Jump to content

Müslümanlar Bu Sorulara Cevap Veremiyor !

Recommended Posts

Öncelikle benim inancımda savaş ve kendini müdafaa harici insan öldürmek yasaktır ve büyük günahlardan bir tanesidir. Benim hakkımda ileri geri konuşmak içini yiyip bitiren korkuları hafifletmez

İçimi yiyip bitiren bir korku yok.

Ateistleri içinde şüphe ve korku var diye düşünür genelde islamcılar :)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 225
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ölümden bizden fazla korktuğunuz kesin

Hayır.

Onu da teknik olarak detaylandırdım.

Belli başlı senaryolarda beni nelerin beklediği konusunda zihnim hazırlıklı.

Ölümün kendisinden endişem olmadı hiç zaten.

Süreçtir en zor olanı.

Mesela heyelan altında bir taksi içinde kaldın diyelim

Eğer arabanın bütünlüğüne zarar gelmemişse seni zorlu bir 10-15 dakika bekliyor demektir.

Eğer arabanın bütünlüğü bozulmuş toprak dolmuşsa 3-5 dakikan var.

Tabi seni bir kurtarma köpeğiyle yarım saat içinde bulursalar ve ilk yardımcı da becerikliyse hayata dönebilirsin.

Ama çektiklerin yanına kalacağından herkes bir kere ölürken sen o süreci hayatta iki kere yaşamak zorunda kalırsın :)

En iyisi hastanede yoğun bakımda ölmek bak.

Orada sana verdikleri morfinden yarı baygın vaziyette olursun hep.

Ve bilincin de günde 2-3 kere 2-3 dakikalığına geri gelir.

Hastalığına bağlı olarak tabi.

Sitelerde Paylaş

En zorlandiklarindan biri "kotuluk problemi"...Hicbir dindarin mantikli bir aciklamasi oldugunu gormedim...Ekteki videoda size benzer bir calisma yapip ben de Musluman'lara bu tarz sorular yonelttim.

Tanrı kötülüğü önlemek istiyor da gücü mü yetmiyor?

Öyleyse o güçsüzdür.

Yoksa gücü yetiyor da kötülüğü önlemek mi istemiyor?

Öyleyse o iyi niyetli değildir.

Hem güçlü, hem de iyi ise, bu kadar kötülük nasıl oldu da var oldu?

David Hume

Bu teori Hristiyanlık için geçerli. Bunu savuşturmak için düalizm ihtiva eden gnostizm'i geliştirmişler.

Halbuki cevabı İslam'da başından beri "sınav"dır. En basit köy imamı bile buna böyle cevap verir; ve bunun karşı tezi ise ateistlerce tam olarak verilemez. Yani bir müslüman "Çünkü sınav vardır" deiğinde, ateistin karşı cevabı "sınav da sınav, bi sınav saçmalığı tutturmuşsunuz" şeklindedir.

Sitelerde Paylaş

David Hume u rahmetle anıyorum..

İnsan kötülük yapmak istiyor ve Allah da bunu yaratıyor yaratmasa Adil (El-Adl) olamazdı çünkü sınavı yanlış yapan öğrenciye sorunun cevabını vermek gibi olur. İyilik yapmak isteyene kötülük yaptırsa zaten bu hiç olmazdı. Kısaca herkes şuan ne istiyorsa onu sağlıyor iyi bir ortam sağlıyor.

Saçmalık diye savuşturmak ta bir ateiste yakışır zaten...

Sitelerde Paylaş

Tanrı kötülüğü önlemek istiyor da gücü mü yetmiyor?

Öyleyse o güçsüzdür.

Yoksa gücü yetiyor da kötülüğü önlemek mi istemiyor?

Öyleyse o iyi niyetli değildir.

Hem güçlü, hem de iyi ise, bu kadar kötülük nasıl oldu da var oldu?

David Hume

Bu teori Hristiyanlık için geçerli. Bunu savuşturmak için düalizm ihtiva eden gnostizm'i geliştirmişler.

Halbuki cevabı İslam'da başından beri "sınav"dır. En basit köy imamı bile buna böyle cevap verir; ve bunun karşı tezi ise ateistlerce tam olarak verilemez. Yani bir müslüman "Çünkü sınav vardır" deiğinde, ateistin karşı cevabı "sınav da sınav, bi sınav saçmalığı tutturmuşsunuz" şeklindedir.

En basit köy imamı değil bütün ulemanız gelse bu konuda saçmalamaktan başka bir şey yapamazlar.

1. Bu tanrı her şeyi biliyorsa neyin sınavını yapıyor?

2. Bir insanı katolik bir ortamda yaratıp sonra neden Muhammed'e inanmadın diye sonsuza kadar yakmanın mantığı nedir?

3. Muhammed'den sonra yaşamış ve hiç Muhammed'i duymamış insanlar ne olacak? Onlara hangi sınav kağıtları veriliyor?

4. Ergenlikten önce ölen çocuklar ne olacak? Neden onları da yeteri kadar yaşatıp sınava sokmuyor?

5. Bu peygamberlerin ayrıcalığı ne? Neden onlara torpil geçiliyor? Neden bu herifler adam öldürse de, çocuk öldürse de görmezden geliniyor?

David Hume u rahmetle anıyorum..

İnsan kötülük yapmak istiyor ve Allah da bunu yaratıyor yaratmasa Adil (El-Adl) olamazdı çünkü sınavı yanlış yapan öğrenciye sorunun cevabını vermek gibi olur. İyilik yapmak isteyene kötülük yaptırsa zaten bu hiç olmazdı. Kısaca herkes şuan ne istiyorsa onu sağlıyor iyi bir ortam sağlıyor.

Saçmalık diye savuşturmak ta bir ateiste yakışır zaten...

İnsan kötülük yapmak istediği için Allah'ın bu imkanı yaratmasının adaletle ne ilgisi var? Böyle saçma bir mantık mı olur? Bu mantığa göre hiç bir kötülüğe engel olmamak lazım, sonra senin gibiler tarafından adaletsiz olmakla suçlanabiliriz. Öyle ya, biz kimiz ki Allah'tan daha adil olalım, bırakalım herkes istediği gibi kötülük yapsın. Adil olmak için kötülük yapmak isteyenlere her türlü imkanı sağlayalım.

Sitelerde Paylaş

Apolojetikler ve teologlar en primitif ateistik argümanlara bile tatmin edici cevap vermekten aciz. Müslümanlar ya okumadıklarından ya da okusalar bile sonradan unuttuklarından veya bu konuları çok yüzeysel geçtiklerinden "CevaB Veremedi" yanılgısıne kapılıyorlar bence.

Teodise tartışmalarında apolojistler ve teologlar genellikle "Tanrı bizim imanımızı test etmek için zor zamanlar icat ediyor. Eğer imanımız zayıfsa her şey yolunda gittiğinde imanımızın zayıflığı belli olmaz. Tanrı insana özgür irade ve seçim serbestiyeti verdi" apolojyasıyla Tanrı'yı aklama eğilimindedir. Ancak başımıza gelen felaketlerin bir kısmı özgür irade dışı olduğundan bu apolojya Tanrı'yı affetmemiz için yeterli değil. Tanrı birilerini sınama ihtiyacı uğruna masum çocukların acı içinde kıvranarak can vermelerine göz yumuyor. Farzet ki bir kimse insanları test etmek ve onların ahlaklarını geliştirmek gerekçesiyle suçsuz insanlara akıl almaz işkenceler yapıyor. Tanrı'nın planı da bu vicdansızlıktan farksız.

Cihan fatihliğine yeltenen kaçık bir kral düşünün. Bu kral istilâ ettiği tüm topraklardaki halka zulmediyor, temel hak ve özgürlüklerini kısıtlıyor ve cebren onları ağır işlerde çalıştırıyor. Bu davranışının gerekçesi ise evlere şenlik. İnsanların ne kadar yardımsever oldukları konusunda kendilerini ispatlaması için onlara ortam yarattığını, gerçekte kendisinin bir iyilik savaşçısı olduğunu söylüyor. Tanrının adaleti de buna benziyor. Hikayedeki adamın abesle iştigal ettiğini düşünen teistler aynı şeyi tanrı için söylemezler nedense.

Bu konuda İngiliz filozof Colin McGinn'in güzel bir söyleşisi var:

ZCtwrDO.jpg

tarihinde Tasvir-i Efkar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bazılarına (ateist olmama rağmen) bir teist gibi cevap vermeye çalışayım.

1 - Akil , Zeka , Fikir ,Düsünme görevlerini ve Bütün duygulari beyin denen organ yapmiyorda icimizde bedenden bagimsiz bir ruh varsa tamamen ona aitse ALKOL ve ya uyusturucu alan kisinin düsünme ve bütün bu yetenekleri ve duygulari neden etkilenir. Yoksa ruhdami alkolden etkileniyor ? Eger öyle ise Madde olmayan bu sey maddeden nasil etkilenir ?

Bu klasik ruh düşüncesine karşı gerçekten etkili bir eleştiri. Ancak ben Kur'an ayetlerine bakarak diriltilmenin "bedensel" olacağını düşünüyorum. Mesela:

Yasin 77-79: “İnsan kendisini bir nutfeden yarattığımızı görmez mi? Şimdi o açıktan açığa bize düşman kesiliyor. Kendi yaratılışını unutup bize örnek getirmeye kalkışıyor ve ‘Şu çürümüş kemiklere kim can verecekmiş?’ diyor. De ki, kim onları ilk başta yaratmış ise o diriltecek. O yaratmanın her türlüsünü bilir.”

Nisa 56: "Şüphesiz âyetlerimizi inkâr edenleri biz ateşe atacağız. Derileri yanıp döküldükçe, azabı tatmaları için onların derilerini yenileyeceğiz. Şüphesiz Allah, mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir."

Bu ayetlerden yola çıkarak diyebiliriz ki klasik ruh anlayışı Kur'an'da zaten yok. Diriltilmenin bedensel tarafına dikkat çeken iki ayet söz konusu. Dolayısıyla bir dindarın bu soruya cevap verememesi pek de önem taşımayabilir.

2- Cahiliye dõnemi diye dile getirdikleri toplumda kizlarini diri diri gömüyorlar diyorlar ! Eger böyle ise o insanlarin soyunun 100 sene icinde tükenmis olmasi gerekdi.

a-) Cahiliye dönemi kac sene sürmüsdür ?

b-) Her firsatta gömdükleri kiz cocuklarini doguran KARILAR nerden geliyor ? Bu kadinlar bir aralar kiz cocugu degilmiydi ? Direkt Kadin olarak mi dogdular ?

Bu soru basit bir yanlış anlaşılma ve pek çok Müslüman'ın abartısından kaynaklanan bir mit. Cahiliye döneminde kadınlar nüfusta bir fazlalık teşkil ediyordu çünkü erkekler daha yüksek bir ölüm oranına sahipti. Dolayısıyla nüfusta denge için kimi zaman kız çocukları gömülmekteydi. .(Bir yerlerde buna benzer bir açıklama okumuştum ama bundan emin değilim.)

3- Müslümanliga gecis sarti Kelime isadet de neden Allahin varligindan degilde tekliginden baslar ? Bir Ateist allahin varligini kabul etmeden tekligini mi kabul etmeli ? Yoksa ateizm tanri inancini degilde TANRILAR inancini mi red ediyor ?

Kelime'i Şehadet'in anlamı şu şekilde yazılmış: "“Ben şahitlik ederim ki Allah'’tan başka İlah yoktur. Yine şahitlik ederim ki Hazreti Muhammed (s.a.s.) Allah’ın kulu ve Peygamberidir.”"

Allah'tan başka ilah yoktur demek Allah vardır ve tektir demenin daha kısa bir yoludur. Burada bir problem olduğunu sanmıyorum.

4- Ayni anne ve babadan dogmus iki öz kardesin cinsel birlesimine ne denir ?

Ensest denir. Adem ve Havva hikayesinin literal anlamı alınırsa bu sonuçtan kaçabilmenin bir yolu var mı bilmiyorum. Ama çeşitli yorumlar getirmeye çalışanlar her zamanki gibi var. Onlara bakmak lazım.

5- Erkeklerde neden meme vardir ?

Fonksiyonel bir işlevi olmasa da estetik işlevi vardır. (Tamamen sıkıyorum.)

6- Insanlar istege göre kiz ya da erkek cocuk dogurtabilir mi ? Eger bir doktorun anne rahmine Y kromozomlu sperm nakletmesi sonucu ne olur ? Artik burda allahin bir hükmů varmidir ? Dogacak cocugun ne olacagini allah belirleyebilir mi ?

Bu noktada Allah belirlememiş olur ama bunun din açısından bir sorun çıkaracağını sanmam.

7- Cennette huriler ne amacla verilir ?

Hizmetçilik ve nikahlı eş olmak için. Benim bildiğim bu.

tarihinde Mutluhan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Anlayacağın, Molly, ben sana tecavüz eden adamı durdurabilirdim, ama bu onun özgür iradesine müdahale olurdu. Ve bir tecavüzcünün özgür iradesi senden daha önemlidir. Şimdi... nerede o gülücük?

3yZKPQp.jpg

Sitelerde Paylaş

Anlayacağın, Molly, ben sana tecavüz eden adamı durdurabilirdim, ama bu onun özgür iradesine müdahale olurdu. Ve bir tecavüzcünün özgür iradesi senden daha önemlidir. Şimdi... nerede o gülücük?

3yZKPQp.jpg

Ohahahaha, yarıldım! XD

Sitelerde Paylaş

İnsan kötülük yapmak istediği için Allah'ın bu imkanı yaratmasının adaletle ne ilgisi var? Böyle saçma bir mantık mı olur? Bu mantığa göre hiç bir kötülüğe engel olmamak lazım, sonra senin gibiler tarafından adaletsiz olmakla suçlanabiliriz. Öyle ya, biz kimiz ki Allah'tan daha adil olalım, bırakalım herkes istediği gibi kötülük yapsın. Adil olmak için kötülük yapmak isteyenlere her türlü imkanı sağlayalım.

Bal gibi anladın ama işine gelmeyince kabullenmek zor oluyor tabii. Sen Allah değilsin normal bir birey gibi davran kafi. Hakem futbola karışıyormu dur bi gol de ben atıyım diğer takım yensin diyor mu? Şu an kendimden iğreniyorum benzetme yapmaktan nefret ederim ama sırf senin anlaman için bu seviyeye iniyorum...

Sitelerde Paylaş

Bal gibi anladın ama işine gelmeyince kabullenmek zor oluyor tabii. Sen Allah değilsin normal bir birey gibi davran kafi. Hakem futbola karışıyormu dur bi gol de ben atıyım diğer takım yensin diyor mu? Şu an kendimden iğreniyorum benzetme yapmaktan nefret ederim ama sırf senin anlaman için bu seviyeye iniyorum...

Sen ne demek istediğimi bile anlamamışsın, kötülük yapmak isteyen bir insana engel olmamak nasıl bir adalet oluyor, anlatsana. Kötülük yapma hakkını savunana da ilk defa rastladım.

Sitelerde Paylaş

Sen ne demek istediğimi bile anlamamışsın, kötülük yapmak isteyen bir insana engel olmamak nasıl bir adalet oluyor, anlatsana. Kötülük yapma hakkını savunana da ilk defa rastladım.

Sen hata yaptın yazılıda sınavda vs. Hoca seni gelip yanlış kodladın o a değil B dese Adil oluyorsa tamam her seferinde uyaralım adil olmak gerekir nasıl olsa..

Sitelerde Paylaş

Sen hata yaptın yazılıda sınavda vs. Hoca seni gelip yanlış kodladın o a değil B dese Adil oluyorsa tamam her seferinde uyaralım adil olmak gerekir nasıl olsa..

O hoca bir öğrenci başka bir öğrenciyi döverken oturup seyretse sen herhalde ne kadar adil bir hoca dersin.

Sitelerde Paylaş
  • 4 years later...

Şu bir kaç ayet bu kitabın ilkel bir arap dini olduğu düşüncesinden başka bir düşünce uyandırmıyor bende;

Allah'ın kimini kimine üstün kılmasından ötürü ve erkeklerin, mallarından sarfetmelerinden dolayı erkekler kadınlar üzerine hakimdirler. İyi kadınlar, itaat edenler ve Allah'ın korunmasını emrettiğini, kocasının bulunmadığı zaman da koruyanlardır. 
Hırçınlık etmelerinden endişelendiğiniz kadınlara öğüt verin, yataklarında onları yalnız bırakın, YİNE AKILLANMAZLARSA DÖVÜN. 
Size itaat ediyorlarsa aleyhlerine yol aramayın. Doğrusu Allah Yüce'dir, Büyük'tür.
(NİSA-34)

Hırsızlık eden erkek ve kadının, yaptıklarına karşılık bir ceza ve Allah'tan bir ibret olmak üzere ELLERİNİ KESİN. Allah izzet ve hikmet sahibidir.
(MAİDE-38)

- Size ne oldu da münafıklar hakkında iki gruba ayrıldınız? Halbuki Allah onları kendi ettikleri yüzünden küfürlerine döndürmüştür. Allah'ın saptırdığını doğru yola getirmek mi istiyorsunuz? Allah'ın saptırdığı kimse için asla doğru yol bulamazsın!
- Kendileri inkar ettikleri gibi, sizin de inkar etmenizi isterler. O halde onlar, Allah yolunda hicret edinceye kadar içlerinden kimseyi dost edinmeyin. Eğer yüz çevirirlerse onları yakalayın, bulduğunuz yerde öldürün ve hiçbirini dost ve yardımcı edinmeyin.
(NİSA-88,89)

Haram aylar çıkınca ALLAH'A ORTAK KOŞANLARI BULDUĞUNUZ YERDE ÖLDÜRÜN, onları yakalayıp hapsedin ve her gözetleme yerine oturup onları gözetleyin. Eğer tövbe ederler, namazı kılıp zekâtı da verirlerse, kendilerini serbest bırakın. Şüphesiz Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.
(TEVBE-5)

"Onlar/Müminler, mahrem yerlerini günahlardan korurlar. Yalnız eşleri ve ELLERİNİN ALTINDA BULUNAN CARİYELERİ İLE İLİŞKİ KURARLAR."
(MÜMİNUN-5,6)

"Onlar, mahrem yerlerini koruyan kimselerdir. Ancak eşleri, yahut SAHİP OLDUKLARI CARİYELERİ HARİÇ. Çünkü onlar eşleri ve CARİYELERİ İLE OLAN İLİŞKİLERİ KONUSUNDA KINANMAZLAR."
(MEARİC-29,30)

"Ey Peygamber! Mehirlerini verdiğin hanımlarını, ALLAH’IN SANA GANİMET OLARAK VERDİĞİ ELİNİN ALTINDA BULUNAN CARİYELERİ VE AMCANIN, HALANIN, DAYININ, TEYZENİN SENİNLE BERABER GÖÇ EDEN KIZLARINI SANA HELAL KILDIK. Kuşkusuz biz, hanımları ve ellerinin altında bulunan cariyeleri hakkında müminlere neyi farz kıldığımızı biliriz. Bunlar, sana bir darlık olmaması içindir. Allah çok bağışlayan, çok merhamet edendir."
(AHZÂB-50)

"Esir olarak SAHİP OLDUĞUNUZ CARİYELER HARİÇ, evli kadınlar size haram kılındı. Allah’ın size emri budur. Allah ilim ve hikmet sahibidir."
(NİSA-24)

"Eğer (birden çok evlilikte kadınlar arasında) adaleti gerçekleştirmekten endişe ederseniz, bir kadınla veya ELİNİZ ALTINDA OLAN CARİYELERLE YETİNİN"
(NİSA-3)

Allah'a ve Resûlüne savaş açanların ve yeryüzünde bozgunculuk çıkarmaya çalışanların cezası; öldürülmeleri, yahut asılmaları veya ellerinin ve ayaklarının ÇAPRAZLAMA KESİLMESİ, yahut o yerden sürülmeleridir. Bu cezalar onlar için dünyadaki bir rezilliktir. Ahirette de onlara büyük bir azap vardır.
(MAİDE-33)

Zina eden kadın ve zina eden erkekten HER BİRİNE YÜZ DEĞNEK VURUN. Allah'a ve ahiret gününe inanıyorsanız, Allah'ın dini(nin koymuş olduğu hükmü uygulama) konusunda onlara acıyacağınız tutmasın. Mü'minlerden bir topluluk da onların cezalandırılmasına şahit olsun.
(NUR-2)

Ey iman edenler! Öldürülenler hakkında size kısas farz kılındı. Hüre karşılık hür, köleye karşılık köle, kadına karşılık kadın öldürün. Kim kardeşi tarafından bir affa uğrarsa, akla ve örfe uygun bir şekilde, diyetini güzellikle ödesin. Bu Rabbinizden size bir kolaylık ve rahmettir. Buna rağmen her kim ki bundan sonra haddi aşarsa, onun için elem verici bir azap vardır.
(BAKARA-178)

Kitap verilenlerden, Allah'a, ahiret gününe inanmayan, Allah'ın ve Peygamberinin haram kıldığını haram saymayan, hak dinini din edinmeyenler ile kendi elleriyle vergi verene kadar savaşın.
(TEVBE-29)

Fitne kalmayıp, yalnız Allah'ın dini kalana kadar onlarla savaşın. Eğer vazgeçerlerse bilsinler ki Allah onların yaptıklarını hakkıyla görendir.
(ENFAL-39)

Allah yolunda ölür yahut öldürülürseniz, Allah'ın bağışlaması ve rahmetine erersiniz ki bu topladığınız dünya nimetlerinden daha hayırlıdır.
(ALİ İMRAN-157)

Ey müminler! Gerek hafif, gerek ağır olarak savaşa çıkın, mallarınızla ve canlarınızla Allah yolunda cihad edin. Eğer bilirseniz, bu sizin için daha hayırlıdır.
(TEVBE-41)

Şüphesiz Allah, müminlerden canlarını ve mallarını, onlara cenneti vermek karşılığında satın almıştır. Onlar Allah yolunda savaşır, öldürür ve öldürülürler. Bu Tevrat’ta, İncil’de ve Kur’an’da yerine getirmeyi taahhüt ettiği hak bir vaaddir. Allah’tan daha çok ahdine vefa gösterecek olan kimdir? O halde yapmış olduğunuz bu alış verişe sevinin. İşte büyük kurtuluş ve mutluluk budur.
(TEVBE-111)

tarihinde Jengaver tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

- "Hırsızlık yapanın ELLERİNİ KESİN" diyen bir kitabın Tanrıdan geldiğine neden inanayım?

- "Sana Allah'ın GANİMET OLARAK (cariye ganimetmiş) verdiği cariyelerle ve TEYZENİN, HALANIN, AMCANIN kızlarıyla yatma ayrıcalığı verdik Muhammed" diyen bir kitaba nasıl inanacak bir ateist? Hele bir de kadınsa?

- Ve bu nasıl bir evrensel dindir ki asırlar boyu arap yarımadasının dışına çıkamıyor ve günümüzde hala Ortadoğu ile Afrika'nın bir kısmında yaşanan bir din olarak karşımıza çıkıyor. Böyle evrensellik olur mu? Bugün Çin'de yaşayan 1.5 milyar insanın yüzde kaçı müslüman? Daha önemli soru, bir müslüman Çin'de doğsaydı büyük olasılıkla hangi dine inanacaktı? Danimarka'da doğsaydı hangi dine inanacaktı? Norveç'te doğsan hangi dine inanacaktı? İslama mı?

Daha detaylı yazayım. Düşünen bir beyin diyor ki;

(Varlığı bile ayrı bir tartışma konusu olan) Tanrı'nın = Mekke'den çıkmış bir kitabın Allah'ı olduğu iddia ediliyor. Bende bu kitap neden Norveç'e, İsveç'e, Finlandiya'ya, Çin'e ulaşamamış diyorum. Tanrı yarattığı insanların sadece bir kısmına mı sınav yapıyor?

Çin nüfusunun 2018 yılı itibariyle sadece %1.8'i müslüman. Geri kalan %98.2 ne oluyor? Kafir.

İşte güncel popülasyon tablosu, resmi rakamlar;

Bu 1.4 milyar insanın %98.2'i cehenneme mi gidecek? Hemen burada "elçi gönderilmediği için cehenneme gidiyor diyemeyiz" şeklinde muğlak bir yoruma kaçılacak. Çin'e elçi ulaştı mı? Ulaşmadıysa neden ulaşmadı? Ortadoğudaki elçi gönderilmiş bir avuç insan sınav görüyordu da islamın ulaşmadığı coğrafyalarda yaşayan Milyarlarca insan figüran görevi mi görüyordu? Boşuna mı yaratılmışlardı?

Afrika'nın köyünde doğan bir yerlinin İslam'dan haberi bile yok. Bu kişinin sınavı nedir? Boşuna mı yaratıldı? Sizin sınavınız olurken o bir tür figüran görevi mi gördü?

1400 yıldır Çin'de, iskandinav ülkelerinde ve müslüman olmayan dünyanın en uç noktalarında onlarca nesil ve milyarlarca insan ne elçi, ne kitap kendisine ulaşmadan yok olup gitti. Müslüman olarak ölmeyen bunca insan nereye gitti? Cehenneme mi? İslamda Müslüman olmayan herkes cehenneme gider, sadece azapları hafif olur der Ehli Sünnet. Müslümanların ezici çoğunluğu sünnete yani hadislere de inandığı için Ehli Sünneti referans alıyorum.
Cennete gitmenin şartı allaha ve peygambere iman etmiş olmak yani müslüman olmaktır İslama göre. İman etmiş olmayan, yani müslüman olmayan, yani kafir olan Cennete giremez islama göre. Kafirlerin gideceği ve sonsuz kalacağı yer cehennemdir islama göre. 
"O halde, bir kafir haksız olarak, işkence ile zulüm ile öldürülse, bütün dünyaya hizmet etse yine Cennete giremez," der İslam dini Ehli Sünnet kaynaklarının hemen hepsine göre.

Üstelik Çin'deki bahsettiğim o "müslüman" nüfusun çoğunun bizim sünni müslümanların tarif ettiği müslümanlıkla alakası bile yok. Müslüman olduğu öne sürülen %1.8'lik Çin'linin hemen hepsi çenesine bir tutam kıl bırakıp başına da bir takke takarak budist gelenekleriyle karışık bir dini yaşıyor. Bir kısmı sadece Kur'an hükümlerine inanıyor, hadisi reddediyor, hatta kuranın bazı ayetlerini de reddediyor, inandığı kuranı da kendi geleneksel eğilimleriyle anlıyor, yani islam'ı Türkiye'deki veya Mısır'daki bir müslüman gibi anlamıyor.. Bir kısmı islami otoritelerin tümünü reddediyor, bir kısmı panteizm ile müslümanlığı birleştirmiş kuran'ın allahı'nı evren ile eş tutuyor. Dahası da var; namaz kılma şekilleri farklı, ritüelleri farklı, uygulamaları farklı.. Daha açık ifadeyle bambaşka bir islam'ı yaşıyorlar.

Hele ki müslümanların okuduğu fıkıh kitaplarına göre Çin'deki bu %1.8'lik bir avuç müslüman nüfusu değerlendirmeye kalktığımızda müslümanlık kriterine uygun olarak geriye %0.1 kalması bile mucize.. Çünkü fıkıh kitaplarına göre bunların büyük çoğunluğu şirk içinde oldukları için kafir oluyorlar.

Böyle evrensellik olur mu?

tarihinde Jengaver tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 2 years later...
On 20.01.2011 at 05:00, nail yazdı:

Ateistlerin Müslümanlara sorupda hic cevap alamadigi sorular oluyor !

Bazen kivirarak konuyu degistirmeye calisiyorlar bazende hic cevap vermeksizin kisinin diger yazdigi yazilara yönelik yorum yapip sorulari es geciyorlar.

Bu denli sorular okadar ciddi okadar mantik barindiran bir sorularki aslinda cevaplarida herkez bilir. Ama soruya cevap verecekleri zaman sorunu verecegi cevabi kabullenmek zorunda olduklarini bildikleri bunu yapamazlar. Bu denli sorular tamamen onlarin görüsüne karsit ve ya göre olusturulmus sorulardir !

Iste o sorular !

1 - Akil , Zeka , Fikir ,Düsünme görevlerini ve Bütün duygulari beyin denen organ yapmiyorda icimizde bedenden bagimsiz bir ruh varsa tamamen ona aitse ALKOL ve ya uyusturucu alan kisinin düsünme ve bütün bu yetenekleri ve duygulari neden etkilenir. Yoksa ruhdami alkolden etkileniyor ? Eger öyle ise Madde olmayan bu sey maddeden nasil etkilenir ?

2- Cahiliye dõnemi diye dile getirdikleri toplumda kizlarini diri diri gömüyorlar diyorlar ! Eger böyle ise o insanlarin soyunun 100 sene icinde tükenmis olmasi gerekdi.

a-) Cahiliye dönemi kac sene sürmüsdür ?

b-) Her firsatta gömdükleri kiz cocuklarini doguran KARILAR nerden geliyor ? Bu kadinlar bir aralar kiz cocugu degilmiydi ? Direkt Kadin olarak mi dogdular ?

3- Müslümanliga gecis sarti Kelime isadet de neden Allahin varligindan degilde tekliginden baslar ? Bir Ateist allahin varligini kabul etmeden tekligini mi kabul etmeli ? Yoksa ateizm tanri inancini degilde TANRILAR inancini mi red ediyor ?

4- Ayni anne ve babadan dogmus iki öz kardesin cinsel birlesimine ne denir ?

5- Erkeklerde neden meme vardir ?

6- Insanlar istege göre kiz ya da erkek cocuk dogurtabilir mi ? Eger bir doktorun anne rahmine Y kromozomlu sperm nakletmesi sonucu ne olur ? Artik burda allahin bir hükmů varmidir ? Dogacak cocugun ne olacagini allah belirleyebilir mi ?

7- Cennette huriler ne amacla verilir ?

Cogaltanirsaniz sevinirim !

Merhaba 1.sorunuza ithafen akıl, zeka, fikir, düşünme görevlerini ve duyguları beyin yapmıyor da ruh yapıyor diyen kim acaba ?

Sitelerde Paylaş
9 hours ago, Müslüman_Dede said:

Merhaba 1.sorunuza ithafen akıl, zeka, fikir, düşünme görevlerini ve duyguları beyin yapmıyor da ruh yapıyor diyen kim acaba ?

Senden bahsetmiyorum, ama bu topik baştan aşağı boş tantana...

Müslümanlar genelde hiç bir soruya cevap veremez, gider hristiyanlardan araklarlar soruları ve cevapları.

Dinciler ise, müslüman, hristiyan falan, sadece ve sadece kendi sordukları sorulara cevap verebilir. Ama bu sorunun da, cevabının da baştan aşşağı saçmalık, salaklık ve kepazelik olacağı, hakikatlerle hiç bir alakası olmayacağı gerçeğini değiştirmez. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...