Jump to content

Ay yarılma mucizesi

Recommended Posts

• İleti 141
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sayın Dallama Kardeşim..

Biz burada mucize diye tabir edilen bir olaydan bahsediyoruz.Sense kalkmış ayı yarmak için bilmem kaç kuvvet gerekir .. vs zırvalıyorsun..

Çok bildiğinizi her fırsatta gözler önüne sermek için böyle fırsatlar kolluyorsunuz anlıyorum..

Ama biraz kafanız bassın be kardeşim bir zahmet..

Öküzlük bir mucize mi?

Sitelerde Paylaş

Ayı yarıp tekrar birleştiren birine halen insan denmez sanırım, Tanrının yapmadığını yapmış sayarım onu...

Yeter bu kadar saçmalık.

Mucize insanı aciz bırakan olgulara denir. İzahatını yapamadığımız konularda aciz kaldığımızda mucize yani aciz kaldık der geçeriz...

Ay yarılmadı, yarılamaz, yarılmış olamaz...

Ayı yaran adama sormazlar mı, madem ayı yaracak güce sahiptin, şu insanları da zulümden kurtaraydın ya diye...

Sitelerde Paylaş

off of valla her denılene ınanıyorsunuz kardesım ya önune hz sıfatını koy yeter... ayı yarar yururken her ınsandan bes santım uzun görunur uzerınde bulutla dolaşır hayvanlar dile gelir ohhhhh ne guzel hz alper tungada gökten ınen kızla evlıydı aa yoksa melekmıydı o

Sitelerde Paylaş

bu mucize anlatımlarında acaba bir ironi mi var...

yani aslında hiç bir olağan dışı olayın olamayacağı bilinir ama karşıdakiler sürekli bu beklentide olduğu için ironiyle bu mucize anlatımlarından bahsedilmiş olabilir...

olup duran zaten olağan görülen olaylara dikkat çekilip asıl bunlardan dersler çıkarılması gerektiğinin pek sık vurgulanmasının amacı budur belki de...

Sitelerde Paylaş

Ayı yaran adama sormazlar mı, madem ayı yaracak güce sahiptin, şu insanları da zulümden kurtaraydın ya diye...

+1881.. budur.. bu sözü anlayacak beyin yok müslümanlarda... köleliği bile tamamen reddedip kaldıramayan islam dini, peygamberin uçkur konularında, evine uzun süreli girilmemesi gibi çok mühim konularda ise gayet açık mesajlar verebiliyor..

Sitelerde Paylaş

Ay'ın yarılmasına gerek yok orda asılı kalması bile mantık dışı akıl aciz kalıyorsa başka ne denilebilirki,zaman ve mekan sonradan yaratılmışsa,yaratanı kendi bakış açımıza göre değerlendirmeye kalkarsak olacağı bu zaten kocaman bir inançsızlık çıkar ortaya.

Karıncaya Nasa uzay üssünün tüm incelik ve çalışma prensiplerinden bahsetsen anlarmı farzedelim anlatmış oldunuz inanırmı,o kendi boyutunun dışında başka fikir sahibi olamaz,kısıtlanmış durumda yaşayan zavallı insanoğluda aynı durumda bence,ya inanırsınız yada inanmazsınız her iki türlüde yaşamak serbest...

Sitelerde Paylaş

Miko !Ay yarıldı ? ben buna kendimin var olduğuma iannadığım gibi inanıyorum bir kimse kendisini görüpte ben yokum diye itikat edebiler mi deli bile böyle bir şeyi itikad etmez..

işte ben varım dediğim gibi eminim hazreti Muhammed Kameri yarmıştır.. ve bunun izide ayda mevcuttur, tamam mı

İşte inanç denen, iman denen şey budur.

Hiçbir bilimsel kanıt, mantıksal delil veya akıl verisi, bu arkadaşı böyle bir şeyin olamayacağına ikna edemez.

Fillerin uçtuğuna da inanabilir, balinaların çöllerde yürüdüğüne de inanabilir, kedileri kuşların doğurduğuna da inanabilir; kısacası, inanabilir oğlu inanabilir...

İnanç akıl, mantık, izan ve idrakten münezzehtir.

Nokta.

Sitelerde Paylaş

Miko !Ay yarıldı ? ben buna kendimin var olduğuma iannadığım gibi inanıyorum

bir kimse kendisini görüpte ben yokum diye itikat edebiler mi deli bile böyle bir şeyi itikad etmez..

işte ben varım dediğim gibi eminim hazreti Muhammed Kameri yarmıştır.. ve bunun izide ayda mevcuttur

tamam mı

Hz Muhammedin ayı yardığına inanman tamam..

Ayda bunun izi olduğuna inanman neyin nesi..

Mübarek kardeşim..

Koca ayın yarılamasına inan, olmadı tekrar birleştirilmesine inan, sonra bunun hiçbir tarihi kayıtlarada geçmemesine inan. Yani Allah kasti olarak ayın yarılmasını herkes görmesin diye tedbirler almış.

Ayı yarıp birleştirmek yetmiyor ki..Birde diğer insanların görmemesi için tedbirler almak gerekiyor.. Borumu sandınız..

Bu kadar işi yapan Allah birleşim izini niye bıraksın..Ayda neden iz olsunki..Buna aklım ermedi..İz bırakmadan birleştiremiyor mu Allah..

Hani Ayda birleşim izi olduğu Dini kitaplarımızda yazsa eyvallah inanmak zorundayız ve kayıtsız şartsız inanmalıyızda..

Birleşim izi kutsal kitaplarımızda yok.. Bu sadece akıl yürütmeyle alakalı birşey. Yani birşey tekrardan birleşirse izi kalır hesabı..

Burda aklını devreye sokmuşsun. Valla helal olsun pes doğrusu..

Peki baba ayda birleşim izini gören olmuş mu?

Sitelerde Paylaş

bir elinde sihirli bir güçle olağan üstü şeyler yapabilen kimse olmamıştır...

her şey fizik kuralları dahilinde olmaktadır...

bu anlatımlar ya abartma yahut ironi yahut tamamen uydurmadır...

yahut başka bir şey anlatılır da o mucize diye yorumlanır...

fizik kurallarını tanrı bile çiğnemez...

bırak peygamberi...

Sitelerde Paylaş

bırak peygamberi...

Ha işte bak.

Sonuna doğru tanrı bile peygamber bile kısmını saymazsak akıllı mantıklı konuşuyorsun.

Bu şekilde akıllı ve mantıklı 100-200 bin daha önerme oluşturabilirsen kafanda seni de algısı sağlam olarak ilan edebiliriz. (zaten 50 bininci önermeden sonra kendi kafanı kendin düzenlemeye başlayabilirsin ve belki de 200 bin önermeye bile gerek kalmaz)

Sitelerde Paylaş

bırak peygamberi...

Şuara(32) Bunun üzerine Mûsâ, asasını attı, bir de ne görsünler asa açıkça kocaman bir yılan olmuş

Yani " Kuran tanrı sözü olamaz " diyorsun.

Sitelerde Paylaş

kurandaki ay yarıldı ayetinin ayın yarılması ile alakası yok.belki aya çıkışla ilgilidir bilemem.kuranda açıkca peygambere mucize verilmediğinden bahseder.zaten ilkel araplar mucize olsa da inanmamak için yırtınmışlar onun için mucize yok der kuranda.ama cahil adam gelip sanki kendi şahit olmuş gibi ayın yarılmasından bahseder.zaten kim ayın yarıldığını görüp inanmazdı ki??

Sitelerde Paylaş

Şuara(32) Bunun üzerine Mûsâ, asasını attı, bir de ne görsünler asa açıkça kocaman bir yılan olmuş

Yani " Kuran tanrı sözü olamaz " diyorsun.

atatürkün yumruğu düşmanların tepesinde top güllesi olup onları tarumar etti...

musanın asası da o parlak beyaz eli de firavunun tüm düzenini yıktı...

Sitelerde Paylaş

atatürkün yumruğu düşmanların tepesinde top güllesi olup onları tarumar etti...

musanın asası da o parlak beyaz eli de firavunun tüm düzenini yıktı...

İlgili ayetleri okursan böyle mecazi bir anlatımın olmadığını görebilirsin.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...