Jump to content

Gerçekleri görebilseydin - versiyon 2.0

Recommended Posts

>>> Verdiğin süper zenci örneğinin mantıkla uzaktan yakından alakası olmadığını göremezsin

Eee, biz başka bir şey dedik mi zaten?

Mesele, senin süper zenci ile tanrının aynı şekilde birer zırvalık olduğunu görmüyor olman sadece.

>>> Bilime göre birşeyin olması için birşey olmalımıdır olmamalımıdır fizik kurallarına göre ?

Fizik kurallarına göre, bir şeyin olması için başka bir şeyin olması gerekmeyebilir: Kuantum belirsizlik prensibi.

Big bang var olan bir şeyin genişlemesi, şekil değiştirmesidir. Ama konuyu dağıttın iyice batırdın.

Evet, big bangın olması için hiç bir şey gerekmez, mevcut maddenin varlığından başka. Şu anda kıçında bir big bang olmayışının sebebi de, zaten budur. Big bang olmuş ve aha bu kainat olmuş. Bunu kimsenin ayarlaması filan gerekmiyor. Farzet başak türlü olsaydı ve dediğin gibi gözün kıçında olsaydı, o zamanda buralarda böyle başka şeyler sayıklıyor olacaktın.

Soru hala yerinde. Elektron ve protonun naısl ortaya çıktığını bilmiyor olmamız, hangi sapık akla istinaden bir tanrının varlığını gösterebilir?

Elektron ve proton bir şekilde ortaya çıkmış, nasıl çıktığını bilmiyorsan, bilmiyorsundur: cehaletten kanıt ve bilgi çıkmaz.

Ve gördüğün gibi, bilimsel olarak tanrının yokluğu kanıtlanmıştır, öteis de boş laftır.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 140
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Şakamısın ?

Bulan veya varsayan ben değilim bilim, araştırmadan gelip burda burda boş boş konuşma... sen bu mantıkla ayakkabının bağını çözemezsin.

Serinin hepsini İzle bilim adamlarını dinle öyle gel...

"Paralel Evrenler"

Itiraf etmissin iste,hersey bilimle aciklanir,ne getirip tanriyi sokuyorsun binbang in kicina...

Sitelerde Paylaş

Itiraf etmissin iste,hersey bilimle aciklanir,ne getirip tanriyi sokuyorsun binbang in kicina...

Bilimle açıklanamaz diyen kim ? Sen demedinmi tekliğe nerden gittin veya bing bang olduğu ne malum diye daha o bilimle açıklanabilen şeylerden haberin yoktu, al sana işte bilim adamlarının açıklamalarını verdim, ayrıyetten orda stephen hawking'in tanrının mantığını çözmeyle ilgili lafını görmedin mi ? git stephen hawking e söyle tanrı yı neden getirip soktun bu işe diye... İşin gücün boş laf konuşmak...

Sitelerde Paylaş

>>> Verdiğin süper zenci örneğinin mantıkla uzaktan yakından alakası olmadığını göremezsin

Eee, biz başka bir şey dedik mi zaten?

Mesele, senin süper zenci ile tanrının aynı şekilde birer zırvalık olduğunu görmüyor olman sadece.

>>> Bilime göre birşeyin olması için birşey olmalımıdır olmamalımıdır fizik kurallarına göre ?

Fizik kurallarına göre, bir şeyin olması için başka bir şeyin olması gerekmeyebilir: Kuantum belirsizlik prensibi.

Big bang var olan bir şeyin genişlemesi, şekil değiştirmesidir. Ama konuyu dağıttın iyice batırdın.

Evet, big bangın olması için hiç bir şey gerekmez, mevcut maddenin varlığından başka. Şu anda kıçında bir big bang olmayışının sebebi de, zaten budur. Big bang olmuş ve aha bu kainat olmuş. Bunu kimsenin ayarlaması filan gerekmiyor. Farzet başak türlü olsaydı ve dediğin gibi gözün kıçında olsaydı, o zamanda buralarda böyle başka şeyler sayıklıyor olacaktın.

Soru hala yerinde. Elektron ve protonun naısl ortaya çıktığını bilmiyor olmamız, hangi sapık akla istinaden bir tanrının varlığını gösterebilir?

Elektron ve proton bir şekilde ortaya çıkmış, nasıl çıktığını bilmiyorsan, bilmiyorsundur: cehaletten kanıt ve bilgi çıkmaz.

Ve gördüğün gibi, bilimsel olarak tanrının yokluğu kanıtlanmıştır, öteis de boş laftır.

<<Evet, big bangın olması için hiç bir şey gerekmez, mevcut maddenin varlığından başka. Şu anda kıçında bir big bang olmayışının sebebi de, zaten budur. Big bang olmuş ve aha bu kainat olmuş. Bunu kimsenin ayarlaması filan gerekmiyor. Farzet başak türlü olsaydı ve dediğin gibi gözün kıçında olsaydı, o zamanda buralarda böyle başka şeyler sayıklıyor olacaktın. >>

Şöyle olsaydı böyle olsaydı ya şu hiç olmasaydı ile olmaz, olan ortada olana göre konuş :)

<<Big bang var olan bir şeyin genişlemesi, şekil değiştirmesidir. Ama konuyu dağıttın iyice batırdın.>>

Gerçektende kıvırmayı beceremiyorsun, o genişleme nasıl başlamıştır genişlemeden önceki hali bilime göre nasıldır onuda yazsana ? bilim bunu cevaplıyorda sen bilimin verdiği cevapları kabul etmiyorsun heralde :)

<<Ve gördüğün gibi, bilimsel olarak tanrının yokluğu kanıtlanmıştır, öteis de boş laftır.>>

Nerden o bilimsel olan veriler ? hayalmi kuruyorsun, yazılarına bak bakıyım bilimin verdiği bilgilerle alakası varmı :)

Sitelerde Paylaş

Verdiğin süper zenci örneğinin mantıkla uzaktan yakından alakası olmadığını göremezsin, çünkü o zenci beyninden hiç çıkmamış o yüzden herkesin beyninde bir zenci var zannediyorsun, o zenciyi beyninden bir aldır, beynin zencinin o tacizinden kurtularak rahat düşünmeye başlasın sonra düşün böyle şeyleri...

Sadece kahramanların adını değiştirelim. Bak nasıl da anlam kazanıyor o yazdıkların.

Verdiğin Tanrı örneğinin mantıkla uzaktan yakından alakası olmadığını göremezsin, çünkü o Tanrı beyninden hiç çıkmamış o yüzden herkesin beyninde bir Tanrı var zannediyorsun, o Tanrı'yı beyninden bir aldır, beynin Tanrı'nın o tacizinden kurtularak rahat düşünmeye başlasın sonra düşün böyle şeyleri...

Sitelerde Paylaş

>>> Gerçektende kıvırmayı beceremiyorsun, o genişleme nasıl başlamıştır genişlemeden önceki hali bilime göre nasıldır onuda yazsana ? bilim bunu cevaplıyorda sen bilimin verdiği cevapları kabul etmiyorsun heralde

Bize ne bundan? Farzet bilmiyoruz, bu neyi değiştirir? Bunu bilmiyoruz diye gidip tanrı saçmalığını kabul etmemiz mi gerekiyor?

İşte sana sorduğumuz şeyde bu. Nerde bu senin şu bedevi putçuğundan bozma allahın (veya fil kafalı şiva'n, yıldırımlar yaratan zeus'un vs.) ? Sen bize bunu göster diyoruz, sen gidip bize big bangın ötesinde, berisinde neyse bilinmeyen bir şey varmış, bunu gösteriyorsun. İyide orada hani allah veya hangi zırvalık ise o?

Sitelerde Paylaş

Sadece kahramanların adını değiştirelim. Bak nasıl da anlam kazanıyor o yazdıkların.

Eğer bütün yazdıklarımı okumadan bunu yazdıysan bir hatadır diyelim, hayır hepsini okudumda bunu yazdım diyorsan buna bir isim koymuyum sana ayıp olmasın yine hatadır diyelim..

Yalnız ben bir Tanrı örneği vermedim sorun orda ? ben şöyledir diye bir tanrı profili çizmişmiyim, konuda yazdıklarıma baştan bak bir tanrı olabileceği fikrini nasıl kabul ettiğim açıklamasını oku, Önce evrene bakmış sonra bunun arkasında büyük bir zeka var demişim... Ama tanrı nın nasıl bir varlık olduğuna dair kapıyı açık bırakmışım... o yüzden de belkide deney yapan bir bilim adamının yapay evreninin içindeyiz belkide tanrımız odur ne dersin demişim ? bu örneği vermemdeki amaçta tanrı'nın nasıl birşey olduğu kapısını açık bırakmamdır...

Sitelerde Paylaş

Şakamısın ?

Bulan veya varsayan ben değilim bilim, araştırmadan gelip burda burda boş boş konuşma... sen bu mantıkla ayakkabının bağını çözemezsin.

Serinin hepsini İzle bilim adamlarını dinle öyle gel...

"Paralel Evrenler"

Arkadaşım.

Evrenle ilgili "kaka yapan evrenler" teorisi bile ortaya atabilirsin.

Yani bu evren başka evrenin atığı olarak püskürtülmüştür dersin ve sana karşı açılacak formül savaşlarını da fizik ve matematiğin (teorik fizik ve matematik) iyi ise berabere sonuçlandırırsan teorine saçma diyemezler ve öylece asılı tutabilirisn belirli bir süre.

Öyle her ortaya atılan şeyi formül savaşları sonuçlanmadan bodoslama kabul etmek siz sanrılı algısı bozukların genel davranışı zaten :)

tarihinde Ateist Bakış tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

>>> Gerçektende kıvırmayı beceremiyorsun, o genişleme nasıl başlamıştır genişlemeden önceki hali bilime göre nasıldır onuda yazsana ? bilim bunu cevaplıyorda sen bilimin verdiği cevapları kabul etmiyorsun heralde

Bize ne bundan? Farzet bilmiyoruz, bu neyi değiştirir? Bunu bilmiyoruz diye gidip tanrı saçmalığını kabul etmemiz mi gerekiyor?

İşte sana sorduğumuz şeyde bu. Nerde bu senin şu bedevi putçuğundan bozma allahın (veya fil kafalı şiva'n, yıldırımlar yaratan zeus'un vs.) ? Sen bize bunu göster diyoruz, sen gidip bize big bangın ötesinde, berisinde neyse bilinmeyen bir şey varmış, bunu gösteriyorsun. İyide orada hani allah veya hangi zırvalık ise o?

<<Bize ne bundan? Farzet bilmiyoruz, bu neyi değiştirir? Bunu bilmiyoruz diye gidip tanrı saçmalığını kabul etmemiz mi gerekiyor? >>

Bilmeyen sensin bilim biliyor...

<<İşte sana sorduğumuz şeyde bu. Nerde bu senin şu bedevi putçuğundan bozma allahın (veya fil kafalı şiva'n, yıldırımlar yaratan zeus'un vs.) ? Sen bize bunu göster diyoruz, sen gidip bize big bangın ötesinde, berisinde neyse bilinmeyen bir şey varmış, bunu gösteriyorsun. İyide orada hani allah veya hangi zırvalık ise o?>>

Bunun ilgili açıklamayı yapmıştım gayette iyi anlamıştın ama unutkanlık var heralde sende, konunun bilime gelmesinin sebebi evrenden dolayı ben Tanrı vardır fikrini evrene bakarak kabul ettim,

Hatta öylede bir örnek vermiştim bir akvaryuma bak içine düzgün yerleştirilmiş süslerde vardır düzgün olmayanlarda, ama bu akvaryuma baktığımda illaki bu akvaryumu yapan birisi vardır derim, onu yapan birisi olduğunu anlamam için yapanı görmem şart değil, anladın mı ? Bazı düzensizlikleri olan bir heykele bakarsın ama o düzensizlikler yüzünden bu heykel kendisi oluşmuştur diyebilirmisin, bilirsinki düzensiz taraflarıda olsa o heykeli yapan birisi vardır heykele baktığında anlarsın, bende bilimin verdiği bilgiler ışığında evrene bakıyorum, burdaki baktığım sanat eseri evren ve diyorumki bunun arkasında gerçektende büyük bir zeka var, ama o zekanın yani bunu yapan zekanın tanrı'nın nasıl birşey olduğu kapısını açık bırakıyorum...

Sitelerde Paylaş

Arkadaşım.

Evrenle ilgili "kaka yapan evrenler" teorisi bile ortaya atabilirsin.

Yani bu evren başka evrenin atığı olarak püskürtülmüştür dersin ve sana karşı açılacak formül savaşlarını da fizik ve matematiğin (teorik fizik ve matematik) iyi ise berabere sonuçlandırırsan teorine saçma diyemezler ve öylece asılı tutabilirisn belirli bir süre.

Öyle her ortaya atılan şeyi formül savaşları sonuçlanmadan bodoslama kabul etmek siz sanrılı algısı bozukların genel davranışı zaten :)

Sen harbiden bir doktora görün çok ciddiyim bak bu kadar anlamadan gelipte şuursuzca dalınabilir konuya, adam bing bang de tekliğe nasıl gittin demiş bende gidenin ben değil bilim olduğunu söylemişim izlemesi içinde o link verdim ve o izlediklerimden hiç biri içinde kesin öyledir demedim tekliği kabul etmediğimi açıklayan yazım var yeni teorilerle bilimin ortaya yeni fikirler getirdiği üzerine ve ordada olabileceği veya yeni fikirler getiriyor kelimelerini kullanmışım :)

Benim adıma bütün teorilerdkei herşey kesinlikle doğrudur diye kabul ettiğim bir yazı yazıp sonrada benim adıma yazdığın o yazıya istinaden bu yorumumu attın yoksa :) az mantıklı davran...

Sana daha önce söylemiştim sen tartışmayı bilmeyen birisin burdaki amacın mantıklı bir şekilde tartışmak değil, seninkisi laf yarıştırmak söylediğin şey çürütülünce kabul etmek yerine aman altta kalmıyım gibi saçma sapan psikolojiye girerek konunun dışına çıkıp hakaretler küfürler yağdıran birisin, bu yüzden sana demiştimki daha hiç bir başlık altında senle konuşmayalım çünkü diğer konuştuğumuz başlıklarda mantıksızlığını açık açık gözler önüne serdikten sonra küfürler ve hakaretler yağdırdın :) Burdada konuya gelip saçma bir şekilde bodoslama atlamışsın ve yapmadığım birşeyi yaptı olarak idda ederek :)

tarihinde Medcezirrr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sen harbiden bir doktora görün çok ciddiyim bak bu kadar anlamadan gelipte şuursuzca dalınabilir konuya, adam bing bang de tekliğe nasıl gittin demiş bende gidenin ben değil bilim olduğunu söylemişim izlemesi içinde o link verdim ve o izlediklerimden hiç biri içinde kesin öyledir demedim tekliği kabul etmediğimi açıklayan yazım var yeni teorilerle bilimin ortaya yeni fikirler getirdiği üzerine ve ordada olabileceği veya yeni fikirler getiriyor kelimelerini kullanmışım :)

Benim adıma bütün teorilerdkei herşey kesinlikle doğrudur diye kabul ettiğim bir yazı yazıp sonrada benim adıma yazdığın o yazıya istinaden bu yorumumu attın yoksa :) az mantıklı davran...

Sana daha önce söylemiştim sen tartışmayı bilmeyen birisin burdaki amacın mantıklı bir şekilde tartışmak değil, seninkisi laf yarıştırmak söylediğin şey çürütülünce kabul etmek yerine aman altta kalmıyım gibi saçma sapan psikolojiye girerek konunun dışına çıkıp hakaretler küfürler yağdıran birisin, bu yüzden sana demiştimki daha hiç bir başlık altında senle konuşmayalım çünkü diğer konuştuğumuz başlıklarda mantıksızlığını açık açık gözler önüne serdikten sonra küfürler ve hakaretler yağdırdın :) Burdada konuya gelip saçma bir şekilde bodoslama atlamışsın ve yapmadığım birşeyi yaptı olarak idda ederek :)

Caiz değil yaptıkların diyorsun :)

Sen şöylesin sen böylesin ifadeleriyle havlayan köpek sesleri arasında fark yoktur benim için.

Cidden öyle.

Çok güçlüyümdür. Hem de çok.

Başka laflar dene.

Senin gibilerin ciğerini de senden iyi bilirim.

Sitelerde Paylaş

Caiz değil yaptıkların diyorsun :)

Sen şöylesin sen böylesin ifadeleriyle havlayan köpek sesleri arasında fark yoktur benim için.

Cidden öyle.

Çok güçlüyümdür. Hem de çok.

Başka laflar dene.

Senin gibilerin ciğerini de senden iyi bilirim.

O yüzdenmi çoğu kişiye sen böylesin sen şöylesin veya sizler şöyle sizler böylesiniz diyorsun :) bunu en çok yapan sensin, benim yaptığım sana kim olduğunu hatırlatmak... Forumdaki yazılarına bir bak sonra o havlayan köpek sesleri benzetmeni bir düşün ne dersin, millete sen şöylesin sen böylesin diyerek ne kadar havlamışsın bir gör...

Sitelerde Paylaş

O yüzdenmi çoğu kişiye sen böylesin sen şöylesin veya sizler şöyle sizler böylesiniz diyorsun :) bunu en çok yapan sensin, benim yaptığım sana kim olduğunu hatırlatmak... Forumdaki yazılarına bir bak sonra o havlayan köpek sesleri benzetmeni bir düşün ne dersin, millete sen şöylesin sen böylesin diyerek ne kadar havlamışsın bir gör...

Bu oyunları geç.

Bunlar senin aptalca şeyleri doğru kabul eden biri olduğunu değiştirmez ki.

Ayrıca ben öyle ayakları yere basmayan şeyleri ne iddia ettim ne de doğrudur diye bir avuç tuz alıp koştum.

Bu yüzden benim dediklerim bir tespittir.

Ama senin bahsettiklerin.

Cinler, periler, melekler, tanrılar, ruhlar, konuşan karıncalar, kuşlar, uçan adamlar, babasız herifler, gökten gelen yiyecekler, yarılan denizler vs vs vs tam bir akıl hastalığı.

Şimdi sende ne muhakeme yeteneği var ki ben senin neyini dikkate alacağım? :)

Seni kayle aldığım için bana teşekkür etmelisin bile. Çünkü böyle aptalı kayle almak büyük bir insaniyetlik ister.

Sitelerde Paylaş

Eğer bütün yazdıklarımı okumadan bunu yazdıysan bir hatadır diyelim, hayır hepsini okudumda bunu yazdım diyorsan buna bir isim koymuyum sana ayıp olmasın yine hatadır diyelim..

Yalnız ben bir Tanrı örneği vermedim sorun orda ? ben şöyledir diye bir tanrı profili çizmişmiyim, konuda yazdıklarıma baştan bak bir tanrı olabileceği fikrini nasıl kabul ettiğim açıklamasını oku, Önce evrene bakmış sonra bunun arkasında büyük bir zeka var demişim... Ama tanrı nın nasıl bir varlık olduğuna dair kapıyı açık bırakmışım... o yüzden de belkide deney yapan bir bilim adamının yapay evreninin içindeyiz belkide tanrımız odur ne dersin demişim ? bu örneği vermemdeki amaçta tanrı'nın nasıl birşey olduğu kapısını açık bırakmamdır...

Bu başlıkta yazdıklarını aşağı yukarı okudum, Tanrı önermenin sınırlarını ya da sınırsızlığını gördüm. Dinlerdeki tipik Tanrı'lardan bahsetmediğini biliyorum.

Ama ne farkeder ki?

Bilmediğimiz bir şeyler varsa ki geçmişte çoooook daha fazlaydı o şeyler, o bilinmeyen yerlere Tanrı koymakla süer zenci koymak arasında en küçük bir fark yok.

Aklınıza gelen ilk şeyin neden bir Tanrı olduğunu hiç düşündün mü? İşte senin süper zenci isim tamlamasıyla yazdığın, sonra benim o tamlamayı Tanrı ile değiştirdiğim ileti tam olarak bunu anlatıyordu, o yüzden yazdım.

O Tanrı'nın Anibal'in süper zencisi gibi terbiyesiz bir Tanrı değil diye, daha kabul edilebilir olmuyor ki..

Yani bizim sorunumuz Tanrı'nın sıfatları, alışkanlıkları ya da sınırları vs.. değil.

"İlle de bir Tanrı" diye tutturmanız.

Sitelerde Paylaş

Bu oyunları geç.

Bunlar senin aptalca şeyleri doğru kabul eden biri olduğunu değiştirmez ki.

Ayrıca ben öyle ayakları yere basmayan şeyleri ne iddia ettim ne de doğrudur diye bir avuç tuz alıp koştum.

Bu yüzden benim dediklerim bir tespittir.

Ama senin bahsettiklerin.

Cinler, periler, melekler, tanrılar, ruhlar, konuşan karıncalar, kuşlar, uçan adamlar, babasız herifler, gökten gelen yiyecekler, yarılan denizler vs vs vs tam bir akıl hastalığı.

Şimdi sende ne muhakeme yeteneği var ki ben senin neyini dikkate alacağım? :)

Seni kayle aldığım için bana teşekkür etmelisin bile. Çünkü böyle aptalı kayle almak büyük bir insaniyetlik ister.

o senin bahsettiğin cinler melekler konuşan karıncılar vs vs vs burdaki konuştuğumuz konuya bir bak akılını kullanmamakta neden bu kadar ısrarcısın sen, çok fazla değil az bişi kullan konumuzun bu söylediklerinle alakası varmı :)

Her zaman ki yaptığını yapıyorsun geliyorsun ama konuyla uzaktan yakından alakan yok, burda kuru kalabalık yapıp hakaretler yağdırarak konuyu dağıtıyorsun kafan bu kadar çalışıyor işte, sen bişi yapamıyorsun bırakta burda konuşan diğer arkadaşlarla konumuz dağılmasın, şurda konunun dışında olupta özelliklede konuyla hiç alakası olmayan şeylerle kafasına göre yorum yapan senden başka birisi varmı... Senin kafan çalışmıyor bırakta kafası çalışanlarla konuşalım kuru kalabalık yapma...

Sitelerde Paylaş

o senin bahsettiğin cinler melekler konuşan karıncılar vs vs vs burdaki konuştuğumuz konuya bir bak akılını kullanmamakta neden bu kadar ısrarcısın sen, çok fazla değil az bişi kullan konumuzun bu söylediklerinle alakası varmı :)

Her zaman ki yaptığını yapıyorsun geliyorsun ama konuyla uzaktan yakından alakan yok, burda kuru kalabalık yapıp hakaretler yağdırarak konuyu dağıtıyorsun kafan bu kadar çalışıyor işte, sen bişi yapamıyorsun bırakta burda konuşan diğer arkadaşlarla konumuz dağılmasın, şurda konunun dışında olupta özelliklede konuyla hiç alakası olmayan şeylerle kafasına göre yorum yapan senden başka birisi varmı... Senin kafan çalışmıyor bırakta kafası çalışanlarla konuşalım kuru kalabalık yapma...

Konuştuğun konu beni ilgilendirmiyor.

Senin aptallığın sana başka konu konuşmaya müsade etmiyor.

Bunu anlatıyorum.

Sitelerde Paylaş

Bu başlıkta yazdıklarını aşağı yukarı okudum, Tanrı önermenin sınırlarını ya da sınırsızlığını gördüm. Dinlerdeki tipik Tanrı'lardan bahsetmediğini biliyorum.

Ama ne farkeder ki?

Bilmediğimiz bir şeyler varsa ki geçmişte çoooook daha fazlaydı o şeyler, o bilinmeyen yerlere Tanrı koymakla süer zenci koymak arasında en küçük bir fark yok.

Aklınıza gelen ilk şeyin neden bir Tanrı olduğunu hiç düşündün mü? İşte senin süper zenci isim tamlamasıyla yazdığın, sonra benim o tamlamayı Tanrı ile değiştirdiğim ileti tam olarak bunu anlatıyordu, o yüzden yazdım.

O Tanrı'nın Anibal'in süper zencisi gibi terbiyesiz bir Tanrı değil diye, daha kabul edilebilir olmuyor ki..

Yani bizim sorunumuz Tanrı'nın sıfatları, alışkanlıkları ya da sınırları vs.. değil.

"İlle de bir Tanrı" diye tutturmanız.

Anibal evren in arkasındaki büyük zeka bence bir süperzenci dese olabilir derim çünkü o kapı açık, ama anibalın zencisinin bunla alakası yok çünkü bunla alakalı bir yorumu yok, hayır evrenin arkasındaki büyük zeka bence bir süperzenci o yapmıştır diyorsa olabilir diyelim hemen... Konunun ana fikri şu aslında evrenin yapısının arkasında büyük bir zeka varmıdır yokmudur ilk tartışılıp karara bağlanması gereken bu, bundan sonraki işlem arkasındaki zekayı düşünmek ve sonra ona sınırsız sıfat koymak... belkide oda ölümsüz değildir, belki onunda arkasında büyük bir zeka vardır ve buda sonsuza kadar böyle gidiyordur... Sadece maddenin ezelden beri varolduğuna inanmak yetersiz geliyor bana, Bize çok büyük gibi görünen evren bulunduğu mekan içinde bir kum tanesi kadar olabilir, ve bir kum tanesi kadar bulunduğu mekan ise, kendi bulunduğu mekan içinde bir kum tanesi kadar olabilir... bunlar hep olasılık dahilinde ve sonsuzda kadar gider böyle... Sadece madde nin sonsuzluğu ve bu maddenin getirdiği tesadüfler silsilesi çok saçma geliyor bana....

Sitelerde Paylaş

Konuştuğun konu beni ilgilendirmiyor.

Senin aptallığın sana başka konu konuşmaya müsade etmiyor.

Bunu anlatıyorum.

Ne güzel madem seni ilgilendirmiyor sus artık.... Çünkü senin aptallığın hakaretler yağdırmakan başka bişi yapmak bilmiyor mümkünse hiç bir başlık altında konuşmayalım....

Sitelerde Paylaş

Ne güzel madem seni ilgilendirmiyor sus artık.... Çünkü senin aptallığın hakaretler yağdırmakan başka bişi yapmak bilmiyor mümkünse hiç bir başlık altında konuşmayalım....

Yok yahu? :)

Saçma konuştuğun sürece hakareti de yersin.

Ayrıca aptal olan sensin.

Ben bunu sana her türlü ispat ederim.

:)

Sitelerde Paylaş

Yok yahu? :)

Saçma konuştuğun sürece hakareti de yersin.

Ayrıca aptal olan sensin.

Ben bunu sana her türlü ispat ederim.

:)

Saçma konuşan sensin şimdi değil ama ilerde bunu anlayacaksın az daha düşünme yeteneğin geliştiğinde ve karakter olarak belli bir olgunluğa geldiğinde...

Sen hala ıspat etme çabası içerisinde veya düşüncesindesin, ben ise senin aptallığını kaç kez ıspat ettim sana ve bu yüzden diyorum muhattap alıcam birisi değilsin, aptallığını görmek istiyorsan senle konuştuğumuz diğer başlıklara tekrar bir gözat...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...