Jump to content

kime kafa tutuyoruz?

Recommended Posts

Son yıllarda asıl eğitilmesi gerekenlerin teistler olmayıp ateistler olduğunu farkettiğim zaman kötü bir düş kırıklığına uğradığımı anımsıyorum.

Forumda hatırı sayılacak kadar çok ateistin ateizmin gerçek doğasını bilmediklerini farkettiğim zaman bu şaşkınlığımın daha da arttığını itiraf etmeliyim.

Sevgili Haci abi, ayni duygulari yasiyorum ve artik sabrim tükendi...

...bunlarla ugrasmaktan teistler, cemaatler, tarikatlar, diyanet ve carpik sistemler ile mücadele edemiyoruz ve enerjimizi bos yere harciyoruz.

Bence sürtüsmeyi birakip uzlasabilmek icin yeni düsünceler üretmeyiz diye düsünüyorum.

S.O.S.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 154
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Serseri mayin degil canim benim...

...hedefine tam isabet odaklanmis güdümlü nükleer füze.!

Ateizmin sirtindan geciniyormusum öyle mi?

Ancak zir cahil bilgisi birikimi olmayan birisinin laikligi savunmak icin ateist olmamasi gerektigi düsüncesini öne sürer ve savunur.Daha cok firin ekmek yiyip beslenilmesi gerekiyor.

Kimseye bir sey dayattigimiz yok.Yazilarimi ortaya yaziyorum ve islerine gelmiyenler ve kendilerini ateist olarak aldatip forumlarda ateistcilik oynayanlar yazdiklarimi sahiplenip ciyak ciyak yirtiniyorlar.

Türkiye'de yasayan gercek ateistler benim dostlarimdir ve parmakla sayilacak kadar azlardir...

...digerleri müslüman ateist ve soytarilardir.

Hollanda'da ateist parti calismalarina katilmis ve dünya konjukturunun nasil oldugunu az cok bilen birisi olarak gercek bir ateistin tanimini yaparim.!

Pismaniyeye ateist denilmez.!Pamuk gibi yumusaklara ne zamandan beri ve nerde ateist deniliyor?

Hee Türkiye'de.

Pismaniyeyi de severim ya neyse.

:)

'' Dinlerle Savaşmalı mıyız ? '' isimli başlıkta uzun uzun tartışmıştık . Düşüncelerimi net olaraktan zaten bilmen gerekiyor .

Burada laf ebeliği yapıp , gereksiz yorumlarına karşılık vermeyeceğim . Malum ne denli dinlerle savaştığınızı ve dinleri yok etme gafletine nasıl düştüğünüzü çok iyi biliyorum.

Klavye erkeği olarak suçladığın kimselerinde günlük yaşantısında ne denli zorluklarla başbaşa kaldığını bilmez gibi insanları soytarılıkla da suçlamaya kalkışmıyorum.

Laikliği savunan bireylerin sadece ateistler olduğu aptallığına da düşmüyorum . Malum öyle birşey olsa 5 dakikada ülkede rejimin kalmayacağını bilmeyecek kadar

beyinsiz yorumlar yapmıyorum . Milyonlarca tatlı su müslümanının da laikliği savunduğunu , Atatürkçü olduğunu , İslam kimliği altında da bunu yapabildiklerini çok iyi biliyorum.

Dedim ya anca ateizmin sırtından geçinerek bu misyonu sadece ateistlere yükleme gafletine düşersiniz .

Ne kadar bilge olduğunuzu da bu başlıkta görüyorum . Ateist beğenmiyorlar :lol:

saygılar

Sitelerde Paylaş

şöyle keyfimizle bir atesitlik te mi yapamıcaz artık ya...

yok ateist şunu yapmalı bunu yapmamalı...

ulen bu kadar koşulu varsa dinden diye çıktık...

Sen cekil aradan sana düsmedi ateistlerin birbirleri ile olan tartismalari...

Onlar benim kardeslerim dostlarim, tartistigimiz konu ile kardesligi dostlugu karistirmayiz.!

Ateistler örgüt kurup dinlerin köküne kibrit suyu dökecek diye korkudan tir tir titriyorsunuz.

Bu korkuyu dahi sizlere sanalda yasatiyorsak örgüt kursak korkudan altiniza civik civik sicacaksiniz.

He he hee

Sitelerde Paylaş

Sen cekil aradan sana düsmedi ateistlerin birbirleri ile olan tartismalari...

Onlar benim kardeslerim dostlarim, tartistigimiz konu ile kardesligi dostlugu karistirmayiz.!

Ateistler örgüt kurup dinlerin köküne kibrit suyu dökecek diye korkudan tir tir titriyorsunuz.

Bu korkuyu dahi sizlere sanalda yasatiyorsak örgüt kursak korkudan altiniza civik civik sicacaksiniz.

He he hee

Hah bak bunda sana katılıyorum .

Birbirimizi yesekde sizleri dostum olarak görüyorum.

Malum amaçlar hemen hemen aynı.

Bu konuda da seni takdir ediyorum.

Sitelerde Paylaş

Hah bak bunda sana katılıyorum .

Birbirimizi yesekde sizleri dostum olarak görüyorum.

Malum amaçlar hemen hemen aynı.

Bu konuda da seni takdir ediyorum.

Yahu hala ögrenemedin mi civan mert kardesim?

Tartisdigimiz konu baska dostluk kardeslik baska...

...neden birbirimizin kafasini yarip gözünü morartiyoruz?

Ateistlerin ortak paydasi ve gelecekleri icin.!

Durmak yok devam.

Sitelerde Paylaş

Sevgili Haci abi, ayni duygulari yasiyorum ve artik sabrim tükendi...

...bunlarla ugrasmaktan teistler, cemaatler, tarikatlar, diyanet ve carpik sistemler ile mücadele edemiyoruz ve enerjimizi bos yere harciyoruz.

Bence sürtüsmeyi birakip uzlasabilmek icin yeni düsünceler üretmeyiz diye düsünüyorum.

S.O.S.

Sürtüşmek ne demek?

Düşünce değiş tokuşu mu yapmak?

Düşünceler sürtüşecek elbette.. Başka türlü kıvılcım çıkmaz..

Ayrıca bazı konuları hasır altı etmek de doğru değildir.

Ben hislerime değil, şimdiye kadar gözlemlediklerime dayanarak böyle bir sonuca vardım.

Doğruluklarını kabul edip, onları hasır altı etmek yanlış bir yaklaşım.

Ateistlerin yanılsama ve cehaletleri, teistlerin yanılsamalarından çok daha önemli bizim için.

Bence bu forum ateist eğitim yeri olmalı..

Ateistler birbirlerini eğitebilmeli ve ben biliyorum, ben başkalarından öğrenmem şeklinde bir davranış kınanmalı..

Sitelerde Paylaş

Ben tüm dinlerin yok olmasını istiyorum.Tüm dinleri yok etmeninde ne denli çetrefilli olduğunu bilsem de önce algının değiştirilmesi gerektiği hissiyatını taşıyorum . Bizler ateistler olaraktan insanların ; aklın , bilmin ve deneyin aydınlığından nasiplenmesini arzu ediyoruz . Ama mücadele olanaklarımız çok kısıtlı olsada , her imkanı en iyi şekilde kullanma telaşı güdüyoruz.

Ben cigiyi anlıyorum ama üslubu hoşuma gitmiyor. Ülke karanlığa doğru sürüklenirken elbetteki bizlerin de birşeyler yapması gerektiğini düşünmesi ve bunu bizden istemesi normal. Fakat insanların da ne gibi meşakkatli yoldan geçeceğini bilerekten bunu bu üslupla dile getirmek doğru değil.

Ateist kimliğini manifest eden kimsenin ailesi tarafından bile dayatmalara maruz kalabileceği gerçeğini yadsımamalıyız .

Şunu da söyleyeyim ki ; bu korkaklık değil , bireysel anlamda verilen savaşımın faydasızlığını biliştir .

tarihinde Crafterman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu arada kısaca şunları da sözlerime eklemek istiyorum.

Bu forum Türk Müslümanlarını eğitmek için kurulmuştu.

Amacımız atezimi onlara tanıtmak ve inançlarının yanlış olduğuna onları ikna etmekti.

Bunda bir dereceye kadar başarılı olunmuştur.

Son yıllarda asıl eğitilmesi gerekenlerin teistler olmayıp ateistler olduğunu farkettiğim zaman kötü bir düş kırıklığına uğradığımı anımsıyorum.

Forumda hatırı sayılacak kadar çok ateistin ateizmin gerçek doğasını bilmediklerini farkettiğim zaman bu şaşkınlığımın daha da arttığını itiraf etmeliyim.

Bu başlık altındaki tartışmalar düş kırıklığımın haksız olmadığını telkin ediyor.

Ve ayrıca ateistlerin eğitime teistlerden daha çok gereksinimi olduğu gerçeğini bir kere daha gözler önüne seriyor.

Gerçeklere arkamızı dönmeyelim.. Onlarla yüzleşelim ve kendimizi tanımaya çalışalım.

Kendimize ve çevremize başka türlü yararlı olamayız..

Sen bana Alf'i hatırlatıyorsun Hacı.

Malmeck'ten gelmiş ve dünyada doğru düzgün tek bir işi yok.

Ya evin kedisini yemeye kalkıyor, ya Kate'in elbiselerini giyiyor, ya da Willie'ye masraf çıkarıp duruyor.

Ama sonuçta uzaylı işte.

Uzaylı olduğu için gemisi ve teknolojisi var sanıyor herkes.

Halbuki Alf'in yiyip içip sıçmaktan başka yaptığı bir şey yoktur filmde.

212487alf.jpg

tarihinde Ateist Bakış tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bence bu forum ateist eğitim yeri olmalı..

Ateistler birbirlerini eğitebilmeli ve ben biliyorum, ben başkalarından öğrenmem şeklinde bir davranış kınanmalı..

Bence de bu forumlar egitim icin artik yetersiz olmaya basladi diye düsünüyorum.

Türkiye'de hayata gecirilecek ateist bir olusumdan örgütten baska hic bir seyin fazla bir getirisi olmadigini düsünüyorum.

Yan geldigi yerden yatip cayini höpürdetip dizi izleyerek foruma yazi yazan ateistten hic bir halt olmaz.

Benim deve kafam kanli canli mücadele ve tasarima calisir...

...yazdikca ve hic bir sey olmadikca daha cok agresiflestigimi görüyorum biliyorum.

Sitelerde Paylaş

ho ho ho ...

Bence herkes önce kendini eğitebilmeli . Ateist kişi , Kendi doğrularını bulup uygulayacak kadar sağlam fikirli kişidir daha çok . Tabi sonradan ateist olanlar için söylüyorum . Biliyorsunuz genelleme konusuna , özellikle ateistlerin genellenmesine aşırı derecede karşıyım .

Gelelim ateistlerin eğitimi konusuna ;

Ateistleri , konusunda uzman kişiler onların bilmedikleri ve merak ettikleri konuları bilim dallarının referansı ile eğitebilirler değil birşeyler öğretebilirler .

Yukarıda yazdığım noktaya dikkat edelim . İlgili bilim dalı üzerine uzmanlaşmış kişilerin bilmeyenlere ( teist , ateist , deist cart curt .. ) Öğretme amacıyla bir çaba harcamaları doğaldır .

Ateizm konusunda eğitime gelinceee.....

Aranızdan sadece bir kişi çıkıp bana ateizmin hangi bilim dalına veya dallarına ait olduğunu ve bu bilim dalı üzerine ne kadar uzmanlığını bulunduğunu söyleyebilir mi ? Felsefe demeyin çünkü felsefe bilinmeyenleri sorular sorarak cevaplamaya çalışan bir bilim dalıdır . Yani felsefe için bilinmeyenler vardır ve bu bilinmeyenler üzerinden düşünce üretilir . Ateizme baktığımızda ateizm de bir bilinmeyen yoktur . cevaplanması gereken bir soru da yoktur .

Bir veya birkaç bilim dalı da sıralayabilirsiniz . Ama asıl yapmanız gereken bu bilim dallarında ki uzmanlığınız ve bilgi birikiminiz .

Sitelerde Paylaş

ho ho ho ...

Bence herkes önce kendini eğitebilmeli . Ateist kişi , Kendi doğrularını bulup uygulayacak kadar sağlam fikirli kişidir daha çok . Tabi sonradan ateist olanlar için söylüyorum . Biliyorsunuz genelleme konusuna , özellikle ateistlerin genellenmesine aşırı derecede karşıyım .

Gelelim ateistlerin eğitimi konusuna ;

Ateistleri , konusunda uzman kişiler onların bilmedikleri ve merak ettikleri konuları bilim dallarının referansı ile eğitebilirler değil birşeyler öğretebilirler .

Yukarıda yazdığım noktaya dikkat edelim . İlgili bilim dalı üzerine uzmanlaşmış kişilerin bilmeyenlere ( teist , ateist , deist cart curt .. ) Öğretme amacıyla bir çaba harcamaları doğaldır .

Ateizm konusunda eğitime gelinceee.....

Aranızdan sadece bir kişi çıkıp bana ateizmin hangi bilim dalına veya dallarına ait olduğunu ve bu bilim dalı üzerine ne kadar uzmanlığını bulunduğunu söyleyebilir mi ? Felsefe demeyin çünkü felsefe bilinmeyenleri sorular sorarak cevaplamaya çalışan bir bilim dalıdır . Yani felsefe için bilinmeyenler vardır ve bu bilinmeyenler üzerinden düşünce üretilir . Ateizme baktığımızda ateizm de bir bilinmeyen yoktur . cevaplanması gereken bir soru da yoktur .

Bir veya birkaç bilim dalı da sıralayabilirsiniz . Ama asıl yapmanız gereken bu bilim dallarında ki uzmanlığınız ve bilgi birikiminiz .

Ateizm tıbba benzeyen bir bilim dalı.. Eğer bilim dalı ise..

Tıp mevcut bütün bilim dallarını insan sağlığı, esenliği ve her türlü yararı için kullanan bir bilim dalıdır.

Ateizm ondan neden farklı olsun? İnsanlığa neden hizmet etmesin?

Evet.. Forumlar eğitim için her zaman yetersizdir.

Ama bu durum eğitimin önemine gölge düşürmez.

Eğitim her fırsattan yararlanılarak yapılması gereken bir etkinliktir.

Eğitime sınır koymak çok zordur.

Bu ileti ve diğerleri bile bazıları için bir eğitimdir.

Sitelerde Paylaş

Ateizm tıbba benzeyen bir bilim dalı.. Eğer bilim dalı ise..

Tıp mevcut bütün bilim dallarını insan sağlığı, esenliği ve her türlü yararı için kullanan bir bilim dalıdır.

Ateizm ondan neden farklı olsun? İnsanlığa neden hizmet etmesin?

Evet.. Forumlar eğitim için her zaman yetersizdir.

Ama bu durum eğitimin önemine gölge düşürmez.

Eğitim her fırsattan yararlanılarak yapılması gereken bir etkinliktir.

Eğitime sınır koymak çok zordur.

Bu ileti ve diğerleri bile bazıları için bir eğitimdir.

Ateizm in hangi bilim dalına benzediğini değil , Bir bilim dalı olup olmadığını , eğer bir veya birkaç bilim dalıyla ilgiliyse ( Yani o bilim dalının araştırma konusu ise ) Bunu çıkıp biri bana belirtsin dedim .

Ayrıca .

Belirtecek arkadaş da eğer ateizm bilim dalı değildir diyorsa boşa laga luga yapmaması gerektiğini söylüyorum . Ve eğer bu arkadaş bir veya bir kaç bilim dalıyla ilişitirebiliyorsa ateizmi , Çıksın bana bu bilim dalları hakkında ne kadar uzmanlığı bulunduğunu açıklasın , Öyle bilelim bir eğitim düzeyinin olup olmadığını .

Gayet açık ve net . Şu işi bir açıklığa kavuşturalım artıkın .

Teistlerin kafasındaki şekilden şekle giren dinlerle ve tanrılarla uğraştığımız yetmezmiş gibi birde ateistlerin kafasında şekilden şekil alan ateizm ilede uğraşmayalım deyi .

Sitelerde Paylaş

Sen bana Alf'i hatırlatıyorsun Hacı.

Malmeck'ten gelmiş ve dünyada doğru düzgün tek bir işi yok.

Ya evin kedisini yemeye kalkıyor, ya Kate'in elbiselerini giyiyor, ya da Willie'ye masraf çıkarıp duruyor.

Yazilarini görmezden geleyim diyorum ama artik yapamiyorum Ateistbakis...

...sende Haci saplantisi ve sendromu olustugunu gözlemliyorum.

Hemen hemen Haci abi ile ayni düsünceleri savundugum icin beni de fütürsuzca ona yagcilik yapmakla sucladigin da oldu.

Yahu dost olmak ve ele ele verip múcadele etmek zorundayiz bu ne kadar ego ve kibirdir anlamakta zorluk cekiyorum. Bos kof düsünceleri olan birisi olmadigini düsünúyorum ama birisinin kendini kanitlayabilmesi icin birilerini asagilamak ve onlara hakaret etip sarmamasi gerektigini düsünúyorum.

Hangi konuda bilgi ve birikimin varsa yaz senin deneyimlerinden faydalanip ögrenmek isterim.Ögrenebilmek icinde seni bunaltirim bunu bilesin.

Bazen cetin kavga ve sürtüsmelerden sonra güzel dostluklar olusur ama hos görülü olmak ve egolardan arinmakla olur diye düsünüyorum.

Gel sen bu devenin düsüncelerini biraz düsün yabana atma...Devenin düsünceleri seni sarmadiysa ayi veya esek düsüncelerini deneyecegim.

Bos zamanlarimda bazen ayi bazen de esek oluyorum da...

Sitelerde Paylaş

Yazilarini görmezden geleyim diyorum ama artik yapamiyorum Ateistbakis...

...sende Haci saplantisi ve sendromu olustugunu gözlemliyorum.

Hemen hemen Haci abi ile ayni düsünceleri savundugum icin beni de fütürsuzca ona yagcilik yapmakla sucladigin da oldu.

Yahu dost olmak ve ele ele verip múcadele etmek zorundayiz bu ne kadar ego ve kibirdir anlamakta zorluk cekiyorum. Bos kof düsünceleri olan birisi olmadigini düsünúyorum ama birisinin kendini kanitlayabilmesi icin birilerini asagilamak ve onlara hakaret etip sarmamasi gerektigini düsünúyorum.

Hangi konuda bilgi ve birikimin varsa yaz senin deneyimlerinden faydalanip ögrenmek isterim.Ögrenebilmek icinde seni bunaltirim bunu bilesin.

Bazen cetin kavga ve sürtüsmelerden sonra güzel dostluklar olusur ama hos görülü olmak ve egolardan arinmakla olur diye düsünüyorum.

Gel sen bu devenin düsüncelerini biraz düsün yabana atma...Devenin düsünceleri seni sarmadiysa ayi veya esek düsüncelerini deneyecegim.

Bos zamanlarimda bazen ayi bazen de esek oluyorum da...

Ben duvarcıyım cigi.

Gürültüsüz ve incelikli işim olmaz.

Kimbilir, Hacıyla senin içinde bulunduğun alanın bile duvarını belki ben yapmışımdır.

Bilemezsin.

Sitelerde Paylaş

Ateistleri beğenmeyen amcalar, teyzeler beğenmedikleri Ateistleri eğiteceklermiş. Hmm.

Siz bu kafayla kendinizi bile eğitemezsiniz, hem Ateizmi tekelleştirin, hem Ateistlerin genelini soytarı yapın, birde onları eğitin. Ne güzel.

Sizin bu tavırlarınızı Avrupadaki Ateistler duysa ne der acaba?

Sitelerde Paylaş

Ateizm in hangi bilim dalına benzediğini değil , Bir bilim dalı olup olmadığını , eğer bir veya birkaç bilim dalıyla ilgiliyse ( Yani o bilim dalının araştırma konusu ise ) Bunu çıkıp biri bana belirtsin dedim .

Ayrıca .

Belirtecek arkadaş da eğer ateizm bilim dalı değildir diyorsa boşa laga luga yapmaması gerektiğini söylüyorum . Ve eğer bu arkadaş bir veya bir kaç bilim dalıyla ilişitirebiliyorsa ateizmi , Çıksın bana bu bilim dalları hakkında ne kadar uzmanlığı bulunduğunu açıklasın , Öyle bilelim bir eğitim düzeyinin olup olmadığını .

Gayet açık ve net . Şu işi bir açıklığa kavuşturalım artıkın .

Teistlerin kafasındaki şekilden şekle giren dinlerle ve tanrılarla uğraştığımız yetmezmiş gibi birde ateistlerin kafasında şekilden şekil alan ateizm ilede uğraşmayalım deyi .

Ateizm bir bilim dalı değil tabii ama olmaması bütün özelliği..

Bir bilim dalından çok daha yararlı değil mi ateizm?..

İlgi alanının bütün bilimler olması onun hepsine faik olması demek değil mi?

Sitelerde Paylaş

Ateistleri beğenmeyen amcalar, teyzeler beğenmedikleri Ateistleri eğiteceklermiş. Hmm.

Siz bu kafayla kendinizi bile eğitemezsiniz, hem Ateizmi tekelleştirin, hem Ateistlerin genelini soytarı yapın, birde onları eğitin. Ne güzel.

Avrupadaki ateistleri gözünde büyütüyorsun gibi bir izlenim aldım..

Doğru bir izlenim mi?

Onların da duyarlıkları ve saplantıları var..

Yalnız Türk ateistleri değil sorunlu olanlar..

Ben buradaki ateistleri de pek sevmem açıkçası..

Neden dersiniz?

Sitelerde Paylaş

Eflatun'un yazısından çıkardığım ana temayı sizlere kabaca özetlemeye çalışayım.

Ateist olmakla bir marifet olmazsınız....

Dindar ve cahil olduğu için bir insanı suçlamak yanlıştır.

Din bir beyin yıkama yöntemidir.

Ülkemizde eğitimin dogmatiktir.Çocukların bağımsız düşünemelerine imkan verilmemektedir.

Bazılarına haksız ve adaletsiz ayrıcakların verilmektedir.

Onların bazıları özgür ve demokratik ülkelerdeki durumdan yararlanarak oralarda yaşamakta ve ülkemizde gericiliği ve bağnazlığı yaymaya çalışmaktadırlar.

Din ağırlıklı eğitime daha büyük önem verilmesi önemli bir sorundur.

Çocuğun aklında İslam ve Kur'anla ilgili olarak oluşan sorulara cevaplar verilmemektedir. Açıklamalar tatmin edici olmamaktadır. Çocuğun beyni yıkanmaktadır.

Çocuk dinin bir aldatmaca olduğunu öğrenmekte ve kafasında oluşan sorular yanıtlanmadığı için ilerde şizofrenik bir yaşam sürdürebilmektedir. Gündüz Kur'an okuyup, gece pavyonlarda içki içebilmektedir.

Ve Eflatun açıkca sonunda ateistleri ve agnostikleri çıkarcılık, bencillik ve ahlaksızlıkla suçlamaktadır.

Bu başlığa ateistlerin verdiği tepkilere bakarsanız, Eflatun'a hak vermemek mümkün değildir. Özellikle son gözlemine ben de katılıyorum.

Sitelerde Paylaş

Seni ve senin gibileri kimse eğitemez. Bu iyice belli oldu. Sizin ateistliğiniz her şeyinizin önüne geçmiş, kendinizi "bir şey oldum" sanıyorsunuz.

Ben burada eğitildim, eğitiliyorum kardeşim. Burada çok şey öğrendim. Bazı düşüncelerim yenilendi, bazılarını check ettim, bazılarında yanıldığımı gördüm, bakış açım gelişti.

Burada o kadar değerli, o kadar bilgili ve düzgün ateistler var ki, soytarılar onlardan yararlanmayı da acz zannediyor. İlk iletimde de dediğim gibi, cin olmadan adam çarpmaya kalkanlar onlar.

Siz olmuşunuz. Sizi kimseler eğitemez..

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...