Jump to content

Gelecekte ne olacak bu ülkenin hali ?

Recommended Posts

Bildiğiniz üzere X Partisinin zulümleri altındayız.

Bize dudak uçuklatan kısıtlamalar getiriyorlar, akla hayale gelmedik kanunlar ve yükümlülükler getiriyorlar.

Bu zulümler son bulacak mı bir gün sizce ?

Din üzerinden kandırmaca yapanların foyaları halkın her ne kadar gözüne sokulsada, bu gözlerdeki perde kalkacak mı bir gün ?

Kalkınca tekrardan toparlanabilecek miyiz ?

Herşeyimizi sattık, özelleştirdik. Tekrardan hiçbir minnet altında kalmaksızın sürdürebilecek miyiz bu devleti yaşatmayı ?

Yoksa savaşlar mı vermek zorunda kalacağız ?

Bu kadar din üzerinden beyni yıkanmışları düzeltebilecek miyiz topluma yararlı olacak bireyler olarak ?

Çünkü din üretkenliği değil mallara konmayı emreden bir din. Biz de hazırdan işi götürmeye

alıştık. Hepimiz az buz da olsa bu yoldayız ve bizi de etki alanına aldı. Çok zarar gördük inanın

bana dostlar bu insanlardan .

Ve aklınıza gelebilecek her türlü görüşü burada paylaşınız lütfen.

Saygılarımla

tarihinde Zerdüşt tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 65
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Niye AKP diyemedin Zerdüşt? X partisi deyince de anlaşılıyor tabii de, bu rezilleri açık açık yazmada bir sakınca yok.

Bunlar daha epeyce bir süre tepemizde. Şu kalan altı ayda iyice örgütlenip çalışmazsak kesin olarak tepemizde.

Okulları haremlik selamlık yapma çalışmalarına da başladılar artık.

Millet dinle uyusun, bu hırsızlar padişahlık kurup keyfine baksın.

Laf olsun diye padişahlık değil ama.. Basbayağı padişahlık. Adamlar tarihin ilk din araştırmasını yapacaklar. Laiklik ne kadar gitsin, sınırlar ne kadar zorlansın, sapık baskı nereye kadar ilerlesin..

Önümüzdeki seçimleri de alırlarsa ki muhtemelen alacaklar, anayasayı tam da istedikleri gibi değiştirecekler. Biz bile şaşırıp "yuh" diyeceğiz cür'etlerine.

Ondan sonra yapacak tek şey kalıyor, o da askeri bir darbe. Asker masker kaldıysa tabii.

AKP'nin anayasa değişikliği, resmi bir şeriat darbesi sayılacak çünkü.

Ondan sonra sar başa..

Sitelerde Paylaş

söylenecek söz bırakmamışsınız. Sonuna kadar haklısınız sayın IFeelGood.

Şimdi açılım yapardım ama müstehcen olurdu . (A).(K). (P)artisi diye cuk otururdu.

evet özellikle de rezilliklerini en iyi Cumhuriyet gazetesi yazıyor bunların.

Elazığ'da da belediye başkanı mıdır bilmiyorum tüm gazeteleri toplatıyormuş orada Cumhuriyet'in.

Okurları tepkiyle karşı çıkmış.

Artık iyice cılkı çıkmaya başladı ve kendilerinin eylemleri; alaya alındıklarından daha da bi trajikomik olmaya başladı.

Ne zaman ardı arkası kesilecek biz de sizin gibi merakla izliyoruz. Umarız Pante arkadaşımızın açtığı başlıktaki cephelenme eylemi başarıyla yürürlüğe girer ve devam eder.

Sitelerde Paylaş

Bildiğiniz üzere X Partisinin zulümleri altındayız.

Bize dudak uçuklatan kısıtlamalar getiriyorlar, akla hayale gelmedik kanunlar ve yükümlülükler getiriyorlar.

Bu zulümler son bulacak mı bir gün sizce ?

Din üzerinden kandırmaca yapanların foyaları halkın her ne kadar gözüne sokulsada, bu gözlerdeki perde kalkacak mı bir gün ?

Kalkınca tekrardan toparlanabilecek miyiz ?

Herşeyimizi sattık, özelleştirdik. Tekrardan hiçbir minnet altında kalmaksızın sürdürebilecek miyiz bu devleti yaşatmayı ?

Yoksa savaşlar mı vermek zorunda kalacağız ?

Bu kadar din üzerinden beyni yıkanmışları düzeltebilecek miyiz topluma yararlı olacak bireyler olarak ?

Çünkü din üretkenliği değil mallara konmayı emreden bir din. Biz de hazırdan işi götürmeye

alıştık. Hepimiz az buz da olsa bu yoldayız ve bizi de etki alanına aldı. Çok zarar gördük inanın

bana dostlar bu insanlardan .

Ve aklınıza gelebilecek her türlü görüşü burada paylaşınız lütfen.

Saygılarımla

Bildiğim kadarıyla en iyi ekonomik verilere sahip Türk hükümeti AKP.

Bu bir gerçek..

Ne kadar iğrençti durmadan ekonomik krizler, yüksek enflasyonlar...

Ne kadar iğrençti..

Sizler sormak istemiyormusunuz..

Tamam laiklik, falan ama neden bukadar iğrenç ekonominiz var..Soymanın bile bir insafı olur. Sizinki resmen şerefsizlik demek istemiyormusunuz.

Büyük bir ideolajik kalkanlarla kurumları halka kapatıp..

Soygunlar yapan, beceriksizlikler yapan, rüşvetcilik yapan, sorgusuz sualsiz yaşayan geçmişin yalancılarını sorgulayın birde..

Çok ama çok kötüydünüz hatta iğrençtiniz diye söyleyin..

Bu ülkede karaborsacılar, tefeciler, yüksek enflasyondan nemalananlar, kaçakcılar, krizlerden paylananlar, torpilciler, rüşvetciler , rekabetten korktukları için yerlimalcılar yani millete geçirenler devletin gücünüde kullanıp hep ideolojik kalkanları kullandılar...

Bu pislikleri yapanları sorgulayın önce..

Dinciler arındırırsa biraz olsun bu tür pisliklerden milleti tabiki artı puanlar dincilerin hanesine yazılır.

Sitelerde Paylaş

Laik kadrolar bu ülkeyi iyi yönetemedi; bu bir gerçek.

Deniz hiç bitmeyecek sandılar. Devletin sofrasını, hep önlerinde kalacak gibi yağmalaladılar.

Rüşvet, yolsuzluk, hırsızlık düzenin altını çok hızlı oydu. Deniz çabuk bitti.

Sol alternatif olmaktan çıkınca, ortalık İslamcı kadrolara kaldı. Şimdilik iyi götürüyorlar.

Bir 20 yıl daha böyle gidecek gibi görünüyor.

Bunlarla yaşamaya alışalım derim. Daha fazla acı çekmemek için.

Sitelerde Paylaş

Bu bir gerçek..

Ne kadar iğrençti durmadan ekonomik krizler, yüksek enflasyonlar...

Ne kadar iğrençti..

Sizler sormak istemiyormusunuz..

Tamam laiklik, falan ama neden bukadar iğrenç ekonominiz var..Soymanın bile bir insafı olur. Sizinki resmen şerefsizlik demek istemiyormusunuz.

Büyük bir ideolajik kalkanlarla kurumları halka kapatıp..

Soygunlar yapan, beceriksizlikler yapan, rüşvetcilik yapan, sorgusuz sualsiz yaşayan geçmişin yalancılarını sorgulayın birde..

Çok ama çok kötüydünüz hatta iğrençtiniz diye söyleyin..

Bu ülkede karaborsacılar, tefeciler, yüksek enflasyondan nemalananlar, kaçakcılar, krizlerden paylananlar, torpilciler, rüşvetciler , rekabetten korktukları için yerlimalcılar yani millete geçirenler devletin gücünüde kullanıp hep ideolojik kalkanları kullandılar...

Bu pislikleri yapanları sorgulayın önce..

Dinciler arındırırsa biraz olsun bu tür pisliklerden milleti tabiki artı puanlar dincilerin hanesine yazılır.

Mazur görün ama dediklerinizi defalarca okumama rağmen bir anlam bütünlüğü kuramadım kafamda.

Saatte geç oldu ondan olabilir. :)

Ekonomimiz yükselse de halkın cebine ne giriyor vatandaş ?

Kapitalizmin yalakası olmuş iktidar.

Cepleri dolduruyorsa zenginler dolduruyor, halkımızın çoğu acı çekiyor.

İşin trajikomik tarafı da övgülere devam ediliyor, bir kaç torba kömüre razı gelecek kadar ezildi insanlar karakter olarak.

Her ne olursa olsun bu kadar batağa girmemiştik hiçbir zaman.

Her zaman mutsuzluk olur elbet, toplumlarda rejimler insan(lar)ın refahı ve mutluluğu sağlanmaya yöneliktir olur ama insan yine de kendi mutluluğunu kendi sağlamalıdır her zaman. Bu kadar özele hiçbir rejim yetişemez ve bu kadar özeli yine hiçbiri kapsayamaz

Sitelerde Paylaş

Laik kadrolar bu ülkeyi iyi yönetemedi; bu bir gerçek.

Deniz hiç bitmeyecek sandılar. Devletin sofrasını, hep önlerinde kalacak gibi yağmalaladılar.

Rüşvet, yolsuzluk, hırsızlık düzenin altını çok hızlı oydu. Deniz çabuk bitti.

Sol alternatif olmaktan çıkınca, ortalık İslamcı kadrolara kaldı. Şimdilik iyi götürüyorlar.

Bir 20 yıl daha böyle gidecek gibi görünüyor.

Bunlarla yaşamaya alışalım derim. Daha fazla acı çekmemek için.

Tamam işte..

Bu günkü dincilerin başarısını burda arayacaksın...

Yani laik kadroların anormal başarısızlıklarında, yanlışlarında, beceriksizliklerinde ve kötü niyetlerinde arayacaksın.

Hemen herşeyleri ile çok kötü ve başarısızdılar..

En başta başarılı olacaksın..

Sitelerde Paylaş

Ne kadar ilginçsiniz.

Hani müslümanların bazı şeyleri anlamaları mümkün değil diyorsunuz ya, sizlerde aynı öylesiniz işte.

Bir de nolur şu sattılar zırvalarını bırakın artık. Devlet kendine külfet, halkına külfet olan kurumların yükünden kurtuldu sadece.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

Ne kadar ilginçsiniz.

Hani müslümanların bazı şeyleri anlamaları mümkün değil diyorsunuz ya, sizlerde aynı öylesiniz işte.

Bir de nolur şu sattılar zırvalarını bırakın artık. Devlet kendine külfet, halkına külfet olan kurumların yükünden kurtuldu sadece.

Sevgiler.

ben seni iyi biri biliyordum ama bu kadarına da pes.

hani şöyle olur ya .

''ya kardeşim tamam ortalığı batırıyorlar ama var mı iyisi'' desen.

ona lafım yok demeyeceğim ama en azından vicdanlı izlenimini gösteriyor olurdun.

sen az değilmişsin. bizden akıllı çıktın be . :)

çok uyanık ve zekisin. tebrikler.

Sitelerde Paylaş

Ne kadar ilginçsiniz.

Sevgiler.

bana söyleyebilir misiniz, sanattan hoşlanır mısınız ? sanatla ilgilenmeyi, takip etmeyi en azından..

bir başbakan ''yıkın şu ucubeyi'' dese bir heykel için ne düşürdünüz ki dedi zaten.

yakınında birinin türbesi varmış ona ayıp olurmuş. PUT ya sonuçta günah olur.

Sitelerde Paylaş
sen az değilmişsin. bizden akıllı çıktın be . :)

Şüpheniz mi vardı ki :)

çok uyanık ve zekisin. tebrikler.

Teşekkür ederim ama kendi elimde olan bir şey değil bu sanıyorum :)

Kuzum bu Avrupa'dan bir haberiniz var mı? Oralarda nasıldır bu özelleştirme işleri.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

Şüpheniz mi vardı ki :)

Kuzum bu Avrupa'dan bir haberiniz var mı? Oralarda nasıldır bu özelleştirme işleri.

Sevgiler.

sen bana söyler misin ?

avrupaya biz hortlasak yetişemeyiz bu gidişle, bizi bir tutan cumhuriyet.

dağılınca görürsün sen çok pollyanacısın ya da fazla pozitif görüyorsun ki sana zarar veriyor.

herkese bu kadar arkanı dayıyor musun ?

babana bile dayama, seni yarı yolda bırakabilir.

keşke bilimde ilerlesek bari ama şu an çok zulüm var ve sen bana tutmuş hoşuma gidiyor diyorsun.

sen bu cumhuriyeti kurtarırsak nasıl yüzümüze bakacaksın ?

vicdanımı sızlatıyor sizin gibiler.

Sitelerde Paylaş

Sevgiler.

avrupa özelleştirme yaparken halkı düşünür biraz,

türk telekom özelleşti, tekel oldu

tüpraş, tekel oldu

iddaa, tekel oldu (oranlar ortada)

araç muayene istasyonları , tekel oldu vb.....

araç muayene istasyonuna örnek vereyim, avrupada çoğu devlette özel ama bizim gibi deil, en az 3-4 tane firmaya lisans hakkı veriyorlar. rekabet oluşturuyorlar ve fiyat-kalite olayı halka yarıyor.

bizde sadece 1 firma hizmet veriyor. kafasına göre fiyat belirliyor, yeterli şb. açmıyor,nasılsa gelecekler beklesinler sıralarda mantığı....

örnekler uzayabilir, internet fiyatları ortada, benzin fiyatları ortada....

özelleştirme karşı değilim , yapacaksa adam gibi yapsın, birazda halkı düşünsün.......

gelişmiş ülkelerde tekel teşvikiyle özelleştirme yapılmaz.....

Sitelerde Paylaş

bana söyleyebilir misiniz, sanattan hoşlanır mısınız ? sanatla ilgilenmeyi, takip etmeyi en azından..

bir başbakan ''yıkın şu ucubeyi'' dese bir heykel için ne düşürdünüz ki dedi zaten.

yakınında birinin türbesi varmış ona ayıp olurmuş. PUT ya sonuçta günah olur.

Evet, haberim var olaydan. O mekanı ve heykeli tam olarak görmeden ne desek boş olur, heykel de bitmemiş sanırım.

Yer konusunda türbeye yakın olmadığını okudum. Öyleyse Başbakan'ı haklı bulamam.

Evet, sanattan hoşlanırım ve Sanat benim için serbestliği ile, özgürlüğü ile güzel; kadınıyla, erkeğiyle.

Bir bütün olarak.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

Ekonomik sıkıntılar ya da dinle ilgili konulardan değil ben başka şeylerden Türkiyenin çok çekeceğini sanıyorum.

farklı ırkların kaynaştırılması geğil, iyice birbirinden ayrıştırılması var şu anda. gelecekte bir iç savaş beklentisi içindeyim.

Sitelerde Paylaş

Bu bir gerçek..

Belki genel bir tablo olarak böyle görülebilir.

Onun da sebepleri var.

Detaylara indiğinizde ise bu "en iyi veriler" olarak nitelediklerinizin "en kötü veriler" olduğunu görürüz.

Örneğin borçlanma.

Cumhuriyet tarihinin en büyük borçlanması bu hükümet zamanındadır.

Örneğin cari açık.

Yine Cumhuriyet tarihinin en büyük cari açığı bu hükümete aittir.

Genel tablonun iyiliğinin sebeplerine bir örnek vereyim.

Büyük bir araziniz var. Bu araziyi işlettiriyorsunuz.

Daha önce işletenlerin zamanında verimsizlikler yaşamışsınız. Yeterli ürün alamamış, kuraklık çekmiş, su-mazot--gübre-ilaç bulamamışsınız. Hastalık bulaştığı zaman olmuş, ürünlerin bir kısmı telef olmuş. Bir kısmını ise yolsuzluk yapıp çalmışlar. Sonuçta memnun kalmamışsınız.

Yeni işletmeciniz arı gibi çalışkan gözüküyor. Bol ürün alıyorsunuz. Su, mazot, gübre, ilaç gani. Gerçi size atıl tarlalarınızın bir kısmını, hantal dükkanlarınızın çoğunu sattırmış ve bu araziye yatırmış, bankalardan size borç aldırtmış ve bunları su-mazot-gübre-ilaç için kullanmış. Olsun, arazi şimdiye kadar ki en verimli dönemini yaşıyor ya, mühim olan o. Üstelik yemin-billah ediyor yolsuzluk yapmadığına. Birkaç suçlama oldu ama inceliyorlar, iftira olduğunu söylüyorlar. Yapmazlar herhalde, müslüman adamlar.

İşte bu örnekteki durumu yaşamaktayız. Ve bu arazinin sahibi ilerde nasıl aldatıldığını anlayıp şok olacaksa, biz de öyle olacağız.

Ve şerefsizliğin ne olduğunu o zaman daha farklı değerlendireceğiz.

Sitelerde Paylaş

Yalan! Palavra!

Bu ülkede hiçbir zaman takır takır işleyen bir sistem olmadı.

Bu ülkede hiçbir zaman güçlü bir sol alternatif de olmadı.

Arada bir Chp darbelerle, hileyle hurdayla işi yürüttü; ama millet hiçbir zaman solu -milliyetçi solu bile- seçmedi.

Türkiye'nin yapısı bozuktur.

Bu sorunların hepsi Türkiye'nin eğitim sisteminden kaynaklanmaktadır. Kasap, manav, tornacı adam milletvekili olursa ülkenin sonu da bu olur.

Önce siyasetten anlayan adam lazım. O koskoca mecliste siyasetten anlayan bir Allah'ın kulu var mıdır?

Eskiden asker kafasıyla ülke yönetilmeye çalışılırdı bir halt olmadı. Şimdi de beceriksizler.

Solcular ne yediler? Hiçbir şey. Çünkü yiyecek bir şey yoktu.

İsmet Paşa döneminde bile Türkiye rezil sefil acınası bir haldeydi. İkinci dünya savaşına katılmamasına rağmen Türkiye kadar sefalet çeken rezil bir ülke daha olmamıştır.

Sorun nerede biliyor musunuz?

Sorun sizde, sorun bizde.

Biz muhalefet etmesi gereken insanlar, konuşarak muhalefet etmeye çalışıyoruz. Entelektüel gevezeliğe bayılıyoruz. Millet de malı götürüyor.

Aslında hepimiz gerizekalıyız. Ben başka açıklamasını göremiyorum. Bizim hayatlarımız adına 550 öküz kararlar alıyor ve biz sesimizi yükseltip hesap sormuyoruz.

Nihayetinde hep düzülüyoruz, düzülmeye de devam edeceğiz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...