Jump to content

Tanrının IQ'su

Recommended Posts

Şu ana kadar tanrı tarafından gönderildiği iddia edilen metinlerin hemen hemen hepsine doğrudan veya dolaylı olarak erişebildim (tarihin derinliklerinde gözümden kaçan çok daha fazlası vardır tabi ancak bunların bir şey değiştireceğini sanmıyorum değerlendirme bakımından)

Bu metinlerin çoğunda doğrudan veya tarif edilen mükemmelikle dolaylı olarak bilginin sahibi herşeyi bilen bir tanrı anlatılıyor.

Ancak metinlerde öyle herşeyi bilen bir varlık yerine karşınıza tam tersi bir varlık çıkıyor.

Aydan, güneşten, yıldızdan bahseden bir varlık.

Sonra karıncadan, topraktan, sudan, firavundan vb bahseden bir varlık.

Sonra kafayı çevirip kadınlardan, ışıktan, ineklerden bahsediyor.

Yahu bu tür insanları ben çok görüyorum etrafımda.

Cümleleri arasındaki anlamlar bozuk ve konuşurken gündeme aldıkları konular ilkel olur genelde.

Yani demem o ki, ortada herşeyi bilen bir mahluk yerine Forest Gump'tan daha aptal ve de daha ilkel bir mahluk söz konusu.

Biraz da asabi.

Hani bazı tip kronik deliler olur akıl hastanelerinde.

Bunlar gözleriyle genelde yukarıya yani saat 11 veya 13 yönüne bakarlar.

Sonra eller ağızda veya yanlarda parmaklarıyla oynarlar ve ritmik bir şekilde oturduğu yerde ileri geri giderken ortamdan akıllarına takılan durumları veya hayallerindeki durumları sözle tekrar ederler.

Mesela: "Benim topum kırmızı" "Benim topum kırmızı" Benim topum kırmızı" yanına yaklaşıp ilgiyi gösterdiğinizde kelimelerdeki vurgular artar ve ses yükselebilir.

Halbuki bu kişi kafasında o top, kırmızı ve kırmızı topla kendisinin bağlantılı olduğu anı veya hayal ile şu anda algılamaya çalıştığı dünyadaki parçalı durumlar arasında bağlantı kurmaya çalışır.

Böyle bir deliyle de karşı karşıya olmamız mümkün kutsal metinlerden edinilen izlenime göre.

Önemli olan aslında burada kitaplarda böyle bir tanrı profilinin çizilmesi değil, bu profilin milyarlarca insanı yerlere kapandırtması veya başlarını önüne eğdirebilmesi :)

Sitelerde Paylaş

Önemli olan aslında burada kitaplarda böyle bir tanrı profilinin çizilmesi değil, bu profilin milyarlarca insanı yerlere kapandırtması veya başlarını önüne eğdirebilmesi :)

egoist diye değil mi ?

savaşta bile namaz kılacaksınız diyor.

adamın sırtından kılıç yarasından dolayı nehir dolusu kan akıyor.

yine de kılacaksın diyor.

nasıl merhamet bekleyelim ?

Sitelerde Paylaş

Kuranı ilk elime aldığımda bu kadar insanın domaldığı şeyi çok merak ediyordum.

Bana hep mucize falan demişlerdi.

Aldım elime okumaya başladım başlangıçta helak ettiği kavimlerden bahsediyordu.

"Oradan bi kavim geldi bi koduk ona gümmmm! Halamı inanmazsın ?"

Biraz ilerde yahudilerden falan bahsediyordu.

"Biz ibrahimoğullarına helva indirdik , helva yetmez dediler. Halamı inanmazsın ?"

Sonra mucize dedikleri ayetlere baktım.

"Biz toprağı üstüne basasınız diye yarattık. Halamı inanmazsınız ?"

Benim yeğenim bu ayetlerden çok şey biliyordu.

Öyle kafasına göre bi ordan bi ordan yazılmış metinler.

"Kadınları dövün , köleleri satın , savaş ganimetini paylaşın , karıları tekrar dövün , tomurcuk memeli hatunlar vercez , yakıcaz kazık sokucaz , ceza çekceksin , aşağılık pis maymun !!!! höbölöp lop..."

"Halamı inanmazsınız ?"

İnanmıyorum anasını satim !!! G.te sürülcek bir tane bile ayet yok.

"Kalbin mühürlü "

Galiba benim kalbim bi tek kan pompalıyor...

tarihinde OffSpring tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yani demem o ki, ortada herşeyi bilen bir mahluk yerine Forest Gump'tan daha aptal ve de daha ilkel bir mahluk söz konusu.

Biraz da asabi.

Hani bazı tip kronik deliler olur akıl hastanelerinde.

Bunlar gözleriyle genelde yukarıya yani saat 11 veya 13 yönüne bakarlar.

Sonra eller ağızda veya yanlarda parmaklarıyla oynarlar ve ritmik bir şekilde oturduğu yerde ileri geri giderken ortamdan akıllarına takılan durumları veya hayallerindeki durumları sözle tekrar ederler.

Mesela: "Benim topum kırmızı" "Benim topum kırmızı" Benim topum kırmızı" yanına yaklaşıp ilgiyi gösterdiğinizde kelimelerdeki vurgular artar ve ses yükselebilir.

Halbuki bu kişi kafasında o top, kırmızı ve kırmızı topla kendisinin bağlantılı olduğu anı veya hayal ile şu anda algılamaya çalıştığı dünyadaki parçalı durumlar arasında bağlantı kurmaya çalışır.

Böyle bir deliyle de karşı karşıya olmamız mümkün kutsal metinlerden edinilen izlenime göre.

küfür de bi yere kadar arkadaş.

ne spastizmi kalmış ne otizmi. bir de mıh çakmışsın deli diye.

kalıbımım basarım ki bu sefer çarpılacaksın.

hatta belki de çarpıldın bile. bir kaç gün göremezsem forumda emin olabilirim sanırsam.

:)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...