Jump to content

Artık ben de bir (pozitif) ateistim

Recommended Posts

vay beee artık sende hiç birşeye inanmıyosun :p :)

ama kendini ölmektende alıkoyamıyosun ...ateistte olsan ölüceksin müslümanda olsan öleceksin...sana göre artık ölünce mikroorganizma olmak var bize göre ise sorgu sual ,cennet cehennem var...yani sen aslında bir risk göze alıyosun gerçekten iman etmeyerek...zanna dayanarak hareket ediyosun...aklın varlığını reddediyosun ..hani soyut ya ondan diyorum...bu da bir tezat aslında çünkü hayvanlarda akıl yokken bizde var..onlar doğru ve yanlışı ayırt edemez..lakin biz ederiz...yani onlarda olmayan bir şeyin bizde var olduğu gayet açık :)...bu örnekte tımarhanedeki delilerde geçerli ...doğru ve yanlışı ayırt edemezler...ama ateistler şunu söylerle biz bilimi kabul ederiz bilimi neyle ölçerler farkında olmadan aslında soyut olan aklın varlığıyla tabikide :D ...bu ne pehriz bu ne lahana turşusu :D

özetle yani bu şuna benzer sen sınava giriyosun soruların altını boş bırakıyosun (ammellerin boşa gidiyo )...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 57
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

ama kendini ölmektende alıkoyamıyosun ...ateistte olsan ölüceksin müslümanda olsan öleceksin...sana göre artık ölünce mikroorganizma olmak var bize göre ise sorgu sual ,cennet cehennem var...yani sen aslında bir risk göze alıyosun gerçekten iman etmeyerek...zanna dayanarak hareket ediyosun...aklın varlığını reddediyosun ..hani soyut ya ondan diyorum...bu da bir tezat aslında çünkü hayvanlarda akıl yokken bizde var..onlar doğru ve yanlışı ayırt edemez..lakin biz ederiz...yani onlarda olmayan bir şeyin bizde var olduğu gayet açık :)...bu örnekte tımarhanedeki delilerde geçerli ...doğru ve yanlışı ayırt edemezler...ama ateistler şunu söylerle biz bilimi kabul ederiz bilimi neyle ölçerler farkında olmadan aslında soyut olan aklın varlığıyla tabikide :D ...bu ne pehriz bu ne lahana turşusu :D

özetle yani bu şuna benzer sen sınava giriyosun soruların altını boş bırakıyosun (ammellerin boşa gidiyo )...

BU tür boş ithamlar yapmandan belli ne derece akıl sahibisin.

Müslümanlaın yapabildikleri en büyük teknoloji ezan okuyan saat. Veya dayak atma çubuğu.

Arsız bu adamlar.

Çok kötü insanlar bunlar.

Sitelerde Paylaş

şu yazdıklarınla ateizmden, bilimden vs.den hiç bir zıkkım anlamadığını, daha doğrusu anladığını sandıklarının hepsini "yanlış anladığını" net bir şekilde ortaya koymuşsun. çok afedersin ama nerenden uydurdun aklın varlığının "soyut olduğu için" reddedildiği gibi bir saçmalığı?!..kim böyle bir şey zıkretmiş? böyle bir manifesto falan mı var? nerde yazıyor?

işin komik tarafı, temeli "zanna dayanarak hareket etmeme" üzerine kurulu bir düşünce sistematiğini, zanna dayanarak hareket etmek şeklinde tanımlamışsın. pes. yuh. zanna dayanarak hareket etmeye en güzel örnek olsa olsa, kanıtı ve ispatı olmayan uydurma tanrı ve kitap ve cin vs. lere inanmak olurdu misal. ayrıca hayvanlarda akıl var atma. doğruyu da yanlışı da kendilerine göre çok güzel ayırt ederler. sendeki sadece "niteliği" daha yüksek bir versiyonu ki, o da direk nicelikle ilişkili. bu nasıl bir kibirdir, kendini beğenmişliktir.

şöyle bağlayayım; öteki taraf var olsaydı eğer, bence kazığa önce oturtulacak olan sizler olurdunuz. bu konuyla ilgili bir başlık açıcam bugün fırsat bulursam. beklerim.

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ölünce yargılanacağım yada cennet te gideceğim diye dindar olmak bana her zaman çok yavşakça gelmiştir, insan bu kadar basit ve bencil olmamalı, Allah'ın varlığına inanıyorsan inanıyorsundur, yoksa ya cennet varsa yada cehennem varsa, ben bu işi garantiye alayım diye dindar olunacaksa Ataist ol, hiç olmazsa hayatının sorumluluğunu üstüne alır, bir çok saşma sapan şeyden kurtulursun. Zaten öyle bir varlık varsa senin bu yavşaklığını hiç yemez,bizimle birlikte cehenneminde senide şiş kebap yapar.

Sitelerde Paylaş

şu yazdıklarınla ateizmden, bilimden vs.den hiç bir zıkkım anlamadığını, daha doğrusu anladığını sandıklarının hepsini "yanlış anladığını" net bir şekilde ortaya koymuşsun. çok afedersin ama nerenden uydurdun aklın varlığının "soyut olduğu için" reddedildiği gibi bir saçmalığı?!..kim böyle bir şey zıkretmiş? böyle bir manifesto falan mı var? nerde yazıyor?

işin komik tarafı, temeli "zanna dayanarak hareket etmeme" üzerine kurulu bir düşünce sistematiğini, zanna dayanarak hareket etmek şeklinde tanımlamışsın. pes. yuh. zanna dayanarak hareket etmeye en güzel örnek olsa olsa, kanıtı ve ispatı olmayan uydurma tanrı ve kitap ve cin vs. lere inanmak olurdu misal. ayrıca hayvanlarda akıl var atma. doğruyu da yanlışı da kendilerine göre çok güzel ayırt ederler. sendeki sadece "niteliği" daha yüksek bir versiyonu ki, o da direk nicelikle ilişkili. bu nasıl bir kibirdir, kendini beğenmişliktir.

şöyle bağlayayım; öteki taraf var olsaydı eğer, bence kazığa önce oturtulacak olan sizler olurdunuz. bu konuyla ilgili bir başlık açıcam bugün fırsat bulursam. beklerim.

Artık mavigece üst üste 3 tane duvara çarpınca ya Ateist olur yada bu diyara bir daha uğramaz.

tarihinde gokhan160 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

kafasının karışıklığını inanacını reddedip kurtulduğunu zanneden biri daha...öyle şeyler yazmışsın ki sokrates sırf o kalıba girmemek için sırf özgür olmak düşüncesi adına bunu yaptığını düşünüyorum.varlıkları bildiğin halde reddetmen de sırf özgür olacağını zannetme adınadır bence.bu başlığı neden açmayı gerek duydun sanki tebrikler bekler gibisin hacıya özel mesajla teşekkürlerini sunabilirdin zaten forumdakilerde yorumlarından anlardı ateist olduğunu niye böyle bir duyurmaya gerek duydun.ilk defa ateist bakışın yorumuna katılıyorum..neyse.....

Sitelerde Paylaş

BU tür boş ithamlar yapmandan belli ne derece akıl sahibisin.

Müslümanlaın yapabildikleri en büyük teknoloji ezan okuyan saat. Veya dayak atma çubuğu.

Arsız bu adamlar.

Çok kötü insanlar bunlar.

varya sizin bir söylediğiniz bir söylediğinizi tutmuyo akıl mı ? iyi de sen onun varlığına inanmıyosun ki :p

ya evet biz çok kötü insanlarız biliyomusun...korkmak lazım bizden

Sitelerde Paylaş

Şu ana kadar yanacaksın tarzı mesajlar almadım müslümanlardan, istiareye mi yattılar yoksa topluca? Teistlerin sessizliğine şaştım doğrusu...

Şaşılacak bir şey yok, hiç inandırıcı değilsin ondandır. Rolüne daha çoooook çalışman gerek.

Sitelerde Paylaş
bu başlığı neden açmayı gerek duydun sanki tebrikler bekler gibisin

Böyle bir başlığı açmakta tuhaf olan bir şey yok. Gayet insani ve samimice böyle bir başlık açılabilir. Kişi kendini, düşüncelerini ve duygularını paylaşmak isteyebilir. Ama burada bir samimiyet yok. Amaç konu ve eğlence olsun.

Bu forumda neler gördük. Müslüman kılığında pozitif ateistler, hristiyan kılığında ve daha neler... Hem de öyle böyle ateistler değil, dibine kadar. Buradaki ateistler zaten normal ateistler gibi de değil. Bilmedikleri yer, girmedikleri forum yok. Normal kendi halinde bir ateist ne bilsin Milli görüşün adını, buradakiler geçtim ismini iliğine kadar biliyorlar onları. Çok da benziyorlar birbirlerine biliyor musunuz, hep aralarında olduklarından.

Kimin ne olduğu belli olmayan bir dünyada yaşıyoruz. Akıllı olan hal ve hareketlerinden azıcık olsa anlar bunların ne olduğunu.

Bu kadar oyuna ne gerek var anlamıyorum, kendiniz olun, olamıyorsanız olmayı deneyin en azından.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

Tebrikler sevgili Sokrates.

Aklın zaten karışık değildi senin.

Kendi özgeçmişinden kurtulamıyordun.

Çoğu ateist öyle bir dönemden geçmiştir.

Zordur o dönemden kurtulmak..

Ama artık o dönemi arkanda bıraktın..

Kurtuldun. Özgürsün...

Kendine iyi bak..

Ateist olmanın kendini yetiştirmek için iyi bir platform olduğunu bilen ender ateistlerdensin.

Tekrar tebrikler ve teşekkürler..

Hacı

Sokrates öncelikle ben sizin seciminiz konusunda süpheliyim ama zamanla bu anlaşılır.Umarım seciminizden mutlu olursunuz..

Gelelim benım bahsetmek istediğim konuya;

Sevgili HAcının bahsettiği o geçiş dönemimde olanlardan biride benim..Öz geçmişimizin olusturdugu alt benlikteki gereksiz korku düşüncelerden nasıl kurtulur bilmiyorum..Aslında biliyorum arastırarak kurtulunur..Ama sunu diyorum bazen bu kadar insan nasıl yanılıyor..Onlara bakıyorum hiç bir seyi sorgulamadan her seyi kabullenıyorlar..Neden bende oyle olamıyorum diyorum kendime..Çünkü onlar duydukları masaldan mutlular..

Belki bir gun bende secimimi açıklarım burda..

Sevgilerle..

Sitelerde Paylaş

Ölünce yargılanacağım yada cennet te gideceğim diye dindar olmak bana her zaman çok yavşakça gelmiştir, insan bu kadar basit ve bencil olmamalı, Allah'ın varlığına inanıyorsan inanıyorsundur, yoksa ya cennet varsa yada cehennem varsa, ben bu işi garantiye alayım diye dindar olunacaksa Ataist ol, hiç olmazsa hayatının sorumluluğunu üstüne alır, bir çok saşma sapan şeyden kurtulursun. Zaten öyle bir varlık varsa senin bu yavşaklığını hiç yemez,bizimle birlikte cehenneminde senide şiş kebap yapar.

Allah kulunun kalbinden ve aklından geçenleri bilir,senin dediğin gibi birisi ölünce acı çekmeyeyim cennete gideyim diye bir çıkar söz konusu ise ve bu yüzden dindarlık yapıyorsa Allah kabul etmez.çünkü kulunun asıl niyetini bilir. Allah iman da ihlas ve samimiyet ister Allahın sevgisi için değilde cennet çıkarı için dindar olanın bence hiç bir kazanımı olmaz yine de Allah bilir.Allah var ve cehennemde yanıp yanmamak kişinin aklını kullanmasına kalmış......

cehennemde şiş kebab esprisi de bir hayli çoğaldı.gerçek o değil bir diş bile dağ büyüklünde olacak aynı oranda vücudun büyüklüğünü düşünün su isteyecek kaynamış su içilecek ve içilen su organları parçalayıp inecek yemek istenecek irin(kan,idrar,iltihap ssuları vs) ve zakkum(dikenli bitki)verilecek düşününelim ki orada ebedi kalanlarda olacak.dünyadaki ateş dahi cehennem ateşinden bin kat daha iyi.elimiz yanınca nasıl canımız yanıyor su topluyor cehennemde ne olacak Allah bilir.üstüne üstlük yalnız olunacak dünyadaki sevdiklerimiz yanımızda olmayacak ......

Sitelerde Paylaş

Evet, hacı bu konuda haklıdır senin dediğin gibi sevgili pante. Ama ben artık onlardan değilim ve de bundan dolayı kuş gibi hürüm, özgürüm ve de mutluyum. Ama benim bu yola başvurma nedenim bu forumda müslümanların üstüme çullanıp kafamı daha da karıştırmalarını önlemekti. Bu süreçlerimi hep sevgili Hacı ile paylaştım ve de o da bilgece bana her şeyi zamanla farkedeceksin dedi. Katkıların için sağol Hacı...

Bireysel anlamda özgürlüğün artmış olabilir...

Fakat artık özgür iraden yok ve kurulmuş bir saatsin..

Ateistsen determinizmi kabul etmişsin demektir..

Çok da havalara uçulacak, amanda aman bişey değil ateist olmak kendimden biliyorum..

Fazla abartma bence bunu...^_^

Sevgiler

Sitelerde Paylaş

Allah kulunun kalbinden ve aklından geçenleri bilir,senin dediğin gibi birisi ölünce acı çekmeyeyim cennete gideyim diye bir çıkar söz konusu ise ve bu yüzden dindarlık yapıyorsa Allah kabul etmez.çünkü kulunun asıl niyetini bilir. Allah iman da ihlas ve samimiyet ister Allahın sevgisi için değilde cennet çıkarı için dindar olanın bence hiç bir kazanımı olmaz yine de Allah bilir.Allah var ve cehennemde yanıp yanmamak kişinin aklını kullanmasına kalmış......

cehennemde şiş kebab esprisi de bir hayli çoğaldı.gerçek o değil bir diş bile dağ büyüklünde olacak aynı oranda vücudun büyüklüğünü düşünün su isteyecek kaynamış su içilecek ve içilen su organları parçalayıp inecek yemek istenecek irin(kan,idrar,iltihap ssuları vs) ve zakkum(dikenli bitki)verilecek düşününelim ki orada ebedi kalanlarda olacak.dünyadaki ateş dahi cehennem ateşinden bin kat daha iyi.elimiz yanınca nasıl canımız yanıyor su topluyor cehennemde ne olacak Allah bilir.üstüne üstlük yalnız olunacak dünyadaki sevdiklerimiz yanımızda olmayacak ......

Çok güzelde yalnız pratikte çoğu kişi bu yüzden dindar, hatta cami yaptırısan cennet garanti diye yutturdukları için bir çok padişah'ın cami yaptırdığını duydum, desenki Allah var ama cennet, cehennem yok, öldün mü yoksun desen bu Müslüman geçinenlerin %90 nını kaybedersin. Demekki kişisel menfaat başta geliyor, cehennem bayağı kalabalık olacak.

Cehennemde kızartma var, haşlama var, doldurma da var, ne yapalım, burda keyfimiz iyi, o zaman düşünürüz. Birde şu var Ateist adam düşünen, sorgulayan, araştıran adamdır, geneldede en azından benim gördüklerim çok iyi insanlar, bu Müslüman geçinipte insanlara işkence edenlerin yanından tertemiz kalıyorlar, birde bizim muazuratımız var, inanmıyorduk dedik mi hafifletici sebep, öbürleri ne yapacak, hem inanıp hemde bütün bu haltları yiyenler, bence ateistlere özel bir kısım olacak, en altta inanıpta her haltı yiyen aşağı yukarı Müslümanların %70 inin gideceği cehennem olacak.

tarihinde gokhan160 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bim bam bom ... ÇAtlasın düşmanlar ... Artık benimde yeni bir ateist modelim varrr......

Yahu hala anlamıyacaksınız değil mi ? Dünyada sadece bir çeşit ateist vardır . O da Sadece " ateist " tir . Sen pozitivstlikle sadece ateistliğine aksesuar eklemiş oluyorsun . Ve bu aksesuar yalnızca sana iyi veya kötü , uygun veya gereksiz , doğru veya yanlış görünür .

Ben ateizm in sınıflara ayrılmasını çok yanlış buluyorum . Bu şekilde sanki iki farklı eğilim gibi geliyor insanlara . Halbuki bazı ateistler böyledir bazı ateistler şöyledir diye bir sınıflandırma daha genel oluyor .

Diğer şekillerde bu sınıflara bir isim takılınca aynı zamanda o sınıf yalnızca o kriterlerle sınırlandırılmış oluyor . Halbuki ateizm de sınırlama yoktur olmaz . Kelime oyunu yapıp buda bir sınırlandırmadır demeyin size iki saat dil dökemem . Tanrının reddi bile bir sınırlandırma değil yalnızca belirtme ve tanımlama noktasıdır . Zira insanlar bu eğilimi daha iyi tasniflemek için böyle şeylere ihtiyaç duyabilir .

Bu arada özgür dünyaya hoş geldin .

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...