Jump to content

Kuran’ın Sütten Çıkmış Ak Kaşık Peygamberleri - 3 (LUT)

Recommended Posts

Yahudilerin kutsal kitabı Tevrat, olayları büyük bir dikkat ve özenle aktarır. Anlattığı öyküler bütünlük içindedir: başı, gelişmesi ve sonuçları bellidir. Olaylar birbirine zincirleme bağlıdır. Mümkün olduğu kadar tanıklar ve referanslar göstermeye çalışır. Hiç kimseye, hatta kendi peygamberlerine bile arka çıkmaz, torpil geçmez. O zamanın koşulları içinde ne kadar tarafsız ve objektif kalınabilecekse, o kadar tarafsız ve objektiftir. Kısacası Tevrat, bir ‘kutsal kitap’ için iyi bir örnek ve gerçek anlamda takdire değerdir.

Söylemeye hiç gerek yok ki Kuran, bu niteliklerin hiçbirine sahip değildir. Bütün derdi gücü, tam bir Arap zihniyetiyle Muhammed’i övmek, haklı çıkarmak ve günahsız göstermektir. Müthiş bir sorumsuzlukla, en basit gerçekleri bile tersyüz ederek aktarmakta hiçbir sakınca görmez.

Bunlardan birisi peygamberler konusudur. Muhammed dışında tamamı İsrailoğullarından olan peygamberler, Kuran’a göre günahsız olup hiçbir hata yapmamışlardır; hep en doğruyu, en haklıyı milim şaşmadan yerine getirmişlerdir. Elbette Muhammed de, peygamberlik zinciri gereği ve hatta 'Peygamberlerin Mührü' olarak bunlardan biri olacaktır.

Halbuki İsrailoğulları Tevrat’ta, kendi ırkdaşları olan peygamberleri kıyasıya eleştirmişler, yaptığı hataları gözler önüne sermişler ve doğruya doğru, eğriye eğri deme çabası içinde olmuşlardır. Bunları aktarıyoruz. (Bunları Kuran’da boşuna aramaya kalkmayın, çünkü bulamazsınız.)

……………………………………………………………………………………

TEVRAT – 1. Bölüm: Yaratılış (19/30-38)

‘Lut Soar'da kalmaktan korkuyordu. Bu yüzden iki kızıyla kentten ayrılarak dağa yerleşti, onlarla birlikte bir mağarada yaşamaya başladı. Büyük kızı küçüğüne, "Babamız yaşlı" dedi, "Dünya geleneklerine uygun biçimde burada bizimle yatabilecek bir erkek yok. Gel, babamıza şarap içirelim, soyumuzu yaşatmak için onunla yatalım." O gece babalarına şarap içirdiler. Büyük kız gidip babasıyla yattı. Ancak Lut yatıp kalktığının farkında değildi. Ertesi gün büyük kız küçüğüne, "Dün gece babamla yattım" dedi, "Bu gece de ona şarap içirelim. Soyumuzu yaşatmak için sen de onunla yat." O gece de babalarına şarap içirdiler ve küçük kız babasıyla yattı. Ama Lut yatıp kalktığının farkında değildi. Böylece Lut'un iki kızı da öz babalarından hamile kaldılar. Büyük kız bir erkek çocuk doğurdu, ona Moav adını verdi. Moav bugünkü Moavlılar'ın atasıdır. Küçük kızın da bir oğlu oldu, adını Ben-Ammi koydu. O da bugünkü Ammonlular'ın atasıdır.’

Sitelerde Paylaş
  • İleti 57
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

‘Lut Soar'da kalmaktan korkuyordu. Bu yüzden iki kızıyla kentten ayrılarak dağa yerleşti, onlarla birlikte bir mağarada yaşamaya başladı. Büyük kızı küçüğüne, "Babamız yaşlı" dedi, "Dünya geleneklerine uygun biçimde burada bizimle yatabilecek bir erkek yok. Gel, babamıza şarap içirelim, soyumuzu yaşatmak için onunla yatalım." O gece babalarına şarap içirdiler. Büyük kız gidip babasıyla yattı. Ancak Lut yatıp kalktığının farkında değildi. Ertesi gün büyük kız küçüğüne, "Dün gece babamla yattım" dedi, "Bu gece de ona şarap içirelim. Soyumuzu yaşatmak için sen de onunla yat." O gece de babalarına şarap içirdiler ve küçük kız babasıyla yattı. Ama Lut yatıp kalktığının farkında değildi. Böylece Lut'un iki kızı da öz babalarından hamile kaldılar. Büyük kız bir erkek çocuk doğurdu, ona Moav adını verdi. Moav bugünkü Moavlılar'ın atasıdır. Küçük kızın da bir oğlu oldu, adını Ben-Ammi koydu. O da bugünkü Ammonlular'ın atasıdır.’

Ne şarapmış o be, dağdamı yaptınız o şarabı? Babaya bak hiç farkına da varmıyor.

İşin ilginç tarafı Lut kavmini sapık sex düşkünlüğü yüzünden Allah helak etmiyormu, Lutun yaptığı ne?

Sitelerde Paylaş

bak arkadaş sen ateistsin anladık fikirlerini savun ve inanmadığın konular hakkında yorum yapma.eğer gerçekten biliyor olsaydın çıkarcı insanların tevrat ve incili değiştirdiğini bilirdin.senin bahsettiğin konu çok saçma.aslını öğrenmek istiyorsan Asla değiştirilmeyecek olan Kuran-ı Kerimden öğren.kolayına geliyor değil mi karalamaya hazırsın zaten tevrat ve incilde tam senin istediğin gibi kolaysa böyle saçma fikirlerini kuranı kanıt göster gösterebiliyor msuun bakalım.kuran-ı da araştır bakalım o anlattıklarınla uzaktan yakından ilgisi var mı?Hz.LÛT zamanında erkekler kadınlara değilde birbirlerine yaklaşıyordu o yüzden Allah onlara peygamberini yolladı ama onlar azgınlıklarına devam etti ve helak oldular.

<<<<Lut kavmi de uyarıları yalanladı. Biz de onların üzerine taş yağdıran bir kasırga gönderdik. Yalnız Lut ailesini (bu azabtan ayrı tuttuk;) onları seher vakti kurtardık; Tarafımızdan bir nimet olarak. İşte Biz, şükredenleri böyle ödüllendiririz. Oysa andolsun zorlu yakalamamıza karşı onları uyarmıştı. Fakat onlar bu uyarıları kuşkuyla karşılayıp-yalanlamakta direttiler.

Kamer Suresi, 33-36>>>>>>

<<<<<Hud Suresi'nin 82. ayeti "böylece emrimiz geldiği zaman, üstünü altına çevirdik ve üzerlerine balçıktan pişirilmiş, istif edilmiş taşlar yağdırdık" >>>>ifadesiyle, Lut Kavmi'nin başına gelen felaketin şeklini açıkça bildirir.

kanıt istersen hala ibretlik görüntüleri de mevcut(pompei halkı).Allah peygamberini ahlaklı insanlardan seçer ama insan oğlu öyle kötü ki işine gelmedi mi çekemedi mi iftiraya hemen hazırdır unutma!!!

tarihinde rose88 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yahudilerin kutsal kitabı Tevrat, olayları büyük bir dikkat ve özenle aktarır. Anlattığı öyküler bütünlük içindedir: başı, gelişmesi ve sonuçları bellidir. Olaylar birbirine zincirleme bağlıdır. Mümkün olduğu kadar tanıklar ve referanslar göstermeye çalışır. Hiç kimseye, hatta kendi peygamberlerine bile arka çıkmaz, torpil geçmez. O zamanın koşulları içinde ne kadar tarafsız ve objektif kalınabilecekse, o kadar tarafsız ve objektiftir. Kısacası Tevrat, bir ‘kutsal kitap’ için iyi bir örnek ve gerçek anlamda takdire değerdir.

Söylemeye hiç gerek yok ki Kuran, bu niteliklerin hiçbirine sahip değildir. Bütün derdi gücü, tam bir Arap zihniyetiyle Muhammed’i övmek, haklı çıkarmak ve günahsız göstermektir. Müthiş bir sorumsuzlukla, en basit gerçekleri bile tersyüz ederek aktarmakta hiçbir sakınca görmez.

Bunlardan birisi peygamberler konusudur. Muhammed dışında tamamı İsrailoğullarından olan peygamberler, Kuran’a göre günahsız olup hiçbir hata yapmamışlardır; hep en doğruyu, en haklıyı milim şaşmadan yerine getirmişlerdir. Elbette Muhammed de, peygamberlik zinciri gereği ve hatta 'Peygamberlerin Mührü' olarak bunlardan biri olacaktır.

Halbuki İsrailoğulları Tevrat’ta, kendi ırkdaşları olan peygamberleri kıyasıya eleştirmişler, yaptığı hataları gözler önüne sermişler ve doğruya doğru, eğriye eğri deme çabası içinde olmuşlardır. Bunları aktarıyoruz. (Bunları Kuran’da boşuna aramaya kalkmayın, çünkü bulamazsınız.)

……………………………………………………………………………………

TEVRAT – 1. Bölüm: Yaratılış (19/30-38)

bak arkadaş sen ateistsin anladık fikirlerini savun ve inanmadığın konular hakkında yorum yapma.eğer gerçekten biliyor olsaydın çıkarcı insanların tevrat ve incili değiştirdiğini bilirdin.senin bahsettiğin konu çok saçma.aslını öğrenmek istiyorsan Asla değiştirilmeyecek olan Kuran-ı Kerimden öğren.kolayına geliyor değil mi karalamaya hazırsın zaten tevrat ve incilde tam senin istediğin gibi kolaysa böyle saçma fikirlerini kuranı kanıt göster gösterebiliyor msuun bakalım.kuran-ı da araştır bakalım o anlattıklarınla uzaktan yakından ilgisi var mı?Hz.LÛT zamanında erkekler kadınlara değilde birbirlerine yaklaşıyordu o yüzden Allah onlara peygamberini yolladı ama onlar azgınlıklarına devam etti ve helak oldular.

<<<<Lut kavmi de uyarıları yalanladı. Biz de onların üzerine taş yağdıran bir kasırga gönderdik. Yalnız Lut ailesini (bu azabtan ayrı tuttuk;) onları seher vakti kurtardık; Tarafımızdan bir nimet olarak. İşte Biz, şükredenleri böyle ödüllendiririz. Oysa andolsun zorlu yakalamamıza karşı onları uyarmıştı. Fakat onlar bu uyarıları kuşkuyla karşılayıp-yalanlamakta direttiler.

<<<<<Hud Suresi'nin 82. ayeti "böylece emrimiz geldiği zaman, üstünü altına çevirdik ve üzerlerine balçıktan pişirilmiş, istif edilmiş taşlar yağdırdık" >>>>ifadesiyle, Lut Kavmi'nin başına gelen felaketin şeklini açıkça bildirir.

kanıt istersen hala ibretlik görüntüleri de mevcut(pompei halkı).Allah peygamberini ahlaklı insanlardan seçer ama insan oğlu öyle kötü ki işine gelmedi mi çekemedi mi iftiraya hemen hazırdır unutma!!!

Sitelerde Paylaş

Ne şarapmış o be, dağdamı yaptınız o şarabı? Babaya bak hiç farkına da varmıyor.

İşin ilginç tarafı Lut kavmini sapık sex düşkünlüğü yüzünden Allah helak etmiyormu, Lutun yaptığı ne?

Sitelerde Paylaş

bak arkadaş sen ateistsin anladık fikirlerini savun ve inanmadığın konular hakkında yorum yapma.eğer gerçekten biliyor olsaydın çıkarcı insanların tevrat ve incili değiştirdiğini bilirdin.senin bahsettiğin konu çok saçma.aslını öğrenmek istiyorsan Asla değiştirilmeyecek olan Kuran-ı Kerimden öğren.kolayına geliyor değil mi karalamaya hazırsın zaten tevrat ve incilde tam senin istediğin gibi kolaysa böyle saçma fikirlerini kuranı kanıt göster gösterebiliyor msuun bakalım.kuran-ı da araştır bakalım o anlattıklarınla uzaktan yakından ilgisi var mı?

İnanmadığımız konular hakkında neden yorum yapmayalım böyle bir kuralmı var? İyi o zaman, nasıl olsa dinlere inanmıyoruz kapatalım bu forumu yorum yapmayalım, İslam forumuna çevirelim burayı, sadece inananlar yorum yapsın. Ne içtiysen söylede bizde gidip alalım kafan iyimi senin?

Tevratın, İncilin değiştirildiğini iddia ediyorsan gidersin orjinalini getirirsin, kanıtlarsın, haa elinde orjinali yoksa o zaman boyundan büyük işlere kalkışma. Valla yahudiler alırlar façanı haberin olsun. Bunu diğer başlıkta da söyledik, kıçınızdan yok o değişmiş, yok bu değişmiş diye laflar uydurmayın.

Kuranın hiç değiştirilmeden bu güne kadar geldiğini iddia ediyorsun aynı zamanda. Muhammedin keçi derisine, yılan derisine, taşlara ve ağaç kabuklarına yazdığı ayetlerin orjinalinide getir o zaman, karşılaştırma yapıcam.

Hadi bakim sana 48 saat, süren başladı.

Sitelerde Paylaş

senin peygamberinin daha kendinden 300 yıl önce olmuş pompei şehrinden bile haberi yok, bide tutmuş fi tarihindeki ne olduğu belli olmayan lut kavminden bahsediyor, bunlara da gerçekmiş gibi inanırsınız.

Sitelerde Paylaş

68- (Lut onlara) "Bunlar benim konuğumdur, beni utandırıp-dillere düşürmeyin" dedi.

69- "Allah'tan korkup-sakının ve beni küçük düşürmeyin."

70- Dediler ki: "Biz seni 'herkes(in işin) e karışmaktan' alıkoymamış mıydık?"

71- Dedi ki: "Eğer yapmak-istiyorsanız, işte bunlar, benim kızlarım.'(40)

Kurana göre ,Lut Peygamber yakışıklı erkekler kılıgına girmiş meleklerin g.tünü korumak için kendi kızlarını tecavüzcülere teklif edecek kadar önemli biri(!)

Bildigimiz gibi lut peygamberin evini şehrin her tarafından yaşlı genç erkekler sarmış.

İstedikleri,Lut'a gelen yakışıklı erkeklerle yatmak .Misafirlerini korumak için Lutun ne yaptıgını ise kuranı kerim den ögreniyoruz.

Lut tecavüzcülere kızlarını öneriyor kızlarıma istediginizi yapabilirsiniz diyor.(lut Peygamberin ahlak anlayışı)

Bazı mealciler kızımla evlenin diye çevirmiş ,ancak bu surenin mantıgına uymuyor.Kalabalık bir tecavüzcü guruba karşı sadece iki kızı var bu anlamda evlenin önerisi pek mantıklı degil gibi istediginizi yapın şeklindeki meal daha dogru görünüyor.

Sitelerde Paylaş

68- (Lut onlara) "Bunlar benim konuğumdur, beni utandırıp-dillere düşürmeyin" dedi.

70- Dediler ki: "Biz seni 'herkes(in işin) e karışmaktan' alıkoymamış mıydık?"

71- Dedi ki: "Eğer yapmak-istiyorsanız, işte bunlar, benim kızlarım.'(40)

Kurana göre ,Lut Peygamber yakışıklı erkekler kılıgına girmiş meleklerin g.tünü korumak için kendi kızlarını tecavüzcülere teklif edecek kadar önemli biri(!)

Bildigimiz gibi lut peygamberin evini şehrin her tarafından yaşlı genç erkekler sarmış.

İstedikleri,Lut'a gelen yakışıklı erkeklerle yatmak .Misafirlerini korumak için Lutun ne yaptıgını ise kuranı kerim den ögreniyoruz.

Lut tecavüzcülere kızlarını öneriyor kızlarıma istediginizi yapabilirsiniz diyor.(lut Peygamberin ahlak anlayışı)

Bazı mealciler kızımla evlenin diye çevirmiş ,ancak bu surenin mantıgına uymuyor.Kalabalık bir tecavüzcü guruba karşı sadece iki kızı var bu anlamda evlenin önerisi pek mantıklı degil gibi istediginizi yapın şeklindeki meal daha dogru görünüyor.

kızlarım dediği o kavmin kızları...

Sitelerde Paylaş

kızlarım dediği o kavmin kızları...

Ben de müslüman olsaydım sizin gibi düşünürdüm.Koskoca peygamber tecavüzcülere kızlarını sunacak degil ya misafirlerime degil kızlarıma istediginizi yapın derken peygamber aslında homoseksüel ilişki yerine kadın erkek ilişkisini savunuyor derdim.

Peki yüzlerce yıl islam alimleri neden sizin gibi anlamamış,sizin gibi anlamayan islam alimlerin canı cehenneme diyormusunuz yoksa?

Biz sadece gerçegi mi istiyoruz? yoksa istedigimizin gerçek oldugunu mu sanıyoruz.

Politikacılar da çok rastladıgımız bir şey olguları degerlendirirken objektif olarak degerlendirme yapmazlar karşı tarafı ikna etme amacıyla olguları kendi istedikleri yönde yorumlarlar.

Bu anlamda başkalarını ikna ediyim der ken feci şekilde kendinizi kandırıyorsunuz

Sitelerde Paylaş
  • 1 year later...

Bir ayette sorun oldu mu mealler kontrolden çıkıyor :) Burada kendi kızlarından bahsediyor gibi duruyor hem başkasının kızlarını nasıl bu saldırganlara sunsun?

Ali Bulaç 71- Dedi ki: 'Eğer yapmak-istiyorsanız, işte bunlar, benim kızlarım.'

Diyanet Vakfı 71. (Lût:) İşte kızlarım! (Düşündüğünüzü) yapacaksanız (onlarla evlenin), dedi.

Edip Yüksel 71. "İşte benim kızlarım," dedi, "İlla da istiyorsanız!"

Elmalılı Hamdi Yazır 71-Lut: "İşte şunlar kızlarım, eğer yapacaksanız!" dedi,

Süleyman Ateş 71. Eğer yapacaksanız, işte kızlarım. dedi.

Yaşar Nuri Öztürk 71 Lût dedi: "Eğer bir şey yapacaksanız, işte kızlarım!"

Sitelerde Paylaş

Ben islamın çok-karılılığına getirilen ılımlı müslüman yaklaşımı buraya uyarlamak istiyorum.

"O dönemin insanlarına göre konuşuyoruz bikere. Bir anda bütün toplum değiştirilemez. Koşullara bağlayıp sigara gibi azaltarak bıraktırmak lazım. Eşcinselliği bıraktırmak için önce kadınlarla zina-tecavüz buyruldu. Sonra da azaltarak kadınlarla evlilik sistemine geçildi. Sen anlayamazsın, koca peygambere sapık mı diyorsun. Dönemin koşullarını değerlendirelim. Lütfen."

tarihinde weaned tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Açıkça kızlarını tecavüze yeltenecek guruba sunuyor...

Şimdi bazı mealcilerin çevirdiği gibi kelime "evlilik" anlamına geliyor dahi olsa;

• İki kızını kaç adamla evlendirebilir ki?
  • Nasıl oluyorda kızlarını tecavüze yeltecenecek adamlarla evlendirmeyi düşünüyor?
  • Kızların rızası var mı zaten hiç sormuyor?(Bu kızlar nasıl olurda tecavüze yeltenebilen bir kişiliğe sahip bu "kalabalık" insan gurubuna rıza gösterip evlenmek isteyebilirler ki?)
  • Kızlarını birer mal olarak mı görüyor?

• Lut'un korumaya çalıştıkları varlıklar "melek" değil mi?
  • Niye onları korumak Lut'a kalıyor?
  • Rableri onları korumaz mı?
  • Melekler kendilerini korumaktan aciz mi? Hani çok güçlüydüler?
  • Olmadı diğer melekler de yardıma gelir. Nasılsa rab isteyince bolca gönderiyor...
  • En kötü ihtimal çıksınlar insan kılığından, uçup gitsinler!

tarihinde ozgur_dusun tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Evet, kızlarını küçük düşmemek, utanmamak için bu guruba sunuyor. Ayetlerde öyle yazmıyor mu?

Lut suresi:

Meleklere tecavüz derken, (sonuçta islama göre meleklerin cinsiyeti yok tabi, görünmez de oluyorlar ama) melekler burada insan vücuduna bürünmüşler ve bu gurubun hedefi olmuşlar.

Lut 72'de gurubun niyetleri zaten belirtiliyor.

72 - (Melekler, Lût’a:) “Ömrüne andolsun ki onlar (şehvetten) gözleri dönmüş hâlde, sarhoşlukları içinde

bocalayıp duruyorlar (Bu durumda asla seni dinlemezler)” dediler.

Sitelerde Paylaş

Açıkça kızlarını tecavüze yeltenecek guruba sunuyor...

Şimdi bazı mealcilerin çevirdiği gibi kelime "evlilik" anlamına geliyor dahi olsa;

• İki kızını kaç adamla evlendirebilir ki?
  • Nasıl oluyorda kızlarını tecavüze yeltecenecek adamlarla evlendirmeyi düşünüyor?
  • Kızların rızası var mı zaten hiç sormuyor?(Bu kızlar nasıl olurda tecavüze yeltenebilen bir kişiliğe sahip bu "kalabalık" insan gurubuna rıza gösterip evlenmek isteyebilirler ki?)
  • Kızlarını birer mal olarak mı görüyor?

• Lut'un korumaya çalıştıkları varlıklar "melek" değil mi?
  • Niye onları korumak Lut'a kalıyor?
  • Rableri onları korumaz mı?
  • Melekler kendilerini korumaktan aciz mi? Hani çok güçlüydüler?
  • Olmadı diğer melekler de yardıma gelir. Nasılsa rab isteyince bolca gönderiyor...
  • En kötü ihtimal çıksınlar insan kılığından, uçup gitsinler!

meleklere tecavüz etmek istediklerini nerden çıkardın o kadar da hayvan değillerdir herhalde

Bak, adam şahane bir mantık örgüsü içinde sorular soruyor; bir de senin verdiğin cevaba bak.

Zavallı...

Sitelerde Paylaş
Bak, adam şahane bir mantık örgüsü içinde sorular soruyor; bir de senin verdiğin cevaba bak.

adamların niyeti o an için değilse(ki değil olsa olurdu) verilen cevap da o an için değil uzun vadeli olur.Kızlarım sizin için daha hayırlı cevabı da genel geçer bir doğruyu ifade eder

Sitelerde Paylaş

adamların niyeti o an için değilse(ki değil olsa olurdu) verilen cevap da o an için değil uzun vadeli olur.Kızlarım sizin için daha hayırlı cevabı da genel geçer bir doğruyu ifade eder

Bence yan çiziyorsunuz.

Bu onlara karşı uzun vadeli bir cevap olamaz. Çünkü;

Hicr Suresi:

73. Derken güneşin doğuşu sırasında, o korkunç uğultulu ses onları yakalayıverdi.

74. Hemen onların altını üstüne getirdik. Üzerlerine de balçıktan pişirilmiş taşlar yağdırdık.

Bu cevap uzun vadeli olsaydı en azından düşünmeleri, kabul etmeleri ve uygulamaları için Rabbin onlara biraz daha zaman vermesi gerekmez miydi?:) Oysa ki güneşin doğuşuyla helak edilmişler.

Zaten o insan kılığını bürünmüş meleklerin geliş sebebi felaketten önce Lut'u uyurmak, gitmesini söylemek. Artık niye bilmiyorum ama vahiy ile bağlanmak yerine Lut'a meleklerini göndermiş...

Düzeltme: Bir önceki iletimde Lut suresi yazmışım, Hicr suresi olacak... Pardon.

tarihinde ozgur_dusun tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben islamın çok-karılılığına getirilen ılımlı müslüman yaklaşımı buraya uyarlamak istiyorum.

"O dönemin insanlarına göre konuşuyoruz bikere. Bir anda bütün toplum değiştirilemez. Koşullara bağlayıp sigara gibi azaltarak bıraktırmak lazım. Eşcinselliği bıraktırmak için önce kadınlarla zina-tecavüz buyruldu. Sonra da azaltarak kadınlarla evlilik sistemine geçildi. Sen anlayamazsın, koca peygambere sapık mı diyorsun. Dönemin koşullarını değerlendirelim. Lütfen."

Dönem ve peygamber değişiyor...

Allah ı ne yapalım :D

Allahlarda dönemine göre değişiyor mu?

tarihinde abdullahabdal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bu cevap uzun vadeli olsaydı en azından düşünmeleri, kabul etmeleri ve uygulamaları için Rabbin onlara biraz daha zaman vermesi gerekmez miydi?

Hz Lut son ana kadar onların melek olduğunu bilmiyor.Melekler kendilerini tanıtmıyor ve hz luttan kendi milleti aleyhine şahitliğini dinliyorlar ve artık ceza onlara hak oluyor.Hz Lutun meseleden haberi yok o tebliğe devam ediyor

tarihinde muadh tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...