Jump to content

Türk Peygamberler (!)

Recommended Posts

İngiliz’i, Alman’ı, Rus’u, Fransız’ı, İspanyol'u, Rum’u, Ermeni’si, Çin’lisi, Japon’u, Türk’ü, Sırp’ı, Bulgar’ı, Romen’i ve daha onlarcası kendilerinden bir peygamber tanımamış, duymamışlardır

Şimdi Pante kardeşim !

Avrupa Şamiyonlar ligi Kupasını bir tane Rus, Rum, Ermen, Azarbeycan, Bulgar, Romen, TÜRK takımlardan bir takım hayatlarında bir defa olsun O kupata dokuannamışlardır almamışlardır ?

genellikle İtlaya Almanya ingiltere İspan almıştır... Söylesene NEEEEEEEEDEENNNNNNNNN ?

Pante Kardeşlim !

Dünya Kupasını : Türkiye'si, AMERİKA'nı, Cin'i, Azerbeycan'ı, özbekistan'ı, Filindiya'sı, İsveç'i, İsviçre'si, Danimarka'sı, Japonya'sı, Bulgaristan'ı, Yunanistan'ı, Ermenistan'ı, Romen'i, Belçika'sı, Ömründe bir defa Allah rızası için ne olur bir defa olsun Alsın ama maalesef kupayı alamamıştır

Şimdi Pante bunlar sana garip gelmiyorda Peygamberlik Müessesimi garip geldi

Kuranda Allah diyor ki: (pante söyledikleri gibi )Böyle saçma sapan eyler düşünmeyin aklınıza bile getirmeyin ben insanlar arasında peygambarimi seçmişimdir. NOKTA

tarihinde KomicalParadox tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 56
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Şimdi Pante kardeşim !

Avrupa Şamiyonlar ligi Kupasını bir tane Rus, Rum, Ermen, Azarbeycan, Bulgar, Romen, TÜRK takımlardan bir takım hayatlarında bir defa olsun O kupata dokuannamışlardır almamışlardır ?

genellikle İtlaya Almanya ingiltere İspan almıştır... Söylesene NEEEEEEEEDEENNNNNNNNN ?

Pante Kardeşlim !

Dünya Kupasını : Türkiye'si, AMERİKA'nı, Cin'i, Azerbeycan'ı, özbekistan'ı, Filindiya'sı, İsveç'i, İsviçre'si, Danimarka'sı, Japonya'sı, Bulgaristan'ı, Yunanistan'ı, Ermenistan'ı, Romen'i, Belçika'sı, Ömründe bir defa Allah rızası için ne olur bir defa olsun Alsın ama maalesef kupayı alamamıştır

Şimdi Pante bunlar sana garip gelmiyorda Peygamberlik Müessesimi garip geldi

Kuranda Allah diyor ki: (pante söyledikleri gibi )Böyle saçma sapan eyler düşünmeyin aklınıza bile getirmeyin ben insanlar arasında peygambarimi seçmişimdir. NOKTA

Allah allah yav bunlardan tek birtane aklı başında insan çıkmayacakmı?

Adam peygamberlik ile şampiyonlar ligini aynı zannediyor şampiyonlar liginin ne olduğundanmı habersiz peygamberliğinmi ne olduğundan habersiz futboldanmı habersiz yoksa pantenin ne demek istediğinimi anlamamış veyada anladı canının acısından bunları yazdı.

Belkide amacı konuyu kaynatmaktır ama tabiyki buna izin verilmeyecek.

Sitelerde Paylaş
pante ben edebıyat okuyorum lutfen azda olsa saygı duyar mısın

Zaten saygı duyuyordum. Edebiyat okuduğun için daha çok saygı duyarım.

Ben sadece öğrenmek için soruyorum.

Ne yapayım yani, soranlara "İnternette Miko diye bir edebiyatçıdan duydum" mu diyeyim.

Kaynak vereceksin ki, bilelim değil mi?

Sitelerde Paylaş
kutuphanede rastgele okudugum bı kıtaptı ama fuat köprulunun notlarından bıseydı bunu bılıyorum

Fuat Köprülü yazmaz öyle şey.

Yazmışsa da bir iddia olduğunu ifade etmiştir.

Ayrıca günümüzün, yakın çağımızın bir yazarının yazması önemli değil.

O bilgiyi nereden aldığı yani kaynağı önemli.

Nuh'la ilgili tek kaynak Tevrat'tır.

Hadi biraz esnetelim, İncil ve Kur'an'dır.

Biraz daha esnetirsek Talmud ve benzeri Tevrat tefsirleridir, İsrailiyattır.

Bunun dışında hiç bir kaynak, geçerli kaynak olarak görülemez.

Bizim ırkçılarımızın bir özelliği; Türkçe ile Türklük ile ilişkilendirecekleri bir konuda T ile başlayan bir kelime buldular mı, bunu kanıt olarak görmeleridir.

Yafet'in oğulları arasındaki Tuvat'ı gözlerine kestirmiş ve Türk yapıvermişlerdir. :lol:

Sitelerde Paylaş

bunun kanıtlanması imkansızdır gibime geliyo...tam kesin bilgi elde etmek zor...hz ibrahimin urfa da bir süre yaşadığı yazılı belgelerde mevcut...balıklı gölü meşhur hatta...ama türktür araptır vs.. bir ırk yakıştırması bilgimizin biraz dışında kaldığını düşünüyorum...

peygamberlerin türkiye'ya yakın beldelerde bulunmuş olması onların türk olacağı ya da olmayacağı anlamınada gelmezki...ilk türk devletleri hunlarla başlıyo...tabi bunu tarih söylüyo..belki daha önceside var...

Sitelerde Paylaş

Şu aşağıdaki linkteki yazıyı okumuş olsaydın, eminim böyle yazmazdın...

Midraş metinleri ve Kuran

yoo yazardım :)...bilim müminleri bağlamaz demiş..ben o yazıdaki görüşe katılmıyorum..onun bilim diye nitelendirdği yanlış çeviri teorisi neye dayanarak yazılmış emin olamadım..bir kafa bulandırma söz konusu diye düşünüyorum...ki yapılan kazı çalışmaları elde edilen bulgular Hz İbrahim in balıklı gölde bulunduğu yönünde...yani bilim aslında dini destekler yönde...

Sitelerde Paylaş
.ki yapılan kazı çalışmaları elde edilen bulgular Hz İbrahim in balıklı gölde bulunduğu yönünde...yani bilim aslında dini destekler yönde...

Şu bulgulardan bi bahsediver de görelim bakalım. Hz. İbrahim'in askerlik künyesini mi bulmuşlar yoksa?

Sitelerde Paylaş

google amcaya bi soruver bir zahmet... o kadarınıda bizden beklemeyin...

Adam senden delil istemiş üstelik bende bu delili merak ettim.

Öğle googleye sor diyerek kurtulamazsın.

Sizler daha musanın, isanın, muhammedin yaşadığını kanıtlayamazken ibrahimin orada yaşadığının bilimsel kanıtlarından söz ediyorsun.

Getir bakalım bir inceleyelim bu bilimsel kanıtları.

Sitelerde Paylaş

google amcaya bi soruver bir zahmet... o kadarınıda bizden beklemeyin...

Standart kaçamak cevaplar bunlar mavigece. Buraya bir şey yazıyorsan, arkasında durabilmen lazım.

Öyle işkembeden sallayıp, sıkışınca kuyruğu indirip kaçmak kaçmakla olmuyor...

Sitelerde Paylaş

yoo ben standart cevap vermiyorum kaçamakta yapmıyorum...sümerlerin ur ve uruk boylarıyla ilgili hz ibrahimin yaşadığı bilimsel belgelerle kanıtlanmıştır....

Hz. İbrahim’in gerçek babası Tarah yâni “Azer”, anası ise “Üşa” (ousha)’dır. Aşağı Mezopotamya’nın el-ubeyd ile Eridu arasında ve Fırat nehri kenarında kurulmuş olan eski Keldanilerin “UR” şehrinde dünyaya gelmiştir. (Eski Türkçe’de Ur ve Uruk sözcükleri aile, akraba-boy birliği manalarına gelmektedir. El Makdisi ise, Hz. İbrahim’in Kufe yakınlarında “Kusarabba” denilen bir köyde dünyaya geldiğini ve buradan da Harran’a gittiğini kaydetmektedir. Oyda Fırat ve Dicle nehrinin suladığı bu bereketli topraklara daha çok önceleri Sümerler gelip yerleşmişlerdi. Çivi yazısını kullanan ve buralarda büyük bir medeniyetin öncülüğünün yapan Sümerlerin, yeni yapılan bir çok araştırmalar, Asyalı bir Türk kavmi olduğunu ortaya koymaktadır. Bunu en önemli delili ise, eski Sümerlilerin dili ile Türkçe arasında üstelik yazıya geçmiş inanılmaz derecedeki benzerlikler, bundan da öte bir çok Türkçe kelimenin bulunmasıdır.(Bu gün için tespit edilen sözcük sayısı 1000 (bin) civarındadır.) Bu bakımdan Hz. İbrahim ve Nemrut hakkında çok ciddi araştırmalarda bulunan İ.S. Cem aynen şöyle demektedir: “Hz. İbrahim Mezopotamya’da zuhur etmiş ve kan itibarıyla tamamen Sümer Türklerine mensup bir hak peygamberdir.”(Z.Kitapçı, a.g.e. s:147)

yani googledan araştırmaktan bile acizsiniz pes diyorum...tembelsiziniz siz temmbbeelllllll !!!

Sitelerde Paylaş
Hz. İbrahim’in gerçek babası Tarah yâni “Azer”, anası ise “Üşa” (ousha)’dır. Aşağı Mezopotamya’nın el-ubeyd ile Eridu arasında ve Fırat nehri kenarında kurulmuş olan eski Keldanilerin “UR” şehrinde dünyaya gelmiştir. (Eski Türkçe’de Ur ve Uruk sözcükleri aile, akraba-boy birliği manalarına gelmektedir. El Makdisi ise, Hz. İbrahim’in Kufe yakınlarında “Kusarabba” denilen bir köyde dünyaya geldiğini ve buradan da Harran’a gittiğini kaydetmektedir. Oyda Fırat ve Dicle nehrinin suladığı bu bereketli topraklara daha çok önceleri Sümerler gelip yerleşmişlerdi. Çivi yazısını kullanan ve buralarda büyük bir medeniyetin öncülüğünün yapan Sümerlerin, yeni yapılan bir çok araştırmalar, Asyalı bir Türk kavmi olduğunu ortaya koymaktadır. Bunu en önemli delili ise, eski Sümerlilerin dili ile Türkçe arasında üstelik yazıya geçmiş inanılmaz derecedeki benzerlikler, bundan da öte bir çok Türkçe kelimenin bulunmasıdır.(Bu gün için tespit edilen sözcük sayısı 1000 (bin) civarındadır.) Bu bakımdan Hz. İbrahim ve Nemrut hakkında çok ciddi araştırmalarda bulunan İ.S. Cem aynen şöyle demektedir: “Hz. İbrahim Mezopotamya’da zuhur etmiş ve kan itibarıyla tamamen Sümer Türklerine mensup bir hak peygamberdir.”(Z.Kitapçı, a.g.e. s:147)

:angry:

Kaynak diye gösterdiğine bakar mısınız!

Bu başlıkta boşuna anlatmışız onca şeyi.

Zerre kadar etkisi yok böyle beyinlere.

Facebook'tan ya da bir forumdan aldığı uydurmayı sıkılmadan kaynak diye buraya iliştirebildiği gibi, bir de üstüne üstlük "yani googledan araştırmaktan bile acizsiniz pes diyorum...tembelsiziniz siz temmbbeelllllll !!!" diyerek bir halt yaptığını sanıyor.

Boşuna yazmadım bunlara "Önce kaynak nedir, belge nedir, bilimsel gerçekler, tarihi kanıtlar, arkeolojik kanıtlar ne demektir bunları öğrenin" diye ama "Biz zaten biliyoruz" havasına girdiler.

İşte ne kadar bilinçsiz oldukları belli oluyor.

Biz vikipedi'leri, ansiklopedileri, üniversite makalelerini kaynak saymayıp tarihi belge, arkeolojik kanıt, direk muhatabının kitabı ya da eşzamanlı kitap, sikke vs.ararken ve araştırmalarımızda-çalışmalarımızda bunlar için emek sarfederken, adam bir çırpıda google'dan ilk bulduğu linkten c/p yapıp önümüze koyuyor ve bir de hava atıyor.

Yazıdaki hangi yanlışı düzeltelim.

Tarah=Azer iddiasını mı, Sümerlerin Türk olduğunu mu, dolayısıyla İbrahim'in de Türk sayılmasının yanlışlığını mı düzeltelim.

Tüm bunlara kaynak olarak gösterilen Tevrat'ın yanlış olabileceğinden, Sümerlerden bir kelime bile bahsetmeyen bir kitabın tarihi konularda ne derece ciddiye alınabileceğinden mi bahsedelim.

Boşver, nasıl olsa anlattığımızın kafası almayacak, uğraşmaya değmez. :)

Sitelerde Paylaş

Çivi yazısını kullanan ve buralarda büyük bir medeniyetin öncülüğünün yapan Sümerlerin, yeni yapılan bir çok araştırmalar, Asyalı bir Türk kavmi olduğunu ortaya koymaktadır. Bunu en önemli delili ise, eski Sümerlilerin dili ile Türkçe arasında üstelik yazıya geçmiş inanılmaz derecedeki benzerlikler, bundan da öte bir çok Türkçe kelimenin bulunmasıdır.(Bu gün için tespit edilen sözcük sayısı 1000 (bin) civarındadır.) Bu bakımdan Hz. İbrahim ve Nemrut hakkında çok ciddi araştırmalarda bulunan İ.S. Cem aynen şöyle demektedir: “Hz. İbrahim Mezopotamya’da zuhur etmiş ve kan itibarıyla tamamen Sümer Türklerine mensup bir hak peygamberdir.”(Z.Kitapçı, a.g.e. s:147)

yani googledan araştırmaktan bile acizsiniz pes diyorum...tembelsiziniz siz temmbbeelllllll !!!

vay canına. ibrahim türk olduğuna göre ismailin soyundan gelen muhammet de türk o zaman.

bu her şeyi değiştirir o zaman.

çok etkilendim bak şimdi.

Sitelerde Paylaş

:angry:

Kaynak diye gösterdiğine bakar mısınız!

Bu başlıkta boşuna anlatmışız onca şeyi.

Zerre kadar etkisi yok böyle beyinlere.

Facebook'tan ya da bir forumdan aldığı uydurmayı sıkılmadan kaynak diye buraya iliştirebildiği gibi, bir de üstüne üstlük "yani googledan araştırmaktan bile acizsiniz pes diyorum...tembelsiziniz siz temmbbeelllllll !!!" diyerek bir halt yaptığını sanıyor.

Boşuna yazmadım bunlara "Önce kaynak nedir, belge nedir, bilimsel gerçekler, tarihi kanıtlar, arkeolojik kanıtlar ne demektir bunları öğrenin" diye ama "Biz zaten biliyoruz" havasına girdiler.

İşte ne kadar bilinçsiz oldukları belli oluyor.

Biz vikipedi'leri, ansiklopedileri, üniversite makalelerini kaynak saymayıp tarihi belge, arkeolojik kanıt, direk muhatabının kitabı ya da eşzamanlı kitap, sikke vs.ararken ve araştırmalarımızda-çalışmalarımızda bunlar için emek sarfederken, adam bir çırpıda google'dan ilk bulduğu linkten c/p yapıp önümüze koyuyor ve bir de hava atıyor.

Yazıdaki hangi yanlışı düzeltelim.

Tarah=Azer iddiasını mı, Sümerlerin Türk olduğunu mu, dolayısıyla İbrahim'in de Türk sayılmasının yanlışlığını mı düzeltelim.

Tüm bunlara kaynak olarak gösterilen Tevrat'ın yanlış olabileceğinden, Sümerlerden bir kelime bile bahsetmeyen bir kitabın tarihi konularda ne derece ciddiye alınabileceğinden mi bahsedelim.

Boşver, nasıl olsa anlattığımızın kafası almayacak, uğraşmaya değmez. :)

hahahahahaaaaa noldu zoruna mı gitti ...doğruuuuuu mutfağa hadi bakalım 1 bardak soğuk su iç...."Biz vikipedi'leri, ansiklopedileri, üniversite makalelerini kaynak saymayıp tarihi belge, arkeolojik kanıt, direk muhatabının kitabı ya da eşzamanlı kitap, sikke vs.ararken".... ARKEOLOGLARIN kanıtlarını kaynak olarak gösterdim...tevratın değil ;)...

al sana alıntı "Çivi yazısını kullanan ve buralarda büyük bir medeniyetin öncülüğünün yapan Sümerlerin, yeni yapılan bir çok araştırmalar, Asyalı bir Türk kavmi olduğunu ortaya koymaktadır. Bunu en önemli delili ise, eski Sümerlilerin dili ile Türkçe arasında üstelik yazıya geçmiş inanılmaz derecedeki benzerlikler, bundan da öte bir çok Türkçe kelimenin bulunmasıdır.(Bu gün için tespit edilen sözcük sayısı 1000 (bin) civarındadır.)"

tevrat değil yani ok ? ;)

ve bu arkeologlar bununla sınırlı değil çünkü yine hz. ibrahimle ilgili kalıntılar bulan arkeologlardan bazıları müslümanda değil , türkte değil ;)

yahu seni memnun etmek ne kadarda zor...tabikide googledan araştırmanı önericem...zaman makinesine bin geçmişe gidelim demicem :D

asıl seninle uğraşmaya değmez ...

Sitelerde Paylaş
ve bu arkeologlar bununla sınırlı değil çünkü yine hz. ibrahimle ilgili kalıntılar bulan arkeologlardan bazıları müslümanda değil , türkte değil wink.gif

yahu seni memnun etmek ne kadarda zor...tabikide googledan araştırmanı önericem...zaman makinesine bin geçmişe gidelim demicem biggrin.gif

Sümer diliyle Türkçe arasında çok sayıda ortak kelime bulunmuştur.

Bu konunun en uzmanı olan kişi Sümerolog Muazzez Ilmiye Çığ'dır.

Üstelik kendisi ateisttir.

O bile Sümerlerin Asya'dan göç etmiş olduklarını, Asya'da da Türkler yaşadığına göre Türk kökenden geldiklerini tahmin ettiğini söylüyor.

Yani, kesin olarak "Sümerler Türk'tür" demiyor.

200-300 benzer sözcükten dolayı bir toplumun ırkına karar verilemez.

Muazzez Ilmiye Çığ'ın "İbrahim peygamber" adlı kitabı var.

İbrahim'i Sümerlerle ilişkilendiriyor.

Ama kalkıp da Türklüğünden hiç bahsetmiyor, öyle bir iddiada bulunmuyor.

Ama senin gibi zırzoplar çıkıyor ve İbrahim'in Türk olduğunu iddia ediyor.

"Kaynak?" deyince de google amcasından bulduğu kendisi gibi bir beyin fakirinin yazdığı zırvayı kaynak diye sunuyor.

Muazzez Ilmiye Çığ'dan daha sağlam kaynak mı olur?

Kramer gibi, Woolley gibi yabancı Sümerologlar da var. Onlar da kaynak olabilir. Ama yok böyle bir iddiaları.

Zaman makinasına binmene gerek yok. Doğru adreslerden araştırmayı öğrenmelisin.

Sitelerde Paylaş

Sümer diliyle Türkçe arasında çok sayıda ortak kelime bulunmuştur.

Bu konunun en uzmanı olan kişi Sümerolog Muazzez Ilmiye Çığ'dır.

Üstelik kendisi ateisttir.

O bile Sümerlerin Asya'dan göç etmiş olduklarını, Asya'da da Türkler yaşadığına göre Türk kökenden geldiklerini tahmin ettiğini söylüyor.

Yani, kesin olarak "Sümerler Türk'tür" demiyor.

200-300 benzer sözcükten dolayı bir toplumun ırkına karar verilemez.

Muazzez Ilmiye Çığ'ın "İbrahim peygamber" adlı kitabı var.

İbrahim'i Sümerlerle ilişkilendiriyor.

Ama kalkıp da Türklüğünden hiç bahsetmiyor, öyle bir iddiada bulunmuyor.

Ama senin gibi zırzoplar çıkıyor ve İbrahim'in Türk olduğunu iddia ediyor.

"Kaynak?" deyince de google amcasından bulduğu kendisi gibi bir beyin fakirinin yazdığı zırvayı kaynak diye sunuyor.

Muazzez Ilmiye Çığ'dan daha sağlam kaynak mı olur?

Kramer gibi, Woolley gibi yabancı Sümerologlar da var. Onlar da kaynak olabilir. Ama yok böyle bir iddiaları.

Zaman makinasına binmene gerek yok. Doğru adreslerden araştırmayı öğrenmelisin.

onlar doğru adresmi oluyo... :D haaaa onlar ateisti oluğu için onları kabul ediyosun :D

vallahi işin zor senin... sen neye inanıyosun peki... atatürk gerçekmi sen şimdi ondanda şüphedesindir..ama yakın tarih ya belkide değilsindir :D

haha çok komik :D :D

Sitelerde Paylaş
onlar doğru adresmi oluyo... biggrin.gif haaaa onlar ateisti oluğu için onları kabul ediyosun biggrin.gif

Ateist olduğu için değil, Sümerolog oldukları için.

Yani, sen kalkıp bir Sümerolog'un ifadelerinden alıntı yapmış olsaydın eleştirilmezdin.

Ben de onca Türkçe kelimenin tesadüf olmadığını düşünüyorum. Ama bunlar kesin kanıt değildir.

Eski toplumlarda, birarada yaşayan toplumlarda benzer dil olması zorunludur zaten.

Ve Türklerin Anadolu'ya sonradan göç ettikleri iddiası bir muammadır.

Dolayısıyla Sümerlere komşuluk etmiş Türk kökenli topluluklar olma ihtimali de yüksektir.

İbrahim hakkında ise tek kaynak Tevrat'tır.

Tevrat dışında yazılanların tümü ya tahmindir ya da uydurmadır.

Sallamalardan uzak duracak, dallama olmamaya çalışacaksın.

Böyle sağlam bilgileri de herkesten öğrenemezsin, kıymetini bil. :D

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...