Jump to content

AKLINIZI BASINIZA ALIN MÜSLÜMANLAR

Recommended Posts

• İleti 88
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

işte senın beynının yaratıcı gucu bu kadar işte...kus ucar ,ucan bırsey var demekkı dunyada nereye kadar gıdebılır denersın bıde bakarsınkı bazı sartlarda korunabılecek maddeler var roketlerın malzemelerı gıbı .. ışınlar var bı yerden gelıyo demekkı vırelesmı ne boksa bunuda ıyıce dusunen bırı olusturabılır yoksa vırelesı allahmı yarattı

konu tıkandı senin tarafında heralde saçmalamaya başladın... iddaa ettiğin şeye geri dön görmediği birşeyi nasıl yapıcak diyordun araba fikri nerden geldi, wirelss fikri nerden geldi ışık ile wireless ne alaka ? uydu fikri nerde geldi... bomba fikri nerden geldi... bunları görmeden nasıl yaptı insanoğlu... bence yapılabilir, sen yapılamayacağını idda eden kişisin ?

Sitelerde Paylaş

Şey ımmm

Anlamayan sizsiniz heralde hiç görmediğin birşeyin yapılamayacağını idda edior arkadaşın bende yapılabileceğini insanoğlunun zaten bilimle yaptığını idda ediyorum...

Şİmdi o ahlaksız uslübunla kimin neyi neresinde kendine yorumla ne dersin...

Ula gırrooooooooo

Arkadaşımdan bana neee . Tüm herşeyi uçan spagetti canavarı yaratmıştır .

Uçan spagetti canavarı da Allah denen sadisti yaratmıştır.

Ardından Allah kitap göndermiştir.

O kitaba göre ; spagettiden emir alan Allah , kafasına esen kimseyi imana getiriyor , istemediğini de cehennemde odun olarak kullanıyor .

Bu durumda da sizler Allah denen yaratığa karşı geliyorsunuz .

Bizi imana getirmeye çalışıyorsunuz . Hadi bizi olmasa bile insanların müslüman olmasını arzu ediyorsunuz .

Niyeee ?

72 huri ile alem yapmak için diyeeeeeeeeee .

Keh keh keh .

Sitelerde Paylaş

Ula gırrooooooooo

Arkadaşımdan bana neee . Tüm herşeyi uçan spagetti canavarı yaratmıştır .

Uçan spagetti canavarı da Allah denen sadisti yaratmıştır.

Ardından Allah kitap göndermiştir.

O kitaba göre ; spagettiden emir alan Allah , kafasına esen kimseyi imana getiriyor , istemediğini de cehennemde odun olarak kullanıyor .

Bu durumda da sizler Allah denen yaratığa karşı geliyorsunuz .

Bizi imana getirmeye çalışıyorsunuz . Hadi bizi olmasa bile insanların müslüman olmasını arzu ediyorsunuz .

Niyeee ?

72 huri ile alem yapmak için diyeeeeeeeeee .

Keh keh keh .

Arkadaşından sanane ise arkadaşına yazdığım cevaba, anlamadan yorum yapma...

72 huri mi ? 72 huri kelimesi geçen ayeti getir öyle bir ayet yoksa boş konuşupta kendini küçültme....

Sitelerde Paylaş

sen saçmalamadıgımı dusunebılırsın ama bıze bu fıkırlerdekı cagırısımları uyandıracak mılyonlarca sey var evrende... cevrene bak ve patlayan bırsey varmı yokmu gör . ben görmedıgını yapmaz derken bılmedıgı anlamında demek ısetemıstım tabı algılaman nerdeyse

Sitelerde Paylaş

sen saçmalamadıgımı dusunebılırsın ama bıze bu fıkırlerdekı cagırısımları uyandıracak mılyonlarca sey var evrende... cevrene bak ve patlayan bırsey varmı yokmu gör . ben görmedıgını yapmaz derken bılmedıgı anlamında demek ısetemıstım tabı algılaman nerdeyse

O soruların cevabı bumu ? bu cevabı verip birde algılamamı sorguluyorsun pes artık....

Sitelerde Paylaş

peki ozaman sana bır soru uydu fıkrını cagrıstıran hiç bir nesne olmasaydı bız nasıl uydu yapacaktık ? örnegın dogan bebekten uydu yapmasını ısteyebılırmısın

süpersin :) işte o bana sorduğun soruyu ben sana sordum ve senin yanıtlaman lazımdı şimdi o soruyu banamı yöneltiyorsun cevaplamadan, o yazdıklarımı doğadaki birşeyten çağrıştırdığımızı söyleyen sensin veya birşeyi görmeden onun yapılamayacağını idda eden, ve sadece uyduda değil büsürü örnek verdim hepsini açıklaman lazım, ayrıyetten doğan bebekten uydu istemekte ne, hangi kayıtlarda doğan bir bebeğin bir icatta bulunduğu yazıyor kopyalarmısın lütfen buraya...

Sitelerde Paylaş

bebek kısmınıda anlamadın sımdı bız cevremızde bılmedıgımız seylerı farklı versıyonlarla ıhtıyaclarımızı karsılamak ıcın kullanamayız ve onu yok sayarız.. ögrenene kadarda o bızım ıcın yoktur yanı m.ö2300 da televızyonun yoklugu gıbı. bır bebekte hiç bir şey bılmez ve ona göre hıc bırsey yok demektır. bebegın bılmedıgı bişiy yoktur bebege göre dımı.. allah bılmedıgı birşeyı nasıl yarattı onu söyle

Sitelerde Paylaş

bebek kısmınıda anlamadın sımdı bız cevremızde bılmedıgımız seylerı farklı versıyonlarla ıhtıyaclarımızı karsılamak ıcın kullanamayız ve onu yok sayarız.. ögrenene kadarda o bızım ıcın yoktur yanı m.ö2300 da televızyonun yoklugu gıbı. bır bebekte hiç bir şey bılmez ve ona göre hıc bırsey yok demektır. bebegın bılmedıgı bişiy yoktur bebege göre dımı.. allah bılmedıgı birşeyı nasıl yarattı onu söyle

Bir insan bu kadar şaşırtılır ancak hala anlamadığın halde anlamaktan bahsediyorsun... hala allah bilmediği birşeyi nasıl yarattı diyorsun....

Ben sana ne diyorum bırak allah ı koyalım bir kenara insanoğlu bilmediği birşeyi nasıl yaptı hala o soruyu cevaplamadın ağıyorsun dönüyorsun cevabı bulamayıp geri bana soruyorsun.. gerçekten pes artık....

İnsanoğlu bilmediği şeyleri nasıl yaptı. bilgisayar, wireless, uydular, aya giden uzay araçları, araba, bombalar atan uçaklar nedir bunlar önceden biliyormuydu insanoğlu bunları biryerde görüptemi geldi aynısını yaptı...

Aynı insanoğlu bunları icat ettiği gibi, insanoğluda allah ın icatlarından biri diyebiliriz...

Hala ısrar edicekmisin yoksa cevaplıcakmısın ?

Sitelerde Paylaş

ay ne anlamazsın sen ya bılgısayar olarak yoktu ama kayıt etme denen bırsey vardı.. ve bunların dogada u yontemlerle yapılırsa kayıt olabılır gıbı seyler bılındıkce bılgısayar adı uzerınde cıktı dıyorum hala soru dıyosun bunun sorusu ne anlayamadım

Sitelerde Paylaş

ay ne anlamazsın sen ya bılgısayar olarak yoktu ama kayıt etme denen bırsey vardı.. ve bunların dogada u yontemlerle yapılırsa kayıt olabılır gıbı seyler bılındıkce bılgısayar adı uzerınde cıktı dıyorum hala soru dıyosun bunun sorusu ne anlayamadım

Bilgisayarın bile cevabı verilmemiş ama, diğerlerinin cevabı nerde ? hangisi kolayına geliyorsa onu alıp diğerlerini esmi geçiyorsun ?

Ben hiç sormadım farzet miko cevap alacağım falan yok zaten bu konuşma böyle devam eder gider uzatmanın alemi yok... yada senle aynı tezi savunan bir ateist arkadaş varsa buyursun cevaplasın...

Sitelerde Paylaş

Şöyle adam gibi sorular soran adamla konuşurum . Daha doğrusu belli kaygıları dile getiren , manasızlık girdabına düşen ateistlerin böyle bir kaygısı var mı diye merak eden güzel kardeşime eğer ki gerçekten hissettiklerimi bilmek istiyorsa samimiyetle cevap veririm.

Sevgili Keskin kardeşim

Güzeli güzel yapan çirkinin varlığıdır . İyiyi iyi yapan kötünün varlığıdır . Bir futbol takımının başarısı bile karşı takımın başarısızlığına bağlıdır . Şu yazdıklarımı anlamlı kılanda ölümün varlığıdır . Ebedi bir saadet arzum yoktur . Nasıl benden önceki muazzam sürenin farkında değilsem , benden sonraki muazzam süreninde farkına varamayacağım . Farkına varamayacağım için de şuan için ölüm korkusu beslemek bile doğru bir kanıya varmak değildir .'' Ölüm geldiği an ben gideceğimdir ; ben olduğum vakit ölüm beni terkedecektir . '' Bir diyalektiğin bulunmadığı ebedi bir mutluluğu kim arzu eder ki ? İnsanı mutlu eden de , yaşamı anlamlı kılanda bu diyalektikler değil midir ? Sizler gerçekten bunu anlamak istemiyorsunuz . Hiçliğin farkına varsam da sen de olan içgüdü gibi bende de içgüdü bulunduğu için yaşamı seviyorum . Mutsuz dahi olsam mutsuzluğu seviyorum . Hiç dahi olacağımı bilsem hiçliği seviyorum . Şuan genç olduğum için yaşama içgüdüme boyun eğsem de , ihtiyarladığımda birçok şeyi tattığım için ölümü metanetle karşılayabilirim .

Yani şuan niçin yaşıyorsun demek doğru değil . Ebebi mutluluğu yakalamak , sonsuza dek yaşamı daim ettirmek için yaşamanın manasını da ben anlamıyorum . Emin ol ölümsüz olmak istemezdim .

SAYGILAR

Chafterman kardesim soruma verdigin cevap için tesekkür ederim.

saygılar

Sitelerde Paylaş

tamam medcezir bılgısayar nasıl yapıldı abı söyle bakalım bana ... bir buluşun olması ıcın ılk önce bunu hazırlayan bılgının varolması gerektıgıne ınanmıyorsan öl gitsın bea

tarihinde miko tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

tamam medcezir bılgısayar nasıl yapıldı abı söyle bakalım bana ... bir buluşun olması ıcın ılk önce bunu hazırlayan bılgının varolması gerektıgıne ınanmıyorsan öl gitsın bea

işte en başından beri bu sorunun cevabını vermesi gereken sensin ve hala geri bana yöneltiyorsun, en başından beri sayende yerimizde sayıyoruz aynı soru kaç kere tekrarlanmasına rağmen cevabın yok, madem cevabın yok kapa konuyu işte neden uzatıyorsun, Zekanın düşünerek yeni şeyler üretebileceğini düşünmüyorsan boşa yaşıyoruz desene...

Sitelerde Paylaş

Kardesim inandiginiz olmayan uydurulmus tanri allah her konuda raconu kesmis ve kalin cizgilerle belirlemis. Neden onun söylediklerine itibar etmiyorsunuz bende bunu anlamiyorum.

Kafaniza göre isinize geldigi gibi evirip cevirip calkalamaktan bask bir sey yapmamaktasiniz.

Ya kuranin yazdiklarina harfiyen uyup onlari savunacaksiniz ya da "bu kitapa inanmiyoruz ici sacma sapan zirvalarla doludur biz baska bir tanriya inaniyoruz" diyeceksiniz.

Kuranin savunulacak bir tarafi bir ayeti var mi?

Yok...

Eeee neden yirtinip duruyorsunuz?

Müslümanlari utandirmaktan baska bir seye yaruyor mu?

Yok.!

Kurani ne kadar cok okursaniz allahin peygamberlerin olmadigini göreceksiniz...

...kurani okumaya cok cok okumaya devam edin.

Binlerce cahil cühelanin kendi cikarlari icin yazdiklari kurani iyi okumanizi öneriyorum.

Okumakla arastirmakla bir kaybinizin olmayacagini hatta kazancinizin olacagini düsünüyorum.

Okumaya devam edin, bikmadan usanmadan.!

Kuranin icinde yazilanlari iyice ögrendikten sonra gecin karsima tartisilalim.

Inanilan dinin kitabin icinde neler oldugunu bilmeden ortaya cikan pehlivanlarin kisbetleri yirtik oldugu icin meydandandan cabuk ve kös kös süklúm püklüm ayriliyorlar.

Manda derisinden yapilan kisbet en saglam olanidir.

Ha gayret pehlivanlar.

tarihinde cigi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bu medcezirle işimiz zor anlasılan abı elektrik olmasaydı bılgısayar olurmuydu yok olmazdı dıyceksın demekkı bilgisayarın var olması ıcın bir şeylerınalt yapı hazırlaması gerekıyordu. peki bır tek rabbın varken kötulugun olmasını hazırlayan seyelr rabbın kımden ögrendı kendınden mı acaba

Sitelerde Paylaş

toprak olacagım yani YOK olacagım diyorsun!

O ZAMAN SUANDA NEDEN YASIYORSUN?

MADEM ENiNDE SONUNDA YOK OLACAKSIN NE DiYE VAR OLASINKi?

tesadüfen oldum diyorsun!

simdi dogum tarihin 1985 ölüm tarihinde 2050 diyelim!!!

senin bu zaman içinde yasamanın anlamı ne? (1985 - 2050)

1985ten önce YOKTUN! 2050den sonrada OLMAYACAKSIN!

neden yokluktan varlıga geldin? zaten yoktun öldükten sonrada yok olacaksın!

NEDEN VARSIN?

Neden mi kend,mi öldürmüyorum. Ben hayatımı düşündüğüm gibi yaşamaya çalışıyorum. Ölümden sonra hayatın olmaması bir insanın amaçsız olduğu anlamına gelmez. Benim bir amacım var örneğin. !985'ten önce başka bir haldeydim(hallerdeydim desek daha doğru olur).

Yaşamanın anlamı sana göre tapmaksa git(Sınavı geçmek'tir teistlerin amacı o yüzden tapmak dedim) tap burda salak salak sorular sorma.

Sitelerde Paylaş

Kardesim inandiginiz olmayan uydurulmus tanri allah her konuda raconu kesmis ve kalin cizgilerle belirlemis. Neden Manda derisinden yapilan kisbet en saglam olanidir.

Ha gayret pehlivanlar.

Kisbeti manda derisinden saglam olan múslüman bir pehlivan var mi?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...