Jump to content

Müslümanlar Bu Sorulara Cevap Veremiyor !

Recommended Posts

• İleti 225
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Nail !

her doğan kız çocuklarını değil

ADETİNİ Geçtimi karış hesabı yaparak kazıp diri diri gömüyrolardı.

din mana düşmnları sizleri o kadar saf zavallı görmüşler bunlar ne desek bize inanırlar gözüyle bakmışlar ki

o kadar çok size salmışlar kafalarınız boş bırakmışlar ki diri diri kız çocuğunu gömme hadisesini bile inkar ediyor sunuz ?

Akıllı Arkadaşım ? nail

ben senin sırtına bindiğim zaman sen benim sıkıntımdan dolayı hal ve hareketlerinde konuşmanda her türlü hareketinde bir değişiklik olur

işte içki içmekte böyledir sana başka türlü tesir eder..

ayakların titrer ellerin titirer.. sıkılırsın gadablanırsın konuşman bile değişir.

şimdi sen beni sırtına taşıdığın zaman Ruhunda mı sırtına aldı beni

sen neden sıkıldın gadablandı köpürdün dellendin daraldın konuşmaların bambaşkalaştı.. fena konuşmaya başladın

alkol mi aldın sen.. biri senin beynine bir şeymi enjekte etti hormanların ne saldı..

elbette hariçi tesilerin neticesinde bedeninde hormanlar salgılanır

bir azan olmazsa bedeninde horman salgınlansa.. horman ne yapabilir

demek ki azan sakat olunca horman bir şey yapamıyor

ruh beyin hormon aza

azan arızalı.. beyinin ve hormon ne yapabilir

beyin arızalı azan var hormonda var.. ruh emir verse ne olur

madde aleimden bunlar birbirne bağlı şeylerdir.

mana ile madde birbirine bağlı

ve sen böyle bir tuhaflaştın sıkıldın neşen giti kızdın gadablandın kinlendin.. o kin o içinde tutuğun sabır tahammül patladı..

konuşman bile değişti.. sert sert yarım yarım heyecanlı heyecanlı abuk sabuk konuşmaya başladın...

çünkü neden üzerinde beni taşıyorsun... üzerinde bir yük var sıkıntıdasın.. elini ayağın titriyor...

işte alkol almakta bedenine hariçi görünmez bir yükü sırtına koymaya benzer..

o sırtındaki yükün sana verdiği neşeye veya gadaba bir sürü etkenlerle etkilenmene yol açar..

Ama ruhunda hiç bir zaman değişm başkalaşma yoktur. olmaz

zındık sende okuyorsun dimi bu yazdıklarımı

bak bir daha anlatmıycam

Bedenin açıktığı zaman ruhunda açıkır mı ?

açıkmaz..

ama sen bazen karnın açıktığı zaman pek asabileşiyorsun etrafıan çatıyorsun

ne oldu ruhunda mı açıktı ?

toplum arasında ramazan aylarında şöyle bir söz vardır ?

iftar sofrasında surat asık

açken herkese dargınım yiyim ondan sonra konuşalım derler...

peki bunun Ruhunla ne alakası vardır

niye dargınsın yada hallerin tavırların tuhaf..

ne yani ne olmuş açsın diye böyle tuhaflaşman mı lazım

açlık insanın bedenine tesir edip ruhunu esir almışsa

eğer insan ruhunu nefsinin esaretinden kurtarırısa...bir fıcı bira 2 büyükte içsen yine sarhoş olmazsın

eğer insan ruhunu nefsinin esaretindein kurtarırsa.. açlık insana tesir edemez..

edemiyceği içinde. insan açken gadub.. tokken şeker gibi olmaz

her zaman şeker gibi olur..

yenilen her gıda senin bedenine tesir edip.. ruhudna nefsine esir olmuşsa

bedenine gelen her tesirden tesirlenir..vereceğin kararı bu tesirlerin tesirleri ile yani tabiric caiz ise..

kainatın oyuncağı eğlencesi olursun her tesir sana tesir eder.. o tesirlere göre harekte edersin

cebinde para varken.. başka türlü yürürsün

cebinde para yokken ayağın takıla takıla yürüsün

ne oldu içki mi içtin sen

cebinde beş kuruş yok.. ama millet sende para olduğunu zannediyor..

biraz ilerde.. herkes bir şey alıcak.. sen almıycaksın.. senin foyan meydana çıakcak

ahh ayağım takıldı.. ya dur bir dakka unutum şurada bir işim var

ama cebinde para varken.. yürüyüşün bile değşir

sert sert yeri ezer gibi basa basa.. yürürsün.. ilerde herkes bir şey alacak ? sende para olduğu belli olsun diye

daha havalı gidersin halin tavrın değişir ?

işte bu tip insalara gaflet şarabı ile mest olmuş denir ?

ekseriyette öyeldir

Ahhh her haram olan şey rakı gibi sarhoş etseydi yolda kimi ayık görecektik acaba ?

anlayana sivri sinek saz

gaflet şarabı rakısı ile mest olmuşlara ise ne desen davul zurna az

tarihinde KomicalParadox tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Benim en çok müslümanların Muhammedin babasının adında (Abdullah) olan kıvırmaları hoşuma gidiyor :)

Allahın kuluymuş adam daha Muhammed gelmeden önce.

Buna kılıf uydurmak için ne kadar uydurma varsa derler :)

Yok hanifmiş, yok enikmiş vs diye

Bu adamlar çok komik ve eğitimsiz ilkellerin teki...

tarihinde Ateist Bakış tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

A'raf

179 - Andolsun ki, cinlerden ve insanlardan birçoğunu cehennem için yarattık.

Sen git de once kendi kitabini oku.

GEORGE_CARLİN ANLAMAK İSTEDİĞİN GİBİ ANLIYORSUN.O AYETİN TAMAMINI NEDEN ALMADIN DA BELLİ BİR KISMINI ALDIN ÇÜNKÜ İŞİNE GELMİYOR İLLAHA BİR SALDIRACAK YA.KIRMIZIYLA YAZDIĞIM DURUMDA OLAN CİNLER VE İNSANLAR İÇİN YARATILMIŞTIR CEHENNEM OLDU MU ŞİMDİ.BİZ OKUYORUZ KİTABIMIZI ÇOK ŞÜKÜR SENDE İYİ OKU DA TAM YAZ TAMAM MI?

Araf suresi, 7/179: "Andolsun ki, cinlerden ve insanlardan birçoğunu cehennem için yarattık. Onların kalbleri vardır, fakat onunla gerçeği anlamazlar. Gözleri vardır, fakat onlarla görmezler. Kulakları vardır, fakat onlarla işitmezler. İşte bunlar hayvanlar gibidirler. Hatta daha da aşağıdırlar. Bunlar da gafillerin ta kendileridir."

Ayetin Açıklaması: Gerçekten de yemin olsun ki cinlerden ve insanlardan bir çoğunu da cehennem için yarattık, ki bunlar hüsranlarına haklarında ezeli hüküm verilmiş mahluklardır. Lâkin sırf cebir tarikiyle ve kendilerinin yaptıkları ve sebep oldukları şeyler hesaba katılmadan ve dikkate alınmadan cehennemlik olmuş değillerdir.

Sitelerde Paylaş

yahu arkadaşım 1000 kere söyledik, cehenneme gidip gitmemek senin elinde.seni oraya zorla sokanmı var.Bu tamamen senin tercihinden kaynaklanıyor. Sen inanmamayı seçiyorsun ve cehennemi kazanıyosun kimsenin seni zorla cehenneme attığı yok. Hala kavrayamadınız şunu

burda altı çizilmesi gereken Allah gaybı(geleceği) bildiği için yani senin ölene kadar inanmayacağını o azaba girene kadar iman etmeyeceğini bildiği için cehennemi yarattı ve oraya gireceğinize hükmetti.

Bu işin merhametle ilgisi yok senin tercihinle ilgisi var yani, şimdi anlamışındır umarım.

O kadarda örnek vermişik ama fıss, ezberden yazmaya devam. Benim ne yapacağımın o kadar önemi yok, bir hata olacağını görse normal bir insan onu gerçekleşmeden önlemeye çalışır. Sorun Allah'ın bunu bile bile insanları, inanmayanları veya kötü insanları oraya tıkması. Bu nasıl merhamet ne güzel örnek vermişim bir ana bile çocuğunun sonsuza kadar acılar içinde kıvranacağını bilse o çocuğu doğurmaz diye, allah biliyor ama yinede bile bile yaratıyor.

Sitelerde Paylaş
  • 10 months later...
  • 9 months later...

HAŞR-5. hurma ağaçlarından her neyi kestiniz, yahut kökleri üzerinde dikili bıraktınızsa hep Allah’ın izniyledir. Bu da fasıkları rezil etmesi içindir.

Ey Kendini Müslüman sananlar yazıklar olsun size..

Soruya cevap veriyor gibi yapıp ta ot gibi bişey söyleyememişler..

Erkeğin neden memesi var? Kuranda cevabı yazmıyor...

e bari sen cevapla...

cevaba bak ...var olduğu için varmış...yok yaaaaaaaaaaaa

kolay bi soru sorayım da..bir cevap bari verin...

Size göre Allah(bana göre zır cahiller) demişki....

Hurma ağacını kesende kesmesende olur..............Bunu neden söylesin ne gerek var?

Bu hurma ağacını kesmek yada kesmemek yani iki yolda allahın izniyleyse.......fasıklar nasıl rezil olur....

Ben geçen sene hurma ağacı kestim....

Fasıklar rezil oldumu olmadımı? nasıl öğreneceğiz..?

Sitelerde Paylaş

Iste o sorular !

1 - Akil , Zeka , Fikir ,Düsünme görevlerini ve Bütün duygulari beyin denen organ yapmiyorda icimizde bedenden bagimsiz bir ruh varsa tamamen ona aitse ALKOL ve ya uyusturucu alan kisinin düsünme ve bütün bu yetenekleri ve duygulari neden etkilenir. Yoksa ruhdami alkolden etkileniyor ? Eger öyle ise Madde olmayan bu sey maddeden nasil etkilenir ?

Ruh tamamen bedenden bağımsızdır diyen oldu mu?

Sitelerde Paylaş

*) hiç bir şeye ihtiyaç duymayan bir varlık neden bir şeyler yaratmaya gereksinim duyuyor ? cevap ne olursa olsun bu bir ihtiyaçtan dolayı olmalıdır. belki canı sıkılmıştır, belki bir amacı vardır vs.

*) eğer müslüman değil de başka dinin hüküm sürdüğü bir bölgede dünyaya gelseydiniz ve onlar da sizin yaptığınız gibi en iyi ve geçerli dinin inandıkları din olduğunu iddia ederek sizi bu şekilde yetiştirseydi, daha sonradan diğer dinleri de araştırıp müslümanlığa geçeceğinizin garantisini verebilir misiniz ?

Sitelerde Paylaş

yahu arkadaşım 1000 kere söyledik, cehenneme gidip gitmemek senin elinde.seni oraya zorla sokanmı var.Bu tamamen senin tercihinden kaynaklanıyor. Sen inanmamayı seçiyorsun ve cehennemi kazanıyosun kimsenin seni zorla cehenneme attığı yok. Hala kavrayamadınız şunu

burda altı çizilmesi gereken Allah gaybı(geleceği) bildiği için yani senin ölene kadar inanmayacağını o azaba girene kadar iman etmeyeceğini bildiği için cehennemi yarattı ve oraya gireceğinize hükmetti.

Bu işin merhametle ilgisi yok senin tercihinle ilgisi var yani, şimdi anlamışındır umarım.

1 allah senin yanlış yolu seçip cehenneme gideceğini zaten yaratmasından önce ve sonrada bildiği için doğal olarak cehennemlik odun yaratmış olduğunu bilmiyormu

2 allah dilediğini doğru yola sokar dilediğini saptırır...allah dilediğinin kalbini islama kalbini açar dilediğinin kalbini mühürler......başına ne gelirse allahtan gelmiştir hükümleri varken senin bu iddian nasıl doğru olabilir....yani benim iradem allahın beni yaratmadan önce bildiği cehenneme odun olacağımı değiştirebilirmi...bu durumda benim iradem allahın önceden görüp bildiği şeyi değiştirmiş olmuyormu....vayy be allahın beni yaratmadan önce gördüğünü bildiğini değiştirebiliyorsam bende de allahlık var o zaman!!!!!!!!

tarihinde doodslag tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

*) eğer müslüman değil de başka dinin hüküm sürdüğü bir bölgede dünyaya gelseydiniz ve onlar da sizin yaptığınız gibi en iyi ve geçerli dinin inandıkları din olduğunu iddia ederek sizi bu şekilde yetiştirseydi, daha sonradan diğer dinleri de araştırıp müslümanlığa geçeceğinizin garantisini verebilir misiniz ?

Bu dinciler bu kafayla değil şimdi müslümanlığı araştırmak, Muhammed'in zamanında yaşasalardı, en başta onlar Muhammed'e saldırırlardı, putlarımıza hakaret ediyor diye. Parça parça ederlerdi Muhammed'i de, onun peşine takılan 3-5 kişiyi de çünkü bunlarda Mekkeli putperestlerin hoşgörüsü de yok.

Sitelerde Paylaş
  • 1 year later...

merhabalar ataistim diyen insanlara baktığınız zaman hepsinin ortak bir özelliği vardır: hepside zeki insanlardır. araştırmayı ve düşünmeyi severler körü körüne mantıklarına yatmayan hiçbirşeye inanmazlar. Ben ataist değilim soruları okudum bütün sorular çok mantıklı günümüzde anlatılan islam anlayışıyla ve yapılan kuran mealleriyle bu sorulara cevap vermek mümkün değil çünkü mellerde birsürü yanlışlıklar var,peygamber efendimizin hayatında yine öyle dolayısıyla bu sorulara ki çoğunluğu doğru günümüz islam anlayışıyla cevap vermek mümkün değil kişilerin yorumundan öte gitmez buda burdaki kardeşlerimizi tatmin etmez. Onun için hakikatin sırrına ermiş levhi mahfuzun sırrını çözmüş hakikatı bilen kişiler bu soruları cevaplayabilir bu nedenle herkesi www.caferiskenderoglu.com.tr adresini okumaya davet ediyorum.Daha fazla bilgi almak isteyenler soruda sorabilir. Amacımız asla reklam yapmak değil burdaki kardeşlerimize bir nebze olsun yardımcı olmak.örneğin bize analatılan cennet v cehennemin anlıtıldığı gibi olmadığını öğreneceksiniz okuyunuz dehr suresi ...

Sitelerde Paylaş

Ateistlerin Müslümanlara sorupda hic cevap alamadigi sorular oluyor !

Iste o sorular !

1 - Akil , Zeka , Fikir ,Düsünme görevlerini ve Bütün duygulari beyin denen organ yapmiyorda icimizde bedenden bagimsiz bir ruh varsa tamamen ona aitse ALKOL ve ya uyusturucu alan kisinin düsünme ve bütün bu yetenekleri ve duygulari neden etkilenir. Yoksa ruhdami alkolden etkileniyor ? Eger öyle ise Madde olmayan bu sey maddeden nasil etkilenir ?

müslümanlara soru yöneltmişsin ama sorduğun soru kel alaka olmuş. kim sana bütün herşeyi ruh yapıyor beyin birşey yapmıyor dedi. önce bunu açıkla sonra mantıklı sorular sor.

ruh bedenden ayrı bir mekanizma değildir. bedenle birlikte var olan benliğimizdir. bedenin aldığı her durumdan ruhumuzda etkilenir. ruh-beyin-vucut bunlar bağımsız hareket etmezler, hepsi bütünün parçasını oluşturur.

lütfen mantıklı düşün sonra soru sor.

Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...

Allah’ı gözümüzle görmememizin nedeni, kudret ve ilmiyle her şeyi kapsamasından ve zıddının yokluğundandır.

Mesela, atmosferin yer küreyi her yandan kuşatması gibi, güneşin de bütün feza âlemini kuşattığını farz etsek, o zaman güneşi göz ile görmek mümkün olmaz. Her yer güneşin ışığıyla kaplandığından güneş görünmez olur. Hem gece gibi bir zıddı da olmadığından güneş görülmez ve mahiyeti anlaşılmaz. Bununla beraber, ışığıyla her yerde bulunan ve her yeri kapsayan güneşin varlığını inkâr etmek de cehalet olur.

Sitelerde Paylaş

Allah’ı gözümüzle görmememizin nedeni, kudret ve ilmiyle her şeyi kapsamasından ve zıddının yokluğundandır.

Mesela, atmosferin yer küreyi her yandan kuşatması gibi, güneşin de bütün feza âlemini kuşattığını farz etsek, o zaman güneşi göz ile görmek mümkün olmaz. Her yer güneşin ışığıyla kaplandığından güneş görünmez olur. Hem gece gibi bir zıddı da olmadığından güneş görülmez ve mahiyeti anlaşılmaz. Bununla beraber, ışığıyla her yerde bulunan ve her yeri kapsayan güneşin varlığını inkâr etmek de cehalet olur.

Ne güzel sallıyorsun halbuki Kuran'da hiç de böyle bir şeyden bahsedilmez, Allah bir tahtta oturur, melekler ve ruh Allah'a bizim zamanımızla 50.000 yıl olan bir günde onun yanında gider. Melekler görebiliyor hatta tahtını bile taşıyabiliyorlarsa insanlar neden göremesin? Hatta İblis görmekle kalmıyor, bir de posta koyuyor, iddiaya bile giriyor.

Anlayamadığınız şey şu: 1400, 2000, 3500 yıl önce herhangi bir toplum bizim putumuz gerçek, her şeyi bizim putumuz yarattı demekle o laflar gerçek olmaz. Konu din olunca salla sallayabildiğin kadar, sınır yok, sadece hayal gücü ile sınırlı aynen masallarda olduğu gibi.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...