Jump to content

Teistlerin, Deistlerin, Agnostiklerin ve diğer tüm dogmaların peşinde koştuğu tanrıya davet.

Recommended Posts

Teistlerin, Deistlerin, Panteist, Panenteist, Agnostiklerin ve diğer tüm dogmaların peşinde koştuğu tanrıyı 12 Ocak 2011Çarşamba Günü, GMT saatiyle saat 19:00'da bu başlığa davet ediyorum.

Randevusuna zamanında gelerek kendisini göstermesi durumunda şahsen kendi adıma onun varlığını kabul edeceğimi açıkça beyan ederim.

Randevuya gelmemesi durumunda Tüm Teistlere, Deistlere, Panteistlere, Panenteistlere, Agnostiklere ve diğer tüm dogmalara mensup kişilere tanrı iddiasının 12 Ocak 2011Çarşamba Günü, GMT saatiyle saat 20:00'da (1 saat gecikme payı) sonsuza kadar yok sayılacağını ilan ediyorum.

Her çeşit türevleriyle her türlü tanrı iddiası veya şüphesi taşıyan tüm insanların randevu saatini iddia ettikleri tanrıya her türlü dua veya tapınma şekliyle haber vermelerini kendilerinden bilhassa rica ediyorum.

Oyun Başlasın!

Sitelerde Paylaş
  • İleti 59
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Hangi dinin tanrısı gelirse

Onun adına tövbe edip

Geri kalan ömrümde uğruna ibadet edicem.

İsterseniz yalvarın allahım ne olur gel rezil etme bizi diye isterseniz hakettigi şekilde çağırın gel kuçu kuçu diye.

Bir mesaj daha yollayın hatta 4 kutsal kitabıda tuvalette kullandım yalvarın gelip bana ceza vermesi için...

Sitelerde Paylaş

Bir agnostik olarak şunu söyleyebilirm ki herhangi bir tanrının peşinde koşmuyoruz. Agnostikleri, gidip teistler ve cahill deistlerle beraber anman zaten başlı başına senin cahilliğin.

Agnostikleri agnostik yapan şeyin ne olduğunu anladığında bir adım daha gelişmiş olacaksın.

Bilinemez demek işin maskesi.

Agnostisizm esasında ihtimal vermekten başka bir şey değildir.

Sitelerde Paylaş

Agnostikleri agnostik yapan şeyin ne olduğunu anladığında bir adım daha gelişmiş olacaksın.

Bilinemez demek işin maskesi.

Agnostisizm esasında ihtimal vermekten başka bir şey değildir.

inevitablen yada mikonun açtığı başlıklar gibi saçma sapan bi başlık açmışsın zaten, bu da senin kaliteni ortaya koyuyor.

ikincisi, agnostiklik hakkında yüzeysel bilgin olduğu çok açık,senden ateist bakış olmaz,olsa olsa at gözlüğyle bakış olur.

Sitelerde Paylaş

inevitablen yada mikonun açtığı başlıklar gibi saçma sapan bi başlık açmışsın zaten, bu da senin kaliteni ortaya koyuyor.

ikincisi, agnostiklik hakkında yüzeysel bilgin olduğu çok açık,senden ateist bakış olmaz,olsa olsa at gözlüğyle bakış olur.

Ne bakışı olursa olsun agnostik bakıştan iyidir :)

İhtimallerin ve bilinemezlik masken seni her durumda sarhoş yapıyor.

Senle konuşmam bile bir akıllının deliyle muhatap olması gibi bir lütuftur.

Bu gezegendeki tek aklı başında ateistlerdir.Her ne şekilde olursa olsunlar.

Buradakiler sizlere sırf teistlerle mücadele anlamında fazla yüz verip kendinizi aklı başında hissetmenizi sağlamışlar.

Sana bir müjde.

Sen aklı başında değilsin...

Deliliğin doğruluğuna ihtimal veren hasta algılı homo sapienslerden birisin sadece.

Sitelerde Paylaş

Ne bakışı olursa olsun agnostik bakıştan iyidir :)

İhtimallerin ve bilinemezlik masken seni her durumda sarhoş yapıyor.

Senle konuşmam bile bir akıllının deliyle muhatap olması gibi bir lütuftur.

Bu gezegendeki tek aklı başında ateistlerdir.Her ne şekilde olursa olsunlar.

Buradakiler sizlere sırf teistlerle mücadele anlamında fazla yüz verip kendinizi aklı başında hissetmenizi sağlamışlar.

Sana bir müjde.

Sen aklı başında değilsin...

Deliliğin doğruluğuna ihtimal veren hasta algılı homo sapienslerden birisin sadece.

ateistçilik oynayan yaşı küçük biri olduğunu sanıyorum. Gerçek bir ateist, agnostikleri bu kadar hafife almaz. Biraz daha büyü, ondan sonra diğer insanların fikirleriyle alay et. Bu sitede Bertrand Russell gibi agnostiklere nasıl herkesin saygısı olduğunu bilmeden konuşuyosun işte. Belki onun kim olduğunu bile bilmiyosundur ya neyse:D

Sitelerde Paylaş

ateistçilik oynayan yaşı küçük biri olduğunu sanıyorum. Gerçek bir ateist, agnostikleri bu kadar hafife almaz. Biraz daha büyü, ondan sonra diğer insanların fikirleriyle alay et. Bu sitede Bertrand Russell gibi agnostiklere nasıl herkesin saygısı olduğunu bilmeden konuşuyosun işte. Belki onun kim olduğunu bile bilmiyosundur ya neyse:D

Bak işte...

Bu tür yalan yanlış ürünler türetebiliyorsun.

Bu sayede verilerle değil de içindeki o ihtimal ve bilinmezlik kutusunda tuttuğun inançlarla hareket etme potansiyelin olduğunu kanıtladın.

Bir şey daha var.

Bir müslümanın yazısından farkı olmamış.

Müslümanınkinde muhammed oluyor, senin yazıda da Bertrand Russel var.

Ben yanılmam arkadaşım.

Ateistlerden kalanının böyle saçmalıkları üretme potansiyeli her zaman var.

Buradaki ılımlı grup sizleri ayrı kefede tutsa da ben sizi bir müslümandan veya bir hindudan ya da toteme tapan afrika yerlisinden ayrı tutmam.

Bu tutumumun doğruluğunu da her şartta ispatlarım..

Aynen yukarıdaki yazında olduğu gibi. :) (Baştan sona bir okusana yazdıklarını, ve bana bir radikal müslümandan farkını göster) :D

Sitelerde Paylaş

Bak işte...

Bu tür yalan yanlış ürünler türetebiliyorsun.

Bu sayede verilerle değil de içindeki o ihtimal ve bilinmezlik kutusunda tuttuğun inançlarla hareket etme potansiyelin olduğunu kanıtladın.

Bir şey daha var.

Bir müslümanın yazısından farkı olmamış.

Müslümanınkinde muhammed oluyor, senin yazıda da Bertrand Russel var.

Ben yanılmam arkadaşım.

Ateistlerden kalanının böyle saçmalıkları üretme potansiyeli her zaman var.

Buradaki ılımlı grup sizleri ayrı kefede tutsa da ben sizi bir müslümandan veya bir hindudan ya da toteme tapan afrika yerlisinden ayrı tutmam.

Bu tutumumun doğruluğunu da her şartta ispatlarım..

Aynen yukarıdaki yazında olduğu gibi. :) (Baştan sona bir okusana yazdıklarını, ve bana bir radikal müslümandan farkını göster) :D

müslümanlardan farkımı mı arıyosun? hiç bir ateist gidip muhammedin fikirlerinden alıntı yapmaz ama russell gibi bir filozofdan alıntı yapar ki bu sitede de defalarca olmuştur. Ayrıca Russell en ünlülerden biri olduğu için sadece örnekti. Onu peygamber mertebesine yükselttiğimden değil. Bunu bile anlayamayacak durumdasın. Dediğim gibi, büyü de gel,kemik yaşı olarak olmasa da akıl yaşı olarak.

Sitelerde Paylaş

müslümanlardan farkımı mı arıyosun? hiç bir ateist gidip muhammedin fikirlerinden alıntı yapmaz ama russell gibi bir filozofdan alıntı yapar ki bu sitede de defalarca olmuştur. Ayrıca Russell en ünlülerden biri olduğu için sadece örnekti. Onu peygamber mertebesine yükselttiğimden değil. Bunu bile anlayamayacak durumdasın. Dediğim gibi, büyü de gel,kemik yaşı olarak olmasa da akıl yaşı olarak.

Tam olarak ne kadar büyüyeyim?

Şu anda kaç yaşındayım?

Büyümem gereken konular neler?

Kemik yaşım kaç?

Nasıl bir çalışma yaptın da tespit ettin?

Dediğim gibi, hepinizde var bu potansiyel.

Ancak ateist olmak lazım aklı başında olmak için.

Umarım bir gün götünden korkmayı bırakır da doğruya ulaşabilirsin (ama ben sana %1 bir şans veriyorum-belki sprint yapıp son ayakta birinci gelebilirsin ama)

Sitelerde Paylaş

Tam olarak ne kadar büyüyeyim?

Şu anda kaç yaşındayım?

Büyümem gereken konular neler?

Kemik yaşım kaç?

Nasıl bir çalışma yaptın da tespit ettin?

Dediğim gibi, hepinizde var bu potansiyel.

Ancak ateist olmak lazım aklı başında olmak için.

Umarım bir gün götünden korkmayı bırakır da doğruya ulaşabilirsin (ama ben sana %1 bir şans veriyorum-belki sprint yapıp son ayakta birinci gelebilirsin ama)

söylediğim şeylerden sadece zeka yaşının geri olmadığına cevap vermişsin çünkü diğerlerine verecek cevabın bile yok. İkincisi, agnostikliğin göt korkusuya alakası olmadığnı bilmiyorsun bile. Kusura bakma ama gerçekten ya çok salaksın yada hiç bir şey bilmeyen bir özentisin. Senin gibi birisine daha fazla da cevap vermiyeceğim. Bildiğin konularda başlık açarsan rezil olmazsın. Senden daha eski biri olarak bu da benden sana tavsiye.

Sitelerde Paylaş

söylediğim şeylerden sadece zeka yaşının geri olmadığına cevap vermişsin çünkü diğerlerine verecek cevabın bile yok. İkincisi, agnostikliğin göt korkusuya alakası olmadığnı bilmiyorsun bile. Kusura bakma ama gerçekten ya çok salaksın yada hiç bir şey bilmeyen bir özentisin. Senin gibi birisine daha fazla da cevap vermiyeceğim. Bildiğin konularda başlık açarsan rezil olmazsın. Senden daha eski biri olarak bu da benden sana tavsiye.

Burada ne yazarsam yazayım agnostisizm lehine olmadıkça senin bozuk plak sesi çıkarman devam eder.

Bu zaten başlı başına sorunun sende olduğunu kanıtlamaya yeter.

Burada benim bir şey bilmem, bilmemem, cevap vermem veya vermemem değil konu.

Konu benim ne bildiğimi, cevabımın kalitesini, algımın doğruluğunu yanlışlığını senin değerlendirmeye tabi tutman.

Ve bu değerlendirme sonucunda da karar vermendir.

O halde bu çizilen tablo bir kez daha seni işaret ediyor.

Çünkü hangi ateiste sorarsan sor (gelecekte de bu soruyu psikiyatristlere sorabilirsin ama henüz daha toplumun baskısı yüzünden bilimsel olarak bu rahatsızlıkları tescilleyemediler, ama gelecekte) "İlkel insanın bulduğu ve yıllar boyunca sayılarını ve özelliklerini değiştirerek çeşitli roller atadığı tanrı yanılgısına bilmek insan algısının ve kapasitesinin dışındadır" diyenler normal midir anormal midir?

Sana bunu her ateist (yani katışıksız gerçeklik algısına sahip birey) anormal olarak tanımlayacaktır. Gelecekte de senin bu düşüncen nasıl insan kurban etmeyi günümüzde uygulamaya kalkanlar tereddütsüz rahatsız olarak tescilleniyorsa, aynen o şekilde rahatsızlık olarak tescillenecektir.

Ben neyi bildiğimi, neyi nasıl algıladığımı, ve en önemlisi de neyi bilmediğimi çok iyi biliyorum.

Bu bildiklerimden birisi de agnostiklerin algısı bozuklar sınıfından oldukları ve teistlerle aynı virüse sahip rahatsızlar olduklarıdır.

Yazarak bana hizmet ettiğini göremeyecek kadar müptela olman da senin algının bozukluğunu tescilliyor.

Senin eski olman deliliğin antika eşya gibi zaman geçtikçe değerlenmesi anlamına gelmez.

Delilik hep deliliktir.

Silkin ve kurtar kendini...

Kişisel dalaşma da yaratma...

Ben ardını son derece geçerli argümanlarla doldurduğum bir dayanak noktasını baz alıyorum.

Sense esaret altındaki algını ve aklını.

Ne şartta olursa olursa olsun kazanan zaten belli :)

Mağara adamının ortaya attığı fikre bilmek imkansızdır diyen ben değilim ki, sensin.

Ve bu sen olduğun sürece de sen hep akıl mahallesinin delisi olmaya mahkumsun.

Sitelerde Paylaş

Tanrı gelmez, gelirse ona Tanrı denmez...

Evet tanrı fikri tüm gücünü buradan alır.

Tanrı gelmez.

Tanrının varlığına dair delil bulamayız.

Tanrıyı anlayamayız...

Tanrı o yüzden gelmez dimi.

Bir agnostik olarak şunu söyleyebilirm ki herhangi bir tanrının peşinde koşmuyoruz. Agnostikleri, gidip teistler ve cahill deistlerle beraber anman zaten başlı başına senin cahilliğin.

Cahillikten bahsedene bak sen.

Agnostik dediğinin deistten ne üstünlügü var mesela ?

Deist tanrı vardır diyor.

Agnostik olabilir diyor olmayabilirde diyor.

Sizi onlardan üstün kılan bilemiceğimizi söylemenizmi ?

Felsefeniz geregi ne kadar uydurma şey var kabul etmeniz gerekir.

Misal sen doğmadan önce ruhun Homo gergedanus tarafından yaratıldı seni yıllarca düzüp hafızanı silip dünyaya yolladı desem.

Böyle birşey oldugunu yada olmadıgını bilemeyiz demen gerekir felsefen geregi.

Bu boş değersiz görüşünü ne diye yüceltiyorsun ?

ateistçilik oynayan yaşı küçük biri olduğunu sanıyorum.

Sanıyorsun , tüm yapabildigin sanmak. Bilmediğin şeyler hakkında yorum üretmek. Bilimsel anlamda gerçeliligi olmayan önermeler.

Gerçek bir ateist, agnostikleri bu kadar hafife almaz.

Gerçek bir ateist saçmalığın her türlüsüne karşıdır.

Sen rushhel hayranı kişilik oluşturamamış bocalayan bir insansın.

İnsanlar benim görüşlerimi söylüyor düşünüyor demiyorsun.

Rushellin düşünclerini söylüyor. Ben bi bok bilmiyorum sizinle konuşcak seviyede değilim ama gördüm bazı ateistler rushellden alıntı yapmış demekki agnostizm güzel bi görüş diyorsun.

Bu konuşmayı bi sidik yarışı olarak görüyorsun. Düşüncelerinide öyle halbuki sidik yarışını bırakıp gerçeklere yönelmen gerekiyor. Başkası olma kendin ol. Toparlan azıcık düşüncelerinide toparla karar ver tanrı varmı yokmu.

Sitelerde Paylaş

Teistlerin, Deistlerin, Panteist, Panenteist, Agnostiklerin ve diğer tüm dogmaların peşinde koştuğu tanrıyı 12 Ocak 2011Çarşamba Günü, GMT saatiyle saat 19:00'da bu başlığa davet ediyorum.

Randevusuna zamanında gelerek kendisini göstermesi durumunda şahsen kendi adıma onun varlığını kabul edeceğimi açıkça beyan ederim.

Randevuya gelmemesi durumunda Tüm Teistlere, Deistlere, Panteistlere, Panenteistlere, Agnostiklere ve diğer tüm dogmalara mensup kişilere tanrı iddiasının 12 Ocak 2011Çarşamba Günü, GMT saatiyle saat 20:00'da (1 saat gecikme payı) sonsuza kadar yok sayılacağını ilan ediyorum.

Her çeşit türevleriyle her türlü tanrı iddiası veya şüphesi taşıyan tüm insanların randevu saatini iddia ettikleri tanrıya her türlü dua veya tapınma şekliyle haber vermelerini kendilerinden bilhassa rica ediyorum.

Oyun Başlasın!

İyi de burada bir sorun var..

Sen yok edene kadar bir Tanrı'nın var olabileceğini farzediyorsun.

Şu anda sen en fazla agnostiksin.

Bir ateist Tanrı'yı hiçbir zaman davet etmez.

Olmadığını bilir çünkü..

Zaten ateist olmasının nedeni de o değil midir?

Sitelerde Paylaş

İyi de burada bir sorun var..

Sen yok edene kadar bir Tanrı'nın var olabileceğini farzediyorsun.

Şu anda sen en fazla agnostiksin.

Bir ateist Tanrı'yı hiçbir zaman davet etmez.

Olmadığını bilir çünkü..

Zaten ateist olmasının nedeni de o değil midir?

Bir insan neden bir iddiada bulunur ?

Kesinliğini bildiği için.

Örnegin ben senle iddiaya girebilirim.

Homo gergedanus diye birşey gelmicek bu foruma.

Bu iddianın üstüne bütün varlıgımı yatırırım.

Çünkü Homo gergedanus diye birşey olmadğını biliyorum.

Ateist bakış tanrı gibi birşeyin olmadığını bildiği için davet edebiliyor.

Hacı yaşlanıyorsun artık.

Sözel olayları kavrama gücünde azalmalar görülüyor.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...