Jump to content

Artık ben de bir (pozitif) ateistim

Recommended Posts

Bireysel anlamda özgürlüğün artmış olabilir...

Fakat artık özgür iraden yok ve kurulmuş bir saatsin..

Ateistsen determinizmi kabul etmişsin demektir..

Çok da havalara uçulacak, amanda aman bişey değil ateist olmak kendimden biliyorum..

Fazla abartma bence bunu...^_^

Sevgiler

yahu ne alaka, nerenizden uyduruyorsunuz bunları, biraz destekleyerek yazsana. ateistmiş. külahıma anlat.

.. kurulmuş saat olan sizlersiniz. sizi kuran da tanrı.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 57
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Kiminiz diyeceksiniz ki sen zaten ateist değil miydin? Hayır değildim. Ben bu siteye üye olmazdan önce bu siteyi misafir olarak izledim ve kafası karışık müslümanlara nasıl da çeldirici davranışlarda ve de üstüne üstlük baskılarda bulunulduğunu izledim ve de kafası karışık müslümanlık devresini sırf bu yüzden ateist kisvesi altında geçiştirdim. Ama artık yeter, artık süpermene inanmak istemiyorum ve artık bir tanrıya da inanmak istemiyorum. Bu arada sevgili Haci'ya da teşekkürü bir borç bilirim. Saygılarımla...

Hadi... Tanrıya inanmamanı anlarım. Ama Süpermane inanmak istememeni anlamadım.

Tanrının şimdiye dek hiç mi hiç bir marifetini görmedik. Ama ya Süpermanin öyle mi?

Ne de olsa Süperman nerdeyse 50 yıldır çizgi roman olarak mevcut. Süre içinde bir çok filmini sinemalarda seyrettik, dizilerini televizyonlarda izledik.

:D

Yolun açık olsun.

Sevgiler

Sitelerde Paylaş

Demek sen onu adama olumsuz dedin :)

Yok ,ben elhamdülillah müslümanım.Gelene geçene hayır duası ediyorum.....

Not:Kaç günden beri yeni girdim foruma, sakın bana sataşma..Kışt pışt..

tarihinde Electra tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

yahu ne alaka, nerenizden uyduruyorsunuz bunları, biraz destekleyerek yazsana. ateistmiş. külahıma anlat.

.. kurulmuş saat olan sizlersiniz. sizi kuran da tanrı.

Neyini destekleyeyim kardeşim sen bir makinesin işte kendine ait bir kararın yok aslında özgürlük denen bişey yok bu yüzden ..

Aslında çok değersiziz...Çevremiz ve genlerimiz sayesinde ortaya çıkmış robotlarız...

Malesef.

Sitelerde Paylaş

Neyini destekleyeyim kardeşim sen bir makinesin işte kendine ait bir kararın yok aslında özgürlük denen bişey yok bu yüzden ..

Aslında çok değersiziz...Çevremiz ve genlerimiz sayesinde ortaya çıkmış robotlarız...

Malesef.

Kendimize ait kararımız yok mu ? O halde kararlarımız kim veriyor ? Sen mi ? Ben şu an bu yazıyı sana yazarken bizzat kendi özgür irademle karar verdiğimi söyleyebilirim . Çünkü beni oluşturan parçacıklar beni ben yapan şeyler olduğuna göre özgür iradem yine her zamanki özgür irademdir . Senin pişmiş bir kekteki sütü , unu , yumurtayı Birbirinden bir şekilde ayırdığını kabul edelim . Sen ona yine kek mi diyeceksin ? Bu kafayla dersin hiçte şaşmam .

Sitelerde Paylaş

Kendimize ait kararımız yok mu ? O halde kararlarımız kim veriyor ? Sen mi ? Ben şu an bu yazıyı sana yazarken bizzat kendi özgür irademle karar verdiğimi söyleyebilirim . Çünkü beni oluşturan parçacıklar beni ben yapan şeyler olduğuna göre özgür iradem yine her zamanki özgür irademdir . Senin pişmiş bir kekteki sütü , unu , yumurtayı Birbirinden bir şekilde ayırdığını kabul edelim . Sen ona yine kek mi diyeceksin ? Bu kafayla dersin hiçte şaşmam .

O onu kastetmiyor.

Şu anda senin klavyede bu mesajı cevaplamak için yazı yazmaktan başka seçeneğin var mı?

Yok.

Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...

Bu başlık altında yazılanların çoğunu okumadım; çünkü şu sıralar moralimi bozmak istemiyorum.

Bu başlığı her ne kadar bir gecede açmîşsam da onun altını dolduran fikirlerin temelleri en az üç yıla dayanır ki bu benim bu siteyle tanışmamdan önceki bir zamana denk gelir.

Bu sitede bana faydası dokunan herkese özellikle de Hacı'ya çok teşekkür ederim.

Hacı'yı özellikle anmamın sebebi hiçbir sorumu cevapsız bırakmaması ve beni yönlendirmekten her zaman kaçınarak doğruyu kendi kendime bulabileceğimi telkin etmesidir.

Saygılarımla..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...