Jump to content

Kuran’ın Sütten Çıkmış Ak Kaşık Peygamberleri - 1 (İBRAHİM)

Recommended Posts

Yahudilerin kutsal kitabı Tevrat, olayları büyük bir dikkat ve özenle aktarır. Anlattığı öyküler bütünlük içindedir: başı, gelişmesi ve sonuçları bellidir. Olaylar birbirine zincirleme bağlıdır. Mümkün olduğu kadar tanıklar ve referanslar göstermeye çalışır. Hiç kimseye, hatta kendi peygamberlerine bile arka çıkmaz, torpil geçmez. O zamanın koşulları içinde ne kadar tarafsız ve objektif kalınabilecekse, o kadar tarafsız ve objektiftir. Kısacası Tevrat, bir ‘kutsal kitap’ için iyi bir örnek ve gerçek anlamda takdire değerdir.

Söylemeye hiç gerek yok ki Kuran, bu niteliklerin hiçbirine sahip değildir. Bütün derdi gücü, tam bir Arap zihniyetiyle Muhammed’i övmek, haklı çıkarmak ve günahsız göstermektir. Müthiş bir sorumsuzlukla, en basit gerçekleri bile tersyüz ederek aktarmakta hiçbir sakınca görmez.

Bunlardan birisi peygamberler konusudur. Muhammed dışında tamamı İsrailoğullarından olan peygamberler, Kuran’a göre günahsız olup hiçbir hata yapmamışlardır; hep en doğruyu, en haklıyı milim şaşmadan yerine getirmişlerdir. Elbette Muhammed de bunlardan biri olacaktır.

Halbuki Yahudiler Tevrat’ta, kendi ırkdaşları olan peygamberleri kıyasıya eleştirmişler, yaptığı hataları gözler önüne sermişler ve doğruya doğru, eğriye eğri deme çabası içinde olmuşlardır. Bunları aktarıyoruz. (Kuran’da boşuna aramaya kalkmayın, çünkü bulamazsınız.)

……………………………………………………………………………………

TEVRAT – 1. Bölüm: Yaratılış (12/10-20)

'Ülkedeki şiddetli kıtlık yüzünden Avram geçici bir süre için Mısır'a gitti. Mısır'a yaklaştıklarında karısı Saray'a, "Güzel bir kadın olduğunu biliyorum" dedi, "Olur ki Mısırlılar seni görüp, 'Bu onun karısı' diyerek beni öldürür, seni sağ bırakırlar. Lütfen, 'Onun kızkardeşiyim' de ki, senin hatırın için bana iyi davransınlar, canıma dokunmasınlar." Avram Mısır'a girince, Mısırlılar karısının çok güzel olduğunu farkettiler. Kadını gören firavunun adamları, güzelliğini firavuna övdüler. Kadın saraya alındı. Onun hatırı için firavun Avram'a iyi davrandı. Avram davar, sığır, erkek ve dişi eşek, erkek ve kadın köle, deve sahibi oldu. RAB Avram'ın karısı Saray yüzünden firavunla ev halkının başına korkunç felaketler getirdi. Firavun Avram'ı çağırtarak, "Nedir bana bu yaptığın?" dedi, "Neden Saray'ın karın olduğunu söylemedin? Niçin 'Saray kızkardeşimdir' diyerek onunla evlenmeme izin verdin? Al karını, git!" Firavun Avram için adamlarına buyruk verdi. Böylece Avram'la karısını sahip olduğu her şeyle birlikte gönderdiler.'

TEVRAT – 1. Bölüm: Yaratılış (20/1-18)

'İbrahim Mamre'den Negev'e göçerek Kadeş ve Sur kentlerinin arasına yerleşti. Sonra geçici bir süre Gerar'da kaldı. Karısı Sara için, "Bu kadın kızkardeşimdir" dedi. Bunun üzerine Gerar Kralı Avimelek adam gönderip Sara'yı getirtti. Ama Tanrı gece düşünde Avimelek'e görünerek, "Bu kadını aldığın için öleceksin" dedi, "Çünkü o evli bir kadın." Avimelek henüz Sara'ya dokunmamıştı. "Ya RAB" dedi, "Suçsuz bir ulusu mu yok edeceksin? İbrahim'in kendisi bana, 'Bu kadın kızkardeşimdir' demedi mi? Kadın da İbrahim için, 'O kardeşimdir' dedi. Ben temiz vicdanla, suçsuz ellerimle yaptım bunu." Tanrı, düşünde ona, "Bunu temiz vicdanla yaptığını biliyorum" diye yanıtladı, "Ben de seni bu yüzden bana karşı günah işlemekten alıkoydum, kadına dokunmana izin vermedim. Şimdi kadını kocasına geri ver. Çünkü o bir peygamberdir. Senin için dua eder, ölmezsin. Ama kadını geri vermezsen, sen de sana ait olan herkes de ölecek, bilesin." Avimelek sabah erkenden kalktı, bütün adamlarını çağırarak olup biteni anlattı. Adamlar dehşete düştü. Avimelek İbrahim'i çağırtarak, "Ne yaptın bize?" dedi, "Sana ne haksızlık ettim ki, beni ve krallığımı bu büyük günaha sürükledin? Bana bu yaptığın yapılacak iş değil." Sonra, "Amacın neydi, niçin yaptın bunu?" diye sordu. İbrahim, "Çünkü burada hiç Tanrı korkusu yok" diye yanıtladı, "Karım yüzünden beni öldürebilirler diye düşündüm. Üstelik, Sara gerçekten kızkardeşimdir. Babamız bir, annemiz ayrıdır. Onunla evlendim. Tanrı beni babamın evinden gurbete gönderdiği zaman karıma, 'Bana sevgini şöyle göstereceksin:Gideceğimiz her yerde kardeşin olduğumu söyle' dedim." Avimelek İbrahim'e karısı Sara'yı geri verdi. Bunun yanısıra ona davar, sığır, köleler, cariyeler de verdi. İbrahim'e, "İşte ülkem önünde, nereye istersen oraya yerleş" dedi. Sara'ya da, "Kardeşine bin parça gümüş veriyorum" dedi, "Yanındakilere karşı senin suçsuz olduğunu gösteren bir kanıttır bu. Herkes suçsuz olduğunu bilsin." İbrahim Tanrı'ya dua etti ve Tanrı Avimelek'le karısına, cariyelerine şifa verdi. Çocuk sahibi oldular. Çünkü İbrahim'in karısı Sara yüzünden RAB Avimelek'in evindeki kadınların hamile kalmasını engellemişti.'

tarihinde Satsuma54 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Üstelik, Sara gerçekten kızkardeşimdir. Babamız bir, annemiz ayrıdır. Onunla evlendim.

İbrahim burada yinemi yalan söylüyor acaba yoksa efsaneye göre sera babadan bir kızkardeşimi?

Bu konuyu araştırmak lazım İbrahim gerçekten kızkardeşi ile mi evli.

Sitelerde Paylaş

öncelikle herkese merhaba, ateist değilim iman eden biriyim.Bir çoğunun tersine iyi ki varsınız sizi ve yazılarınızı okudukça imanım dahada artıyor.Konuya gelirsek Satsuma54 arkadaşımız ya kuran'ı okumamış yada okuduğunu anlamamış.Aynı zamanda çelişkide var yazıda. Hem diyeceksinki "Kuran Arap zihniyetiyle yazılmış, Hz.Muhammedi övmek için yazılmış." Hemde "Muhammed dışında tamamı İsrailoğullarından olan peygamberler, Kurana göre günahsız olup hiçbir hata yapmamışlardır". Madem arap zihniyetiyle yazıldı ne diye çoğunun İsrailoğullarından olan peygamberler övülüyor güzel kardeşim bu ne yaman çelişkidir böyle.

Peygamberler tabiki senin benim gibi insanlar değildi.Onlar özel olarak seçilmiş ahlaklı,dürüst ve birçok erdeme sahip insanlardı.Zaten böyle olması gerekmiyormu ? örneğin bir hırsıza peygamberlik verilebilirmi ? kim sözüne inanır o zman. Dinlere yeryüzünde bu kadar inanan insan olurmuydu acaba.Bu nedenle tabiki onlar saf hatasız insanlardır bu peygamberliğin gereğidir. O övdüğün tevrat kimin kitabıdır yahudi bir tüccar josef'inmi ? nasıl olurda Allah'ın kitabında peygamberler eleştirilir.Bunun nedeni o zalim İsrailoğullarının tevratı değiştirmesinden kaynaklanıyor.

Sitelerde Paylaş

öncelikle herkese merhaba, ateist değilim iman eden biriyim.Bir çoğunun tersine iyi ki varsınız sizi ve yazılarınızı okudukça imanım dahada artıyor.Konuya gelirsek Satsuma54 arkadaşımız ya kuran'ı okumamış yada okuduğunu anlamamış.Aynı zamanda çelişkide var yazıda. Hem diyeceksinki "Kuran Arap zihniyetiyle yazılmış, Hz.Muhammedi övmek için yazılmış." Hemde "Muhammed dışında tamamı İsrailoğullarından olan peygamberler, Kuran’a göre günahsız olup hiçbir hata yapmamışlardır". Madem arap zihniyetiyle yazıldı ne diye çoğunun İsrailoğullarından olan peygamberler övülüyor güzel kardeşim bu ne yaman çelişkidir böyle.

Peygamberler tabiki senin benim gibi insanlar değildi.Onlar özel olarak seçilmiş ahlaklı,dürüst ve birçok erdeme sahip insanlardı.Zaten böyle olması gerekmiyormu ? örneğin bir hırsıza peygamberlik verilebilirmi ? kim sözüne inanır o zman. Dinlere yeryüzünde bu kadar inanan insan olurmuydu acaba.Bu nedenle tabiki onlar saf hatasız insanlardır bu peygamberliğin gereğidir. O övdüğün tevrat kimin kitabıdır yahudi bir tüccar josef'inmi ? nasıl olurda Allah'ın kitabında peygamberler eleştirilir.Bunun nedeni o zalim İsrailoğullarının tevratı değiştirmesinden kaynaklanıyor.

Senin özel olarak seçilmiş dediğin dürüst, ahlaklı Peygamberlerin hepsi vukaatlı insanlar, kimisi kendi kızlarıyla yatmış, kimisi kızkardeşiyle evlenmiş, kimisi çocuklarını birbiriyle evlendirmiş, kimisi 9 yaşındaki çocukla evlenmiş, kimisi gelini ile evlenmiş, kimisi komutanının karısını almış komutanıda en zorlu öleceği savaşa göndermiş, kimisi cinayetden aranan tipler.

Ohoo say say bitmez, Allahın seçtiği Peygamberlere bak, Peygamber değil mubarek criminal suçlu ve jigolo hepside.

Tevratın değiştirildiğini iddia ediyorsan orjinalini getirmelisin, nitekim Kurandaki yüzlerce ayet Tevrattan araklama. Madem değiştirildi neden Tevrattaki ayetleri Kurana sokuyorsunuz?

tarihinde BOSS tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Maide-43-Yanlarında içinde Allah'ın hükmü bulunan tevrat varken nasıl oluyor da seni hakem yapıyorlar, sonra bunun ardından verdiğin hükümden yüz çeviriyorlar? İşte onlar (kendi kitaplarına da, sana da) inanmış değillerdir.

Bu ve benzeri ayetlere bakarak Muhammed zamanında tevratın orjinal olmadığını söyleyemezsiniz. Eğer öyleyse orjinal tevrat ne zaman yok edildi?

Sitelerde Paylaş

Senin özel olarak seçilmiş dediğin dürüst, ahlaklı Peygamberlerin hepsi vukaatlı insanlar, kimisi kendi kızlarıyla yatmış, kimisi kızkardeşiyle evlenmiş, kimisi çocuklarını birbiriyle evlendirmiş, kimisi 9 yaşındaki çocukla evlenmiş, kimisi gelini ile evlenmiş, kimisi komutanının karısını almış komutanıda en zorlu öleceği savaşa göndermiş, kimisi cinayetden aranan tipler.

Ohoo say say bitmez, Allahın seçtiği Peygamberlere bak, Peygamber değil mubarek criminal suçlu ve jigolo hepside.

Tevratın değiştirildiğini iddia ediyorsan orjinalini getirmelisin, nitekim Kurandaki yüzlerce ayet Tevrattan araklama. Madem değiştirildi neden Tevrattaki ayetleri Kurana sokuyorsunuz?

********************************************************************************************************************

peygamberlere bu iddalarda bulunuyorsun ama hangi peygamberler bunlar isimleriyle yaz herşeyin bir açıklaması var tabiki sen görmek istediğin şekilde görüyorsun sadece.kanıtlarınla gelmeyi unutma ve kişi inançlarına saygılı olarak konuşmaya da dikkat et olur mu arkadaşım...

Sitelerde Paylaş

"Tevratın değiştirildiğini iddia ediyorsan orjinalini getirmelisin, nitekim Kurandaki yüzlerce ayet Tevrattan araklama. Madem değiştirildi neden Tevrattaki ayetleri Kurana sokuyorsunuz?"

boss arkadaşım araklama olayı falan yok anlamadığın şu bu kitapları indiren tek bir yaratıcı değilmi ? bu nedenle bazı kısımlarının benzer veya aynı olmasında nasıl bir çelişki görüyorsun hayret ediyorum vallahi.Kuranda açıkca söylüyor israiloğullarına haram kıldığı bazı şeyleri müslümanlara helal kıldığını. Bunuda sen şimdi ayrımcılık olarak nitelendirirsin kesin, onada şöyle bir örnekle cevap vereyim;sahabe sabah namazının dışında da geceleri uzunca vakitler ibadet ediyorlarmış bunun üzerine yüce Allah geceleri ibadet etmenin insanlar için zor olacağına ve bir süre sonra aksatmaya başalatabicekleri düşüncesiyle ayet indirerek geceleri ibadet etmeniz size farz değildir demiştir.

peygamberlerin kötü davranışlar olduğu kesin bilgisini tevratta dayanarakmı sölüyorsun. Bende sana Kurana dayanarak tevratın değiştirildiği söylüyorum.

Sitelerde Paylaş

********************************************************************************************************************

peygamberlere bu iddalarda bulunuyorsun ama hangi peygamberler bunlar isimleriyle yaz herşeyin bir açıklaması var tabiki sen görmek istediğin şekilde görüyorsun sadece.kanıtlarınla gelmeyi unutma ve kişi inançlarına saygılı olarak konuşmaya da dikkat et olur mu arkadaşım...

Merhaba yeni gelmişsin ayağının tozuyla bir ağırlayalım seni hoşgelmişsin. Girişte fazla hırpalamadılar umarım.

Bu tür konuların hepsi forumlarda tartışıldı, hepsi deşifre edildi, hangi Peygamberler olduğu da yazıldı, yazılmaya devam ediyor.

İstersen önce bir tur at forumlarda, hemen alacale lap diye soru sormaya yönelme, burada her konunun kendi başlığı ve kategorisi ile ilgili tartışmalar var.

Hadi bakim şu yandaki sandalye boş, oraya yerleşebilirsin :)

Sitelerde Paylaş

"Tevratın değiştirildiğini iddia ediyorsan orjinalini getirmelisin, nitekim Kurandaki yüzlerce ayet Tevrattan araklama. Madem değiştirildi neden Tevrattaki ayetleri Kurana sokuyorsunuz?"

boss arkadaşım araklama olayı falan yok anlamadığın şu bu kitapları indiren tek bir yaratıcı değilmi ? bu nedenle bazı kısımlarının benzer veya aynı olmasında nasıl bir çelişki görüyorsun hayret ediyorum vallahi.Kuranda açıkca söylüyor israiloğullarına haram kıldığı bazı şeyleri müslümanlara helal kıldığını. Bunuda sen şimdi ayrımcılık olarak nitelendirirsin kesin, onada şöyle bir örnekle cevap vereyim;sahabe sabah namazının dışında da geceleri uzunca vakitler ibadet ediyorlarmış bunun üzerine yüce Allah geceleri ibadet etmenin insanlar için zor olacağına ve bir süre sonra aksatmaya başalatabicekleri düşüncesiyle ayet indirerek geceleri ibadet etmeniz size farz değildir demiştir.

peygamberlerin kötü davranışlar olduğu kesin bilgisini tevratta dayanarakmı sölüyorsun. Bende sana Kurana dayanarak tevratın değiştirildiği söylüyorum.

Ne demiştik? Tevratın değiştirildiğini iddia ediyorsan orjinalini getireceksin.

Bu forumda herşey belgelerle kanıtlarla tartışılır, İslam forumları gibi öyle vaazlarla dayanaksız atmalarla tartışma yapmıyoruz.

Eğer elinde Tevratın veya İncilin orjinali yoksa değiştirildiklerini de iddia edemezsin. Bak yukarıda ayetde de verdik kendi kitabınızdan. Allahınız değiştirilmedi diyor siz değiştirildi diyorsunuz, lütfen dikkat edelim Allahınızı yalancı duruma düşürmeyin.

Sitelerde Paylaş

Ne demiştik? Tevratın değiştirildiğini iddia ediyorsan orjinalini getireceksin.

Bu forumda herşey belgelerle kanıtlarla tartışılır, İslam forumları gibi öyle vaazlarla dayanaksız atmalarla tartışma yapmıyoruz.

Eğer elinde Tevratın veya İncilin orjinali yoksa değiştirildiklerini de iddia edemezsin. Bak yukarıda ayetde de verdik kendi kitabınızdan. Allahınız değiştirilmedi diyor siz değiştirildi diyorsunuz, lütfen dikkat edelim Allahınızı yalancı duruma düşürmeyin.

gerçek nedir ? 50-60 yıl önce bir müzede işte insanın ilk atası diye çakma bir kafatası sergilemekmidir. aradan geçen yıllar sonra bu kafatasının çakma olduğunun kanıtlanmasımıdır. Peki sen tevratın veya incilin orjinal olduğunu nasıl kanıtlayacaksın bana. Kuranda Tevratın değiştirildiği söylenmektedir. yalancı durumuna düşürdüğümüz yok Allahı.

Sitelerde Paylaş

Konuya dönecek olursak bu başlıktaki ilk iletimde söylediğim gibi, İbrahim Firavuna ikinci defa yalan söylemiş olabiirmi acaba demiştim?

İlk yalanını ele alalım bakalım.

İbrahim Mısıra gidiyor, karısı seray aşırı güzel hatun olduğu için, İbrahimin sürekli Allahla telsizden bağlantı halinde olduğunu varsayarsak, İbrahim kendi başına durup dururken döt korkusundan, seray benim kız kardeşimdir diyerek yalan söylemiş olamaz. Ona mutlaka Allah akıl vermiş olmalı.

Şöyle bir diyalog;

Allah telsizden - Bak İbrahim, bu Mısırlılar çok kaddar insanlar, Mısıra girince karını kız kardeşin olarak tanıtki seni öldürmesinler, yoksa ben bile kurtaramam.

İbrahim - Anlaşıldı merkez tamam. Başımızın çaresine bakıcaz zaten sen olmasanda mecburen yalan söyleyecektik, iyiki varsın şu idne firavunun rüyasına girde korkut bari karıyı kaptırmayalım.

Dipnot: Firavun seray ile yatmadan nasıl uyuduysa o güzelliğin karşısında. Allah firavunun güpegündüz rüyasına girmeyeceğine göre, gecenin bir yarısı girmiş. Demekki firavun işi bitirmiş. Ama tabiki İbrahimin namusunu kurtarmak için, henüz iş bitirilmedi olarak lanse ediliyor.

Ertesi gün Firavun, hortlak görmüşçesine İbrahimi yanına çağırtıp, "ulen sen başıma belamısın? senin yüzünden az kalsın çarpılıyordum" diye İbrahime türlü rüşvetler vererek saraydan kovalıyor.

İbrahim vallahi billahi o benim babamın kızı benim de karım diyor. Şimdi ortada bir tehlike kalmadı, çünkü Allah Firavunu afaroz etmiş, Firavuna dikkat ederseniz, hem İbrahimden hemde gece gördüğü kabustan korkuyor. İbrahim neden yalan söylesin? gerek kalmadıki.

Demekki İbrahim kızkardeşiyle gerçekten evli. İster Mitoloji olsun, ister gerçek, bu denli kardeş bacı evlilikleri Allah yasaklayana kadar serbestmiş.

Allahın sonradan aklının başına gelip, "lan ben ne yapıyorum kardeş kardeşe evliliklere izin vermişim" deyip tövbe etmesi ve Kuranda kardeş kardeşe evlilikleri yasaklamasıda Allahın ne kadar ilkel bir insan uydurması olduğunu karşımıza koyuyor.

Sitelerde Paylaş

gerçek nedir ? 50-60 yıl önce bir müzede işte insanın ilk atası diye çakma bir kafatası sergilemekmidir. aradan geçen yıllar sonra bu kafatasının çakma olduğunun kanıtlanmasımıdır. Peki sen tevratın veya incilin orjinal olduğunu nasıl kanıtlayacaksın bana. Kuranda Tevratın değiştirildiği söylenmektedir. yalancı durumuna düşürdüğümüz yok Allahı.

Tevratın orjinal olduğu veya olmadığı beni bağlamaz, iddiayı ortaya atan kanıt getirmek zorundadır.

Ben ortaya Tevrat orjinaldir diye bir iddia attımmı? Siz Müslümanlar Tevrat değiştirilmiş diye ortaya iddia koyuyorsunuz o zaman kanıtlamanız gerek.

50 - 60 yıl önceki müzedeki çakma kafatası ile İslam veya diğer dinlerin ne bağlantısı var? Böyle bir kafatasını kim koymuşsa oraya o onu bağlar, bizi veya sizi neden bağlasın? dolayısı ile benim veya senin temsil ettiğimiz bir kurummu o müze?

Sitelerde Paylaş

Tevratın orjinal olduğu veya olmadığı beni bağlamaz, iddiayı ortaya atan kanıt getirmek zorundadır.

Ben ortaya Tevrat orjinaldir diye bir iddia attımmı? Siz Müslümanlar Tevrat değiştirilmiş diye ortaya iddia koyuyorsunuz o zaman kanıtlamanız gerek.

50 - 60 yıl önceki müzedeki çakma kafatası ile İslam veya diğer dinlerin ne bağlantısı var? Böyle bir kafatasını kim koymuşsa oraya o onu bağlar, bizi veya sizi neden bağlasın? dolayısı ile benim veya senin temsil ettiğimiz bir kurummu o müze?

Ya bakıyorumda Kuran hakketen müthiş bir kitap. Anlattığı olayları bugünde nüans farkları olmakla beraber birebir yaşıyorum.Musa firavuna gider ve derki ben Allahın elçisiyim ona iman et. Firavunda o zman kanıtla der. o da mucizelerini gösterir ama firavun gene inanmaz ve musaya sen anlaşılan usta bir sihirbazsın der.Ülkedi bütün sihirbazlarını Musa'nın karşısınıza çıkarır. Musa sihirbazların bütün ilizyonlarını alt eder ve sihirbazlar o an secdeye kapanarak iman ettik yarabbim derler. Bunun üzerine firavun derki siz demekki Musanın yetiştirdiği büyücülersiniz.Hala aklını çalıştırıp inanmaz. Taaaaki kızıl deniz ortadan yarılıp firavun içinde kalacağını anladığı zaman iman ettim yarabbi der. Allahta şöyle buyurur; şimdimi ? ve onu gelecek nesillere ibret olsun diye binlerce yıl sonra secde eder vaziyyete karaya çıkarır.

Şimdi sende firavun gibi diyorsunki bana kanıt getir. Ben sana kanıtta getirsem senin iman edecek halin yok.

Sitelerde Paylaş

Ya bakıyorumda Kuran hakketen müthiş bir kitap. Anlattığı olayları bugünde nüans farkları olmakla beraber birebir yaşıyorum.Musa firavuna gider ve derki ben Allahın elçisiyim ona iman et. Firavunda o zman kanıtla der. o da mucizelerini gösterir ama firavun gene inanmaz ve musaya sen anlaşılan usta bir sihirbazsın der.Ülkedi bütün sihirbazlarını Musa'nın karşısınıza çıkarır. Musa sihirbazların bütün ilizyonlarını alt eder ve sihirbazlar o an secdeye kapanarak iman ettik yarabbim derler. Bunun üzerine firavun derki siz demekki Musanın yetiştirdiği büyücülersiniz.Hala aklını çalıştırıp inanmaz. Taaaaki kızıl deniz ortadan yarılıp firavun içinde kalacağını anladığı zaman iman ettim yarabbi der. Allahta şöyle buyurur; şimdimi ? ve onu gelecek nesillere ibret olsun diye binlerce yıl sonra secde eder vaziyyete karaya çıkarır.

Şimdi sende firavun gibi diyorsunki bana kanıt getir. Ben sana kanıtta getirsem senin iman edecek halin yok.

Vıdı vıdı vıdı... hep aynı saçmalıklar aynı laflar biraz geliştirin kendinizi. sürekli masal anlatıyorsunuz.

Hadi kanıt getir laf salatası yapacağına...

yok biz gökten melek indirsek inanmazlarmış da mış mış mış. Kanıt getirde biz karar verelim ona sen değil.

Kendini Peygamber sanan eyy dübürzade.

Sitelerde Paylaş

Vıdı vıdı vıdı... hep aynı saçmalıklar aynı laflar biraz geliştirin kendinizi. sürekli masal anlatıyorsunuz.

Hadi kanıt getir laf salatası yapacağına...

yok biz gökten melek indirsek inanmazlarmış da mış mış mış. Kanıt getirde biz karar verelim ona sen değil.

Kendini Peygamber sanan eyy dübürzade.

söleydiğim acı geldi galiba. Hala anlamamakta ısrar ediyosun kanıt getir diyosun tarih kanıtlarla dolu görmek isteyene tabi. Ben şimdi sana bir kanıt sölicem bir sürü bahane bulacaksın o yüzden gerek yok. Kendimi haşa peygamber falan sanıdığım falanda yok. Sinirlenmene gerekte yok gerçekler acıtabilir.

Sitelerde Paylaş

söleydiğim acı geldi galiba. Hala anlamamakta ısrar ediyosun kanıt getir diyosun tarih kanıtlarla dolu görmek isteyene tabi. Ben şimdi sana bir kanıt sölicem bir sürü bahane bulacaksın o yüzden gerek yok. Kendimi haşa peygamber falan sanıdığım falanda yok. Sinirlenmene gerekte yok gerçekler acıtabilir.

Hangi tarihten bahsediyorsun İslamın veya herhangi bir dinin kendi tarihinden başka bir tarihmi var? Tevrat değiştirilmişse getirirsin orjinalini aha da bu orjinali dersin. Elinde hiç bi cacık yok sağda solda yok efendim Tevrat değiştirilmiş diye dolanır durursunuz. Kanıtı nerde? İşte bak tarihte var aç oku... Gerisi hikaye...

Halen laf salatası yapıyorsun, yok söylediğim acımı geldi, yok gerçekler acıdır, ne gerçeği söyledinki acı gelsin? kendi Allahınızın ayetini bile inkar ediyorsunuz birde kalkmış tarih kanıtlarla dolu diye sanki dünya tarihini ayıklamış gibi tarih kanıt doluymuş.

Tevratı İncili bırak, kendi kitabını bile okumaktan aciz sizin gibi Peygamber kılıklı herifler, bir halt bilmedikleri halde dinlerini savunmaktan aciz, laf salatasıyla herkese laf yetiştiriyorsunuz.

Bırakın artık millete laf yetiştirmeyi gidin kendi kitabınızı okuyun, dininizin ne mal olduğınu öğrenin, bilgiyle gelin. Öyle içi boş laflarla artık insanlar sizlere kör cahil, gerici yobaz, demekten yoruldu.

Sitelerde Paylaş

ve onu gelecek nesillere ibret olsun diye binlerce yıl sonra secde eder vaziyyete karaya çıkarır.

Çiti olamazsın keremes.

Bu konu daha geçenlerde açıklığa kavuşturuldu:

http://www.ateistforum.org/index.php?showtopic=43239

Bak, bu linkte de sizin cemaatin adamı konuşuyor:

http://yenisafak.com.tr/arsiv/2005/aralik/05/zaman.html

-----------------

Hadi şimdi de ayda duyulan ezan sesinden bahset de biraz da onu irdeleyelim. :)

Hatırınızı mı kıracağız, vakit kalırsa Captan Kusto'nun ( Jaques Cousteau ) güya müslüman oluşuna da değiniriz bir ara.

Sitelerde Paylaş

Sayın keremes,

Allahın elinden tutup getirip bu ateistlere göstersen aha bu allah desen yine inanmazlar kanıt isterler.

Neden ateistler bu mücizelere inanmıyorlar biliyormusunuz?

Mucize diye söylenenlerin istisnasız hepsinin yalan sizin deyiminizle çakma oldugu kısa zamanda anlaşılıyor ondan.Bazı çakma mucizeler ise yıllar sonra ancak anlaşılabiliniyor

Konu İbrahim Peygamberden açılmışken

İbrahimin kızıl denize gömdügü firavunun cesedinin bozulmadan yıllardır Londra müzesinde sergilendigi yalanı ile insanları büyüttüler .

Müslümanların iddia ettigi bütün mucizeler düzmece haliyle sizin getireceginiz kanıta

şüpheyle bakıp getireceginiz kanıtı tetkik ederlerse lütfen alınmayın .Size şahsınıza karşı bir durum degil.

Müslümanların çakma mucizelerine derli toplu cevap veren bir site zaman ayırıp ilgilenirseniz sanırım faydalanırsınız.

Mucize yalanları sitesi

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...