Jump to content

Allah'da sevgi, şefkat, merhamet nerde?

Recommended Posts

Aşağıda "cehennem" üzerinden aldatmaca politikası izleyen muhammedin dozu ne kadar aştığı bariz bir şekilde görülmekte. İşte Kuran ve diğer kitaplar kıyaslandığında ortaya çıkan sonuç: İslam hoşgörü dinidir!!!

TEVRAT: Cehennem ile ilgili ayete rastlanmamıştır.

ZEBUR: Cehennem ile ilgili ayete rastlanmamıştır.

İNCİL: Cehennem ile ilgili 11 ayete rastlanmıştır;

Matta : 5:22, 5:29, 10:28, 18:9, 23:15, 23:33,

Markos : 9:43-44-45-46-47

Luka : 12:5

KURAN: Cehennem ile ilgili 148 ayete rastlanmıştır.

Bakara : 24, 39, 81, 126, 201, 206, 217, 221, 257, 275

Al-i İmran : 12, 116, 151, 162, 185, 191, 192, 197

Nisa : 55, 93, 97, 115, 121, 140, 145, 169

Maide : 10, 86

A’raf : 18, 41, 44, 46, 47, 50, 179

Enfal : 14, 16, 36, 37, 50

Tevbe : 35, 49, 63, 68, 73, 95, 109, 113

Yunus : 27

Hud : 7, 44, 119

Rad : 18

İbrahim : 16, 29

Hicr : 43, 44

Nahl : 29

İsra : 8, 18, 39, 63, 97

Kehf : 29, 100, 101, 102, 106

Meryem : 68, 86

Taha : 74

Enbiya : 29, 98, 101

Hacc : 51, 72

Mü’minün : 41, 44, 103

Nur : 57

Furkan : 12, 34, 65

Şuara : 91

Neml : 90

Ankebut : 25, 54, 68

Secde : 20

Fatır : 36

Yasin : 63

Saffat : 23, 55, 64, 163

Sad : 56, 59, 64, 85

Zümer : 8, 32, 60, 71, 72

Mü’min : 6, 7, 49

Fussilet : 29

Şura : 7

Zuhruf : 74

Duhan : 56

Casiye : 10

Fetih : 6

Kaf : 24, 30

Tur : 13, 18

Rahman : 43, 44

Vakia : 94

Hadid : 19

Mücadele : 8, 17

Haşr : 3, 20

Teğabün : 10

Tahrim : 9

Mülk : 6, 8, 10, 11

Cinn : 15, 23

Müddessir : 31

Nebe : 21

Nazi’at : 36, 39

Tekvir : 12

İntifar : 14

Mutaffifin : 16

Büruc : 10

Fecr : 23

Beyine : 6

Tekasür : 6

Sitelerde Paylaş
Sie göre korkutmak için; Bana göre uyarmak için... Siz korkmak yerine uyarıları dikkate alınız; O Zaman Allah'ın Merhametini anlarsınız...!

Alalhın her uyarısını dikkate mi alıyor insan sence.Ozaman hepimiz cehennemlikmiyizbu ayetlere muhamemdde uymamıştır belki.

Sitelerde Paylaş

Şahsen ben uyarılarını; Emir ve yasaklarını dikkate alıyor ve kabul ediyorum.. Ama hepsini 1-1 uygulayamıyorum... Arada fark var..

Emri kabul ve tasdik ettiği halde uygulamamak ile; Emre itiraz etmek yada Emir sahibini tanımamak farklı şeyler...

Sitelerde Paylaş
Şahsen ben uyarılarını; Emir ve yasaklarını dikkate alıyor ve kabul ediyorum.. Ama hepsini 1-1 uygulayamıyorum... Arada fark var..

Emri kabul ve tasdik ettiği halde uygulamamak ile; Emre itiraz etmek yada Emir sahibini tanımamak farklı şeyler...

Bence ikincisi daha dürüst bir tavır...

Sitelerde Paylaş
Sie göre korkutmak için; Bana göre uyarmak için... Siz korkmak yerine uyarıları dikkate alınız; O Zaman Allah'ın Merhametini anlarsınız...!

Dostum aşağıdaki ayete objektif açıdan bi bakabilsen uyarmak ve korkutmak arasındaki farkı anlarsın..

MUHAMMED SURESI : 15. Müttakîlere vâdolunan cennetin durumu şöyledir: İçinde bozulmayan sudan ırmaklar, tadı değişmeyen sütten ırmaklar, içenlere lezzet veren şaraptan ırmaklar ve süzme baldan ırmaklar vardır. Orada meyvelerin her çeşidi onlarındır. Rablerinden de bağışlama vardır. Hiç bu, ateşte ebedî kalan ve bağırsak larını parça parça edecek kaynar su içirilen kimselerin durumu gibi olur mu?

Sence bu uyarı mı?

Allah'ın bu kadar detaya girmesine gerek varmı? "Cezalandıracağım" de geç.. Yok bağırsaklarını parça parça ederiz falan fiştan hikayenin ALLAH'ı..

Saygılar..

Sitelerde Paylaş
Dostum aşağıdaki ayete objektif açıdan bi bakabilsen uyarmak ve korkutmak arasındaki farkı anlarsın..

MUHAMMED SURESI : 15. Müttakîlere vâdolunan cennetin durumu şöyledir: İçinde bozulmayan sudan ırmaklar, tadı değişmeyen sütten ırmaklar, içenlere lezzet veren şaraptan ırmaklar ve süzme baldan ırmaklar vardır. Orada meyvelerin her çeşidi onlarındır. Rablerinden de bağışlama vardır. Hiç bu, ateşte ebedî kalan ve bağırsak larını parça parça edecek kaynar su içirilen kimselerin durumu gibi olur mu?

Sence bu uyarı mı?

Allah'ın bu kadar detaya girmesine gerek varmı? "Cezalandıracağım" de geç.. Yok bağırsaklarını parça parça ederiz falan fiştan hikayenin ALLAH'ı..

Saygılar..

Siz ateistler bildiğinizi okumaktan vazgeçmeyecekmisiniz? Orada sadece benzetme yapılmış. Ama tabi her zaman ki gibi evirip çevirip istediğiniz misyona sokmayı başarmışsınız..

Allah (CC) sizi ıslah etsin.

Sitelerde Paylaş
Siz ateistler bildiğinizi okumaktan vazgeçmeyecekmisiniz? Orada sadece benzetme yapılmış. Ama tabi her zaman ki gibi evirip çevirip istediğiniz misyona sokmayı başarmışsınız..

sen kendini bizden aşağımı görüyon biz yien bir gerçeğe iinanıyoruz.

Sende yazan bir kitaba ve put olan bir kabeye.

Sitelerde Paylaş

Hiç bu, ateşte ebedî kalan ve bağırsak larını parça parça edecek kaynar su içirilen kimselerin durumu gibi olur mu?

Siz ateistler bildiğinizi okumaktan vazgeçmeyecekmisiniz? Orada sadece benzetme yapılmış.

Nasıl bir benzetmedir bu? Doğrusunu anlatta bilidiğimiz okumaktan vazgeçelim.

Sitelerde Paylaş

Çok güzel bir konuya değinilmiş.. Kur'an'da insanları cehennemle korkutma konusu çok fazla. Hatta kitap bu konunun üzerine kurulu diyebilirim. Muhammed'in her götü sıkıştığında cehehnnemi yapıştırmış ayetlere. Öyle bir anlatımı varki herifin, cennetteki güzelliklerden bahsediyor ve sonunda cehhennemdeki ateşten bahsediyor. O zamanlarda yaşayan bir insan olsaydım Muhammedden çok korkar, her dediğini yapardım.. Muhammed'in istediğide buydu zaten...(!)

Sitelerde Paylaş

Sence bu uyarı mı?

Saygılar..

Bu tarz çok ürkütücü ifadelerin çok ciddi ruhi sorunlar yarattığına şahit olan profesyonel tanıdığım tıp insanları var...

Sitelerde Paylaş
Aşağıda "cehennem" üzerinden aldatmaca politikası izleyen muhammedin dozu ne kadar aştığı bariz bir şekilde görülmekte. İşte Kuran ve diğer kitaplar kıyaslandığında ortaya çıkan sonuç: İslam hoşgörü dinidir!!!

TEVRAT: Cehennem ile ilgili ayete rastlanmamıştır.

ZEBUR: Cehennem ile ilgili ayete rastlanmamıştır.

İNCİL: Cehennem ile ilgili 11 ayete rastlanmıştır;

: 6

ne yani.kuran uydurma tevrat ve zebur gerçekmi diyorsun sen.?

Sitelerde Paylaş

hepsi birden uydurma

Ruh hastası adamların yazdığı şeyler

hele bir isa varki dillere destan adam babasının normal bir insan olmasını kabullenemediği için babası olarak tanrı seçiyor yuh artık. sizce bu zavallı adam kafayı yememiştirde ne yapmıştır.

KOCAMAN bir yanılgının içine düşmüştür bu yanılgı kendisi için acı veren bir delilik geniş kitlelere ulaşıncada din halini almış.

Sitelerde Paylaş
ne yani.kuran uydurma tevrat ve zebur gerçekmi diyorsun sen.?

Dostum yazımın amacı Tevrat ve Zebur'un ne kadar masum bir kitap olduğunu göstermek değil. Onları vermek zorundayım çünkü kıyaslama üzerinden bu sonuca gidiyorum. Yani amacım o kitapları yüceltmek değil, Kuran'ın gerçeklerini göstermek. Yoksa al birini vur ötekine..

Saygılar..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...