Jump to content

Müslümanlar Bu Sorulara Cevap Veremiyor !

Recommended Posts

1 dakika önce, sieg im krieg yazdı:

Müslümanlar hristiyanları, hristiyanlar müslümanları korkutur.

İsaya allahın oğlu dediniz cehennemde yanacaksınız denir.

Yalancı elçinin peşinden gittiniz siz cehennemde yanacaksınız denir.

Müslümanlar ve hristiyanlar tarih boyunca çatışmıştır.

Bu adamların toplumları tarafından beyinleri yıkandı.

Dogmalarına sımsıkıya bağlanıp birbirlerini öldürdüler.

Aralarında çok ufak bir fark var ve bu ufak fark sonsuz bir farka karşılık geliyor.

Sen buna adalet mi diyorsun?

Hz. Muhammed'in yaradanın gerçek bir peygamberi olduğunu bildiği halde yalan söyleyerek sahte peygamber olduğunu söyleyen azaba müstehak olur, aynı şekilde Allah'ın çocuk edinmeyeceğini bildiği halde Hz. İsa'nın Allah'ın çocuğu olduğuna dair söylemlerle insanları aldatan azaba müstehak olur bunlar haricinde özü temiz olupta kandırılmış yanıltılmış şahıslara yaradanın azap edeceğini sanmıyorum, yaradanın azap edeceği şahıs doğru yolu, doğruyu bildiği halde yanlışı seçip yanlış yolda giden ve hiç bir uyarıya en ufak kulak asmayan insanlardır, yoksa bir şahıs yaptığı bir faaliyetin doğru olduğunu düşünerek yapıyorsa neden azap görsün fakat kendisine yaptığının doğru olmadığı söylendiğinde uyarıları en ufak kâale almıyorsa azaba müstehap olur örneğin

Sitelerde Paylaş
  • İleti 225
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

15 minutes ago, Müslüman_Dede said:

Tanrıya tamamen kapalısın anlaşılan, peki yeniden diriliş gününde olduğunu ve cehennemi karşında net bir gerçek olarak gördüğünü varsayarsan bu durumda kendine ne diyeceksin, ben kendime zulmetmişim mi diyeceksin, ben ne kör ne anlayışsız bir insanmışım mı diyeceksin, bugünümle karşılacağım bana dünyada defalarca tekrar edilmesine rağmen hiç kulak asmadım ben bunu hak ettim mi diyeceksin ? Bu davranışın akıllıca bir davranış mı olacak ?

Yahu bırak bu zırvaları da soruya cevap ver verebiliyorsan. Bu dirilişi günü, cehennem gibi zırvalar Muhammed'in kıçından uydurduğu deli saçmalarından başka bir şey değil.

İşin asıl komik yanı ne biliyor musun, ben bu zırvalar Muhhamed'in kıçından uydurduğu deli saçmaları dedikçe senin beni hala bu deli saçması zırvalarla korkutmaya çalışman.

Bu Muhammed denen herifin bana inanmayan herkesi bir tanrı sonsuza kadar yakacak şeklindeki deli saçmasına inanmanın mantığı nedir?

Sitelerde Paylaş

Bu arada hala ikinci soruya cevap yok. Bu Allah denen zımbırtı yakacağını bile bile neden insan yaratıyor? Bir insan yaratıp sonra da sonsuza kadar yakmanın mantığı ne?

Bu arada papağan gibi eskilerin zırvalarını tekrarlamak cevap olmuyor, biraz akıl, mantık, vicdan kullanmanızı bekliyoruz, çok mu şey bekliyoruz acaba?

tarihinde sağduyu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, Müslüman_Dede yazdı:

Hz. Muhammed'in yaradanın gerçek bir peygamberi olduğunu bildiği halde

Kim neyi biliyor?

Düzen var dediğin zaman allah var mı oldu?

Doğada acı, vahşet ve talan var deriz allah yok olur.

9 dakika önce, Müslüman_Dede yazdı:

kendisine yaptığının doğru olmadığı söylendiğinde uyarıları en ufak kâale almıyorsa azaba müstehap olur örneğin

Uzaylıların varlığına inanmazsan uzaylılar evini basacak desem beni ciddiye alır mısın?

Ciddiye almazsan neden ciddiye almazsın?

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, sieg im krieg yazdı:

Kim neyi biliyor?

Düzen var dediğin zaman allah var mı oldu?

Doğada acı, vahşet ve talan var deriz allah yok olur.

Uzaylıların varlığına inanmazsan uzaylılar evini basacak desem beni ciddiye alır mısın?

Ciddiye almazsan neden ciddiye almazsın?

Uzaylılar evini basacak desen, söylediğinin doğruluğunu araştırırım

Sitelerde Paylaş
14 dakika önce, sağduyu yazdı:

Bu arada hala ikinci soruya cevap yok. Bu Allah denen zımbırtı yakacağını bile bile neden insan yaratıyor? Bir insan yaratıp sonra da sonsuza kadar yakmanın mantığı ne?

Bu arada papağan gibi eskilerin zırvalarını tekrarlamak cevap olmuyor, biraz akıl, mantık, vicdan kullanmanızı bekliyoruz, çok mu şey bekliyoruz acaba?

İki tane işçin var dükkanı ve kasayı teslim edeceğim ama  dükkandan ve kasadan cebinize aşırmayacaksınız tamam mı diyorsun ikisi de ayrı ayrı tamam patron kesinlikle dükkandan ve kasadan aşırmayacağım diyor ve sen bakın diyorsun dükkandan ve kasadan aşırırsanız kesinlikle haberim olur aşıranı cezalandırırım diyorsun bu uyarına ve sana verdiği sözüne rağmen birisi aşırıyor, sonra patron bu işçiye ceza verdiği zaman sence patron haksız mı ?

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, Müslüman_Dede yazdı:

İki tane işçin var dükkanı ve kasayı teslim edeceğim ama  dükkandan ve kasadan cebinize aşırmayacaksınız tamam mı diyorsun ikisi de ayrı ayrı tamam patron kesinlikle dükkandan ve kasadan aşırmayacağım diyor ve sen bakın diyorsun dükkandan ve kasadan aşırırsanız kesinlikle haberim olur aşıranı cezalandırırım diyorsun bu uyarına ve sana verdiği sözüne rağmen birisi aşırıyor, sonra patron bu işçiye ceza verdiği zaman sence patron haksız mı ?

Hani Rabbin (ezelde) Ademoğullarının sulplerinden zürriyetlerini almış, onları kendilerine karşı şahit tutarak, "Ben sizin Rabbiniz değil miyim?" demişti. Onlar da, "Evet, şahit olduk (ki Rabbimizsin)" demişlerdi. Böyle yapmamız kıyamet günü, "Biz bundan habersizdik" dememeniz içindir. (A'râf 172) 

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Müslüman_Dede said:

Ah bu akıl düşmanı antropomorfik, "insansı" ezik tanrılı benzetmeler..:0_80cbc_37a71a73_L:

Her gelen naif müslüman, Hindistan'ı yeniden keşfettim sanıyor bunlarla. 

Ama siz giderken, biz forum ahalisi olarak geri dönüyorduk.:)

- Patron aciz. O orada olmadığı zaman işcilere engel olamaz. Kapiş?

- Patron hem kasayı hem işçiyi hem parayı yaratan, onların nasıl hareket edeceğini her türlü bilen, onları çalabilecek ya da çalmayacak fıtratta yaratma opsiyonuna sahip bir varlık değil. Kapiş?

- Patron bu yüzden böyle yaptırımlar uygulamak "zorunda". Kapiş?

- Patron ve işçi arasında zaten önceden belirlenip mütabakata varılmış bir "akit", işçilerin rızası ve istedikleri vakit ayrılma opsiyonları var. Kapiş?

- Patron ve işçilerin üzerinde bir de yasa var. Kapiş?

- En azından ortada bir patron var, işçiler onu görüyor. Kapiş? 

- Sokaktan geçen bir adam benim burada patron olduğuma inanın, yoksa sizi yakarım falan da demiyor. Senin anlayacağın, sırf inanmadı diye cezalandırmakla, bu durumu aynı kefeye ancak bir eşşek! koyar. Kapiş?

- Değil sokaktan geçen bir adam, kel alaka bir adam bu işçilerin yanına gelip de, buranın patronu şu kağıtta yazan kişidir. Buna inanmazsanız yanarsınız cinsinden bir hıyarlık etmiyor değil mi? ......Kapiş!?

- Patron durduk yere paraya muhtaç işçiler yaratıp, onları zorla bu işe sokup, başka bir opsiyon tanımayıp, üzerine üstlük çalacak şekilde yaratıp, çalacaklarını kesin şekilde bilerek bile bile ladese giden bir zorba değil. Kapiş?

Şimdi senin tanrı:

Patron gibi aciz,

Çalıp çalmayacaklarını bilmeyen,

Bilse bile orada olmadığı vakit engel olamayacak,

Bu nedenle o yaptırımlara muhtaç bir varlık mı?

Senin tanrınla aramızda, patron-işçi arasındakine benzer bir akit var mı? Cayma hakkı? İstifa?

Hatta ortada bir tanrı var mı hepsinden önce, 1400 yıllık kağıt parçalarından başka? Konu bu ya..

Sen tanrını ezik ve aciz bir insanla bir mi tutuyorsun? Onu insan seviyesine mi çekiyorsun? Sen uyanık mısın, bir akıllı sen misin?! Yoksa benzetme yapacam dediğin bu saçmalıkla şirk ve küfre mi düşüyorsun? 

Patron haklı. Senin tanrın ise "hak"sız. Ne idüğü belirsiz ilkel bir zorba. Kabile reisi. Tapınılma komplekslisi.

Tabi eğer o da patron gibi aciz ve kısıtlı bir insan değilse. O durumda dahi yatacak yeri yok.

İşçiler zaten varlar ve o işe ya da bir işe muhtaçlar. Patron da işçiye.

Yoksa patron da durduk yere muhtaç işçiler yaratıp, çalacaklarını da bile onları bu işe mi sokuyor?

Senin tanrında muhtaç mı? Var olan insanları yanına mı almış? Hiç yoktan yere yakmak için yaratmış!

Senin tanrının sonsuz gücü var. Patronun sonsuz parası olsa, kasadaki paranın eksikliği o patrona koyar mı?! Lafını dahi eder mi?

Demek ki senin tanrıya koyuyor. Öyle acı koyuyor ki, böyle acı acı anırıyor! Senin benzetmenden bu sonuç çıkıyor.

Velhasılı, böyle akıl yoksunu benzetme mi olur?

Kapiş.....?

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Müslüman_Dede said:

Bu saçma salak mukayeseleri geç de, Bu Allah denen zımbırtı yakacağını bile bile neden insan yaratıyor, ona cevap ver. Sadist mi, manyak mı, psikopat mı, yoksa Şeytan kafasına silah mı dayadı, birisi mi zorluyor bu manyağı?

Sana neden diye soruyorum, salak salak KArşılaştırmalar yapıyorsun sadece, üstelik bu karşılaştırmaların ne kadar salakça olduğunun farkında bile değilsin.

Bizim Allah her boku bilir, her boka gücü yeter dedikten sonra insanla Allah'ı karşılaştırmak nasıl bir salaklıktır? Bak insan bile yapıyor, o zaman Allah da yapar demek nasıl bir gerizekalılıktır? Her boku bilen, her boka gücü yeten Allah'a bak, sana göre, kendine insanı örnek alıyor, o bile yapıyorsa ben neden yapmayayım diyor ha? Bu arap putunu bu kadar övüp yücelttikten sonra insanın bile aşağısına konumlandırmak nasıl bir mantık?

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, teflon yazdı:

Ah bu akıl düşmanı antropomorfik, "insansı" ezik tanrılı benzetmeler..:0_80cbc_37a71a73_L:

Her gelen naif müslüman, Hindistan'ı yeniden keşfettim sanıyor bunlarla. 

Ama siz giderken, biz forum ahalisi olarak geri dönüyorduk.:)

- Patron aciz. O orada olmadığı zaman işcilere engel olamaz. Kapiş?

- Patron hem kasayı hem işçiyi hem parayı yaratan, onların nasıl hareket edeceğini her türlü bilen, onları çalabilecek ya da çalmayacak fıtratta yaratma opsiyonuna sahip bir varlık değil. Kapiş?

- Patron bu yüzden böyle yaptırımlar uygulamak "zorunda". Kapiş?

- Patron ve işçi arasında zaten önceden belirlenip mütabakata varılmış bir "akit", işçilerin rızası ve istedikleri vakit ayrılma opsiyonları var. Kapiş?

- Patron ve işçilerin üzerinde bir de yasa var. Kapiş?

- En azından ortada bir patron var, işçiler onu görüyor. Kapiş? 

- Sokaktan geçen bir adam benim burada patron olduğuma inanın, yoksa sizi yakarım falan da demiyor. Senin anlayacağın, sırf inanmadı diye cezalandırmakla, bu durumu aynı kefeye ancak bir eşşek! koyar. Kapiş?

- Değil sokaktan geçen bir adam, kel alaka bir adam bu işçilerin yanına gelip de, buranın patronu şu kağıtta yazan kişidir. Buna inanmazsanız yanarsınız cinsinden bir hıyarlık etmiyor değil mi? ......Kapiş!?

- Patron durduk yere paraya muhtaç işçiler yaratıp, onları zorla bu işe sokup, başka bir opsiyon tanımayıp, üzerine üstlük çalacak şekilde yaratıp, çalacaklarını kesin şekilde bilerek bile bile ladese giden bir zorba değil. Kapiş?

Şimdi senin tanrı:

Patron gibi aciz,

Çalıp çalmayacaklarını bilmeyen,

Bilse bile orada olmadığı vakit engel olamayacak,

Bu nedenle o yaptırımlara muhtaç bir varlık mı?

Senin tanrınla aramızda, patron-işçi arasındakine benzer bir akit var mı? Cayma hakkı? İstifa?

Hatta ortada bir tanrı var mı hepsinden önce, 1400 yıllık kağıt parçalarından başka? Konu bu ya..

Sen tanrını ezik ve aciz bir insanla bir mi tutuyorsun? Onu insan seviyesine mi çekiyorsun? Sen uyanık mısın, bir akıllı sen misin?! Yoksa benzetme yapacam dediğin bu saçmalıkla şirk ve küfre mi düşüyorsun? 

Patron haklı. Senin tanrın ise ne idüğü belirsiz ilkel bir zorba. Kabile reisi. Tapınılma komplekslisi.

Tabi eğer o da patron gibi aciz ve kısıtlı bir insan değilse. O durumda dahi yatacak yeri yok.

İşçiler zaten varlar ve o işe ya da bir işe muhtaçlar. Patron da işçiye.

Yoksa patron da durduk yere muhtaç işçiler yaratıp, çalacaklarını da bile onları bu işe mi sokuyor?

Senin tanrında muhtaç mı? Var olan insanları yanına mı almış? Hiç yoktan yere yakmak için yaratmış!

Senin tanrının sonsuz gücü var. Patronun sonsuz parası olsa, kasadaki paranın eksikliği o patrona koyar mı?! Lafını dahi eder mi?

Demek ki senin tanrıya koyuyor. Öyle acı koyuyor ki, böyle acı acı anırıyor! Senin benzetmenden bu sonuç çıkıyor.

Velhasılı, böyle akıl yoksunu benzetme mi olur?

Kapiş.....?

Patron aciz değil, patron işçiye engel olursa işçi bu kötü ahlakından temizlenmez , patron için dükkanda, kasada, dünyada, cennette bir insana tükürüğü ne kadar değerliyse patron işin bu saydıklarımın değeride odur fakat patron dükkan, kasa, dünya ve cenneti bahşedicek temiz insanlar istiyor, dediğim gibi patronun kötülüğü engellemesi işçiyi bu kötü ahlaktan temizlemez işçi kendi inisiyatifiyle temiz olmayı seçmeli, temiz olmalı yoksa dükkanın, kasanın vs.nin patron için önemi olduğundan değil, umarım anlatabilmişimdir İnşAllah daha sonra vaktim ve enerjim olursa diğer söylemlerine de cevap vereceğim, şu an zihnen yorgunum, teşekkürler

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, Müslüman_Dede yazdı:

Patron aciz değil, patron işçiye engel olursa işçi bu kötü ahlakından temizlenmez , patron için dükkanda, kasada, dünyada, cennette bir insana tükürüğü ne kadar değerliyse patron işin bu saydıklarımın değeride odur fakat patron dükkan, kasa, dünya ve cenneti bahşedicek temiz insanlar istiyor, dediğim gibi patronun kötülüğü engellemesi işçiyi bu kötü ahlaktan temizlemez işçi kendi inisiyatifiyle temiz olmayı seçmeli, temiz olmalı yoksa dükkanın, kasanın vs.nin patron için önemi olduğundan değil, umarım anlatabilmişimdir İnşAllah daha sonra vaktim ve enerjim olursa diğer söylemlerine de cevap vereceğim, şu an zihnen yorgunum, teşekkürler

Boşuna boş beleş debeleniyorsunuz ve bu kadar anlamsız laf ebeliği nasıl yapıyorsunuz, hayret doğrusu.

İnsan şöyle yapmalıymış, böyle olmalıymış...mış. Yahu, sizler hep böyle atıp tutacağınıza, bizzat kendisi gelip durumu izah etse, fena mı olur? Ha, evet...şu sınav zımbırtısı vardı diiiimi?

Bu merem tanrının işine geldiğinde insanların işine burnunu sokunca, yani helak gibi katliamları yaptığında veya elçilere akıl verdiğinde, sınav falan bozulmuyor. Ama bizler azıcık kendisini buraya davet ettiğimizde, "Aboooov! Sınav var, sınav!" diye yaygarayı koparıyorsunuz. Hepiniz tutarsızsınız!

Bak; belki bir nebze anlarsınız diye kısa ve öz yazıyorum: Mal sahibi, her halükarda malından sorumludur. Sağlam veya çürük farketmez. Sen, bu mălum tanrıya tapıyorsan ve hergün ha bire onu savunmaya kalkıyorsan...sen onun malısın. Mevzu bu kadar basit. 

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
9 hours ago, Müslüman_Dede said:

Yaratılanda hangi özellikler varsa aynısı yaratanda da vardır, siz dincilere göre, her şeyin yaratıcısı Allah değil mi? O zaman ne kadar pislik, iğrençlik, rezillik, ahlaksız varsa onun da kaynağı Allah'tır. Ortaya her şeyi bilen, her şeye gücü gücü yeten bir varlık atıp sonra da suçu onun yarattıklarında aramak ahmaklıktan başka bir şey değil.

Bu Allah denen zımbırtı insanı bizzat kendisi tasarlamamış mı? Kendi tasarladığı şekilde çalışan bir insanı sen benim tasarladığım şekilde çalıştın diye suçlayıp sonsuza kadar yakmak nasıl bir mantıktır?

Sitelerde Paylaş

Hicrî yılbaşı hakkındaki youtube videolarına 

şu yorumu yaptım; cevaplan(a)madı, silindi: 

Miladî takvim hristiyanların nasıl hakkıysa

hicrî takvim de müslümanların  hakkıdır

ama "kamerî yıl"ın aylarını konuşmak lazım,

örneğin Muharrem ayını, örnek üzerinden, konuşmak lazım.

Örneğin yerkürenin güneşi 1 kere dolandığı 2009 "şemsî yıl"ının içinde*

13 tane dolunay yer aldı:

01. dolunay (kamerî ayın 14'ü) ......... Muharrem ....... 11 Oca 2009  

13. dolunay ..................................... isimsiz ............. 31 Ara 2009

12 aylı kamerî yılı icad edenler

Allahu Teâlâ'nın

31 Ara 2009 akşamı GÖKTE var ettiği bu 13ncü dolunayı da, 

"13ncü ay  olmaaaz!" diyerek  KAĞIT ÜZERİNDE  iptal ettiler 

ve ondan boşalttıkları vakte Muharrem pâyesi verdiler:

13. dolunay ..................................... Muharrem ........ 31 Ara 2009

Böylece

öncelikle 9:36'yı 

inkar ettiler: 

Allahı'ın ındinde ayların ıddeti 12 ay olup

dört haramlar "onlardan"dır (9:36). 

Açık ve net. HARAM ay olmanın şartı onlardan olmaktır yani 12 ayın İÇİNDE yer almak.

13ncü dolunay ise adı üstünde 13ncü aydır, 12 ayın DIŞINDA yer alır; haram ay değildir.  

13ncü ay = helal

Muharrem = haram 

Allah'ın

helal dediğine haram demek

şirk olmuyor mu? 

_______________________________________________________________________________________

*https://www.al-habib.info/islamic-calendar/ummulqura/islamic-calendar-ummulqura-2009-ce.htm

tarihinde Hasan Akçay tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
23 saat önce, sağduyu yazdı:

Bu Allah denen zımbırtı insanı bizzat kendisi tasarlamamış mı? Kendi tasarladığı şekilde çalışan bir insanı sen benim tasarladığım şekilde çalıştın diye suçlayıp sonsuza kadar yakmak nasıl bir mantıktır?

Diyelim ki, sonsuza kadar yakmayacak. Ya da hiç ceza vermeyecek.

Bu durumda senin için problem bitiyor mu?

Senin açından bir dinin tutarlı ya da mantıklı olması için nasıl bir ödül, ceza sistemi ya da sorumluluk anlayışı öngörmesi lazım?

Sitelerde Paylaş
57 minutes ago, Yeni Üye said:

Diyelim ki, sonsuza kadar yakmayacak. Ya da hiç ceza vermeyecek.

Bu durumda senin için problem bitiyor mu?

Senin açından bir dinin tutarlı ya da mantıklı olması için nasıl bir ödül, ceza sistemi ya da sorumluluk anlayışı öngörmesi lazım?

Burada inanmıyor diye sonsuza kadar yakan İslam'ın tanrısından söz ediyoruz. Eğer sen başka bir tanrı uydurduysan onun sistemini anlat, ondan konuşalım.

Ortada var olan iddiaya cevap veremeyip bambaşka bir iddia atmanın anlamı ne?

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, sağduyu yazdı:

Burada inanmıyor diye sonsuza kadar yakan İslam'ın tanrısından söz ediyoruz. Eğer sen başka bir tanrı uydurduysan onun sistemini anlat, ondan konuşalım.

Ortada var olan iddiaya cevap veremeyip bambaşka bir iddia atmanın anlamı ne?

Ben uydurmadım ama mesela Yahudilerin sorumluluk anlayışı sana uygun gibi görünüyor.

Bir kere Yahudilikte Yahudi olmayanlar için Nuh'un evrensel yasaları dışında bağlayıcı bir emir yok.

Puta yapma, tanrının ismini mübarek bil ve onun ismiyle lanet  etme, cinayet işleme, zina etme, hırsızlık etme, zulüm yapma, canlı hayvanın etini koparıp yeme yeter. Tanımadığın bir adama, bilmediğin dildeki bir kitaba vb. inanman ya da tâbi olman şart değil.

Sonra Yahudilerin öte dünya anlayışlarında ceza ve azap sınırsız ve sonsuz da değil. Azap fiziksel bir azap değil, ruhani bir azap ve bir tür kirlerden arınma ve temizlenme süreci. En fazla 12 ay sonra temizleniyorsun.

Ne dersin, sana uygun bir anlayış gibi geldi bana?

Sitelerde Paylaş
37 dakika önce, Yeni Üye yazdı:

Ne dersin, sana uygun bir anlayış gibi geldi bana?

Kendisine din arayan insanların genel kabulü bir tanrı var olmalı ve bu vicdanlı tanrı bizi her şeyden çok sevmeli, önem vermeli şeklinde.

Bizler böyle insanlar değiliz.

Yehova denilen tanrı neden sadece orta doğuda ortaya çıkmış sence?

Yehova'nın Avustralya'daki Aborjinlere toprak vaat etmesi gibi bir durum yok.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...