Jump to content

Dogmatik inançların tamamına genel eleştiri

Recommended Posts

• İleti 40
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

aferin ate bakış oturup bütün iletilerimi incelemişin..şimdi bakalım neler bulmuşsun:

inanmaya özlem duymak benim insani yönümle alakalı, ne var ki bunda? ama saçma bir şeye inanmaya direnmem de benim irademi gösterir.

bazı iletilerimde ateistim yazmışım. Bi tanesinde panteizme gönderi yapmışım. Ama en sonunda agnosiğim demişim.Ben zaten teizmden agnostizme dönmedim, ateistlikten agnostikliği benmsedm ama o iletileri yazarken agnostikliği benimsemiştim. e birader niye öyle yadın diyebilirsin..Ben kendime isim,sonu izmle biten bi zımbırtıyı papağan gibi savunmayı yediremiyorum. Ha ille bi isim lazımsa agnostik fikiri en yakın buluyorum, ama her fikirin mantıklı yönlerine de kapım açık. o yüzden zaman zaman farkında olmadan "ateistim" dediğim,panteist fikirlerde alıntı yaptığım oluyor.

yani yazdıkarımda sen ne kadar açık bulmaya çalışsan da bir sıkıntı göremiyorum. Forumdaki herkes gibi bende sizle tartışmaya girmekten bıktım, zafer kazandığını sanmaya devam et bebişim.

Sitelerde Paylaş

Başlık güzel . Aslında doğru şeyler söylediğinizi görüyorum fakat asıl tehlikeli olan kimseler teistler olduğu için onlara yüklenilmesi gerektiği kanaatini taşıyorum.

Ben senin gibi kuran'dan birkaç ayet bulup(mal bulmuş mağribi gibi) ateist oldum diyebilecek rahatlıkta biri değiim.

Kusura bakma.

Ben senin kadar yüzeysel düşünemiyorum.

Zaten o ayetlerden bihaber yetişseydin ; tanrı mefhumunu lugatına sokup , teizmin bariz kalıntılarıyla uğraşa durmazdın .

saygılar

tarihinde Crafterman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kaybettin bence.

Çünkü yanlış saplantılı fikirleri savundun.

Ah be OffSpring saplantılı fikir dediğin düşünce'yi bir düşün yahu.

Şüphecilikten bahsediyrsun saplantılı fikir diye.

Sitelerde Paylaş

Ah be OffSpring saplantılı fikir dediğin düşünce'yi bir düşün yahu.

Şüphecilikten bahsediyrsun saplantılı fikir diye.

Konuyu oku ağzımı bozdurma benim.

Sana bi örnek verdim matrix felsefesi doğruysa diye.

Süper zenci doğruysa ?

Ya seni düzen bi süper zenci varsa.

Şimdi şüphecilik bunlarda niye hata veriyor ?

Çünkü sizin salt olarak belli birşey üzerinde takıntınız var.

Hastalık bu , sırf " tanrı " ya takılıyorsun.

Şimdi bunu savunuyorsan sana sunduğum herşeyde bilemeyizki diceksin.

Felsefenin temeli bu .

Ama hem bilemeyiz hem ateistim diyorsun.

Senin içindeki tutarsız durumuna üzülüyorum.

Paran varsa psikologa git derim.

Sitelerde Paylaş

Konuyu oku ağzımı bozdurma benim.

Sana bi örnek verdim matrix felsefesi doğruysa diye.

Süper zenci doğruysa ?

Ya seni düzen bi süper zenci varsa.

Şimdi şüphecilik bunlarda niye hata veriyor ?

Çünkü sizin salt olarak belli birşey üzerinde takıntınız var.

Hastalık bu , sırf " tanrı " ya takılıyorsun.

Şimdi bunu savunuyorsan sana sunduğum herşeyde bilemeyizki diceksin.

Felsefenin temeli bu .

Ama hem bilemeyiz hem ateistim diyorsun.

Senin içindeki tutarsız durumuna üzülüyorum.

Paran varsa psikologa git derim.

Herşeyinle tam bir fiyaskosun.

Süper zenciye neden bu kadar taktığını anlamış değilim ben henüz kendisiyle tanışmadım ama seni bayaa zorlamış olmalı unutamıyorsun bir türlü.

Matrix konusuna gelince, hani nerde o 'tanrının olmadığını biliyorum' tavırların. Şimdi negatif ateistlerin argümanına sarılıyorsun.

Sitelerde Paylaş

Herşeyinle tam bir fiyaskosun.

Süper zenciye neden bu kadar taktığını anlamış değilim ben henüz kendisiyle tanışmadım ama seni bayaa zorlamış olmalı unutamıyorsun bir türlü.

Matrix konusuna gelince, hani nerde o 'tanrının olmadığını biliyorum' tavırların. Şimdi negatif ateistlerin argümanına sarılıyorsun.

O negatif ateistlerin değil teistlerin argümanıdır.

Sen sabahtan beri laf yemekten bıkmadın.

Kendi kuş beyinliliğini kanıtlıyorsun şuanda.

Süper zencinin olup olamayacagının bilenemeyecegini ben savunmuyorum sen savunuyorsun çünkü senin felsefenin temeli buç

Doğal olarak süper zencinin senin ile ilişkiye girip girmediginide bilemeyiz diyorsun.

Senin argümanın bu.

Sana göre kuran bile doğru olabilir.

Tanrı taşak geçmek için yolladı belki böyle bi kitap gerçektende sizi yakıcak belki ?

Bilemezsinki.

Bunlar benim değil senin görüşlerin bunları red edemezsinki.

Çünkü algın bozuk.

Matriks felsefesinide ben doğru bulmuyorum ama sen madem şüphecisin şüphe etmen gerek.

Hayatını ona göre yönlendirmen gerek.

Anladınmı bu hastalık...

Sen şimdi ilkel insanın uydurdugu tanrı fikrinin olup olmıcağının bilenemicegini söylüyorsun.

Hastasın sen git aynaya bak malmıyım ben bunlar nasıl düşünceler de.

Sitelerde Paylaş

O negatif ateistlerin değil teistlerin argümanıdır.

Sen sabahtan beri laf yemekten bıkmadın.

Kendi kuş beyinliliğini kanıtlıyorsun şuanda.

Süper zencinin olup olamayacagının bilenemeyecegini ben savunmuyorum sen savunuyorsun çünkü senin felsefenin temeli buç

Doğal olarak süper zencinin senin ile ilişkiye girip girmediginide bilemeyiz diyorsun.

Senin argümanın bu.

Sana göre kuran bile doğru olabilir.

Tanrı taşak geçmek için yolladı belki böyle bi kitap gerçektende sizi yakıcak belki ?

Bilemezsinki.

Bunlar benim değil senin görüşlerin bunları red edemezsinki.

Çünkü algın bozuk.

Matriks felsefesinide ben doğru bulmuyorum ama sen madem şüphecisin şüphe etmen gerek.

Hayatını ona göre yönlendirmen gerek.

Anladınmı bu hastalık...

Sen şimdi ilkel insanın uydurdugu tanrı fikrinin olup olmıcağının bilenemicegini söylüyorsun.

Hastasın sen git aynaya bak malmıyım ben bunlar nasıl düşünceler de.

Sen matrix (sözde)argümanınla bana 'madem şüphecisin o zaman matrix'teymişiz gibi yaşa' diyorsun bu 'tanrı olabilir diye tanrı varmış gibi yaşamamız gerekmiyor' demeye çalışan bir negatif ateist argümandır.

Ben kuran'ı felan geçtim.İster inan ister inanma.

Eğer seninde biraz kendine saygın varsa önce şu 'süper zenci' hikayesini bırak, öyle konuşalım.

tarihinde -Secret- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

OffSpring hastalıklı bir özelliğin yok mu?:)

Yok ise OffSpring ilkelerini öğrenmek isterim.

O ilkeler için uzun yıllar verdim ben , tabiki zamanla öğretirim.

Sen matrix (sözde)argümanınla bana 'madem şüphecisin o zaman matrix'teymişiz gibi yaşa' diyorsun bu 'tanrı olabilir diye tanrı varmış gibi yaşamamız gerekmiyor' demeye çalışan bir negatif ateist argümandır.

Ben kuran'ı felan geçtim.İster inan ister inanma.

Eğer seninde biraz kendine saygın varsa önce şu 'süper zenci' hikayesini bırak, öyle konuşalım.

Matrix argümanını ben kullanmıyorum , ama matriks argümanı doğru olabilir.Sonuçta sen şuanda yaşamıyor olabilirsin. Bunun negatif teistlikle alakası yok. Öyle bile olsa bunları ben değil sen savunuyorsun şüphecisin ya.

Ben sana konuyu oku dedim , okumadan direk yorum attın bana saygısızlık yaptın.

Ama sende daha tutarlı bi çizgiye gelince , benim gibi olabilirsin.

Gerçekten düşünürsen falan yapabilirsin.

Bir gün sana karşı süper zenciyi kullandıklarında , ben böyle dogmalara inanmıyorumki diyebilirsin.

Şimdi söyle senin düşüncelerinmi daha mantıklı benim mi ?

Sana birşeyler öğrettiğim için taktir etmelisin...

Sitelerde Paylaş

Matrix argümanını ben kullanmıyorum , ama matriks argümanı doğru olabilir.Sonuçta sen şuanda yaşamıyor olabilirsin. Bunun negatif teistlikle alakası yok. Öyle bile olsa bunları ben değil sen savunuyorsun şüphecisin ya.

Ben sana konuyu oku dedim , okumadan direk yorum attın bana saygısızlık yaptın.

Ama sende daha tutarlı bi çizgiye gelince , benim gibi olabilirsin.

Gerçekten düşünürsen falan yapabilirsin.

Bir gün sana karşı süper zenciyi kullandıklarında , ben böyle dogmalara inanmıyorumki diyebilirsin.

Şimdi söyle senin düşüncelerinmi daha mantıklı benim mi ?

Sana birşeyler öğrettiğim için taktir etmelisin...

Evet yazının tamamını okumadım.Sebebinide açıklıyayım.

Şu son bir haftada agnostikleri algı bozukluğu ile suçlayan 100 tane başlık ve ileti gördüm ve artık sıkılım.

Senin düşüncelerinmi mantıklı benimkilermi diyorsun.

Senin düşüncelerin mantıklı gelseydi bende senin gibi düşünürdüm tahmin edebileceğin gibi. :)

Sitelerde Paylaş

Evet yazının tamamını okumadım.Sebebinide açıklıyayım.

Şu son bir haftada agnostikleri algı bozukluğu ile suçlayan 100 tane başlık ve ileti gördüm ve artık sıkılım.

Senin düşüncelerinmi mantıklı benimkilermi diyorsun.

Senin düşüncelerin mantıklı gelseydi bende senin gibi düşünürdüm tahmin edebileceğin gibi. :)

Şimdi iki tane düşünme şekli vardır.

Bir rasyonel düşünme. (Gerçekçi)

İki idealist düşünce. (Beyinde)

Sen idealist düşünce ile gerçekleri her türlü çarpıtabilirsin.

Kafandan var olup olmadığı belli olmayan bir tanrı var. Diye bir düşünce uydurabilirsin.

Hatta dahada abartabilirsin , biz yaşamıyoruz , perileri var gibi uzatılabilir.

Ama bunların hiçbirisi rasyonel , yani gerçekçi düşünmede karşılık bulamaz.

Eğer sen bu karşılık bulamayan şeylerin olup olamayacağı konusunda şüpheciysen ve en doğrusunun kendi görüşün olduğunu savunuyorsan , burada bir yanlış yapıyorsun.

Senin belli idealist görüşlere olumlu belli görüşlere ise olumsuz bakman tabiki beyninden kaynaklanan bir problem.

Çünkü eğer sen tanrı varmı yokmu bilemeyiz diyorsan ve periler için aynısını söylemiyorsan burada birisi hızını kaybediyordur.

"Piraha" gibi tanrı ile tanışmamış bir toplumda bunların hepsi hastalıktır.

Adama soruyorlar direk. Nasıl yani göremediğimiz birşeymi var ? Hemde bunu bilemiyeceğiz öylemi ? Delimisin sen ? Tamam hayal kurmak güzeldirde , kurdugun hayali gerçek kabul etmek nedir ?

Sormazlarmı adama ?

Elinde hiçbir delili olmayan birşeyin hakkında niye yorum yapıyorsun ? Yada diğer idealci fikirlere neden aynı yorumu yapmıyorsun ? Bunlar kesinlikle beyninin sana oyunları...

Uyuşturucu kullandınmı hiç ? Magic mushroom yiyen adam tabiki görüşlerinin doğrulugundan şüphe etmiyordur. Ama sen ona dıştan bakan birisi olarak ne kadar komik durumda oldugunu farkedersin , kendine dıştan bak , tanrı fikrinin uyduruldugunu anla gerisi geliyor zaten.

Sitelerde Paylaş

Şimdi iki tane düşünme şekli vardır.

Bir rasyonel düşünme. (Gerçekçi)

İki idealist düşünce. (Beyinde)

Sen idealist düşünce ile gerçekleri her türlü çarpıtabilirsin.

Kafandan var olup olmadığı belli olmayan bir tanrı var. Diye bir düşünce uydurabilirsin.

Hatta dahada abartabilirsin , biz yaşamıyoruz , perileri var gibi uzatılabilir.

Ama bunların hiçbirisi rasyonel , yani gerçekçi düşünmede karşılık bulamaz.

Eğer sen bu karşılık bulamayan şeylerin olup olamayacağı konusunda şüpheciysen ve en doğrusunun kendi görüşün olduğunu savunuyorsan , burada bir yanlış yapıyorsun.

Senin belli idealist görüşlere olumlu belli görüşlere ise olumsuz bakman tabiki beyninden kaynaklanan bir problem.

Çünkü eğer sen tanrı varmı yokmu bilemeyiz diyorsan ve periler için aynısını söylemiyorsan burada birisi hızını kaybediyordur.

"Piraha" gibi tanrı ile tanışmamış bir toplumda bunların hepsi hastalıktır.

Adama soruyorlar direk. Nasıl yani göremediğimiz birşeymi var ? Hemde bunu bilemiyeceğiz öylemi ? Delimisin sen ? Tamam hayal kurmak güzeldirde , kurdugun hayali gerçek kabul etmek nedir ?

Sormazlarmı adama ?

Elinde hiçbir delili olmayan birşeyin hakkında niye yorum yapıyorsun ? Yada diğer idealci fikirlere neden aynı yorumu yapmıyorsun ? Bunlar kesinlikle beyninin sana oyunları...

Uyuşturucu kullandınmı hiç ? Magic mushroom yiyen adam tabiki görüşlerinin doğrulugundan şüphe etmiyordur. Ama sen ona dıştan bakan birisi olarak ne kadar komik durumda oldugunu farkedersin , kendine dıştan bak , tanrı fikrinin uyduruldugunu anla gerisi geliyor zaten.

Bak ben en doğru düşünce benim düşüncemdir demiyorum.Ama kafamda birçok fikir var ve kafamı tam anlamıyla oturtmak için kendime zaman verdim.

Şu ana kadar geçirdiğim süre zarfında bazı fikirleri eledim, bazılarına daha büyük yer verdim.

Sende biliyorsun sanırım benim düşüncelerimi az-çok, ben büyük ihtimalle yok diyenlerdenim.

Ama daha bu aralar fark ettiğim bir şey var, benim yapımda bir şeyden tam anlamıyla emin olmak yok.Olmuyor yani kendimi kandıramam.

Hemde tanrı yok veya var diyebilmek için bazı önkabuller yapman gerekiyor, buda onun mutlak bilgi olmasına taş koyuyor.

Sitelerde Paylaş

Başlık güzel olmuş sevgili OffSpring kardeşim :) Ellerine sağlık.

Tanrı kavramının düşünsel boyutu olarak en hastalıklı derecesi kutsal kitap zırvalıklarına inanç olsa gerek !

Bir tanrı tüm ipleri bir insanın -ki peygamber diye anılıyor- eline verecek kadar vurdumduymaz ve tedbirsiz olması da saçmalıkların

cabası oluyor, bulamaça baharat eklemek gibi.

Kutsal kitaplara inanmayı bırakan insanın da , zihni soyutsal karmaşalardan aldığı darbelerden kurtulma şansı azalıyor oluyor yaş

ilerledikçe.

Tüm bunlardan sonra , -kurtulma şansı varken- tanrılara ya da bir tek tanrıya inanmayı zihinsel olarak normal bulan bir insanla

tartışmayı sürdürmenin anlamı nedir ki ?

Tanrı bizi izliyor mu ?

Bize en zor günlerimizde yardım etti mi ?

Tanrı kavramını çıkaran kişi de aptal ve çaresiz olsa gerek.

İnsan çaresizliğini cesaretiyle baş gösterek başa çıkması gerektir.

Ha bu arada, tüm millet toplanmış .. Bunlarda tanrı inancından yaralanmış olanlar herhalde. Yoksa yarası olan gocunupta burada

yırtınmaz değil mi ? :)

Tanrıyı bilinemez diyenler de . Bilinemezliklerini kendi ruh alemlerinin derinliklerine gömsünler.

Pandoranın kutusu gibi açılmasın onlar sonradan.

Öldü bütün tanrılar, hiçbiri aslında var olmamıştı. Sadece insanoğlu, tanrıların biraz neşe katacağını düşünerek yarattığı şeyi

şimdi berrak algılarıyla yıkıyor tekrardan.

Berrak zihinlerin çoğalması dileğiyle...

Sitelerde Paylaş

Bak ben en doğru düşünce benim düşüncemdir demiyorum.Ama kafamda birçok fikir var ve kafamı tam anlamıyla oturtmak için kendime zaman verdim.

Şu ana kadar geçirdiğim süre zarfında bazı fikirleri eledim, bazılarına daha büyük yer verdim.

Sende biliyorsun sanırım benim düşüncelerimi az-çok, ben büyük ihtimalle yok diyenlerdenim.

Ama daha bu aralar fark ettiğim bir şey var, benim yapımda bir şeyden tam anlamıyla emin olmak yok.Olmuyor yani kendimi kandıramam.

Hemde tanrı yok veya var diyebilmek için bazı önkabuller yapman gerekiyor, buda onun mutlak bilgi olmasına taş koyuyor.

Bir zamanlar önkabulün tanrı var olduğu için şuanda bu durumdasın.

Eğer sen tanrı kavramı ile hiç tanışmamış olsa böyle bi bilinemezlik atfettiğin bir tanrı olmıcaktı.

Elemeleri neye göre yapıyorsun düşüncelerinde ?

Sonuç olarak sunulan tüm fikirlerin teması aynı var olup olmadığı bilinemez. Hiçbir kanıtı yoktur.

Elimizde iki örnek olsun

1-) Tanrı

2-) Ejderhalar

İkiside aynı iddiayı savunuyor hangisini eliceksin diğerini neden elemiyorsun ?

Yada şöyle söyliyim çocukken şirinleri izliyordun ya , ilk ne zaman farkettin şirinlerin gerçek olmadığını , farketmen nasıl oldu ? Neden şirinleri eledinde tanrı fikrini aynen öyle elemiyorsun ?

Yaptığınız şey komedi. Agnostiğin ateiste veya deiste, deistin agnostiğer veya ateiste ve ateistin de agnostikle veya deistle bir alıp veremediği yok. Bu düşünceler bilimi veya zekayı engellemiyor. Aksine düşünmeye itiyor. Birbirinizle kavga etmeniz o kadar anlamsız ki...

Konuyu oku... Konu hakkında yorum yap tamam mı ?

Sitelerde Paylaş

Bir zamanlar önkabulün tanrı var olduğu için şuanda bu durumdasın.

Eğer sen tanrı kavramı ile hiç tanışmamış olsa böyle bi bilinemezlik atfettiğin bir tanrı olmıcaktı.

Elemeleri neye göre yapıyorsun düşüncelerinde ?

Sonuç olarak sunulan tüm fikirlerin teması aynı var olup olmadığı bilinemez. Hiçbir kanıtı yoktur.

Elimizde iki örnek olsun

1-) Tanrı

2-) Ejderhalar

İkiside aynı iddiayı savunuyor hangisini eliceksin diğerini neden elemiyorsun ?

Yada şöyle söyliyim çocukken şirinleri izliyordun ya , ilk ne zaman farkettin şirinlerin gerçek olmadığını , farketmen nasıl oldu ? Neden şirinleri eledinde tanrı fikrini aynen öyle elemiyorsun ?

Evet mutlak ateizm'di değilmi o tanrı düşüncesiyle hiç tanışmamış olmak.

Elemeleri kanıtlara göre yapmıyorum. Hiçbir şey için kanıt aramıyorum zaten.

Tanrı fikri pat diye kökten çıkarılmaz kanımca bu yüzden ; her tanrı tanımını tek tek incelemekti amacım.

Hatrı sayılır bir yol aldığımı düşünüyorum.

Bu sağlıklı tartışmanında faydası oldu aslında tanrı fikrine uzaklaşmamda, ama yinede nasıl 'Tanrı Yok' denilebildiğini anlayamıyorum.

Şirinler mevzuunu hatırlamıyorum.

Tanrıyı neden elemiyorum ? Bak böyle bir şey yok, bir seçim değildir bu.

Ateist Bakış çok güzel anlatmıştı biryerde, ateist olmak bir seçim değildir diye.

Zaten sende bilirsin tabii olarak.

Tanrı fikrini elemek benim elimde değil, ben belli bazı bilgilere ulaştım bazı insanlarla konuştum, düşündüm, babamla tartıştım (babamda agnostik)

ve bir baktım aşağı yukarı 1.5 yılın sonunda ; -biraz agnostik çoğunlukla ateist- birşey olmuşum, olay bu.

tarihinde -Secret- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Evet mutlak ateizm'di değilmi o tanrı düşüncesiyle hiç tanışmamış olmak.

Elemeleri kanıtlara göre yapmıyorum. Hiçbir şey için kanıt aramıyorum zaten.

Tanrı fikri pat diye kökten çıkarılmaz kanımca bu yüzden ; her tanrı tanımını tek tek incelemekti amacım.

Hatrı sayılır bir yol aldığımı düşünüyorum.

Bu sağlıklı tartışmanında faydası oldu aslında tanrı fikrine uzaklaşmamda, ama yinede nasıl 'Tanrı Yok' denilebildiğini anlayamıyorum.

Şirinler mevzuunu hatırlamıyorum.

Tanrıyı neden elemiyorum ? Bak böyle bir şey yok, bir seçim değildir bu.

Ateist Bakış çok güzel anlatmıştı biryerde, ateist olmak bir seçim değildir diye.

Zaten sende bilirsin tabii olarak.

Tanrı fikrini elemek benim elimde değil, ben belli bazı bilgilere ulaştım bazı insanlarla konuştum, düşündüm, babamla tartıştım (babamda agnostik)

ve bir baktım aşağı yukarı 1.5 yılın sonunda ; -biraz agnostik çoğunlukla ateist- birşey olmuşum, olay bu.

Ateistlik, açık ve bilinçli bir seçim olabileceği gibi, bilinçsiz de olabilir.

Ama insanı hiçbir toplumsal baskı altında bırakmazsan ateist olucaktır.

İnsanlar uzun yıllar boyunca bile tanrıyı yeterince bilinemez bi hale sokamamışlar. Bunu yapmları binlerce yıl sürmüş. İlk tanrılar hep doğanın içinde olan yanardağ patlamasından sorumlu olduğu düşünülen şeylerken bunların güçsüzlügü karşısında hep dahada soyutlanmış ilkte doğadan çekilmiş , sonra fiziksel olarak varlıgı yok edilmiş , en son olarak akıldan çekilmiş , kavrayamıcağımız bir fikir olduğu iddiasıyla bize sunulmuş. Bir insan hiç çevresel baskı altında olmadan durup dururken böyle bi fikir uydurmaz. Örnegin sular kesildiginde durup dururken diyormusun sular kesildigine göre kavrayamıcağım bi tanrı bana müdahale ediyor diye demezsin...

Allah, Tao, Kami, God, Nirvana, Lord, Hari, Brahman, Jumala, YHWH, Xwede, Ahura Mazda, Rab, Waheguru , Deus, Tian, Shiva, Bog, Elohim, Shen, Ekam, Vethan, Supreme God, Mool Mantar, Great Spirit, Aten, Ngai, Cao Dai, Aigonz.

Hepsini inceledim. Madem inceliceksin sanada yardımcı olur.

İçlerinden bazıları sevgi tanrısıydı örneğin.

Severek yaratıyor cehennem falan yok.

Ama o tanrının kökenini inceliyorsun 2000 - 3000 yıl önce bir toplum türetmiş.

Ne kadar iyi , sarılıp ağlanıcak bi tanrı olsada eliyorsun listeden çünkü insan üretimi.

Öyle bi tanrıya ihtiyaç duysam en güzel tanrıyı ben uydururum.

Mesele organik bir tanrının olup olmaması , insan beyninin üretmediği bizzat kendisi hakkında delilleri olan bir tanrı.

Böyle inceliyince hepsi elendi geriye tanrı fikri nasıl çıktıki ben insan beyninin üretmediği bi tanrı arıyorum sorusu kaldı.

Öyle bir tanrı bulamadım çünkü , organik bi tanrı yok , hepsi insan beyninin üretimi olan , yanlışlanabilir tanrılar. İnsan üretimi olmayan bi tanrı fikri göster bende diyipki tamam.

Yardımcı olabilmişimdir umarım.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...