucunun içerisinde yokluğun yaratacağı her türlü korkuyu bertaraf edebilen etkin maddeler fazlasıyla mevcuttur.-Yaşamsal hazlardan- vaz geçmemek adına her türlü mantıksal düşünceden kendinizi soyutlarsınız....

İşte tasviriniz budur..Oynayıp durun oyuncaklarınızla koca koca insanlar..

Mutlu ,pespembe,bol güneşli hayaller dilerim...

hem tesadüfen meydana geldim diyorsun..

hemde bir kere dünyaya gelip sahip olmayı,hazları,güzellikleri tattıktan sonra ölme ve yok olma,'DOGANIN BAGISLAMIS OLDUGU YASAMA' dair tüm nimetlerden mahrum olma fikri panikletici,

delirtici ve öldürücü olur sizin gibiler için.. dogmadan önceki zaman dilimine dönüp hiç bir seye sahip olmadan ölmeye yok olmayı kim isterki..koskoca bir bosluk,yokluk,karanlık,

var olmamak ve sahip olmamak..

bunu kabullenmeye yanaslamk istemeyeceksinizdir! Diyorsun...

* Doganın bagıslamıs oldugu yasamda ne demek? bu tesadüfen meydana gelen doga, nasıl akıllı bir düzen yaratabiliyor???

aklı olmayan bir varlık nasıl akıl gerektiren muazzam düzen yapabilir a cahil?

'Görmüyormusun'dünyadaki müthis düzeni???

herhangi bir seye inanan biri, illa o inandıgı seyle ilgili niçin bütün süphe kapılarını kapatmıs olsun?

Veya bir konuda süphe eden kisi, niçin bu süphesinin sonucunda belli bir neticeye ve inanca varamasın?

Her nedense kendilerini 'SÜPHECi' görenler, hiç bir delile dayanmadan, süphenin inançtan daha üstün bir mertebe olduguna hükmediyorlar.

Niçin şüphe inançtan üstün olsun ki?

Şüpheye bu üstünlüğü veren ne?

Aksine, ben eger inanç ile süphe arasında bir mertebelendirme yapılacaksa,üst sıraya inancın konması gerektigini düsünüyorum.

Çünkü inanç bir hedefe ulasmıs olmayı ifade eder.

süphe ise hálá yolda olmak anlamına gelir.

Diger bir açıdan, inanç bir merkeze sahip olmayı ifade ederken, süphe kararsızlıgı, dolayısıyla kargasa ve düzensizligi ima eder.

Süphenin adabı, süpheyi bir meslek haline getirmemektir. sühpe eden kisi, hakikat delillerini gördügü anda SIRF iNAT VE GAREZLE süphelerinde ısrar etmemelidir.

inandıgı meselede kafasını kurcalayan bir nokta ortaya çıktıgında veya göz önüne alması gereken bir durumla karsılastıgında, gözünü 'gerçege' kapatmamalıdır.

inancıyla ve muhakeme gücüyle, o gerçegin üzerine merdane gitmelidir.

Zaten bunu yaptıgında, eger inandıgı sey hakikat ise, inancının daha da kuvvet buldugunu görecektir.

üzerinde yasadıgımız yeryüzü, uzay, káinat ve bunların yanı sıra ruh ve bedenimiz, duygu ve düsüncelerimiz... o kadar karmasık ve çok bilinmeyenli bir denklem koyuyor ki önümüze,

insan olarak bırakın tek basına, tüm insanlık bir araya gelsek, kendi basımıza saglam bir cevap üretmekten aciz kalıyoruz.

Demek ki, insanın kendi düsünme potansiyeliyle bir yere varamıyoruz! o halde baska kaynaklarada biraz kulak vermemiz gerekmiyor mu?

insanın kendisini ve içinde yasadıgı káinatı sorgulamaya baslaması esas olarak gençlik döneminde meydana gelen bir olaydır.

'''Gençlikte inanç krizi''' adı verilen bu dönemde, kisi önündeki bütün seçenekleri (din,ateizm vs.) masanın dısına iter ve bir süphecilik içine girer.

BU DA SON DERECE NORMALDiR.

Çünkü genç ve güçlü zamanlarında olan insanın nefsi, hiçbir seye boyun egmek istemedigi için tek basına var olabilmenin imkanını arar ve böyle bir imkanı biteviye sorgular.

Aklını saglıklı kullanan gençler, bu inanç krizi döneminde, hiçbir seyini kendisinin tespit etmedigi ve yaratımında hiçbir dahli bulunmadıgı su evrenin bir sahibi olması gerektigini aklıyla bulur.

bu arayıs, aslında insanın kendi dısına çıkmasıdır ve cesaret ister.

bu anlamda asıl cesaret, insanın kendi aklına güvenmeye inatla devam etmesi degil, aklıyla buldugu realiteye itaat etmesidir.

bu cesareti gösteremeyenler ise kendi aklını yücelterek ve onu ilahlastırarak, güya evrene ve (onu yaratan'a) karsı don kisotluga soyunurlar.

Oysa, durumları, içinde bulundukları hál üzere kendi dünyalarına kapanmadır. Bu kapanmaya, realiteyi reddetmeleri yol açmıstır.

inanç krizi döneminde 'fikslenme' olmustur.

asılması gereken bir ruh hali asılamamıs ve bu takıntılı hál, ne yazık ki ömrün tamamına genellestirilmistir.

bu gibi konularda saglıklı bir yoruma kavusabilmek için, her iki tarafın pozisyonlarına daha yakından ve nesnel bir bakıs açısıyla bakmak icap etmektedir.

tarihinde KeskiN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

>>> aklı olmayan bir varlık nasıl akıl gerektiren muazzam düzen yapabilir a ------------?

Bu soruyu soracak kadar -------------- olan, bu cevabı da anlayamaz zaten.

Bir kar tanesindeki düzen ve ihtişamı yaratmak için, geometri bilmek gerekmez --------------------- Gereken sadece soğuk ve sudur.

Doğadaki düzende akıl gerektiremz. Kaldıki zaten baştan sona aptalcadır, muazzam bir salaklık abidesidir. Birbirini yiyen ve sonra birde gidip sıçan canlıların düzenine akıllıca demek, sadece deliliktir. Çöllerde bir damla su için ölen tonla canlı varken, denizin ortasına yağan yağmur gerzeklğin alametidir.

Eğer bu doğayı tanrı yaptıysa, emin olabileceğin yeğane şey, o tanrının ----------------------------------------- olduğudur.

Kendi yarattığı şeyi güya imtihan edecem diye, 17 aylık bebeciğe tecavüz ettiren, buna müsaade eden o tanrı, aynı zamanda bir o kadarda -----------------------------------

Elbette böyle bir tanrıya, üç beş tomurcuk memeli huri ile alem yapmak uğruna tapanda, ---------------------------------------------------------------- tur.

İşte ateist ile müslüman arasındaki farkta budur.

Sitelerde Paylaş

NEDEN VARSIN?

Hiç "felsefe" diye bir sözcük duydun mu? Bütün bu sorularının kolay ve hazır yanıtları yok. Dünyanın tek beyni olan bireyi de siz değilsiniz?

"İnsan ibadet etmeye gelmiştir" diye de cevap olmaz. Sadece kendinize güldürürsünüz elalemi o kadar... İbadet edince ne oluyor? Kimin buna ihtiyacı var, niye? Her şeyin, nihayetsiz muktedir, ebedi ve ezeli bir tanrı tarafından yoktan yaratıldğını iddia ediyorsan, bu yaratıkların, yine aynı tanrı tarafından sınav edildiği, yine, kendi yaptığı bu yaratıklar tarafından kendisine ibadet edilmesini istediği gibi iddiaların gerçekte ne gibi bir anlamı ve önemi olabilir? Bu, kendi çalıp kendi oynamak değil midir?

"Bizi ibadet etmek için yarattı" (ne demekse?) şeklinde pek zeki bir cevabı sizden alınca (bana sonunda bu cevabı vereceğinize adım gibi eminim nedense) insanlığın tüm felsefe, düşünce, akıl ve bilgi birikimini çöpe mi atalım?

Nasılsa tüm cevaplar sizde önceden hazır olarak var değil mi; sizin yerinize din büyükleri zaten önceden her şeyi ince ince ve kurnazca düşünmüş(!); özgür bir beyinle ve hiçbir etki altında kalmadan gerçekten düşünmeye, kafa yormaya, beyin enerjisi ve zaman harcamaya ne gerek var ki?

Zaten ne demiş büyüklerimiz: "Huzur İslamda..."

Sitelerde Paylaş

Kendi yarattığı şeyi güya imtihan edecem diye, 17 aylık bebeciğe tecavüz ettiren, buna müsaade eden o tanrı, aynı zamanda bir o kadarda -----------------------------------

anibal abi bu konuda cok haklısın eger tanrı bızım böyle kötuluklerı yapacagımızı bılıyorsa demekkı bır tarafı bızım gunahkar olmamızı ıstıyor cunku tamamen ıyılıkden olusan haklı bır tanrı varsa bu kötuluklerı nerden kımden gördu dusunuyorum allah kendınde olmayan seyı nasıl görebılırkı ozaman allah varsa bu sapkınlıkların ondada olması gerekmezmı .çs

Sitelerde Paylaş

anibal abi bu konuda cok haklısın eger tanrı bızım böyle kötuluklerı yapacagımızı bılıyorsa demekkı bır tarafı bızım gunahkar olmamızı ıstıyor cunku tamamen ıyılıkden olusan haklı bır tanrı varsa bu kötuluklerı nerden kımden gördu dusunuyorum allah kendınde olmayan seyı nasıl görebılırkı ozaman allah varsa bu sapkınlıkların ondada olması gerekmezmı .çs

Allah insana irade özgürlüğünü vermiş o yüzden cennet cehennem var, irade özgürlüğün olmasa sadece ya cennet yada cehennem olurdu, Elbetteki 17 aylık bebeciğe tecevüz eden hesabını vericektir allah a, ama bu dünyada insanlara özgür irade ve karar alma yetkisi verilmiştir... akıl var mantık var allah daha ne yapsın ?

Allah öyle bir özgür iradesiyle bırakmış ki insanı bak burda allah kendisine bile küfürler edilmesine aşağılanmasına birşey demiyor, sana seni yatıran tanrıya küfür edecek kadar özgür irade vermiş yani seni aklın mantığın kararlarınla bırakmış bu dünyada, nasıl yaşarsan yaşa hesabını öldükten sonra vericeksin demiş...

17 aylık bebeğe tecavüz ediliyorsa bunda allah ın suçu ne ? sen neden 17 yaşındaki bir bebeğe tecavüz etmiyorsun miko ? burda eleştirilecek allah değil o 17 yaşındaki bebeye tecavüz eden zihniyet...

17 aylık bebeye tecavüz etme olayı kaç milyonda rastlanan bir olasılık acaba ? mantığın bunu yapan 1 kişiye çalışıcak ama yapmayan milyonlara çalışmıcak...

yapan 1 kişide allahın Kulu yapmayan milyonlarda allah ın kulu...

Allah insana özgür irade akıl mantık veriyorsa, bunu kullanıcağı kanunlarıda koyuyor.. iyi - kötü, doğru-yanlış

bunlar olmucaksa özgür irade ne işe yarıcak ?

Sitelerde Paylaş

komsum her gun kızlarına sıze tecavuz etmedıgım ıcın mutlu olun arkadaslarım hep yapıyo dıye övunur... ikincisi 17 aylık cocugun iradesı varmıkı tecavuze ugrama gıbı bır sınava tuulsun spıkca bır sınav valla bana tecavuz etselerdı allah önumede cıksa o benım allahım degıl derdım haketmez cunku hanı koruyan allahın?. ikincisi adamın bırı suc ıslıyo tum sulalesı bu cezayı cekıyo al işte gunahsız dogan yavrunun sucunu

Sitelerde Paylaş

Allah insana irade özgürlüğünü vermiş o yüzden cennet cehennem var, irade özgürlüğün olmasa sadece ya cennet yada cehennem olurdu, Elbetteki 17 aylık bebeciğe tecevüz eden hesabını vericektir allah a, ama bu dünyada insanlara özgür irade ve karar alma yetkisi verilmiştir... akıl var mantık var allah daha ne yapsın ?

Allah öyle bir özgür iradesiyle bırakmış ki insanı bak burda allah kendisine bile küfürler edilmesine aşağılanmasına birşey demiyor, sana seni yatıran tanrıya küfür edecek kadar özgür irade vermiş yani seni aklın mantığın kararlarınla bırakmış bu dünyada, nasıl yaşarsan yaşa hesabını öldükten sonra vericeksin demiş...

17 aylık bebeğe tecavüz ediliyorsa bunda allah ın suçu ne ? sen neden 17 yaşındaki bir bebeğe tecavüz etmiyorsun miko ? burda eleştirilecek allah değil o 17 yaşındaki bebeye tecavüz eden zihniyet...

17 aylık bebeye tecavüz etme olayı kaç milyonda rastlanan bir olasılık acaba ? mantığın bunu yapan 1 kişiye çalışıcak ama yapmayan milyonlara çalışmıcak...

yapan 1 kişide allahın Kulu yapmayan milyonlarda allah ın kulu...

Allah insana özgür irade akıl mantık veriyorsa, bunu kullanıcağı kanunlarıda koyuyor.. iyi - kötü, doğru-yanlış

bunlar olmucaksa özgür irade ne işe yarıcak ?

çok güzel açıklamışsın kardeş, aklı olan anlar ama benim bunlardan ümidim yok

hala anlayamamış birde Allahı suçluyor yahu.

nato kafa nato mermer

Sitelerde Paylaş

ya keremes aptal saptal konusma ne olursa olsun sen görmedıgın bır seyı yaratabılırmısın ya daga benzer ya cıcege ya göte vs vs allah kendınde görmedıgı seyı nasıl yaratmıs söylehadi hiçmi tasavvuf okumadın

Sitelerde Paylaş

ya keremes aptal saptal konusma ne olursa olsun sen görmedıgın bır seyı yaratabılırmısın ya daga benzer ya cıcege ya göte vs vs allah kendınde görmedıgı seyı nasıl yaratmıs söylehadi hiçmi tasavvuf okumadın

allah ı bırak insanoğlunu cevapla, insanoğlu bilgisayarı nerde gördüde bu dünyada yaptı ?

Sitelerde Paylaş

tabıkıde bılgısayar ne yapar gunluk hayatta yaptıklarımızı degılmı kaydedıyoruz nasıl bılgısayar kaydetmıyoda hiç kimsenın bılmedıgı bır seyımı yapıyor? kuşlar ucmuyomu ucak nıye var? biz sadece gördugumuz bıldıgımız seylerı verımlı kullanarak aklımızla yenı urunler cıkarıyoruz ortaya

Sitelerde Paylaş

nato kafa nato mermer

Hakketten ne gozel acihlamissin gardasum emme sening allahun mermerdeng ne anlar degel mi yane?

Bengimde sizlerden hec umidim galmadi gayri hani diyomkine ben deve cobaniyim gafam peh calismaz emme genede sizinkilerden peh bi tevatir calisiyo...

...niye mi?

ENAM

125 - Allah kimi hidayete erdirmek isterse, onun gönlünü İslâm'a açar. Kimi de saptırmak isterse, sanki göğe yükseliyormuş gibi, göğsünü dar ve sıkıntılı yapar. Allah, inanmayanları işte böyle pislik içinde bırakır.

Hincih bu ayeti kim deyivermis?

Süleyin süleyin utanmayin yaw...gadun pazarlamacasu messshuuuuuuuur allah degel mi?

Heeee...

Demem okine git ganaat gecindiginiz akilcagazlarinizlari bi yol bakima cektirin mauyene ettirin yaw...

...Fayqumu Ayqumu nedir hah iste ondang.Konturol ettiriverin yaw.Bi tene deve cobanin kafasi gadder kafanuz calismiyo emme ossuruhtan teyyare yaparih diye ortalihta dolanip duruyonuz.

Hani nirde teyyarelerinize guc veren allahunuz?

Cis mi yapiyo?

Bah olmadi heee, allah cis yapar mi yaw, süleyin gicina bez baglasing....Bira ney icse nidecegez degel mi?

Aslinda sizde allaihinizla beraber bira icing gafalari cekun belküm git ganaat akillarinizin oldugu beyuncüklerinizin damarlari acilir.

Hee yaa gidin biraz allahinizla birlikte bira icin.

Eyi fikir degel mi?

Yanniz birayi coh icmeyin hee allahin birasinin icine sprite limon gatun allah gafayu buldumu nidecegi belli olmaz...

...bengdeng süylemesi.

Sitelerde Paylaş

nato kafa nato mermer

Ananla baban çiftleşti ve sen dünyaya geldin .

Ananla babanın birleşmesi özgür irade olduğuna göre senin olmanı külli iradeye nasıl bağlayacaksın ?

Yani annen ile baban özgür iradelerini kullanmasaydı sen elbetteki olmayacaktın . Peki külli irade bunun neresinde bre ahmak ?

Özgür irade diye birşey yoktur sizin dininize göre.

Yazılan romandaki karakterlerin özgür iradesi ne kadar varsa ; sizin de o kadar vardır ahmak kardeşim.

Aptallıkta üstünüze yok.

Kuran denen paçavranın fahişeleri sizi .

tarihinde Crafterman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

tabıkıde bılgısayar ne yapar gunluk hayatta yaptıklarımızı degılmı kaydedıyoruz nasıl bılgısayar kaydetmıyoda hiç kimsenın bılmedıgı bır seyımı yapıyor? kuşlar ucmuyomu ucak nıye var? biz sadece gördugumuz bıldıgımız seylerı verımlı kullanarak aklımızla yenı urunler cıkarıyoruz ortaya

wireless ile veri transferini veya bombalar atan f16yı hangi kuştan gördüde esinlendi...

Koşmayı anladık her canlıda var insandada var - hayda araba nerden çıktı ?

Uzaya uydu göndermişiz insanoğlu olarak buda nerden çıktı...

Ay'a giden uzay araçlarımı... ilginç...

Sitelerde Paylaş

işte senın beynının yaratıcı gucu bu kadar işte...kus ucar ,ucan bırsey var demekkı dunyada nereye kadar gıdebılır denersın bıde bakarsınkı bazı sartlarda korunabılecek maddeler var roketlerın malzemelerı gıbı .. ışınlar var bı yerden gelıyo demekkı vırelesmı ne boksa bunuda ıyıce dusunen bırı olusturabılır yoksa vırelesı allahmı yarattı

Sitelerde Paylaş

Şey Suresi

-Müslümanların aklı şeylerinin tepesindedir .

-Onlar anlamazlar . Çünkü kafasını kaldırmazlar.

Şey ımmm

Anlamayan sizsiniz heralde hiç görmediğin birşeyin yapılamayacağını idda edior arkadaşın bende yapılabileceğini insanoğlunun zaten bilimle yaptığını idda ediyorum...

Şİmdi o ahlaksız uslübunla kimin neyi neresinde kendine yorumla ne dersin...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...