Jump to content

ateistlere soru?

Recommended Posts

• İleti 53
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

ateistler ALLAHın varlığına neden inanmıyor?

Maaşı az

Çalışma şartları çok ağır

Sosyal imkanlar yok

Sigorta yok

Sağlık garantisi yok

Hafta sonu tatilleri yok

Fazla mesai de ödenmiyor

Maaşlar zamanında yatmıyor

Sendika kurma ve grev gibi haklar da yok.

O yüzden inanmıyoruz.

Sitelerde Paylaş

ateistler ALLAHın varlığına neden inanmıyor?

ooo ooo rose arkadasım sence nie inanmıyoruz bunları bilmen gerek artık forumda gezinsen biraz bir sürü neden bulabilirsin. tanrılara inanmama nedenlerimizin en güçlüsü evrim gerçeği diyebilirim. biraz daha gez,n forumda başlıklara bak bence

tarihinde gogo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ooo ooo rose arkadasım sence nie inanmıyoruz bunları bilmen gerek artık forumda gezinsen biraz bir sürü neden bulabilirsin. tanrılara inanmama nedenlerimizin en güçlüsü evrim gerçeği diyebilirim. biraz daha gez,n forumda başlıklara bak bence

ya ben birebir konuşmak ve fikrinizi almak istiyorum başlıklarda gezemem.görmüyorsunuz duymuyorsunuz diye mi?evrim varsa bile(ki bence yok) onu yaratan da Allah olurdu.evrime inanmış olmanız demek yine Allahın yok sayılacağı anlamına gelmez.neden çünkü evrim canlı çoğalmasına dair bilgileri sunuyor ama cansız varlıklara ne yorum yapıyor.onlar nasıl oluştu kendiliğinden meydana gelecek hali yok ya.ateisler kıyametin olacağına inanıyor mu?

Sitelerde Paylaş

Maaşı az

Çalışma şartları çok ağır

Sosyal imkanlar yok

Sigorta yok

Sağlık garantisi yok

Hafta sonu tatilleri yok

Fazla mesai de ödenmiyor

Maaşlar zamanında yatmıyor

Sendika kurma ve grev gibi haklar da yok.

O yüzden inanmıyoruz.

Görüyon ya rosecim, böyledir işte bu Ateist Bakış.

Tembel adam işe gidip çalışmamak için nasıl da kırk dereden kırkbir kova su getiriyor.

Din konusuna da böyle yaklaşır bu.

Şimdi inansa senin gibi namaz kılmak, oruç tutmak ve diğer bir yığın dinsel ritüelleri yerine getirmek zorunda kalacak.

Ama oturup burada akşama kadar tıkkıdı tıkkıdı yorum yazmak daha işine geliyor haylazın.

Sen bu tembel kefereleri bana soracan rose88.

İnanmamaları hep tembelliklerinden.

Ne hinoğlu hindir bunlar bilmezsin sen.

Sorması ayıp olmasın sen sabah namazını kılmıştın değil mi?

Bu soru da aklına kalıbımı basarım namaz esnasında gelmiştir.

Başlığın çok anlamlı.

İçeriği aynen böyle hayli hicran yarası dolu birkaç başlık daha bekliyoruz senden.

tarihinde Yakup tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İçeriği aynen böyle hayli hicran yarası dolu birkaç başlık daha bekliyoruz senden.

Sen varya..

Az değilsin..

Bu dallamalara canımlı cicimli sözler arkasında benim ettiğimin 100 misli ağır laflar ediyon

Ama sana bir şey demiyorlar.

Ben senin yerinde olsam bu dallamalardan içtima toplar tarikat yapardım.

Heriflere allah kitap hikaye desen bile senin peşini bırakmazlar.

Benim de en büyük hayallerimden biridir hani.

Şöyle kocaman bir tarikat kursam.

18'lik iki kızı iki dizime oturtsam.

Onları hidayete erdirtsem.

Bak senin bu şansın var.

Bence dene.

Sitelerde Paylaş

ya ben birebir konuşmak ve fikrinizi almak istiyorum başlıklarda gezemem.görmüyorsunuz duymuyorsunuz diye mi?evrim varsa bile(ki bence yok) onu yaratan da Allah olurdu.evrime inanmış olmanız demek yine Allahın yok sayılacağı anlamına gelmez.neden çünkü evrim canlı çoğalmasına dair bilgileri sunuyor ama cansız varlıklara ne yorum yapıyor.onlar nasıl oluştu kendiliğinden meydana gelecek hali yok ya.ateisler kıyametin olacağına inanıyor mu?

Çukubella :lol:

Allah nasıl kendi kendine oluyor yahu ?

http://www.ateistforum.org/index.php?showtopic=43637

Sen düşündüğünümü zannediyorsun ? O kirli beyninle ?

Sitelerde Paylaş

Evrim gerçeği benim fiklrime göre ateizmi değil yaratılışı gerekli kılıyor.

>>> ateistler ALLAHın varlığına neden inanmıyor?

Sen, şu anda seni düzen bir süper zencinin yokluğuna neden inanmıyorsan, işte o sebepten.

X in yokluğuna inanmak da X in varlığına inanmakta var? yok? durumunun var olmasıda ateizmi değil yaratılışı gerekli kılıyor.

Sitelerde Paylaş

Sen varya..

Az değilsin..

Bu dallamalara canımlı cicimli sözler arkasında benim ettiğimin 100 misli ağır laflar ediyon

Ama sana bir şey demiyorlar.

Demek ki ağır küfürler, hakaretler savurmadan da eleştirilebiliyormuş insanlar veya fikirler değil mi.

İroni denilen bir şeyH var. Öğren artık.

Bak başlıktaki ilk yorumun güzeldi mesela.

Ayrıca çok ayıp ediyorsun. İşi arabeske vurup benim üzerimden kendini aklamaya kalkışma lütfen.

Ben senin yerinde olsam bu dallamalardan içtima toplar tarikat yapardım.

Heriflere allah kitap hikaye desen bile senin peşini bırakmazlar.

Benim de en büyük hayallerimden biridir hani.

Şöyle kocaman bir tarikat kursam.

18'lik iki kızı iki dizime oturtsam.

Onları hidayete erdirtsem.

Bak senin bu şansın var.

Bence dene.

Denemediğimizi nerden biliyon?

Biz bir ara PearlyGates rumuzlu arkadaşla fikirsel bağlamda da olsa bunu düşünmedik değil hani.

Ona yaptığım teklife göre para işlerine ben bakacağım, kadın işlerine de o bakacaktı.

Fakat kertenkele açgözlülük yaptı, kadınlara ilaveten paraları da istedi.

Neymiş, benzin çok pahalıymış da, arabası garajda yatıyormuş da, olur muymuş da...

Tamam dedim, kadınlar artı hasılatın yüzde onu senin olsun ne diyon.

Tam kabul edecekti ki Ahmet kankamın ( Cübbeli Ahmet ) videoları fieysbuuk'a düşünce ikimiz de tırstık.

Neyse geyiğe sardırıp da rose arkadaşımızın içeriği dolu dolu başlığını daha fazla kirletmeyelim.

Sitelerde Paylaş

evrim varsa bile(ki bence yok)

işte sorun burda başlıyor bence yok demişşin bu olmadığı manasına gelmiyor bu bizim içinde geçerli tabi ama evrim inanmakla olmuyor bilim insanları kanıtladılar artık bunları tabiki ucu hep açık kalıcak bilimin güzelliği bu. sen canlı ile cansızı karşılaştırmıssın ve bi yaratıcı olmalı demişşin. ben çok detaylı bilgi vericek düzeyde değilim ama bir iki belgesel önerebilirim sana orda canlılığın oluşması için illede bir yaratıcıya ihtiyaç olmadığı anlatılıo olasılıklarıyla birlikte ve bir kere oluştunmu hayat kendisini sürdürüyor. ben kendi açımdan görüşümü sölim hiçbir şey için bir yaratıcıya ihtiyaç duymuyorum benim için üst sınır tanrı değil evren. kitaplarda yazanlarla bazı gerçeklerin çelişmesi ve daha bir sürü şey var. ve lütfen tanrıya niye inanmıyorsunuz demeyin biz inanmamak değil olmadığını sölüyoruz :)

saygılarımla

Sitelerde Paylaş

19.yy bilim dünyasına hakim olan materyalist felsefe,evrenin sonsuzdan beri var olan başı boş bir madde yığını olduğunu ileri sürmüştü.ancak 20.yy biliminin ortaya koyduğu bulgular,materyalizmin bu iddiasını kesin olarak çürüttü.günümüzde bilim evrenin bir başlangıcı olduğunu yani yoktan yaratıldığını ispatlamış durumdadır.BİG BANG adı verilen başlangıç ile hem madde hem de zaman de yoktan yaratılmştır.

Sitelerde Paylaş

Evrim gerçeği benim fiklrime göre ateizmi değil yaratılışı gerekli kılıyor.

gerekli kılıyor derken arkadas?? yaratılış da insanların ayrı yaratıltığı yane diğer canlılarla bağlantılı olmadan yaratıldığı anlatılır ama evrim öle demez tüm canlıların bağlantılı olduğunu söler ve atalarımızın olduğunu söler bu ilk canlılara kadar gider. yaratılışta böle bişi yok nerden cıkardın onu gerekli kıldığını?

tarihinde gogo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

>>> X in yokluğuna inanmak da X in varlığına inanmakta var? yok? durumunun var olmasıda ateizmi değil yaratılışı gerekli kılıyor.

:)

X in yokluğuna inanmak da X in varlığına inanmakta var? yok? durumunun var olmasıda yaratılışı değil süper zenciyi ve onun sülaleni kanrıtmasını gerekli kılıyor.

Kapiş? Okey? Oldu mu? Oldu tabi...

Sitelerde Paylaş

>>> günümüzde bilim evrenin bir başlangıcı olduğunu yani yoktan yaratıldığını ispatlamış durumdadır

Salak..

Bilim, evrenin bir başlangıcının olmadığını ispatlamış durumdadır. Evrenin yok olduğu hiç bir hal ve durum yoktur. yok olan şeyd epatlayıp big bang filan olmaz, bu kadar mı salaksınız siz? Evet salaksınız, niye soruyorum ki?

Al sana big bang teorisi:

http://dx.doi.org/10.1103%2FPhysRev.73.803

Bak bakalım neresinde yokluktan bahsediyor?

Sitelerde Paylaş

bilimsel olarak bakıyorum ben herseye sondan basa dogru dönuyorum... ve tum maddelerin illakı yokdan varolmasına gerek olmadıgını sonsuzdan berı var olan bır maddenın var olabılecegıne aklım yattı evrımede 100 profosörden 92 si ınanıyorsa yorum yapmak bana düşmez

Sitelerde Paylaş

Demek ki ağır küfürler, hakaretler savurmadan da eleştirilebiliyormuş insanlar veya fikirler değil mi.

İroni denilen bir şeyH var. Öğren artık.

Bak başlıktaki ilk yorumun güzeldi mesela.

Ayrıca çok ayıp ediyorsun. İşi arabeske vurup benim üzerimden kendini aklamaya kalkışma lütfen.

Ağır küfürler ve hakaretler mi?

Amma da abarttınız yahu.

2 sefer birer gün uzaklaştırma cezası aldım şu ana kadar.

Bu cezalar da ben küfür ettiğim için değil 1 tanesinde karşılık verdiğim için (misilleme) 1 tanesinde de adama doğrudan hakaret ve küfür olmamasına rağmen küfre kışkırtıp bana çok ağır bir küfür etmesine nedne olduğum için. İkimiz de 1 gün uzaklaştırıldık.

Burada millet sanki öyle bir hava yaratıyor ki, sanki moderatörler görevini yapmıyormuş, adam kayırıyormuş vb gibi haksız sonuçlara varıyor işin ucu.

Moderatörler görevleirni çok iyi yapıyorlar.

Aldık işte ceza.

Bana kalsa hukuken ben ceza haketmiyorum (bildiğin gibi hakarete hakaret küfüre küfür karşılık verirsen hukukta karşılık veren tarafa ya cezanın üçte biri veriliyor ya da hakimin takdirine bağlı olarak hiç ceza verilmiyor)

Ben sokayım skeyim tarzı laflar da etmiyorum.

Benim dayanma sınırım var.

Bu sınırı zorluyorlar.

Burada cindir peridir hayal kahramanıdır olmayan uydurma fantazilerdir vs bir sürü saçmalıkla uğraşıyoruz.

Karşılığında dikkat edersen sinir tepeye gelene kadar akıllı mantıklı şeylerden konuşuyoruz.

Adamlar laftan anlamayınca da kayış kopuyor bende.

Ben o adamın cinini perisini saçmalıklarını o kadar sabrettim, o adam da benim suratına patlattığım tokata sabretsin.

Herşey karşılıklı işte :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...