Jump to content

Ay yarılma mucizesi

Recommended Posts

• İleti 141
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Öyle birşey olmuş o l a m a z !

Bak diyorsun ki:

Şimdi tanrıya inanmayı da bırak, Kur'an'a inanan bir müslüman olarak meseleye bak.

Ne dedim önceki mesajımda:

Muhammed'in Allah'ı akıl etmiş ve demiş bunu:

İsra-59. Bizi, mucizeler göstermekten alıkoyan, daha öncekilerin onları yalanlamış olmasından başka bir şey değildir.

Şimdi Kur'an'da kapı gibi böyle bir ayet varken, Muhammed'e mucize verildiğini, Ayın yarılarak müşriklere gösterildiğini iddia edenin Kur'an'a inandığı söylenebilir mi?

O ayet varken, birileri çıkıp mucize şarlatanlığına soyunuyorsa; Ya Kur'an'ı bilmiyordur ya da Kur'an'a inanmıyordur.

-"Kur'an'da yok ama hadislerde var." diyene

Hadi ordan! demek gerekir.

"Senin amentünde kitaplara iman mı var yoksa laflara mı?" demek gerekir.

Bunlar İslam'ın mezhebi, tarikatı, cemaati falan değildir. Bunlar ayrı bir din peşindedir ve Kur'an bu dinlerinin bir parçasıdır sadece. Aslolan kimileri için hadislerdir, kimileri için risaleler.

- "Allah İsra-58'de öyle demiş ama yine de mucize vermiş"

Hadi ordan!

Bu ne biçim tanrı ki hem öyle diyecek hem tersini yapacak? Öyle yanar-dönerlik insanın sahtekarında olur, tanrıda değil.

Ay'ı yarıp da mucize gösterecek olan Allah, İsra-58'deki lafı etmez, onun yerine "Siz de sizden öncekiler gibi gösterdiğimiz mucizeye inanmayıp onu yalanladınız. Bundan sonra isteseniz de bir mucize gösterilmeyecek" derdi.

Hiç mi akıl etmezsiniz!

Yok akıl etmiyoz tek sen akıl ediyon kafana görede yorumluyon az söyleneni anlamaya çalış...

isra 59.

Bizi, (Kureyş'in istediği) mucizeleri göndermekten, ancak, öncekilerin onları yalanlamış olması alıkoydu. (Nitekim) Semûd kavmine o dişi deveyi açık bir mucize olarak verdik de onlar bu yüzden zalim oldular. Oysa biz mucizeleri sırf korkutmak için göndeririz.

Bizim âyet (mucize) göndermemize mani olan şey, ancak evvelkilerin onu (mucizeleri) yalanlamış olmalarıdır. Semud kavmine (gözle) görünen (bir mucize olarak) dişi deve verdik. Sonra ona zulmettiler. Ve Biz, âyetleri (mucizeleri), korkutmaktan başka bir şey için göndermeyiz.

Kamer suresi İsra suresinden önce gelmiştir ve isra suresinde o zaman bir muzice isteyen topluluğa o topluluğun mucizeyi inkar ederek helak olmaması için gönderilmediği belirtilir... Peygamberin ayı ortadan ikiye yardığı söylentisi topluluğa karşı değil bir gece yanına gelip öyle bir mucize isteyen bir kaç insan karşı yapılmıştır. Şİmdi gelelim konunun aslına isra suresi kamer suresinden sonra gelmiştir ve ayın yarılmasına karşın müslümanların hadisin yanına kanıt olur diye gösterdikleri sure olan kamer suresindeki 1. ayet ve kamer suresi isra suresinden çok önce gelmiştir....

KAMER

1. Kıyamet yaklaştı ve ay yarıldı.

2. Onlar bir mucize görseler yüz çevirirler ve "Süregelen bir sihirdir" derler.

Bak buda o inanılan kitapta geçen bir ayet, hadis değil ve müslüman olan hadisle orda geçen ayeti birleştiriyor ve bu sure isra suresinden önce inmiştir...

Senin akıl edemediğin nokta bunu idda eden bir müslümana aksini kanıtlayamayacağın çünkü onu ikiye bölen allah geride hiç bozulmamış şekilde birleştirmiştir diye düşünebilir, bir ateist te yarıldıysa somut bir kanıt olması lazım der.. bilim ayda araştırma yapıp ay'ın yarılmadığını idda etse bile , müslüman yine yarıldığını düşünücek çünkü dediğim gibi onu ortadan ikiye bölen yaratma gücü olan allah'ın geride iz bırakmadan birleştirdiğini düşünecek....

Ayrıyetten müslümanlar kuran a tabi dir. ve ay kesin ortadan ikiye bölünmüştür diye birşey yoktur olmuş olabilir denir, asıl olan kuran dır. Ama kesin yoktur öyle birşey diyenede sen öyle diyemezsin olmuşta olabilir der. Sen ne kadar kesin yoktur desende oda kesin yoktur diye birşey yok olmuş olabilir dicek...

Hadi ay'ı geçtim peygamberin gizlendiği mağaranın girişinde örümcek ağının hiç bozulmaması ve peygamberin bu sayede hayatını kurtarması söylenir ve böyle bişi olduysa bence buda mucizedir bunun olmadığını ıspatlasana müslümanlara... veya peygamberin mihraca çıkmadığını, ıspatlayamazsın çünkü bu ıspatlamaya kalkıcan şey inançtır, inançta zaten ateistliğin alanına girmez...

Sizin inançlarla hiç muhattap olmamanız gerekir aslında...

veya sizin mantığınızla yaklaşıyım hep böyle yaklaşıyorsunuzya, yarın 5 arkadaşımı yanıma alıcam ve güneşi ortadan ikiye ayırıcam ve bu 5 arkadaşımda benle gelicek evet gerçekten güneşi ikiye ayırdı yaptı dicekler ve diğerleri ama biz görmedik dediklerinde ilahi bir gücün yardımıyla yaptığımdan sadece bu 5 inin görmesi sağlandı dicem... bu dediklerimi kabullenip kabullenmemek tamamen inanç meselsi ve bu olay dilden dile dolaşıcak böyle bişi yapmış şahitleride var ve ilahi bir gücün yardımıyla yaptığından o 5 kişiden başkasıda görmemiş... 5 şahit ısrarla yaptığımı söylüyor ve diğerelerinin görememe sebebinide dediğim sebebe bağlıyor ve hiç iz bırakmadan birleşmesinin yine o ilahi güç sayesinde olduğunu söylüyor... ve bu kaynaklara bu şekilde geçiyor, bunu kabullenmekte tamamen inanç meselesi... 1000 yıl sonra yapmadığımı kim ıspatlıcak.. benim 1000 yıl önce 5 şahidim vardı... inananın ıspatlamasına gerek yok bu durumu kabullenmesi zaten inançtır, inanmayanda bence olmamıştır dicektir ama olmadığını inanana kabullendiremicek...

yarın sana 5 arkadaşım bunu bu şekilde ilahi bir güç sayesinde yaptığımı söylese inanıcakmısın onlara? hayır tabiki yine inanmıcaksın bananeki ben görmedim benimde yanımda yapsın inanayım diceksin... anlatmak istediğim sana şahitte getirsem kendin görmediğin sürece fayde etmicek inanmıcaksın :) çünkü inançla işin yok senin ateist sin ve tutup inanç ın alanına giriyorsun... ıspatlamak için Ay yarılmamıştır çünkü yarıldığına dair ay üzerinde hiçbir iz yoktur diceksin, inananda sana zaten onu allah geri hiç bozulmamış gibi birleştirmiştir dicek... şimdi nasıl ıspatlıcaksın ? O hadi ordan kelimeni kullanıcan yer işte burdaki soru, hadi ordan demenki sebep ise işin burdan sonraki kısmı inanca giriyor onda inanç var sende yok konu burda kitlenir..

Şimdi akıl ettin mi ?

Sitelerde Paylaş

Ay yarılması tabii ki olmadı her müslüman da bunu adı gibi bilir ama söyleyemez...

Mucizelere inanmaktan daha zordur inanmadığını deşifre etmek...

Ayetleri akıl ve mantığa sığdıramayan aklı evveller böyle hikayeler uydurur, bazıları da susar ve bunlara biat eder...

Sitelerde Paylaş

Ay yarılması tabii ki olmadı her müslüman da bunu adı gibi bilir ama söyleyemez...

Mucizelere inanmaktan daha zordur inanmadığını deşifre etmek...

Ayetleri akıl ve mantığa sığdıramayan aklı evveller böyle hikayeler uydurur, bazıları da susar ve bunlara biat eder...

Afrodit !

% 100 katrilyon nivilyon bile çok az bir rakkamdır ayın yarıldığı Kesindir.. buna size anlatabilmek için..

siz kendi halinize acımıyormusunuz. Düşmanın dahi itirafıyla doğrulukta Birinciliği hazreti Muahmmed almıştırO ne haber vermişse O olmıştur... Kuradan ay yarıldı der.. Çok kuvvetle gelen hadis haberlerinde şakkı kameden bahsedilir.. acıyın halinize.. kendinize merhamet edin.. yoksa siz kendinizi sevmiyormusunuz

yahu düşmanın dahi tiraf etmiş.. doğruluktan Birincili hazreti Muhammed almıştır ?

ona yalancı diyemiyorlar

islam aleyhinde en kuvvetli yazılar yazan Dozy bile : islam aleyhinde çlaışan insanlara şu tavsiyede bulunuyor"Sakın Muhammed yalancıdır demeyin.. o yoldan girmeyin. emekleriniz boşa gider.

kendisinde bir takım fevkaladeler vardı ama ona vahy diyemeyiz" (Allah=kudret dozy'in ağzına hakikati gevetlmiş.. vahydir vahy o)

Ay yarıldığını biliyorum... Bilmek ve tecrübenin fevkinde gözümle görmekten bile daha öte bir şekilde Ayın yarıldığını biliyorum.. Hazreti Muhammed mucize olarak Kameri kesinlik yarmıştır. Sen hangi tip İnsanlarla konuşuyorsunda ayın yarılmadığını söylerde.. ona müslüman denir öyle mi ?

hadi oradan.. sizi gibi atesitler sizi.. sizin ATEİST babalarınız kendi yaygaralarını sinsice ve kurnazsa çook gibi gösteriyor halbuki ayın yarılğını %90'ı müslüman olan Türk halkımız.. ve dünya alem biliyor ?

tarihinde KomicalParadox tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Afrodit !

% 100 katrilyon nivilyon bile çok az bir rakkamdır ayın yarıldığını size anlatabilmek için ..

Ay yarıldığını biliyorum... Bilmek ve tecrübenin fevkinde gözümle görmekten bile daha öte bir şekilde Ayın yarıldığını biliyorum.. Hazreti Muhammed mucize olarak Kameri kesinlik yarmıştır. Sen hangi tip İnsanlarla konuşuyorsunda ayın yarılmadığını söylerde.. ona müslüman denir öyle mi ?

hadi oradan.. sizi gibi atesitler sizi.. sizin ate babalarını kendi yaygaralarını sinsice ve kurnazsa çook gibi gösteriyor

halbuki ayın yarılğını %90'ı müslüman olan Türk halkımız.. ve dünya alem biliyor ?

o zaman neden muhammede AyıYaran Muhammed diye lakap takmamışlar?

Ayı boğsaydı tereddütsüz Ayıboğan derlerdi.

Ayı yardığına göre onun adının Ayıyaran Muhammed olması lazım.

:)

Siz de zeka kırıntısı yok.

Sitelerde Paylaş

Afrodit !

% 100 katrilyon nivilyon bile çok az bir rakkamdır ayın yarıldığını size anlatabilmek için ..

hadi oradan.. sizi gibi atesitler sizi.. sizin ate babalarını kendi yaygaralarını sinsice ve kurnazsa çook gibi gösteriyor

halbuki ayın yarılğını %90'ı müslüman olan Türk halkımız.. ve dünya alem biliyor ?

Birincisi, olasilikta % 100 'den daha buyuk bir rakam olmaz.

Ikincisi, hic bi b.k bilmiyorsun. Ona bilmek denilmez. Koru korune iman denir.

Ucuncusu, daha muslumanlarin aralarinda uzlasamadigini burdakilere mi anlatiyorsun?

Komiksin vallahi.

Sitelerde Paylaş

bilirkişi!

sizin ATEİST babalarınız kendi yaygaralarını sinsice ve kurnazsa çook gibi gösteriyor demedim mi

halbuki ayın yarılğını %90'ı müslüman olan Türk halkımız.. ve dünya alem biliyor ? demdim mi ?

Bilirkişi !

bırak bunları internette söz dalaşında herkes bir şeyler söyler... yok ben innanam yok ben inanırım

yada ay şöyle yarılmıştır gibi şeyler söylenir

hep çokmuş gibi gösteriliyor halbuki Ayın yarıldığını yarının çocuklarıda kanuşacak ve inanacak.. tıpkı bzim gibi

belki senin çocuğunda hazreti Muhammede tapacak... Çünkü hazreti Muhammed daima galip geliyor.. gayette açık bu gözüküyor

düşman tarafı mana din düşmanı elini başına koyup.. "yaaa Ne yaptıksa söndüremedik" diyorlar...

söndüremezin yavrum söndüremezsin... Allah kelamı söner mi hiç ?

birde saf müslümanlar vardır

nuru kuran sönmesin diye dua ederler..

hayyadaa.. bunlar söylediklerinin hepsi küfürdür.. yahu Kuran Allahın kelamıdır.. söner mi ? sönmek ihtmali varmı ?

1-)Kıyamet yaklaştı ay yarıldı

2-)Onlar bir mucize görseler hemen yüz çeviriler

Ay yarılmadı.. sonra yarılacak.. ay kazıldı gibi..

her türlü tevile 2. ayet manidir.. ay yarılmıştır

Sitelerde Paylaş

şimdi hocam ay dönüyor mu ...

dönüyor...

eğere yarıldıysa iki parça da devamlı olarak dönmesi lazım...

yani iki parça ay olup bunların döndüğünü görmüş olmaları lazım...

ama böyle olmamış...

nasıl diyor rivayetlerde...

bir parçası bir dağın diğer parçası başka bir dağın tepesinde durmuş...

uyduran ayın döndüğü nü unutmuş yahut zaten bilmediğinden hiç hesaba katma ihtimali yok...

yahut önce durdurmuş sonra yardırmış olabilir...

Sitelerde Paylaş

kireç: ne ay durmuştur ne ay dönmüştür.. ne ay yarık tarafı durmuş neden durmamıştır

hazreti Muhammmed Kamere parmağı ile işaret ederek yarıl dedi.. n

e ay durdu ne döndü ne salanımını yaptı ne yapamdı

Ay yarıldı.. bu kadar basit.... benim hazreti Muhammede imanım böyledir ?

bir yarısı dağın bir tarafına

bir yarısı dağın öbür tarına sözleri.. uzaktan bakınca gözüken durumdur.. yoksa O koskaca ay dağın teğesine gelmiş durmuş filan değildir..

ve bunlar insaların gözünde de sihir değildir.

Mevlana der ki: Hazreti muhammed mucize parmağı Kamerde gözüktü.. yani Ayda 15 asır evvel olan hadisenin izleri var demektir.. yani iz var..... ebu cehil ve yardıkçıların gözünde bir sihir değil bu...

Sitelerde Paylaş

bilirkişi!

sizin ATEİST babalarınız kendi yaygaralarını sinsice ve kurnazsa çook gibi gösteriyor demedim mi

halbuki ayın yarılğını %90'ı müslüman olan Türk halkımız.. ve dünya alem biliyor ? demdim mi ?

Bilirkişi !

bırak bunları internette söz dalaşında herkes bir şeyler söyler... yok ben innanam yok ben inanırım

yada ay şöyle yarılmıştır gibi şeyler söylenir

hep çokmuş gibi gösteriliyor halbuki Ayın yarıldığını yarının çocuklarıda kanuşacak ve inanacak.. tıpkı bzim gibi

belki senin çocuğunda hazreti Muhammede tapacak... Çünkü hazreti Muhammed daima galip geliyor.. gayette açık bu gözüküyor

düşman tarafı mana din düşmanı elini başına koyup.. "yaaa Ne yaptıksa söndüremedik" diyorlar...

söndüremezin yavrum söndüremezsin... Allah kelamı söner mi hiç ?

birde saf müslümanlar vardır

nuru kuran sönmesin diye dua ederler..

hayyadaa.. bunlar söylediklerinin hepsi küfürdür.. yahu Kuran Allahın kelamıdır.. söner mi ? sönmek ihtmali varmı ?

1-)Kıyamet yaklaştı ay yarıldı

2-)Onlar bir mucize görseler hemen yüz çeviriler

Ay yarılmadı.. sonra yarılacak.. ay kazıldı gibi..

her türlü tevile 2. ayet manidir.. ay yarılmıştır

Bence senin yardima ihtiyacin var.

Ne turden olursa olsun.

Benim cocugumun Muhammede tapacagini yazmissin ???????

--

Bunu yazdiktan sonra ne dedigini anlamak icin iki defa daha okudum yazini. Anlasilacak gibi degil. Yok kardesim, vakit varken sen bir psikologa falan gorun. Ateist veya dindar olabilir, farketmez.

tarihinde bilirkisi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bilirkişi !

%100 den daha fala bir rakkam olamaz

peki asırlardır.. milyalra insanın inandığı Şkkaı kamer hadisesinde daha büyük bir rakkam olur mu

Milyalar inanmış

Milyarlar haryy poterin bir filim ve bir masal kahramanı olarak biliyor ? kırmızı başlıkı kızı bir masal biliyor.. yalan mı ?

doğru ?

milyalar insan hazreti Muhamemde inanıyor... yalan mı şimdi

ayın yaıldığı dünya alem biliyor ?..

%100den daha kesin bir rakkam olmadığını inanıyorsan ? bunada inanacan

çocuğundan Müslülüman olucak ?

ispat istermisin

Bu memelkette dinsiz yetişemez ortam müsait değil.

21. yüzyılda baksana internette hep din islam konuşuluyor ?

dünyada dinsizlik 20. yüzyılda kalkı ...

bizim memlektte ise Dinsizlik Moda olmuş...

Sitelerde Paylaş

Bilirkişi !

%100 den daha fala bir rakkam olamaz

peki asırlardır.. milyalra insanın inandığı Şkkaı kamer hadisesinde daha büyük bir rakkam olur mu

Milyalar inanmış

Milyarlar haryy poterin bir filim ve bir masal kahramanı olarak biliyor ? kırmızı başlıkı kızı bir masal biliyor.. yalan mı ?

doğru ?

milyalar insan hazreti Muhamemde inanıyor... yalan mı şimdi

ayın yaıldığı dünya alem biliyor ?..

%100den daha kesin bir rakkam olmadığını inanıyorsan ? bunada inanacan

çocuğundan Müslülüman olucak ?

ispat istermisin

Bu memelkette dinsiz yetişemez ortam müsait değil.

21. yüzyılda baksana internette hep din islam konuşuluyor ?

dünyada dinsizlik 20. yüzyılda kalkı ...

bizim memlektte ise Dinsizlik Moda olmuş...

Psikolojik rahatsizligin, klavye hakimiyetini ve lisan kabiliyetini de etkilemis. Sana onceki tavsiyelerimde ciddiydim.

Bu sekilde devam etmek anlamsiz.

Sitelerde Paylaş

Bilirkişi !

Size daha da piskolojik bir rahatsızlığı haber vereyim mi ?

1-)alel seviye yani akıl zeka ahlak bilgi birikim vs bakımında en yükseğinden tut en aşağısına kadar her seviyede Milyarla İnsanın kabul ettiği bir şeyi inkar etmektir ?

2-)daha vahimi bunu bir şeymiş gibi görmektir..

3-) daha da vahimi ise anası babası dedesinin de inanadığı o şeyle.. onlarla alay etmektir..

bu korkunç bir şeydir.. anası babası dedesi ile aley ediyor

bundan daha korkunç bir şey olabilir mi?

bunlar çok daha piskolojik bir rahatsılığın en büyük habercisidir..

inanmıyorsun güzel kardeşim pek ala !

pek Ala bir şeydir bu ?

PEK PEK ALA bir şey ? Güzel

peki ama ! inananlarla dedenle ninenle babanla ananla neden eğleniyorsun ?

inanamadığınla kalsan çok iyi

ama neden inananlarla eğleniyorsun ? onların inandığı bir şeyle neden eğleniyorsun

bu çok gücene gider.. ananın babanın dedenin ninenin medeniyetin Allahın gücene gider..

senin aklın ahlakın anlayışın medeniyetin bunu mu icap ediyor ?

ananla babanla dedenle ninenle alay etmeyi mi emrediyor..

ne biçin bir rahatsızlık bu.. rahatsız olduğunun farkına vardırtmayan bir rahatsızlık

piskolojik tedaviye muhtaç olanlar bunlardır.

cicili bicili konuşan.. şurada burada cali eğilimelerle bükülmelerle sahte sahte etrafna gülüçükler saçana

medeni insan denmez ?

Sitelerde Paylaş

hocam kolay değil o iş...

hem ne testi ile olacak bu...

ayı bırak dünyadayız...

dünyayıda yarmışlar filan zamanda deseler...

nasıl anlaşılacak bu...

yarık testi nasıl bişey ola ki...

Bilim ve teknoloji çok ilerledi gitmediğimiz görmediğimiz gezegenler hakkında bile bilgi sahibi olabiyoruz.

Neticede aya gidiliyor ayın yarılması yani tamamen bir birbirinden ayrılması veya bir kısmının çatlaması gibi bir durum veya bunun izleri tespit edilebilir diye düşünüyorum.

tarihinde Protagoras tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Afrodit !

% 100 katrilyon nivilyon bile çok az bir rakkamdır ayın yarıldığı Kesindir.. buna size anlatabilmek için..

siz kendi halinize acımıyormusunuz. Düşmanın dahi itirafıyla doğrulukta Birinciliği hazreti Muahmmed almıştırO ne haber vermişse O olmıştur... Kuradan ay yarıldı der.. Çok kuvvetle gelen hadis haberlerinde şakkı kameden bahsedilir.. acıyın halinize.. kendinize merhamet edin.. yoksa siz kendinizi sevmiyormusunuz

yahu düşmanın dahi tiraf etmiş.. doğruluktan Birincili hazreti Muhammed almıştır ?

ona yalancı diyemiyorlar

Şaka mısın nesin sen :)

Zorlama kendini...

Ayın ortadan ikiye bölünmesi, bilmemkimin bahçesine düşmesi ordan kalkıp tekrar birleşmesi imkansızdır...

Hele de bunu tek parmakla yapmak ...

Lütfen, şu yaptığın Allah'ı ve elçisini küçümsemek komedyen yapmaktan başka bişey değil...

Nedir bu? Hiçbirşey olamıyorsan müslüman ol mantığı mı :)

Rica ediyorum, kendine gel... Lütfen kendine gel ya da bu eşek şakasına bir son ver...

Artık çekemiyorum çünkü...

Sitelerde Paylaş

Bazı rivayetlerde bu konu ile ilgili olarak daha birçok abartı

içeren ziyadeler bulunmaktadır. Buna göre Ayın Hz. Peygambe-

rin emriyle ikiye ayrıldığı, iki parçasının göğsünden girip kolla-

rından çıktığı veya bir parçasının Safa tepesine, bir parçasının da

Merve tepesine indiği, Mekkelilerin bunu ikindi ve akşam vakitle-

ri arasındaki bir sürede izledikleri aktarılır. Şakkul-Kamer olayı-

nı hararetle savunan bilginler bile bu haberleri, uydurma ve iftira

olarak nitelemektedirler.17

Genel olarak İslam tarihi kitapları yerine hadis kaynaklarında

aktarılan rivayetlerin ravilerine sınırlı sayıdaki şu 7 ismi görüyo-

ruz; Enes b. Malik, Huzeyfe b. Yeman, Abdullah b. Abbas, Abdul-

lah b. Ömer, Abdullah b. Amr, Cubeyr b. Mutim, Abdullah b.

Mesut.18 Bu ravilerden Enes ve Huzeyfe Medinede Müslüman

olmuşlardır ve olayı görmeleri mümkün değildir. Ravilerden Ab-

dullah b. Ömer, Abdullah b. Abbas, Abdullah b. Amra gelince

kimisi doğmamış, kimisi de bu olayı gözleyecek yaşta ve durum-

da değildir.19 Cubeyr b. Mutim ise bu olay olduğunda Müslüman

değildir, üstelik Şakkul-Kamer ile ilgili aktardığı hadisi müş-

rik olan ve müşrik olarak ölen babası Mutimden aktarmak-

tadır.20 Mekke dönemini yaşamış, olayları tam olarak müşahede

etmiş sahabe toplumu varken, olayı bize aktaranların

çoğunlukla olayları görmeyen insanlardan olması tesadüf mü-

dür?

Şakkul-Kamer olayını kabullenen bazı müellifler, olayın ger-

çekliğini ve dünyanın birçok yerinde göründüğünü ispat sade-

dinde Güney Doğu Asya'daki memleketlerden Mala-bar'ın (Endo-

nezya'da) tarihlerinde böyle bir vak'aya rastlandığı ve Malabar

mihracesinin o gece bu manzarayı gördüğü, 68 veya o gece bir

bina yapılıp "ayın ikiye yarılması gecesi" diye tarih düşüldüğü69

şeklinde bilgiler aktarılmaktadır.

Ancak bu türden bilgilerin o bölge insanının kendilerini öv-

meye yönelik uydurmaları olduğunu Hamidullah hoca şu şekilde

anlatır: Kendilerine bir öğünme ve iftihar payı çıkartmak için, İs-

lamı kabul eden toplulukların, Resulullah (AS) ile ilişki kurmaya

çalışmalarını anlayışla karşılamak gerekir. Aynı şekilde Çinliler

de, Resulullah (AS)ın kendilerine akrabalarından birini gönderdi-

ğini ve Çin İmparatorunun da, İslama girdiğini bildirmek üzere

Medineye bir elçi gönderdiğini öne sürerler. Halk arasında dola-

şan, efsane niteliğindeki bu bilgilerin bizi yolumuzdan alıkoyması-

na izin vermek istemiyoruz. Ayrıca, Hindistan ve Türkistan gibi

ülkelerde de, Resulullah (AS)ın vefatından birkaç yüzyıl sonra bir

takım maceraperestler ortaya çıkmışlar ve kendilerinin Resulullah

(AS)ın sahabesi olduklarını iddia etmişlerdir. Ve ne gariptir ki, bu

kimseler asırlar boyunca, peşlerinden sürükleyecekleri kitleler

bulma şansına sahip olmuşlardır.70

Pdf. den alıntı olduğundan böyle oldu.

İlgilenenler detaylı bir inceleme için:

http://dl.dropbox.com/u/3737755/Ay%20Yar%C4%B1lmas%C4%B1%20Olay%C4%B1.pdf

adresine bakabilirler.

Sitelerde Paylaş

birşey şey dikkatimi çekti şu iletinin altındaki mesele ırmaktan şarap meyhanemi falan.bir kere orada şaraptan maksat senin içip içip te sapıttığın sarhoş olduğun tarzda bir şarap değil madem çok biliyorsunuz bunu da bilirdiniz ikincisi huriler veriliyor tamam da kerhane ile ne ilgisi var. orası cennet dünya da Allahın emir ve yasaklarına uyanlara cennette senin yine aklına hayaline sığmayacak mükemmel mükafatlar var ama siz böyle giderseniz asla oraları göremeyeceksiniz.

Kızmayın bu kadar sadece rubai bir dörtlük yaşım 33 hayatım ne meyhane gittim ne ne kumarhaneye ne pavyona ne geneleve sigara kullanmadım içki kullanmadım, şarabın tadını falan bilmem. Namaz kılsan bir cemaatten hatun bulsam ala müslüman olur benden :)

Benimkisi ikiyüzlüğe vurgu bir fikir ayrılığı bir eleştiri. İlahi bir adalet varsa bir cezanlandırıcı varsa buna ceza vereceğini düşünmek mantıksızlığın ahmaklığın önde gidenidir.

Biri sürü adam öldüren şuç işleyen hatta islamcılara göre babasını öldüren anası ile zina eden şarap esrar için adam gönülden töbe ederse şarap ve hurilerin arasına cennete.

Eleştiri hakkını kullanan bizle cehenneme. Aklınız alıyormu bunu.

tarihinde Protagoras tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Kamer suresi İsra suresinden önce gelmiştir ve isra suresinde o zaman bir muzice isteyen topluluğa o topluluğun mucizeyi inkar ederek helak olmaması için gönderilmediği belirtilir... Peygamberin ayı ortadan ikiye yardığı söylentisi topluluğa karşı değil bir gece yanına gelip öyle bir mucize isteyen bir kaç insan karşı yapılmıştır. Şİmdi gelelim konunun aslına isra suresi kamer suresinden sonra gelmiştir ve ayın yarılmasına karşın müslümanların hadisin yanına kanıt olur diye gösterdikleri sure olan kamer suresindeki 1. ayet ve kamer suresi isra suresinden çok önce gelmiştir....

Ne şimdi bu?

Kıvırmalarla mucize verilmeyeceğini açık açık belirten ayeti hükümsüz kılabileceğini mi sanıyorsun?

Neymiş, Kamer suresi daha önce gelmişmiş. Biz sanki farklı yazdık.

Dedik ki öyle olsa "sizden öncekilere" demezdi. "size" derdi. Ama anlayan kim?

Bak İsra-78 yetmediyse Enam verelim:

Ne diyor Enam 37?

Dediler ki: “Ona Rabbinden bir mucize indirilse ya!” (Ey Muhammed!) De ki: “Şüphesiz Allah’ın, bir mucize indirmeğe gücü yeter. Fakat onların çoğu bilmiyor.”

Demek ki Muhammed'e inanmayanlar ondan mucize istiyorlar. Demek ki bir mucize göstermemiş.

Bak bakalım bu ayet ne zaman gelmiş?

Medine'de, hicretin 6. yılında.

Yetmedi mi?

Enam-35. Eğer onların yüz çevirmeleri sana ağır geldiyse; bir delik açıp yerin dibine inerek, yahut bir merdiven kurup göğe çıkarak onlara bir mucize getirmeye gücün yetiyorsa durma, yap! Eğer Allah dileseydi, elbette onları hidayet üzere toplardı. O hâlde, sakın cahillerden olma.

Bu ayet de Kamer suresinden 12-13 yıl sonra gelmiş.

Ayı yararak mucize vermiş olan bunları yazar mı?

Yetmediyse daha fazlasını getirelim!

Sitelerde Paylaş
"Ayrıca, Hindistan ve Türkistan gibi ülkelerde de, Resulullah (AS)’ın vefatından birkaç yüzyıl sonra bir takım maceraperestler ortaya çıkmışlar ve kendilerinin Resulullah (AS)ın sahabesi olduklarını iddia etmişlerdir. Ve ne gariptir ki, bu kimseler asırlar boyunca, peşlerinden sürükleyecekleri kitleler bulma şansına sahip olmuşlardır."

Bunun neresi gariplerine gidiyor anlamadim. Adam ayi ikiye boldum diyor, 1 milyar insan pesinden gidiyor, bunlar sahabeyim demis cok mu?

tarihinde yahya tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Adam Mekke de 11 yıl peygamberim diye yırtınıyor, Parmağı ile ayı karpuz gibi ayırıyor ama 11 yılın sonunda hicret ederken yanında 70 kişi var ?

Bir başka adam, bende peygamberim, ineğe tapmaktan vazgeçin, Allaha inanın diyor. Bunları koca denizi ikiye ayırarak kurtarıyor, Ama o da ne ?

Arkasını döner dönmez bu herifler yine buzağı ya tapmaya başlıyorlar. Vs.

Bu hikayelerin mümkün olması herşeyden önce insan psikolojisi gereği mümkün değildir. Bırakın binlerce yıl öncesini, bu gün 21. Y.Yılda bile birisi

denizi yarıp insanları yürütsün, dünyanın %90 ı onun peşine takılır.

tarihinde albastı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...