Jump to content

Dinler Hep Devam Edecek...

Recommended Posts

>>> sen bu dünyaya gelişinin bir amacı olmadığına inanıyosun yani...tabi :)

Hayır, ben bunun böyle olduğunu biliyorum. Ama sen biri bir martaval uydurmuş, ona inanıyorsun. Yani aslıastarı olmayan bir palavranın aslı var sanıyorsun. Elinde bu uydurmanın doğruluğuna dair hiç bir haltta yok. Sadece bir kuruntu, bir tür avuntu ve mastürbasyon içindesin, hepsi o. Sadece bir masal var elinde, başka bir şey yok.

>>> peki bu nuh kavmiyle yok olamazmıydı ?

Elbette bu masal sadece o dediğin amaç vs. teranesinden ibaret değil. Aha o yok olan kavimler falan dediğin zırvalarda var. Kimmiş bu nuh? Ne zaman nerde yaşamış? Ne dedik, sallarsınız böyle işkembeden, sonra hakikat sanıp avutursunuz kendinizi.

>>> ...heralde yok olan kavimleride biliyorsundur?...Allah dileseydi bu senin 3,5 milyon yıldır süregelen insanlık son bulamazmıydı ?

Ypk olduğu iddia edilen kavimler de bir martavaldan ibarettir. Evet, bazı kavimler yok oldular, ama size anlatılan masallardaki kavimler değil. Size anlatılanlar yok olamamış kavimlerden kalan efsaneler sadece.

Allah'ta hiç bir şey yapamazdı, zira olmayan şeyin bir şey yapacak halide yoktur.

Ve gördün umarım, boyuna osuruktan teyyarelerle devrialem yapmaya çalışıyorsun.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 60
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

sana artık yazacak hiç bir yorumum yok...sen bir sapıklığın içine düşmüşsün !...asıl senin kaynaklarının astı astarı yok aşağılık yaratık!!!..

sen kör sağır ve dilsizsin !!!...bu kafayla gidersende cehennemi boylaman çok uzak değildir...cehennemde o savunduğun mikroorganizma kimyasıyla yeniden dirilip dirilip tekrar yanıcaksın...o zakkum ağacından ve irinli sudan içerken...osuruktan teyyare cümleli savunmalarını yapamayacaksın!!!..

Sitelerde Paylaş

sana artık yazacak hiç bir yorumum yok...sen bir sapıklığın içine düşmüşsün !...asıl senin kaynaklarının astı astarı yok aşağılık yaratık!!!..

sen kör sağır ve dilsizsin !!!...bu kafayla gidersende cehennemi boylaman çok uzak değildir...cehennemde o savunduğun mikroorganizma kimyasıyla yeniden dirilip dirilip tekrar yanıcaksın...o zakkum ağacından ve irinli sudan içerken...osuruktan teyyare cümleli savunmalarını yapamayacaksın!!!..

aha ha ha :D

Anibal helal olsun!

Aslı astarı olmayan ne?

Baksana,

Senin oluşum aşamanda babanın salgıladığı sperm sayısı milyonlarca.

Bunlar içerisinden tek yaşayan sensin :)

Ulan bu bile sana bir şey anlatmaya yetmiyor mu mavigece?

Ne yani senin allah şimdi sırf sen oluşasın diye babanla anana orgazm yaşatıp sonra o spermlerden seni cımbızla seçip yumurtaya mi soktu? :)

Ulan nasıl bir kafanız var sizin?

Sen rastgele oluştun işte.

Senin baban sırf mastürbasyonla en az 500 milyon insan birimi katletti (o spermleri sen ne sanıyorsun? çizgi film mi? onlar insan insan! her biri de senin benim gibi canlı oluşturabilecek numuneler)

Bu kadar gözünüzün içine giren bir süreçte halen daha angutça konuşacak utanmazlığınız var ya, hayret ediyorum.

Dİn gerçekten arsız yapıyor insanları.

Ayrıca sen cehennemdeki acı sistemini bir anlat bakalım.

Acı duygusu ne ile toplanıp bilincimizin neresinde hissediliyormuş?

Ulan bilinç beyinin içinde iken, beyinsiz var olamazken sen nasıl ölümden sonra bir varlık durumu resmediyorsun?

Yapsana şunun teknik açıklamasını?

Sıkıyor mu?

Teknik açıklaması yok değil mi? :D

Hatta bir açıklama bile yok.

Sadece şu var.

-Beden ölünce ruh yaşıyormuş :)

Aptallık bu.

Utanma olsun sizde.

En bilgili geçineniniz bile çok cahil.

tarihinde Ateist Bakış tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

aha ha ha :D

Anibal helal olsun!

Aslı astarı olmayan ne?

Baksana,

Senin oluşum aşamanda babanın salgıladığı sperm sayısı milyonlarca.

Bunlar içerisinden tek yaşayan sensin :)

Ulan bu bile sana bir şey anlatmaya yetmiyor mu mavigece?

Ne yani senin allah şimdi sırf sen oluşasın diye babanla anana orgazm yaşatıp sonra o spermlerden seni cımbızla seçip yumurtaya mi soktu? :)

Ulan nasıl bir kafanız var sizin?

Sen rastgele oluştun işte.

Senin baban sırf mastürbasyonla en az 500 milyon insan birimi katletti (o spermleri sen ne sanıyorsun? çizgi film mi? onlar insan insan! her biri de senin benim gibi canlı oluşturabilecek numuneler)

Bu kadar gözünüzün içine giren bir süreçte halen daha angutça konuşacak utanmazlığınız var ya, hayret ediyorum.

Dİn gerçekten arsız yapıyor insanları.

Ayrıca sen cehennemdeki acı sistemini bir anlat bakalım.

Acı duygusu ne ile toplanıp bilincimizin neresinde hissediliyormuş?

Ulan bilinç beyinin içinde iken, beyinsiz var olamazken sen nasıl ölümden sonra bir varlık durumu resmediyorsun?

Yapsana şunun teknik açıklamasını?

Sıkıyor mu?

Teknik açıklaması yok değil mi? :D

Hatta bir açıklama bile yok.

Sadece şu var.

-Beden ölünce ruh yaşıyormuş :)

Aptallık bu.

Utanma olsun sizde.

En bilgili geçineniniz bile çok cahil.

lan angut !!!!....sen bu dünyaya tesadüfenmi geldiğini zannediyosun...bu dünyanın amaçsız olduğunu düşünen aslında cücük kadar beyni bile olmayan masturbasyonla kafayı bozmuş sperm sayılarının milyonlarca olmasının ve döllenmenin tesadüfe bağlı olduğunu düşünen bilimden komedi bir şekilde uzak araştırmayan bir cahilsin...

beden ölünce ruh yaşıyor evet her gün uyuyarak yarı öldüğünün farkında olmayan rüya gördüğü zaman o gördüğü rüya aleminin öte alemden insana bir pencere açtığını düşünmekten acizzzzz - ki uyurkende canlılık devam eder akıl başta olmaz ruh olmadığı için - bilimsel yayınların çürütülmesi muhtemel teorilerine Allaha inanır gibi inanan ZAVALLLININ TEKİSİN ...

biliyomusun sana üzülüyorum ben aslında...

Sitelerde Paylaş

Bizim kaynağımızın aslı aha burada, ortada, meydanda. Sapıklığın foseptik çukuruna batmış olanda sensin, pis, ilkel, vahşi, rezil bir bedevi sapıklığına. Bir bak şu haline.

Dirilip tekrar yanacak filan yok.

Ve dedik di mi en başında sana, osuruktan teyyareden başka bir şeyiniz yok. İşte gördüğün gibi, boş laflardan işkembe gazından başka hiç bir şeyiniz yok. Elbette bana yapacak bir yorumun yok, olamayacak. Çünkü elinde osuruktan başka bir şeyin yok, farketmiyor musun?

Sitelerde Paylaş

>>> bu dünyanın amaçsız olduğunu düşünen aslında cücük kadar beyni bile olmayan masturbasyonla kafayı bozmuş sperm sayılarının milyonlarca olmasının ve döllenmenin tesadüfe bağlı olduğunu düşünen bilimden komedi bir şekilde uzak araştırmayan bir cahilsin

Hadi buyur gel araştıralım madem. Hadi, söyle bakalım spermler tesadüf eseri döllemiyorsa, oradaki 500 milyon spermden kalan 499.999.999 tanesi ne iş oluyor?

Bu dünyanın amacı neymiş? Sapık bedeviye karı ayarlamaktan sorumlu put bozuntusu tanrının önünde dömelip durmak mı? Nerden çıkarıyorsun ki amaç dediğin o şeyi? Kıçından uydurmuş olmaktan başka bir şeyi var mı o amaç dediğin zırvalığın?

>>> ki uyurkende canlılık devam eder akıl başta olmaz ruh olmadığı için

Ne euhuymuş bu, sirke ruhu mu, tuz ruhu mu? Nereye gidermiş bu ruh dediğin şey? Bedenle nasıl etkileşim kurabiliyor bu ruh dediğin zırvalık?

Sitelerde Paylaş

sayın mavigece ruh diye bir şey yoktur kalp gözü diye bir şey yoktur

İnsan beyin kimyası ve fiziksel yapısında bulunan hormanlardan oluşur.

İnsanlığın binlerce yıldır birikimi onun sosyal yaşantısını ritüellerini inanışlarını oluşturur.

Bütün hareketlerini buna göre yapar kendine avantaj sağlamak, yaşam alanı oluşturmak için.

Çok iyi zarif bir insan örneğini ele alalım iyi huylu (iyi ruhlu) biri; mesele ona narkotik bir ilaç verdiğinizde bir canavara dönüşebilir.

Veya tam tersi çok dengesiz bir insanı bunada ilaç verdiğinizde veya biyolojik bir sorununu düzeltdiğinizde iyi (iyi ruhlu) bir insan olabilir.

Burada ölçü insanın kendisidir çevresidir. insan geneteğinde bulunan ve çevresinde oluşan şartlarlar şekillenir bunun dışında içinde ondan öte bir şey yoktur şu ana kadar bu yönde elde doğru düzgün bilimsel bir veri yoktur

Sitelerde Paylaş

40 yaşında da yapan olur, 20 yaşında da.

Sebebi psikolojik bozukluktur, narsistliktir.

Sonuca bakarsan hırsının nedenini anlarsın. Bu hırs insanı değil amcalarına, amca-hala oğullarına anasına-babasına bile düşman yapar.

- Kainatın efendisi

- Allah'ın sevgilisi

- Allah'ın kendinden yarattığı ilk nur. Onun nurundan da melekler yaratılmış.

- Yaratmasaydı Muhammed'i, yaratmazdı kainatı

- En yüce, en şerefli, en yüksek ahlak ve fazilete sahip insan

- Allah ve melekleri bile ona salat ederler

- Sünnetsiz yaratılan

- Nikahı Allah tarafından kıyılan tek erkek

- Diğer peygamberler gibi kendi kavminin değil, tüm alemlerin peygamberi

- Allah'ın makamına kabul edilmiş ve Allah'la karşılıklı görüşmüş tek insan

- Allah'tan sonra tek şefaatçi olan

- Cennete ilk girecek olan insan

- Taşların bile selamladığı, başının üstünde daima bir bulutun gezdiği tek insan

- Adı günde 5 kez insanlara haykırılan tek insan

- Ölmesine rağmen hala günde 5 kez zengin olması için dua edilen tek insan

Dikkat edersen eşlerine, cariyelerine, ganimetlere hiç değinmedim. Arapların kralı olmasını da konu etmedim.

Saydıklarıma bir o kadarı daha eklenebilir.

Bunlardan sadece 1-2 tanesi bile normal olmayan bir insana herşeyi yaptırabilir. Bu uğurda gözünü kırpmadan öldürebilir, yokedebilir, yalan söyleyebilir.

Zaten fazlasıyla yapmıştır.

Arkadaşım, insan bu gayeler için 40 yaşından sonra inanmadığı şeyler için kendini nasıl tehlikeye atar. Buna nasıl ihtimal verebilirsin. Kusura bakma ama, buna ihtimal veren birinde psikolojik bozukluk olduğunu düşünüyorum. Hani, bir insanı Allah niçin ebedi bir Cehenneme atar diye düşünürsek, sırf iman etmemek için böyle eşekleri bile güldürecek bir fikirler ortaya koyan biri için elbette Cehennem tam bir adalet oluyor. Neymiş, bir kimse, bütün haysiyetini bir kenara koyup, herkesi aldatarak ve hep yalan söyleyerek ve bu uğurda kendisini tehlikeye atacak ve bunun amacı yukarıda sayılan gayeler olacak.

Arkadaşım, varlığının hatasını yapıyorsun. Ebediyen pişman olacağın cümleler sarfediyorsun. Biraz düşün, bu kainatın sahibi kendini sana tanıtıyor ve kainatı yaratmasının ve senin bu dünyaya göndermesinin sırrını ve hikmetini bu zat ile bildiriyor. Yani, mesele senin tahmin edemeyeceğin kadar ciddi. Ölüm senin uyandırmadan önce uyan.

Sitelerde Paylaş

>>> Arkadaşım, insan bu gayeler için 40 yaşından sonra inanmadığı şeyler için kendini nasıl tehlikeye atar.

Basbaya atar, ulan 40 sene susuz sabunsuz kamışa asıldık, kala kala 40 yşaındaki koca karıya kaldık, dur ibr belki böyle götürür karıları der, böyle işlere asılır. H.Üzmez 70 yaşından sonra nelere asılıyorda, bedevi mi asılamayacak?

>>> Neymiş, bir kimse, bütün haysiyetini bir kenara koyup, herkesi aldatarak ve hep yalan söyleyerek ve bu uğurda kendisini tehlikeye atacak ve bunun amacı yukarıda sayılan gayeler olacak.

Evet, yapıyor işte aynen. Etrafında sen gibi yeterince salak varsa, bu sorun olmaz. Zaten bunu yapmış olan bir tek muhammed denen bedevi değildir ki. Sen şeyini öptüren şeyhi duymadın mı mesela? 50 yaşından sonra azıp millete şeyini öptürmeye çıkabiliyorsa bir insan, diğeri neden bunlara 40 yaşından sonra çıkamasın?

Sitelerde Paylaş

sayın mavigece ruh diye bir şey yoktur kalp gözü diye bir şey yoktur

İnsan beyin kimyası ve fiziksel yapısında bulunan hormanlardan oluşur.

İnsanlığın binlerce yıldır birikimi onun sosyal yaşantısını ritüellerini inanışlarını oluşturur.

Bütün hareketlerini buna göre yapar kendine avantaj sağlamak, yaşam alanı oluşturmak için.

Çok iyi zarif bir insan örneğini ele alalım iyi huylu (iyi ruhlu) biri; mesele ona narkotik bir ilaç verdiğinizde bir canavara dönüşebilir.

Veya tam tersi çok dengesiz bir insanı bunada ilaç verdiğinizde veya biyolojik bir sorununu düzeltdiğinizde iyi (iyi ruhlu) bir insan olabilir.

Burada ölçü insanın kendisidir çevresidir. insan geneteğinde bulunan ve çevresinde oluşan şartlarlar şekillenir bunun dışında içinde ondan öte bir şey yoktur şu ana kadar bu yönde elde doğru düzgün bilimsel bir veri yoktur

akılla ruhu birbirine karıştırmışsın..narkotik olaylarıda içki içmek uyuşturucu içmek gibi aklı örten bir davranıştır...öfkelenmekte buna benzer...iyi huylu bir insanda öfkelendiği zaman doğru düşünemez ...akıl nedir?doğru ve yanlışı ayırt etmek demektir...ruh ise akılla birlikte hareket eder..akılsız ruh olarak ise hayvan ruhlarını örnek verebiliriz..onlar doğru ve yanlışı ayırt edemeyen ruhlardır...

beden ise vücut fonksiyonlarını devam ettirmekle görevli bir mekanizmadır...hormonları örnek vermişsin...hormonlar bedenin devamlılığını kan dolaşımının sağlanması için çalışır...çünkü kan dolaşımı olmazsa etten oluşan vücut çürümeye başlar...

ruhun varlığını uyumak en güzel şekilde örnekler...sen uyuduğun zaman olayların farkına varmazsın çünkü yarı ölürsün...vücut ise canlılığını yitirmez...işlevini devam ettirir...ruh bedene tam anlamıyla girincede zaten uyanıyosun...bilimsel verilerde bunuda destekler bununla ilgili bir çok bilimsel veri köşe yazıları vs. mevcuttur..

tarihinde mavigece tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

>>> bu dünyanın amaçsız olduğunu düşünen aslında cücük kadar beyni bile olmayan masturbasyonla kafayı bozmuş sperm sayılarının milyonlarca olmasının ve döllenmenin tesadüfe bağlı olduğunu düşünen bilimden komedi bir şekilde uzak araştırmayan bir cahilsin

Hadi buyur gel araştıralım madem. Hadi, söyle bakalım spermler tesadüf eseri döllemiyorsa, oradaki 500 milyon spermden kalan 499.999.999 tanesi ne iş oluyor?

Bu dünyanın amacı neymiş? Sapık bedeviye karı ayarlamaktan sorumlu put bozuntusu tanrının önünde dömelip durmak mı? Nerden çıkarıyorsun ki amaç dediğin o şeyi? Kıçından uydurmuş olmaktan başka bir şeyi var mı o amaç dediğin zırvalığın?

>>> ki uyurkende canlılık devam eder akıl başta olmaz ruh olmadığı için

Ne euhuymuş bu, sirke ruhu mu, tuz ruhu mu? Nereye gidermiş bu ruh dediğin şey? Bedenle nasıl etkileşim kurabiliyor bu ruh dediğin zırvalık?

sana cevap yazmayı düşünmüyorum artık..çünkü senin amacın sadece küfür etmek...ben seviyeli insanlarla tartışmanın daha mantıklı olduğunu düşünüyorum..uydurduğumu düşünüyosan cevap yazmassın olur biter..burda kimseyi inandırmak gibi bir niyetim yok...ben senin görüşlerine saygı dutyuyorum onu bir görüş yerine koyup cevap yazıyorum sense küfür etmeyi tercih ediyosun...

o yüzden saygısızlarla işim yok !

Sitelerde Paylaş
Arkadaşım, insan bu gayeler için 40 yaşından sonra inanmadığı şeyler için kendini nasıl tehlikeye atar. Buna nasıl ihtimal verebilirsin. Kusura bakma ama, buna ihtimal veren birinde psikolojik bozukluk olduğunu düşünüyorum. Hani, bir insanı Allah niçin ebedi bir Cehenneme atar diye düşünürsek, sırf iman etmemek için böyle eşekleri bile güldürecek bir fikirler ortaya koyan biri için elbette Cehennem tam bir adalet oluyor. Neymiş, bir kimse, bütün haysiyetini bir kenara koyup, herkesi aldatarak ve hep yalan söyleyerek ve bu uğurda kendisini tehlikeye atacak ve bunun amacı yukarıda sayılan gayeler olacak.

Arkadaşım, varlığının hatasını yapıyorsun. Ebediyen pişman olacağın cümleler sarfediyorsun. Biraz düşün, bu kainatın sahibi kendini sana tanıtıyor ve kainatı yaratmasının ve senin bu dünyaya göndermesinin sırrını ve hikmetini bu zat ile bildiriyor. Yani, mesele senin tahmin edemeyeceğin kadar ciddi. Ölüm senin uyandırmadan önce uyan.

Takılmışsın şu 40 yaşa, saçmalıyorsun.

Ne varmış 40 yaşta?

Sanki 40'ını geçen insan her türlü pislikten arınıyor, kötülüklerden uzaklaşıyor.

Tersine asıl azgınlıklar 40 yaşından sonra başlar.

Bak efendine anlarsın.

Cehenneme gelince, "İnandığı yaratıcının, sırf fikirlerinden-inançlarından dolayı bir insanı hergün-her dakika sonsuza kadar ateşte yakmasını normal gören ve hatta bunu isteyen bir yaratık, insan değildir. Aşağılık sefilin tekidir. Hayvanlar ve tüm canlılar o zihniyetteki insandan kat kat üstündür. En azından o tür sadist-sapık düşüncelere sahip değillerdir.

Cehennem bu dünyada. O cehennemi insanlığa sizin gibi yobaz dinciler, savaşçılar, cihadcı-fetihçiler, yiye yiye doymayan sömürücüler, zorbalar yaşatıyor.

Sitelerde Paylaş

sana cevap yazmayı düşünmüyorum artık..çünkü senin amacın sadece küfür etmek...ben seviyeli insanlarla tartışmanın daha mantıklı olduğunu düşünüyorum..uydurduğumu düşünüyosan cevap yazmassın olur biter..burda kimseyi inandırmak gibi bir niyetim yok...ben senin görüşlerine saygı dutyuyorum onu bir görüş yerine koyup cevap yazıyorum sense küfür etmeyi tercih ediyosun...

o yüzden saygısızlarla işim yok !

Saygısızın büyüğünü kendin olduğunun farkında mısın peki? Gelmiş burda zırvalarla kafamızı ütülemeye çalışmak, bizi kendi gibi aptal sanmak saygısızlığın dik alası değil mi?

Sitelerde Paylaş

Saygısızın büyüğünü kendin olduğunun farkında mısın peki? Gelmiş burda zırvalarla kafamızı ütülemeye çalışmak, bizi kendi gibi aptal sanmak saygısızlığın dik alası değil mi?

asıl sen insanları kendin gibi aptal zannediyosun...burası internet dünyası burasıda bir forum ben kurallara uyarak hareket etmeye çalışıyorum sense..bizim görüşlerimize zırva diyosun...emin ol senin bu saygısızca tavırlarında bize zırva geliyo...karanlığa küfür edeceğine kalkta bir mum yak !

Sitelerde Paylaş

>>> asıl sen insanları kendin gibi aptal zannediyosun..

Kes zırlamayı. Aptal olduğunuz meydanda işte. Varlığına dair hiç bir şey olmayan tanrı denen zırvalığa, amanda varda, sizi yakacakta diye boyuna sayıklamak, aptallık değilde nedir?

Sen değilmiydin, amanda nuh tufanı diyen? Yaşandığına dair hiç bir emare, hiç bir şey olmayan böyle bir masala kanıp sayıklamak aptallık değilse nedir? Bu masalı duyup, nerde olmuş, ne zaman olmuş, hani kalıntıları vs. demeyi akledemeyen sen, aptal değilsen nesin, moron mu, gerzek mi?

Sitelerde Paylaş

>>> asıl sen insanları kendin gibi aptal zannediyosun..

Kes zırlamayı. Aptal olduğunuz meydanda işte. Varlığına dair hiç bir şey olmayan tanrı denen zırvalığa, amanda varda, sizi yakacakta diye boyuna sayıklamak, aptallık değilde nedir?

Sen değilmiydin, amanda nuh tufanı diyen? Yaşandığına dair hiç bir emare, hiç bir şey olmayan böyle bir masala kanıp sayıklamak aptallık değilse nedir? Bu masalı duyup, nerde olmuş, ne zaman olmuş, hani kalıntıları vs. demeyi akledemeyen sen, aptal değilsen nesin, moron mu, gerzek mi?

yaşadığı bilimsel kaynaklarda yer alıyo bilimi biyolojiyi 3,5 milyonluk insanlık tarihini kabul ediyosunda nuh tufanınımı kabul etmiyosun ?...çok hoşsun... :D :D sen kendinle çok çelişiyosun bir mesajında bir mesajını tutmuyo enteresan

tarihinde mavigece tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

akılla ruhu birbirine karıştırmışsın..narkotik olaylarıda içki içmek uyuşturucu içmek gibi aklı örten bir davranıştır...öfkelenmekte buna benzer...iyi huylu bir insanda öfkelendiği zaman doğru düşünemez ...akıl nedir?doğru ve yanlışı ayırt etmek demektir...ruh ise akılla birlikte hareket eder..akılsız ruh olarak ise hayvan ruhlarını örnek verebiliriz..onlar doğru ve yanlışı ayırt edemeyen ruhlardır...

beden ise vücut fonksiyonlarını devam ettirmekle görevli bir mekanizmadır...hormonları örnek vermişsin...hormonlar bedenin devamlılığını kan dolaşımının sağlanması için çalışır...çünkü kan dolaşımı olmazsa etten oluşan vücut çürümeye başlar...

ruhun varlığını uyumak en güzel şekilde örnekler...sen uyuduğun zaman olayların farkına varmazsın çünkü yarı ölürsün...vücut ise canlılığını yitirmez...işlevini devam ettirir...ruh bedene tam anlamıyla girincede zaten uyanıyosun...bilimsel verilerde bunuda destekler bununla ilgili bir çok bilimsel veri köşe yazıları vs. mevcuttur..

Hayır asıl ben değil siz karıştırmışsınız ben biyolojinin olduğunu ve ruhun olmadığını siz ise ruhun akılla birlikte hareket edeceğini söylüyorunuz.

Biyoloji ruh inanç bunları biribinine katmışınız yani inandığınız 3 şeyden aslında ikisi yok ikisinin bir anlamı yok. Elimizde bilimsel olarak kanıtlanmış bize sonuç verecek olan sadece insan biyolojisidir ve bunu dışarıdan fiziksel ve çevresel olarak etkileyen faktörlerdir.

Diğerleri ruh buna dahil olmak üzere eski inanç kültürleri mitler hikayelerden gelir dinlerde sürekli ruha vurgu yaptıkları için teistt insanlar bunu kavrayamaz sürekli insandan içeri başka şeyler arar dururlar insanlar bunlara sarılarak kendilerini ifade etmek bir şeyler yapmak ister bunun çevresinde bir şeyler yapmak isterler (fallar büyü ruh kötü ruh reankarnosyon yeniden dirilme meditasyon vs) flimleri yapılır makelaleri yazılır vs vs ama bununla ilgili elde tek somut veri yoktur. İnsanoğlu aslında olmayan birşey etrafında bir hayal dünyası kurmuştur.

Sitelerde Paylaş

lan angut !!!!....sen bu dünyaya tesadüfenmi geldiğini zannediyosun...bu dünyanın amaçsız olduğunu düşünen aslında cücük kadar beyni bile olmayan masturbasyonla kafayı bozmuş sperm sayılarının milyonlarca olmasının ve döllenmenin tesadüfe bağlı olduğunu düşünen bilimden komedi bir şekilde uzak araştırmayan bir cahilsin...

beden ölünce ruh yaşıyor evet her gün uyuyarak yarı öldüğünün farkında olmayan rüya gördüğü zaman o gördüğü rüya aleminin öte alemden insana bir pencere açtığını düşünmekten acizzzzz - ki uyurkende canlılık devam eder akıl başta olmaz ruh olmadığı için - bilimsel yayınların çürütülmesi muhtemel teorilerine Allaha inanır gibi inanan ZAVALLLININ TEKİSİN ...

biliyomusun sana üzülüyorum ben aslında...

Şimdi de allahın yeni özellikleri mi çıktı?

Allah aleti kaldırandır

Orgazmı ve boşalmayı zamanında başlatandır

Sen oluşasın diye milyonlarca spermden özellikle seni umurtaya koşturandır.

Buna kıyakçı deniyor biliyor musun?

Atların çiftleşmesinde erkek atın aletini tutana...

Bana ölecekmişim, rüya olduğunu anlayacakmışım, cehennemde yanacakmışım gibi sözler edersen ancak kendinin öküz olduğunu ispatlarsın dallama.

Allaha ilişkin bilimsel geçerliliği olan bir teori yazmazsan buraya dünyanın en şerefsiz insanısın!

Hatta Allaha ilişkin bilimsel herhangi bir şey yazmazsan dünyanın en adi dallamasısın.

Buyur yaz.

Ara, bul, yaz...

Bekliyorum.

Angut!

Sen burayı boş gezenlerin boş kalfalarının dolu olduğu hacı baba tekkesi mi sandın ağzından ileri geri herşeyi çıkartacak?

Pislik yalancı herif!

Senin gibi kaç tanesini geldiği mağaraya geri gönderdim ben bilior musun sen ilkel orangutan?

Ya iddialarını ispatlayan bilimsel kuruluş onaylı kaynak sunarsın buraya ya da bir köpek gibi kuyruğunu kıstırıp gidersin (her zaman yapığınız gibi)

tarihinde Ateist Bakış tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Takılmışsın şu 40 yaşa, saçmalıyorsun.

Ne varmış 40 yaşta?

Sanki 40'ını geçen insan her türlü pislikten arınıyor, kötülüklerden uzaklaşıyor.

Tersine asıl azgınlıklar 40 yaşından sonra başlar.

Bak efendine anlarsın.

Cehenneme gelince, "İnandığı yaratıcının, sırf fikirlerinden-inançlarından dolayı bir insanı hergün-her dakika sonsuza kadar ateşte yakmasını normal gören ve hatta bunu isteyen bir yaratık, insan değildir. Aşağılık sefilin tekidir. Hayvanlar ve tüm canlılar o zihniyetteki insandan kat kat üstündür. En azından o tür sadist-sapık düşüncelere sahip değillerdir.

Cehennem bu dünyada. O cehennemi insanlığa sizin gibi yobaz dinciler, savaşçılar, cihadcı-fetihçiler, yiye yiye doymayan sömürücüler, zorbalar yaşatıyor.

40 Yaş bence olgun bu işler için idaal bir yaş bir yaş böyle bir devrim yapılacaksa kişi bu yaşa gelinceye kadar Muhammed kendisini her türlü şekilde eğitmiştir bir çok alanda bilgi ve deneyim sahibi olmuştur diyebiliriz. Mesela 20 yaşında genç bir adamı düşünün 30 yaşında bir adamı 40 yaşında bir adamı 40 yaşına gelmiş adamin bir olğunluğu bilgisi çevresinde saygınlığı elbette 20 yaşında yeni genç biri gibi olmayacaktır

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...