Jump to content

Allahçılar

Recommended Posts

Nedir bu Allah/Tanrı hastalığı böyle yahu? :)

Hadi bireysel bazda bir tercih olsaanlayacağım da bu kıçı yırtmanın alemi ne? :)

- Allah var! Tövbe deyin, iman edin, kabul edin! Bla bla bla :)

Hastalık sadece inançla kalmıyor, hastalık bir de kurban seçmek istiyor.

Senin içkin, senin giyim tarzın, senin sözlerin, bu dangalak hastaların hastalıklarına göre şekilleniyor.

Düşünsenize akıl hastahanesini?

Oradaki delilerin tüm dünyadaki insanlar için sarı veya beyaz tulum giymelerini ve duvarları pofuduk odalarda yaşamalarını istemesini :)

Allahçılar rahatsız...

Allahçılar kendi pisliklerini başkalarının ellerine yüzlerine bulayamamaktan rahatsız!

Sitelerde Paylaş

İbretlik bir paylaşım olmuş sevgili Ateyiz.bakış

Tanrı yoktur . Senin dediğin gibi bir mağara adamının duvara yazdığının doğruluk ihtimali üzerine halen tanrıyı sorguluyorlar.

Mağara adamının ortaya attığı tanrının olma ihtimalinden korkuyorlar . İlginç.

Hem kardeşim bize ne ya tanrıdan . Ne vefamız var ; ne ihtiyacımız ...

İnananları da anlamıyorum ya neyse .

saygılar

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

"Allah var! Tövbe deyin, iman edin, kabul edin! Bla bla bla"

Siz inanmasanız bile bunu diyen insanlar sırf siz yanmayasınız,öldükten sonra sonunuz daha iyi olsun diye çırpınıyorlar ama siz o kadar art niyetlisiniz ki...

Sitelerde Paylaş

"Nedir bu Allah/Tanrı hastalığı böyle yahu?"

Kendiniz onların yerine koymalısınız.İnananlar iyi niyetli bir şekilde inanmayanların da kurtulmasını istiyorlar.Ben hiç görmedim ki biri "ben dinsizim" diyince ötekilerinin de "ne halin varsa gör" dediğini?En fazla ikna etmeye çalışırlar.

"Hastalık sadece inançla kalmıyor, hastalık bir de kurban seçmek istiyor."

Burası da çoğunluğu Müslüman bir ülke olmasına karşın kurban seçme gibi bir durum söz konusu değil.Dinsizler var Türkiyede ve pekala yaşıyorlar hatta sosyal yaşantısının bile bunu herkese açıklamalarına rağmen gayet iyi olduğunu söyleyen üyeler bile var.Daha ne olsun ki?

"Senin içkin, senin giyim tarzın, senin sözlerin, bu dangalak hastaların hastalıklarına göre şekilleniyor."

Bu dinle değil de daha çok kültür ve gelenekle alakalı bir durum.

Sitelerde Paylaş

"Nedir bu Allah/Tanrı hastalığı böyle yahu?"

Kendiniz onların yerine koymalısınız.İnananlar iyi niyetli bir şekilde inanmayanların da kurtulmasını istiyorlar.Ben hiç görmedim ki biri "ben dinsizim" diyince ötekilerinin de "ne halin varsa gör" dediğini?En fazla ikna etmeye çalışırlar.

"Hastalık sadece inançla kalmıyor, hastalık bir de kurban seçmek istiyor."

Burası da çoğunluğu Müslüman bir ülke olmasına karşın kurban seçme gibi bir durum söz konusu değil.Dinsizler var Türkiyede ve pekala yaşıyorlar hatta sosyal yaşantısının bile bunu herkese açıklamalarına rağmen gayet iyi olduğunu söyleyen üyeler bile var.Daha ne olsun ki?

"Senin içkin, senin giyim tarzın, senin sözlerin, bu dangalak hastaların hastalıklarına göre şekilleniyor."

Bu dinle değil de daha çok kültür ve gelenekle alakalı bir durum.

Sizin kültürünüz din...

Sitelerde Paylaş

"Sizin kültürünüz din..."

Hayır Dinler kültürlerden bağımsızdır hatta kültürler dinler üzerinde çoğu zaman baskın gelmiştir dünya üzerinde.Mesela Türkiye de Endonezya da Arabistan da Müslüman çoğunluğa sahip ama hepsinin kültürleri farklı.

"diyelimki tanrı var ve birşeyler yaratmış.

Onlardan kulluk beklemesi saçmalamak olmuyor mu?"

İnsanlar karşısındakinin ne demek veyahut ne yapmak istediğini bazen anlayamaz ve anlamak için de empati yoluna gidip kendisini onun yerine koyarak cevap aramaya çalışır.Ama bazen bu bile yeterli olmayabilir.İnsanlarda dahi kendimizi karşımızdakini yerine koyarak çoğu zaman çözemezken,bir Yaratıcının ne yapmak ve neden yapmak istediğini nasıl çözebiliriz?Bu mümkün değil.

Sitelerde Paylaş

"diyelimki tanrı var ve birşeyler yaratmış.

Onlardan kulluk beklemesi saçmalamak olmuyor mu?"

İnsanlar karşısındakinin ne demek veyahut ne yapmak istediğini bazen anlayamaz ve anlamak için de empati yoluna gidip kendisini onun yerine koyarak cevap aramaya çalışır.Ama bazen bu bile yeterli olmayabilir.İnsanlarda dahi kendimizi karşımızdakini yerine koyarak çoğu zaman çözemezken,bir Yaratıcının ne yapmak ve neden yapmak istediğini nasıl çözebiliriz?Bu mümkün değil.

mesela insanlar bir şey yaptıklarında,bi eser ortaya koyduklarında

o şey kendilerini anlatsın isterlar.

kendilerine bir faydası olsun isterler.

insan egosunu hiçe sayamaz.

din kurucuları işte bu insani mantıkla hareket etmişler.

vaz ettikleri tanrının ,insani olduğu sırıtıyor.

Oysa söylenildiği gibi bir tanrı olsa onun yarattıklarından bir beklentisi olması saçma olurdu.

Sitelerde Paylaş

"yani ''dinlerdeki kulluğu gerçekten tanrı vahiy yoluyla istemiş olabilir''demek mi istiyorsun?"

Ben bu dünyada değil bir Yaratıcıyı herhangi bir insanı bile tam olarak anlayabileceğimizi,onun gibi düşünebileceğimize inanmıyorum.Mesela çalışmaktan zevk alan zengin 70 küsür yaşındaki bir adamı gören herhangi biri bunu enayilik olarak görüp onun yerinde olsaydı sadece yatıp tatil yapacağını düşünürdü.Bu da bunu gibi birşey işte hatta aklımızın alamayacağı kadar daha karışığı.

Bir insanı bile anlayamazken kendini Tanrının yerine koyup şu neden böyle,ben olsam şöyle yapardım vs... tarzındaki şeyler bu yüzden bana mantıklı gelmiyor.

"Hoşgeldin Cervantes. Epeydir yoktun.

Seni yeniden görmek güzel.. "

Hoşbulduk.Hatırladığınıza şaşırdım doğrusu.

tarihinde Cervantes tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

"yani ''dinlerdeki kulluğu gerçekten tanrı vahiy yoluyla istemiş olabilir''demek mi istiyorsun?"

Ben bu dünyada değil bir Yaratıcıyı herhangi bir insanı bile tam olarak anlayabileceğimizi,onun gibi düşünebileceğimize inanmıyorum.Mesela çalışmaktan zevk alan zengin 70 küsür yaşındaki bir adamı gören herhangi biri bunu enayilik olarak görüp onun yerinde olsaydı sadece yatıp tatil yapacağını düşünürdü.Bu da bunu gibi birşey işte hatta aklımızın alamayacağı kadar daha karışığı.

Bir insanı bile anlayamazken kendini Tanrının yerine koyup şu neden böyle,ben olsam şöyle yapardım vs... tarzındaki şeyler bu yüzden bana mantıklı gelmiyor.

o halde peygamberlerin iddia ettikleri gibi ,vahiy aldıklarını kabul etmek zorunda kalıyorsunuz demektir.

her insanı anlamak mümkün değil ama hiçbir insanı anlayamayacağımızı düşünmek bence doğru değil.

bazı davranışlar son derece karmaşık olabilir ama bazılarıda son derece basittir.

Sitelerde Paylaş

"o halde peygamberlerin iddia ettikleri gibi ,vahiy aldıklarını kabul etmek zorunda kalıyorsunuz demektir."

Evet kabul ediyorum.İnanmayanların nasıl kendine göre sebepleri varsa benim de kendime göre sebeplerim var.Kimsenin kimseyi anlayabileceğini düşünmüyorum çünkü eğer öyle olsaydı dünyada bunca çatışma,şiddet,hile,gasp vs... olmazdı.

Sitelerde Paylaş
Kimsenin kimseyi anlayabileceğini düşünmüyorum çünkü eğer öyle olsaydı dünyada bunca çatışma,şiddet,hile,gasp vs... olmazdı.

bunlar iki tarafın birbirini doğru anlaması yüzündende olabilir.

çıkarlar örtüşmüyorsa kavga kaçınılmaz olur.

Sitelerde Paylaş

İnsan olsaydı evet öyle olurdu ama insan değil işte.O yüzden de biz kendimizi onun yerine koyup onun gibi düşünemiyoruz.

İnsan değil mi?

Cyborg mu? Android mi?

Bütün bunları güzel konuşuyorsun, anlatıyorsun ama bu sonuçlara neyle ulaştın?

Sen bir tanrıyı nerede buldun ve işin tuhaf yanı herhangi bir insan numunesiyle yanyana nerede getirerek teste tabi tuttun?

Bu laboratuvarın veya araştırma tesisinin, en önemlisi de bu araştırmayı yöneten bilginlerin ve de çalışmanın detaylarını lütfen verir misin? :)

Elinde sopası olan bir herif?

Deve çobanı?

Maranguz?

Bu şekilde oluyorsa eğer ben farklı versiyonları tercih edeiblir miyim?

Mesela elinde sopası olan hanzonun teki yerine ben külkedisi masalındaki elinde sihirli sopası olan periyi tercih ederim.

Deve çobanı yerine geyiklere bağlı kızağı olan noel babayı.

Marangoz yerine de gepetto ustayı tercih ederim.

Onlar daha sevimli be arkadaşım :)

Ulaştığın düşünceleri ne de güzel söyleyiveriyorsun.

Kimseye hesap vermeden.

Kimseye kanıt göstermek zorunda bile hissetmiyorsun kendini vicdanında.

Konuşuyorsun.

Yahu evrenin sahibi olmadan olur mu? diyorsun.

Yaratan var diyorsun.

Ama gel gör ki iş tamam varsa adam gibi anlat arkadaşım şunu teknik açıdan diyince, sesin soluğun kesiliyor yahu.

Kanıt yok.

E heyecanlı heyecanlı analtıyorsun ya?

Öyledir böyledir şöyledir diyorsun ya?

Saygısızlığı bırak.

Ahlaksızlığa son ver.

Ben sana gelip uçan atlardan bahsedip bir de seni uçan atın varlığını kabul etmiyorsan çok kötüsün sen desem ne düşünürsün?

Dalga geçiyor değil mi?

İşte sana teknoloji, işte araştırma ve gözlem cihazları, işte laboratuvarlar, işte bilimler, buyur sen ağzını değil de onları kullanarak bize bir deney yap da anlat.

Ağızlarınızdan çıkanlardan bıktım ben.

Sizi gördükçe insanlığımdan utanıyorum.

Aynı biyolojik sisteme sahip olduğum için utanıyorum.

tarihinde Ateist Bakış tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

"Bütün bunları güzel konuşuyorsun, anlatıyorsun ama bu sonuçlara neyle ulaştın?"

Herkes inanmak istediği şeye inanır.Benim de kendime göre sebeplerim var diğerlerine benzer veya benzemez orasını bilemem.

" Bu laboratuvarın veya araştırma tesisinin, en önemlisi de bu araştırmayı yöneten bilginlerin ve de çalışmanın detaylarını lütfen verir misin?

Elinde sopası olan bir herif?

Deve çobanı?

Maranguz?"

Aynı şekilde insan görmediği şeyi de hayal edemez veya nasıl olduğunu bilemez.Evrendeki hiçbirşeye benzemeyen birşey nasıl hayal edilebilir ki?En basitinden spiderman,batman,pinokyo gibi hayali kahramanlar bile insanların birkaç olguyu birleştirmesiyle oluşturdukları figürlerdir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...