Jump to content

Müslümanlar Bu Sorulara Cevap Veremiyor !

Recommended Posts

On 26.07.2021 at 09:12, anibal yazdı:

Senden bahsetmiyorum, ama bu topik baştan aşağı boş tantana...

Müslümanlar genelde hiç bir soruya cevap veremez, gider hristiyanlardan araklarlar soruları ve cevapları.

Dinciler ise, müslüman, hristiyan falan, sadece ve sadece kendi sordukları sorulara cevap verebilir. Ama bu sorunun da, cevabının da baştan aşşağı saçmalık, salaklık ve kepazelik olacağı, hakikatlerle hiç bir alakası olmayacağı gerçeğini değiştirmez. 

Sizin için

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...
  • İleti 225
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

4e cevaben günümüzde çirkin bir iştir Yaradan bir zamanlar bu durumu temiz ve doğru bir şekilde mümkün kılmışken bir müddet sonra artık yasaklamıştır, yaratılan bir şeyin temiz ve doğru olduğunu yaratan belirler yaratılan değil, yaradanın bir davranışı bir dönem doğru emrederken bir müddet sonra yanlış olduğunu emretmesini neden kabullenmiyorsun, yaradılışında neyin temiz ve doğru olduğunu yaradandan daha mı iyi biliyorsun ?

Sitelerde Paylaş

6ya cevaben Allah bir çocuğun cinsiyetinin doktor vasıtasıyla belirlenmesini takdir buyurmuş demektir, doktor uyguladığı her kız çocuğu işlemi sonuçsuz kalırsa ne yapabilir ? Sizin kız çocuğunuz olmuyor erkek çocuğu deneyelim demekten başka, Allah kız çocukları olmasına rıza göstermişse bir kulu(doktor) vasıtasıyla olması inanç bakımından yanlış bir durum olmaz

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, Müslüman_Dede yazdı:

3e cevaben kelimei şahadette ben şehadet ederim ki Allah birdir demiyorsun ki, ben şehadet ederim ki Allahtan başka ilah yoktur diyorsun

Ne farkeder? İkisi de aynı kapıya çıkıyor.

Ayrıca eksik yazmışsın; Muhammed ile olan kısmını kediler mi yedi?:D

Artı; sadece bir şeyi söylemekle kalmıyorsunuz. Şehadet etmek tanıklık etme manasındadır. Onun yalnız olduğunu ve Muhammed´i kendine yardımcı olarak seçtiğini bizzat kendin görmediğine göre resmen yalancı şahitlik yapıyorsunuz.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 20.01.2011 at 05:00, nail yazdı:

Ateistlerin Müslümanlara sorupda hic cevap alamadigi sorular oluyor !

Bazen kivirarak konuyu degistirmeye calisiyorlar bazende hic cevap vermeksizin kisinin diger yazdigi yazilara yönelik yorum yapip sorulari es geciyorlar.

Bu denli sorular okadar ciddi okadar mantik barindiran bir sorularki aslinda cevaplarida herkez bilir. Ama soruya cevap verecekleri zaman sorunu verecegi cevabi kabullenmek zorunda olduklarini bildikleri bunu yapamazlar. Bu denli sorular tamamen onlarin görüsüne karsit ve ya göre olusturulmus sorulardir !

Iste o sorular !

1 - Akil , Zeka , Fikir ,Düsünme görevlerini ve Bütün duygulari beyin denen organ yapmiyorda icimizde bedenden bagimsiz bir ruh varsa tamamen ona aitse ALKOL ve ya uyusturucu alan kisinin düsünme ve bütün bu yetenekleri ve duygulari neden etkilenir. Yoksa ruhdami alkolden etkileniyor ? Eger öyle ise Madde olmayan bu sey maddeden nasil etkilenir ?

2- Cahiliye dõnemi diye dile getirdikleri toplumda kizlarini diri diri gömüyorlar diyorlar ! Eger böyle ise o insanlarin soyunun 100 sene icinde tükenmis olmasi gerekdi.

a-) Cahiliye dönemi kac sene sürmüsdür ?

b-) Her firsatta gömdükleri kiz cocuklarini doguran KARILAR nerden geliyor ? Bu kadinlar bir aralar kiz cocugu degilmiydi ? Direkt Kadin olarak mi dogdular ?

3- Müslümanliga gecis sarti Kelime isadet de neden Allahin varligindan degilde tekliginden baslar ? Bir Ateist allahin varligini kabul etmeden tekligini mi kabul etmeli ? Yoksa ateizm tanri inancini degilde TANRILAR inancini mi red ediyor ?

4- Ayni anne ve babadan dogmus iki öz kardesin cinsel birlesimine ne denir ?

5- Erkeklerde neden meme vardir ?

6- Insanlar istege göre kiz ya da erkek cocuk dogurtabilir mi ? Eger bir doktorun anne rahmine Y kromozomlu sperm nakletmesi sonucu ne olur ? Artik burda allahin bir hükmů varmidir ? Dogacak cocugun ne olacagini allah belirleyebilir mi ?

7- Cennette huriler ne amacla verilir ?

Cogaltanirsaniz sevinirim !

(3e cevap) Nail ilk inen ayetler ''kelimei şehadet getirin'' değil ki ?

Sitelerde Paylaş
16 dakika önce, sağduyu yazdı:

Bir insanın sırf başka bir insana inanmadığı için sonsuza kadar yakılması gerektiğine inanmanın mantığı nedir?

Sırf inanmadı diye yakmazlar, fakat Hz. Muhammed'in peygamber olduğunu anladığı, bildiği halde kabullenmiyorsa azabı çetin olur, veya hiç bir uyarıyı en ufak dikkate almıyordur örneğin, nasıl izah etsem hiç bir trafik kuralını kâale almayan bir insan düşünün sadece kendine değil başkalarına da zarar verir trafikte bu insan

tarihinde Müslüman_Dede tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, Müslüman_Dede said:

Sırf inanmadı diye yakmazlar, fakat Hz. Muhammed'in peygamber olduğunu anladığı, bildiği halde kabullenmiyorsa azabı çetin olur, veya hiç bir uyarıyı en ufak dikkate almıyordur örneğin, nasıl izah etsem hiç bir trafik kuralını kâale almayan bir insan düşünün sadece kendine değil başkalarına da zarar verir trafikte bu insan

Muhammed bana inanmayanları bir tanrı sonsuza kadar yakacak dememiş mi?

Ayrıca Muhammed'in peygamber olduğunu anladığı, bildiği halde ne demek? Bir herifin peygamber olduğu nasıl anlaşılır, bilinir? Herif sadece bana inanmayanların hepsi bir tanrı tarafından sonsuza kadar yakılacak demiş. Bu deli saçmasına inanmanın mantığı ne?

Ayrıca trafik kuralı gibi saçma sapan örnekler verme. Trafik kuralı ile Muhammed denen herifin bana inanmayan herkes sonsuza kadar yakılacak iddiasının ne benzerliği var?

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, sağduyu yazdı:

Ayrıca Muhammed'in peygamber olduğunu anladığı, bildiği halde ne demek? Bir herifin peygamber olduğu nasıl anlaşılır, bilinir? Herif sadece bana inanmayanların hepsi bir tanrı tarafından sonsuza kadar yakılacak demiş. Bu deli saçmasına inanmanın mantığı ne?

Ayrıca trafik kuralı gibi saçma sapan örnekler verme. Trafik kuralı ile Muhammed denen herifin bana inanmayan herkes sonsuza kadar yakılacak iddiasının ne benzerliği var?

Hz. Muhammed'in getirdiğine neden inanmıyorsunuz ?

Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, sağduyu yazdı:

Hz. Muhammed'in getirdiğine İnanmamanızı sağlayan en temel sebep nedir ?

tarihinde Müslüman_Dede tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
50 minutes ago, Müslüman_Dede said:

Hz. Muhammed'in getirdiğine İnanmamanızı sağlayan en temel sebep nedir ?

Dalga mı geçiyorsun? Herif bana inanmayan bir tanrı tarafından sonsuza kadar yakılacak demiş, bu deli saçmasına hangi aklı başında, akıllı, mantıklı bir insan inanır? İnsanın bu deli saçması iddiaya inanabilmesi için ya bebekliğinden itibaren beyninin yıkanması ya da akıl sağlığının bozuk olması lazım.

Söylesene bana, bir insanın başka bir insana inanmaması nasıl sonsuza kadar yakılmayı gerektiren bir suç oluyor?

tarihinde sağduyu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, sağduyu yazdı:

Dalga mı geçiyorsun? Herif bana inanmayan bir tanrı tarafından sonsuza kadar yakılacak demiş, bu deli saçmasına hangi aklı başında, akıllı, mantıklı bir insan inanır? İnsanın bu deli saçması iddiaya inanabilmesi için ya bebekliğinden itibaren beyninin yıkanması ya da akıl sağlığının bozuk olması lazım.

Söylesene bana, bir insanın başka bir insana inanmaması nasıl sonsuza kadar yakılmayı gerektiren bir suç oluyor?

Mesele bir insana inanıp inanmamak değil mesele doğrulara inanıp inanmamak, doğrulara inanmadığından büyük yanlışlar içerisinde kalıp büyük cezalara maruz kalmak abes bir durum mu ?

Sitelerde Paylaş
Just now, Müslüman_Dede said:

Mesele bir insana inanıp inanmamak değil mesele doğrulara inanıp inanmamak, doğrulara inanmadığından büyük yanlışlar içerisinde kalıp büyük cezalara maruz kalmak abes bir durum mu ?

Doğru dediğin şey Muhammed denen herifin bana inanmazsanız bir tanrı sizi sonsuza kadar yakacak şeklindeki deli saçması iddiası mı? Yahu bir manyağın kıçından savurduğu saçma sapan bir iddiaya insan hangi mantıkla inanır?

Ne dediğimi pek kavrayamadın sanırım. Muhammed bana inanmayan herkes bir tanrı tarafında sonsuza kadar yakılacak dememiş mi? Şimdi benim bu deli saçması iddiaya inanmamı hangi mantıkla bekliyorsun?

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, sağduyu yazdı:

Doğru dediğin şey Muhammed denen herifin bana inanmazsanız bir tanrı sizi sonsuza kadar yakacak şeklindeki deli saçması iddiası mı? Yahu bir manyağın kıçından savurduğu saçma sapan bir iddiaya insan hangi mantıkla inanır?

Ne dediğimi pek kavrayamadın sanırım. Muhammed bana inanmayan herkes bir tanrı tarafında sonsuza kadar yakılacak dememiş mi? Şimdi benim bu deli saçması iddiaya inanmamı hangi mantıkla bekliyorsun?

Tanrıya tamamen kapalısın anlaşılan, peki yeniden diriliş gününde olduğunu ve cehennemi karşında net bir gerçek olarak gördüğünü varsayarsan bu durumda kendine ne diyeceksin, ben kendime zulmetmişim mi diyeceksin, ben ne kör ne anlayışsız bir insanmışım mı diyeceksin, bugünümle karşılacağım bana dünyada defalarca tekrar edilmesine rağmen hiç kulak asmadım ben bunu hak ettim mi diyeceksin ? Bu davranışın akıllıca bir davranış mı olacak ?

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Müslüman_Dede yazdı:

bugünümle karşılacağım bana dünyada defalarca tekrar edilmesine rağmen hiç kulak asmadım ben bunu hak ettim mi diyeceksin ? Bu davranışın akıllıca bir davranış mı olacak ?

Müslümanlar hristiyanları, hristiyanlar müslümanları korkutur.

İsaya allahın oğlu dediniz cehennemde yanacaksınız denir.

Yalancı elçinin peşinden gittiniz siz cehennemde yanacaksınız denir.

Müslümanlar ve hristiyanlar tarih boyunca çatışmıştır.

Bu adamların toplumları tarafından beyinleri yıkandı.

Dogmalarına sımsıkıya bağlanıp birbirlerini öldürdüler.

Aralarında çok ufak bir fark var ve bu ufak fark sonsuz bir farka karşılık geliyor.

Sen buna adalet mi diyorsun?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...