Jump to content

Ay yarılma mucizesi

Recommended Posts

Binlerce yıl önce ayın yarıldığına yok efendim tekrar birleştiğine falan inanacaksın..

Sonrada bununla ilgili akıl yürütmeleri, sorgulamaları etkisiz hale getirmek için çabalayacaksın..

Dürüst bir adamsan eğer..

Ne bileyim kardeşim inanıyoruz işte. Nasıl olmuş, niye kimse görmemiş falan bunları bilemem de..

Bu kadarda yalancının askeri olunmazki..

Yok sis vardıda , yok bulut vardıda (peki bunları nerden biliyorsun? Tabiki bilmiyor)

Tam bir yalan makinesinin işi, yalancılıkta profosyenelleşmiş, işi gücü yalancılık olmuş birinin işi..

Bu said denen yalancı hayatı boyunca hiç gerçek bir iş yapıp gerçek bir sorun çözmemiş..

Bilgisinin, düşüncelerinin , icraatlarının hiçbiri şöyle insanlara somut ve gerçek faydalar sağlayacak birşey olmamış..

Hiç sahada top oynamamış..

Hep saha dışında alavere dalavere işlerin peşinde koşmuş..

Neden bu adam alavere dalevere işlerin peşinde koşmuş..

Çünkü gerçek işler alavere dalavereyle olmaz..

Düşüncelerin ve bilgilerin hayatın gerçekleri ile test edilirde o yüzden..

Testin sonucunda bilgilerinin nekadar değerli olduğu ortaya çıkar.

Kendini çok beğenen ama içi boş Said gerçeklerden kaçıp hayallerin ve yalanların dünyasında kendini yüceltmeye yoluna gitmiş..

Ayrıca hayatın pratiğindede hep yanılmış, kaybetmiş..

Siyasete girmiş becerememiş.. Sonrada güya peygamber ona siyasete girme demiş..Beceremedim demiyorda..

Askerliğe heveslenmiş..Onuda eline yüzüne bulaştırmış..

Fen bilgilerine falan heves sarmış. Ukalalığından ve yetersizliğinden ciddi olamamış sonuçta ondanda bir nane olamamış...

Vurmuş kendini yalanların rahatlıkla at koşturabileceği dinin hayal sahasına..

Zaten o saha geniş, esnek ve argümanı bol..İnsanlık binlerce yıldır o sahaya argüman üretmiş...

Salla sallayabildiğin kadar..Bolcada malzeme var hazırda..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 141
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bu konuyu iki farklı bakış açısı ile tahlil etmek doğru yaklaşımdır bana göre.

1- İnançsız kimselerin konuya bakışı

2- İnançlı kimselerin konuya bakışı

İnançsız kimselerin konuya bakışı gayet nettir.

Bir Peygamber olamayacağına göre, onun gösterdiği söylenilen mucizeleri de yalandır.

İlgili olay veya mucize olarak atfedilen söylentiler üzerinden, bir Tanrı veya bir peygamber olamayacağı düşüncesine varmak gereksizdir.

Dolayısı ile ay yarılır mı, bunun emareleri var mı ve doğru mu vb. şeklinde sorular sorup, bunun imkansızlığını teknik veriler ile cevaplamak, bir inançsız için sadece zaman kaybıdır.

Konunun asıl önemli boyutu, inanırların da aralarında bu olaya, daha doğrusu mucize olarak atfedilen hiç bir olaya inanmayan Müslümanların bulunmasıdır.

Bu noktada inançsız açısından eleştiri payeleri çıkarılabilir; aynı dine inanan kişilerin nasıl olur da böyle önem arz eden bir olayı, oldu-olmadı şeklinde tartışma konusu yapabilmeleri, ilgili dinin kaynaklarının zayıflığının göstergesidir.. gibi..

Fakat bence asıl önemli olan, olmamış, olması imkansız olaylar üzerinden inançlı kimseler üzerinde tahakküm oluşturma ve yönetme zihniyetinin ifşadır.

Bu zihniyetin gerçek anlamda hiçbir kutsalı yoktur.

Ne Allah'ı var ne kitabı ne peygamberi ne de herhangi bir manevi-ahlaki kaygısı...

Dolayısıyla söz konusu zihniyet açısından tam anlamıyla katmerli bir cehalet söz konusudur.

Kısacası bu zihniyet, suret-i haktan görünmesine karşın aslında hakikatin azılı düşmanıdır.

tarihinde WerderBremen tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Siyasete girmiş becerememiş.. Sonrada güya peygamber ona siyasete girme demiş..Beceremedim demiyorda..

Konu Said'e kaymasın ama belirtmeden geçemeyeceğim.

Said Okur milletvekili olmaya çok heveslidir ama bunun için ilkokul diploması gerekmektedir.

Said, Okur soyadı almıştır ama bir ilkokul diploması bile alamamıştır.

O yüzden milletvekili olamamıştır.

Bunun üzerine "Kedi uzanamadığı ciğere mundar der" misali kedi gibi davranmıştır.

Sitelerde Paylaş

benim bir adamın peşinden gitmem yahut ona inanmam için ayı yarması filan gerekmiyor...

aklıma mantığıma hitabeden önemli şeyler söyleyebilyior ve bunu kendi hayatında da yaşayabiliyorsa onu sever ona inanır ve gerekirse havarisi olurum...

peygambere atfedilen bir- komşusu aç iken tok yatan bizden değildir- sözü bence onun ayı yarmasından daha önemli ekili ve anlamlıdır...

bu ve buna benzer pek çok sözü benim ona hayran olmama ve davasını gütmeme yetiyor da artıyor bile...

Sitelerde Paylaş

Afrodit ! Sen yalan yanlış şeyleri islama mal etmişsin

1-) Kuran ve hadiste Ay yarılmıştır

2-) Ay Bahçeye düşmüş diye ne kurada ne hadiste vardır..

öyle ilip bilemden konuşma

hele düşünmeden hiç konuşma

koskoca ay bahçeye düşer mi ? bunu insanın aklı alabilir mi?

Ay.. ay olduğu gibi olduğu için Ayın yarılmasını istendi.. ayın ufalıp bahçeye düşmesin için değil ?

yani ebu cehil ve yardakçıları.. sihirbazların işi dünyada iş yapar.. semaya tesir edemez.. göz boyuyamaz..

diye dolunay zamanı Ay yarılmasını istediği bilinen bir gerçektir

uydurma hadise göre dolunay vaktinde ayın bahçeye düşmesi ise dünyaya ait bir göz boyama olur ? bunu düşünmüyor musun afrodit.. semaya tesir edemez diye Ay yarılması istenedi

uydurma sözlere inanma onalra hadis denmez

tarihinde KomicalParadox tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Afrodit ! Sen yalan yanlış şeyleri islama mal etmişsin

1-) Kuran ve hadiste Ay yarılmıştır

2-) Ay Bahçeye düşmüş diye ne kurada ne hadiste vardır..

öyle ilip bilemden konuşma

hele düşünmeden hiç konuşma

koskoca ay bahçeye düşer mi ? bunu insanın aklı alabilir mi?

Ay.. ay olduğu gibi olduğu için Ayın yarılmasını istendi.. ayın ufalıp bahçeye düşmesin için değil ?

yani ebu cehil ve yardakçıları.. sihirbazların işi dünyada iş yapar.. semaya tesir edemez.. göz boyuyamaz..

diye dolunay zamanı Ay yarılmasını istediği bilinen bir gerçektir dolanay vaktinde ayın bahçeye düşmesi göz boyamadır? bunu düşünmüyor musun afrodit..

uydurma sözlere hadis denmez

Ateist arkadaşlar.

Her zaman söylüyorum ve burada karşı çıkıp muhalefet edenleriniz oluyor.

BU ADAMLAR İNSAN DEĞİL.

İNSAN İLE BENZER DÜŞÜNCE VE AKLİ YETENEKLERE SAHİP İLKEL BİR CANLI TÜRÜ BUNLAR.

İNSAN IRKININ HALEN DAHA İLKEL DÜŞÜNCE, AKIL VE ZEKA SEVİYELERİNDE.

BUNLAR EĞİTİLMEZ.

BUNLARA ANCAK GORİLLER GİBİ KAFESLER (PARDON İBADETHANELER) İNŞA EDİLMELİ VE ORALARA HAPSEDİLMELİLER.

DÜNYA ÇOK BÜYÜK BİR SAVAŞA GEBE!!!!!!!!!!!

ÇÜNKÜ BU GORİLLER AKILLI İNSANA AYAK BAĞI OLUYORLAR!!!!!!!!!

Sitelerde Paylaş

Ateist Bakış ! kardeşim

Alıntıdaki yazıyı okuyuta sonra senin yazını okuyunca..kimin aklı başında anlaşılıyor

ben ne yapayım ? uydurma hadise göre : Ay bahçeye düşmüş

şimdi ben buna senin güzel hatırın için inanıyım Akıllı arkadaşım !

bak ne diyorum ? Kuran ve hadise göre ay yarılmıştır ?

Ay bahçeye düşmüş olsa.. buna Allah bile şaşırır da KURANDA haber verir ? senin aklın almıyor diye böyle

tabir ettim ? tabir sakat ama ne yapıyım

ay bahçeye düştüğü uydurmadır uydurma

Sitelerde Paylaş
Ay bahçeye düşmüş olsa.. buna Allah bile şaşırır da KURANDA haber verir ? senin aklın almıyor diye böyle

Afferim be Reno, ayın bahçeye düşmeyeceğinin farkındasın.

Bir de göğün, yıldızların yere düşmeyeceğinin farkında olsan! :lol:

Sitelerde Paylaş

Ne şimdi bu?

Kıvırmalarla mucize verilmeyeceğini açık açık belirten ayeti hükümsüz kılabileceğini mi sanıyorsun?

Neymiş, Kamer suresi daha önce gelmişmiş. Biz sanki farklı yazdık.

Dedik ki öyle olsa "sizden öncekilere" demezdi. "size" derdi. Ama anlayan kim?

Bak İsra-78 yetmediyse Enam verelim:

Ne diyor Enam 37?

Dediler ki: “Ona Rabbinden bir mucize indirilse ya!” (Ey Muhammed!) De ki: “Şüphesiz Allah’ın, bir mucize indirmeğe gücü yeter. Fakat onların çoğu bilmiyor.”

Demek ki Muhammed'e inanmayanlar ondan mucize istiyorlar. Demek ki bir mucize göstermemiş.

Bak bakalım bu ayet ne zaman gelmiş?

Medine'de, hicretin 6. yılında.

Yetmedi mi?

Enam-35. Eğer onların yüz çevirmeleri sana ağır geldiyse; bir delik açıp yerin dibine inerek, yahut bir merdiven kurup göğe çıkarak onlara bir mucize getirmeye gücün yetiyorsa durma, yap! Eğer Allah dileseydi, elbette onları hidayet üzere toplardı. O hâlde, sakın cahillerden olma.

Bu ayet de Kamer suresinden 12-13 yıl sonra gelmiş.

Ayı yararak mucize vermiş olan bunları yazar mı?

Yetmediyse daha fazlasını getirelim!

Aynen öyle kamer suresini bırak isra danda sonra inmiştir o sure, ve bende diyorumki isra ve enam suresinde mucizeyle ilgili geçen ayetler indiği zamanın insanlarının mucize istediği içindir kamer suresi onlardan önce inmiştir. Eğer ay yarıldıysa anlatılan hikayeye göre ay'ın yarıldığını görenlerde inkar etmiş sihir demişlerdir zaten ve kamer suresinin ilk iki ayetinde de bu belirtiliyor. Daha sonra gelen isra suresinde öncekiler gelen mucizeleri inkar etmişlerdi deniliyor, neden buna ayın yarılmasının sihir denilerek inkar edilmeside eklenmesin ? Kamer suresinden önce inmiş bir sure ve ayet varsa bu konuyla ilgili buyur getir ?

Hatta allah ay'ın yarılmasını şimdiye kadar hiç bir mucizenin kalıcı olarak insanlara kalmadığı için kuran'a eklenmemiştir diyorum, inanca göre allah geleceği biliyor ve gelecekte teknolojinin gelişeceğinide biliyordu ve ay'ı hiç bozulmamış gibi birleştirdiği için, gelecekte insanların ay'ı inceleyipte hiç ay ikiye ayrılmamıştır diye inkara düşmelerini istemedi diyorum.... inanç derde der pante ?

Yetmedimi diyorsun yeticek birşey yazmıyorsun ki? Çünkü hala anlamadın İnancın önüne geçemezsin inanç değilmi bu alanı öyle genişki...Benim anlattıklarımın yetmemesi şaşırtıyor beni, bir önceki yazımda çok açık bir şekilde anlattım içinden bir lafı çekmiş almış yine gerisini es geçmişsin...

İnanca göre olmama ihtimali olduğu kadar olma ihtimalide vardır, tabi olaya kafanı sağa sola hiç çevirmeden bakıyorsan ayrı... Sen kesinlikle olmamıştır diyorsun. bense olduysa bile öğrenemiyiz bunu, inanca göre konu kitlenir diyorum... ne diyorsun yarın 5 arkadaşım sana söylese güneşi ikiye böldüğümü ve ilahi bir güç sayesinde yaptığım için o 5 inin görmesi sağlandı deseler ve o ilahi güç sayesinde geri hiç bozulmamış gibi ayı birleştirdiğimi söyleseler inanıcakmısın ? :) şahitte getirsem inanmıcak kendim görmem lazım diceksin, o zamanın insanları sihirdir demişler, sende tutup ilizyondur öyle bişi olduysa bile diceksin :)

Saygılar

Sitelerde Paylaş

Ne demiş Mevlana:

Ne kadar anlatırsan anlat, anlatacakların karşındakinin anlayacağı kadardır.

Şimdi belli ki yetmemiş ama ben kalkıp buraya Ankebut-50'yi de yazsam, Enbiya 5-6'yı da yazsam, Rad-7'yi ve 27'yi de yazsam görülen o ki anlamak istemeyen anlamayacaktır.

Sitelerde Paylaş

Afferim be Reno, ayın bahçeye düşmeyeceğinin farkındasın.

Bir de göğün, yıldızların yere düşmeyeceğinin farkında olsan! :lol:

Pante !

yeryüzüne göğün düşmemesi demekten.. şöyle meal alınabilir

Allah yaşayabilmeniz için bütün sebebleri hazırlamış bütün yaralı şeylerin kapısını açmış türlü türlü zararları def etmiştir..

Pante ! şimdi aklın dumura uğrıycak iyi oku

Bilim insanı diyor ki : Dünyadan belki milyonlarca kat muazzam büyüklükteki bir yıldız çekim kuvvetiyle daralıyor daralıyor bir yumruk kadar oluyor ?

olacak iş değil Pante : ?????

Ehh pante! evrende bu oluyorsa Kıyamet denilen hal tecelli ettiği vakit gökte düşer yıldızda düşer.. be kardeşim !

Sitelerde Paylaş
Kıyamet denilen hal tecelli ettiği vakit gökte düşer yıldızda düşer.. be kardeşim !

Yere düşer değil mi? :lol:

Yahu yer dediğin yok varsayılacak kadar bir zerredir gökte.

Göğün haritasını yapsan yeri gösteremezsin.

"Göğün yere düşmesi" ifadesini şuna benzetebilirsin:

"Dünya Heybeliada'ya düşer'"

Şimdi Heybeliadalıların; Afrika'nın, Amerika'nın, Asya ve Avrupa'nın adalarına düşeceğinden bahsetmesi ne kadar saçma ise, göğün yere düşmesi de o kadar saçmadır.

Sitelerde Paylaş

Pantecim işlerim oldğudna dolayı şimdi sana yazıyorum

Sema: herşeyin sakfı demektir.. herşeyin tutucusu demektir.. GÖK denildiği vakit aklına gelen manaya hiç benzemiyor dimi

Sonra Milyonlarca dünya büklüğünde olan Muazzam bir cisim Heybeli adaya değil.. o adanın içindeki bir elma kadar olabiliyorsa...

evrende semada düşer yıldızda pante.. bunu aa diye şaşırılacak bir şey değildir ?

PANTE ! Sana deli deler

Kimler ? bugün öğrendiğin bir şeyi 100-200 sene evvel bir insan söylesen

desen ki Dünyandan milyonlarca daha büyük bir Dünya küçülür ve avucumun içi kadar olur desen.. seni bakırköy tımarhanesine bile almazlardı ?

Pante şu son cümlemi İyi oku !

milyonlarca dünya kadar bir yıldız yumruk kadar olur buna nedir ?

acaip bir hadise olay denir

Kıyamet denilen hal tcelli ettiği vakit Semanında arza düşmesi... Ona Kudretin acaip hadiselerindedir. Pantee!!

Kuranı kerim.. 15 asır evvel çölde gezen bir insan tarafında

neler haber vermiş neler.. bu gün bilim.. Onun verdiği her habere.. hürmetle bakıyor..

Sitelerde Paylaş

komık burayı okuyunca farkettımde muslumanım dıyen tum userler ayın yarılmamıs olduguna ınanıyor .. öyleyse sız kuranın bır kısmına ınanıp bır kısmına ınanmıyor musunuz ayrıca kireç abıyı tebrık edıyorum kuranı öyle bı yorumluyokı hz muhammet gelse o bıle sasırır bunlarımı demısım dıye :)

Sitelerde Paylaş

komık burayı okuyunca farkettımde muslumanım dıyen tum userler ayın yarılmamıs olduguna ınanıyor .. öyleyse sız kuranın bır kısmına ınanıp bır kısmına ınanmıyor musunuz ayrıca kireç abıyı tebrık edıyorum kuranı öyle bı yorumluyokı hz muhammet gelse o bıle sasırır bunlarımı demısım dıye :)

Kuran'ın hiç bir kısmında kesinlikle ay yarılmıştır demez, Hadislerde geçer bu, hadislerede inanma yükümlülüğü yoktur...

Sitelerde Paylaş

Miko !Ay yarıldı ? ben buna kendimin var olduğuma iannadığım gibi inanıyorum

bir kimse kendisini görüpte ben yokum diye itikat edebiler mi deli bile böyle bir şeyi itikad etmez..

işte ben varım dediğim gibi eminim hazreti Muhammed Kameri yarmıştır.. ve bunun izide ayda mevcuttur

tamam mı

Sitelerde Paylaş

Konu Said'e kaymasın ama belirtmeden geçemeyeceğim.

Said Okur milletvekili olmaya çok heveslidir ama bunun için ilkokul diploması gerekmektedir.

Said, Okur soyadı almıştır ama bir ilkokul diploması bile alamamıştır.

O yüzden milletvekili olamamıştır.

Bunun üzerine "Kedi uzanamadığı ciğere mundar der" misali kedi gibi davranmıştır.

Neden o zaman Tarihi vesikalar milletvekili olduğunu yazıyor?

Sitelerde Paylaş

Ne saçmalıyon lan sen? :)

Sürelerden de bahsediyorlar.

Ayın çapı 3500 km dir.

Bu ne demek biliyon mu?

İşlem 1 dakika sürse 3500 km boyuna 3500 km derinliğine bir kesme işlemi uygulamak demektir.

1 dakikada 3500 km ksilmesi demek saniyede 58 km demek.

En büyük patlama hızı şu anda sıvı nitrogliserinindir ve saniyede 8 km patlar :)

Dikkat bak ben 1 dakika için hesapladım ve karşında nitrogliserinin 9 katı bir hız çıktı.

Bu süreyi 9 dakika yaparsan bu BOMBA patlama anıyla aynı olur.

Buna da yarılma denmez ay patlatıldı denir

Sonra sizlere aptal diyince niye hakaret ediyorsunuz diyorsunuz.

Buna aptallık değil amiyane tabirle öküzlük denir.

Ve bu sözü de hepiniz yalvara yakara zorla talep edip hakediyorsunuz.

Sayın Dallama Kardeşim..

Biz burada mucize diye tabir edilen bir olaydan bahsediyoruz.Sense kalkmış ayı yarmak için bilmem kaç kuvvet gerekir .. vs zırvalıyorsun..

Çok bildiğinizi her fırsatta gözler önüne sermek için böyle fırsatlar kolluyorsunuz anlıyorum..

Ama biraz kafanız bassın be kardeşim bir zahmet..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...