Jump to content

Yaratılmamış olma hakkımız yok muydu?

Recommended Posts

>>> hiçte bile tokat %100 insanlar tarafından kabul edilen yanlış bir davranış değildir...bunu herkes kabul etseydi şiddet diye bişey kalmazdı :D :D

Var mısın? Git durakta otobüs bekleyen hiç tanımadığın bir kıza indir bakalım şamarı? Sonra sana doğrusun diyecek biri çıkacak mı?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 97
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

>>> tokat % 100 yanlış kabul ediliyosa karılarını hala döven kocalar niye bu gerçeği sallamıyo ?

Müslüman olduklarındandır, allah dedikleri bedevi putunun emirlerine uyup sevap kazanarak sübyan hurilerle cennete aşna fişna hayallerini gerçekleştirecekler ya. Allah emretmiş, dövünüz lan karılarınızı demiş, uymazlarsa nasıl olacakta tomurcuk memeli hurilere sahip olacaklar?

niye sadece müslüman erkeklermi karılarını dövüyo ?...çamur atmaya devam et sen...sen cehennemde yanarken müslüman erkeklerden edepli ve ahlaklılar dediğin hurilere sahip olacaklar...senin gibi isyankarlar irinli suların içinde boğulurken ;)

Sitelerde Paylaş

niye sadece müslüman erkeklermi karılarını dövüyo ?...çamur atmaya devam et sen...sen cehennemde yanarken müslüman erkeklerden edepli ve ahlaklılar dediğin hurilere sahip olacaklar...senin gibi isyankarlar irinli suların içinde boğulurken

Başkalarınında karılarını dövmesi bunun doğru olduğunu göstermez.

Ayrıca kuran denen cehalet, sapıklık kitabı resmen kadınlar eğer sözünüzü dinlemezse dövün diye emir vermektedir.

Sense bunu sadece müslümanlarmı kadınları dövüyor diyerek kıvırmaya çalışıyorsun.

Ayrıca cennet anlatımında çok güzel. Ama burada anana kız kardeşine, karına, kızına cennete neler verilecek onlarıda yazsaydın.

Tamam anladık babana bir sürü göğüsleri tomurcuk gibi kızlar verilecek, peki annene ne verilecek?

Sitelerde Paylaş

Başkalarınında karılarını dövmesi bunun doğru olduğunu göstermez.

Ayrıca kuran denen cehalet, sapıklık kitabı resmen kadınlar eğer sözünüzü dinlemezse dövün diye emir vermektedir.

Sense bunu sadece müslümanlarmı kadınları dövüyor diyerek kıvırmaya çalışıyorsun.

Ayrıca cennet anlatımında çok güzel. Ama burada anana kız kardeşine, karına, kızına cennete neler verilecek onlarıda yazsaydın.

Tamam anladık babana bir sürü göğüsleri tomurcuk gibi kızlar verilecek, peki annene ne verilecek?

merak etme öteki dünyada baba anne çoluk çocuk diye bir kavram olmayacak...çünkü her nefis kendisinden sorumludur...ben orada kime neyin verileceğini bilmem en iyi Allah bilir...

ama emin ol inkarcılara neler verileceğini kur'anda okuyorum...

senin annene babana ne verilecek ??..sülalene ne verilecek...onlarda senin gibi inançsızsa ne verileceği malum...

Sitelerde Paylaş

merak etme öteki dünyada baba anne çoluk çocuk diye bir kavram olmayacak...çünkü her nefis kendisinden sorumludur...ben orada kime neyin verileceğini bilmem en iyi Allah bilir...

senin annene babana ne verilecek ??..sülalene ne verilecek...onlarda senin gibi inançsızsa ne verileceği malum...

Basit bir mantık yürütme yap.

Orantı kur.

Eğer babana göğüsleri tomurcuklu kızlar verilecekse (seks içindir unutma) bu durumda anana da %100 olarak toşakları tomurcuklu herifler vrilecektir.

Kurandaki orantıyı kurunca %100 olasılıkla bu çıkar (çünkü allahınız adil ve hakkı hukuku gözetendir)

tarihinde Ateist Bakış tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

niye sadece müslüman erkeklermi karılarını dövüyo ?...çamur atmaya devam et sen...sen cehennemde yanarken müslüman erkeklerden edepli ve ahlaklılar dediğin hurilere sahip olacaklar...senin gibi isyankarlar irinli suların içinde boğulurken ;)

Bir adamın karısını dövmesi doğru bir şey değil, öyle değil mi? Bunu herkes bilir, tartışmasız olarak herkes bu fikre katılır.

Birini dövmek kötü bir şeydir, çoğu durumda da zaten suçtur. Birilerinin birilerini dövüyor olması bu gerçeği değiştirmez.

Ve haklısın, karılarını dövenler sadece müslümanlar değil..

Ama Kur'an'da erkeklerin kadınlarını dövebilecekleri yazar, serkeşlik ettiği düşünülen kadınları terbiye edip yola getirmesi için onlara bunu tavsiye eder. Fark bu..

Bu ne demek, biliyor musun?

Dayak atmanın iyi bir yöntem olmaktan daha da öte bir anlam taşıdığını, aynen yukarıda belirttiğin gibi cennete giden yolda biriktirilen geçiş biletlerinden biri olduğunu gösteriyor demek. Üzerindeki değeri epeyce yüksek yazılmış bir bilet.

Bu arada, hurilerin müslüman ve edepli olması da ne demek? O kızlar buluğa yeni girmiş, hiçbir zaman adet görmeyecek ve dolayısıyla sürekli kullanıma hazır kızlar. Seç seç al..

Ne edebi, ne müslümanlığı? Adam size cennette kadın ikram ediyor yahu.. Üstelik hepinize sapık muamelesi yaparak, çoluk çocuğu sunuyor. Siz hepiniz pedofili misiniz?

Söylesenize Allah'ınıza, "çok ayıp, sen bizi ne sanıyorsun?" desenize..

Aman ben de neler söylüyorum size...

Sitelerde Paylaş

Basit bir mantık yürütme yap.

Orantı kur.

Eğer babana göğüsleri tomurcuklu kızlar verilecekse (seks içindir unutma) bu durumda anana da %100 olarak toşakları tomurcuklu herifler vrilecektir.

Kurandaki orantıyı kurunca %100 olasılıkla bu çıkar (çünkü allahınız adil ve hakkı hukuku gözetendir)

Hayır şekerim.. Kadınlara bir şey ikram edildiği falan yok..

Onları 33 yaşındaki hallerine döndürüp sabitliyor.. Neden 33'se? 33 yaşından erken ölenler de mi o yaşa çıkarılacak onu bilmiyorum.

Seks için de sadece bu dünyada kimi çok sevmişsek, kiminle evlenmişsek ve onu istemişsek, cennette de onu verme sözü veriliyor.

Yani erkeklere çeşit çeşit huri, kadınlara sadece bu dünyadaki kocaları.

Ama diyelim kadın kocasından nefret ediyor, iğreniyor ve bir başkasını seviyor içten içe..

Sevdiği o adam da başka bir kadınla evlenmiş diyelim, onun karısı da ona çok aşık.. Bu durumda içten içe sevilen adam kendi karısına bahşedilecek, bu taraftaki kadın yine ortada kalacak..

Karman çorman, saçma sapan.. İşi erkek kısmı en ince detaya kadar düşünülüp tasarlanmış, son derece renkli fantezilerle süslenmiş ama kadınlara söylenen tek şey 33 yaşa döndürülecek oldukları.

Malum.. Menopoza giren kadını kadından saymaz bu din.

Onun cilbab falan giymesine bile karışmaz, onu "atıl" ilan eder vs..

Sitelerde Paylaş

Nasıl bilmiyorsun sen kuran cahilimisin? Ona buna kuran oku diyorsun ama şimdi itiraf ettiğin gibi sen okumamışsın.

Aslında daha kötüsü var okuyupta anlamamış olabilirsin buda aptal olduğunu gösterir neyse şimdi hangisinin doğru olduğuna göreceğiz.

Kuranda pek çok yerde erkeklere vereceği karılarda söz eder. Mesela göğüsleri tomurcuk gibi der. Sen ise kime ne verileceğini bilmem diyorsun kuranımı okumadın, yoksa nerede ne yazdığını anlayacak zekanmı yok?

Bu neyi ispatlıyor? kuran denen senin gibi zavallı mahlukatın inandığı kitapta her iki tarafada neler verileceği açıkça yazılmış ama sen işine geleni bilmem gelmeyeni biliyorum diyorsun.

Demekkisözüne güvenilmez birisinin yani müslümansın.

Bana göre hiç kimseye hiçbirşey verilmeyecek. Ama senin baban orada göğüsleri tomurcuk gibi kızların peşinde koşarken sende ona arkadan hadi baba diye destek vereceksinde annan ve kızın kız kardeşin karın ne yapacak onu öğrenmek istedim ama görüldüğü gibi kıvırıyorsun.

Sitelerde Paylaş

Pek tabiki ben bu oyunda oynamak istemiyorum deme hakkin vardi.

babadan anaya firlatilan ve anada bekleyen milyarlarca senden biri oldun ama nasil oldun. olmayanlar kimin nesi.

olmak icin can attin seni bekleyenlerdenen birine hoplaya ziplaya yapistin.

bu iste aceleci davranip esine en kisa sürede yapismayi basaran en akilli olan sayilirsa en geride kalan pek isteksiz sayilir.

olmayanlar. olmadilar.

hem akkili gecinip hem olmak istemiyordum demek paradokstan ibarettir.

sen akkiliydin ki digerlerini geride biraktin.

:-)

Sitelerde Paylaş

Şimdi bir an dindar mantıkla düşünelim. Yaratıldık ve bu dünyaya gönderildik. Allah bizleri sınıyor ve bu sınav sonucunda yaptıklarımıza göre cennet ya da cehenneme gönderileceğiz. Yapıp yapmamamız gerekenler bizlere bildirildi. Haydin sınavda başarılar.

İyi de hiç yaratılmamış olma hakkımız yok mu? Örneğin bana bu dünya anlatılmış olsa ve böyle bir sınava dahil edilmek istiyor musun diye bir soru sorulsa asla kabul etmez ve bu riske girmezdim. Hatta öte dünyada dahi olsa yaratılmış olmayı istemezdim. Tercihim hiçlik olurdu. Ama olan ne? İsteğim dışında bir sınava sokuluyorum ve bu sınavı verirken sahip olduğum bilgiler beni sınayanın izin verdiği derecede gelişmiş durumda. Sırf sen şeytanla iddiaya girdin diye milyarlarca insanın çektiği bu rezaletten dolayı kimseyi cezalandırma hakkın yok dersem ne olur? Ne olur ben bu sınava girmek istemiyorum dersem? Sınav mantığı çökmez mi?

Ne kadar saçma bir mantık böyle. Sen ananla babana sordummu beni niye dünyaya getirdiniz diye ? ananla baban, oğlum bak seni dünyaya getircez nedersinmi dediler. Seni öyle bir dünyaya getircezki burada savaşlar olucak,açlık olucak,ölümler olucak,işsizlik olucak,geçim derdi olucak,sorumlulukların olucak kabul ediyormusun diye senden onaymı aldılar.

bence almamışlardır !!!

şimdi sen ne yapıyorsun, ananla babanı ben istemeden bana sormadan dünyaya getirdiniz bende sizi kabullenmiyorummu dedin acaba. Ananla babana küstünmü,onlarla ilişkini kestinmi,analıktan babalıktan redmi ettin. ?

Eğer bunları yaptıysan söyleyecek sözüm yok yazında haklısın ama yok yapmadıysan bu yazının ve düşüncenin içinde bulunduğu çıkmazı gösterir.

Sitelerde Paylaş

İnanamayacaksınız ama bunları söyleyen birde "bu ne saçma mantık" demiş yani bu kişi mantık kelimesini ağzına alabiliyor hemde bunları yazdıktan sonra...

Ne kadar saçma bir mantık böyle. Sen ananla babana sordummu beni niye dünyaya getirdiniz diye ? ananla baban, oğlum bak seni dünyaya getircez nedersinmi dediler. Seni öyle bir dünyaya getircezki burada savaşlar olucak,açlık olucak,ölümler olucak,işsizlik olucak,geçim derdi olucak,sorumlulukların olucak kabul ediyormusun diye senden onaymı aldılar.

Anne ve babanın seni dünyaya getirmesi ile bir tanrının sınav aracı olarak dünyaya gelme arasındaki farkı anlayacak kadar beynin yoksa sen su nasıl içiyorsun merak ettim.

bence almamışlardır !!!

:lol: :lol: :lol:

şimdi sen ne yapıyorsun, ananla babanı ben istemeden bana sormadan dünyaya getirdiniz bende sizi kabullenmiyorummu dedin acaba. Ananla babana küstünmü,onlarla ilişkini kestinmi,analıktan babalıktan redmi ettin. ?

Anan baban sana eğer bak seni dünyaya getirdik eğer bir hata yaparsan sana dünyada hiç kimsenin düşünemeyeceği kadar ağır işkenceler yapacağız derlerse, sokaktaki adamlar için evlat edindiğiniz erkeklerin karıları ile evlenebilirsiniz derse, kadınları dövün derse, kadınlar maldır derse, senin gibi düşünmeyenleri gördüğünüz yerde öldürün derse, anan baban kardeşim karın kızın eğer inanmıyorsa onlardan uzak dur derse, benim herşeye gücüm yetiyor ama yinede kendime bir elçi tuttum ve onu 9 yaşında kız ile evlendirdim derse, kibir kötüdür dedikten sonra görebileceğin en kibirli varlık gibi davranırsa, yapılan iyiliği çok görüp yüze kakma dedikten sonra ben size şunu verdim bunu verdim diyerek yaptığı her iyiliği yüzüne kakarsa, senden günde beş kere bana yağ çekemeni isterse, benim gönlümü yapmak için yılda 30 gün aç sususz dolaşacaksın derse, vs vs (daha bunlar gibi yüzlerce şey yazılabilir) sende ona yav beni dünyaya neden getirdiniz bunlar içinmi getirdiniz diye sormazmısın?

Eğer bunları yaptıysan söyleyecek sözüm yok yazında haklısın ama yok yapmadıysan bu yazının ve düşüncenin içinde bulunduğu çıkmazı gösterir.

Senin düşüncen neyi gösteriyor yazmayı çok isterdim ama kendime hakim olmalıyım.

Sitelerde Paylaş

İnanamayacaksınız ama bunları söyleyen birde "bu ne saçma mantık" demiş yani bu kişi mantık kelimesini ağzına alabiliyor hemde bunları yazdıktan sonra...

Anne ve babanın seni dünyaya getirmesi ile bir tanrının sınav aracı olarak dünyaya gelme arasındaki farkı anlayacak kadar beynin yoksa sen su nasıl içiyorsun merak ettim.

:lol: :lol: :lol:

Anan baban sana eğer bak seni dünyaya getirdik eğer bir hata yaparsan sana dünyada hiç kimsenin düşünemeyeceği kadar ağır işkenceler yapacağız derlerse, sokaktaki adamlar için evlat edindiğiniz erkeklerin karıları ile evlenebilirsiniz derse, kadınları dövün derse, kadınlar maldır derse, senin gibi düşünmeyenleri gördüğünüz yerde öldürün derse, anan baban kardeşim karın kızın eğer inanmıyorsa onlardan uzak dur derse, benim herşeye gücüm yetiyor ama yinede kendime bir elçi tuttum ve onu 9 yaşında kız ile evlendirdim derse, kibir kötüdür dedikten sonra görebileceğin en kibirli varlık gibi davranırsa, yapılan iyiliği çok görüp yüze kakma dedikten sonra ben size şunu verdim bunu verdim diyerek yaptığı her iyiliği yüzüne kakarsa, senden günde beş kere bana yağ çekemeni isterse, benim gönlümü yapmak için yılda 30 gün aç sususz dolaşacaksın derse, vs vs (daha bunlar gibi yüzlerce şey yazılabilir) sende ona yav beni dünyaya neden getirdiniz diye sormazmısın?

Senin düşüncen neyi gösteriyor yazmayı çok isterdim ama kendime hakim olmalıyım.

Sen hakkatten azgının tekisin ya. Merak etme duygularımız karşılıklı.

Yazdıklarının tutulur tarafı yok hangisi cevap vereyim diye düşünüyorum sonra vaz geçiyorum senin anlamanı beklemiyorum zaten.

Ama o kadar güzel çarpıtma yapıyorsunuzki insanın canı sıkılıyor bu yazdıklarınıza.

Cevap vermicektim ama hadi 1 tanesine cevap vereyimde kendini bir halt sanma.

senin gibi düşünmeyenleri öldürünüz diye bir ayet yok. Gene karambole getirip arada kaynatmışsın yanlış şeyleri. Sizden de ancak bu beklenir zaten.

tevbe 5.ayet

"O haram aylar çıkınca artık müşrikleri nerede bulursanız öldürün, onları yakalayıp hapsedin ve bütün geçit başlarını tutun! Eğer tevbe edip namaz kılar ve zekatı verirlerse, onları serbest bırakın; çünkü Allah bağışlayan ve merhamet edendir."

Bu ayet indiğide savaş ortamı vardı müşriklerle.

"yazında senin gibi düşünmeyenleri gördüğünüz yerde öldürün demişsin"

birkere yazında "seninle aynı düşünmeyenler" yerine "müşrikler" olması gerekiyor.

Müşrik kimdir ; düşünce özgürlüğünümü savunuyorlardı yoksa yaptıkları putlara tapıp bunlardan rant elde eden kendi düşüncelerini putlarını insanlara dikte eden tiplermiydi nedersin ? Tek tanrı inancı geldiği zaman putlardan gelen rantını, zenginliğini, mevkisini kaybetme korkusu saran bu nedenlede müslümanları öldüren onlara işkence zulum yapan tiplermiydi acaba nedersin.

sanarsın bu adamlar o zmanın entellektüeleri,düşünce özgürlüğünü savunuyorlar. yazık ya nasıl da çarpıtıyosun.

müslümanlarda bunları kendileri gibi düşünmedikleri içinmi kesiyorlardı öylemi :))) acıyorum sana

müşriklerin müslümanları nasıl öldürdükleri onlara nasıl işkence yaptıkları tabi senin için önemli değil çünkü onlar müslüman değilmi ? onlar insan değiller !!!

müşrikler müslümanlara gül atıyorlardı müslümanlarda onları kesiyordu değilmi !!! acıyorum sana

birdaha söylüyorum o ayet geldiğinde savaş ortamı vardı müşriklerler. Kaldıki ayetin sonunda da tevbe ederlerse onlara zarar vermeyin serbest bırakın diyor.

Artık adilik yapmada dürüst olmak çarpıtma. Çarpıtmalarını düzeltmeye kalksam sabahı bulur.

Neyse nasıl olsa Allah belanı vercek nasılsa, biliyorum bu belanın bir an önce gelmesini istiyorsun hani nerede diyorsun ama merak etme gelmesi yakındır.

Sitelerde Paylaş

>>> Bu ayet indiğide savaş ortamı vardı müşriklerle.

Bu ayet indiğinde savaş ortamı filan yoktu. Salladınız gene.

>>> Müşrik kimdir ; düşünce özgürlüğünümü savunuyorlardı yoksa yaptıkları putlara tapıp bunlardan rant elde eden kendi düşüncelerini putlarını insanlara dikte eden tiplermiydi nedersin ? Tek tanrı inancı geldiği zaman putlardan gelen rantını, zenginliğini, mevkisini kaybetme korkusu saran bu nedenlede müslümanları öldüren onlara işkence zulum yapan tiplermiydi acaba nedersin.

Peki muhammedin aynısını yapmasına ne demeyi düşünüyorsun.

Sitelerde Paylaş

Bu davranışınla islam denen bu dinin insanları ne hale getirdiğini nasıl zavallı çaresiz bıraktığını kesin ve tartışmasız biçimde ispatlamışsın, aferim sana.

Sen hakkatten azgının tekisin ya. Merak etme duygularımız karşılıklı.

Sizler gibi cehalet abidelerine kim doğru söylerse ona azgın dersiniz.

Cevap veremezsiniz sadece boş laf edersiniz, burada olduğu gibi.

Yazdıklarının tutulur tarafı yok hangisi cevap vereyim diye düşünüyorum sonra vaz geçiyorum senin anlamanı beklemiyorum zaten.

Cevabın olsa vereceksinde yok. Daha başka konudada beklediğim cevaplar var ama onlarıda görmezden geliyorsun başına gelecekleri anladın diyeceğim ama gördüğüm kadarı ile bunu anlayacak zekan ve bilgin yok.

Ayrıca birşeyi benim anlamamı bekleme zaten senin anlatmaya çalıştığının yüzbinlerce katını ben biliyorum.

Ben ne yapıyorum bunları sen anla diyemi yazdığımı sanıyorsun. Senin gibi birisi bunları anlamasını beklediğimimi sanıyorsun.

Bunların tek bir satırını bile sen anla diye yazmıyorum, benim amacım burada ger.ekleri arayan sessiz okuyuculardır.

Bırak senin anlamanı istemeyi aslında anlamamanı istiyorum çünkü sizleri gibi düşünmekten uzak aklını dine satmış beyinsizlerin bunları anlaması bazan tehlikeli oluyor.

Adamar hemen başlıyorlar neden gidip ona buna tecavüz etmiyorsunuz diye. O yüzden senin gibi cahilelrin bunları anlaması tehlikeli bile olabilir.

Ama o kadar güzel çarpıtma yapıyorsunuzki insanın canı sıkılıyor bu yazdıklarınıza.

Çarpıtma çarpıtma diyorsun ama hiçbirisini göstermiyorsun. Bak biz senin yazdıklarını nasıl çürütüp çöpe gönderiyoruz hava deliği bile bırakmıyoruz sen sadece çarpıtma çarpıtma diye ağlıyorsun.

Cevap vermicektim ama hadi 1 tanesine cevap vereyimde kendini bir halt sanma.

Gerçektende bazan sizler gibilere yazmaya utanıyorum o kadar bilgisiz cahilsinizki inanamıyorum.

O kadar şey yazıyoruz kıvıramıyorsun kile arasında bir tanesini seçerek sanki diğerlerinede verilecek bir cevabım var ama vermiyorum demeye kalkıyorsun.

Bunu yaptığın zaman diğerlerini yemiş oluyorsun bizede afiyet olsun demek düşüyor.

Şimdi birde bu saftiriğin verdiği cevaba bakın.

senin gibi düşünmeyenleri öldürünüz diye bir ayet yok. Gene karambole getirip arada kaynatmışsın yanlış şeyleri. Sizden de ancak bu beklenir zaten.

Savaşta ne yapılır? Bunudamı düşünemiyorsun? O kadarmı beynini öldürdü bu islam.

BU savaş kiminle yapılıyor kendisi gibi düşünenlerlemi yani seninde dediğin gibi müşriklerlemi?

Kimi öldür diyor müşrikleri. Yav insanımsı benim yazdığımı boş ver bari kendi yazdığını anla yahu.

Müşrikler senin gibi düşünenlermi sanıyorsun be insanımsı.

Beni yalanlamak için getirdiğin ayet beni doğruluyor delimisin nesin.

tevbe 5.ayet

"O haram aylar çıkınca artık müşrikleri nerede bulursanız öldürün, onları yakalayıp hapsedin ve bütün geçit başlarını tutun! Eğer tevbe edip namaz kılar ve zekatı verirlerse, onları serbest bırakın; çünkü Allah bağışlayan ve merhamet edendir."

Bu ayet indiğide savaş ortamı vardı müşriklerle.

"yazında senin gibi düşünmeyenleri gördüğünüz yerde öldürün demişsin"

birkere yazında "seninle aynı düşünmeyenler" yerine "müşrikler" olması gerekiyor.

Şimdi bana müşrik nedir müslüman nedir ikisi arasında bir fark varmı yokmu göster.

Senin haklı olabilmen için müşrikler ile müslümanların aynı düşünüyor olmaları gerekiyor.

Eğer müşrikler müslümanlardan farklı düşünüyorlarsa (ki adı üstünde müşrik yani senin gibi düşünmüyor onların inancı farklı) o zaman sen 2X2 yi anlamaktan aciz bir zavallısın.

Yani gerçektende ohaaaa.

Ve bu Tevbe süresininde savaş sırasında falanda geldiği tartışmalıdır bvana göre değildir zaten ayetin tamamını okusan bunu anlarsın.

Ayrıca öldürme ile ilgili sadece bu ayet yok bak oku:

Nisa 88. Size ne oluyor da münafıklar hakkında iki gruba ayrıldınız? Allah onları yaptıkları işlerden dolayı başaşağı ederek eski konumlarına döndürmüştür. Allah'ın saptırdığını yola getirmek mi istiyorsunuz? Allah kimi saptırırsa, sen onun için asla bir çıkış yolu bulamazsın.

Nisa 89. Arzu ettiler ki kendilerinin küfre saptıkları gibi siz de sapasınız da beraber olasınız. Bu sebeple, onlar Allah yolunda hicret edinceye kadar içlerinden dost edinmeyin. Eğer bundan yüz çevirirlerse onları yakalayın ve bulduğunuz yerde öldürün. Onlardan ne bir dost edinin, ne de bir yardımcı.

BU ayetlerin devamınıda oku çok mşey öğreneceksin.

Müşrik kimdir ; düşünce özgürlüğünümü savunuyorlardı yoksa yaptıkları putlara tapıp bunlardan rant elde eden kendi düşüncelerini putlarını insanlara dikte eden tiplermiydi nedersin ?

:lol: inanamıyorum adam yukarıda ne söylemiş burada ne söylemiş. Bu puta tapınanlar müslümanlar ile aynı düşünceyemi sahipler :lol:

Tek tanrı inancı geldiği zaman putlardan gelen rantını, zenginliğini, mevkisini kaybetme korkusu saran bu nedenlede müslümanları öldüren onlara işkence zulum yapan tiplermiydi acaba nedersin.

Şu anda senin inandığın bir din var adamın birisi gelse senin inandığın dinin yalan olduğunu söylese sen ne yaparsın?

Bak aşağıda iki tane yazıdan dolayı bana allah belanı versin diyorsun, ama senin yaptığını başkası yapınca ona kızıyorsun işte o yüzden iğrenç cehalet abidesisiniz.

İnsanlıktan haberiniz yok, sizler bu dünyada birer virüssünüz bizlerde antiboyotikleriz.

müslümanlarda bunları kendileri gibi düşünmedikleri içinmi kesiyorlardı öylemi )) acıyorum sana

Öncelikle müslümanların bu adamları kestiğini söylemen çok güzel bir itiraf.

müşriklerin müslümanları nasıl öldürdükleri onlara nasıl işkence yaptıkları tabi senin için önemli değil çünkü onlar müslüman değilmi ? onlar insan değiller !!!

Biz zaten bunların olmaması için burada mücadele veriyoruz cahil saftirik. Bizler tarih boyunca insanların bu din illeti yüzünden biribirilerini öldürdüğünü b unun yanlış olduğunu söylüyoruz beyinsiz.

Kim olursa olsun ölen insandır. Sen herkezi kendin gibi insanlıktan zerre kadar nasibini almamış vahşi yaratıkmı zannediyorsun?

Şimdi senin gibi bir insanımsı beni ölürken görse eminim zevk alır, işte bizler insanlığı bu derece yok eden dinlere karşıyız.

birdaha söylüyorum o ayet geldiğinde savaş ortamı vardı müşriklerler. Kaldıki ayetin sonunda da tevbe ederlerse onlara zarar vermeyin serbest bırakın diyor.

İnanılmaz bir olay yav, onlar nasıl af edilecekler namaz kılarlarsa yani artık senin gibi müslüman ourlarsa yani senin gibi düşünürlerse.

Yav görmüyormusun sen kendin söylüyorsun, yav sen ne beyinsiz bir cahilsin.

Artık adilik yapmada dürüst olmak çarpıtma. Çarpıtmalarını düzeltmeye kalksam sabahı bulur.

Kimin adi aynı zamandada beyinsiz, cahil adi olduğu yukarıda tartışmasız biçimde duruyor hemde senin bile anlayacağım şekilde.

Neyse nasıl olsa Allah belanı vercek nasılsa, biliyorum bu belanın bir an önce gelmesini istiyorsun hani nerede diyorsun ama merak etme gelmesi yakındır.

İşte sevgi dolu bir insanın dilekleri. İnsanın aklıma köpeklerin duası kabul olsa gökten kemik yağardı diyesi geliyor.

Sitelerde Paylaş
  • 3 months later...

Şimdi bir an dindar mantıkla düşünelim. Yaratıldık ve bu dünyaya gönderildik. Allah bizleri sınıyor ve bu sınav sonucunda yaptıklarımıza göre cennet ya da cehenneme gönderileceğiz. Yapıp yapmamamız gerekenler bizlere bildirildi. Haydin sınavda başarılar.

İyi de hiç yaratılmamış olma hakkımız yok mu? Örneğin bana bu dünya anlatılmış olsa ve böyle bir sınava dahil edilmek istiyor musun diye bir soru sorulsa asla kabul etmez ve bu riske girmezdim. Hatta öte dünyada dahi olsa yaratılmış olmayı istemezdim. Tercihim hiçlik olurdu. Ama olan ne? İsteğim dışında bir sınava sokuluyorum ve bu sınavı verirken sahip olduğum bilgiler beni sınayanın izin verdiği derecede gelişmiş durumda. Sırf sen şeytanla iddiaya girdin diye milyarlarca insanın çektiği bu rezaletten dolayı kimseyi cezalandırma hakkın yok dersem ne olur? Ne olur ben bu sınava girmek istemiyorum dersem? Sınav mantığı çökmez mi?

Daha önce bu soruyu bende sordum kendime.

Kimbilir belkide soruldu ve biz kabul ettik?

Kabul ettiğimize göre ya başarabilecegimizi düşündük yadaa düşünemedik :)

Sitelerde Paylaş
  • 3 months later...

DEİZM Sana cevap olsun.

Bak kardeş sen bir robot yapacak olsan daha yapmadığın br robota senin kolunu nereye takayım diye.Ortada robot yok ki yapmadan soramazsın.Allah seni yaratıyor.Daha sen diye bir şey yok.Ortada ismini bilmiyorum sen yoksun ki.Ne garip ve saçma bir sor bu.Bana gelin her şeyi ipatlarım.Yoksa yüzüme tükürün.OK

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...