Jump to content

kadınların söylediği şarkıları siliyor

Recommended Posts

bizim siniftaki bi arkadaş tut kadının sesi haram diye telefonundaki kadınların söylediği şarkıları sil

oha diyorum sadece

kadının sesinden bile tahrik olan bir toplum gösterebilirim ''müslümanlar''

yobazlığın ,sapıklığın bu kadarı , fazla. abartıı ne derseniz artıkk ...

Sitelerde Paylaş

=) boşver kuzum bı hayvana kafeste ezıyet yap en sevdıgı varlıgı bıle ısırır yakında bunlar banyoya elbıseyle gırerlerse sasarım =)

ya ben sunu anlayamıyoruz bunlar annesıyle yada baska bırıyle nasıl konusabılıyorlar ıgrenc bı durum

Sitelerde Paylaş

Doğruya doğru... Kadın sesiyle müzik dinlemenin yasak olması tek başına ve herkes için bir anlam ifade etmiyor olabilir ancak diğer tedbirlerle birlikte ve genel olarak önleyiciliğini inkar etmek haksızlık olur. Bir de mümkün olduğunca tartışmalarda insanları incitmeyecek şekilde yorumlar yapılmalı diye düşünüyorum. İslam ve Müslümanları eleştirmek ayrı, yanlış bir inanca sahip olsa da bunu samimiyetle yapanların olduğu gerçeğini dikkate almak gerekliliği apayrıdır. Daha ortada muhalif düşünce olmamasına rağmen anadan bacıdan girmişsiniz. Bu niyet, karşılıklı tartışmalarda nereye varıyor görüyoruz.

Sitelerde Paylaş

deizm pardon ama yolda gördugun bı kadınla konusurken yada komsunla konusurken tahrıkmı oluyorsun sureklı :S ses degıldırkı tahrık edensey karsındakının kadın oldugunu dusunmektır oo

Her insan, çarşı pazarda gördüğü her kuyumcuyu da soymaz ama hırsızlık yasaktır değil mi? Ne yazdığımı lütfen okuyup anlamadan cevap vermeyin. Bu kurallar tek başına ve herkes için bir anlam ifade etmiyor olabilir ama diğer tedbirlerle beraber ve genel olarak önleyiciliği göz önünde bulundurulmalı diyorum. Kişisel düşünce ya da örnekleri aşın.

nası bir tedbirdir nasıl bir anlayış çok saçma herkes biraz iradesine sahip olsun demek varken doğruluğunu kabul etmek

anadan bacıdan girdiğimiz yok islam bu

İnsanoğlu pisliktir. İradeyi kısıtlama çalışmaları ise gerçekçi olacaksak insanlık için mümkün olamaz, yapımız bu. Kanunlara ne gerek kalırdı o zaman değil mi? Mahkemeler yerine okullar yeterdi bizlere... Ama nerde...

Sitelerde Paylaş

Peki madem tahrik ettiği için haram öyleyse tahrik eden diğer etkenlerinde haram olması lazım...

Mesela hayal kurmak düşünmek suretiyle de tahrik olmur insan dolayısıyla bunun da haram olması gerek...

Ama değil nolcak şimdi...

>>Koskoca bir çelişki....

tarihinde seyyah_2118 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ama deizm sne kadınları evden dısarı cıkarmayan zıhnıyete tedbırmı dıyorsun yahu.. bır ınsan abazada olabılır beyefendıde bu onun secımıdır olaya nasıl bakarsan öyle görursun

İnsana nasıl bakarsan öyle görürsün diye bir şey yok. Afedersiniz ama bok boktur. Kim nasıl bakıp değerlendirirse değerlendirsin, bokun pis kokan, hastalıklı, kontrol edilmesi gereken ve gereksiz olduğu kesindir. İnsan da pisliktir ve tedbir alınmaz ise doğasını ortaya çıkarır. İşte buna engel olmak için kural, kanun ve yaptırımlara ihtiyaç duyuyoruz. Bu konuda ise dinlerin -yani özelde İslamiyet'in- erkek kadın ilişkileri konusundaki hükümlerini tamamen olmamakla birlikte genel anlamda yararlı buluyorum. Ha bu kuralların sınırı ne olmalıdır dersen, onun cevabını da aşağıda diğer arkadaşın (seyyah) sorusuna verdiğim yanıtta okuyabilirsin.

Peki madem tahrik ettiği için haram öyleyse tahrik eden diğer etkenlerinde haram olması lazım...

Mesela hayal kurmak düşünmek suretiyle de tahrik olmur insan dolayısıyla bunun da haram olması gerek...

Ama değil nolcak şimdi...

>>Koskoca bir çelişki....

Çelişki yok, nerden çıkardın? İşin sadece pratik değil teorik diyebileceğimiz düşünce aşamasındaki kısmı da bildiğim kadarıyla İslam'da yaptırıma tabidir. Yani kötü düşünmek... Şimdi burada İslamiyet'i de savunmuyorum ama bu kısmıyla mantıklı buluyorum. Doğru kimden gelirse gelsin fark etmez benim için. Tabi abartılı kurallar da yok değil. Ama bunları da görmezden gelemeyiz. Yanlış olanı eleştirir, doğrusunu destekleriz.

tarihinde deizm tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

>>>İşin sadece pratik değil teorik diyebileceğimiz düşünce aşamasındaki kısmı da bildiğim kadarıyla İslam'da yaptırıma tabidir

Hayır değil işte islamda kötü şeylerin hayalini kurmak hatta niyetlenmek bile günah değildir.

Yani yine çelişkidir....B)

Sitelerde Paylaş

Benim dükkan kiracım. Kadının yüzüne bakmaz hayatta konuşurken. Daha doğrusu hiç bi şekilde. Bilgisayarında yada evinde şurasında burasında (nisa diye hitap edip) nisa olmayacak benim etrafımda der. En ufak bir kadın resmini eler devamlı pc de. Nurcudur kendisi. Müşteri kadın buna bakar o başka yere konuşurken. Hemen hemen her kadında bu ne biçim şey deyip gider. :)

tarihinde aziz.kerim tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bizim siniftaki bi arkadaş tut kadının sesi haram diye telefonundaki kadınların söylediği şarkıları sil

oha diyorum sadece

Ya bu kişi ile muhatap olmaya bile gerek yok bununki yobazlık vs değil bununki dangalaklık, kişilik arayışı çabası.

Gerçekten islamı bilen inanan bir adam olsa daha birşeyler anlatılabilir olur.

Bununki gençlikle bildiğin kişilik arayışı.

Bu zat madem kadın sesi istemiyorda elinde telefonla mp3 le vs ne işi var o zaman hiç dinleme kardeşim.

Kızlara vs farklı gözükecek aklı sıra.

Behey dangalak erkekleri düşünerek mi orgazm oluyorsun.

Teistlerden daha fazla kızıyorum bu dangalaklara.

tarihinde Protagoras tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

>>>İşin sadece pratik değil teorik diyebileceğimiz düşünce aşamasındaki kısmı da bildiğim kadarıyla İslam'da yaptırıma tabidir

Hayır değil işte islamda kötü şeylerin hayalini kurmak hatta niyetlenmek bile günah değildir.

Yani yine çelişkidir....B)

Eleştirdiğin düşünceyi önce iyi tanıman gerekir. Bence İslam hakkında pek birşey bilmiyorsun. Başta hadisler olmak üzere İslam'da kötü düşünmeyi kınayan/yasaklayan ve iyi düşünceyi öven çok sayıda kaynak vardır. Müslüman olmadığım ve İslamiyet savunuculuğu yapmamak için bilgi vermiyorum ama merak ediyorsan rahatlıkla bulabilirsin. Ben meseleyi farklı bir açıdan değerlendiriyorum. Bu kural ve dşünceler İslamiyet'in bütünselliğinden bağımsız olarak bence mantıklıdır, tedbirdir diyorum.

Benim dükkan kiracım. Kadının yüzüne bakmaz hayatta konuşurken. Daha doğrusu hiç bi şekilde. Bilgisayarında yada evinde şurasında burasında (nisa diye hitap edip) nisa olmayacak benim etrafımda der. En ufak bir kadın resmini eler devamlı pc de. Nurcudur kendisi. Müşteri kadın buna bakar o başka yere konuşurken. Hemen hemen her kadında bu ne biçim şey deyip gider. :)

Peki bunu yapmasını emreden İslam'mıdır? Ya da bütün Müslümanlar böyle midir? Kişisel örneklerle tartışılmaz böyle genel geçer kuralların işe yararlığı. Bir gerçek varsa o da erkek ve kadının yapısının ne olduğu, nelerden etkilendiğidir. İlk mesajda belirtilen olayla ilgili kısıtlayıcı kurallar ise bu anlamda mantıklıdır.

Evet, bu durumda telefonundaki Zeki Müren parçalarını ne yapardı acaba?

Silmesine gerek yok, erkektir kendisi.

Sitelerde Paylaş

Konuşma sakın o arkadaşınla.

Tahrik mahrik olur gelir tecavüz eder.

Saçtan maçtan tahrik oluyor bunlar.

Kız kardeşleri ile aynı odada olmaları bile günah.

Tahrik oluyor anlamıyormusun sen ???

Ana bacı dinlemezler gelir , tecavüz eder adamlar.

Tahrik oluyorlar çünkü , müslümanların düşünce yapıları bu.

Uzak dur o arkadaşından uzak...

... olum hepimizi .... kendi analarını bile ....

Sitelerde Paylaş

oha diyorum sadece

İnancının gereğini yapıyor abartı değil.İslam son derece katı kuralları olan bir dindir.Bizim ülkemizde müslümanım diyenlerin büyük çoğunluğunun bu kurallardan haberi bile yok.Tuvalete hangi ayakla girip çıktığından,esnerken ağzını nasıl kapatacağına kadar hayatın her köşesine giren kurallardan bahsediyorum.Kadın sesi,çalgı,eğlence zaten haram...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...