Jump to content

Türk Peygamberler (!)

Recommended Posts

İbrahim hakkında ise tek kaynak Tevrat'tır.

Tevrat dışında yazılanların tümü ya tahmindir ya da uydurmadır.

Sallamalardan uzak duracak, dallama olmamaya çalışacaksın.

Böyle sağlam bilgileri de herkesten öğrenemezsin, kıymetini bil. :D

işte olay burda bir düğüme giriyo..sümerlerin varlığına inanıyosun...hz ibrahimin varlığında tereddüt ediyosun...sümerlerde dinde bahsedilseydi ki bir çok kavimin adı geçer...ad kavmi , semud kavmi vs...onu da sırf dinde geçiyor diye inkar mı edecektiniz...

sümerologa gözün kapalı inanıyosun...onda da aynı şekilde soyut davranmanız gerekmizmi...işte ben sizi bu noktada anlamıyorum...belli bir bilgi birikiminiz yokken ..adam kazı çalışmaları yapıyo arkeologlar...arkeologlarda bir insan sonuçta...kemik buluyolar ve diyorlar ki bunlar dinozor kemiği...dinozorları gözleriyle görmüşlermi ? hayır...

ama siz onların idda ettiği şeyi evet bu bilimdir deyip kabul ediyosunuz ?..onlarda sizin gibi bir beşer değil mi yanılmadıklarını nerden biliyosunuz ? ...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 56
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Konuya katkımız olsun:

http://www.sorularlarisale.com/index.php?s=article&aid=2044

Bir de dünyanın yaşının 7000 yıl olduğuna dair rivayetler var.

124 bin peygamber bahsinde bu hadisler de hesaba katılmalı, diye düşünüyorum..

İslam tarihçilerine ve din adamlarına göre Evrenin yaşı 7000 yıl civarındadır, artı yada eksi olarak tarikatına göre toplamda 200 yıl oynar bu rakam. İslam dinine göre Evren'in yaşayacağı zaman diliminin toplamıda 7250 ila 7500 yıl arasındadır yorumlara göre. Buna mukabil kıyamete 250 ila 500 yıl arasında bir zaman kaldığını savunur İslam dini. Özetle İslam açısından yaşadığımız Dünya'nın yaradılmasının üzerinden ortalama 7000 yıl geçmiştir.

Gelelim peygamber sayısına; İslamda 25 ila 400,000 arasında peygamber olduğu rivayet edilir. Nurcu tarikatlar tarafından 124,000 rakamı öne çıkarıldığı için konu daha çok bu rakam üzerinden tartışılır günümüzde. Birde Nebi ve Resul tanımlamaları üzerinden kavramı farklı bir şekilde tartışan Hanif kitle vardır ki onları tartışma dışında tutmakta fayda vardır. 124,000 peygamberden bahseden hadislerde dahil bu ve benzeri hadislerin sahih olmadığını beyan eden İslam din adamları vardır. Özetle İslam açısından 124,000 peygamber rakamı hem muğlak ve genelde kabul görmeyen bir durumdur, hemde tek başına İslam açısından bir beyan teşkil etmemektedir.

İşin birde zaman boyutu vardır; gerçi Pante tartışmaya oldukça açık birkaç siyasi kavram üzerinden hesaplama yapmışsada ben sizlere doğru yoldan bir hesaplama ile durumu açıklayayım. Bu hesaplamayı iki türlü yapıyoruz, birincisinde ortalama 7000 yıllık zamanı toplam gelen 124,000 peygambere böldüğümüzde elimize her ay 1,47 peygamber gönderildiği rakamı çıkar. Gene aynı şekilde İslam tarihçilerine göre Muhammed’e kadar geçen zaman yaklaşık olarak 5000 yıldır, yani bir başka söyleyişle 124,000 peygamber toplam 5000 yıllık bir zaman içerisinde gönderilmiştir. Bu rakamlar üzerinden hesaplarsak ayda 2,08 peygamber gönderildiği ortaya çıkar.

Özetle İslam tanrısı söz dinlemeyen bir İnsan'lık yaratıp birde bunları kendisine tapması için ikna etmek adına her ay iki peygamber gönderiyor. Başarısız ve kabiliyetsiz bir idareci görüntüsü vermekten öte bu tanrı ne yaptığını bilmiyor...

Sitelerde Paylaş

Özetle İslam tanrısı söz dinlemeyen bir İnsan'lık yaratıp birde bunları kendisine tapması için ikna etmek adına her ay iki peygamber gönderiyor. Başarısız ve kabiliyetsiz bir idareci görüntüsü vermekten öte bu tanrı ne yaptığını bilmiyor...

:D :D çok komiksin ya...söz dinleselermiş o insanlar o zaman ?..onları inkarcılığa zorlayanmı olmuş ? :D

he doğru onlar uzaylıymış dimi :p

Sitelerde Paylaş
işte olay burda bir düğüme giriyo..sümerlerin varlığına inanıyosun...hz ibrahimin varlığında tereddüt ediyosun...sümerlerde dinde bahsedilseydi ki bir çok kavimin adı geçer...ad kavmi , semud kavmi vs...onu da sırf dinde geçiyor diye inkar mı edecektiniz...

Sümer tarihi gerçektir. Sümerler hakkında yüzlerce kanıt vardır.

İbrahim ise mavaldır-masaldır.

Çünkü din kitabında geçer. Din kitapları ise yalanlarla doludur.

Ve İbrahim hakkında tek bir kanıt bulunamamıştır.

sümerologa gözün kapalı inanıyosun...onda da aynı şekilde soyut davranmanız gerekmizmi...işte ben sizi bu noktada anlamıyorum...belli bir bilgi birikiminiz yokken ..adam kazı çalışmaları yapıyo arkeologlar...arkeologlarda bir insan sonuçta...kemik buluyolar ve diyorlar ki bunlar dinozor kemiği...dinozorları gözleriyle görmüşlermi ? hayır..

Sümerler yaşamlarını, dinlerini, tanrılarını herşeyi yazıp saklarlardı.

Sümerler hakkında binlerce tablet bulunmuştur.

Dinozor iskeletleri, fosilleri de dinozorların yaşadığına dair en doğru, en yeterli kanıttır.

Ama ne İsa'nın ne Musa'nın ne de Muhammed'in yaşadığına dair tek bir kanıt yoktur.

O kitapları başkaları yazmıştır.

Onlardan bahsedilmiş olması, onların gerçekten yaşamış olduğunun kanıtı değildir.

Tommix, Zagor, Tarkan, Karaoğlan ne ise onlar da odur. Ta ki onlara ait birebir kanıt bulunana dek.

Sitelerde Paylaş

Sümer tarihi gerçektir. Sümerler hakkında yüzlerce kanıt vardır.

İbrahim ise mavaldır-masaldır.

Çünkü din kitabında geçer. Din kitapları ise yalanlarla doludur.

Ve İbrahim hakkında tek bir kanıt bulunamamıştır.

mıştır muştur miştır müştür....gidip gördünmü o belgeleri ? HAYIR ...o zaman sende gtünden uyduruyosun MASALLLLLL...bütün arkeologlar yalan söylemiş..(senin mantığınla hareket ediyorum :D )

Sümerler yaşamlarını, dinlerini, tanrılarını herşeyi yazıp saklarlardı.

Sümerler hakkında binlerce tablet bulunmuştur.

Dinozor iskeletleri, fosilleri de dinozorların yaşadığına dair en doğru, en yeterli kanıttır.

Ama ne İsa'nın ne Musa'nın ne de Muhammed'in yaşadığına dair tek bir kanıt yoktur.

O kitapları başkaları yazmıştır.

Onlardan bahsedilmiş olması, onların gerçekten yaşamış olduğunun kanıtı değildir.

Tommix, Zagor, Tarkan, Karaoğlan ne ise onlar da odur. Ta ki onlara ait birebir kanıt bulunana dek.

Allah aşkına yaaaaaa ...bana dinozorları gözüyle görmüş 1 tane insan oğlu göstersene...nerden bileyim ben o kemklerin DİNAZOR (?) lara ait olduğunu belki başka yaratıklara ait...onlarda soyut hareket ediyo anlasanaaaa....

tamam o zaman sende yaşayan bi ölüsün...çünkü eğer sana ait kamera, resim, video gibi belgeler yok olursa...senin torununun torununun torunu eminim inkar edecek :D ...hele bi de ateistlerin soyu tükenirse ...vayy sizin halinize vayyyyy....soyunuz o sizin yaşadığına delil olmayan kişilerin sonuna dönecek :D :D

Allah aşkına sen bu dediklerine inanıyomusun....peygamberleri kanıtlayacak belgeler yokmuş :D :D.... evet tabi...bilimle ne kadar iç içe olduğun çok belli oluyo...

kabeyi de uzaylılar inşa etti zaten ;)..sen de bir insan değilsin biliyomusun...sen bir marslısın...bu gerçeği ilk kez ben açıklıyorum :D :D ahahahahahahahahahha çok komik yaaa koptuuuuuuuuuuuuuuuum :D

Sitelerde Paylaş
pante hocam ...

bende tommiks zagor kitapları arıyorum...

çocuklara okumalışkanlığı kazandırmak için...

ben bu kitaplar sayesinde kitabı ve okumayı sevmiştim...

Elden çıkaralı yıllar oldu be Kirec. Bilsem saklardım. :)

Ayrıca Teks'ler,Teksas'lar, Redkit'ler, Kaptan Swing'ler, hepsi vardı.

2. el alırdım, değiş-tokuşla. Okumadığım sayıları yoktur sanırım. :)

Sitelerde Paylaş
Allah aşkına yaaaaaa ...bana dinozorları gözüyle görmüş 1 tane insan oğlu göstersene...nerden bileyim ben o kemklerin DİNAZOR (?) lara ait olduğunu belki başka yaratıklara ait...onlarda soyut hareket ediyo anlasanaaaa....

tamam o zaman sende yaşayan bi ölüsün...çünkü eğer sana ait kamera, resim, video gibi belgeler yok olursa...senin torununun torununun torunu eminim inkar edecek biggrin.gif ...hele bi de ateistlerin soyu tükenirse ...vayy sizin halinize vayyyyy....soyunuz o sizin yaşadığına delil olmayan kişilerin sonuna dönecek biggrin.gifbiggrin.gif

Çocuk, dinozorlara, Sümerlere inanılmaz.

Onlar inanılacak şeyler değildir.

Bilinen gerçeklerdir.

Bilinene inanılmaz. Bilinir.

Ama senin gibi gerici-yobazlar, bilinene inanmaz, bilinmeyene tapar.

Sen az bulunur mahluklardansın.

Bir tane İslamcı göstersene google amcandan dinozorların gerçek olmadığını söyleyen.

Hadi bakalım, görelim var mı senin kadar angut olan biri daha?

Allah aşkına sen bu dediklerine inanıyomusun....peygamberleri kanıtlayacak belgeler yokmuş biggrin.gifbiggrin.gif.... evet tabi...bilimle ne kadar iç içe olduğun çok belli oluyo...

kabeyi de uzaylılar inşa etti zaten wink.gif..sen de bir insan değilsin biliyomusun...sen bir marslısın...bu gerçeği ilk kez ben açıklıyorum biggrin.gifbiggrin.gif ahahahahahahahahahha çok komik yaaa koptuuuuuuuuuuuuuuuum biggrin.gif

Kabe, putperest tapınağıdır.

Putperestler yapmıştır. Ayın-güneşin evidir.

İçinde hala altından yapılmış alt alta ay ve güneş putu asılıdır.

Müslümanlar her yıl o ay ve güneş putunun asılı olduğu Kabe etrafında dönerler.

Ama senin gibileri aldatanlar, onun İbrahim tarafından yapıldığını uydurmuştur.

Halbuki Muhammed'in peygamber dediklerinden hiçbiri Kabe'yi görmemiş, etrafında dönmemiştir.

Sen kopmaya devam et. :lol:

tarihinde Pante tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

merak etme kopmaya devam eidyorum bu site çok eğlenceliymiş..canım gülmek istediği zaman direk burayı tıklıyorum...

dinazorlar bilinir mi ? komik olma Allah aşkına ben tabikide arkeoloji kalntılarından dolayı dinazorların varlığına daha önce yaşadıklarına inanıyorum...ben senin pencerenden baktığım zaman dinazorlara inanmam mantık dairesiyle örtüşmüyo anlıyomusun...yani kendimi sizin yerinize koyup düşünüyorumm...bak ne kadar araştırmacı bir müslümanım ;) ..

sen kemik yığınlarına bakıp dinazorlar yaşamıştır deyip inanmıyorum biliyorum diyosunda....her gün doğan güneşe ay'a bakıpta onun bir yaratıcısı olduğunu bilmememn aradaki çelişkiyi dahada arttırıyo.... :D

çok eğlencelisiniz ya...ben buldum ateizm bir din değil , felsefe değil , görüş değil....ATEİZM BİR HASTALIK :D...üzülmeyin bu da geçicek... ;) biraz çaba biraz gayret... ;)

tarihinde mavigece tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
dinazorlar bilinir mi ? komik olma Allah aşkına ben tabikide arkeoloji kalntılarından dolayı dinazorların varlığına daha önce yaşadıklarına inanıyorum...ben senin pencerenden baktığım zaman dinazorlara inanmam mantık dairesiyle örtüşmüyo anlıyomusun...yani kendimi sizin yerinize koyup düşünüyorumm...bak ne kadar araştırmacı bir müslümanım wink.gif ..

Bırak kıvırmayı da, dik dur, tükürdüğünü yalama.

Yoksa bulmadın mı kendin gibi bir angut?

Yoksa sen yobazlar içinde en yobaz olanı mısın?

Hadi "Bak benden başkaları da var" diye göstereceğin örnekleri bekliyorum.

Ayrıca bunların ateistlikle ilgisi yok.

Bunlar yaşamın, bilimin gerçekleri.

Tabi senin gibi ilkel zihniyete sahip olanlara göre değil.

Sitelerde Paylaş

merak etme kopmaya devam eidyorum bu site çok eğlenceliymiş..canım gülmek istediği zaman direk burayı tıklıyorum...

dinazorlar bilinir mi ? komik olma Allah aşkına ben tabikide arkeoloji kalntılarından dolayı dinazorların varlığına daha önce yaşadıklarına inanıyorum...ben senin pencerenden baktığım zaman dinazorlara inanmam mantık dairesiyle örtüşmüyo anlıyomusun...yani kendimi sizin yerinize koyup düşünüyorumm...bak ne kadar araştırmacı bir müslümanım ;) ..

sen kemik yığınlarına bakıp dinazorlar yaşamıştır deyip inanmıyorum biliyorum diyosunda....her gün doğan güneşe ay'a bakıpta onun bir yaratıcısı olduğunu bilmememn aradaki çelişkiyi dahada arttırıyo.... :D

çok eğlencelisiniz ya...ben buldum ateizm bir din değil , felsefe değil , görüş değil....ATEİZM BİR HASTALIK :D...üzülmeyin bu da geçicek... ;) biraz çaba biraz gayret... ;)

olmuşsun sen, toplanma zamanın gelmiş :)

az daha sıksan dişini kırkına geldinmiydi peygambersin.

içinde bulunduğun bu derin tevazu sahip olduğun nübüvvet aidiyetinde geliyor farkındayım ama yinede fazla mütevazı olma, gerçek sanabilirler.

ne demek bu site çok eğlenceli. olurmu hiç öyle şey. senin eğlencen yanında bizimkinin lafı edilemez :)

sen nübüvveti alenen ilan et, senin tekkeden çıkarsam adam değilim :)

Sitelerde Paylaş

Bırak kıvırmayı da, dik dur, tükürdüğünü yalama.

Yoksa bulmadın mı kendin gibi bir angut?

Yoksa sen yobazlar içinde en yobaz olanı mısın?

Hadi "Bak benden başkaları da var" diye göstereceğin örnekleri bekliyorum.

Ayrıca bunların ateistlikle ilgisi yok.

Bunlar yaşamın, bilimin gerçekleri.

Tabi senin gibi ilkel zihniyete sahip olanlara göre değil.

yapma pante abisi, nasıl dik dursun.

omurgası yok onun.

hikmet-i ilah-i sonucu kabuğundan destek alıyor.

anlamadan yorum yazıyosun. bilimden gerçekmi olurmuş.

bu bilim adamı denen mahlukatın alayı cehennemde yanacak.

onca sene okuyup, onca gözlem aracını kullanıp koskoca tanrıyı bulamayan adamdan ne olur.

olsa olsa cehenneme odun olur.

pipiye sürülcek akılları olsaydı ahanda buldum deyip galaksilerden mucize toplarlardı.

aslında bana kalsa dönecem de ateistbakıştan korkuyorum. hastasınız felam deyip çemkiriyo ya ondan.

Sitelerde Paylaş

yapma pante abisi, nasıl dik dursun.

omurgası yok onun.

hikmet-i ilah-i sonucu kabuğundan destek alıyor.

anlamadan yorum yazıyosun. bilimden gerçekmi olurmuş.

bu bilim adamı denen mahlukatın alayı cehennemde yanacak.

onca sene okuyup, onca gözlem aracını kullanıp koskoca tanrıyı bulamayan adamdan ne olur.

olsa olsa cehenneme odun olur.

pipiye sürülcek akılları olsaydı ahanda buldum deyip galaksilerden mucize toplarlardı.

aslında bana kalsa dönecem de ateistbakıştan korkuyorum. hastasınız felam deyip çemkiriyo ya ondan.

peki daha fazla birbirimizi kırmayalım....ben burda hepinizin görüşlerine saygılıyım...

senden , Ateist Bakıştan , Pante den be bir arkadaş daha vardı nickini hatırlamıyorum...hakaret boyutundaki mesajlarımdan dolayı özür diliyorum...

ama şunuda belirteyim sizin inancınızla alakalı değil! bir müslümanda aynı şekilde beni sinirlendirecek küfürler , hakaretler yazsa ben yine aynı şekilde karşılık verirdim...yani o mesajlarım tamamen üslubunuza idi...hakkınızı helal edin...inanmasanızda edin lütfen :) benim için önemli kimseye bu tarz mesajlar yazmak için üye olmadım bu foruma...tamamen konular hakkında savunduğum görüşlerimi yazmak için üye oldum...neyse umarım daha seviyeli tartışma ortamları yakalaybilirz

iyi forumlar

Sitelerde Paylaş

Elden çıkaralı yıllar oldu be Kirec. Bilsem saklardım. :)

Ayrıca Teks'ler,Teksas'lar, Redkit'ler, Kaptan Swing'ler, hepsi vardı.

2. el alırdım, değiş-tokuşla. Okumadığım sayıları yoktur sanırım. :)

üstadım o kitapları bende çok severek okudum ama dillendiriyormuyum.

tavsiye ederim siz de dillendirmeyin.

yaş belli oluyor :)

Sitelerde Paylaş
üstadım o kitapları bende çok severek okudum ama dillendiriyormuyum.

tavsiye ederim siz de dillendirmeyin.

yaş belli oluyor smile.gif

:lol:

Hiç dillendirmediğin belli oluyor.

Neyse herkes anlamamıştır esprini.

Biz ise 78'lerden bahsederken zorunlu olarak deşifre olmuştuk zaten. :)

Olsun, yarım asra dayandık ama hem ruhumuz genç, hem de nice gençten daha dinç, daha dinamiğiz çok şükür. :D

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Sevgili Werderbremen,dünyanın yaşının 7,000 yıl oldugunu kim söylüyor?

7,000 yıllıh Türk terihidir,

Yedibin ordan ahlında galmasın:-))))).

Söyle onada yedi binin arhasına altı sıfır daha koysun., 4,500,000,000 -7,000,000,000 yıl yaşında olduğu düşünülüyor bilim adamlarınca.

Ve geride daha ortalama yeddi min yıl ömrü var bizim dünyanın.

Daha doğrusu güneş sistemimizin.

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş

İslamiyetin Türkler karşısında kendini nasıl tanımladığı sorununda sağlıklı bir yargıya varabilmek için bizzat Muhammed'in sözlerine ve Kuran'a gitmemiz gerekiyor. Konuya ilişkin en ayrıntılı tanımlamaları bizzat Muhammed’in hadislerinde buluyoruz. Hadisleri incelemeden önce Kuran'da Türk'ler nasıl görülüyor ona bakalım.

Kuran'ın Kehf suresi 93-99. ayetlerinde ve Enbiya suresi 96. ayette, Peygamber Zülkarneyn (Büyük İskender), bozgunculuk yapan Yecuc ve Mecuc'e (Türk’lere ve Mogol’lara) karşı kendisinden yardım isteyen bir kavme yardım eder; iki dağın arasını demirden duvarla kapatarak Yecuc ve Mecuc'ü oraya hapseder. Bu davranışıyla ''Allah, insanlara merhamet etmiştir ve Yecuc ile Mecuc gailesinden onları kurtarmıştır. (Ancak) Rabbimin vaadi (kıyamet zamanı) gelince, bu ümmetin (Yecuc ve Mecuc'ün) ortaya çıkış zamanı gelince bu seddi yerle bir edip, darmadağın hale getirir. (...) O gün biz onları bırakırız, dalgalar halinde birbirlerine girerler...''

Kuran’da Türk’ler bozguncu ve kıyamet zamanı zulmetmesi için gönderilmiş bir kavim olarak tanımlanır. Kıyamet alametlerinden birisi olarak gösterilir. Hadislerde ise daha geniş bir tanım söz konusudur işin açıkçası.

''Düşman diye bir şey yok diyorsunuz. Fakat sizler, yaygın suratlı, küçük gözlü ve kızıl saçlı bir millet olan Yecuc ve Mecuc'lerle karşılaşmayıncaya kadar düşmanlarla savaşmış olmayacaksınız. Bunlar giderek çoğalan ve yüzleri dövülü kalkana benzeyen kimselerdir''

"Sizinle (siz müslümanlarla), küçük (çekik) gözlü toplum, Türkler savaşacaktır. Siz onları, üç kez önünüze katıp süreceksiniz. Sonunda Arap Yarımadası'nda karşılaşacaksınız. Birincide, onlardan kaçan kurtulur. İkincide kimi kurtulur, kimi yok edilir. Üçüncüdeyse onların tümü kırılacaktır."

"Şu da kıyamet alametlerinden: Kıldan(keçe) ayakkabı giyen bir toplumla vuruşup öldüreleceksiniz. Geniş yüzlü, yüzleri kalkan gibi, üst üste derili toplukla vuruşmanız-öldürüşmeniz kıyamet alametlerindendir. Siz(müslümanlar), küçük gözlü, kızıl yüzlü, basık burunlu, yüzleri kalkan gibi, derisi üst üste binmiş olan Türklerle öldürüşmedikçe kıyamet kopmaz."

''Türkler size ilişmedikçe siz de onlara ilişmeyin; çünkü sizi severlerse yerler, sevmezlerse öldürürler''

Muhammed'e göre Türkler’le Araplar’ın savaşı bir ''kıyamet alemeti'' sayılacak denli önemlidir. Pek çok yerde yinelenen söz konusu bu hadislerin diğer varyantları da ''... kuvvetli bir kavim olan Türkler’le çarpışmadıkça kıyamet kopmayacaktır'', ''...Kıyamet kopmasının şartlarından biri de sizlerin kıldan çarıklar giyen bir kavimle (Türklerle) harbetmenizdir...'' şeklindedir.

Abdullah b. Mesud tarafından rivayet edilen Hadis'e göre; ''Hz.Peygamber buyurmuşlardır ki, Türkler size dokunmadıkları sürece siz de onlara dokunmayınız. Zira Kantura Oğulları (soyundan) gelen (bu Türk)ler ilk defa Allah'ın ümmetime verdiği mülk ve saltanatı onların ellerinden çekip alacaklardır.''

Türkler’e ilişkin yukarıdaki aktarımlar neticesinde biçimlenen İslam mitolojisi, Türkleri savaşılacak ve aşağılık bir kavim olarak gören, acımasız, vahşi ve kıyametin alametlerinden birisi olarak tanımlayan İslam mitolojisinin yanı sıra, tüm bu söylemleri tefsir eden ve gerek Kuran, gerekse hadis ve tarih kitaplarında yaygın bir şekilde anlatan bir din adamı kitleside vardır. Öyle ki bizzat Zeynel Kitapçı'nın, ''Büyük alim, hadis ilminin kritik yazarlarından'' diye tanıttığı Aliyyü'l-Kari'nin, ''Türklere dokunmayınız/ilişmeyiniz'' hadisine ilişkin yaptığı tefsir aynen şöyledir: ''Türklerde İnsanlığa has yumuşaklık ve çelebi insanlara mahsus merhamet yoktur'' -der Aliyyü'l-Kari. ‘’Belki onlar, başka bir tür İnsan cinsidirler. Onlara insan değil de nesnas (uzun kuyruklu bir maymun) denilse daha uygundur. Türklere Yecuc ve Mecuc artıkları ve onların kardeşleri ve temsilcileri olduklarını söylemek, onların ne menem insanlar olduklarını beyan etmeye kafidir.’’ İslam din adamlarının görüş birliği ettiği yukarıdaki tefsirin benzerlerini yazmak da mümkündür.

Özetle İslam dini Türk’leri savaşılacak ve aşağılık bir kavim, acımasız, vahşi ve kıyametin alametlerinden birisi, sakınılması ve irtibat kurulmaması gereken bir kavim, en aşağı hayvandan bile aşağılık bir yaratık, İnsan olması düşünülmeyen bir canlı, lanetlenmiş bir kavim, İslam’ın gerçek düşmanı vb. şekillerde tanımlamaktadır. Tanımlamalar ve tefsirler sık sık aşağılamanında boyutunu aşmaktadır hatta. Buhari gibi Kuran'dan sonra en muteber sayılan kaynak bir yana, Taberi, Bağdadi, Belhi, Beyzavi, Marzavi, Nesefi, Nuveyri, İbn ül Esir gibi ve saymakla bitmez nice ünlü tarihçi ve din adamları yanında Asım Efendi ya da Ahteri Mustafa Efendi gibi Türk bilim adamları dahi Yecuc ve Mecuc'ün aslında Türkler olup Araplara ve insanlığa felaket getirici ve hayvana yaklaşık yaratıklar olduğunu savunmuşlardır.

Geçtiğimiz son 60 yılda ortaya atılan Türk-İslam sentezi doktrininin aksine, Türkler ne İslam’ı yüceltmek ve korumak için gönderilmiş bir kavimdir nede onun en kutlu kavmidir, tam aksine İslam Türkleri korkulması ve sakınılması gereken bir kavim olarak tanımlamakta ve lanetlenmiş bir kavim olduğunu iddia ederek bütün bu tezleri yalanlamaktadır. İslam mitolojisinin bu anlatımları eşliğinde aslında Türklere neden peygamber gönderilmediğide ortada olmakla birlikte, bu tasarrufun sonuçlarınında detaylı açıklanmasında fayda vardır.

İslam dinine göre; “Andolsun Biz, ‘Allah’a kulluk edin, tâğuttan sakının’ diye (emretmeleri için) her kavme bir peygamber gönderdik.” Nahl/36 Kuran'da şeklinde belirtilen ayetle, Dünya'daki her kavme peygamber gönderildiği belirtilir, bu durumda son İslami savlara göre bir din bile olmayan Şamanizm ile anılan Türklere neden Peygamber gönderilmemiştir? İslam’a göre Peygamberler, Tanrı'nın dinini tebliğ etmek için gönderilmişlerdir tarih boyunca bir çok kavme, (tam aksi kanıtlar varken) gene İslam’a göre her kavim nasibince nemalanırken bu hak dinlerden ve Peygamber'lerden, nedense Türklere peygamber gönderilmemiştir.

''..... Doğrusu Allah, kâfirler topluluğunu hidâyete erdirmez.” Mâide/67 ayetinde açıklandığı gibi kıyamet habercisi ve lanetlenmiş olan Türkler kafir olarak görülüyordu İslam’da. Yukarıda açıklandığı gibi İslam mitolojisine göre Türk’ler peygamber sahibi olmak bir yana; “Şüphesiz her ümmete bir peygamber gelmiştir. Peygamberleri geldiğinde, aralarında adâletle hükmedilir. Onlara asla zulmedilmez.” Yûnus/47 ayetinde belirtildiği gibi Türkler için adalet ve refah ön görülmemektedir Kuran'a göre. Peygamber göndermediği ve kafir olarak lanetleyip kıyamet alameti olarak saydığı bu kavmi için İslam tanrısı farklı bir kader belirlemiştir.

Bütün bu anlatılan İslam mitolojisine göre Türkleri hiç bir terazinin kefesine koymadan Cehennemine gönderecektir İslam Tanrısı; “Kıyâmet gününde, her ümmete bir şâhit getirdiğimizde halleri ne olacaktır? O gün, inkâr edip peygambere isyan edenler, yerle bir olmayı isterler. Allah’tan hiç bir sözü gizleyemezler.” Nisâ/41-42; Nahl/89. Kıyamet gününde her kavmin bir şahidi (peygamberi) var ama Türklerin yok. Türklerin tarihinde bir Peygamberden bahsedilmediğine göre, üstelik Kuran da böyle bir şeyde yazmadığına göre. “Muhakkak ki biz, peygamberlerimizi açık delillerle/mûcizelerle gönderdik. İnsanlar, aralarında adâleti hâkim kılsınlar diye, o peygamberlere kitap ve ölçü/nizam indirdik.” Hadîd/25, ayetinde tanımlandığı gibi açık deliller/mucizelerle gönderilmiş Peygamber ile onurlandırılmayan Türkler neden en baştan cehennemlik oluyorlar? Türkleri lanetliyen İslam tanrısı, kıyamet alametlerinden olarak gösterdiği bir kavme Peygamber göndermeyen İslam tanrısı, Türklere neden bu davranışı reva görüyor acaba?

Sonuç olarak İslam mitolojisine göre; İslam tanrısı lanetlediği ve ümmetine düşman olsun diye yarattığı bir toplumu, hem kıyamet öncesinde hemde kıyamet sonrasında cezalandırıyor. Bütün bu anlatılanlardan çıkan şey ise, İslam’a göre Türklerin en aşağılanmış bir canlı varlık olarak yeryüzünde bozgunculuk çıkarsın diye yaratılan bir kavim olduğu, Müslümanların esas düşmanı olarak onlara rahat vermek bir yana, müslümanları rahatsız edip canlarını ve mallarını tehdit edeceği, bu özellikleri yüzündende zaten İslam tanrısının onlara peygamber göndermediği, vahşi bir yaşam sürmeleri için tanrı tarafından lanetlendikleri ve sonunda kıyametin habercisi olarak zülmedecekleri belirtiliyor. Neticedeyse kıyametten sonra sonsuza kadar cehenneminde cezalandıracağını ısrarla anlatıyor.

Oldukça garip bir durum söz konusu olsada İslam tanrısı Türkleri sevmiyor, İslam mitolojisindeki şeytanın hikayesine paralel bir anlatımla onları Müslümanlara zülmetsin diye yaratıyor. Vahşi ve hayvani olarak özellikle yaratıyor üstelik. Her iki yaşamlarında da cezalandırmak için her şeyi yapıyor ve bunun içinde her türlü tedbiride alıyor. İç içe geçmiş İslam dini ve İslam mitolojisi aslında 1400 sene öncesi köleci sistemdeki bir kabilenin savaşçı Dünya’sından bizlere efsaneler anlatıyor.

Not: Yecüc ve Mecüc olarak adllandırılan ve günümüzdeki Çin'in Uygur özerk bölgesine rastlayan bir coğrafik tanımlamadan Arap geginlerinin M.S 7-8-9 yüzyıllardaki kitaplarında geçmektedir.

Kaynaklar:

1- Kuran

2- Kutubusitte (Buhari) hadisleri

3- Taberi Tefsiri, c.3 s.1291-2

4- Arap Milliyetçiliği ve Türkler, İlhan Arsel,

5- Nasıl Müslüman Olduk, Erdoğan Aydın

6- Çeşitli Yönleriyle din, AÜİF Dergisi Cilt: 28, Prof.Dr. Günay Tümer

7- İlkel, Köleci ve Feodal Toplum, Zubritski-Mitropolski-Kerov, Eriş Yayınları/8. Baskı

8- Türk Ansiklopedisi

9- İslam Ansiklopedisi, Darulkitap

10- Türklerin Tarihi, Doğan Avcıoğlu

11- İslamiyet ve Türkler, H.D.Yıldız

12- İlk Türk İslam devletleri tarihi, AÜİF yayınları, Doç.Dr. Nesimi Yazıcı

13- Dinler tarihi, Prof.Dr. Hüseyin G. Yurdaydın-Doç.Dr. Mehmet Dağ 1978

14- Birüni’ye göre Dinler ve İslam dini, Diyanet yayınları, Dr. Günay Dümer 1975

15- Kuran’da Allah ve İnsan, Prof.Dr.Toshihibo Izutsu, Çeviren; Doç.Dr. Süleyman Ateş, AÜİF yayınları 1975

16- Türk Tarih-i Dinisi, Akçağ yayınları, Ord.Prof.Dr. M.Fuat Köprülü 2005

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...